Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#126101) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!

Megérett a cserére a mostani notebookom. ( Samsung 700Z3C, i5-3210M, GeForce GT 630M, 14" ledHD 1600x900 )
Igazából két lehetőség között vacillálok, de szívesen meghallgatok más ötletet is.
Az első egy Lenovo Z50-70 lenne ( i3-4010U, HD4400 + GeForce 840M + 15.6 fullHD kijelző )
a második pedig : HP Pavilion 17-x022ng ( i5-6200U, Radeon R5 M430, 17.3", 1600x900 )

(1) A vásárlás néhány héten belül lenne aktuális.
(2) A gépre szánt összeg 100-120 ezer forint ( használt )
(3) Leginkább wordpress honlapok szerkesztésére (instantWP), és grafikára ( Photoshop, Illustrator ) lenne használva, ezért fontos a minél nagyobb felbontású ( és minőségű ) monitor
(4) Játék abszolút nem érdekes
(5) A 3. pontban említettek miatt fontos a minél nagyobb felbontású ( és minőségű ) monitor
(6) A gépet nem hordoznám, második gép lenne mivel hétvégére mindig haza utazom, viszont van hogy ott is kell melóval foglalkoznom.
(7) Operációs rendszer mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa, memória mindegy, ezt bővítem úgyis kedvem szerint.
(9) Szeretném ha csinosabb féle lenne a masina, és a billentyűzet háttérvilágítást is nagyon megszoktam, szóval az is előnyt jelentene, de nem létfontosságú...
(10) Használt gépet szeretnék.

Szívesen meghallgatnék bármi ötletet, ajánlatot stb :)
Köszi, és szép délutánt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#126102) Khelben válasza spezyal_ (#126101) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rosszabb gépeket nem is találhattál volna. Ekkora keretből dönteni kell, hogy csinos gép kell vagy használható.
Dell Precisionból van többféle is a laptopszalonnál, de kereshetsz HP 8560w-t is ennyiből. Sajnos a normális kijelző ritka ebben az árkategóriában, ezért érdemes a munkaállomások között nézelődni.

(#126103) sch_a válasza dugo_ (#126100) üzenetére


sch_a
addikt

Köszi, továbbítom!

Most nézem ráadásul, hogy az a K501 refurbished, fura is volt, hogy ilyen olcsó.

(#126104) spezyal_ válasza Khelben (#126102) üzenetére


spezyal_
tag

igazából a komolyabb dolgokat úgyis hétköznap csinálom az asztali pc-n.
A notin csak finomítások, igazgatások lennének, úgyhogy talán csak a felbontás számít...

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#126105) Greentea válasza spezyal_ (#126101) üzenetére


Greentea
senior tag

Szia!
Én Z50-70et nyúzok 2014 óta, egyetlen egy hibája volt eddig, az pedig a kijelző. Pont a gari lejárta után 2-3 hónappal ment tönkre, így ebayről kellett beszereznem, hogy gazdaságosan kijöjjek. (17k)
Amúgy a kijelzője TFT paneles, szóval egy külső monitor valószínűleg kelleni fog, ha komolyabb grafikai munkára használnád.
Az enyém i5-ös verzió, minden másban ugyanaz, photoshop stb. simán elfut természetesen rajta.
Összeszerelési minősége szerintem 2017-ben már nem nagy szám, egyetlen pozitívuma, hogy a billentyűzet körül fém tapintású az anyag.

De a végszavam az, hogy 100-120k-t én már tuti nem adnék ki érte használtan. :))
Van ennél jobb konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#126106) Dhampir válasza Greentea (#126105) üzenetére


Dhampir
félisten

Összeszerelési minősége szerintem 2017-ben már nem nagy szám

A mai üzleti gépek sem túl jók, lásd az egyik "Elitebook" minőségi műanyagját.

(<*>..<*>)

(#126107) Greentea válasza Dhampir (#126106) üzenetére


Greentea
senior tag

uhh, nem semmi!

[ Szerkesztve ]

(#126108) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó.

100 ezer a lélektani határ, ezért az összegért keresek laptopot.

Kritérium, régebbi, nem túl komoly játékok fussanak / GTA IV esetleg V, Mafia I-II , pár autós, semmi durrogtatós.

Használt természetesen szóba jöhet, akár lehet üzleti vonalas is / Thinkpad mondjuk vmi Nvidiával, ha az jó erre.

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#126109) Khelben válasza Dhampir (#126106) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy csatlakozófedélnek aztán nem sok köze van a ház anyagához...

(#126110) Luskan


Luskan
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3 hónap múlva kb

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100k a plafon

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elég sok olvasás, ami lehet: böngésző, pdf, programkódok

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmilyen formában nem tervezek játszani a tervezett gépen.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
10-12 esetleg 13,3 col, matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindig, mindenhova. Ezért fontos a kis méret

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szempont, lásd 9-es kérdés

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elsődlegesen SSD, de nem riadok vissza a HDD-től sem. A tárhely mérete itt most nem elsődleges tényező.
RAM: min 2Gb :)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Linux kell majd mindenképpen, akkor is ha windows-zal árulják (Asus transformer bookot szerettem volna elsőnek, de az itteni fórumtársak kisegítettek, hogy nem fog menni a dolog :R ). N3050-60 processzoros gépet nagyon nem szeretnék. SD kártya olvasó is kelleni fog.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újonnan keresek elsősorban, de érdekel használtan mit ajánlotok.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#126111) Khelben válasza Luskan (#126110) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legolcsóbb normális 13,3-as gép a HP Probook 430, 200k környékén. 15,6-osból pedig a HP 250 G5 vagy a Dell 5559/5567/Vostro 3568. Ezek 120-130k körül mennek.

(#126108) Duliee : irreális az összeg vagy az igények.

[ Szerkesztve ]

(#126112) Luskan válasza Khelben (#126111) üzenetére


Luskan
tag

Nem igénylek i3-i5-i7 procit. Így esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

(#126113) Chaser válasza Dhampir (#126106) üzenetére


Chaser
titán

az egy lehajtható lan csati, lehet napi okszor használták, persze ettől még bírnia kellene
de az is lehet mást akartak oda dugni ( :
a ház meg pont nem abból van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126114) Bkrisz9 válasza Luskan (#126112) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Hidd el az i3-at igényled... az alatt semmi nem ajánlott mert 3-4 combosabb böngészőlap is képes megakasztani.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#126115) Chaser válasza Luskan (#126112) üzenetére


Chaser
titán

2570p használtan, hw-ben és minőségben is eszik mindent, 100-ból kijön még ssd-vel is
újat ennyiért felejtsd el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126116) hallador válasza Dhampir (#126106) üzenetére


hallador
addikt

Na most vagy nekem van nagyon nagy szerencsém, vagy csak valami probléma van a képpel amit linkeltél. 1,5 éve naponta 2 - 3 alkalommal használom Kábellel a 820 G1-emet, még nem látszik rajta, hogy akár repedne is.

Két lehetőség van:
- anyaghiba
- valaki odacsapott neki rendesen....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#126117) Chaser válasza hallador (#126116) üzenetére


Chaser
titán

jobban megnézve a képet ott kb pont nem is kap terhelést ahol eltört, szóval lehet az odacsapós történet volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126118) Teszla_ válasza Khelben (#126098) üzenetére


Teszla_
senior tag

A nagyobb boltok kínálatát végigtúrtam és ez az egy volt, aminél kb. minden klappol és az ára is jó. Sőt, az ára túlzottan jónak tűnik, mert máshol ennyiért vagy nincs fullHD kijelző, vagy i3-as proci van benne, Windowsról meg aztán főképp le lehetne mondani ennyiért. Elírás lenne, vagy ez tényleg nagyon jó áron van?

[link]

Még azon gondolkodtam, hogy 13,3"-14" körül van esetleg alternatíva, vagy az inkább drágító tényező? Én egy rmbp-t használok és nekem tökéletes a 13,3"-os méret. Lehet megkérem édesanyám, hogy nézze meg, hátha neki se lenne gondja vele. Persze, csak ha van ekkora méretben alternatíva.

Hopp, még eszembe jutott egy kérdés. Vannak ajánlott és kerülendő boltok? Gyártó szerint melyiknek van jó garija és van-e olyan, amihez lehet garancia kiterjesztést venni?

[ Szerkesztve ]

(#126119) Chaser válasza Teszla_ (#126118) üzenetére


Chaser
titán

sztem nem elírás, rég fenn van változatlan áron
erre ha minden igaz nbd gar van, az a legjobb, bővíteni még tudod +2 évvel

nagyon jó ár izé, lehet más boltokhoz képest az, lehet régebben szereztek raktárra, ára is azért nem változott, megbízható hely

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126120) Graphics válasza Khelben (#126111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell új gép. :)

És nem vad játék, csak alkalmi, autós, GTA-s, ezekből is régebbi inkabb

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#126121) Khelben válasza Graphics (#126120) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha évente egyszer futtatod a GTA-t, ahhoz pont olyan erős gép kell, mintha napi 10 órát játszol vele. Ha nem indul el egy konfigon, akkor évente egyszer sem fog elindulni rajta. 100k-ból használt konzumer gépet tudsz venni, amin esetleg elindul (20 fps-sel), de azt itt nem szoktuk ajánlani, mert lejárt garanciával ezek a gépek olyanok, mintha egy majomnak odaadnál egy töltött pisztolyt játszani... Üzleti gépekből 100k-ból 3. generációs gépeket kapsz, amiben nincs olyan vga, ami el bírná indítani a gta-t.

(#126118) Teszla_: meg kell venni gyorsan. Jelenleg a kategória csúcsa ez a gép (annak ellenére, hogy több oldalon tudnám sorolni a hibáit, mert nekem is ilyet adott a cég).

[ Szerkesztve ]

(#126122) bobika44


bobika44
csendes tag

Sziasztok!
150 ezer forint környékén szeretnénk laptopot venni, lehetőleg újonnan. Böngészésre, film nézésre, játékokra használnánk. Tudnátok segíteni? :)

Huawei Mate 9

(#126123) Khelben válasza bobika44 (#126122) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5, maradék pénzből meg egy ssd-t bele. Játék ennyiért nem lesz, oda a belépő 170k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#126124) juve600 válasza Chaser (#126080) üzenetére


juve600
nagyúr

8570w-k vannak most jó áron aprón, 150 körül
azokat meg szabad venni ?? jó ár érte ?

:R :R :R

(#126125) Satis


Satis
tag

Hello PH fórumozók!

Pár hónapon belül (tavasszal) szeretnék beruházni egy új notebookra, és a segítségeteket szeretném kérni a választásban.

Irodai munkára és casual játékra szeretném a gépet a használni, és mininum 4 év szolgálatot várok el tőle normális esetben.
Mivel ingázom 2 város között, így fontos szempont a könyűség, hordozhatóság.
Jómagam League of Legends peasant vagyok, de szeretném ha más, újabb játékok is élvezetően, magas frameratevel futnának rajta. Hűtés megoldása talán a legfontosabb szempont.

Szükségem van egy min 128GB-os SSDre, a képernyőméret ideális esetben 17"3-as, de az árkorlát miatt vevő vagyok egy 15"6-ra is.

Maximum HUF amit rá tudok költeni: 350 000. (GTX 1060-hoz sovány ár ez?)

Érdekel külföldi beszerzés is.

Előre is köszönöm a tippeket!

(#126126) Khelben válasza Satis (#126125) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékgépet kapsz ennyiért, munkagépet nem. Hogy tavaszig mi lesz 1060 fronton, azt jelenleg senki nem tudja. Én arra tippelek, hogy ez az összeg kevés lesz hozzá. Ha 4 évre szeretnél gépet, akkor 4 év garanciával kell venni, más recept nincs. Akármilyen gépet veszel, mindegyiknél előfordulhat, hogy 2 hónap múlva meghal benne valami. Garanciát bővíteni viszont csak üzleti gépeknél tudsz, ami azt jelenti, hogy le kell mondanod a játékról. Ha most vennéd a gépet és a játék a fontosabb szempont, akkor ebben az árkategóriában a Dell 7559 a legjobb választás ár/teljesítmény/minőség háromszögben.

(#126127) Chaser válasza juve600 (#126124) üzenetére


Chaser
titán

nem, csak azért mondtam, hogy minél előbb meglegyen az 1 mrd karakter a billzetemben ( :

Satis amit keresel az játék gép, 1050-nel majd kapsz, külföldi beszerzésben érdemes külföldi fórumokat felkeresni...17-es gép minden csak nem könnyű és jól hordozható, 15-ösök közt már van könnyű, de azok nem fognak 1060-at lehűteni, 1050-et is neccesen, ajánlanám átolvasni az összefoglalót, van egy olyan érzésem hogy az kimaradt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126128) Graphics válasza Khelben (#126121) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben.

A gépek kvalitásával tisztában vagyok, mindössze arra voltam kíváncsi ,hogy mondjuk egy NVS2100-3100-3200 mire elég.

Köszönöm a segítséget.

/ Konzumert én sem szeretnék :)

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#126129) Chaser válasza Graphics (#126128) üzenetére


Chaser
titán

notebookchecken vagy yt-n meg tudod nézni
nekem nvs 5100 van a gépben, régebbi játékokhoz jó, gta-ról fogalmam nincs
nvs3100 kb semmire nem való ( :

8540p-ben kapsz 5100-ast, ha jól rémlik e6520-ban is az volt, vagy 5100 ott is, rég volt

ami szóba jöhet és árban belefér t530, e6530, 8570p
utóbbit ati-val nem ajánlom, szeret hullani
másik kettőnél megtalálod milyen vga-val szerelték őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126130) gigaherz válasza gigaherz (#126069) üzenetére


gigaherz
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ~egy hónap múlva szeretnék laptopot vásárolni 300k körül, jelenleg a befutó nálam egy Dell 7559 (6700HQ, GTX960M, DDR3L RAM). De azon morfondírozok, hogy nem lenne-e érdemes megvárni, amíg kidobnak pár ajánlott GTX 1050-es kártyával szerelt lapost? (esetleg 7. generációs intellel és DDR4 RAM-al) Teljesítményben a két kártya hasonló, de a 1050 jóval kevesebbet fogyaszt, ami az akksi időt meg tudja dobni.

Köszönöm!

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#126131) Graphics válasza Chaser (#126129) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi :R

Ezek a gépek kerültek látómezőbe, 15" mindenképp, T530-ast már nézem is, az még szimpatikus

ATI/AMD-t nem akarok, nekem még nem hullott el a Probookban, de volt már akinek igen, én Intel HD-t használom a mindennapokra

NVS5100-ast még nem találtam, rálesek hátha

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#126132) Khelben válasza gigaherz (#126130) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mire kidobják az 1050-et, addigra már érdemes lesz kicsit várni az 1050i-re, amikor az kijön, akkor az 1050Ti-re, aztán annak a megjelenésekor belengetik majd az 1055-öt... Ez egy ilyen játék. A Dellt megkapod most 300-ért, de semmi nem garantálja, hogy az 1050-es változat is bele fog férni ennyibe. Ráadásul a gyártók kicsit visszavettek a jófejségből és egy csomó utódgép rosszabb kijelzővel jön, mint az előd. Lásd 7559, N551: IPS, 7567, N552: TN.

(#126133) KubanitoS válasza gigaherz (#126130) üzenetére


KubanitoS
veterán

Khelbennek teljesen igaza van, azonban most pont egy generáció váltás kellős közepén vagyunk, szerintem csak hetek kérdése, hogy jobban elterjedjenek a 1050-es laposok. A helyedben most mindenképpen várnék. A fentiek miatt nem hinném, hogy el fogják kapkodni a Dell 7559-eket. Az ár persze tényleg kérdéses.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#126134) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy a (és tényleg csak érdeklődés szintjén) Thinkpad E, L széria, a Lenovo 510-es széria miért nincsenek az "ajánlott" gépek között?
Ezek kb HP Probook szinten vannak, vagy tévedek?

Köszi

#proudfather

(#126135) Graphics válasza papeti01 (#126134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert ugyanannyiért kapsz T-set :) Ha a használt 510-eseket nézzük.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#126136) Chaser válasza gigaherz (#126130) üzenetére


Chaser
titán

ha nem sürgős mindenképp várnék, erősen gyalázza az 1050 a 960m-et, aztán majd kiderül milyen árak lesznek

Duliee 8540p-ben pl az van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126137) hallador válasza papeti01 (#126134) üzenetére


hallador
addikt

Ezek kb HP Probook szinten vannak, vagy tévedek?

Pontosabban:

A Lenovo ThinkPad L --> ProBook 600 --> Latitude E5000 --> Fujitsu E500 --> Toshiba Tecra A --> Acer TravelMate 600 --> ASUS AsusPro Advanced
A Lenovo ThinkPad E --> ProBook 400 --> Latitude E3000 (Vostro 5000) --> Fujitsu A5xx --> Toshiba Satellite Pro --> Acer TravelMate 400 --> ASUS AsusPro Essential

Nem ennyire fekete és fehér de nagyjából

Csak a saját véleményem tudom elmondani, én azóta nem bízom meg a Lenovo-ban mióta a csúcsmodellekben lecserélték a fémvázat 90 %-ban nagyon "erős" műanyagra (kivéve TxxxP). Az hagyján, de a műanyag annyira erős, csak éppen a ház hajlik, sokkal jobban mint pl egy HP EliteBook, vagy Dell Latitude E7000, ami az elektronikának nem annyira tesz jót, a notebook alaplapok sokkal jobban bírják a hajlítgatást, de azért jobb lenne ha nem tudna könnyen hajolni. Az L szériából levették a dokkoló képességet, vagy nem egyik modellen van (L560), a másikon nincs (L460, rendelhető hozzá dokkoló csatlakozó) katyvasz az egész, mert minek az, ehhez képest annyiba kerül, mint a versenytársak, csak éppen kevesebbet tud.
A touchpad-ja messze a leggyengébb a konkurenciától elmarad. Házmerevsége a fentebb említett probléma miatt nem a legjobb.

Az L széria a legendás R széria utódja. A HP ProBook 600 sem az HP NX6110/6310, de azért a HP-nak több köze van minőségben az NX-hez, mint az L-nek az R-hez.

Akkorát csúszott a Lenovo, ami már nem válik előnyére.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#126138) resool


resool
aktív tag

Sziasztok,
Lassan esedékes lesz az új laptop vásárlás, ebben szeretném segítségeteket kérni, miket érdemes nézegetni.

(1) Pár hónapon belül tervezem.

(2) ~300-350 ezer Ft.

(3) Otthoni multimédiás használatra, néha játék:

(4) LoL, Overwatch, Team Fortress 2 -szóval semmi komoly igényű, ha lehet ezeket maximumon/közül maximum grafikával és felbontással szeretném játszani.

(5) 14 colos, matt kijelzőst szeretnék.

(6) Főleg otthon, hordozhatóság kevésbé fontos, de mindenképpen ultrabookot/ vagy valami vékonyabb konstrukciót szeretnék.

(7) Windows-t szeretnék.

(8) Szeretnék HDD-t és SSD-t is a gépbe, optikai meghajtóra nincs szükség.

(9) Háttérvilágítás a billentyűzethez jó lenne, de nem ragaszkodom hozzá.

(10) Új gépet szeretnék.

Előre is köszönöm bárkinek a segítséget.
Üdvözlettel,
resool

(#126139) papeti01 válasza hallador (#126137) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszönöm! Az Asus-t és az Acer-t nem kedvelem, ezek a márkák nálam nem "játszanak", de a Fujitsu és Toshiba előbb említett szériáiról is szívesen elolvasnám a véleményedet!

#proudfather

(#126140) gurabli


gurabli
senior tag

Uraim (és hölgyeim),

hölgy családtagnak (egyetemistának) kellene egy nagyon strapabíró notebook, mert már a második műanyag vacak megy tönkre három év alatt (Dell olcsó valami, meg egy Acer Aspire joghurtos pohár, törnek mindenhol).

Használt üzleti lesz, az biztos, 3. vagy max 4. gen. Én HP és Lenovo párti vagyok, de a Dell sem ismeretlen.
Netezés, office, filnezés, skype és ennyi. Elsődlegesen a hangsúly a tartósságon van, hogy minél ellenálóbb legyen egy huszonéves egyetemista hölgyre, aki ugyan vigyáz a dolgaira, de időnként csak eltörik ez az.

Keret: max 100e, itt Hardveraprón, csak is megbízható eladótól, visszajelzések alapján.

Core i5 (ez van mindben szinte, de teljesen mindegy melyik)
8GB RAM
120-250 SSD (lehet használt is)
13-14" kijelző, lehetőleg 1600x900
USB3
Akku legalább 2,5-3 óra Word, Wifi mellett

Ezekre szűkítettem le:

Lenovo T430 (masszív, nagyon jó konstrukció, kicsit nehéz és "darabos")
Dell 6430u (ultrabook változat) (neten jót írnak róla, könnyű és vékony, de mégis fém és masszív)
HP Elitebook Folio 9470m (Elitebook minőség, masszív és jó, kevés van belőle)

Esetleg Lenovo T440, van 100e-ért, de ott a nyomi toucpad kicsit visszatart, bár a hölgynek lehet egyáltalán nem lenne zavaró.

A fent felsoroltak mind beleférnek a 100e-es keretbe. Vélemények, javaslatok?

köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#126141) KubanitoS válasza resool (#126138) üzenetére


KubanitoS
veterán

"Pár hónapon belül" gyere majd vissza, addigra feltehetőleg elterjednek a GTX 1050-es videokártyával szerelt laposok.

Annyit megjegyeznék még, hogy a minél vékonyabb gép + minél erősebb vga kombináció nem fog működni. Ha játszani is akarsz, akkor oda normális hűtés is kelleni fog.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#126142) Dhampir válasza Graphics (#126128) üzenetére


Dhampir
félisten

A 3100M HD+ felbontáson simán elviszi például a Stalker Call of Pripyat játékot, de pusztulat régi notikban vannak ilyenek. A T530-ban NVS 5400M van, az nyilván erősebb és az Ivy Bridge is korszerűbb..

(<*>..<*>)

(#126143) Chemistry


Chemistry
csendes tag

Üdvözletem.

Megöltem a laptopom :DDD így újat kell vennem viszonylag sürgősen. Nem akartam szpemelni, ezért visszaolvastam, és így kérdésem van Felétek...

Új gépet szeretnék venni, leginkább hétköznapokra, egyetemi élethez, és némi, alacsonyabb gépigényű játékhoz. (pl. CS:GO, Overwatch, Heroes of the Storm, LoL)
Keret: 180 ezer HUF
Láttam, hogy az Acer-t nem ajánljátok. Sajnos nagyon bizonytalan vagyok, és számomra sok ez a pénz (én szedtem össze, nem a szülők szponzorálnak), így nem szeretnék mellényúlni.
Itt a fórumon ebben az árban ezt az ASUS K501-et ajánlottátok.
Ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ez az i3-as proci nem túl gyenge? A videókártya révén a játékokkal nem lenne gondom, de nem lenne processzor limit? mennyivel gyengébb pl. egy i5-6200-nál? A win10 is viszonylag "nagy" gépigénnyel van, így érdekelne, hogy mi a véleményetek. Mert ha meg kell küzdenie a Word megfelelő működésével, akkor nem sokra megyek egy jó GPU-val.
Továbbá megnéztem jobban az Acer-eket, és ez az F5-573G annyira nem tűnik elviselhetetlennek fém házzal és egész jó hűtéssel. A 940MX (ez nem ugyanaz, mint a 940M)mennyivel rosszabb a 950M-nél? (megérné-e i3-5010 helyett i5-7200 cserébe a 950m-940mx cseréért az én esetemben?)
Vagy - bár nagyon jó ár-érték arányú a konfig - ez az Acer E5 valóban rossz választás lenne? (rossz hűtés, rossz minőség, szétesne, rossz garancia stb.)

Még offtopicként Integreat, ha olvasod még a posztokat, kérlek, válaszolj, hogy végül mit vettél, és mi az első benyomásod, illetve ha még nem vásároltál, hogy állsz a választással.

Köszönöm előre is, tudom, hogy kicsit sok a kérdés, borzasztó hálás lennék, ha mindenre kapnék meggyőző választ, bár tudom, hogy Ti sem vagytok időmilliomosok. Ha

(#126144) Dhampir válasza gigaherz (#126130) üzenetére


Dhampir
félisten

Tegnap már drágult a Dell Inspiron 7559, de ettől függetlenül ki fog ez futni.

(<*>..<*>)

(#126145) gigaherz válasza KubanitoS (#126141) üzenetére


gigaherz
tag

Ez azért érdekes, mert nemrég megjelent legújabb HP Omen (FHD 15,6", 7700HQ, GTX 1050) mindösszesen 2,2 kg, ami azért elég csábító, ilyen hardverfelhozatal mellett, kicsivel több mint 300k-ért. Teszt persze csak az előző generációról van, amiben a hőmérsékletek az egekben, úgyhogy kiváncsi vagyok, hogy az újabb generációt mennyire kell hűteni. Vagy csak egyszerűen a HP nem foglalkozott a hűtéssel.

Úgyhogy egyenlőre várom, hogy mi lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#126146) kistewe válasza gurabli (#126140) üzenetére


kistewe
tag

A Dell E6430U ban ha jól tudom nincs CD ( már ha ez szempont) , a 6430S-ben van , ez utóbbi 13" házban 14" kijelző, a sima 6320 elég masszív ( az van a családban) és valszeg a 6330 is ugyanolyan erős házban van , Dellről kérdezd Somasz-t a Dell fórumon neki elég sok Dell járt a keze alatt ...
Folio pedig van ajánlott használt laptopos boltban... fél év garival 100k -ért, most néztem.
T430-ban is van CD asszem... csak mert ha a súly a szempont akkor le kellene menni 12" -ra és felejteni a CD-t...

stewe

(#126147) B-Clone


B-Clone
aktív tag

gigaherz
Hp oment akkor se, ha neked fizetnek érte hogy használd. Ipari hulladék. Tipikus példája annak amikor a lehető legtöbb "anyagot" spórolják spórolják ki a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#126148) Teszla_ válasza Khelben (#126121) üzenetére


Teszla_
senior tag

Megmutattam édesanyámnak az E5570-et és azt mondta, hogy akkor rendeljük meg ezt. Végülis, amire kell, arra remélem tökéletes lesz, a régi gépéhez képest meg hatalmas ugrás lesz.

Két kérdésem maradt csupán, az egyik, hogy Dell-hez hol, miként és mennyiért lehet garancia kiterjesztést venni. Keresgéltem, de sehol se találtam, csak halott linkeket, ahol nem volt semmilyen termék :W
A másik, hogy olvastam a techkalauz tesztjét a notiról és ott írtak egy-két hibáról, de örömmel venném, ha leírnád te is a tapasztalataidat (akár priviben), nehogy valami olyan is legyen benne, ami kizárná a vásárlást, főleg, hogy vakon kell megrendelnem, mert itt a környéken mindenhol csak legalja kategóriát tartanak, de még egy media marktban is csak egy pár inspiron és vostro volt kitéve :( Ha minden oké, holnap megrendelném a gépet.

(#126149) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Sziasztok!

Párom szeretne vásárolni egy új gépet magának.

Következőek az igények:
- Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
- A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-170 ezer
- Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, tanulás, játék
- Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Sims 4 csak
- Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
- Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz, útközben nem lenne használva.
- Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Van, így ez nem fontos.
- Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500GB HDD min., 4-8GB RAM kellene, optikai meghajtó jó ha van (oda tenném a HDD-t és menne bele egy SSD)
- Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Fehér vagy piros, könnyű
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Az ajánlásokat előre is köszönöm!

(#126150) Khelben válasza Hawaii2249 (#126149) üzenetére


Khelben
nagyúr

E5450 teszt. Ehhez képest nem sok minden változott, csak erősebb lett a cpu és ips a kijelző. Meg lett egy m.2 slot benne, de továbbra sem lehet egyszerre két meghajtó a gépben.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.