Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) lajo válasza giigz (#16998) üzenetére


lajo
senior tag

Nekem a sárga karika maradt a kezemben :D

(#17002) tresh válasza giigz (#16998) üzenetére


tresh
addikt

őz barna az olaj addig jó a tied teljesen rendbe van ;)

MMA87: DCI váltója szerintem is jobb, mint a benyásé.... Mintha nem is ugyanaz a váltó lenne :U

mivel a benyás váltó a rönó csinálja a dieselt pedig a nissan (brit) :U

[ Szerkesztve ]

(#17003) Mágus2 válasza tresh (#17002) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A feketével sincs baj, nem értem hogyan tud valaki véleményt alkotni az olaj színéből. :F

(#17004) eTrade válasza mycso (#6708) üzenetére


eTrade
tag

Anno sikerült beszerezni a levegőcsövet? Hol és mennyi volt?
Az enyém elkezdett erősen foszlani, ill. leválni a műanyag szűrődobozról... még szerencse hogy tegnap d.u. észrevettem hogy lelógott. :(

(#17005) tresh válasza Mágus2 (#17003) üzenetére


tresh
addikt

az ő képére írtam hogy őz barna ergo látszik hogy friss az olaj... és addig nincs gond de lehet én tudom rosszul és nekem másképp tanították..

(#17006) mycso válasza eTrade (#17004) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, egy autós boltban vettem (ilyen ipari, keleti autós bolt, tehát nem unix vagy ilyesmi), de szerintem ilyen praktiker, vagy hasonló áruházban is lehet kapni.

Nem olyat vettem, mint a gyári cső, mert nyilván olyan nincsen, hanem aluból van és dróttal van erősítve. (sajnos nincs képem, de hasonló, mint amiket pl. páraelszívókhoz is raknak, csak nyiéván vékonyabb, meg masszívabb annál)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17007) _NCT válasza tresh (#17002) üzenetére


_NCT
őstag

Jolvan ezt nem tudtam :P

(#17008) eTrade válasza mycso (#17006) üzenetére


eTrade
tag

Köszönöm.
Ideiglenesen hőállószalag segítségével odaerősítettem, de majd meló után benézek valamely autós boltba. :)

(#17009) tresh válasza _NCT (#17007) üzenetére


tresh
addikt

;)

Bár már ebbe a nagy adok-veszek gyártok cserélek világba is ami az autóknál van én is néha csak pislogok ki mit kinek gyárt :)

[ Szerkesztve ]

(#17010) mycso válasza eTrade (#17008) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, ezt így szokta kezdeni mindenki, nekem is először ez volt az átmeneti: [link]

Egyébként, ilyesmi mint itt a bal oldali cső: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17011) SocketA


SocketA
aktív tag

Megvettem a Xadot... mostmar csupan annyi problemam van, hogy toltsem bele? Mert nezegettem a valtohazat felulrol, de sztem ezt alulrol kellene megoldani, nekem meg se aknam, se emelom... :S

(#17012) tresh válasza SocketA (#17011) üzenetére


tresh
addikt

(#17013) SocketA válasza tresh (#17012) üzenetére


SocketA
aktív tag

Felulrol el lehet erni szted?

(#17014) tresh válasza SocketA (#17013) üzenetére


tresh
addikt


Ha ez alapján nézem akkor van pár burkolat amit le kell bontanod az tuti...de mk2-es tulajok ebben szerintem jobban tudnak majd segíteni nekem m1 be az első megoldás van és pont le lehet nyúlni nem tudom de szerintem nálad is le kel tudni nyúlni oda fentről

(#17015) rob210 válasza SocketA (#17013) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen.
Sőt szerintem csak felülről lehet, de ezt már írtam neked.
Így nézne ki a dolog:

Alulról haspáncél van, már nekem az M I nél is hát még akkor az M II-nél.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#17016) _NCT válasza tresh (#17009) üzenetére


_NCT
őstag

Igen, sok helyen olvasom, hogy már nincs olyan hogy német, japán, francia meg ilyenek. Talán még a svéd az svéd, de már abban sem vagyok biztos.

Egy dolog biztos: vannak akik olcsón gyártatják/szerzik be az autóba az alkatrészeket--> silányabb minőség, árban kedvezőbb

Vannak akik "minőségibb" alkatrészekkel szerelik az autót, viszont ugye az autó árában is tükröződik a helyzet.

(#17017) KonzolKartel

Bemásolom, hátha Ti tudtok valami okosságot:).

Adott egy Rönó Clio 2, ami egyik barátomé. Másfél évet állt az udvaron. Most jutott arra az elhatározásra, hogy csak kéne neki megint kocsi. Elkezdtem neki össze legózni. Az autó nem indul, az immo visszajelző folyamatosan villog. Nem írom le az egész kálváriát, nagyjából két napja próbálom elindítani, szóval már a t*k*m kivan vele. Most arra jutottam, hogy ha kiszedem a burkolatból a panelt, és közel rakom a gyújtáskapcsolóhoz, így gondolom közelebb kerül a trafóhoz és így kap elég áramot az immo, hogy vissza küldje a jelet. Az az tudok indítani.
Valaki tud erre valami okosságot? Be kéne építenem valahova az immo részét a kulcsnak?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#17018) giigz válasza _NCT (#17016) üzenetére


giigz
veterán

"Talán még a svéd az svéd, de már abban sem vagyok biztos."

A Volvo is GM és francia, német alkatrészekkel van tele.

(#17020) giigz válasza _NCT (#17019) üzenetére


giigz
veterán

Most így konkrétan nem ugrik be arról semmi, de mintha az újakban már abban sem sok svéd lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#17021) FRENK1988 válasza _NCT (#17019) üzenetére


FRENK1988
veterán

az meg már rég kínai kézben van :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17022) _NCT válasza FRENK1988 (#17021) üzenetére


_NCT
őstag

Baszki elolvastam az aláírásod és az agyam nyomott egy system overload-ot :DDD

(#17023) giigz válasza FRENK1988 (#17021) üzenetére


giigz
veterán

Sajnos a Volvo is... :(

Viszont! Azt hittem, hogy a kínai felvásárlás után össze fog esni a dolog, és megsemmisül az egyik kedvenc márkám, de szerencsére (kop-kop) nem történt, még mindig erősek, és nem úgy tűnik, hogy inogna alattuk a talaj...

[ Szerkesztve ]

(#17024) giigz válasza rob210 (#17015) üzenetére


giigz
veterán

Nincs valami ötleted, honnan szerezhetnék nívópálcát? :D Bontókban kérdezzem meg?

(#17025) kisninja válasza mycso (#17010) üzenetére


kisninja
őstag

Én ezt ilyen alumínium szalaggal oldottam meg amit használnak hőszigetelésben is majd holnap dobok fel képet róla.

Visszatérve a váltókhoz... Az én M1-be sem igazán lehet berakni 1-be a 15-20 al gurulok... de ezt nem is szeretik. Én nagy elvagyok a váltóval semmi bajom vele ha úgy van azért betudom rakni 1 be ha gurulok is nem reccsen stb... max az imbolygása volt fura... :D
1x rohadt el az a kardán rúd elég érdekesen jutottam haza hegynek előre álltam és a hátramenet volt az 1-es ..... Elég nehéz volt szereznem egy bontottat.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#17026) rob210 válasza giigz (#17024) üzenetére


rob210
Topikgazda

:K bontó.
De hogy hogy tudtad eltörni azt nem értem:D

Renault power

(#17027) giigz válasza rob210 (#17026) üzenetére


giigz
veterán

Igazából érthetetlen számomra is, soha semmit nem szoktam tönkretenni, inkább amihez hozzányúlok arannyá változik :DDD Viccet félretéve visszadugtam, aztán hallottam egy kattanást, kihúztam, és kezemben maradt a teteje :W

(#17028) FerNandor válasza mycso (#16990) üzenetére


FerNandor
őstag

:)

én úgy vagyok vele, hogy a motorba (a minösítéseknek megfelelö) motorolaj való, más nem.

Giigz ez a nívópálca szerintem ilyen. biztos elfárad és megadja magát. ja meg biztos felmelegszik, lehül, felmelegszik, lehül és ez a hötágulás is tönkreteszi.
én is eltörtem az egyik fülét, (2 füle van, ami rákattan a csö szájára). majd veszek egy újat a nyáron, nehogy beletörjön egyszer.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17029) Ghandi válasza mycso (#17006) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ha légtechnika akkor légtechnikász! :D az ugye én lennék :)
Szóval a flexibilis csövek fajtái.
-Aluflex vagy aludec : anyaga vékony alufólia szerü anyag,spirál drót erősítéssel.Páraelszívóknál stb használják,laza szerkezetű,igy nem bírja a nagy nyomásváltozást.
- Isoflex vagy isodec : anyaga u.a mint aluflex,de duplafalú,közte közetgyapot szigetelésel,igy hőálló flexibilis légvezetéket alkot.
-Sonoflex vagy sonodec :anyaga u.a mint az isodec,csak a belső cső mikroperforált,igy nem csak hőt szigetel hanem a hangot is elnyeli.
- Westerform : félmerev flexibilis cső.Anyaga spirálkorcolt aluminium kb 0.3-0.6mm.ig nagyságtól függően.A kialakított formáját megtartja,kisseb húzó és toló erőnek ellenáll,nagyobb nyomást is elvisel.

Létezik még a faipari porelszívásnál használatos műanyag spirál erősitett flexi cső is,azok vannak egész kis méretekben is,olyan 15.20-as átmérőtől,nagyon jól nyomásállóság,de nem bírja a nagy hőt.

Kb ennyi a lényeg.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17030) rob210 válasza giigz (#17027) üzenetére


rob210
Topikgazda

A beletört darabbal mi lett?

Renault power

(#17031) giigz válasza rob210 (#17030) üzenetére


giigz
veterán

Kijött az is szerencsére :K

(#17032) rob210 válasza giigz (#17031) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mázlid van az lett volna szép ha szedhetted volna le nívópálca házát.
:C

Renault power

(#17033) giigz válasza rob210 (#17032) üzenetére


giigz
veterán

Minden ilyen könnyen törik egyébként? :D

Ja, és ezen a képen be tudnád nekem jelölni az alapjárati motort?

Ja, és még egy kérdés: Szelephézagot állítani mennyi idő, pénz?

:) :R

(#17034) rob210 válasza giigz (#17033) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#17035) rob210 válasza giigz (#17033) üzenetére


rob210
Topikgazda

Pénz semmi idő 1óra ha elöszőr csinálod, ha már volt a kezedbe szerszám akkor 30 perc.

Illetve hazudok egy szelepfedél tömítést kell venni az 1680.-
Érdemes FB.S el bekenni az egy újabb 1000.- körül mozog.

Renault power

(#17036) giigz válasza rob210 (#17035) üzenetére


giigz
veterán

Akkor a szerelőnél ez egy 5, urambocsá 10k + anyag...

(#17037) rob210 válasza giigz (#17036) üzenetére


rob210
Topikgazda

NA ha ezért 10.000. + anyagot el mer kérni akkor szégyelje össze vissza magát.
Egy óra óradíj és az anyag amit elkérhet.

Renault power

(#17038) giigz válasza rob210 (#17037) üzenetére


giigz
veterán

Óradíj 5k körül van egy szerelőnél, nem? Nekem fogalmam sincs, de itt körül tippelném...

(#17039) rob210 válasza giigz (#17038) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jótól kérded, nem tudom megmondani én mikor voltam szerelőnél utoljára.:D
Ezt majd más megmondja.
:R

Renault power

(#17040) _NCT válasza giigz (#17038) üzenetére


_NCT
őstag

5k az sok,márkaszervizben kértek ennyit tőlem. 2-3ezer a maszek

(#17041) tresh válasza rob210 (#17039) üzenetére


tresh
addikt

szelephézagot szerintem is otthon meg lehet oldani ha nem jártas akkor is ki utána olvasással menni fog neki ezért kár szerelőhöz vinni szerintem :))

(#17042) tresh


tresh
addikt

(#17043) SocketA


SocketA
aktív tag

Sracok!

Nekem is meg tudnatok nyilazni, hogy merre keressem a valto olajbetolto-nyilasat, mert nem birok kiigazodni a kepeken. Az en valtom nem igy nez ki, mint a szerelesi utmutatokon. Teljesen mas a valtobowden csatlakozas, mint mas google-s kepeken.

En ezt latom:

Elol keressem, a legszuro alatt? Vagy hatul, a tuzfal kozelebe?

(#17044) rob210 válasza SocketA (#17043) üzenetére


rob210
Topikgazda

Telefonról vagyok így nyilazni biztos nem tudok:), de ha szembe állsz a kocsival akkor a jobb oldalon a váltó alján keresd a hűtő felöli oldalon.
Azaz lenyúlsz a hűtő és a váltó közt és nekiállsz kitapogatni a csavart.
Mint utánna jártam nem biztos, hogy a tied pillangó kialakítású lehet neked imbusz kulcs megy bele.
Egy ilyen kupakot keress az alsó 1/3 ad felső részén.

Renault power

(#17045) SocketA válasza rob210 (#17044) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ahha! Akkor en rossz helyen kerestem, mert ahogy a kepen is latszik, en hatulrol (a tuzfal felol) probaltam keresgelni. Azt hittem, hogy a valtobowdentol nem latom.
De akkor ez elol lesz. Valamit ki kell szedni? Legszurohazat?

(#17046) mycso válasza SocketA (#17045) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem m2 1.5dci a váltó betöltő nyílásához egyébként, alulról fértek hozzá. Nyilván le kell szedni az aljáról a műanyag burkolatot...

mod.: ja és még neked hiányzik az autód képe az 1. hsz-ból, ha van róla küldd el és belerakom :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17047) AMD Power


AMD Power
titán

A Renault felfedte a sportos RS modellek jövőbeni stratégiáját

Nincs mese fel kell kötniük a gatyát.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17048) SocketA


SocketA
aktív tag

De a dizelnek mashol helyezkedik el. Ha minden igaz, megtalaltam a megoldast:

Ez az en valtom:
Renault Megane II (2003-2006) 1.4L Petrol 5 Speed Manual Gearbox JH3105

Es akkor a kepen jelolt fekete pocok lenne a betoltonyilas, ugye?

Varom a jo idot, hogy szepen lemossam, lewaxoljam a kocsit, aztan majd csinalok rola kepet, igerem ;)

(#17049) tresh válasza SocketA (#17048) üzenetére


tresh
addikt

Amit régebben linkeltem képet az első a JH3 ra vonatkozik ;)

(#17050) SocketA válasza tresh (#17049) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, mostmar rajottem, hogy is kell nezni az abrat :D Eddig nem igazan lattam at. Este megprobalok lenyulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.