Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#126301) Tikakukac válasza bandi0000 (#126300) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ez úgy néz ki, hogy aki fejleszt ott van véges gép, szinte mindig.

Otthonra meg akkor maradhat amit gondolsz. Ez a felosztás a legtöbb esetben és akkor kecske-káposzta arány is okés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126302) bandi0000 válasza Tikakukac (#126301) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de akkor lényeg a lényeg, hogy fejlesztésre, nem pró szinten csak tanulás szinten, több fajta nyelvhez vegyek laptopot? másodperceket vesztenék csak nem?
az is hozzá tartozik, hogy a laptopba mindenképp SSD-t akarok, a mostani PC-ben az nincs, az is dobna fordításnál pár másodpercet nem?

Xbox One: bandymnc

(#126303) Tikakukac válasza bandi0000 (#126302) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés mi az a kör amire kell. Ha hurcolni kell gépet akkor kell laptop. Ha nem akkor nem.

Ezután jön, hogy 1 vagy 2 gép. Kicsit mindenes vagy 2 célgép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126304) bandi0000 válasza Tikakukac (#126303) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mondom, igazából mindenre, nézegetem pár napja a kínálatot, vannak olyan üzletik amibe elég erős proci, + rendes DVGA van, mármint nem tervezős VGA, tehát ezzel gondolom meg lehetne oldani a játékot programozást és netezést

sokat nem hordanám de ha megyünk nyaralni, suliba 1-2 szer de ezeket ugye kibírnám

mert ugye az a nagy problémám, hogy ha eladnám a mostani alaplap cpu ram-ot, akkor tudnék váltani 1151-re I5-re, viszont akkor sokkal gyengébb alaplapom lenne, és procim, tehát ezt pénzkidobásnak érezném, ezért keresek alternatívát

Xbox One: bandymnc

(#126305) opr válasza bandi0000 (#126300) üzenetére


opr
veterán

"de fejlesztésre rendre lapost használnak nem?"
Rövid válasz: nem.
Hosszú válasz: attól függ, mire.
Pl. Én a cégnél egy asztali hp workstation, Intel Xeon E5-2620 v3 proci, 32g ram, ssd, (sajnos csak) két monitor. Hozzátenném, az én gépem ott a középkategória, van ennél jóval durvább vas is annak, akinek kell.
Nekem ez a gép általában elég, de azért néha jól jönne egy erősebb proci, ez a 6c12t néha semmire nem elég... Mondjuk még egy ilyen mellé, meg még 32gb ram, és nem lenne panasz, de azért az esetek 90%ban ez a vas is kiszolgál. :K

Viszont ezen felül egy sima core i5 3320m 2c4t + 8gb ram hp elitebook itthon, azon csinálom a hobbiprojekteket, arra pont elég, hogy itthon próbálgassak hülyeségeket, meg van egy asztali, meg tervben van egy zbook vagy hasonló, amint találok olyan mobil workstationt, ami tetszik is, nem csak Qrva drága. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#126306) Tikakukac válasza bandi0000 (#126304) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit én tudok ennyiből és rendes 4 magos meg úgy iparkodós építésben is abban a VGA sok vizet nem zavar, már ha ilyet kicsit frissebb dolgokra célzunk. Ha így jó akkor egy HP W vagy egy Precision jó lehet, olcsók, van sok belőlük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126307) spyduck válasza hallador (#126289) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyelore a legtobb vanti amit igy kezeltunk 1 eve hibatlanul mukodik. A masik meg, h a venti a laptop legolcsobb alaktresze.

(#126308) hallador válasza spyduck (#126307) üzenetére


hallador
addikt

Az szuper, mert pl, amikor még kiscserkész koromban, PC-m volt, akkor én is próbálkoztam WD40-el. (1998 - 2000 környéke), és kb 2 - 4 hét után újra nem működött van amelyik végleg tönkre is ment. Szóval, akkor valami más WD40 lehet az...

Egyelore a legtobb vanti amit igy kezeltunk 1 eve hibatlanul mukodik. A masik meg, h a venti a laptop legolcsobb alaktresze.

Ezért nem szokás zsírozni, WD40-ezni meg pláne nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#126309) LanyUs válasza LanyUs (#125880) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Megrágtam a témát és eljött a "vs" kérdés :DDD
Játék, film nem lesz a gépen, de fontos az egyszerű használat, mert nem nekem lesz ( skype, gmail, youtube, excel, word, pdf, power point, notepad ). A matt kijelző előnye jól jönne a szabadban, napsütésben, kávézóban stb. Billentyű világítás alap. Sokat lenne hordozva, így max. 14", de inkább 13". Külső CD meghajtó és tárhely pluszként lenne. Hdmi van, hdmi-vga átalaító oké (projektorokhoz ) [link]
SSD 128-256GB, 8GB ram, Core I5 minimumként határoztam meg. Tudom, hogy a fenti tevékenységek nem igényelnek meg ennyit, de menjen csak :)

Acer Swift 3 SF314-51-51VG [link] 280e, 1,5 kg ( előnye még az ismert win felület és a megszokott progik excel stb.)
vs
APPLE MacBook Air 13" [link] 300e, 1,1 kg ( hátránya a számunka még ismeretlen op. rendszer és a nem teljesen matt kijelző, viszont üzemidőben jobb és könnyebb 40 dkg-val )

Ui.: Fekete nem tetszik neki :DD Nem tudom eldönteni melyik lenne neki a jobb?

(#126310) pregooo


pregooo
újonc

Sziasztok!

Kinéztem egy ACER Aspire E5-523G-612A típusú notebookot, árukeresőn 106 900 forintért már vannak fent hírdetések.
A tulajdonságai:
- AMD A6-9210 2.4 Ghz processzor
- 4GB DDR4 RAM
- AMD Radeon R5 M430 2 GB videókártya
- 1000 GB HDD tárhely
- 15,6" képernyő 1366x768 felbontással

Az érdekelne, hogy míg más márkák 150 000 forintért árulnak ugyan ilyen teljesítményű notebookokat, ez miért ilyen olcsó? Az Acer megbízható márka, vagy pont ezért kerül ennyibe mert Acer?

Válaszokat köszönöm!

(#126311) rznk1986


rznk1986
tag

Sziasztok,

Leszűkítettem már a kört, ASUS Zenbook vagy MacBook lesz a befutó.

Utazásra, videóvágásra, netezésre, skypeolásra használnám. Melyiket ajánlanátok és miért?

Köszi,
Zsolt

(#126312) LanyUs válasza Khelben (#125881) üzenetére


LanyUs
senior tag

1 hetes gyötrődés után csak kikötöttem ugyanott, amit ajánlottál :))
Ezek is fullos masinák nekünk:

ASUS ZenBook UX303UB R4075T UX303UB-R4075T laptop [link]
ASUS ZenBook UX305UA FC045T UX305UA-FC045T laptop [link]
ASUS Zenbook UX310UQ GL168T UX310UQ-GL168T laptop [link]

(#126313) Tikakukac válasza LanyUs (#126309) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha fényben is kell használni akkor matt vagy félmatt kijelző kell, ami a Macben erősen nincs jelen. Elég gyorsan rövidre lehet ezt zárni.

Megint más kérdés, hogy tárhellyel és katrancokkal együtt lehet jobb lenne valami olyan amihez nem kell 3 köbméter extra még a tasiba.

pregooo: Na látod, feltűnt már magadtól is, hogy valami bűzlik. Ingyen ebéd nincs, az egy full alap fapad gép, csak jól néz benne a sok magvas AMD-s dolgok, a vidkari meg ezer gigás vinyó. Ezeket ha én átírnám kicsit kevésbé nyáladzós módon akkor egyből leesne, hogy hardverben sem egy nagy pukk.

rznk1986: Ha Final Cut lesz akkor Mac éppen jó lehet. Ha Adobe akkor oda hardver is kéne.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126314) pregooo válasza Tikakukac (#126313) üzenetére


pregooo
újonc

Tikakukac, itt van például a Lenovo IdeaPad 310 80TV00P3HV 146 000 forintért.
- Intel Core i3 2.4 Ghz
- 4GB DDR4 RAM
- Nvidia GeForce 920MX 2GB
- 1000 GB HDD 5400 rpm tárhely
- 15,6" képernyő, 1366x768 felbontás

40 000 forint az árkülönbség, mégis első ránézésre szinte ugyan azt tudja a kettő.

(#126315) 313313 válasza pregooo (#126314) üzenetére


313313
addikt

Ebbe jól belehúztál megint...
Lenovo és Acer nem ajánlott (az olcsóbb árfekvésben) anyaghasználat és szervizháttér miatt...

Szerk.: Ennyiből már kapsz Dell 5558-at vagy HP 250 G4/G5-öt hasonló, ha nem ilyen kiépítéssel. Ezek ajánlott gépek.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#126316) Tikakukac válasza pregooo (#126314) üzenetére


Tikakukac
titán

Na és még ezt sem merném megvenni, igaz, első blikkre építésileg okés, csak ugye a budaörsi Sauron szeme nézegeti ami nem jó.

Azért hardverben (is) totál más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126317) pregooo válasza 313313 (#126315) üzenetére


pregooo
újonc

Úgy látszik akkor tehetségem van hozzá :D a lényeg az, hogy egy olyan notebookot keresek, ami
- kb. 2,4 Ghz processzorral
- dedikált, min. 1 GB videokártyával
- min. 4 GB DDR3 RAM-al
- 15,6" képernyővel
- min. 750 GB tárhellyel
rendelkezik. Van rá körülbelül 150 000 forintom. Tudnátok ajánlani valamit?

(#126318) Tikakukac válasza pregooo (#126317) üzenetére


Tikakukac
titán

Első kérdés, mert látom elég konkrét.

Prociból 2.4GHz-es mit tudjon? 1 mag, 2 mag 4 mag, 8 szál? Esetleg 1 modul (muhaha) vagy 4? Stb stb. Jó ez az irány csak akkor tényleg tudd mit miért akarsz.

VGA ugyanez, ha nincs spéci igény DX-ben vagy progiban ami Intellel elhasal akkor megint felesleges, mert nem a vRAM lesz a szűk 9*% esetben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126319) LanyUs válasza Tikakukac (#126313) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van, egy 256 SSD már megoldja a tárhely problémát. Tárhely probléma kilőve. Kijelző és op.rendszer miatt MacBook kilőve.

Vga adapter attól még kell [link] és külső cd is.
Észnél kell lenni, nehogy a fenti három típusból olyanba nyúljunk, amin nincs bill.háttérvilágítás. Jól logikázom, hogy I5 < I7 ezért hosszabb akku és HD Graphics 520 < GeForce 940M így hosszabb akku?

Tehát ha mindkettőből a "gyengébbet" akkor hosszabb lesz? [link]

Nyelvoktatni kicsit sok ez már [link] de árban még belefér ( itt már ugrottunk egy szintet 512 SSD-re )

[ Szerkesztve ]

(#126320) pregooo válasza Tikakukac (#126318) üzenetére


pregooo
újonc

Hát 2.4 Ghz 2 magos procival nekem megfelelő. VGA terén pedig DirectX 9.0c az igény. A lényeg, hogy asztali gépem volt, csak elköltöztem és szükségem van egy notebookra, ami elviszi az SWTOR-t (ajánlott gépigény: 2 magos / 2.4 Ghz, 4 GB RAM, VGA: SM 3.0, DX 9.0c / 1024 MB). Mivel a munkámból adódóan viszont sokat utazom mostanában, ezért mindeképp notebook kell.

[ Szerkesztve ]

(#126321) Tikakukac válasza LanyUs (#126319) üzenetére


Tikakukac
titán

Optimus van, vidkari sokat így nem zavar, másikon sem indulna be kb. soha. Igaz emiatt is totál felesleges, csak ugye konfigolás az nem így megy.

Prociban amíg U megint nem nagy a dobás, már néha azért észrevehető. Mondjuk én ezerszer hamarabb lesnék valami 12,5" HP-TP-E72*0 masinát, de ti érzitek, igaz azok ára újonnan csillagos. Nyelvoktatni szerintem egy random zenbook is rengeteg, de ha leírható vagy van pénz dögivel, okés.

pregooo: Na igen. Csak van 2 magos Core2 meg 2 magos U-s proci meg 2 magos M-es i7 is. Ezért ezek az értékek semmitmondóak. Ehhez a játékhoz meg egy új Intelnek is jónak kell lennie, de keress utána és kérdezz rá. Nem vRAM limites szerintem ez a gém sem.

150 ropiból már azért kapsz 5558 Dellt is, ha nagyon nem Intel barát a játék akkor 920M-el akár. 3 évig garid van, aztán viszlát.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126322) pregooo válasza Tikakukac (#126321) üzenetére


pregooo
újonc

Köszönöm a választ. Egyébként támogatja az Intelt is 4100-tól felfelé. Egyébként /csak mert nem értek hozzá/ mitől gyengébb minőségűek az általam felsorolt notebookok?

(#126323) gabo91


gabo91
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Öcskösnek kellene gép.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?max2-3 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?használt 160-190e új 200e (+/- 25k)
(3) Felhasználás? tanulás egyetemhez, normál felhasználás, játék,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? (GTAV V) Far cry 3-4 primal, AC, COD, fusson normálisan, nem kell ultrán :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? rátok bízom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? heti 2*150km
(7) Operációs rendszer? (Win10,
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? optikai nem fontos, Ram min 8 Gb , inkább 16GB, mivel hurimpálja sokat SSD-re szavazok 250Gb+ ha esetleg lehet mellé tenni HDD-t az jó volna.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nekem speciel a DELL szimpatikus, masszívsága miatt, ez fontos szempont lenne :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is.

Sejtem hogy ennyiből ilyen igényekre nem futja, ennyiből mit javasoltok kompromisszumokkal? illetve ilyen elképzelés miből valósítható meg? használtról vélemény? ezt néztem

Köszönöm előre is ha segítetek!

(#126324) Tikakukac válasza pregooo (#126322) üzenetére


Tikakukac
titán

A pénzügyes részleg miatt gyengébb :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126325) LanyUs válasza Tikakukac (#126321) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érdekes, hogy közel azonos a kettő méret. De ha HP akkor valóban kilövünk 500e felé és nem az a cél.Valahol meg kell húzni a határt.

ASUS ZenBook UX303UB
323 x 223 x 19.2 mm (szélesség x mélység x magasság)

HP ProBook 430 G4 Z2Z20ES Notebook ( ez csak egy helyen kapható :F [link] )
33 x 23,35 x 1,98 cm

Ezekrnél viszont nincs említés bill.világításról:

HP Pavilion X360 13-u105nh [link] Ez érintős, tuti nem matt.

HP Envy 13-D102NN [link] 340e

Ezek az árú HP-k viszont nem jobbak az ASUS-nál ha jól sejtem :)

(#126326) Khelben válasza gabo91 (#126323) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékhoz gyenge lesz a vga. Mondjuk 200-ból nem is nagyon kapsz gta5 meg farcry-képes vga-t. Kb ez a max, amit ki lehet hozni. Gta5-öt mediumon, FraCry-t low-on elviszi 40-60 fps-sel.

(#126327) lordkozsi


lordkozsi
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérem laptopválasztásra.
A vásárlás oka egy régebbi :((( MSI CX623 lecserélése, fő cél a hosszútáv strapabíró aksival.

(1) inkább Február (kicsúszhat Márc-Ápr)
(2) 150 max 200kHUF
(3) irodai programok,programozás,munka,tanulás szintjén (Core i5 jó lenne, minél frissebb generációval)
(4) nem kell játék
(5) min full HD, matt, IPS
(6) Otthon, utazás közben, egyetemen, munkában.
(7) Windows 10, de ha nincs semmi az se baj
(8) adat HDD: 1-3TB, (SSD van átrakom jelenlegi laptoból), 8-16 RAM, optikai meghajtó nem kell
(9) HDMI, normál magyar billkiosztás,(rövid bal shift, í),normál méretű nyilak, semmi extra külön gomb,
+numerikus, szervízbarát, fekete/szürke külső, bírja a sok nyitogatást.
(10) Csak új gép

Dell, Asus,Hp -t preferálnám.

Előre is köszönöm a javaslatokat. :U

Don't mess with time.

(#126328) juve600


juve600
nagyúr

Üdv
Lenovo T530 milyen anyagminőségre?

(#126329) rznk1986 válasza Tikakukac (#126313) üzenetére


rznk1986
tag

őszintén szólva nem tudom, hogy kell-e nekem (az én szintemen) adobe... utazásról akarok videókat csinálni / vágni... premiert használtam sokat, de final cutot nem ismerem.

(#126330) LanyUs válasza LanyUs (#126325) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tetszik neki a HP Envy 13-D102NN, de komolyan 340e Ft-ba nem tudott beleférni egy billentyű háttérvill :F :Y

(#126331) viktor4545


viktor4545
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm laptop vásárlás előtt áll, számára lenne szükséges a tanácsotokra.

Információk:
- a következő 1-2 hónapban lenne a vásárlás
- legfőképpen egyetemi tanulás (office), netezés, és filmnézésre használná
- sem műszaki, sem külső megkötés nincs
- 150.000 Ft körüli összeg van a vásárlásra szánva
- új gép
- hordozva annyira nem lesz

Tudnátok neki ebben a kategóriában, a fent leírt célra a lehető legjobb gépet ajánlani? Valamint egyik ismerősöm ajánlott egy gépet ahhoz mit szóltok? (Acer Aspire F5-573G-37PJ)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#126332) StLui válasza rznk1986 (#126329) üzenetére


StLui
veterán

Ha nem Adobe Premier Pro, vagy Vegas akkor mi? Én is csak az akciókamerás videóimat akartam vágni valamivel a megszüntetett win movie maker helyett, több nap alatt egy tippet sem kaptam. Ahogy látom mindenki "megveszi" a több száz usd-s progikat és azzal tolja. Ráadásul ahogy olvasgattam nem is erőforrás igényesebbek különösebben az egyszerűbbeknél. Én asztali gépen most egy A10 5800K-val 16GB rammal próbálkozok, külön video nélkül, teljesen elfogadható. Proci 100%-on rendereléskor, ram csak néhány GB van használatban. De a 24-es monitor kicsi és darabra is kevés. Notin el sem tudom ezt képzelni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#126333) Eendé


Eendé
csendes tag

Sziasztok!
A már 9. éve használt Asus laptopomat szeretném lecserélni, ehhez kérnék segítséget :)
Íme az elképzelés:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Néhány hónapon belül, nincs igazán konkrét dátum.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 220 ezer körül, nagyon maximum 260 ezer Ft.
(3) Felhasználás? Komolyabban egyiket sem tudnám kiemelni, kicsit ez is, kicsit az is. Irodai programok nem túl méretes doksikkal, programozás inkább csak haladó szinten (tanulás), játék kisebb rendszerességgel, filmezés, videózás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Leginkább régebbi (2005-2009) játékok, de azért örülnék, ha az újabb címekkel is elbírna, de nem feltétel, nem kell ultra grafikán.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", FHD, örülnék az IPSnek, de nem kizáró ok, ha nem az.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz (házon belül gyakran, nagyobb távokon heti egy-két alkalommal), utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minél nagyobb, de 1 TB bőven elég :) SSD-hez nem ragaszkodom, optikai meghajtóhoz sem.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI gondolom már nem számít spec. igénynek :) Örülnék a háttérvilágításos billentyűzetnek, és kártyaolvasónak, de egyik sem kizáró ok.. illetve örülnék, ha ez is sokáig jó szolgálatot tenne..
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Mindenképp újat szeretnék.

ui. A fórum után az ASUS N551JW-NC212D modell tetszett meg, még épp beleférne a keretbe, de nem tudom, a 4 GB RAM mennyire kevés, illetve régebbi teszteken sok rosszat hallottam a WIFI-jével kapcsolatban, erről valami info?

ui2. Mivel nem túl sürgős a dolog, megéri várni, amíg kijönnek az újabb modellek, vagy várhatóan nem csökken számottevően a masinák ára?

Előre is köszönöm,
Attila

(#126334) sloth1213


sloth1213
újonc

Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni 300k körül.
Tervezésre (AutoCad, ArchiCad, 3DsMax), fotószerkesztésre, renderelésre szeretném használni.
Matt kijelző, IPS, minél szemkímélőbb legyen.
Win10
Tárhely: 500gb-1Tb, minél több memória legyen.
SSD jó, ha van.
Csak új gép jöhet szóba.
Előre is köszönöm!

(#126335) haten válasza StLui (#126332) üzenetére


haten
tag

" Notin el sem tudom ezt képzelni."

Hmmm....
Háromnegyed órás nyaralós FHD videót vágtam össze, 135 jelenetből, 6, azaz ismétlem HAT! éves notebookomon!

(#126336) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

villámkérdés: az ivy bridge-es HD4000 IGP és egy Radeon HD6470 közül melyik az erősebb? vagy kb hasonló teljesítményre képesek? két gép között vacillálok, az egyik fajta ivy-s, a másik sandy-s, de sandy-sből találtam olyat amiben van egy ilyen radeon. nem elsődleges a játék, de azért néha előfordulna az is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#126337) Khelben válasza FireKeeper (#126336) üzenetére


Khelben
nagyúr

Általában nem ez a döntő kérdés a gép kiválasztásakor. Az összefoglalót elolvasva választ kapsz a kérdésre.

(#126338) laszlobak válasza sloth1213 (#126334) üzenetére


laszlobak
tag

Kérésedet olvasva sűrün bólogattam, egészen az utólsó elötti sorig, mert létezik az összes igényednek megfelelő gép, kivéve az "újonnan"-t. Pontosabban a "300k" és az "újonnan" közül kellene választanod.

- Ha az előbbit választod, példaként belinkelek be egy egy régebbi lejárt Dell Precision-on hirdetést, innen az apróról, hogy lássad, mit kell keresned, és mit kapsz ezért a pénzért - kb. féléves, használt üzleti csúcsgépet , közel 3 év garival - szerencsével.

- ha az utóbbit - barátod a Google - sok cég forgalmazza ezt a tipust.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#126339) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm cserélné a laptopját erősebbre, kérnék tanácsot hozzá.
Adobe photoshop, indesign és illustrator van egyszerre futtatva, ezekkel dolgozik párhuzamosan.

A mostani gépe egy Dell E6400, P8600 proci, 2GB RAM, 120GB V300 Kingston SSD, alaplapi integrált VGA. Ezen a gépen már elég nehézkes a munka, nem bírja szegény.

Amit kinéztünk, mivel nagyon megszerette a dell-t, egy dell E5420, I3 2350M, 4GB RAM (8GB-ra lenne bővítve), nincs dVGA, SSD át lesz bele rakva.

Kérdéseim:
- Ez a gép jó választás a használt üzleti dell-ek közül?
- Jó a hűtése?
- Teljesítményben érezhető lenne az előre lépés, a 3 program érezhetően jobban futna?
- Ez a 3 program mit igényel inkább, proci teljesítményt, RAM-ot, mindkettőt?
- Ha nem elég az i3 proci, ezen a vonalon 2. generáció i5-ös, vagy négymagos i7-est nézzünk inkább?
- Ez a 3 program ki tudja használni a 4 magot, van értelme az i7 QM-nek?
- Egy i7 QM-el szerelt dell (pl. I7-2630QM, E6420-as gép) hűtése elegendő a procihoz?

Köszönöm előre is!

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#126340) LanyUs válasza Khelben (#126337) üzenetére


LanyUs
senior tag

Olvastam sok hsz-ed :) Úgy szűrtem le, hogy a HP Envy az első gép, ami "üzleti" szintű és viszonylag korrekt. A baj vele, hogy nincs bill.hattérvill. viszont tetszetős darab 350e körüli ára határeset.

Tegnap átnézte a párom az ajánlásaimat/illetve a Tietek :) és a tükrös fényes külső borító nem tetszik neki :W
Annyiban megállapodtunk, hogy jó lenne neki a fehér szín is. Tehát egy fehér, billentyű világításos könnyen hordozható könnyű, vékony 12,5"-13,5" eszköz kellene, matt kijelzővel SSD-vel 350e körül. M-es proci is szóba jöhet talán, mert nem fog 100%-on járni a proci szinte soha.

Fehérben nem találtam az egész országban bill.vill típust... WTF :Y

(#126341) StLui válasza haten (#126335) üzenetére


StLui
veterán

Semmi köze az erőhöz annak amit írtam, gondoltam, (tehát a gép korához mondjuk, ha ezért hivatkoztál rá), képernyő mérethez annál inkább, én meggebednék egy noti képernyője előtt. Ezért végképp nem értem a telefonos fényképszerkesztő appokat sem. Nyilván ha semmi más lehetőségem nem lenne megpróbálnám, de már most is inkább a második 24-es monitoron jár az eszem.
De igazából pont azért írtam, mert az én asztali gépem sem egy erőmű és simán el lehet vele szórakozni video vágással, ahogy látom, ha nem profi célra kell, tehát egy gyengébb notin is menni fog.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#126342) pzg válasza LanyUs (#126340) üzenetére


pzg
tag

A ZenBook-ot miért vetettétek el? Félve adok tanácsot, de szerintem egy olyan gépet keressetek, amiben nincs dedikált VGA (a játék hiánya miatt). Ekkor viszont már lehet teljesen passzív is a hűtése, ezáltal könnyű és vékony lesz.

(#126343) B-Clone válasza LanyUs (#126340) üzenetére


B-Clone
aktív tag

2016- os Dell XPS 13 9350 is már lehet 350 ért. Igaz viszonylag alap konfiggal, de sokkal inkább az mint a zenbook.

[ Szerkesztve ]

(#126344) LanyUs válasza pzg (#126342) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ugyanezt kérdeztem én is :) Mi a baj ezzel? ASUS ZenBook UX303UB R4075T [link] Csillog-villog a külseje és gyagyi a hatása válaszolta. OMG :W HP Envy 13-D102NN [link] tetszik neki, de ott meg sötétben hiányozni fog a világítás. Fehér is nagyon bejön neki gondoltam mozduljunk ki akkor abba az irányba ...

B-Clone Köszi, mindenképpen megmutatom. Nekem bejön!

[ Szerkesztve ]

(#126345) FireKeeper válasza FireKeeper (#126336) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Nem elsődleges szempont a játék, de amúgy a procin kívül ugyanaz a két gép (8460p 8470p).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#126346) LanyUs válasza B-Clone (#126343) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tudom, hogy nem notebook kategória, de ha beosztja a helyet és nincs komolyabb mem. zabáló, akkor ez sem rossz vétel MICROSOFT Surface Pro 4 9PY-00004 [link] Innen övé a terep.

Köszönöm a segítséget! :R

(#126347) dugo_ válasza FireKeeper (#126345) üzenetére


dugo_
veterán

Maradj az IGP-s, újabb 70p-nél. Ennyi idősen egy dedikált VGA, pláne AMD az csak nyűg és hibaforrás.

(#126348) pzg válasza LanyUs (#126344) üzenetére


pzg
tag

A ZenBookoknak egyáltalán nem gagyi a hatása, nem tudom, ki válaszolta. A linkelt géppel csak az a probléma, hogy van benne egy GeForce 940M. Ha nem játszotok, ez abszolut és teljes mértékben felesleges számotokra. És itt ugyan ilyet senki nem javasolna a nagyobb tudásúak közül, de én megkockáztatom, hogy elég a Core M processzor is, mint pl. ebben: [link] Ez még 25 dkg-val könnyebb a passzív hűtés miatt. De ha mindenképp kell a világító billentyűzet, akkor is inkább az UA számozásúból vegyetek. Pl. ez: [link] (bár ebben csak 4 GB RAM van.)

[ Szerkesztve ]

(#126349) sbravub


sbravub
csendes tag

Sziasztok az alábbi infókat szedtem össze Laptop vásárláshoz. Többnyire az ár kategóriában javasolt HP és ASUS gépek között böngészgettem eddig, de remélem tudtok segíteni egy pár konkrét ajánlattal a paraméterek alapján.

1. február-március
2. 150-200 e Ft
3. Irodai programok, zene szerkesztő programok, (ableton), video szerkesztés, full HD filmek
4. Minimális játékhasználat, tudjam kipróbálni az új játékokat, de konzolon játszom egyébként
6. 15" ban gondolkozom, full HD felbontás jó lenne, bár filmeket többnyire TV-re teszem ki. Aránylag keveset hordozom, ha még is viszem akkor nem használom útközben. Hanem a komplett mini stúdiómat mozgatom.
7. Win 10 , de ha op rendszer nélkül jelentős ár kedvezmény érhető el akkor nem annyira fontos hogy legyen rajta bármi is.
8. minimum 250 SSD , esetleg ha pici HDD-vel van akciós gép akkor, maradjon pénz hogy tudjak bele venni egy SSD t külön. Memória: minimum 4 GB ami bővíthető , de 8 GB lenne a elvárás.
9. Szokásos dolgok megfelelnek, annyi extra igény van hogy USB hub on keresztül rengeteg kütyü van használatban egyszerre, táp feszültség miatt fontos lehet.
10. Új gép jöhet szóba.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#126350) Teszla_ válasza LanyUs (#126346) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ha már nem kaptok billentyűzet világításos gépet, akkor inkább billentyűzet se legyen? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.