Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) tresh válasza rob210 (#45547) üzenetére


tresh
addikt

Nekem sajnos családban egészségügyi probléma van és kb minden hétvégém meg van ölve..pedig tudod hogy én vevő vagyok az ilyenekre :))

(#45552) kisninja válasza Tom5 (#45546) üzenetére


kisninja
őstag

Próbáld ki hogy indítás előtt 2x adod rá a gyújtást. (ráad, levesz, indít)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45553) rob210 válasza Tom5 (#45548) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor nézd meg ;)

Renault power

(#45554) rob210


rob210
Topikgazda

Na este rakok fel pár képet mi fért bele a megane ba és, hogy mennyire csücsült meg a feneke szegénynek.
:C :O

Renault power

(#45555) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,
Keden megyek karpittiaztitasra. Utana nyaralunk, de.meg elotte lecserelnem a hangszorokat. Milyet vegyek (es hol)? Ha csak a hangszorokat lecserelem, akkor az mar hoz magaban erezheto javulast?
Elol asszem 13cm-es. Hatul a II-es megane kombiban mekkorak lehetnek?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#45556) mycso válasza Skizz (#45549) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha hivatalos DRL kell, akkor ez felejtős.
Ha bevállalod, hogy esetleg rendőr vagy műszakin megszekszuálnak, akkor lehet ilyen lámpa burába utólagosan beépíthető cuccokon elgondolkodni.
Eddig ködlámpába építhető led "gyűrűket" láttam. De ahhoz is szét kell bontani a ködlámpát, majd tökéletesen összerakni, stb. ....
Ha van kedved vele foglalkozni, meg bevállalod, hogy nem legális, akkor kis kézügyességgel olcsón megoldható.

Egyébként meg maradnak az utólagos, engedéllyel rendelkező DRL-ek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45557) mycso válasza Wiz Khalifa (#45550) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Regisztrálj IDE, aztán utána ITT találsz egy elég igényesen megcsinált thalia-t. Érdemes majd az elejétől átlapozgatni, hogy miket csinált rajta. (ültetve, 17-es alu, renault sport ülések, nagy fék, stb. ....)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45558) Wiz Khalifa válasza mycso (#45557) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Fhú de pöpecül néz ki. :)

Bereggeltem, be is vagyok lépve de a fórum linkre kattintva nem lel semmit.

Smoke some weed nigga!

(#45559) eTrade válasza Tom5 (#45546) üzenetére


eTrade
tag

Nekem is pont ugyan ez a problémám. Fél évesek a Beru trafók és az Eyquem gyertyák.
Eddig mindig első "tekerésre" már beindult a motor, még 1mp-ig sem (!) tartott az indítózás, most meg legalább 2mp-ig teker mire beindul, de utána pöcc-röff! :F

(#45560) speedydb23 válasza eTrade (#45559) üzenetére


speedydb23
senior tag

Tegnap kicseréltem az ABS jeladót, elvileg most már hibamentes a Clio.
Pénteken indulunk horvátországi Trogirba, 730km egyhuzamban (persze a kötelező pihenőkkel), most kiderül, hogy valóban minden jó-e a verdán. :)

Nem kötöttem utasbiztosítást, szerintetek érdemes lenne kötnöm? Nagyon vívodok, mert ha lerobbanok akkor abban segítenek, hogy elvigyék a legközelebbi szervizbe a kocsit, de utána már minden önköltséges amit csinálnak rajta...

[ Szerkesztve ]

(#45561) rob210 válasza speedydb23 (#45560) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mi is Horvátországban voltunk hasonló tás omis alatt pisak nevű kis faluba.

Biztosítást köss! Pár ezer forinton ne spórolj, mert nagyot lehet bukni rajta.
Benne van a baleset, asistanve és poggyász kár is.
Ezen nem éri meg spórolni.

Mondhatnám azt is ha ennyi luxus nen fér bele akkor inkább ne menjetek. ;)

Renault power

(#45562) rob210


rob210
Topikgazda

Na szóval a problémám, megpakolva Így néz ki.

ennyi minden volt nálunk

Renault power

(#45563) #32577792 válasza rob210 (#45562) üzenetére


#32577792
törölt tag

Miért nem vonóhorogra teszel szállítót?
Mi most veszünk kocsit, vagy vonóhorgos lesz, vagy egyterű, amibe befér 2 binyó

(#45564) rob210 válasza #32577792 (#45563) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nézd meg a KRESZ szerint szabályos bicikli szállÍtók árát és rögtön tudni fogod miért nem.
:)

Renault power

(#45565) #32577792 válasza rob210 (#45564) üzenetére


#32577792
törölt tag

Láttam.

(#45566) Pecc válasza rob210 (#45562) üzenetére


Pecc
őstag

Szerintem nekem is ilyen ha így tele van rakva meg ülnek benne. Pláne amiota az uj lengéscsillapítók vannak hátul azok az én szememnek mintha alacsonyabban tartanák az autó seggét, mint a gyáriak.

(#45567) rob210 válasza Pecc (#45566) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor a tiéd is lejjebb van mint kéne.

Viszont ma reggelre felhúztam magam.
Bekapcsoltam a klímát illetve benyomtam a gombot, de semmi.
Tegnap amikor vittem lefelé a kicsike családot, az út végére felmelegedett a kocsi, benyomtam a klímát és fura süvítő hangot adott, ki is nyomtam mondom majd megnézem mi ez.
De ma reggel már nem tudtam megnézni, gondolom az a süvítő hang a gáz volt.

Keresnem kell egy normális klímást akik nem arany áron dolgoznak.
:( eddig jól tartotta magát a kis megane, de attól tartok most a zsebembe fogok nyúlni, ha futóművet is meg klímát is kell csináltatnom.

Renault power

(#45568) Tom5 válasza eTrade (#45559) üzenetére


Tom5
addikt

Tegnap hazafele menet és ma reggel melóba jövet is indítottam a videót, hogy felvegyem, de persze, hogy most pöcc/röff volt. :DDD Annyi, hogy most két tankolás óta prémium benyát kapott.

(#45569) tresh válasza rob210 (#45562) üzenetére


tresh
addikt

Híd csere olcsóbban jössz ki. Beszéltem a renault mágus haverommal Csabival ő is azt mondta nem éri meg szopni vele..Talán a kombi hídját raknám be alá az erősebb torziós rúddal van

(#45567) rob210 : hozd el faterhoz megnézi neked jövőhéten ha ráér addig.

[ Szerkesztve ]

(#45570) Tom5 válasza kisninja (#45552) üzenetére


Tom5
addikt

Ezt most vettem észre, kipróbálom. De ha esetleg így jo akkor az mit jelent? :F

(#45571) rob210 válasza tresh (#45569) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké köszi felhívom apudat.

A másikkal kapcsolatban én is rájöttem, hogy felújított hidat kell majd vennem :(
De elég nehéz, mert a sedannal csak a sedan kompatibilis, ez 4 rudas torziós.

Nem a csőtengelyes.

Renault power

(#45572) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv urak. Már régebben írtam nekem már el is tört a rúd. Június 25.-én tört el. Azóta sem találtam megoldást, senki nem hajlandó cakk pakk megcsinálni az autót. Végül elvállalta egy helyi cég. Az autó 2 hete ugyanott áll a napon az udvarukon. Úgy volt 2. nekifutásra, hogy ma van az utsó határidő, szerintem nem lesz kész. Ma elhozom. Nem tudom mit csináljak az autóval. Nem akarom bontóba leadni :( :W :W

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#45573) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Alakulnak a papírmunkák, lassan már hivatalosan is a tulajdonosa leszek a Sceniknek.
Azonban tankfedél problémája egyre égetőbb lesz, mivel nem merem sehol ott hagyni az autót. Tudnátok ajánlani pár bontót, ahol kaphatok ilyesmit kompletten? Valahogy meg kell S.O.S oldanom a dolgot, így eszembe jutott az is, hogy veszek rá egy zárható sapkát ideiglenesen. Ez jó lehet rá? :R

(#45574) rob210 válasza Adonimus (#45572) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Akkor a problémánk azonos, csak nekem még nem tört el.
Mennyire van bent a dobban a kerék, mennyire sülyedt bele törött rugóval?
Lábon elmegy még az autó?
Neked viszont még a két rudas csőtengelyes híd van.
Ha meg veszed a hidat, nem egy nagy dolog kicserélni.
70.000.- a felújított híd.
Rám is ez vár attól tartok.

Renault power

(#45575) Skizz válasza rob210 (#45574) üzenetére


Skizz
addikt

Milyen hátsó futómű ez? Csak a m1-nek van ilyen?

(#45576) Adonimus válasza rob210 (#45574) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Amikor eltört hátul 2db, darabonként 100+ kilós ember ült. Az egyik előre ült és a helyére egy 50 kilós egyén ült. Végülis simán hazajöttünk pedig akkor már a felni teteje sem látszott. Így üresen a kerékre rálóg 2-3 centit. Multkor mentem vele 60km-t szerelőhöz meg vissza. Nem volt vele gond, jön-megy. Csak nagyon le van ülve és alulkormányzott lett picit.

Felhívtam kb 10 helyet, mindenhol 90.000ft áfával. + futár + addigra ki kell legyen szedve, hogy a futár el tudja vinni. Aztán ha valami gáz van a szerelő megint kiszedi megint futár stbstb... Ja és nincs szerelő. Én sajnos még olajat sem tudok cserélni nemhogy futóművet. Lett volna egy hely le volt beszélve személyesen. 100-ért viszem és ha jó hozom. Vissza sem hívtak.... fel sem vették. :(((

Skizz: nem. Nagyon sok autoba hátsó hodat raktak. Nem csak Rönóba sőt még nem is csak franciákba. De érdekességképpen az uj Talizmánba is ilyen van.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#45577) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No ma reggel megnézte a szerelőm tüzetesebben a Thaliam. Azt mondta hogy ennyi pénzért amennyiért vettem nem volt rossz vétel. Első féktárcsákat meg vele együtt majd a pofákat kellesz cserélni amikor a jelenlegi pofákat elkoptatom mivel nem egyenletesen koptak (ezt hallani is néha a jobb oldalsó nyikorog) illetve egy gumi harang mert lyukas, illetve hátsó teleszkópokat. A jobb oldalsó eleresztette az olajat, azaz elpukkant valamitől (ő így mondta) így azoknak a cseréje kellesz még.

Szerintem ezek nem nagy tételek mert alapból előbb utóbb cserések egy kocsinál. Szóval megnyugtatott hogy nem szart vettem. :)

És igaz hogy nem tudtam még lemosatni meg kivinni a kedvenc kocsifotózós helyemre de addig is ha a topikgazdák betennének engem az összefoglalóba megköszönném. :)

Thalia 1.4 RT '01 (8v, 75LE) - Miskolc

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45578) Graphics válasza Wiz Khalifa (#45577) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért ilyen színváltós? :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45579) Wiz Khalifa válasza Graphics (#45578) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A fotó nem adja vissza de karbon fóliázott a motorház, tető meg a csomagtér a törésvonalig.

Azért nem szedtem le mert nekem tetszik így, illetve pl a tetejénél is jól jött a múltkor mikor jégeső volt. Legalább ez nem pattog fel és kezd el rozsdásodni. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45580) Pecc válasza Adonimus (#45576) üzenetére


Pecc
őstag

Szomorú ez, hogy alig alig van aki ért hozzá, illetve hajlamos megcsinálni a munkát, amiért fizetünk a környékünkön. Mindannyiunkra ez vár sajnos, előbb vagy utóbb. :(((
Viszont, a talisman spirál rugós szerintem, ahogy már a 2es megane és 2es lagunától kezdv az újabbak is.

(#45581) tresh válasza rob210 (#45571) üzenetére


tresh
addikt

Hétfőn csörögj rá akkor már itthon lesz most külföldön van :)

(#45582) rob210 válasza tresh (#45581) üzenetére


rob210
Topikgazda

Köszi már tudom. :D

Renault power

(#45583) rob210 válasza Adonimus (#45576) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na akkor befoghatom a számat, nekem 70.000.- be fáj a híd és ki tudom cserélni.
Ettől még fáj kifizetni de ez van.

Renault power

(#45584) LamerGyuri válasza Wiz Khalifa (#45550) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A bontó címét-telefonszámát esetleg? Ősszel lenne egy erdélyi kiruccanás, és hiányzik egy-két apróság: gyári emelő, takarókupak, égőfoglalat stb... :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#45585) Wiz Khalifa válasza LamerGyuri (#45584) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Black Bontó Trend Kft.

De szerintem szombaton megyek ki mert elfelejtettem a vontató szemet megnézni. Még az hiányzik nekem. Bár igaz a gyári készletet nem ismerem, de a fontosabbak közül még ez hiányzik.

Ha gondolod megkérdezhetem a dolgokat, esetleg ha fontos a mihamarabbi átvét megbeszélhetjük privibe hogy átveszem neked és elküldöm futárral. :)

Smoke some weed nigga!

(#45586) eTrade válasza Tom5 (#45568) üzenetére


eTrade
tag

Akkor ezek szerint ennyire szar(abb) lett a benzinminőség itthon és csak a prémium benzin jó a kocsinkba? :D
Ez most félig-meddig vicc akart lenni, de a háttérben egészen biztos van valami technikai hiba is... csak tudnám hogy mi. AC pumpa? :F

(#45587) Adonimus válasza rob210 (#45582) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Én már ott tartok, hogy örülnék ha végre ki kéne fizetni. :D

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#45588) mycso válasza Wiz Khalifa (#45577) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Beraktalak.
Még én is ott vagyok a tagok közt, bár az autó képét le kellene cserélnem erre: :DDD

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45589) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na itt a sokat emlegetett turboevő török csoda...

338 ezer km.... 1.5dci.. "szeretném" de nem megy :D

Tervezett elavuláson túl, megXadozva... Remélem 1-1,5 évet még elmegy

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45590) LamerGyuri válasza Wiz Khalifa (#45585) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

De jó, hogy két hete még Egerszalókon voltam pár napot...semeddig nem tartott volna átugorni. Na mindegy.
Holnap délelőtt kerülök az autó közelébe, átnézem-lefényképezem amit kell, aztán priviben folytatjuk. :)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#45591) eTrade válasza mycso (#45588) üzenetére


eTrade
tag

Mercit vettél? :)

(#45592) #42667776 válasza mycso (#45588) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szia!
Az én képeimet leszedheted, mert már egyik sincs meg és másik márkát vettem, köszi.
Azért még itt vagyok és olvasgatok.... :)

(#45593) rwin5 válasza Graphics (#45589) üzenetére


rwin5
őstag

félegyházán vetted? ott lakik barátnőm :D

(#45594) Wiz Khalifa válasza LamerGyuri (#45590) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés. :)

(#45588) mycso:
THX. :R

Smoke some weed nigga!

(#45595) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Egyre több embertől hallom azt hogy Renault tulajdonság hogy a fényszóró nem világít eléggé jól. Nekem be is van mattulva igaz, meg nem tudom állítani a magasságát mert valamiért nem működik a tekerőgombbal de szerintetek ha kipolíroztatnám meg megpróbálnám feljebb állítani akkor világítana rendesen? Mert most ott vagyok vele hogy ha nem az oszlopok fénye akkor nem látok szinte semmit sem a kocsi előtt annyira gyenge a fénye. :(

Vagy jobban járnék valami más lámpával, mondjuk egy Angel Eyes-es lámpatesttel, mert az jobban világítana és akkor ne políroztassam fel ezeket?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45596) forceberg válasza Wiz Khalifa (#45595) üzenetére


forceberg
veterán

Fogkrémet neki, pár havonta megismétled azt kész.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45597) Wiz Khalifa válasza forceberg (#45596) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szóval a gyári fényszóró elég erős? Mert igaz mondjuk ismimnek Clio 1-je van de neki is nagyon gyenge a fényereje pedig neki a búra nincs bemattulva.

Smoke some weed nigga!

(#45598) forceberg válasza Wiz Khalifa (#45597) üzenetére


forceberg
veterán

Belül is elöregedhet és normális körtét is kell bele tenni.
Nekem MII-nél az Osram Silverstar 2 bevált. Nem ütős kékes a fénye, de látni is lehet vele.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45599) just válasza mycso (#45588) üzenetére


just
aktív tag

Vegyél már egy Laguna III-ast! :D Nem fogod megbánni, gyere erre és próbáld ki!

Two things what i hate. People that can't count...

(#45600) Wiz Khalifa válasza forceberg (#45598) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hella-kat vettem bele.

Mind1, majd a héten kikapom őket, szétszedem, és megpróbálok valamit rajta tuningolni. Ha nem megy akkor jöhetnek az Angel Eyes-es fényszórók. Azokat ahogy láttam eléggé jól világítanak, nem olcsók de nem szabad a fényszórókon spórolni, mert nem mind1 hogy lát az ember. :)

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.