Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) -=Tiger=-


-=Tiger=-
tag

Sziasztok!

Beszereztem az M2-höz 2db új lengőkart. Mennyi idő alatt lehet otthon szerintetek ezt a műveletet megoldani? Igazából ezért nem vinném el a szerelőmhöz. :)

Előre is köszi! :)

(#44252) gabx76 válasza rob210 (#44250) üzenetére


gabx76
senior tag

Képlékeny.
Nagyobb csomagtartó (5 ajtós, kombi, egyterű), fiatalabb, lehetőleg benzines. Ezen kívül nyitottak vagyunk bármire, persze anyagi korlátainkon belül.

(#44253) V8TommY


V8TommY
tag

Sziasztok,

Egy ideje en sem jartam erre, jol mukodik az auto. Tehat tovabbra is a Megane 2, 1.9 dCi, 120 lovas.

Lassan megerik a cserere, egy kombi 3-as Megane-t szeretnek. Vagy 1.9 vagy 2.0 dCi-vel.
Nemetorszagban elek, igy itt keresgelek.

A velemenyeteket szeretnem kerni.
Kep1
Kep2
Kep3
Kep4
Kep5
Kep6
Kep7

Amit meg lehet tudni rola:
- Rendszeresen karbantartott, 97.000 km
- Iden csereltek rajta vezerlest es vizpumpat.
- A hatuljan van egy javitott parkolasi serüles, amit hivatalos Renault szervisz vegzett, mint minden mas szervizelest.
- Az elado maganember es csak maganembernek szeretne eladni az autot.
- 1.9 dCi 131 lovas
- 2009. 11. havi

Irtam neki e-mailt es kertem kepet a javitas elotti allapotrol, mar ha van fotoja rola.

Kb 250 km-t kene utaznom egy iranyban hogy megnezzem. Igeretesnek tunik.

Kep alapjan mi a velemenyetek az autorol?

üdv,
Tomi

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44254) rob210 válasza -=Tiger=- (#44251) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akna emelő bak, mivel csinálod?

Ha van szerszám és hely, akkor karonként egy óra.

Renault power

(#44255) -=Tiger=- válasza rob210 (#44254) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Bakkal szeretném. :)

Első nekifutásra megemelném minél magasabbra az autó elejét és bakra tenném. Szerencsére nem vagyok nagy darab. :D

(#44256) alexander12


alexander12
aktív tag


Ott jön ki hátul a műanygból és aztán vége is van😃😃😃

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#44257) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#44225) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Atyaég, hogy lehetek ekkora balfék :D múltkor írtam, hogy végig néztem a folyadékszinteket és rendben találtam. Na ma rálestem, hogy mi a helyzet és minimum alatt volt. Bevett ~2dl-t és jelenleg már nem mutat hibát :)
Viszont rendszeresen csekkolni fogom, mert akkor valahol kicsit ereszt, csak az a kérdés, hogy mennyire.

(#44258) kisninja


kisninja
őstag

És nem nyillik a bal hátsó ajtó... miért nem ??? belülről sem no az meg hogy lehet.... kurva gyerekzár :D
Külső nyitóról a kis pöcök leugrott, de hálaégnek már megjavítottam.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#44259) PHenis válasza kisgyerek85 (#44257) üzenetére


PHenis
senior tag

Ez a fékolaj volt?

Nekem is fogyott egy ideig, majd egyszer csak benyomtam tövig a pedált.
Utána már láttam a ház előtt, hogy hova csöpögött, csak a föld beszívta...

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy találd meg gyorsan, hogy hol szökik, mert nem vicces.

[ Szerkesztve ]

(#44260) Doki16 válasza kisgyerek85 (#44257) üzenetére


Doki16
addikt

Es ha csak siman a fekpofak koptak el? Kopas miatt is betud csokkeni rendesen a fekolaj szintje. Meg ugyebar a kuplung is azt az olajat hasznalja.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#44261) kisgyerek85 válasza Doki16 (#44260) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

1 hónapja volt szerelőnél direkt mondtam, hogy nézze körbe a kocsit ami kopó azt cserélje ki. Cserélt is szilenteket meg kormány összekötőnél valami gumit, emiatt volt holtjátéka a kormánynak.
Fékekre azt mondta, hogy még elmennek. Én arra emlékszem, hogy kb. 5éve volt cserélve tárcsástul betétestül.
2 szerelőhöz szoktam hordani épp ahhoz viszem aki jobban ráér. Most szerintem átnézetem a másikkal és rendbe tetetem a venitáltort is, hogy bekapcsoljon.

(#44262) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Na megvolt a beavatkozás a rendetlenkedő klímakompresszor miatt... :(((

Szóval a kompresszorház nyaka, a csapágy alatt volt elkopva/elrepedve... Érdekes, mivel a szervizesek ilyet még nem láttak...ők a csapágyra tippeltek elsőre, de a csapágy alatt volt az anyag elkopva.

Szóval, új (utángyártott) kompresszor lerült bele, ha már ott jártak, szóltak, hogy a generátor visszafutó görgő is a végét járja, cserélhetik-e azt is...egy kalap alatt. Ám legyen.

Szóval a mai nap mérlege:

plussz: működő kompresszor+új görgő :K
minusz: 100k jó magyar forint :O

ui..: az ajtóhatároló még jó ideig kattogni fog ebből az következik :DDD

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#44263) PHenis válasza kisgyerek85 (#44261) üzenetére


PHenis
senior tag

"Én arra emlékszem, hogy kb. 5éve volt cserélve tárcsástul betétestül."
Fék esetén szerintem a megtett km informatívabb.

(#44264) kisgyerek85 válasza PHenis (#44263) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

~80e km. Országúton megy 90%ba a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#44265) rob210 válasza alexander12 (#44256) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megnyugtatlak ez valami utólagos sufni tuning.
:R

Renault power

(#44266) rob210 válasza kisgyerek85 (#44261) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azért 2 dl az nem kevés.
Ráadásul Így teljesen érthető, hogy jelzett a kocsi.

A fékdugatyúkat én nagyon gyorsan lecsekkoltatnám, mert ott szokott ereszteni, illetve amit te is meg tudsz nézni, hogy a főfék munkahenger ereszt-e valamelyik ágán.

Renault power

(#44267) alexander12 válasza rob210 (#44265) üzenetére


alexander12
aktív tag

Köszi😃

kíváncsi, OP8T

(#44268) FerNandor


FerNandor
őstag

[link]
Végre süt a nap és le tudtam mosni :K

Jól felmentek az üzemanyagárak :W és folyamat csak mennek fel :O

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44269) rob210 válasza FerNandor (#44268) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ma drágult 9.- al

Renault power

(#44270) tresh válasza FerNandor (#44268) üzenetére


tresh
addikt

Szép gép tetszik ez a szín :)

(#44271) FerNandor válasza tresh (#44270) üzenetére


FerNandor
őstag

Nekem is :) nem tudom megunni. :C

(#44269) rob210 tele is tankoltam tegnap.
Jó lenne, ha maradna 300ft-on. Azzal ki tudnék békülni :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44272) gooool


gooool
őstag

Újra felteszem a kérdést, hátha. :)

Ugye az új gépben egy Carminat SH1 fej van, 6-os CD-tárral. Ezt mindenképpen szeretném megtartani, viszont jó lenne, ha ugyan úgy jack-el rá tudnám kötni a telefont adott esetben, mint a régiben a Clarion fejre.
Ez megoldható valami költséghatékony formában ennél a rendszernél?

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#44273) mycso válasza gooool (#44272) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem gugli, aztán keresgélj.

Nem tudom, hogy melyik a tiéd, egy ilyet találtam: [link]

pl.: annyit megpróbálhatsz, ha van rajta "expert" gomb, hogy nyomod hosszan. Aztán asszem be kellene jöbnnie valami mélyebb menünek, ahol aktiválni lehet az "aux in" opciót. Ha ilyen nincs, akkor valószínűleg nem tudja a fej.

mod.: vagy nézd csak, itt van még egy okosság: [link]

carminat line in

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44274) golyós válasza rob210 (#44224) üzenetére


golyós
őstag

Hát első körben a két "érzékelőt" megtisztítottam, majd meglátjuk.
Az alapjárat motort nem találom :B

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44275) rob210 válasza golyós (#44274) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#44276) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv urak.
Clio 1991es évjárat, 1108ccm, 4X Le, c -vel kezdődő motorszámos. Elvileg láncos. Milyen olajat érdemes bele tenni? Van másfél lityó Elf 10w40em. Vegyek még hozzá 2 litert vagy teljesen más fajta kell bele?
Ha a 3. Fokoz lassításnál egyszer csak kiugrik, sokba kerülhet a váltó javítás?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#44277) diablo1984 válasza Adonimus (#44276) üzenetére


diablo1984
veterán

az kőkorszak, a 10w40 biztosan jó bele.
váltó inkább az a kérdés, hogy van-e ilyen bontóban, vagy 10éve az utolsóból is konzervdoboz lett? mára a kora miatt lehet ritka, az utolsó clio2-esekben az 1,2es motorok voltak inkább tudtommal....

(#44278) Cane válasza FerNandor (#44268) üzenetére


Cane
őstag

Jól néz ki a gép. ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#44279) balazs1022 válasza rob210 (#43919) üzenetére


balazs1022
őstag

Nah most találtam egy szerelőt, 30km-re van tőlem. Kedden fogja átnézni a gépet.
Kíváncsi leszek, hogy ő mire jut. (A turbócsere, biztos, de lesz ott más is...)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#44280) rwin5


rwin5
őstag

Egy ilyen könyökölőt házilag mennyire nehéz beszerelni? [link]

(#44281) rob210 válasza rwin5 (#44280) üzenetére


rob210
Topikgazda

ezt semennyire mert tÍpus specifikus.
De ennél jóval olcsóbban is van.
Illetve bontóban is garantáltan találsz fele ennyiért gyárit.
:R

Renault power

(#44282) rob210 válasza Adonimus (#44276) üzenetére


rob210
Topikgazda

A 10w40 jó bele, de ha nem eszi az olajat akár 5w40 et is tehetsz bele, bár oda felesleges, főleg a megtett kilométerek miatt.

A váltót még ne temesd, van, hogy csak a motortartó vagy váltótartó bak miatt dobja ki a sebességet, főleg, ha csak lassÍtásnál csinálja.
Érdemes a bakokat átnézni.
Cimborának most vettünk ilyen kocsit, és váltóhibásan volt meghirdetve, pedig csak le volt szakadva a motortartó bak és azért nem lehetett 2-be tenni. :)
Így olcsón elhozhattuk. :C

Renault power

(#44283) Adonimus válasza rob210 (#44282) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Rendben. :) Nézegetjük még mindenképpen, hogy mi lehet. Akkor Elf 10W40 :) köszönöm.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#44284) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!
Nyári gumiszettem "huhog", szerelő azt mondta, hogy lehet valamelyik kerék csapágyas, de nem tudja eldönteni, hogy melyik vagy gumi adja ezt a hangot. Ebből kiindulva én ma felraktam a téli gumikat és mentem egy kört a kocsival. Teljesen oké. Kérdés ez a hang lehet a gumi mintázata miatt? vagy inkább valamelyik gumi szálszakadt vagy mi más baja lehet? Engem bánt a dolog, főleg az, hogy két nyarat már mentem ezzel a gumikkal és annyira nem rémlik, hogy "huhogtak" volna vagy lehet ennyire akkoriban nem foglalkoztam a kocsival. Mostanában lettem olyan, hogy amikor vezetem (asszony használja 80%ba) akkor fülelek minden apró kis hibára. A legnagyobb hibámnak azt tartom, hogy gumistól vettem használtam ezt a 4-et. Én többet az életben használt gumit nem veszek az tuti. 2007es évjárat, Fulda.
Most azon gondolkodom, hogy következő lépés az legyen, hogy először előre majd hátra felrakom a télieket és akkor ki tudom szűrni, hogy melyik okozza ezt a hangot és akkor megúszom két új gumival a történetet.
Fékfolyadék folyás: ha már lent voltak a kerekek szétnéztem, hogy mi merre hány méter az én kis laikus szememmel. Hát kell hátsó kipufogódob is.
Lőttek két képet ahol láttam olajat. Ez a bal első keréknél van.Tartályra is ránéztem és nagyon picit már a max jelzés alatt van, pedig csurig töltöttem szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44285) diablo1984 válasza kisgyerek85 (#44284) üzenetére


diablo1984
veterán

Az a gumi szemèt,már nagyon öreg. Lehet egy centírozás javítana rajta, de azon nem, hogy nagyon vèn....

(#44286) kisgyerek85 válasza diablo1984 (#44285) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ki lett centírozva 2 hónapja.
Eddig két gumit néztem ki
Nokian Line
a másik
Falken SN 832

ha jól tudom régebben beszéltetek a Nokian-ról, hogy az nagyon jó gumi.

(#44287) rwin5 válasza kisgyerek85 (#44286) üzenetére


rwin5
őstag

Én is nyári gumiszett vásárlás előtt állok, engem is érdekel a véleményetek.

(#44288) diablo1984 válasza kisgyerek85 (#44286) üzenetére


diablo1984
veterán

Bármelyik jó ezek közül, nem èppen kínai kategóriák! Nekem volt nokianom anno, bírta mikor kiöregedett, utána nem kopott már tovább, örök gumi lett! :)

(#44289) Josi


Josi
aktív tag

Én kb 1 hónapja cseréltem le a 7 éves nyári gumikat,
pedig még volt rajt bőven futófelület.
Maradtam a bevált Conti Premiumcontact tipusnál.
175/65 R14

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44290) DonLaca@ válasza kisgyerek85 (#44286) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Falken SN 832 tudom ajánlani. Tavaly erre cseréltem le az elöregedett Bridgestone gumikat. Nemrég volt szerencsém letesztelni mit tud. 100 km/h utazósebességnél kihajtottak elém egy erdős részen. Az illető mikor meglátott megijedt és leblokkolt keresztben az úton. Kb 80km/h-val megcsináltam a "jávorszarvas tesztet" élőben. Nem hittem hogy sikerül de a gumi hihetetlen jól megfogta a kocsit. Abban a pillanatban lepergett előttem az életem :DDD . Részemről nagyon ajánlott gumi.

(Az első pár száz km-en eléggé csúszik amíg a gyárban rákent gumivédő réteg le nem kopik.)

(#44291) rob210 válasza kisgyerek85 (#44286) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az bizony nekem a téli nyári nokian.
;)

Renault power

(#44292) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Valaki nem tudna véletlen Kecskeméten elérhetőséget ki nem aranyárban javít (tölt) klímát? :R

(#44293) diablo1984


diablo1984
veterán

tipikus külföldi autó: [link] km óra állás 152e km, szervízkönyve szerint 2010ben is ennyi volt benne.....

ebben nem tudom, hogy hol a buktató

(#44294) Josi válasza diablo1984 (#44293) üzenetére


Josi
aktív tag

Onnan kezdve, hogy 2 km van benne, bármi gond lehet vele. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44295) diablo1984 válasza diablo1984 (#44293) üzenetére


diablo1984
veterán

152969 volt 2010.06 hóban, 6 évvel később meg 152e.... tipikus hülyék, legalább a szervízkönyvet ne fotózták volna le....

(#44294) Josi : képen mintha 171ezer km-t mutatna az óra, de tré a kép, a szervízkönyvből sem látszik semmi. de 8kilóért 2.0dci, ami nem tűnik lehasználtnak, nem biztos hogy rossz vétel!

[ Szerkesztve ]

(#44296) rwin5


rwin5
őstag

Bár tudom, hogy nem Peugeot topic de a 301-esről hallott már valaki, hogy milyen a megbízhatósága? Egész korrekt az ára az évjárathoz képest, és van 1.6-os 116 lovas motorral.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44297) g.gergo válasza kisgyerek85 (#44284) üzenetére


g.gergo
senior tag

Udv, nálam ugyanez volt fulda ecocontrol-al. Huhogott, bugott, egy rakas fos volt ez a gumi. Lecsereltem, most néma minden. Kagylos volt, azert csinalta ezt, mintazat meg boven volt rajta, kb. 3-4mm lehetett rajta, de ment a kukaba, mert egyre elviselhetetlenebb volt a zaj.

(#44298) kisgyerek85 válasza g.gergo (#44297) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Full ugyanez a gumiabroncs van fent. Lehet tényleg egyre rosszabb lesz a hangja, hogy korábban nem figyeltem erre fel. Amikor megvettem akkor szerintem nem lehetett ilyen hangja, mert biztos megszóltam volna a gumisnak.
Mélyésge még bőven jó nálam is.

(#44299) g.gergo válasza kisgyerek85 (#44298) üzenetére


g.gergo
senior tag

Akkor dobd ki a picsába ezt a gumit. Én soha többet nem veszek ilyet. Új korában nekem sem volt ilyen. Aztán kb. 2 év alatt, 20e km alatt, nyugodtan közlekedve ilyen szar lett. Ez van, ilyenek az eco gumik.

[ Szerkesztve ]

(#44300) rob210 válasza rwin5 (#44296) üzenetére


rob210
Topikgazda

3 éves autómata, szerinted ennyiért megvehető, ha nincs baja?
Vagy az évszázad vétele, vagy valaki csúnyán át lesz vele ba.zva.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.