Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#62998) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Keress olyat ahol küldik, pl.:[link]
hátha találsz olajszűrő házat is...

(#63002) molnarpeter válasza ΞΔGLΞ (#62998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nehéz eset olyan szempontból, hogy egy szimpla O-gyűrű alapvetően két mérettel rendelkezik, vagy így, vagy úgy lehet közelíteni az eredetihez. Belső átmérő 52, ha az 58 külsőt akarom figyelembe venni, akkor 52x3 kellene, így viszont a 3 mm nagyon kevés az 5-höz képest. Ha a vastagságot helyezem előtérbe, 52x5 lenne a méret, ez esetben viszont a külső átmérő lóg ki, 58 helyett 62 mm volna. Látni kellene, hova megy konkrétan, de az az elképzelésem, hogy esetleg 2 egymás mellé tett O-gyűrű jelenthetné az olcsó alternatívát, amennyiben adott a kellően mély "árok", nameg oldalra elfér a plusz anyag (52x3 kétszer 6 mm vastag lesz, erősebben is szorulna). Ha meg úgy van kialakítva, talán egyetlen, két méret közti vastagságú gyűrűt be lehetne lapítani, de az is nyűgös. Na megnézem mégegyszer azt a robbantott ábrát...
Na, és persze, hogy csak 2.5 vagy 4 mm-es O-gyűrű van 52 átmérővel, innentől kísérletezés - ha befér az 52x4, eléggé ki kell lapuljon. Már az is átvillant az agyamon, hogy mi lenne, ha mindkét méretből tennénk egymás mellé :DDD Franc egye meg, talán a legjobb lenne egy csináld magad O-gyűrű készlet, de árban nem éri meg.

Száz szónak is egy a vége, könnyebb lenne egy ingázót keresni, aki haza tudna hozni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#63003) pubos válasza molnarpeter (#63002) üzenetére


pubos
tag

Vagy 52.5x3 kicsit nehezebb rányomni de enged annyit. :)
a 3mm nem lesz kevés mert ahogy befeszül lesz 4mm.Valamerre enged mivel kifelé befelé nem csak oldalra. :D

[ Szerkesztve ]

(#63004) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63001) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót és a linket! :R
Ma még megkérdezek 1-2 helyet, de szerintem nem fogok én ezzel tökölni.
Ez a gyári tömítés meg a gyári szűrő, kiszállítva Angliából, nincs 16 ezer forint!
Itthon meg 12 ezer a szűrő a legolcsóbb helyen is, plusz az a tömítés 8500, hát kapja be ez az ország! Ha nem volna kiszállítási díj, csak 25 font, vagyis 9 ezer! lenne a két alkatrész a magyar 24.500.- helyett. Én nem tudom mi van ebben az országban, de ...inkább nem folytatom.
Kosárba beraktam , ha estig semmi nem változik, márpedig erre az esély kb alig valami, lépek is pay pal-ra fizetni...
Azért remélem csak ide tud érni épségben, a külföldi rendelésekkel csak emiatt szoktam aggódni, mert azt megreklamálni, kb esélytelen. Autodoc is ilyen, addig amíg valamit nem kell cserélni, addig oké, ha gond van, elkönyvelheti a vásárló, hogy így járt. Konkrétan durvább papírt kell kitölteni, mint egy "betétlap" ütközéskor, mindent igazolva, ki szerelte, miért szerelte, miért úgy szerelte, tényleg van-e jogosultsága.Igazolva fényképekkel, dokumentumokkal és akkor felhív egy nő, aki "csak" angolul beszél, oké ez nekem nem volt gond, a kárt benyeltem, de legalább jól elmondtam a véleményem.
--------------------

(#63002) molnarpeter

Neked is köszi, nem szórakozok én ezzel tovább, gyári megy bele mindenképp. Mint írtam estig eldől...

[ Szerkesztve ]

(#63005) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#63004) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én most ugyan ezt járom végig egy t22 es avensissel.
Tönkrement benne a vezető oldali első ablak, kicseréltem a szerkezetetet motorostúl, 19ezerért.
De a sok próbálkozással leégette a kapcsolót is a tulaj és most dobtam hátast.
Itt egyben van a panelen a 6 kapcsoló, 4 e.ablak központizár, ablaktiltás.
Az ára 26500.-
Igen mindenki jól látja egy kb. 1000.- nyák meg rajta 6db 200.- kapcsoló.
A pofám leszakad.
Kint ezt 4500.- lehet megvenni.
:W

Renault power

(#63006) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63004) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Enyémben vagy 5-6 helyen van ilyen tömítés, (sztem tiédbe sem csak egy helyen van) helyedben elgondolkoznék hogy többet vegyek belőle ha már ekkora kincs idehaza, és amíg Anglia EU-tag és nem kell majd vámot fizetni...
Cikkszámot hogy tudod elővarázsolni Dialogys-ben? na meg még árat is látsz hozzá :U

(#63007) Mágus2 válasza gixxergabi (#63006) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rendelni kell egy konténerrel és megcsinálni a bizniszt. ;]

(#63008) gixxergabi válasza Mágus2 (#63007) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Igazából csak arra gondoltam, hogy saját autóját megnézni, rendelni egyet pluszban nehogy egy fél év után "fossa" el magát egy másik helyen...
bár egy lehet nekem is fog kelleni...

(#63009) molnarpeter válasza ΞΔGLΞ (#63004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fizess paypalen, úgy könnyebben lehet pénzt visszakapni.

(#63010) gixxergabi válasza gixxergabi (#63008) üzenetére


gixxergabi
senior tag

amire én azt gondoltam hogy 4-5 egyforma az mind külön cikkszám :U
kép
ezek a Renaultnál direkt szívatják az embert...

(#63011) rob210 válasza gixxergabi (#63010) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megnyugtatlak nem csak a renaultnál.
;)

Renault power

(#63012) Mágus2 válasza rob210 (#63011) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem bizony. Mindegyik márka szívás, de vannak extra szivattyúk. Tegnap egy Porsche Boxtert fújt be a szél a műhelybe. Gyertya csere a kerékjárati ívből. :DDD Generátor szíj cseréhez ki kell bontani a belsejét. :DDD

(#63013) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az is igaz, akkor rendelek többet.
-------

Rá kell kattintani a számra és akkor kidobja egy pop up ablakban, hogy mennyi az ár, de ez már 2 éves, tehát nekem 6800 körül írt és ugye 8500-zat mondtak rá.

(#63014) ΞΔGLΞ válasza molnarpeter (#63009) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, én mindig ott fizetek, ha lehet. :)

(#63015) rob210 válasza Mágus2 (#63012) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most vagyok túl egy fiesta diesel 1.4 termosztát és vízcső cserén.
A kocsi alól lehet csak kivenni a csövet, a kormánymű és a blokk között kell kifűzni isteni móka.
:W

Renault power

(#63016) polonic válasza rob210 (#63015) üzenetére


polonic
félisten

Figy már. Mit keresett nálad egy ford, korábban meg egy toyota?

Minden ok? ;] :D

(#63017) rob210 válasza polonic (#63016) üzenetére


rob210
Topikgazda

A tulajnak van egy clioja és így rámtukmálódott,ráadásul ebben francia motor van, csak rátették az ovál emblémát.
A toyota meg családban van :)
Hidd el, nem kaptam vérmérgezést, marad a francia vonal.
Bár holnap meg egy audi jön :(
Aztán idén vége befejeztem, így is beteg voltam a hétvégén mint a kutya.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#63018) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vasárnap óta, ennyi kis olaj fojt ott ki, addig míg nem ér ide az a tömítés, körberagasztottam öntapadós hőálló tömítéssel itt. Talán lehet, hogy tényleg szökött egy picit a turbónyomás, mert hazafele ugrott, mint a vadállat.
De nem mertem 155-nél jobban, amilyen "mákos" vagyok még újra belefutok egy traffiba. De nyilván 250-ig ment volna mint akit seggberúgtak, mert azt érezni lehet...
Szóval mint régen, most olyan...érdekes, hogy amikor reggel mentem valami eszméletlen vajsima járása volt, vissza már nem annyira, de jóval simább, mint volt. Ezért mindjárt rá is tankoltam OMW simát, plusz ment bele az VIF, ami ezek szerint tényleg kiváló cucc, bár gondolom a xado is kezdi észhez téríteni a motort.. (köszönet még egyszer Mágusnak az ajánlásért).

Szóval első kép, ennyi jött vasárnap óta a többi meg ami igazán érdekelt, mindenhol totál száraz volt és szép tiszta, ahogy letörölgettem. Azok a rozsda foltok miatt kell aggódnom a teknőn, vagy jobb, ha rendelek mindjárt azt is? Nem egy nagy tétel árban, kb 20 ojró..

[ Szerkesztve ]

(#63019) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#63005) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez valami nonszensz, Robibá! :(((

(#63020) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63013) üzenetére


gixxergabi
senior tag

jééé tényleg :DDD enyém olcsóbb... (újabb a progi)

és ha rákattintok az alkatrész igénylésre még a végén a postás is kihozza :U

1 orosz kicserélte az összeset, tudom nem olyan mint a tied, de érdekes olvasmány volt (google translate elég jól lefordította) 1, 2

(#63011) rob210 nem igazán nyugtat meg... :N

(#63021) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

és ha rákattintok az alkatrész igénylésre még a végén a postás is kihozza :U

-------------

Azéasztatmánem! :DDD
NA ezt a ruszkit majd átnyálazom...

[ Szerkesztve ]

(#63022) forceberg válasza gixxergabi (#63020) üzenetére


forceberg
veterán

Mondjuk jó lenne, ha nem linkelgetnétek be a tört programokból :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#63023) gixxergabi válasza forceberg (#63022) üzenetére


gixxergabi
senior tag

nem törött egyik DVD sem a 8 ból :U

(#63024) forceberg válasza gixxergabi (#63023) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor sorry, csak keresztkérdés, de kereskedelmileg ez megvehető?
Pl., ha jól tudom, a Clip-et nem hivatalos Renault szerviz meg sem vásárolhatja.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#63025) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#63024) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Héj, a képet én INNEN raktam be.
Reklamálni a lengyel barátainknál tessék! :DDD

(#63026) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy a rákba van ilyen eltérés?
De kb igen ez az 1200ft az, amit még max el lehetne kérni egy ilyen 50ft-os tömítésért.

De 8500?

(#63027) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63026) üzenetére


gixxergabi
senior tag

nálam a te tömítésedre 6278,61 ft-ot ír
a Laguna mégiscsak egy nagyobb autó :DDD
mondjuk én a turbónál lévő tömítést nézem magamnak, ahaaa közben megnéztem ahova te keresel oda nekem is ugyanaz megy és ugyanilyen drága...

[ Szerkesztve ]

(#63028) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van még egy ilyen képem is, ezt is ma csináltam, valamilyen frankó oldalt fekvő testhelyzetből...
Csak látni akartam, hogy mindenhol száraz-e minden. Kovács meg a gagyi alkatrészei, jól leoboáztatott!
Öröm az ürömben., hogy XADO helyett olcsó ELF volt benne, az előzőnek nagyon nem örültem volna, ha az folyik szanaszét...

[ Szerkesztve ]

(#63029) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63027) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Plusz áfa, nem? Nekem is valahogy így mondták az árat.

(#63030) rob210 válasza forceberg (#63024) üzenetére


rob210
Topikgazda

Rosszul tudod, ha van vállalkozásod mindegy milyen autószerelő vagy autószereléshez kapcsolható akkor megveheted.
Pl. egyik klímás srácnak is megvan a clip, és nem renault klímás ;)
Hivatalos gyári.
Csak sokan nem szeretik kifizetni a majd 500.000.- árát a diagnak.
A dialogys, pedig szervíz segédlet azt minden autószerelő aki szerel renaultot beszerzi, már ha van esze.
:R

Renault power

(#63031) forceberg válasza rob210 (#63030) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor OK.
Nyilván az ár miatt kamuzza sok szerviz, hogy meg sem vásárolható...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#63032) Mágus2 válasza forceberg (#63031) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ki venné a csövet, ha benyögik, hogy csak egy tömítés kell.

(#63033) #89309696


#89309696
törölt tag

Az normális, hogy a Meganehoz amit küldtek olajszűrő az lapos? 6 centi magas lehet az egész, nagyon lapos. Nem emlékszem milyen van rajta most, de ez furcsa nekem.
Vagy csak én szoktam hozzá a 20 centis olajszűrőkhöz az őskövület gépeken?

(#63034) rob210 válasza #89309696 (#63033) üzenetére


rob210
Topikgazda

kicsi igen 54mm
A dieselhez kell a magasabb.
De az se sokkal magasabb ;)

Renault power

(#63035) #89309696 válasza rob210 (#63034) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor jó. :DDD

(#63036) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Ajtózárakat mivel érdemes befújni? Vagy mit tudok tenni? Minden évben amikor eljön a hideg akkor valamelyik ajtózárral sz*pok, mert nem húzza le a központi zár. Jelen esetben a csomagtartó akart nehezen lezárni, de tavaly pl. a jobb hátsó ajtót kellett ellenőrizni, hogy lehúzta vagy sem. Nyáron ez a jelenség mindig megszünik, akkor teljesen jól működnek.

(#63037) Nordik válasza kisgyerek85 (#63036) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem a motorháztető nyílik nehezebben most, érdemes befujkalni kis wd40el a zár környékén?

[ Szerkesztve ]

(#63038) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még jó, hogy tegnap este tüzetesen átnéztem rendelés előtt mikor 5db volt a kosárban, szóval csak két helyen van tömítés, a cikk száma. 7701065055 és ez közvetlen a turbó előtt van PIROS NYÍL ÉS A ZÖLD meg ugye, ami kell. Rendelek egy ilyet is, kötve hinném, hogy ezeket csere után a közeljövőben cserélni kellene. :)

[link]

Meg akkor átnézem ma, hogy mi az ami kell még, vagy kellhet még...

[ Szerkesztve ]

(#63039) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63038) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Sztem a töltőlevegőhűtő másik oldalán is van vmilyen tömítés (valsz.ugyanolyan), mégha a kép nem is jelöli...

[ Szerkesztve ]

(#63040) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahhoz bizony ott kellene lennie a képen, olyan nincs, hogy a dialogys valamit nem jelöl, mert ha az egyik oldalon van, akkor a másikon is kell lennie. Ha nincs ott, akkor nem is létezik.
Tehát LEAP SEAL-ből a lagesz III-ban csak ez a kettő van. Intercooler le-fel szerelésnél is csak ennél a csőnél ír tömítést.

[ Szerkesztve ]

(#63041) polonic


polonic
félisten

Most, hogy így bejöttek a hidegebb idők, reggeli minuszok. Úgy veszem észre, a víz lassabban melegszik be, mint az előző télen. 14 km alatt melegedett be egyenletes 50-es tempó mellett 2 ezres fordulaton, nagyon minimális megállásokkal.

Májusban volt hűtőfolyadék csere. Az lehet, hogy a friss folyadék jobban vezeti a hőt és ezért lassabb a bemelegedés?
Vagy kezdjek aggódni a termosztát miatt?

(#63042) #89309696 válasza polonic (#63041) üzenetére


#89309696
törölt tag

Termosztát. Attól, hogy jobb a hővezető képessége valaminek, még a külső radiátorra nem nyit ki keringetést, ergo nincs is hova leadni a hőt. Az utastérfűtésen kívül.

Ha beindítod, járatod kicsit és a két cső a radiátornál szépen egyszerre langyosodik akkor szar a termosztát. Bár dízelnél ilyen hidegben eltart egy darabig mire megmelegszik.
A jó termosztátnál a csövek hidegek, majd hirtelen átforrósodnak az első, majd rögtön a második, mikor kinyit.

(#63043) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63040) üzenetére


gixxergabi
senior tag

De itt akkor csak az alura a műanyagcső csupaszon a biztosító dróttal?

(#63044) polonic válasza #89309696 (#63042) üzenetére


polonic
félisten

Nem is tudom, 1,6 dci-nél hol a termosztát. :)
5 év alatt is beszarhat benne?

Egyébként ennek a motornak van új hőmenedszment funkciója. [link]

(#63045) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Izzítógyertyából mik az ajánlott márkák? Laguna 2 ph1, 1.9 dci 120 le. :R

(#63046) dj79


dj79
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Megane II-ben tegnap egyszercsak elment nyaralni az utastéri fűtés. A középkonzol szemből nézve jobb oldalán egy erőteljesebb kézrátétel után elindult, majd ismét kikapcs, Még egy kézrátét, újra indult, viszont mindkét esetben csak legmagasabb fokozatban.

Előtétellenállás, kontakthiba vagy fűtőmotorcsere lehet így első olvasásra?

Köszi a tapasztalt kollégák szaktudását előre is :R

(#63047) ΞΔGLΞ válasza gixxergabi (#63043) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:K

Hidd el, ha a dialogys nem jelzi, akkor ott semmi nincs, azon a programon a legapróbb kis csavar alátét is szerepel, ha ott kell lennie. És a szervizben sem fognak rendelni semmit, azért, mert a másik oldalán meg van.

[ Szerkesztve ]

(#63048) rob210 válasza kisgyerek85 (#63036) üzenetére


rob210
Topikgazda

A b ba okozója a kosz ls a megdermedő zsír.
Tessenszives kimosni a zérat féktisztítóval, de jó alaposan, aztán lítium zsírsprayel befújni ls megszűnik a hiba.

Renault power

(#63049) rob210 válasza Nordik (#63037) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ugyan az mint az elötted kérdező erre nem jó a wd40. Megfagy.

Renault power

(#63050) gixxergabi válasza ΞΔGLΞ (#63047) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Tényleg nem kötekedni akarok hanem segíteni...
Lehet nálad tényleg az egy nagy bumszli gumi ami magában tömít...
De pl. nálam ez a cső szétszedhető és bizony van benne tömítés (amit nem jelöl), tehát a dialogys sem mindenható... :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.