Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) gessztenye válasza Winner_hun (#4998) üzenetére


gessztenye
csendes tag

Maradjunk annyiban, hogy láttam már autót közelről...

(#5002) rob210 válasza gessztenye (#5001) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bocsánat előre is nem akarlak megbántani de feldobtad a labdát.
:D

Vezettél is már?
Mert látni a 3 éves fiam is látott már:)

Renault power

(#5003) tomcsi23 válasza rob210 (#5000) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bizony, nem szoktam erre járni, bocsi a többiektől. :B

Glicerint a gyógyszertárban szoktam venni, 2 kezelésre elég ez a fél lityi. A leszedett gumi/felni mosása, ellenőrzés, idegen anyagok eltávolítása, majd leglicerinezem a gumit. Aztán be a helyére a következő időszakig.
Ahogy nézem, hamarosan megint meg kell ejteni, igencsak lehűlt a levegő. :K
A téli még bőven jó (kb 10ekm van benne, amúgy Conti), de a nyári már csereérett lesz jövőre (jó kis költség :U).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5004) Winner_hun válasza gessztenye (#5001) üzenetére


Winner_hun
félisten

És? Semmit nem jelent. Attól még igen nagy marhaságot írtál, de ha nem akkor cáfolj meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5005) mycso válasza FRENK1988 (#4990) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyújtás: hosszan nyomni (pedálok nélkül) a start gombot, amíg rá nem "adódik" a gyújtás (5-6mp)

Ablak: a távirányítón a bezárás gombot, egymás után 2x kell megnyomni

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5006) uborka3 válasza mycso (#5005) üzenetére


uborka3
tag

igen.. és nyitott ajtónál. :D

(#5007) AMD Power


AMD Power
titán

Most ,hogy kezd jönni ez a hideg, jó érzés tudni ,hogy tavaly februárban lett megcsináltatva az önindintő. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5008) gabx76


gabx76
senior tag

Basszus, még mindig nem találtam megfelelő téli gumit. Vagy nagyon drága, vagy nagyon gagyi.
Néztem Vaterán vannak jó árban, de azok többnyire 2-4 évet állt darabok. :(

Ráadásul felni is kellene, de az sem olyan egyszerű, mint gondoltam. Láttam egy helyen 4db könnyűfémet 40k-ért, de használt ALU felniben nem nagyon bízom.

(#5009) benvolio válasza gabx76 (#5008) üzenetére


benvolio
őstag

Lehet csak én vagyok vele így, de télére csak lemez felnit vennék. Sokkal nagyobb a sérülés veszélye és akár egyet is pótolni vagy javítani nem kifizetődő. Persze ha van pénz akkor nem számít. Gumit meg használtba nem vennék. Inkább egy új Matador mint több éves Michelin szvsz. Még amikor felni után jártam valamelyiket gumival akarták adni, ott méregette nekem a kereskedő a mélységet, hogy az milyen jó még. Aztán megnéztem az évjáratát, 5 éves volt. Inkább nem kértem, levenni meg nem akarta úgyhogy viszlát volt a vége, vagyis soha viszlát. /tudta ő is, hogy így nem sokat ér a gumi magába/ :DDD

(#5010) gabx76 válasza benvolio (#5009) üzenetére


gabx76
senior tag

A lemezfelnivel abszolút egyetértek, de sajnos újonnan piszok drága, használtan meg elég lutri szintén. Ráadásul itt a városban egyelőre csak egy helyen találtam, de ott is csak előrendelve hozatták volna. A könnyűfémek viszont raktárból lennének.
Közben találtam Vaterán használtan egy szettet, az mondjuk jó lenne. Jó árban s van.

Az 5 éves gumi valóban semmire sem jó már, hiába nem futott 1 km-t se. :(
Az ördög tudja, hol, milyen körülmények között porosodott valami raktárban.

(#5011) benvolio válasza gabx76 (#5010) üzenetére


benvolio
őstag

Hát szerintem a lemezfelni sokall jobban bírja a "gyűrődést", használtba is szinte kiváló állapotúakat lehet kapni. Persze szét kell nézni és látni kell. Bontóban akár "újakat" is találni. Például itt van az én pótkerekem, szerintem még egyszer sem volt használva. Sokan beadják mindenestül a kocsikat a bontóba. Az olcsó alufelni meg pont a sérülékeny kategória. De dönts belátásod szerint.

(#5012) gabx76 válasza benvolio (#5011) üzenetére


gabx76
senior tag

Félreérthető voltam: A lemezfelnit részesítem előnyben én is, csak vázoltam, hogy eddig mire jutottam.
A vaterán talált felni szintén lemez, ráadásul olcsóbb is.

(#5013) rob210 válasza gabx76 (#5012) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én most nézegettem bontóban a 17.-kerületben 3500.- forint darabja a lemezfelninek.
14"-os és semmi baja van valami gagyi gumi rajta de azért nem is számít fel semmit mert tudja, hogy az cserés.

Nyáron valószínűleg meg is veszek náluk egy ilyen szettet.
Akkor a tél 13" lesz a nyári 14"
Letettem az alufelniről, akár milyen jól is mutat, drága most nekem.
Első a vezérműszíj vízpumpa, gyertya és apró finomságok cseréje.

Renault power

(#5014) rob210


rob210
Topikgazda

Egy kérdés.
Miért van az, hogy megyek a kisautóval, semmi bajom vele.
Piros lámpánál meg néha elkezd villogni az olajnyomás jelző.
Gondolom az alacsony alapjárat miatt.
De én azt olvastam ezen nem lehet alapjáratot állítani.
Lehet hogy a lambda szondám szarakszik?
Vagy az alapjárat érzékelő? (már ha van ilyen:D)

Renault power

(#5015) uborka3 válasza rob210 (#5014) üzenetére


uborka3
tag

nem akarlak elkeseríteni, de ez lehet komoly is. vidd el szervizbe ellenőrizzék le az olajnyomást alapjáraton és fordulaton. Lehet gomba, szivattyú, vagy kopott a motor.
Minél előbb...

Milyen olaj van benne?

[ Szerkesztve ]

(#5016) Grafiqs válasza gabx76 (#5008) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem tudom milyen méretre van szükséged, de esetleg nézd meg a Konvoy gumiszervízt. Utánvétel is megveheted náluk. Ráadásul szerintem messze a legolcsóbbak itt Bpesten.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5017) rob210 válasza uborka3 (#5015) üzenetére


rob210
Topikgazda

:C Soha nem hordom az autóimat szervízbe:)
Nem akarom én, hogy elrontsák.

Majd holnap nekiállok kicserélem az olajat olajszűrőt, mert szerintem az olajszűrő nem nyit ki rendesen.

Meg az alapjárat lesz ami ingadozik.
Szerintem az alapjárati motoron kell majd tisztítani egyet.
:R

Renault power

(#5018) FRENK1988 válasza mycso (#5005) üzenetére


FRENK1988
veterán

hálám örökké üldözni fog:R
Merre csináltassam a müszakit meg a zöldkártyát mert dec eleén az is lejár és érdekelne hogy érdemes-e a szalonba vinni vizsgáztatni

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5019) gabx76 válasza rob210 (#5013) üzenetére


gabx76
senior tag

Ilyenkor kicsit irigyellek benneteket ott a fővárosban. Itt sajnos nem ilyen árak vannak. ráadásul a 2 helyi bontó, ahol jártam nem is tartott Renault-hoz semmit szinte. :(

Grafiqs: Itt szimpatikus a választék, de sajnos ez is pesten van. Mire ideér + jópárezer Ft és akkor még fel sem rakták a gumit a felnire.

(#5020) Grafiqs válasza gabx76 (#5019) üzenetére


Grafiqs
őstag

3.600 Ft (guminként 900Ft) a futár költsége. Valóban nem kevés, de talán nem is eszeveszetten sok. A szerelést pedig mindenhol ki kell fizeni.
Esetleg PH!uvar.

G

ps.: Megnyugtatlak bontó ügyben. A Bpesti bontók kiba drágák... már ha van egyáltalán az ami kell.

Szerk.: Juteszembe, ha valaki tudna lelôhelyet ahol ülésfûtés kapcsolót tudnék taláni, marha boldog lennék.

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5021) benvolio válasza rob210 (#5017) üzenetére


benvolio
őstag

Én is mindent magam szeretek csinálni kivéve ami meghaladja a képességeimet. :D Olaj cserével én úgy jártam, hogy nem tudtam kicsavarni az olaj leeresztő csavart. Már célszerszámot is flexeltem hozzá, de minden elcsavarodott kivéve a csavar. :W Muszáj voltam felmenni a szerelőhöz aki aztán kicsavarta. Ebből tanulva amúgy már úgy mentem fel, hogy vettem új leeresztő csavart amit sima kulccsal ki lehet csavarni, illetve tömítő gyűrűt alá. A tömítő gyűrűt azt ne felejts el újat venni /kétféle van belőle/!

(#5022) rob210 válasza benvolio (#5021) üzenetére


rob210
Topikgazda

A tömítőgyűrűt kingerlitből vágtam eddig is a golfhoz.
Az olaj leeresztő csavart meg kiszedem isten úgyse nem azért vettem 4 féle szerszámkészletet amikor anno autótulaj lettem, hogy ne tudjam kiszedni:D
A pozitív gondolkodás kell semmi más és sikerül.:)

Renault power

(#5023) benvolio válasza rob210 (#5022) üzenetére


benvolio
őstag

:R
Én ma lemostam a nyári kerekeket , átfújtam szilikonnal a gumikat, elraktam őket jövőre. A szilikonból még maradt annyi, hogy majd az ajtó tömítéseket is átfújom, mert annak is jót tesz, legfőképp majd nem fagy oda az ajtóhoz. :)

(#5024) rob210


rob210
Topikgazda

Sziasztok.
Szerintetek melyik az az abnormális szerelő, aki úgy beletépi az olajleeresztő csavart, hogy nem bírja az ember kicsavarni?
Vettem csavart vágtam hozzá tömítést, mondom na uccu neki friss olajat kapsz.
Hát nem kapott fogalmam sincs hogy szedjem ki a csavart.
:(

Úgy néz ki vennem kell egy 4szög fejű készletet.
Még jó, hogy amit most vettem az már 6szög fejű és nem imbusz hanem villáskulcsos.
Pénteken nekiesek, megpróbálom újra.

Renault power

(#5025) benvolio válasza rob210 (#5024) üzenetére


benvolio
őstag

Már vártam, erről beszéltem, én is így jártam. Ha van ismerős szerelőd elég ha nála meglazítod /annyiért csak nem kér pénzt :) /, utána meg otthon megy simán akár egy kilinccsel is. Felesleges ehhez külön venni. Az új az úgyis normális. /de a kilinccsel ne is próbálkozz amíg nincs meglazítva, mert elcsavarodik./

(#5026) Grafiqs válasza rob210 (#5024) üzenetére


Grafiqs
őstag

Én is így jártam. Mert a barom állatja légkulcsal húzta meg. Amikor cserére vittem, csak légkulcsal tudta leszedni. Adtam neki friss csavart meg tömítést, és úgy kellett rászolnom, hogy ne légkulcsal húzza meg...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5027) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt nézzétek meg... :Y

Sportol a család - Renault Mégane GT-teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5028) mycso válasza AMD Power (#5027) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebből engem a diesel gt, ami megfogott még régebben, az bejövős.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5029) rob210 válasza benvolio (#5025) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na hát én nem fogok szerelőhöz menni.
Holnap megköszörülöm egy edzett csavarból a méretet, aztán nyomaték kulcsal meg kicsavarintom.
Legalább látni fogom, mennyire volt brutál állat a szervíz.

Szerintetek 7500.- jó vétel volt a minősített ELF olaj 5Liter?

Renault power

(#5030) benvolio válasza rob210 (#5029) üzenetére


benvolio
őstag

Esküszöm neked ugyanazt csináltam én is!! És nálam az is elcsavarodott a csavar tövénél!! Kíváncsi vagyok neked hogy sikerül. Amúgy szurkolok, mert tudom, hogy ku...ára idegesítő! :W

(#5031) rob210 válasza benvolio (#5030) üzenetére


rob210
Topikgazda

Majd beszámolok róla mit alkottam:)

Renault power

(#5032) rob210


rob210
Topikgazda

Jah azt nem is mondtam, de buta vagyok, hogy tegnap sikerült beállítani a szelephézagokat, olyan szép csendes lett a motor, hogy csak na.:)

Renault power

(#5033) thálicsku


thálicsku
csendes tag

A leeresztőcsavar kiszedéshez: én egy12-es imbuszkulcsot köszörültem a megfelelő méretre, nem is volt vele gondom utána.

(#5034) rob210 válasza thálicsku (#5033) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezen gondolkodtam én is második körben:)
:R

Renault power

(#5035) rob210


rob210
Topikgazda

Ez a gyertya jó nekünk ugye?

Mert, hogy tegnap hézag állítás közben eret vágtam amikor megláttam milyenek a gyertyák.
:O

Renault power

(#5036) AMD Power válasza mycso (#5028) üzenetére


AMD Power
titán

Az is biztos egy állat lehet.. de kinek van ennyi pénze egy autóra... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5037) gabx76


gabx76
senior tag

A vaterán láttam hibakód-olvasó interface-eket. Mit gondoltok, mennyire használható egy ilyen USB-s kütyü? Egész emberi árban vannak: gyakorlatilag 2 kiolvasás után megtérülne az áruk.

(#5038) benvolio válasza rob210 (#5035) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem is NGK van benne, de hogy melyik típus konkrétan azt nem tudom. De az UNIX oldalán az általad linkelt is szerepel ehhez a Megane-hoz.

(#5039) AMD Power válasza gabx76 (#5037) üzenetére


AMD Power
titán

Huh tényleg nem hülyeség....

Szerintem a renaultclubos fórumon kérdezz rá hátha van tapasztalat róla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5040) mycso válasza gabx76 (#5037) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Konkrétan erről lenne szó???

Ezeket már nézegettem én is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5041) gabx76 válasza mycso (#5040) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem, én konkrétan erre gondoltam (kicsit olcsóbb).
Elvileg jó hozzá, igazán csak a szoftver a kérdéses.

Utánanéztem az általad linkelt kép alapján a szoftvernek.
Itt található róla leírás, csak a letöltést nem találom. :)

[ Szerkesztve ]

(#5042) gabx76 válasza gabx76 (#5041) üzenetére


gabx76
senior tag

Na nem kellett soká keresni. Ehun-e.
CAN-BUS protokollt használ, tehát jónak kell lennie az általam linkelt kütyühöz.

[ Szerkesztve ]

(#5043) rob210 válasza gabx76 (#5042) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ehhez már csak az eszköz kell és lehet is programozni hibát kiolvasni?
No meg egy laptop természetesen:)
:F

Renault power

(#5044) biker


biker
nagyúr

hmmmm...

elvittem szervizbe a kicsikét, féktárcsa, fékbetét, gömbcsukló, axiál csukló, olaj, szűrők.

bezzeg a gyújtás hiba okát nem lelik, de az fhp megint hibát jelez a computerben...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5045) gabx76 válasza rob210 (#5043) üzenetére


gabx76
senior tag

Ha lehet hinni az ott leírtaknak, akkor igen. :K

(#5046) rob210 válasza gabx76 (#5045) üzenetére


rob210
Topikgazda

na erre kiváncsi leszek:)

Renault power

(#5047) rob210


rob210
Topikgazda

Na hát urak a mai napon fel is tetettem a gumikat amiket kaptam kompenzációképpen.
Legnagyobb meglepetésemre Firestone gumikat kaptam:)
Termosztát kicserélve végre van fűtés a kocsiban.
No és fel is fagyállóztam:)
Kicseréltem a hátsó ajtó teleszkópomat is így már megtartja a csomifedelet.:)
Szóval ma is sokat léptünk előre a kisautó tökélesedése felé.
Azt a fránya olajat kell még lecseélnem és egy időre kész is a kocsi.
Ha meg bejön majd a jóidő kicserélem a vezérműszíjjat és vízpumpát is egyenlőre még elfogadható minőségű.
Meg most nem is fér bele a költségvetésembe.
:R

Renault power

(#5048) AMD Power válasza rob210 (#5047) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már szeretem! Örülök ,hogy kezd végre összeállni a gép. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5049) rob210 válasza AMD Power (#5048) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát mostanra csak az olaj ami gáz, de valahogy azt is ki fogom cserélni:D
Hétfőn lesz a napja, hogy lesz rá időm.:)

Renault power

(#5050) biker


biker
nagyúr

lassan a gatyám rámegy a gépre pedig egy kimondottan jó állapotú kocsinak tűnik, de a havi 2500-3000km lehet túl sok egy 12éves gépnek?

novemberben vettem 125ekm-el, most 156ekm van benne, ez idő alatt a gumikat és a tévedésből cserélt generátort nem számolva kb ez ment bele

- akku: 20e
- induláskor gyertyasor, olaj, vezérműszíj, vízpumpa anyámkínja vagy 100e volt
- télen fűtés gond, 27k (vízgomba+termosztát)
- fhp jeladó, km mérő jeladó együtt vagy 30k
- kipuffogó leömlő 30k
- most elvittem téligumi+olajcsere, erre fékbetét+tárcsa, két alsó gömbfej elől, +axiális csukló, +megint bejelez az fhp jeladó, a kocsi nálam, de a végösszeg majd holnap derül ki, lesz vagy 60-70e ft

ez normális? vagy csak nincs mákom?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.