Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Cane válasza rob210 (#44999) üzenetére


Cane
őstag

2.0 16v 🙂

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45002) tresh válasza rob210 (#44999) üzenetére


tresh
addikt

A két szélső tuti a klímáé kell hogy legyen. A másik kicsi amit jelölt az a szervóé szerintem. Mondjuk elég fura kép :))

Mondjuk ha mond egy pontos típust rögtön könnyebb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#45003) mycso válasza diablo1984 (#44996) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Megtörtént.
Tényleg nagyon egyben van és nagyon szép. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45004) Cane válasza tresh (#45002) üzenetére


Cane
őstag

Espace 2005 2.0 16v 136le

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45005) rob210 válasza Cane (#45004) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahha így egyből más a gyerek fekvése. :D

Én valamiért abban éltem, hogy II-es megane-t hajtasz abból is dieselt. :B

Tévúton jártam. Na mindegy a hűtőtől az alumínium csöveket kövesd végig, amik időnként gumicsőbe csatlakoznak aztán megint aluba. A kompresszorig és az utastéri hőcserélőig. ;)
Akkor az én képemmel nem mennél messzire, mert teljesen más a motorterünk.

Renault power

(#45006) rob210 válasza rwin5 (#45000) üzenetére


rob210
Topikgazda

Cane képére gondolsz?

Mert azon csak gyári hegesztés van, de a tornyot én nem látom azon a képen, az a motortartó bak amit szerintem toronynak nézel.
Már ha egy képről beszélünk. :R

Renault power

(#45007) Cane válasza rob210 (#45005) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! 🙂
Na így már bátrabban ugrok neki!

Ui.: Ha valaki érdekel felteszek ide kitérőként led-es izzókról tapasztalatokat 3-4 képpel, ugyanis elég vegyesek a véleményeim. Egy hozzászólásba megpróbálom majd besüríteni (pl. irányjelző, féklámpa/helyzetjelző, szofita,stb.) mindezt persze rendelés és kipróbálás után...

(amúgy a gép nem törött) 🙂

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45008) Pecc válasza rob210 (#44962) üzenetére


Pecc
őstag

Muti már, hogy van kifejlesztve nálad ez a technológia :) Megcsinálom az enyémen is ugyis most töltettem fel.

(#45009) diablo1984 válasza mycso (#45003) üzenetére


diablo1984
veterán

:R

(#45010) rob210 válasza Pecc (#45008) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ok lefotózom és felrakom, ha elfelejteném szólj rám de igyekszem.
Kicsit túlválaltam magam mostanság :(

Renault power

(#45011) rob210 válasza Cane (#45007) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tedd fel nyugodtan, canbus nem canbus, tapasztalatod is van?
Nekem ledszalaggal van megoldva minden ahol meg lehetett vele oldani nagyon szeretem.
A hátsó féklámpa helyzetjelző (kombinált izzó) egyedül ami led és gyári foglalatos.

Érezhetően kevesebbett terhel a generátorra de erősebb a fénye.
Este ha kotorni kell pl. A csomagtartóban nagyon jól jön, hogy nem vakoskodok, hanem "nappali" világosság van bent és látom mit keresek :D
A szofitákkal csak pislákolt.

Renault power

(#45012) rob210


rob210
Topikgazda

Ehh végre egy normális benzines méret.
Egy ilyen motort elfogadnék a mostani megane - ba az nagyon cudar lámpázós gép lenne :)
:Y

Renault power

(#45013) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hogy tudom a Thalia-ban a műszerfalban a hangszóró burkolatot levenni hogy megnézzem a hangszórót, meg hogy ki tudjam cserélni? Amit találtam doksit az Clio II-höz van meg az is oly szinten bontja a műszerfalat hogy a kormányoszlopot is ki szedi.

Smoke some weed nigga!

(#45014) üszök válasza Wiz Khalifa (#45013) üzenetére


üszök
őstag

Le kell venni a műszerfal felső burkolatot,ehhez pedig le kell venni a kormányoszlop burkolatát,mert van 2 csavar amihez csak úgy férsz hozzá.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45015) Wiz Khalifa válasza üszök (#45014) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van erre valami útmutató? Mert a kormányoszlop burkolatát se tudom hol kell megbontani. Meg hogy a műszerfal felső burkolatának hol vannak a csavarok. Ugyanis az a manual amit találtam nem igen részletes.

De egyenlőre azzal is beérném ha tudnám hány centis hangszórók vannak benne. :)

Smoke some weed nigga!

(#45016) üszök válasza Wiz Khalifa (#45015) üzenetére


üszök
őstag

Biztos,hogy van benne? Az enyémben gyárilag nem volt.
YT- n biztos találsz vidót róla.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45017) Wiz Khalifa válasza üszök (#45016) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Holnap jobban odabújok, meghallgatom. De úgy vettem észre van benne igen. Mert a kalaptartóban lévő 2 hangszóró lenne csak benne akkor nem hallanám olyan jól a muzsikát. :)

Smoke some weed nigga!

(#45018) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na. Nem kell műszerfalat bontanom. A takarórácson felleltem egy kis illesztési hibát és óvatosba emelgetve rájöttem hogy pattintós. :)

És 10cm-es van elöl. Szóval faja minden. Mehet bele a JBL CS 742-es szett. :) Hátra meg a 13cm-es társa a JBL CS 752. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#45019) rob210


rob210
Topikgazda

Semmi extra így néz ki, végre nem felejtettem el lefotozni :).

Renault power

(#45020) Doki16


Doki16
addikt

Erre a Cliora mondjatok valamit. Milyen ez a motor és automata váltó? Mennyire sűrűn romlanak el? Nagyon valószínű, hogy ez lesz az én megane 3-asom testvére amit anyunak veszek :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45021) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, a hétvégén fent voltam a hegyekbe a megane 2-esemmel (1.4 16v). Szerpentinen kétszer furcsa hangot adott ki valami, ilyen krrr de csak egy pillanatig. Olyan érzés volt mint amikor valami hozzáér az aljához, így bekoszorál. Mi okozhat ilyen hangot?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#45022) diablo1984 válasza Doki16 (#45020) üzenetére


diablo1984
veterán

friss rendszámos, szervízkönyv nuku, 33e km így természetesen valós..... 3x kellett volna szervízbe vinni, de valaki vagy sajnálta rá a lét(kint nem divat), vagy pörgettyű lett a km számláló...

(#45021) Sanyi19: kipuff belevert a hővédő lemezbe és berezonált?

[ Szerkesztve ]

(#45023) Doki16 válasza diablo1984 (#45022) üzenetére


Doki16
addikt

Tekintsunk el ettol. Ennyire, hulye aki visszaporgeti. Leinformalhato amit meg is fogunk tenni egy renault szervizben.

A kerdes iss valtora es az 1.2-es benzinmotorra iranyult. Adtam el en is 55-el 7 eves C4-et. Nem volt tekerve, uj kora ota nalunk volt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45024) diablo1984 válasza Doki16 (#45023) üzenetére


diablo1984
veterán

el ne hidd, hogy külföldi rendszer magyarban is lekérhető, csak azért, mert a hírdetésben leírják...... de hajrá, hátha a hirdetésnek lesz igaza!

valszeg jól van hangolva a kis motorhoz a váltó, a modernebb autómaták nem szopórollerek!

(#45025) Sanyi19 válasza diablo1984 (#45022) üzenetére


Sanyi19
őstag

Passz, megnézem majd mennyire tud mozogni. De ennek nem kellene így gondolom.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#45026) diablo1984 válasza Sanyi19 (#45025) üzenetére


diablo1984
veterán

egy kipuff tartó ha megadja magát(párszáz forintos gumi), akkor bele tud éri, vagy ha már a rendszert piszkálták, hegesztették és nem teljesen központos....

(#45027) kisninja válasza rob210 (#45019) üzenetére


kisninja
őstag

Rob megmondanád milyen méretű csőhéj kellett ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45028) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Megírom ide is mennyibe fájt a hátsó fékrendszer megújítása:

2db Brembo féktárcsa csapággyal, ABS jeladóval: 70000 Ft
1x 5W30 Eneos motorolaj 4L - 9990 Ft
1x 5W30 Eneos motorolaj 1L - 2200 Ft
1db fékcső bal hátsó féknél, mert szervizben eldurrant - 4000 Ft (külön lett legyártatva, gyárira 12.000Ft-ot mondtak)
1 pár fékbetét (LPR azt hiszem) - 5800 Ft
1 liter fékolaj DOT4 - 2000Ft
Olajszűrő - 4000Ft
Levegőszűrő - 1500Ft
Benzinszűrő - 2000 Ft
3 óra munkadíj került kiszámlázásra - 12000 Ft

Ezt azért írom le, mert nem hiszem hogy BP-en drágább lett volna, sőt.... Sajna vidéken robbantam le az autóval (törött csapágy) így ez volt az egyetlen opció.

Ezen kívül az ABS + service lámpa világít, nem tudták kitörölni, nem volt hozzá eszközük (WTF? Márkafüggetlen szervizről beszélünk!), de még olajcsere után sem sikerült a számlálót nullázni, nekem kellett. Egyébként stefihez szoktam járni, csak úgy voltam vele, hogy ha már szervizben van lerendezem ott az egészet, nem akarom minden héten dokihoz vinni. Tévedtem, el kell vinnem stefihez ha normális munkát akarok....

BTW szóltak hogy motortartó bakok is odavannak (mondjuk érzem is motorféknél ránt az autón egy picit a motor). Mennyibe kerül egy ilyen móka cseréje?

(#45029) rob210 válasza kisninja (#45027) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát megmérem, ha go dolod, de én szemre vettem, tudod műszaki beállítottságú vagyok ránéztem az OBI parkolóban és megvettem. :D

De megmérem ma mekkora.

Renault power

(#45030) rob210 válasza _NCT (#45028) üzenetére


rob210
Topikgazda

Horror, most már osztom Tresh véleményét kell nyitni egy műhelyt. :Y

Renault power

(#45031) mycso válasza _NCT (#45028) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Uhh a hátsó tárcsákat jó drágán mérték. Kb. egy éve kevesebb, mint fele áron vettem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45032) _NCT válasza mycso (#45031) üzenetére


_NCT
őstag

Brembo tárcsák, mondjuk így is majdnem 10-el drágább volt mint kovácsautónál, fékmesternél.

(#45033) rob210 válasza _NCT (#45032) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én nem tudom mit tud a Brembo, sokszor mondják, hogy már nem a régi.
Az ATE viszont jó és jóval olcsóbb is.
:R

Bocs nem húzni akarlak, tudo, ha kell akkor kell, nincs mese.
De, hogy ez ráfér a pofájukra az gyalázat.
:Y :W

Renault power

(#45034) Gabesz87


Gabesz87
addikt

R-Link frissítéssel kapcsolatosan tud valaki segíteni? Pontosabban nekem R-Link 2 van, regisztráltam neten, letöltöttem a Toolboxot, és az autóba előzetesen bedugott pendrive-ot hiába csatlakoztatom a géphez, nem érzékel semmit. A Toolbox csak azt írja ki folyamatosan, hogy a frissítéek letöltéséhez csatlakoztassam az R-Link memóriakártyát! :( WTF?

(#45035) Savanya válasza _NCT (#45028) üzenetére


Savanya
addikt

ABE majdnem fele annyiba kerül mint a Brembo . Viszont ott a munkadíj nagyon jó , itt Budakalászi Renaultnál 15eft/ óra a munkadíj .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#45036) diablo1984 válasza _NCT (#45028) üzenetére


diablo1984
veterán

az kellemes lehetett egy kis vidéki túrának....ilyenkor tényleg nincs mit tenni, de attól még keserű a pirula....

(#45037) rob210 válasza kisninja (#45027) üzenetére


rob210
Topikgazda

35/20 as

Renault power

(#45038) R5TL válasza Gabesz87 (#45034) üzenetére


R5TL
csendes tag

Pendrive FAT32-re van formázva? Hány Gigás? Miután bedugtad és vártál egy kicsit az autóban, létre kellett (volna) jönni egy "R-LINK" nevű mappának, benne egy wls kiterjesztésű file-al (a file neve gondolom egy egyedi azonosító, pl. 4e73631468077216866.wls). Nekem legalábbis így működött, igaz, én nem frissítettem, csak letöltöttem pár alkalmazást a toolbox-szal.

(#45039) Cane


Cane
őstag

Az alábbi izzókat az @liexpress oldalról rendeltem. Az izzók bagatell összegért rendelhetőek ingyen postával, pár hét alatt ideérnek. Az irányjelzők mondjuk már kicsit drágábbak voltak, mint a többiek, de erről majd később. Visszatérve az izzókhoz, mindegyik működőképes állapotban, jól becsomagolva érkezett.

Rövid véleményezés:

1. W5W jelzésű led izzó, sárga fényű: Elméletileg ezt az izzót a kerékjárat feletti irányjelzőhöz rendeltem, azonban nagy csalódás volt, mivel a fénye viszonylag gyenge. Meg sem közelíti a gyári, hagyományos izzószálas W5W foglalatú izzó fényerejét. (--)

2. W5W jelzésű led izzó hideg fehér fényű: Első helyzetjelzőbe rendeltem. Abszolút pozitív a tapasztalat, fénye erős, inkább valóban hideg fehér, mint kék(es) színű. A ledek kialakításán is látszik, a fény nem spot jellegű, hanem minden irányban szórt. Fénye erősebb a hagyományos gyári izzónál. Helyezhető a fent említett irányjelző helyére is, mivel a külső indexbúra gyárilag narancssárga. Létezik extra hosszított változata is, még több leddel. (+++)

3. P21W jelzésű led izzó, vörös színű: A hátsó ködlámpába szántam. A fénye hasonlóan erős, mint a gyári "körte" izzónak, azonban ez a megoldás kialakításából adódóan alig világítja be a lámpabúra foncsorát, tehát a tükröződés nem érvényesül igazán, de kifelé jól világít. A ködlámpá burában egy erős világító kör (maga a led feje) világít intenzíven. Akár jó is lehet, mivel fényereje megvan, azonban számomra kissé furcsa, hogy a foncsor mintha alig izzana, középen pedig egy erős, éles kör adja a fényt. (+)

4. P21/5W jelzésű 5w és 21w led helyzetjelző izzó: Ez a típus nem annyira jött be. Az 5w és a 21w fényereje között nem sok eltérés van, tehát ha a világítás be van kapcsolva (irányjelző) és fékre taposunk, valamivel több fényt ad az izzó, de nem nagyságrendekkel, mint a gyári, így egy hirtelen fékezés is kevésbé észrevehető a mögöttünk haladónak. Mellesleg a 21w sem ad kellően erős fényt, a gyárihoz képest. (-)

5. PY21W jelzésű led izzó: A hagyományos gyári izzókat akartam kiváltani, azt remélve, hogy a vészvillogó csak alig terhelje az akksit. A hagyományos gyári izzóhoz képest a fénye annak 1/3-a, tehát nagyon kevés fényt ad. A nyári tűző napon állva is alig lehet észrevenni, hogy be van kapcsolva az irányjelző, vissza is raktam a hagyományos gyári izzót. A hirdetésben levő fényképen, egy "luxusmárka" autója van fényképezve, amelynek olyan erős az irányjelző fénye, hogy szinte vakít. Na ennek semmi köze nincs hozzá.
Fogalmam sincs, hogy az összes 4db beépítése esetén 2x gyorsabban villogna-e az irányjelző (ennek kiküszöbölésére megoldást jelenthet a *Canbus rendszerű izzó), mert már az első izzó behelyezése utáni eredmény is kiábrándító volt. (---)

6. P21/5W jelzésű 5w és 21w led helyzetjelző izzó (2.): Fénye megfelelően erős, a lámpakupak tetején projektorszerű fókuszlencsét helyeztek el. Annyi azért látható, hogy az 5w és a 21w között itt sem jelentős a fényerőbéli eltérés, azonban a fénye kellőképpen erős, a foncsort is kellőképpen megvilágítja. (+)

7. C5W "szofita" izzó 31, 36, 39mm méretekben: Az utastér izzók helyére lettek szánva. Hideg fehér fényben érkeztek, nem a hűtőbordás verziók. Fényük kellőképpen erős, bevilágítják az egész utasteret, a nagy fényerő és a hideg fehér fény miatt az egész látvány olyan sci-fi feeling. A csomagtartó világítás is olyan erős lett, hogy szinte vakít, ha nem is nappali fényt ad, de éjjel, tök sötétben is mindent meg lehet találni a csomagtartóban. (+++)

(6. és 7. jelenleg be van építve, ezért a netes képeit tettem ide.)

*Canbus rendszerű izzókkal nincs tapasztalatom. Annyit hallottam a témában, hogy a led izzók alacsony áramfelvétele eredményezheti az irányjelzőknél a gyors villogást. A Canbus beépített ellenállást tartalmaz, így ez a gyors villogás probléma kiküszöbölhető.
Ami most jön, az lehet hogy urban legend, de egy fórumban olvasható volt egy írás, hogy Canbus izzót helyezett egy felhasználó egy folyamatosan világító lámpatestbe, azonban vélhetően a Canbus ellenállása felhevült és megolvasztott körülötte pár műanyag alkatrészt. Ezért irányjelzőnek bizonyára jó a megoldás, de folyamatos világításnak már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45040) Predator2 válasza Cane (#45039) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Bevált C5W "szofita" -ból tudnál nekem linket adni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45041) Cane válasza Predator2 (#45040) üzenetére


Cane
őstag

Szia! Privátban ment. ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45042) rob210 válasza Cane (#45039) üzenetére


rob210
Topikgazda

Magyarán a tapasztalataid vegyesek.
Nekem a Magyarországon is forgalmazott hátsó ledjeim vannak.p21/5w de kb. Abban a méretben ami nálad py21w ez is jelentette az egyetlen gondot, bejátszani a búrába a ledet :)

De tökéletesen teszi a dolgát igaz darabja 1200.- volt.
A többi nekem led szalag illetve hagyományos izzó.

Az én tapasztalatom pozitív és nem terheli úgy be a generátort már így sem.

Renault power

(#45043) Gabesz87 válasza R5TL (#45038) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, FAT32. Először 8 GB-ossal próbáltam, aztán 16-ossal. Így történt, ahogy írtad, egy R-Link mappa egy wls fájllal nekem is létrejött, de hiába dugom be a gépbe, a Toolbox nem érzékeli. A Renault oldalán a live chat-en, illetve a szalonban is, ahol az autót vettem, azt ajánlották, hogy külföldi oldalon regisztráljak. Azt megcsináltam, csak nem volt több időm. Szóval még megpróbálom majd onnan leszedni a Toolboxot, és újratelepíteni. Hátha....
Engem az alkalmazások nem annyira érdekelnek, inkább a térkép. Meg abban reménykedem, hogy a közeljövőben egy frissítéssel esetleg beleteszik az Android Auto kompatibilitást, mert ezen kivagyok, hogy egy alapvetően Android alapú, és viszonylag új rendszer nem támogatja.

(#45044) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv Srácok! Szemezgetek egy 98-as "Volvo" motoros 2000cm3-es Lagunával, benne 180.000km-el.

Az eladót felhivtam, korrektül elmondott mindent.
Egy dolgot emelt ki. Az egyik, hogy ennek típushibája, hogy a váltó cseppenti az olajat, éves szinten 2dl-t. Egy váltós 40.000-ért javítaná, de a szaki szerint nem lenne tartós.
Ez egyébként a ráncfelvarrt Lag1-ben is hiba?
Valahol azt olvastam, hogy a 2000-es benzinesnél a váltó és a motor nem igazán van összhangban.
Mi igaz ezekből?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#45045) Cane válasza rob210 (#45042) üzenetére


Cane
őstag

Igen valóban vegyesek. A szofita izzókkal teljesen meg vagyok elégedve, azokat merem ajánlani. A legjobb azonban ha vásárlás előtt kipróbálható az izzó. Nem került nagy pénzbe a garnitúra, de csalódás amikor nem az igazi az eredmény. 🙂

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45046) _NCT válasza rob210 (#45033) üzenetére


_NCT
őstag

Ez van. Igazából szavam nem lehet rá, mivel 4.5 év alatt kopón kívül nem kellett rá költenem, és hát ez is kopó alkatrész, elöregedett, ez van. Mikor megvettem verézlést cseréltettem + kuplungot, olajat, szűrőket stb.

Ahogy olvastam 1-2 kolléga írásait még így is 'olcsón' megúsztam eddig.

Még motortartó bakot is megcsináltatom, mert motorféknél ránt az autón egy picit, nem akarom h szétessen időközben. Az gondolom megint ilyen 30k lesz kb, munkadíj a drága gondolom, nem az a kis 1-2 ezer Ft-os gumibak.

(#45047) rob210 válasza volvoguy (#45044) üzenetére


rob210
Topikgazda

Keresd meg Lion-t ő elmond neked mindent a kocsiról ilyet hajtott.
:R

Renault power

(#45048) rob210 válasza _NCT (#45046) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha adsz pontos típust azt hiszem Megane II 1.6 benzined van akkor megnézem neked a javításiban, hogy mekkora meló, meg az alkatrészeket is.

Csak, hogy tudd mi a reális ár, mert ez nem s.o.s. javítás tudsz keresni normális szerelőt aki akár a vitt alkatrészt is beszereli.

:R

Renault power

(#45049) gooool válasza volvoguy (#45044) üzenetére


gooool
őstag

Helló!

Említették Lion kollégát, ő majd adott esetben részletesebb információval szolgálhat, de én Tőle vettem meg az autót korábban, így elmondom amiket megtudtam/tapasztaltam.

A váltó a nyelestengelynél tényleg csepegteti az olajat, tapasztalt szerelő kollégám azt mondta a legegyszerűbb módszer, hogy lekapják a váltót, kiflexeli a régi szimmeringet és beüti az újat. 10 éve alatt sok ilyet megcsinált, szóval bevált.
Azon kívül a motor agyonüthetetlen, kicsit lusta, de lineárisan tol, a hangja is elég jó.
Ami nekem nagy szívfájdalmam volt, hogy irtózatos rövid a váltó és 90-95 körül már 3000-et teker 5-ben, szóval ha haladni is akarsz, akkor bizony nyelni fogja a naftát és hangos lesz.
Ezen kívül egy marha jó és stabil, kényelmes autó. :)

Üdv, Balázs

(#45050) _NCT válasza rob210 (#45048) üzenetére


_NCT
őstag

M2 1.6 16V K4M760 BM0C 2003-as Privilege 5 ajtós. Asszem ennyi elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.