Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) speedydb23 válasza diablo1984 (#44195) üzenetére


speedydb23
senior tag

Klíma kapcsolásakor indulni kell a ventillátornak is, ezt én is most tudtam meg amikor átvizsgáláson volt a kocsi... Nekem pont ez a gond, hogy nem indul be a venti, ezért nem is használhatom a klímát ameddig ezt nem csináltatom meg...

(#44202) rob210 válasza speedydb23 (#44201) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak az érzékelőt kell kicserélni.
;)
Még csak a rendszerhez sem kell hozzányúlni, azaz nem kell gázt leengedni meg ilyenek.
ez csak egy vezérlő panelecske ami ha felnyomod a klímát beindítja a ventit.
;)

Renault power

(#44203) Cane válasza just (#44184) üzenetére


Cane
őstag

Van valahol vmi gyűjtemény a PH tagok verdáiról?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#44204) rob210 válasza Cane (#44203) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nyisd ki az összefoglalót.
:C

Renault power

(#44205) _NCT válasza rob210 (#44200) üzenetére


_NCT
őstag

Örülök ha nem lehet ilyen könnyen leamortizálni az olajteknőt :) :R Bár nem hinném hogy baja lehet attól a kis súrlódástól, nem állat módjára ugrattam le, csak hallottam 1-1 ilyen apró horzsolódást :D :R

[ Szerkesztve ]

(#44206) Cane válasza rob210 (#44204) üzenetére


Cane
őstag

Basszus! Mobilról nem hozta be, csak asztali gépről. :DD

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#44207) berbatov2 válasza diablo1984 (#44153) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Nem tudom szabad-e ilyet ha nem majd a topicgazdát kérném, hogy törölje.

Ezt az autót nézegetem már pár napja.

Baja kicsit messze van, hogy lyukra fussak a kocsival. Ezért mindenképp telefonon próbálnék minnél több infót összeszedni az autóról.

Mit kellene kérdeznem az autóról mindenképp?

Illetve, ha van valaki itt a környékről, megérne nekem pár sört ( whiskyt, stb ), ha rákukkntana, hogy érdemes-e foglalkozni az autóval.

(#44208) rob210 válasza berbatov2 (#44207) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szabad.

Azt írják leinformálható, tehát kérj egy alváz számot, motor számot, rendszámot, ha ezt kiadja nincs mit takargatnia a kereskedésnek, ha nem akkor nem is érdemes elindulni.
Ezekkel ha bemész egy renault szalonba mindent megtudsz amit jó tudni indulás előtt, meg, hogy érdemes-e elindulni.

:R
A rendszámmal meg le tudod kérni a kilométer állást.

Renault power

(#44209) dj79 válasza berbatov2 (#44207) üzenetére


dj79
senior tag

Szép darab. Nem egy versenyautó, de ezzel a motorral is lehet tartani a forgalom ritmusát. Ha nincs susmus, szerintem minden olyan adatot kiadnak róla, ami alapján le tudsz kérdezni mindent.

Ha ezzel megvagy és minden stimmel, érdemes bekocogni egy hivatalos szervizbe az autóval egy kis átvizsgálásra, szvsz megéri azt a kis pénzt.

(#44210) berbatov2


berbatov2
senior tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
:R

(#44211) rob210 válasza berbatov2 (#44210) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sok sikert ;)

Renault power

(#44212) üszök válasza berbatov2 (#44207) üzenetére


üszök
őstag

Én csak annyit fűznék hozzá,hogy fekete autót nem vennék. Szép az biztos,de minden porszem meglátszik rajta,és 25 fokban már meg lehet dögleni benne olyan meleg. Ez a saját véleményem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#44213) rob210


rob210
Topikgazda

(#44214) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Scenic 1.6 benzin 16V 2000.évjárat
Az utobbi 2 hónapban figyeltem meg a következőt: a viszonylag melegebb mostani időben is nagyon sokáig magasan marad az alapjárat, olyan mintha nehezen akarna bemelegedni.
Közlekedés közben érezni és hallani is , hogy pörög a motor, lámpánál állás közben üresben 1500-1800 között van az alapjárat.Kuplungolás közben leesik ugye az alapjárat viszont egyből kezd pörögni és megint 1500 felett van.Leállítom, újraindítom de semmi.Leparkolok és a kocsi üresben pörög mint a nyavaja.
Másnap meg semmi baja, mintha nem is lett volna.2-3 nap és újból előjön, aztán megint eltünik.
Mi lehet ez, alapjárati motor?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44215) rob210 válasza golyós (#44214) üzenetére


rob210
Topikgazda

Több dolog is lehet.
A legvalószínűbb, mivel nem állandóan csinálja, hogy az alapjárati motorod tengelye megszorul és nem engedi vissza esni az értéket a rendes 750 körülire.
A másik a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő, ami ugyan ezt tudja produkálni.
A harmadik a szívócső nyomás érzékelő.
Illetve még a fojtószelep tömítés lehet halott.
Szép egyesével ki kell zárni a hibákat.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44216) golyós válasza rob210 (#44215) üzenetére


golyós
őstag

Köszi!
Remekül hangzik.
Hazahoztam a gyereket, pihent a kocsi kb 15-20 percet.Elmentem az asszonyért és megint nem csinálta.Hazafelé csinálta 1 lámpánál és megint eltűnt, leállításkor 800-at pörgött.

Hol fogok olyan szerelőt találni aki nem fogja a fél autót kicserélni mire kiderűl, hogy egy tömítés volt? :F

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44217) rob210 válasza golyós (#44216) üzenetére


rob210
Topikgazda

Fogsz egy flakon féktisztító sprayt és a hibák felét azonnal ki tudod szűrni te magad.

Amikor magasan van az alapjárat elkezded a fojtószelepnél és az alapjárati motornál fújkálni, ha változik az alapjárat akkor valami tömítetlenség van és 95%, hogy a tömítés lesz a hibás.
Aztán ott az alapjárati motor, amikor magasan van csavarhúzóval finoman megkocogtatod, nem szétvered! Ha változik az alapjárat megint csak megvan a hiba, szorul a tengely, ilyenkor a lítiumzsír csodákra képes.
Ha ezek nem oldották meg a problémát, újra féktisztító és magas alapjáratnál a beszívott levegő és a szívócső nyomás érzékelő marad.

Mindegyiket te magad meg tudod csinálni.
Ha nem megy rakok fel képet mit hol találsz.
;)

Renault power

(#44218) golyós válasza rob210 (#44217) üzenetére


golyós
őstag

A képeket megköszönném (nem SOS) mert fogalmam sincs , hogy mi micsoda a Scenicben.
Elszoktam a javítgatásoktól, az A Vectra után ;)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44219) zsizsef válasza zsizsef (#43953) üzenetére


zsizsef
senior tag

Diagnosztika után a mester szerint a zsír új okoskerék :O .

(#44220) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Valamelyikőtök otthon van Megane II CC témában? Ha igen, lenne pár kérdésem.

Nem CC specifikus kérdés, a Megane II-mél a ph 1 és ph2 között mi a különbség az első fényszórón kívül?

(#44221) kisgyerek85 válasza rob210 (#44193) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi az infókat!
Féktartályról lehúztam majd úgy visszadugtam ahogy mondtad. Mentem egy kört a kocsival egyszer bevillant. Aztán lehúztam ismét és befújtam ilyen chip spray-el. Megint egy kör és egyszer ismét bevillant, de bízok benne, hogy belerázódott ezúttal, mert azután még adtam neki rossz útból és nem jött visszajelzés. Na de majd hosszútávon elválik, hogy jó e.

(#44222) rob210 válasza zsizsef (#44219) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hol vetted?

Renault power

(#44223) rob210 válasza kisgyerek85 (#44221) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kábel nincs kirepedezve?
Nem tud letestelni?

Renault power

(#44224) rob210 válasza golyós (#44218) üzenetére


rob210
Topikgazda

fojtószelep a tűzfal előtt a fekete dobozka mögött egy alumínium öntvény.
beszívott levegő
Bal oldalt a sárga kupak felett a nyomás érzékelő
Ezt én konkrétan beragasztottam tömítőpasztával, mert a tömítései kivoltak és nem szántam rá 3.000.- ot :D
Az alapjárati motort meg megismered szerintem az ott van a fojtószelep bal oldalán ha szemben állsz a kocsival.
[link]

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44225) kisgyerek85 válasza rob210 (#44223) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Mai nap ezt már biztos nem nézem meg :) ,de megvizsgálom ha elő fog jönni.

(#44226) golyós válasza rob210 (#44224) üzenetére


golyós
őstag

:C :R

Köszönöm, hétvégén megnézem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44227) mycso válasza just (#44184) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Beraktalak. (még mindíg irígykedem, nagyon szép autó)
Majd esetleg csinálj már egy fekvő tájolású képet, mert így nem illik a többi közé. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44228) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tegnap elhoztam az új verdát. :)
Sajnos még nem sokat tudtam szeretgetni, mert meló után mentünk és mire hazaértünk be is sötétedett, de majd ma kicsit bepótolom. :)
Első dolgom volt az összes elektronikát ismét átnézni (talán a belső sötétedős tükör nem működik, de azon kívül minden kis bizbasz rendben teszi a dolgát), a futómű és úgy az egész autó merő nyugalom, 110-nél suttogva lehet beszélni és az útegyenetlenségeken is csak átsiklik, nincs hangja.
Egyedül ami a kötelezőkön kívül tuti javítás lesz az a remegés, amit már említettem.
Ezekben az esetekben érződik a motor felől:
- alapjárat, indítás és leállítás, elindulásnál, kinyomott kuplungnál ugyebár ha alapjáraton gurulok mondjuk egy kereszteződésbe
- enyhe fékezésnél a kormány ráz (gondolom az első féktárcsákat elfékezték), satunál nem érezni

És ennyi, szóval amikre én tudok tippelni:
- első féktárcsa és betét
- kettőstömegű és/vagy motortartó bakok

Egyébként a kényelem szigete minden tekintetben, remélem így is marad. :)
Képet is rakok fel, amint lesz olyan tiszta kívül-belül, hogy érdemes legyen rá.

Üdv, Balázs

(#44229) mycso válasza gooool (#44228) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem-nem.

Az első dolgod az lett volna, hogy csinálsz róla vagy 1000 képet, aztán szépen megosztod velünk. ;]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44230) FerNandor válasza mycso (#44229) üzenetére


FerNandor
őstag

:K :DDD

Mycso milyen a megane-od? Minden ok? Marad még?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44231) gooool válasza mycso (#44229) üzenetére


gooool
őstag

Na jó, ezt az egyet sikerült a sötétben csinálnom, megosztom Veletek. :D

Üdv, Balázs

(#44232) mycso válasza rob210 (#44223) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Rob, megane 1 alatt a kipuffnak hogyan kellene bírnia?
Fateromén 10éves korában volt cserélve az egész rendszer valami után gyártottra, aztán ma hívott, hogy kellene neki középső dob, mert kuka lett. Ez 6évet bírt.
Olyan 10-15K km-t megy évente, 80% város.

(#44230) FerNandor: már lassan 2hete nincs meg, csak eddig nem írtam.
Laguna3 projekt lenne, csak munkahelyen sűrű lett a program, így időm sincs elmenni megnézni 1-2 autót. Egyelőre busz van. :)

(#44228) gooool: ha indítás/leállás-nál jelentkezik, az kéttömegű gyanús. Leállításnál (ha nem kinyomott kuplunggal állítod le) nem hallassz tompa-fémes puffanás/kottyanás szerű hangot?
Illetve lassan, csak kuplunggal próbálj elindulni előre és hátra is. Rázkódnia, kotyognia kell, főleg hátra fele.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44233) gooool válasza mycso (#44232) üzenetére


gooool
őstag

Megnézem ma, köszönöm! :)
Mennyibe fáj egy kettőstömegű amúgy ehhez? Mert néztem én több oldalon és annyiféle árral futok össze, hogy fogalmam sincs már... :U

Üdv, Balázs

(#44234) rob210 válasza mycso (#44232) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem még a gyári van alatta de én lenyomtam horgany spryel :D
A megane egy egyik betegsége a kipufogó.
6 év az sajnos azt kell mondjam rendben van.
Cimbimnek már 2 szer cseréltünk hátsó dobot, mert a meleg dobra pont feldobja a kerék a vizet Így a hideg meleg hatás sokkal előbb agyonvágja a dobot.

Mondjuk a középső dob nem szokot hamar szét menni.az szinte mindegyik alatt olyan 15 év körül adja meg magát.
:R

Renault power

(#44235) rob210 válasza gooool (#44233) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát én csak azt tudom, mondani bármennyire is kecsegtető némelyik ár a megbÍzható minőségűt vedd, mert ezért szerelni a kocsit nagyon cumi.
Sokszor volt már, hogy fél év nem telt bele és megadta magát a kettős mert mondjuk ütve is volt rendesen, de azért fél év az fél év.

Szóval nézd meg mit veszel.
:R

Renault power

(#44236) gooool válasza rob210 (#44235) üzenetére


gooool
őstag

Kollégámmal megnéztük a Unix kínálatát, szerencsére ez egy 670-es motorkódú szerkezet, így a LUK kettőstömegű készlet 92-be fáj. Ha netán az lenne a hunyó, annyit még úgy érzem megér a történet mindenképpen, hiszen jó áron jutottam az autóhoz.

Üdv, Balázs

(#44237) rob210 válasza gooool (#44236) üzenetére


rob210
Topikgazda

;)

Renault power

(#44238) zsizsef válasza rob210 (#44222) üzenetére


zsizsef
senior tag

A mesterünk hozott minden alkatrészt. Hétfőn megint bontjuk.

[ Szerkesztve ]

(#44239) gooool válasza rob210 (#44237) üzenetére


gooool
őstag

Tényleg egy kérdés még. :)
A gépben egy kiskijelzős navi van, meg 6-os CD-tár.
Erre valami budget módon lehet jack-es megoldást varázsolni, hogy a telefont rádugva tudjak zenét hallgatni arról?
Mert ezt a gyári cuccost nem szeretném semmiképp sem száműzni.

Üdv, Balázs

(#44240) dj79


dj79
senior tag

Üdv mesterek!

A családi állapotom megérett az autócserére :). Épp nézegetem a scenic II kínálatot, tapasztalatok alapján melyik a legjobb variáns az 1.9 dci motorból? Vagy esetleg a 2.0dci lehet a megfejtés? :R

(#44241) gooool válasza dj79 (#44240) üzenetére


gooool
őstag

Szia!

1.9dCi-ből én a 120 lovasat mondanám, pont tegnap hoztam el egy ilyen motoros Lagunát, nem olyan veszélyes az alkatrészek ára és ha visszakeresel és azon pontokra figyelsz a vásárlásnál, amit nekem leírtak a srácok, akkor nagy probléma nem lehet. :)
131 lovasat szerintem hanyagold, a DPF miatt csak szopórollerbe kerülhetsz, épp elég a sima dízel-faktor.

a 2 lityis dCi a legjobb, csak igen ritka vagy nagy a felára. Láncos a vezérlés, típushibája igazán nincs neki, az alap dízel dolgokra viszont itt is figyelni kell, mindenképp ezt mondanám ajánlottabbnak, de ha találsz egy szép és JÓ 1,9-est, akkor mehet. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#44242) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok. Most került hozzám egy 2003 as 1.5 dci thalia. Fórumos leírás alapján kicseréltem a fűtéskapcsolónál lévő világítás két kis izzóját. A műtét sikerült😃. Viszont a váltókar mellől feljön egy szál egyeres sima fekete vezeték, ami el van nyíródva és nem megy sehova. Milyen vezeték lehet ez??

kíváncsi, OP8T

(#44243) rob210 válasza alexander12 (#44242) üzenetére


rob210
Topikgazda

Foto, mert ötletem sincs miről van szó honnan hova megy az a szál?
:F

Renault power

(#44244) alexander12 válasza rob210 (#44243) üzenetére


alexander12
aktív tag

Sajna most melózok, meg vissza is raktam a kardánbox takaróját.😐 De majd megpróbálom valamikor leképezni. Olyan volt mintha a kasztni alól jönne fel egy szál nagyon vékony vezeték. Olyasmi mint a rádiókon az antenna, ha érted mire gondolok😃 Köszi

kíváncsi, OP8T

(#44245) gooool válasza mycso (#44229) üzenetére


gooool
őstag

Még mindig ideális körülmények a fotózáshoz, de azért lőttem pár képet a verdáról. :)
Az albumban a Lion-tól vett gépről is vannak képek, amiket eladás előtt csináltam, emlékbe. :)
[link]

Üdv, Balázs

(#44246) gooool válasza gooool (#44245) üzenetére


gooool
őstag

Elnézést, javítanám a linket, mert a Gugli bekavart. :U
[link]

Üdv, Balázs

(#44247) tresh válasza gooool (#44241) üzenetére


tresh
addikt

131 lovasat szerintem hanyagold, a DPF miatt csak szopórollerbe kerülhetsz, épp elég a sima dízel-faktor.

nincs azzal semmi baj hidd el nekem ;) Jó pár éve van a családba 2 is egyik gyári 131le másik 140le körül és még egyszer se volt gond a dpf-el. Havi egy alkalommal meg kell kínálni pályán és ennyi. Ha van lehetőség 2.0 dci-t vegyen szerintem is

(#44248) rob210 válasza alexander12 (#44244) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hm.. Érdekes ott nem nagyon mehetne semmilyen vezeték.

Renault power

(#44249) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Rég írtam ide, de azért olvasgattam a fórumot. (szerencsére nem volt különösebb gond a kocsival amit meg kellett volna oldanom)

Tegnap délután óta viszont elhagytam a klub-ot, megvették a hőn szeretet gépsárkányt. Elég rossz érzésvolt nézni, ahogy kifordul vele az új tulaj az utcából...
6 évig szolgált nálam, második Renault volt amit használtam, de tovább kell lépni.

Köszönöm nektek a sok segítséget, amit itt olvashattam, Sok nyűgtől mentesültem ezáltal. :R

(#44250) rob210 válasza gabx76 (#44249) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mi lett vagy lesz helyette?

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.