Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) rwin5


rwin5
őstag

Urak, segítsetek!

Csöpög valami a cliobol, azt tudom, hogy a váltóolaj szivárog, mert mondta a szerelő. Két helyen is csöpög valami, az egyik az autó motorterének középső része felől lehet a másik pedig a jobb eleje környéke, csináltam nektek egy képet hátha segít valamit.

Illetve, ez mennyire vészes "szivárgás" ? kb 1 hónapnyi termés szerintem

(#44652) rob210 válasza kisgyerek85 (#44648) üzenetére


rob210
Topikgazda

FőtengelyTárcsa generátor klíma a három közül valamelyik vagy rossz esetben az összes koptt.

Renault power

(#44653) diablo1984 válasza rwin5 (#44651) üzenetére


diablo1984
veterán

Nálam az olajteknő pereme vezeti az olajat, ami vagy a turbó olajvisszavezetőből szivárog, vagy a kartergáz alsó csonkjától, heti 1-2 csepp, de összetaknyolja az olajteknő szèlèt ès a blokk 2 oldala között random szór. Majd turbócserekor megoldom, akkor úgyis bombázni kell mindent ès jobban hozzá lehet fèrni....

(#44654) rob210


rob210
Topikgazda

Már pedig megane mindenhol van ;)
Split beach :D sunshine

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44655) just válasza rob210 (#44654) üzenetére


just
aktív tag

Mi tegnap értünk haza. Jó nyaralást! :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#44656) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mennyire számít jó/reális árnak 1.5dci 82Le Clio-ba 93000Ft-ért a kuplung csere?
Rosszul lettem az ár hallatán.

Illetve van egy ilyen hibaüzenetem (kép lentebb) autocom cdp+ jelezte. Lehet tudni erről valamit, mi is ez pontosan?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44657) Mágus2 válasza Predator2 (#44635) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szőnyeg miatt a pedál alatt simán járna a maflás. :Y Gondolom nem a Te videód. :U

(#44658) tresh válasza Predator2 (#44656) üzenetére


tresh
addikt

Ha anyag+díj akkor se túl olcsó...mond neki hogy ne lista áron számolja az anyagot neked se és már is jobb lesz az ár

(#44659) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

[link]

Bosoko lapátokból melyiket érdemes megvenni? A sima, vagy a multis felfogadású (mint a linken) a jobb egy Grand Scenic 2-höz? A méret, ha jól nézem 550/530 mm...

Kössszi!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#44660) gooool válasza Sgt. Chris (#44659) üzenetére


gooool
őstag

Helló!

Ha sima kampós végű az ablaktörlő kar, akkor elég a sima alap Bosoko, ha speckó a kar vége, akkor a Multi a megoldás. :)

Üdv, Balázs

(#44661) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Thalia 1.4 16V tegnap óta:
Bekapcsolt világítás, rálépek a fékre, kigyullad a műszerfalon a hátsó ködlámpa visszajelzője. Lekapcsolt világításnál rálépek a fékre, csak felvillan, aztán halványan izzik tovább. Értelemszerűen mindkétszer csak addig, míg nyomom a féket.
Minden égő jó, minden akkor világít-jelez vissza, amikor kapcsolom; kivéve ezt. Rejtett extra? Féklámpavisszajelző? :D

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#44662) diablo1984 válasza LamerGyuri (#44661) üzenetére


diablo1984
veterán

Vèletlen index ès fèkezèskor nem villog az egèsz oldali hátsó lámpa? Tipikusan van ilyen renault betegsèg m1, m2, clio2-őn is láttam már, egy testet kellene mèrni a lámpán, nincs-e törès, oxid valahol....

(#44663) tresh válasza diablo1984 (#44662) üzenetére


tresh
addikt

Test lesz az :K

(#44664) Graphics válasza Graphics (#42255) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, hát még üzemel a jármű, ez is kész csoda.

Igaz már ereje nem túl acélos, kék pamacsot is pöffent egy nagyobb gáznál, a turbó visít rajta.

Nem tudom meddig megy, valószínű még a műszakit megkapjuk, azután elteszem pihenőre, és elgondolkozok azon, hogy felújítsam, vagy motorcsere.

Check engine folyamatosan ég.

/ 2004, Thalia, 1,5dci

Az a baj 100-150 ezernél többet nem akarok rákölteni arra, hogy még 2 évet menjen... miközben csak a porlasztó lenne ennyi...

Sajnos néztem az opciókat, de a kocsi értéke zéró, ebbe beletolni egy rakás pénzt nem éri meg.

Így más nem maradt, hogy eladom így ahogy van. Műszakira még felkészítem, futóművet rendbekapom, ha nem jön egy kihagyhatatlan totálkáros Clio/Thalia/Kangoo osztrákból/németből, akkor mennie kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44665) Graphics válasza Graphics (#44664) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, talán ennek a motorja még kisegítene a bajból :D

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44666) tresh válasza Graphics (#44665) üzenetére


tresh
addikt

Én nem hiszem :)) Add el kár bele pénz tolni ha nem akarod hosszú távra. Amúgy a csúcsokat olcsóbban is meg lehet fogni (fb adok veszek használt) és egy normális turbó is meg áll max 40-50k ból használtan aztán ha rendesen cserélsz olajat benne nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#44667) Graphics válasza tresh (#44666) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1.9 szívódét tennék bele legszívesebben... csak Thalia II-be nem volt már

Mit javasolsz? :D Nekem már sok kedvem nincs ezzel foglalkozni / pénzem se / , ha holnap jönnének érte, hogy viszik, hát vigyék, vegye valaki a nevére, adjon érte kis forintot, és ennyi.

Az a bajom, hogy turbo meg porlasztó még oké, magas nyomásút is valószínű akkor kéne zargatni.

Az olcsó beszerzéssel nincs gond, de ugye senki nem vállal a "szarjára" bevizsgálási garit se... :D

Olajcsere mindig rendesen ment, de magas a résolajam is, tehát ahh. van baj.

Elhasználnám én oktatni, ha tudom, hogy kibírja még.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44668) Predator2 válasza Mágus2 (#44657) üzenetére


Predator2
addikt

Nem az én videóm (szerencsére). Nekem egy Clio-m van amúgy is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44669) FerNandor


FerNandor
őstag

Twingóban melyik a legmegbízhatóbb és legkevesebbet fogyasztó benzines motor?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44670) FerNandor


FerNandor
őstag

[link] mire kell egy ilyennél figyelni? felhívnám, azt se tudom, mit kérdezzek :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44671) Pecc


Pecc
őstag

M1 hátsó fékdobot le lehet úgy szedni és visszatenni, hogy ne legyen a csapágy kuka?

[ Szerkesztve ]

(#44672) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ez a hibakód micsoda pontosan?

Illetve, a pirossal bekarikázott kapcsolóknak is világítaniuk kellene?
E mögött a panel mögött is rizsszem izzók vannak?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44673) PHenis válasza Predator2 (#44672) üzenetére


PHenis
senior tag

ITT azt írja, hogy immobilizer.

(#44674) Predator2 válasza PHenis (#44673) üzenetére


Predator2
addikt

Ugyan az a hibakód lista Megane-nál, mint Clio -nál?
Mert nekem utóbbi van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44675) PHenis válasza Predator2 (#44674) üzenetére


PHenis
senior tag

Azt nem tudom, nekem Laguna1-em van, csak Google-ből okoskodtam.

De a stop kapcsoló áramkör akár imo is lehet :-) Nem lett a rádió kiszedve? Valahol mintha olyat is írtak volna, hogy azután jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#44676) tresh válasza Graphics (#44667) üzenetére


tresh
addikt

Az az ember vállaljon rá garit aki összerakja hogy frankó lesz a többi nem számít. Az a baj itt már arról van szó hogy amennyit most ér az autó és amennyit költeni kell rá neked megéri e még? Ki fogja e termelni a ráköltött összeget vagy sem. Ezt neked kell eldönteni. Az hogy sok a résolaj az egy dolog sok minden összefügg:) Tehát én amondó vagyok számolj egy javítási költséggel, de olyannal aki tudja is a tényleges bajt és azt javítja nem pedig kicserélteti veled a fél autót. A céges meganeom 1.5 dci motorját 2kb 2 húsos ládába kapta a szerelő (nem mondom el miért hosszú..) és 300+áfa ért rakta össze motorgenerállal, új hűtő, tartó konzolok,stabrúdak, vezérlés,olajok,fékfolyadék ect... azóta ezt tudja :

Szerintem nincs miről beszélni hogy megéri e ha jó gazdája van az autónak :)

(#44677) LamerGyuri válasza diablo1984 (#44662) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nem mértem; szereltem.
Szétkaptam mindkét hátsó lámpát, égők kivesz, átnéz, amit lehet, letakarít, összerak, örül :)
Köszi a tippet! :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#44678) Graphics válasza tresh (#44676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Agyalok, mert az autó meg kívülről tényleg hibátlan / már amennyire egy Thalia lehet az.... Alapból egy elcseszett török f.s .... /

Tehát ezért se bontanám el szívesen.

Ha jó, akkor hasznot hajt az autó, és a 2 év műszaki miatt elképzelhető, hogy júliustól letámasztom, ameddig megoldást nem találok.

Komplett motor kéne, valami jó állapotú és olcsó, csak ez a két szó az 1,5dci-nél ritka. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44679) tresh válasza Graphics (#44678) üzenetére


tresh
addikt

106 lovas motor fűzött blokkot kerestem és van kapcsolatom nem kevés de mondták hogy még be se hozták már eladták a motorokat annyian keresik és mivel hiány cikk az ár is brutális. :K

(#44680) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, milyen motorolajat javasoltok a kocsiba?
Egy 2002-es Megane 1 PH2- ról van szó, 1.4 16v.
Jelenleg 10W 40-es van benne, de a kézikönyv szerint az 5W 40-es is jó. Szerintetek melyiket kéne, melyik lenne a jobb? KB 184000 km van a motorban..

[ Szerkesztve ]

(#44681) Josi válasza AthlonXP (#44680) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha nem eszi az olajat, akkor jó neki az
ELF Evolution SXR 5W-40.
Ne rongáljuk a 10w-40 olajjal. :DDD
Az enyém 2000. évi 189e km-rel, és 5w-40 olajjal járok.
Lényeg, hogy évente vagy 15e km környékén cseréljük, és hosszú életű lesz a motor.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44682) Graphics válasza tresh (#44679) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hihetetlen amúgy, / most off leszek /

A Renault helyett vettem egy Honda Jazz-t, ahhoz meg vicc áron kapok komplett motort... Most váltót kerestem , nevetséges áron megy minden , hozzáteszem, utóbbinak a váltó a nyűgje, de még mindig jobban kijövök, ha évente cserélem a váltót :D amit mondjuk nem kell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44683) tresh válasza Graphics (#44682) üzenetére


tresh
addikt

Jazz-nek a váltó? :Y Milyen motor évjárat km stb? Kollégámnak pont most ajánlgattam mert megbízható egyszerű gép kell neki. Ismerősi körbe is akad pár darab olajcserén kívül / kopó dolgok nem igen volt semmi bajuk

(#44684) rob210 válasza Pecc (#44671) üzenetére


rob210
Topikgazda

Persze miért ne lehetne?
Én már többször is levettem.

Renault power

(#44685) eTrade válasza rob210 (#44654) üzenetére


eTrade
tag

Igen közkedvelt márka Horvátországban a Renault. :)
Ezt a képet két éve készítettem Šibenik környékén:

Amúgy teljesen véletlenül parkoltam oda a Megane-t és csak később vettem észre, hogy mennyi Renault egy helyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#44686) Pecc válasza rob210 (#44684) üzenetére


Pecc
őstag

Elmondanád a menetét mert a kollégák szerint rizikós, hogy egyben marad e a csapágy. Lehúzóval szeded le?

(#44687) rob210 válasza Pecc (#44686) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y ezt most nem is teljesen értem.
Kiveszem a dobból a kupakot letekerem a korona anyát és két kerékcsavart visszatekerek úgy , hogy egy egy csillagvilláskulcsot rászorítok a dobra.
Azzal meg simán lehúzom a dobot.
A csapágy a dobban van nem a tengelyen, tehát hova kéne itt a csapágylehúzó? :F

Így néz ki ha lent van.

Renault power

(#44688) Pecc válasza rob210 (#44687) üzenetére


Pecc
őstag

Így már értem. Ezt nem tudtam, hogy így lehet köszi a tippet.

(#44689) AthlonXP válasza Josi (#44681) üzenetére


AthlonXP
őstag

Szerencsére nem eszi, ugyan annyi van benne, mint mikor lecseréltük!
Köszi a tippet, akkor 5W-40-es lesz most benne! :R

Viszont tegnap, munkába menet egy fura dolog jött elő!
Be volt kapcsolva a klíma, egyenletes 90-es tempóval haladtam a kocsival, amikor hirtelen 1-2 másodpercre, "megtorpant" a gép. Olyan volt az egész, mintha hirtelen fékeztem volna, az autó lassult és a fordulatszám is visszaesett kicsit. De csak 1-2 másodperc volt az egész, utána ment rendesen. Majd egy 10 perc múlva megismételte ezt. A szomszédos városba járok át dolgozni vele, az út kb 20-25 perc és ez idő alatt csinálta ezt a kocsi tegnap ( 13:00- körül ).
Eddig nem volt ilyen korábban, a klíma működik rendesen, bár épp a hétvégén akartam elmenni vele egy klíma szerelőhöz, hogy ellenőrizze a gáz töltöttséget, meg úgy az egész klímát benne. Az most elmaradt a ballagások miatt, de pótolva lesz.

Szóval mi okozhatta ezt a jelenséget?

(#44690) diablo1984 válasza AthlonXP (#44689) üzenetére


diablo1984
veterán

A klíma lefagy, ilyenkor a kompresszor kikapcs ès leolvaszt, majd vissza. Termèszetes jelensèg, öröm a dologban, hogy legalább működik a klímád ès nem kínlódik!

(#44691) AthlonXP válasza diablo1984 (#44690) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi szépen, akkor megnyugodtam!

Bár eléggé ijesztő a dolog, mert azt hittem tegnap, hogy leáll az autó alattam, aztán annyi.
Elég fura dolog ez, de ha azt mondod ez nem hiba, akkor okés.

(#44692) gkawka


gkawka
tag

Kedves fórumtársak!
Vonóhorogra szerelhető biciklitartókkal szemezek éppen és hát nem kis kiadás, így szeretném előtte kipróbálni, vagy ha van vkinek aki kölcsön is tudná adni egy hétre, akkor azt végképp megköszönném!
Tudom h nem a szokásos kérdés erre, de esetleg van valakinél Bp-en elérhető példány, amit július első hetére nélkülözni tudna?

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#44693) rob210 válasza gkawka (#44692) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem nincs, de tavaly használtam sokat.
Arra figyelj oda, hogy rendszámtartòs, kiegészítő lámpásat vegyél, mert az utóbbi időben rámásztak a zsaruk erre amióta szabályozva lett, hogy melyik a jó és melyik szabálytalan.

Amúgy nagyon praktikus, nem növeli annyival a fogyasztást, és kényelmesebb sokkal, mint a tetőre pakolászni.

Renault power

(#44694) diablo1984 válasza rob210 (#44693) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem húzza nagyon az amúgy is űlő renaultok seggèt?

(#44695) gabx76 válasza eTrade (#44685) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem csoda, hiszen a Renault vette ár a Zastava néhány régi gyárát és összeszerelő üzemként használják. Ha Horvátországban sok a Renault, látnád mi a helyzet Szlovéniában.... :Y Majd minden harmadik autón ott virít az embléma.
Sarkítva: Olyan nekik a Renault/Nissan, mint nekünk a Suzuki.
(Renault üzem Szlovéniában)

(#44696) gooool


gooool
őstag

Üdv Urak!

Rendelnék egy olyan remek Jack kábelt akkor a gyári fejhez, csak egy dologra kellene még megoldás. :)
A fejegységhez kiszedő villát hol tudok venni vagy mi alapján tudnék szerkeszteni? (ugye Carminat 1-es egység)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#44697) gkawka válasza gooool (#44696) üzenetére


gkawka
tag

Ha ez az: link, akkor ilyen kell hozzá: link
Nekem van, de ha jól emlékszem a BP.XIV.ker-el nem vagy kisegítve...

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#44698) gooool válasza gkawka (#44697) üzenetére


gooool
őstag

Pont a másik: [link]
Ehhez két lapos cuccos kell ugye. :)

Üdv, Balázs

(#44699) Graphics válasza Graphics (#44678) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megkapta a műszakit.... De nem érdemelte meg.

Kimatekoztuk , meg fogjuk csináltatni úgy néz ki.

Sajna viszont valahol be kell áldozni

4db porlasztócsúcs kell majd / ebből felújított , vagy bemért használt jöhet csak szóba
1db magasnyomású / ha kell, erről nincs infóm milyen az állapota
1db használt, de nem szar turbó

Kérdés ezt be bírom szerintetek szorítani 150körül?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44700) balazs1022 válasza Graphics (#44699) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia! Ajanlom a wizard turbonal a gyari felujitott turbot. Most csak 70.000. Sztem megeri mert gari is van. En is sok felet neztem 50.000-tol mar lattam jo allapotu hasznaltakat, de ugye azzal befurodhetsz, meg gari sincs ra. Azt 60-ert mar angliaboll is lehet rendelni szoval +10-ert mar megeri a magyarorszagi. En is most az uj tutbo beszerzese elott allok. Nekem hetfon kell donteni. Ajanlott hajtokar csapagyat is cserelni. Az elenyeszo ktg a tobbi alaktreszhez kepest.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.