Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128918) vernazza


vernazza
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ideális esetben most, ha valami álommegjelenés netán épp a küszöbön állna, akkor várhatok még 1-2 hónapot.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Eredetileg 250e-t szántam rá, de ha muszáj 300-ig el tudok menni. Ahogy nézem az elvárásaimmal valószínűleg erre szükség lesz.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános és nulla erőforrásigényű belsős irodai programok, egyéb általános privát használat és valamennyi játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Uncharted 4, Dishonored 2, ME: Andromeda, Civ VI, The Witcher 3, BF1, Football Manager sorozat és az ehhez hasonló játékok az elkövetkező 1-3 évben, eleinte a gép lehetőségeihez mérten maximális (gyakorlatban gondolom közepes), a vége felé már alacsonyabb felbontáson és részletességgel.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Elsősorban 15, talán 13. Matt, de a fényes se kizáró ok. Full HD. TN/IPS kérdést a szakértőkre bízom.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyenge közepes mértékben (munkába/ból, de napközben minimálisan). A mostani majdnem 3kg, nem lenne baj, ha ennél könnyebb lenne, de nem szakad meg a szívem, ha nem. Utazás közbeni használat nem szempont.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó esetben 256SSD vagy 128SSD+HDD. Csak HDD is jöhet, ez esetben cserélve lesz az 1 éve beszerzett 256SSD-re (az SSD+HDD kombóknál a HDD cserélhető?). 8GB RAM (ennél többnek van értelme?). Optikai nem kell, legalább 3 USB igen.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Vállalható üzleti megjelenés (a vörös backlit klavit elfelejthetjük), részben vagy egészben fém ház vagy ehhez hasonló színvonalú kinézet (csak műanyag kivitelben nem tudom, hogy létezik-e ilyen).

Dedikált 4GB videókártyára és i7-re gondoltam, ha ez szerintetek nem felesleges túlzás.

Sokadrangú szempontok: HDMI jó, ha van, de nem feltétel. Kicsi touchpad (ki lesz kapcsolva).

Összességében legalább 3-4 évig szeretném elsődleges gépként használni. A mostani ASUS N53SV 5,5 év után vonul nyugdíjba, abszolút meg voltam vele elégedve, tavalyi HDD cserén kívül semmi baja nem volt soha. A vége felé már az én elvárásaim is csökkentek vele szemben

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Amiket néztem: Asus N551VW és ZenBook Pro UX501JW, Dell Inspiron 7560, Lenovo Ideapad 700.

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.