Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) diablo1984 válasza gooool (#45049) üzenetére


diablo1984
veterán

lusta ilyen rövid váltóval és 140(?) lóval? az én 113 lovas 8V-esem az viszonylag fürge volt, köszönhetően a rövid váltónak, igaz pörgetve kellett használni, nem mint a dízeleket, a szívóbenzin alul nyomatékszegény!

(#45052) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv Urak.

Renault Megane Classic 1.6 8v 1999.3hó, dobfékes, ABS nélküli autórol lenne szó.

Eltört a hátsó hídban valami. Kb 10 centit zuhant a hátulja a gépnek.

Hajdu Biharban tudnátok valami megoldást mondani? Nekem ez a bruttó 90.000ft-os ár + én hurcolásszam még a régit is vissza + szerelő stb.. kicsit húzós. Komplett auton is gondolkodtam már és átraknám a hidat, mert bontottan is 50-60.000ft-okrol beszélnek.

Ki-mit ajánlana?

Ha már kiadok ennyi pénzt akkor pedig tudtok nagyon megbízható helyet ahol 2 év garanciát vállalnak a hídra és tényleg megcsinálják ha elromlik?

Köszönöm előre is. :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#45053) Cane válasza Cane (#45045) üzenetére


Cane
őstag

Elfelejtettem leírni, de a w5w fehér izzó is beépítésre kerültek a vezető/anyósülés lábtér világításához, azok is szuperül világítanak. 🙂

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45054) gooool válasza diablo1984 (#45051) üzenetére


gooool
őstag

Nem úgy értem a lustaságot, hogy lassú volt, ment mint az Isten nyila, hanem hogy lassan pörgött fel. :)

Üdv, Balázs

(#45055) diablo1984 válasza Adonimus (#45052) üzenetére


diablo1984
veterán

az azért moslék drága. Debrecenben a Bocskai és fia újít fel hidakat, 70-80ezerért, de az is piszok drága.

van egy renault bontó Budapesten a Grassalkovicson, oda ha feljuttatod a hidad, kapsz egy felújítottat helyette és asszem kb60-70 gurigába kerül.[link]

itt helyben(Hajdúböszörmény) kollégám laguna 1-esén az eltört torziós hátsó hidat 50ért csinálták meg neki, én az enyém alá(az csak kissé ült meg, még nem tört el) Pestről vettem egy bontottat(amin már volt előtte torzió cserélve), 20e ft volt a komplett híd fékekkel, agyakkal..... én cseréltem ki alatta, így munkadíj sem volt, annyit bőven megért, itthon kapott egy sor alvázvédőt a hídtest, úgy áll a segge mint az újnak!

(#45054) gooool : elvileg a 16V miatt nem harap akkorát, de azért gondolom hogy álomszerűen gyorsult! :K

[ Szerkesztve ]

(#45056) rob210 válasza _NCT (#45050) üzenetére


rob210
Topikgazda

29.000.- az alkatrész ha mindet cserélni kell, illetve ha nem a hidrosat akarod, ami jelentősen drágább.
Ez a sima gumifémcsapágy - ra vonatkozó ár.

A szerelés nem akkora cumi 3 óra alatt megvan és nem bonyolult.
Nem olyan mint az I-es megane hátsó tartó bakja :) Mert arról ódákat tudnék zengeni.
:R

Egyszóval 40- max. 50 ből meg kell álljon. Attól függ hova mész vele.

Renault power

(#45057) rob210 válasza Adonimus (#45052) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az, hogy ABS es vagy sem az jelen pillanatban mindegy.
Eltört a torziós rudad.
Mivel a kérdés alapján nem vagy jártas a szerelésben a felújítást otthon nem is mondom. (kivitelezhető egyébként)

Ők jól dolgoznak, de ez ugye Pest és én csak itt tudok olyat ajánlani aki jól dolgozik.

Renault power

(#45058) _NCT válasza rob210 (#45056) üzenetére


_NCT
őstag

Azt a mindenit :D Hát nem olcsó, de kifizetődő. Szeptemberbe megyek Erdélybe, előtte azért meg kellene csináltatnom.

(#45059) rob210 válasza _NCT (#45058) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem olcsó de hát teli van motortartóval, wazze az enyémben 3 darab van a tiédben 5
Szóval egyáltalán nem nevezném drágának :)

Ha földi lennél kicserélném neked, de így ugye nehézkes.
:R

Renault power

(#45060) Savanya válasza _NCT (#45058) üzenetére


Savanya
addikt

Motorféknél ránt az autó akkor a hátsó kitámasztó gumicsont ment tönkre . Cseréje 10 perc és 10eft . Többi bak is rossz akkor azt már alapjáratnál és gázadásnál is észrevehető lenne .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#45061) rob210 válasza Savanya (#45060) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én is erre gyanakszom, de az nem 10.000.- és a 10 perc az stimm :)
:R

5.000.- a drágábbik swag

Renault power

(#45062) _NCT válasza Savanya (#45060) üzenetére


_NCT
őstag

Alapjáratnál is rángat aprókat.

(#45063) rob210 válasza _NCT (#45062) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meg kell nézni ami rossz azt cserélni kell, de az összes akkor sem lehet halott. ;)
:R

Renault power

(#45064) rob210


rob210
Topikgazda

(#45065) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

az autóm végleg eladó lett. Forumosoknak 100 000 Ft kedvezménnyel!

;) :K

(#45066) mycso válasza rob210 (#45064) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Bár a cikk úgy kezdődik, hogy van kombi az új megane-ból. De sajnos ez nem igaz, mert nincs. A renaultnál azt mondták, talán majd jövő év eleje.
Engem az érdekelne. A 2-es óta szép kombikat csinálnak.

sly: csak nem meg is van már az utód?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45067) diablo1984 válasza mycso (#45066) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem van, franciában vagy az, vagy a talisman kombi cirkált már pár, elég feltűnő a hátsó lámpája.

magyarban még nem, viszont [franciában] már kapható!

[ Szerkesztve ]

(#45068) rob210 válasza mycso (#45066) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak itthon nincs.
Sajnos, de már meg is kaptad a választ ;)

Itt van ugyan az más oldalon.

Renault power

(#45069) kisninja


kisninja
őstag

No idén is meglett a műszaki de a hátsó híd kezd határ értéken lenni állítólag. Leszigeteltem én is a klímacsövet szerintem jobb lett sokkal. Most meg hallani ahogy beáramlik a ház az elpárba. (nem zavar)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45070) rob210 válasza kisninja (#45069) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mi áramlik be hova ki mivel mit csinál? :) Ezt nem értem.

Renault power

(#45071) mycso válasza diablo1984 (#45067) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt jó tudni.
Hogy a renaultban miért mondták azt, hogy csak jövőre. Bár lehet erre értette, hogy nálunk.
Mondjuk mondhatta volna, hogy egyébként már létező dolog.

Basszus, már a magyar renault honlapon is fent van, csak még nem kapható. [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45072) kisninja válasza rob210 (#45070) üzenetére


kisninja
őstag

Mikor a sűrített klímagáz kiáramlik a hőcserélőbe.... eddig nem lehetett hallani. sziszeg induláskor. nem ereszt.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45073) rob210 válasza kisninja (#45072) üzenetére


rob210
Topikgazda

;)

Renault power

(#45074) Gabesz87 válasza R5TL (#45038) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sikerült az R-Link dolog, amit tegnap írtam. Lényeg, hogy a magyar R-Link oldal egy kalap ..... Külföldi oldalon regeltem, onnan leszedtem a Toolboxot, amit teljesen más kinézetű (gondolom, újabb), mint a magyar oldalról letöltött, és az telepítette is a pendrive-ra az appok frissítéseit. Noha semmi szükségem rájuk, mert nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaki az autó kijelzőkén kezd el játszani :N
Térkép frissítést sajnos nem találtam :(

(#45075) Sly189 válasza mycso (#45071) üzenetére


Sly189
senior tag

Csak tudnám hogy ez a GrandCoupe mitől Grand és mitől Coupe :D

(#45076) R5TL válasza Gabesz87 (#45074) üzenetére


R5TL
csendes tag

Nekem sem talált frissíteni valót, bár én 5 napja hoztam el a szalonból az autót, szóval ez akár normális is lehet. :))
Viszont külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a térkép amit a gyárban feltesznek elég régi (2014-es??), nem tudom.

(#45077) Gabesz87 válasza rob210 (#45064) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is így voltam, amikor először megláttam neten az új Megane-t. Nagyon eltalálták ezt az új arculatot. 2 hete hoztam el az autómat, és imádom. Azóta is csak gyönyörködöm a LED-es lámpákban :)

(#45078) Josi válasza Gabesz87 (#45074) üzenetére


Josi
aktív tag

Egy ismerősnél úgy csinálták, hogy a naviszoftver exe fájlját kicserélték egy törtre, így a neten található új térképeket simán fel tudta másolni.
Nem kell várni a hivatalosra. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#45079) rob210 válasza Gabesz87 (#45077) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minden áron el akarod érni, hogy irÍgykedjek ??? :D

Renault power

(#45080) rob210


rob210
Topikgazda

Srácok van aki megvette a Vezérlés rögzÍtőt a megane-hoz ?

Találtam egy oldalt ahol normális áron meg lehetne venni, de hetek óta nincs raktáron az üzenet :(

Renault power

(#45081) Wiz Khalifa válasza Sly189 (#45065) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kényelmes volt elöl ülni abban a röpke 10 percben. :DDD

Szép kis kocsid volt. Gondolom az utód már megvan így majd az aláírásod frissítened kell. :)

Smoke some weed nigga!

(#45082) Gabesz87 válasza R5TL (#45076) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is azért akartam frissíteni a térképet, mert réginek gondoltam. Múlt hétvégén Szabolcsba mentünk, és a Nyíregyháza-Vásárosnamény közti autópálya szakaszt még nem nagyon ismerte. A semmiben mentünk a térkép szerint :) Pedig azért elég régóta megvan már az a szakasz.

(#45083) berbatov2 válasza Gabesz87 (#45074) üzenetére


berbatov2
senior tag

Mit tud ez az Rlink? Nincs valami normalis bemutato/leiras a ficsorokrol?

(#45084) Gabesz87 válasza berbatov2 (#45083) üzenetére


Gabesz87
addikt

R-Link 2 Kezelési Útmutató

Tud(na) pár okosságot, de sajna kis hazánk ebben akadályozó tényező. Pl. hangvezérlés. Nagyon jó volna, de azt írja, hogy nem támogatott a jelenlegi nyelven. Bár nekem a szalonban az autó átvételekor azt mondták, tanítható, de nem tudom, hogyan (már ha ez igaz). A navinak ott a Live szolgáltatása, ami szerintem Magyarországon szintén nem működik. Pedig ha működne, és legalább kicsit is megközelítené a Waze tudását, akkor használnám gyakrabban. De így inkább marad a Waze. Számomra a legfájóbb az Android Auto hiánya. Ezt egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egy 2016-os autó fedélzeti rendszeréből hogy tudják kihagyni. Az ilyen olyan egyéb, letölthető alkalmazás meg abszolút nem érdekel, soha nem fogom használni valószínűleg. Amúgy az egész rendszer szerintem szép, világos, átlátható, könnyen kezelhető. Pár nap használat után meg lehet szokni.

(#45085) berbatov2 válasza Gabesz87 (#45084) üzenetére


berbatov2
senior tag

Vegigfutottam! Hat elorelepes az elozoekhez kepest. Tehat a telefonon navigalsz es nem lehet tukrozni a telo kepernyojet ezek szerint?
Mekkora a kijelzo, felbontas, keparany?

[ Szerkesztve ]

(#45086) Gabesz87 válasza berbatov2 (#45085) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, sajna, a telót nem lehet megjeleníttetni a képernyőn. Kivéve persze a telefonos részt Bluetooth-al. A telefonkönyvet, hívásnaplót első csatlakozás után szépen átvette, úgyhogy az kényelmesen kezelhető a kocsival. Csak a hangvezérlés hiányzik, úgy még egyszerűbb lenne! De azért megkérdezem majd a szervizben, hogy ez a tanítható hangutasítást tényleg megvalósítható-e. A kijelző nekem 7"-os, nem hiányzik a nagyobb álló "tablet". Legalább így a klímát fizikai gombokkal tudom használni. A tolatókamera képe szép, nem szemcsés, minden szuperül látszik. Felbontást nem tudom. A képarány szerintem olyan 16:9 körüli lehet.

Ja, és a kormány mögötti műszeregység is digitális, változtatható tartalommal! A vízhőfokmérő, és az szemanyagszintjelző az maradt analóg, mutatós.

[ Szerkesztve ]

(#45087) zsizsef


zsizsef
senior tag

Már korábban kérdeztem, de akkor nem kaptam ötletet. Talán most.Ezt a zajt mi okozhatja? Plussz check emmisions (vezérmű tengely pozícionálási hiba) üzenet. Ami már cserélve volt:
- teljes vezérlés ( 2x az okoskerék Zoli által)
- vezérműtengely jeladó
- szakszervízben a szolenoid szelep ( szerintük az volt a hibás alkatrész diagnosztika után)
- pillangószelep tisztítva

Csakis indításkor zajol, de azt is véletlenszerűen.

(#45088) R5TL válasza Gabesz87 (#45086) üzenetére


R5TL
csendes tag

Érdekes módon a magyar nyelvű használatiban lefordították a hangvezérlés menűpontjait illetve utasításait, csak azt nem tudom, hogy minek, ha úgysem működik. Én nem tudok róla, hogy tanítható lenne. Kíváncsiságból átállítottam a nyelvet angolra, és tök jól működik a hangfelismerés. Jó móka, de nekem nem hiányzik.
Az android auto tényleg jó lenne, bár akkor az összes R-LINK-es alkalmazás, navi, stb. felesleges lenne, nem lehetne érte pénzt kérni.
Egyébként milyen autód van, Megane, Espace vagy Talisman? Milyen motorral?
Az enyém Megane 1.2 TCE BOSE, az álló 8.7-es kijelzővel. Egyelőre nagyon tetszik minden! :C
Korábban is csak Renault-im voltak, egy R5, 3db Clio, egy Laguna, egy II-es Megane (ez még most is megmaradt 2-ik autónak)

[ Szerkesztve ]

(#45089) Gabesz87 válasza R5TL (#45088) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van benne valami....mondjuk én az alkalmazásokat továbbra is tök fölöslegesnek tartom, a navi jó lenne, ha legalább naprakész lenne!
Megane 1.5 dCi 110Le, Intens. Hú, akkor jó kis fullos verdád van :) Mennyit eszik ez a turbós 1.2 városban? Mindig érdekelt a reális, valós fogyasztási adat, de népítéletben még nincs írás :) Nekem Clio II (Campus)-t váltott.

(#45090) Savanya válasza zsizsef (#45087) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem mikor Hyundai-om volt annál volt ilyen kerregés . Hidrotőke nem kapott azonnal olajat mert el volt tömődve kicsit az olajfurata . Hosszútávú olajtakarító után már nem volt baj / [link] . Meg kellett vele teni legalább 150km-ert mire le lehetett engedi a motorolajat cseréhez .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#45091) gooool


gooool
őstag

Törpölök azon, hogy a gépet elviszem valami értelmes műhelybe optimalizációra.
Ez esetben ugyebár alapfeltétel, hogy az autó mechanikailag biztos legyen, nehogy lefossa magát a nagyobb teljesítmény miatt rövid úton.
Mi az amit ilyenkor érdemes átnézni, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés? (amikre én asszociálok az a turbó, kuplung, kettőstömegű, porlasztók első sorban)
Illetve hova érdemes? Van akinek ilyen téren akad tapasztalata? :)

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#45092) speedydb23 válasza gooool (#45091) üzenetére


speedydb23
senior tag

Magasnyomású is ide sorolható, meg nem hátrány ha a motor se túlságosan kopott, tehát nincs olajfogyasztásod.

(#45093) R5TL válasza Gabesz87 (#45089) üzenetére


R5TL
csendes tag

Még nem sokat mentem vele, de fed. computer szerint kb. 7,5-öt fogyasztott eddig városban, de még nem tankoltam rá, úgyhogy valós fogyasztást nem tudok mondani még. Én is kíváncsi leszek rá. :Y

(#45094) Gabesz87 válasza R5TL (#45093) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az a 7,5 sem olyan vészes. Nálam 2 hete van a kocsi, de már több mint 1000 km van benne :D Városban 5,3-5,5; pályán első alkalommal lement 5,1-re, második alkalommal már csak 5,3-ra. Szóval egyelőre nem sok különbség van városi és autópálya fogyasztás közt.

(#45095) zsizsef válasza Savanya (#45090) üzenetére


zsizsef
senior tag

Köszi! Az olaj is vezérléssel együtt volt cserélve. Akkor ezt talán +szívtam. Ez már megvolt vezérléscsere előtt is. Csak a gond az, hogy a cseréig nem volt hibaüzenetem. A csere után jött a "check emission" ( p0010) üzenet, amitől nem tudok megszabadulni. Pedig áldoztam rá, hogy szakemberek dolgozzanak a kocsin. Utoljára szakszervizben volt Debrecenben. Ott kicseréltették velem a szolenoid szelepet mert az felelős a hibaüzenetért. Hívtam ma őket, hogy nem kóser az általuk végzett hibamegállapítás és javítás, így kérnék egy újabb diagnosztikai kiolvasást. Nem javítást, csak kiolvasást. Erre adnak egy közel 2 hetes időpontot kiolvasásra. :W :W :W . Amit elvileg garanciában kellene vizsgálni.

(#45096) mycso válasza Gabesz87 (#45094) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

1.5dci-nél nem is lesz sok különbség. Vagyis de, pályán rosszabb.
Nekem városban 5-5.5l körül el volt (oda figyelve inkább 5l alulról), viszont pályán óra szerinti 140-150 körül inkább 6l körül alakult a fogyi.
Ellenben hosszabb távú főút kombinálva kis falvakkal, 4l alá is beesett.
106 lovas 1.5dci M2 kombi.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45097) gooool válasza speedydb23 (#45092) üzenetére


gooool
őstag

Olajat nem eszi a gép ez biztos.
Magasnyomásút is gyári diaggal meg lehet sasolni ugyan úgy, mint a porlasztók állapotát?

Üdv, Balázs

(#45098) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok

Laguna II eseten milyen szervó olajat javasoltok??

Köszönöm

Szép Napot!!

(#45099) volvoguy válasza vatoloco26 (#45098) üzenetére


volvoguy
addikt

Hali! Elf Renaultmatic D2 ha jól emlékszem...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#45100) Wyktor


Wyktor
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan dologban kérném, a segítségeteket, hogy a tegnapi eső után ma reggel sajnos nem indult el az autó. Elég érdekes hibajelenségeket produkál, mikor indítanám csak a relék kattogását lehet hallani, valamit villog a műszerfalon lévő kijelző. Ezután nem működik a központizár és szinte semmi. Ha megnyomom a stop gombot, majd újra a start (fék nélkül) akkor felélednek a belső rendszerek bár halványabban, néha a központi zár is magához tér de leginkább az sem, ekkor olyan hangot hallani becsukásnál mintha gyenge lenne az aksi. Ha leveszem az aksisarut, majd visszateszem akkor helyreáll a központi zár, valamint a kijelzők fényereje is. Volt hogy sikerült már "gyújtás" adni rá. Ilyenkor például véletlenszerű ventilátor fordulatban tudta produkálni a relékattogást. Az UHC-t már kiszedtem, és szétbontottam, nem látszott rajta semmilyen víz okozta sérülés a környékén és az utastérben sem találtam víz nyomát. A motortér biztosítéktáblájának csak a tetejét vettem le, de ott sem volt nedvességre utaló nyom. Ja és a lényeg Megane 2 1.4-ről van szó

Van ötletetek mi okozhatja a gondot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.