Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#126801) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok! Előre is köszönöm! :)
1: most
2: 40-45k.
3: itthoni net,skype,youtube
4: nem.
5: 15.4"-tól
6: semmit, nem.
7: win7-10 támogatás legyen
8: nem kell HDD/RAM, DDR3 legyen.
9: mikrofon, webcam.
10: használt is.
+1: akku min 30percet bírjon, min i3 proci.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#126802) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

Sziasztok valakinek esetleg velemeny az msi gl62m rol????
http://radium.hu/catalog/product/view/id/10991 Persze plusz ssdvel szerelve (a sok rosz asus gl seria utan ezeket kezdtem el nezni) joiranyba haladok vagy megint mellelottem 😂😂😂 szep napot nektek (Bocsanat az offert gamer notebook topicban is kiirtan)

(#126803) customer114 válasza customer114 (#126246) üzenetére


customer114
senior tag

Sziasztok,

Előző hsz.-omban már érdeklődtem megfelelő notebook felől, sikerült is választanom az ajánlottak közül, köszönöm.

Most hasonló játékos célra szükségem lenne egy másikra, GTX 950m vagy 960m-el felszerelve.

A Lenovo Y50-70ről nagyon kevés info van a topic hozzászólásaiban, valaki leírná nekem röviden összefoglalva, hogy miért ajánlott vagy miért nem ajánlott ez a típus?

Köszönöm,
Kellemes hétvégét.

(#126804) dugo_ válasza customer114 (#126803) üzenetére


dugo_
veterán

Melegedős, zsanértörős, a Telemax miatt működő garancia sincs rá (ami az egész IdeaPad sorozatot érinti).

200k plafonnal csak 950m-et kapsz, például K501-et. Ja és persze SSD nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#126805) customer114 válasza dugo_ (#126804) üzenetére


customer114
senior tag

Használt piacon is csak K501-et kapnék?

250e-es plafonnal mire számítsak? Leírnád nekem azt a pár típust, amit bátran keressek a különböző márkák között ezenken kívül: "Asusból G vagy N sorozatot nézd, esetleg a K501-et."

Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#126806) Chaser válasza Eladó445 (#126801) üzenetére


Chaser
titán

ennyiért csak használt van
kéz alatt kifoghatsz t510-et ami belefér az árba, 15,6-osak a legdrágábbak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126807) dugo_ válasza customer114 (#126805) üzenetére


dugo_
veterán

Asus N551JW van 250k alatt kifutóként 960m-mel az usanotebooknál még.
Konzumer játékosgép használtan lutri, szerintem úgy ne vegyél. Van fent aprón egy jegelt Dell 7559 sok garival, esetleg arra rá lehet kérdezni.

(#126808) customer114 válasza dugo_ (#126807) üzenetére


customer114
senior tag

Ezek hűtése - amit ajánlottál, illetve előzőleg ajánlottak - miben különbözik a "nem ajánlott" kategóriánál? Szeretném megérteni is, nem csak a javaslataitokat elfogadni. :B

Tehát az asustól a G, N, K501, vagy a Dell, amit javasoltál, miben különbözik? Mi az az egyértelmű hardveres jel, amiért biztosan rámondjátok egy "melegedősre", hogy ezt hagyd a francba inkább. (vagy ezek csak felhasználói visszajelzések alapján derülnek ki?) Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#126809) dugo_ válasza customer114 (#126808) üzenetére


dugo_
veterán

Megnézed http://www.notebookcheck.net/-en az aktuális noti tesztjét és láthatod. Az Y50 például közel 60 fokra fűti fel a billentyűzetet, ami konkrétan már a fizikai fájdalom kategória, emellett még az órajelet is eldobja.
N551 i5-tel jó, 7559 az i7 variánssal is megbirkózik.

(#126810) Zsolt27xy válasza Khelben (#126758) üzenetére


Zsolt27xy
csendes újonc

Khelben: Miért jobb az Asus K501, mint az acer E5 575G? Ahogy eddig olvastam kb. mindkettő az a kategória, hogy garancidő után ha mázlim van, akkor még bírja egy évet. Akkor meg?

(#126811) Khelben válasza Zsolt27xy (#126810) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer műanyag, Asus fém, ezt gondolom nem kell magyarázni. A K501 terhelés alatt produkált 38 fokos billentyűzetet, az E5-ön 43 fokot mértek. Ez is jelzi a hűtés minőségét. Asusnak magyar szervize van, Acer a csehekhez utazik, ha baj van. Kb. ennyi.

(#126812) Esqs válasza Deion Branch (#126800) üzenetére


Esqs
tag

Az eMag-ot én nem ajánlanám - de csak azért nem, mert elég sok negatív véleményt lehet olvasni a náluk vett műszaki cikkekkel kapcsolatban, saját tapasztalatom nincs.

Az usanotebook.hu-n és a professional.hu-n kívül tudtok még olyan webshopot, amelynél lehetőség van matt IPS kijelző (vagy legalább úgy, hogy IPS kijelző) alapján szűrni a laptop / notebook / tablet kínálatot?

(#126813) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy tudnátok e laptopot ajánlani. A következő szempontok figyelembevételével:
1. A laptopot 1-2 hónapon belül kellene beszerezni.
2. A gépre szánt összeg 200-300 ezer között kellene
3. Kutatáshoz kellene a laptop. Olyan mérésekhez, melynek során a laptopot egy adatgyűjtőhöz csatlakoztatnám és képes legyen megbirkózni az egyszerre 5kS/S adatátviteli sebességgel is. (5000 jel másodpercenként melyet fel kell tudnia dolgozni és a képernyőn megjeleníteni. Továbbá fontos lenne, hogy a billentyűzetet és a képernyőt a portól valahogy védeni lehessen. Ez utóbbi észrevétel opcionális.
4-5. HD vagy Full HD felbontás. A mérések kiértékeléséhez a monitor kijelzője nem a legfontosabb szempont.
6. A gép többször lenne egy üzemből a másikba szállítva.
7. Windows oprendszer fusson rajta.
8. Tárhely mérete néhány száz GB az adatok úgy is pendrive-ra lesznek lementve. Esetleg SSD lehet benne gyorsabban töltődjön be a windows. Memóriát 4GB vagy annál nagyobb.
9. HDMI legyen rajta.
10. Csak új gépben gondolkozom.

Remélem tudtok ajánlani valamit. Előre is köszi.

(#126814) Esqs válasza Esqs (#126812) üzenetére


Esqs
tag

Találtam még egyet, az aqua.hu-t.

(#126815) Deion Branch válasza Esqs (#126812) üzenetére


Deion Branch
tag

Köszi, közben utána nézegettem és én is olvastam róluk rosszat.

(#126811) Khelben : Ilyet sokat számít hogy fém? Jelenleg a Dell ins. 5567 és Asus K501 között vacilálok, és ugye az egyik különbség hogy az Asus fém. (csak ugye csak 2év gari, és egyel korábbi proci :( )

(#126816) Khelben válasza Deion Branch (#126815) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annyit számít, hogy a burkolat jobban néz ki, igényesebb, jobban ellenáll a mindennapoknak. Belül ugyanúgy műanyag mindegyik, de kívülről azért csak jobb a fém. El kell menni megnézni, kipróbálni. Az 5567 még nem volt nálam, de ha ugyanaz, mint az 5559, akkor én a K501-et venném.

(#126817) StLui válasza Esqs (#126812) üzenetére


StLui
veterán

Emag vásárlásos saját sztori:
vettem egy bill+egér szettet, nem jött be visszaküldtem, jó egy hónap alatt 5 emailt kaptam, utolsót végre arról, hogy jóváhagyták a visszautalást. ez volt tavaly januárban. Idén jutott eszembe, hogy mintha nem jött volna meg a pénz. Tényleg nem. jeleztem nekik a reklamációs felületükön, ahol egy rubrikába meg kell adni a rendelés számot is. Pár nap és kapok egy emailt egy ügyintézőtől: szükségük van a rendelésszámra, válaszoljak erre az emailre. Persze visszadobja a rendszer, hogy nincs ilyen email, próbáltam többféle képen is, nem csak válaszként küldve. Telefonszám ami meg van adva: nem létezik :Y Megint a reklamációs felület, eredmény ugyanaz, pedig írtam, hogy nem lehet az emailre válaszolni, most sem lehetett, pedig másik ügyintézőtől kaptam. Itt legalább annyi kiderült, hogy az előző emailből csak lemaradt egy szám a telefonszámukból. Na mivel email válasz most sem ment, újra a webes reklamációs felületen próbálkoztam, de most beírtam nem csak a kötelező rubrikába, hanem a sima szöveges részbe is a rendelés számot. Na erre kaptam a választ:

"A termék vételárának visszautalási igényét jeleztük a társosztályunk felé.
Az összeg várhatóan 3-4 munkanapon belül érkezik meg az Ön által megadott bankszámlaszámra, mivel nemzetközi átutalást hajtunk végre."

Úgy gondolom a kiemelt részen már egy éve túl voltunk, még annyit sem írtak, hogy bocs, hogy le akartuk nyúlni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#126818) Esqs válasza Imre87 (#126813) üzenetére


Esqs
tag

Szerintem a leírt feltételeknek minden olyan (elsősorban üzleti célú felhasználásra szánt) gép megfelel, amely gigabites Ethernet porttal és Core i7 procival (vagy a - maga idejében - legerősebb Core i5-tel) rendelkezik, a kijelzője 14 vagy 15,6 collos, full HD felbontással.

(#126819) bloo_1


bloo_1
újonc

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok, ebben kérném a segítségeteket. :)

Egy hónapon belül szeretném megvásárolni, kb. 130.000-ret szánnék rá maximum.
Internetezésre és office program használatára kellene, illetve mivel egyetemre járok, jegyzetelni vinném magammal. Játékokat nem használok, nagyon ritkán esetleg filmet nézek, de ez sem jellemző.
A kijelző mérete: 14"
Akár használt gép is szóba jöhet.

Tudna valaki ajánlani valamit ilyen igényekhez, vagy csak magasabb árkategóriában van rá esély, hogy találjak valamit? Előre is köszönöm a segítséget!

(#126820) Khelben válasza Imre87 (#126813) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a porállóságot kiveszem, akkor Dell Latitude E5470-et keresnék a helyedben. Esetleg ha árban nem fér bele a megfelelő hardver, akkor HP Probook 430-at is lehet nézni, az kisebb. Por, ütésálló gépek az más árkategória és elérhetőségük is korlátos.

(#126821) Esqs válasza bloo_1 (#126819) üzenetére


Esqs
tag

Ha 13,3-as kijelző is megfelelne, akkor pl. ezt (de egy nagyobb kapacitású akkut ajánlanék hozzá beszerezni). Itt még olcsóbb is egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#126822) Mikulásbá válasza Esqs (#126821) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vak vezet világtalant? :U

[ Szerkesztve ]

(#126823) Esqs válasza Mikulásbá (#126822) üzenetére


Esqs
tag

Mi a baj azzal a típussal?

(#126824) HarcelL


HarcelL
újonc

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?: Következő hónapban

(2) A gépre szánt összeg forintban? Br. 250 000 Ft esetleg +10 000 Ft

(3) Felhasználás? Otthoni, alap

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?: Ha ebben az árban van olyan amivel lehet játszani akkor néha lenne játék. De ez nem szempont.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?: Legalább 14", ha van IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?: Csak ha szülőkhöz megyek haza. Néhány havonta. Utazás közben nem

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.): Windows ha van.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?: HDD: legalább 500 GB, SSD: jó lenne, RAM legalább 4 GB, de jobb lenne a 8GB, optikai: nem lényeg, de jó ha van

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…): HDMI, esetleg világítós bill

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával): Új

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#126825) Esqs válasza HarcelL (#126824) üzenetére


Esqs
tag

Jutányos árú, 3 év gari és van DVD-írója. (14 collos kijelző)

[ Szerkesztve ]

(#126826) kecsawi válasza Esqs (#126825) üzenetére


kecsawi
senior tag

Kérlek előbb olvass, majd ha az ajánlások miértjét megérted, és magadévá teszed, akkor próbálkozz, mert a nem hozzáértőket így félrevezeted!

(#126827) Khelben válasza HarcelL (#126824) üzenetére


Khelben
nagyúr

Usanotebook.hu-n ha találsz még az akciós Asus N551-ből, akkor az jó választás lehet.

(#126823) Esqs : fogtad már a kezedben azt a gépet? Vagy akár az általad linkelt Asus-t. Nem hardver alapján megy az ajánlás, mert két processzort bárki össze tud hasonlítani, ahhoz nem kellene ez a fórum. Javaslom az összefoglaló áttanulmányozását indulásnak.

(#126819) bloo_1: első generációs Probook 430-at ki lehet fogni ennyiért, sőt a múltkor a laptopsystemnél láttam Elitebook 840-et is hasonló áron. Dellből az 5-ös Latitude-ok mehetnek még, abból is első, második generáció (E5440,E5450).

[ Szerkesztve ]

(#126828) kistewe válasza bloo_1 (#126819) üzenetére


kistewe
tag

Amennyiben sokat fogod hordozni és nem kötelező a 14" akkor érdemes lenne kisebbet is nézni , jegyzetelni elég a 12" , többnyire officehoz is, a 14"-nak már súlya is van meg hely is kell neki. Használtan belefér az E6430 1 év garival, vagy E6430S ez 13" házban 14" kijelzővel, de ha nem kell a DVD és elég lenne a 12" akkor E6230 ami 6 cellás akksival elmegy 4-5 órát takarékon ...

stewe

(#126829) Zsolt27xy válasza Khelben (#126811) üzenetére


Zsolt27xy
csendes újonc

Kelben: fém vagy műanyag? Nekem tökmindegy, nem szépségversenyre megy a laptop. Egyébként az acer külseje a műanyag ellenére is szerintem szebb, mint az asus-é a fedlap tekintetében. A billentyűzeti rész már az asus-nál szebb. De véleményem szerint az, hogy valami fém, vagy műanyag a kinézetére nem egyértelműen pozitív vagy negatív.
A hűtés minősége már fontosabb dolog, csak azzal nem tudok mit kezdeni, hogy 43 fokot mértek a billentyűzeten. Lehet, hogy ez valakinek szempont, aki a laptop saját billentyűzetével játszik, de számomra tökmindegy. Az már mondjuk szempont lenne, ha azt írtad volna, hogy egyiknél 70, másiknál 80 fokos lesz terhelés során a proci vagy a vga. Ennek majd megpróbálok utána nézni, mert szerintem a 80 fokra melegített eszközök 2-3 évnél tovább nem fogják bírni (egy 150-200e ft-os laptopban). Tehát ott tényleg számítani lehet arra, hogy egy szép nyári estén, nem sokkal a garancia lejártát követően kukáznod kell a notebookot.
Az asus magyar szervizét nem ismerem, ahogy a csehet sem. Nekem első körben egy cseh szerviz szimpatikusabb a magyarnál:). De azt be kell ismerni, hogy a csehek messzebb vannak. Ha az a 2 nap szempont míg kiviszik és visszahozzák.

(#126830) Khelben válasza Zsolt27xy (#126829) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer E5, i5-7200U+950M, cpu: 99 fok, gpu: 86 fok.
Külső hőmérsékletek:

(#126831) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem egy gépet ami nekem tudásban megfelelne csak nem találtam róla tesztet, véleményt.
Hosszú távra szeretném így az érdekelne, hogy ez a típus mennyire strapabíró, mennyire melegszik,milyen hangos a hűtése? Csak otthoni használat lenne, filmezés, office és kisebb játékra.[link]

(#126832) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Alapvetően nem rossz készülék, de nem is mondanám kifejezetten jónak. Ha nem nyüstölöd túl sokat és nem támasztasz irreális elvárásokat a Radeon R7 el szemben, akkor jó társad tud lenni a következő években. Korrekt garanciális háttere van a HP-nek ami még egy erős plusz pont.

[ Szerkesztve ]

(#126833) pityesz1 válasza B-Clone (#126832) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Közben találtam még egy alternatívát ami hasonló paraméterekkel rendelkezik, habár Dell készülékem még nem volt.
Erről tudsz valamit mondani? [link]

(#126834) Khelben válasza pityesz1 (#126833) üzenetére


Khelben
nagyúr

A tudásához, minőségéhez képest mindkettő nagyon drága. Ezek 120k-s gépek, amikbe beleraktak egy erős hardvert (amit vagy lehűt, vagy nem...) és ez feltolta az árukat, miközben az anyaghasználat, a ház minősége maradt a 120k-s szinten. 210k-ért már Probook 450-et lehet kapni hasonló hardverrel, ssd nélkül. De ssd-t lehet venni bele utólag, normális billentyűzetet meg nem. Az R7 M440 kb. 10%-kal erősebb, mint a HD 620, tehát ami nem fut a Probookon, az ezeken se fog. Cserébe kapsz egy csomó AMD-s driverproblémát.

[ Szerkesztve ]

(#126835) pityesz1 válasza Khelben (#126834) üzenetére


pityesz1
csendes tag

Köszönöm, korrekt :R

(#126836) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ismerős hölgy keres Rajz/Grafika szakra 14"-es üzleti notit.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Akár most is.
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - Maximum 100-120k.
Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) - Photoshop, Coreldraw, net.
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Lehetőleg 900p.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 14", matt.
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Napi szinten.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Operációs rendszer nem szükséges.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - 128Gb SSD, 8-12 GB Memória.
Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Webcam, dokkolhatóság.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Leginkább használt.

Szerintem E6430 vagy 8470p. Azt viszont nem tudom hogy elég lenne-e egy Igp verzió?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#126837) Zsolt27xy válasza Khelben (#126830) üzenetére


Zsolt27xy
csendes újonc

Köszönöm a választ Khelben. Így tényleg felejtős az acer, főleg ez a 99 fokos cpu elég hajmeresztő. Az asus K501 i3, vgy i5-tel kapcsolatban is van hőmérséklet adatod cpu és vga ügyében? Én csak az Intel Core I7 5500U (2,4-3,0 GHz, 2 mag / 4 szál) procival és 950M-mel szerelt verzióról láttam olyan tesztet, amelyben a hőmérsékletet mérték. i7-tel szerelve a cpu benchmark átlag 83, míg a vga 77 fokos volt. Még ez is elég határeset a véleményem szerint, hiszen ezek átlag értékek, tehát a max ezen értékek fölött volt. Bár az is igaz, hogy a benchmark tesztek terhelése extrém, tehát normál körülmények között elvileg nem jöhet ki ilyen forrósodás, még ha valami komoly számítást igénylő játékkal játszol akkor sem. Legalábbis ezt mondják, aztán ki tudja, nyáron, egy komolyabb játékkal játszva lehet, hogy el lehet menni ilyen extrém melegedésig.
Egyébként van olyan notebook, amelynél olyan jó a hűtés, hogy 70 fok fölé nem megy sem a vga sem a cpu? Mert ha 200 körül lehet ilyet kapni, akkor az max. elavulni fog, de szerintem nem fog garancia időn túl sem meghibásodni, ha nem ejted le.

(#126838) fagylalt válasza fagylalt (#126669) üzenetére


fagylalt
senior tag

Úgy néz ki a Lenovo Thinkpad T440p lesz a kiválasztott lapos. Mennyire vállalható a kijelzője? Tudom TN paneles, meg, hogy összességében olyan amilyen. Viszont TN viszonylatban az átlaghoz képest milyen?

Továbbá a fent nevezett típus GT730M videokártyával vállalható? Lenne kb. hasonló konfigurációjú is, a különbség csupán, hogy az egyikbe van dedikált kártya. Üzleti gépeknél is elégtelen a hűtés ezekhez? Vagy csak szimplán a plusz hibaforrás miatt nem szoktátok javasolni?

Utolsó: Jár hozzá Windows 8.1 Pro licensz. Lehetséges még ezt az operációs rendszert valahogy frissíteni Windows 10-re (akár fizetősen is)?

[ Szerkesztve ]

(#126839) Khelben válasza fagylalt (#126838) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyan, mint a többi TN panel: csak végszükség esetén.

Felesleges bele a dedikált vga.

Egyféleképpen lehet frissíteni: veszel egy Win10-et.

(#126837) Zsolt27xy: Asus K501 I5 5200U+940M-re tudok hőmérséklet adatot: 68 (cpu) és 65 (vga) fok.

[ Szerkesztve ]

(#126840) Zsolt27xy válasza Khelben (#126839) üzenetére


Zsolt27xy
csendes újonc

Köszönöm az infót. Akkor ha a 940M-ben 65 fok a vga akkor a 950 sem lehet sokkal rosszabb. Ha jól emlékszem akkor abban dupla hűtés van már vga oldalról (csak a 950M-be tették ezt a dupla hűtést).
Egyébként IPS panellal szerelt laptopból hasonlóan jó hűtéssel melyiket ajánlanád?

(#126841) Khelben válasza Zsolt27xy (#126840) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551 240k-ért. Alatta nem nagyon van értelmes ips-es gép.

(#126842) fagylalt válasza Khelben (#126839) üzenetére


fagylalt
senior tag

Sajnálom, hogy nem lehet a Windows 10-re frissíteni minimális felárért sem. :(
És ha újra akarnám telepíteni a rendszert, akkor az sem oldható meg? Hogy ne egy összeszemetelt rendszert kelljen használnom, anélkül, hogy ugrana a licensz?

Még akkor is felesleges lenne, ha alkalmanként játszanék rajta a WoT-tal? Mert azért ~40%-kal gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#126843) StLui válasza fagylalt (#126838) üzenetére


StLui
veterán

Én úgy tudom még van egy legális kiskapu! win 10 topicban link is van hozzá, keresd meg

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#126844) Deion Branch válasza Khelben (#126841) üzenetére


Deion Branch
tag

IPS kijelző mennyivel jobb egy TN-nél? Megéri lemondani 4gb ramról, és 2gennel újabb procirol a javára? (K501-N551)

(#126845) Khelben válasza Deion Branch (#126844) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, főleg hogy a 4200H jóval erősebb a 6200U-nál.

(#126846) eames


eames
tag

Sziasztok,

Notebookot keresek egy barátomnak:
Államigazgatás Msc-t végző lány, ha ez számít valamit.
(1) Egy hónapon belül szeretné megvenni
(2) Max 300.000 Ft
(3) Egyetemre hordaná, dolgozatokat írna, irodai programok használata, filmek stb.
(4) Nem hinném, hogy játszana
(5) Ha lehet akkor matt, és minél kisebbet szeretne, 13" lenne az ideális
(6) Elég sokat, ezért kéne kicsi és könnyű
(7) Windows 10 preferált, de nem baj ha nincs semmi
(8) Legalább 500gb hdd
(10) Csak új gép jöhet szóba

Hosszú távra tervezne a géppel, így nem az ára fogja befolyásolni. Legyen megbízható és időtálló, amennyire csak lehet.

Köszönöm előre is a segítséget és tanácsokat!

(#126847) pzg válasza eames (#126846) üzenetére


pzg
tag

Nem vagyok expert, de bedobhatnék ide is egy ASUS ZenBook javaslatot? Ha biztosan nem játszana, akár az ultrakönnyű passzív hűtésű változat is szóba jöhetne Core M processzorral, de erről mások bizonyára le fognak beszélni, pedig szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

(#126848) tothbence90


tothbence90
újonc

Sziasztok, és előre köszönöm a választ!:)

1. Egy-két hónapon belül
2. nettó 260,000.-
3. netezés, filmnézés (tvre kötve néha 3D is), photoshop
4. néha CS:GO, LoL, HearthStone - közepes részletesség
5. 13-15'', fullHD
6. tervezem a magammalcipelését, illetve utazásközben is jól jönne filmnézéshez
7. windows 10
8. SSD legalább 128-as de nem baj ha elfér benne egy HDD is (nem feltétel), 4-8gb ram, optikai meghajtó fölösleges
9. HDMI port, USB3-as port, hosszú akkummulátor időtartam, könnyű súly
10. egyelőre csak új gép érdekelne

(#126849) strin


strin
csendes tag

Sziasztok!

A következő paraméterekkel kérnék tanácsot:

1: most
2: bruttó 200.000
3: otthoni használat, filmnézés, netezés.
4: nincs tervben játék
5: 15" felfele, legyen jó képe
6: keveset lesz hordozva, utazás közben nem lesz használva, jellemzően otthoni használat
7: jó ha lenne rajta win (10), de nem feltétlenül
8: Optikai meghajtója legyen, az ssd nem feltétlenül szükséges, HDMI port legyen
9: legyen strapabíró, hosszabb ideig használnák
10: csak új

Előre is köszönöm segítségetek!

(#126850) Dhampir


Dhampir
félisten

Időközben bekúsztak a boltokba az Intel Kaby köré épülő Fujitsu Lifebookok is (például az A557), már 3 év szervizgaranciával.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.