Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) gixxergabi válasza Mezga Aladár (#85993) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ez valami "párátlanító" funkció vagy mi, próbáld meg auto módra állítani, akkor sztem fúj mindenhova, de nem kapcsolja a klímát, én így használom és csak venti sebességgel meg persze a hőmérséklettel "játszom".
Nekem 3D Arkhamys bluetooth-os fejegység van 3/1-ben, úgy rémlett nem kezelte mappát, de majd ránézek...bár nekem nem is a fejegységbe megy a pendrive, hanem alul a kis lenyílósba...

(#86002) Gabady


Gabady
aktív tag

Ha esetleg más is küzdene Monterey alatt a hosszú boot idővel NVMe esetén, akkor javaslom frissítsen OC-t legalább 0.7.9-re és a "SetApfsTrimTimeout" -ot állítsa 0-ra.
Nálam ez vált be és ismét pikk-pakk bootol a rendszer! :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#86003) Revesz válasza kisninja (#85979) üzenetére


Revesz
aktív tag

Végeztem a klímásnál. Szivárgás a gép szerint nincs, de a hűtőközeg fele majdnem hiányzott, ez okozta a tüneteket. Így fel lett töltve meg ózonnal fertőtlenítve. 2-3 évig renélem nem kell tölteni :D.

(#86004) rob210 válasza tiop (#85995) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az bizony nyelestengely csapágy.
Le kell venni a szíjat és ha megmarad a hang akkor 100millió százalék, hogy nyelestengely csapágy .

Renault power

(#86005) rob210


rob210
Topikgazda

Ki látja a különbséget?

Renault power

(#86006) gabor9991 válasza rob210 (#86005) üzenetére


gabor9991
őstag

Új szimering?

(#86007) Cseri0058 válasza rob210 (#85953) üzenetére


Cseri0058
őstag

Sajnos nem oldotta meg a nyomáskapcsoló a cserét.
plusz még cserénél az összes gáz el ment, mivel nem szelepes a rendszer. Viszont a klímás srác valami jegesedés érzékelő emlegetett. Ez lehetséges hiba? Van ilyen?

(#86008) Josi válasza rob210 (#86005) üzenetére


Josi
aktív tag

A 2. kép később készült. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#86009) rob210 válasza Cseri0058 (#86007) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nincs benne visszacsapó szelep? Erősen megleptél ezzel az infóval, mert pár lodgyn már kellett cserélnem, és nem volt gond.
Igen van benne fagyvédelem.
Ha az rossz jelet ad akkor tud kapcsolgatni, vagy be se kapcsolni.
Diaggal meg lett már nézve az a kocsi, vagy csak találgatunk?

Renault power

(#86010) tiop válasza rob210 (#86004) üzenetére


tiop
tag

A szíj levételéhez kérnék segítséget.Még nem csináltam ilyet.
A nyelestengely csapágy az miaz? a váltóban van? ajvítása mennyi meló? Ha hagyom a francba mit okoz?

(#86011) Cseri0058 válasza rob210 (#86009) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nincs, szóval egy élmény volt elhiheted. :D
Na és ez milyen alkatrész? Mert neten ilyes fajta cuccot nem nagyon találok.
Még nem volt. Most mindenképpen az a következő lépés, hátha valamit kiír. Hol lehetne megnézetni? Gyári szervízben nem néznének rá? Gondolom nem lenne olcsó...

(#86012) rob210 válasza tiop (#86010) üzenetére


rob210
Topikgazda

A szíj levételéhez kell egy 13as villáskulcs, (görgő feszítő gondolom nincs.) Valamint Fel kell emelni a kocsi jobb elejét kivenni a dobbetétet és hozzáférsz mindenhez. A lényeg, hogy a feszítő görgőre tedd a kulcsot, ne a vezetőre! Nekem megy felülről is kerék és dobetét levétele nélkül, de ezt neked nem javaslom. :R
Nyelestengely csapágy sokan úgy használják évekig. Nem szerencsés, mert ha megkotlik viszi a váltót esetleg főtengely is tud törni, de az ritka.
Váltó le szét csere vissza. Nem olcsó mulatság.
Olajcsere ideig óráig javíthat a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#86013) rob210 válasza Cseri0058 (#86011) üzenetére


rob210
Topikgazda

Olyan kell akinek van clippje és tudja is mit kell nézni .

Renault power

(#86014) Josi válasza rob210 (#86013) üzenetére


Josi
aktív tag

Mint pl te. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#86015) rob210 válasza Josi (#86014) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nem köszönöm én nyakig vagyok.
:R

Renault power

(#86016) Josi válasza rob210 (#86015) üzenetére


Josi
aktív tag

Akkor még van kapacítás. Majd ha ki sem látsz... :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#86017) gooool


gooool
őstag

Most gyorsan kicsereltem edesanyam Clio 3-jaban a kormanyt egy hibatlan bontottra, mert a mellekelt kepen is lathato, hogy nem volt sem tul esztetikus, sem kellemes, hogy a fele mindig a kezeben maradt igy a nagy melegben. :DDD
Olcsobb volt, mint ujraboroztetni es igy megiscsak maradt a teljesen gyari kinezet.
Mar csak a szelepfedel tomites csere van hatra es teljesen rendben lesz a vas. :))
(Az elso lokost leszamitva, mert anyam imad ozeket abuzalni munkaba menet...)

Üdv, Balázs

(#86018) rob210 válasza gooool (#86017) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem szép állapotban van szerencsére :)
Mennyi volt ha nem túl nagy titok?

Renault power

(#86019) Somatom válasza gooool (#86017) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek egyformák? Kép alapján olyan, mintha az egyik jobbos lenne, a másik meg balos.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86020) gooool válasza rob210 (#86018) üzenetére


gooool
őstag

Nem tudom mivel kinalta az elozo tulaj, de szerintem kezkrem lehetett.
20 000 Ft-ot kertek erte, egy Pecs melletti bontoban. :)

Somatom:
Ebben a topikban nem szabad politizalni. ;]
Egyebkent teljesen ugyanaz. :K

Üdv, Balázs

(#86021) Somatom válasza gooool (#86020) üzenetére


Somatom
veterán

:D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86022) tiop válasza rob210 (#86012) üzenetére


tiop
tag

:R

(#86023) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Utólag tolatóradart hogyan érdemes beszerelni? Esetleg gyári vagy valamilyen egyéb márkafüggetlen eszközt? Megane 3/ph2, kombi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86024) Tibko8 válasza Mezga Aladár (#86023) üzenetére


Tibko8
senior tag

Szia én egy ilyen radart vettem nagyjából 2 éve a clio 4 grandtourba. [link]
Taxi a kocsi szóval elég gyakran tolatok és 2 éve semmi baja hóban esőben mindig jól működött. Beszerelest szakemberre bíztam nagyon szépen ellett rejtve minden kábel semmit nem látni az egészből :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#86025) glx


glx
csendes tag

Sziasztok!

Totál levált a tetőkárpit (Scenic Megane 2033.04) a mennyezet világítás szett-alól is kicsúszott a széle körbe-kőrbe. Unokáknak kitűnő buli nyomogatni, bábszínházosat játszanak hátul.
(rob 210 : úgy néz ki van a környékünkön egy donor amiből adogat el a gazda kinek mi kell, hétfőn nézem meg milyen állapotban van a tetőkárpitja ) esetleg mennyi lehet sac/kb az ár?

Kérdés: bonyolult a ki- beszerelés megoldása? Mire figyeljek, hol kezdjem bontásnál - vissza építésnél? Az oszlopokon lévő idomokat is meg kell mozdítani? B oszlop biztonsági öv bekötés, hátsó ajtó mögötti 3szög ablak , ezen van egy ovális embléma szerűség. Ez alatt van valami vagy csak dekor? Van-e törő, roncsolódó alkatrész benne, ezek beszerezhetők?

(#86026) Bass


Bass
addikt

Sziasztok cserélve lesz a stabrud belső szulentje és ha már a bölcsőt is le kell engedni akkor arra gondoltam h annak a szulentjeit is cseréltetném,delphit néztem ki megfelelő lehet vagy más márka? Most valami narancssárga csíkos van benne (ez lehet a gyári?) jelent valamit a szín? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#86027) Mezga Aladár válasza Tibko8 (#86024) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm neked. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86028) polonic


polonic
félisten

Az mitől lehet, hogy hidegindításnál így köszörülve indul be?
Eddig gombnyomás, pöcc-röff. Most meg egy kicsit köszörül tovább és nem egyenletesen indul be vagy hogy mondjam, ilyen darabosan. De végülis mindig beindul.
Melegen pöcc-röff.
Eddig maxxmotion volt, most sima mol, mióta kurvadrága a gázolaj. Nem tudom, ennek lehet köze hozzá.

(#86029) Bass válasza Bass (#86026) üzenetére


Bass
addikt

Bocsi az auto 2005 megane 2 1.6b kombi :)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#86030) Gabady


Gabady
aktív tag

K4J motorkódú megane esetében az egyenletlen járás és a nagyon nagy előgyújtás ingadozás mitől lehet ? Gyertyák, trafók jók.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#86031) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Mint kiderült Megane3 /ph3 az autóm.
Szóval a gázpedált ha tövig nyomom a végén van egy érezhető kapcsoló. Az mi célt szolgál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86032) Nordik válasza Mezga Aladár (#86031) üzenetére


Nordik
őstag

Ha tövig benyomod kikapcsolja a sebességhatárolót. Gondolom ezt érzékeli.

(#86033) Mezga Aladár válasza Nordik (#86032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi kipróbálom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86034) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Kérnék kis segítséget a bocihoz: Megane II 2003, 1.6, 83kw, ferdehátú
Láttam hátul a hídon, hogy a rajta felül keresztül futó fékcső két oldalt a kanyaroknál rozsdás.

Arra gondoltam cseréltetem. Mivel fémből van, ezt célszerű ugyanúgy fémre (réz) cserélni, vagy esetleg lehet ezt helyettesíteni flexibilis (gumi) fékcsővel is?
Illetve nem igazán találtam ilyet boltban. Ezt jól sejtem, hogy külön gyártani kellene?

Köszönöm előre is!
Üdv: Dave :R

(#86035) Josi válasza Reaper04 (#86034) üzenetére


Josi
aktív tag

Lehet kapni rézből univerzális fékcsövet. Csak meg kell mérni milyen hosszú a jelenlegi a kanyarokkal, és akkorát kell venni.
Nekem Megane I bocin az egyik kilyukadt, és mindkettő ilyenre lett cserélve. Azóta nincs gond vele.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#86036) tope


tope
addikt

Ilyen X3 H7 led jó lehet a Mégane 2-be?
Nem innen veszem, ennél olcsóbban lenne.

(#86037) gooool válasza Mezga Aladár (#86031) üzenetére


gooool
őstag

Az a kickdown funkcio, ahogy Nordik is irta jo arra, hogy kikapcsolja a sebesseghatarolot illetve legtobb esetben ha ugy gyorsitasz, akkor a klimat is lekapcsolja, hogy maximalis erovel tudj elozni, besorolni, stb. :)

Üdv, Balázs

(#86038) tope válasza tope (#86036) üzenetére


tope
addikt

Hmm, egyáltalán lehet Ledet beszerelni a tompított helyére?
Ha nem, akkor hogy hogy, árulnak ilyet hivatalosan?

(#86039) Nordik válasza gooool (#86037) üzenetére


Nordik
őstag

M2nel nem vettem észre, hogy a klímát kikapcsolna, de lehet ez még annyira nem okos. Majd kipróbálom. :)

(#86040) rob210 válasza Bass (#86026) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen az a gyári a szín mindegy a febi is narancs karikás, de azt ne tegyél be.

Renault power

(#86041) rob210 válasza Gabady (#86030) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mi az az előgyújtás?
Ha az alapjárat ingadozásra gondolsz, az tömítetlenség miatt van ami a szívósor szokott lenni.

Renault power

(#86042) rob210 válasza Reaper04 (#86034) üzenetére


rob210
Topikgazda

Le kell hajtani hollanderezni peremezni.

Renault power

(#86043) rob210 válasza tope (#86036) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nyitok vitát, mert volt már belőle, de nem támogatom az össze vissza ledesítést, egy halogén izzóra tervezett lámpatestben.

Renault power

(#86044) rob210 válasza Nordik (#86039) üzenetére


rob210
Topikgazda

Már az öreg meganeom is lekapcsolta, szóval biztos lehetsz benne.
Csak lassabban old le , mert ott még a vezérlő érzékeli a nyomaték alapján, hogy dolgozni kéne a motornak, ezért lassabban kapcsolja le.
A pedálkapcsolósak direkt módon jelre kapcsolnak.

Renault power

(#86045) rob210 válasza polonic (#86028) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez erősen injektor gyanús.
Izzítás ilyen melegben nem lehet.

Renault power

(#86046) tope válasza rob210 (#86043) üzenetére


tope
addikt

Értem, igazából engem az érdekel, hogy szabályos e, de elengedem akkor ezt a dolgot, beltérben már cseréltem, illetve a csomagtartóban és a rendszámtábla világítást, akkor marad ennyi.
Amúgy H7 Nightbraker Silver van ha jól rémlik most benne.

[ Szerkesztve ]

(#86047) Nordik válasza rob210 (#86044) üzenetére


Nordik
őstag

Majd megfigyelem, mert eddig ha komolyabban belementem egy egy elozesbe mindig kikapcsoltam, hogy legyen erő. :DDD Az 1.6 nem egy erőgép.

Vissza is kapcsol utána? Például ha automatara van állítva. Az enyém ugye digit klímás.

(#86048) LamerGyuri válasza tope (#86046) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Belül azt ledesítesz, amit akarsz, kívül, ha nem gyári megoldás, semmit sem lehet. A rendszámtábla világítást sem, műszakin elkaszálják.
Vásárolni azért lehet, mert léteznek "közúti forgalomban NEM résztvevő" autók: kiállítós, bemutatós, zártpályás, stb., és ezek, ugye, nem a saját lábukon jutnak el az adott helyre.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#86049) Bass válasza rob210 (#86040) üzenetére


Bass
addikt

Rendben köszönöm. :R Febi amúgy nem jó holmi? Pedig a lengőkarjaim azok lettek 😁

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#86050) polonic válasza rob210 (#86045) üzenetére


polonic
félisten

Ezt hogy lehet kideríteni? Nem állandóan csinálja egyébként és ugye melegen sem.
Diag Ezt látja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.