Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) mokus1 válasza JanR (#78799) üzenetére


mokus1
addikt

Ettől a 6 hengeres isuzu dízeltől óva intenélek.

(#78802) kalmanchris válasza boogie84 (#78797) üzenetére


kalmanchris
tag

Irány egy jó minőségű, kanyargós út és tudd meg, milyen örömöket ad vezetés közben. Majd várjuk a beszámolókat. :K

(#78803) -v- válasza boogie84 (#78797) üzenetére


-v-
addikt

Hohó :) Irány a Mátra :)

(#78804) neduddki válasza -v- (#78803) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hoho iranyu labancfod:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78805) JanR válasza mokus1 (#78801) üzenetére


JanR
addikt

Megindokolnád, hogy miért? :)

(#78806) Qru válasza Dare2Live (#78800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem olyan rossz de nem is jó ha kg/LE arányra levetíted.

Nekem volt TSI-m, az nem győzött meg. Jól ment de nagyon sokat zabált.

#nincsbennetarcsi

(#78807) #10726912 válasza boogie84 (#78797) üzenetére


#10726912
törölt tag

Na ezzel kéne csapatni a Király hágón :))

(#78808) -v- válasza neduddki (#78804) üzenetére


-v-
addikt

Hol merre melyik út ? Ne tartsd ám magadban ha olyan mókázós utakat ismersz amiket én nem :K

(#78809) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A cikk nem lényeges, de ez priceless :DDD

"Persze némely autósokat sem kell félteni. Újabb vicces tuningszart láttam a napokban. Természetesen kombi, ráadásul dízel is, optikai förmedvényekkel felvértezve, xenon, angel eyes, ledes menetfényködlámpa alul. A parkoló autók miatt szűk lakótelepi utcában is csutkagázt kellett nyomni minden ötméteres egyenesben a dízelnek, én meg rákot kaptam a koromtól. Hátra is kellett volna még pár lámpa, mert alig látszott a fekete füsttől, könnyen hihette volna bárki, hogy haldokló Ikarus busz. Aztán természetesen a telep végén jobbos, rá a macskakőre, nagy gáz, és ahogy a kő elkezdte rázni a 17-es felnit, kiesett elöl a ledesmenetfényködtuninglámpa, amin szépen át is gyalogolt. Recsegve-ropogva zúzódott darabokra a feltűnési viszketegség-készülék, így hiába satuzott a marhája, csak a törmeléket tudta már összeszedni. Ha összeszedte."

(#78810) Melack válasza DeFranco (#78809) üzenetére


Melack
veterán

Ez bearanyozza a délelőttömet :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#78811) mokus1


mokus1
addikt

Lakk rétegen egy fehér pontban látszik hogy feljött a lakk. Lehet valamit kezdeni vele? Megelőzés stB?

(#78812) szőröscica válasza JanR (#78805) üzenetére


szőröscica
addikt

Én már írtam, hogy imád hengerfejes lenni, de átsiklottál felette.

Az 1.9-es fiat dízellel sokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#78813) mokus1 válasza JanR (#78805) üzenetére


mokus1
addikt

Joamilestoné: Már meg is indokolta.
Nem jó konstukció, könnyen romlik, kicsi helyre van beépítve így a hűtés se az igazi. Olvass utána az interneten. jobban jársz az 1,9 CDTI-vel. Vagy ha ekkora dízelt akarsz azt javaslom ne itt keresgélj, egyébként jó autónak tartom mind a vectrat mind a signumot, megbízható de nem ezzel a motorral. De kicsit ,,szürke"

(#78814) JanR válasza szőröscica (#78812) üzenetére


JanR
addikt

Nem siklottam át felette.. rengeteget olvastam már róla és sehol nem írták, hogy hengerfejes lenne. Leginkább az 1.9, 2.0 és a 2.2 dieseleket fikázzák, ezekből egyiket sem venném meg.

(#78815) szőröscica válasza JanR (#78814) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig a hátsó hengersor tényleg csak idő kérdése, hogy mikor fő meg... :(

Én biztos csak 1.9-es Fiat motorral venném meg, de nem az én autóm lesz, úgyhogy tovább nem győzködlek.

(#78816) mokus1 válasza JanR (#78814) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor biztos mást olvastunk, egyébként édesapámnak ilyenje van 2.0 dti-vel. mármint C vectrája.
Teljesen megbízható 4 év alatt egyetlen hibája hogy valami vákuum cső elszakadt (10000ft volt a csere)
Viszont nagyon unalmas autó, ő is már 159es sportwagon felé kacsintgat inkább.
Jó vele közlekedni, nyomatékos viszont felül nagyon elfogy. A fogyasztás viszont nagyon jó 6 liter felett még nem fogyasztott. Pedig budapesti lakosok vagyunk. És az én Volvomhoz képest belül is hatalmas autó.
Egyébként ez a motor se tartozik az ajánlottak közé, mert az 1,9-es mindentéren jobb ennél is és a v6nál is.

(#78817) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/e_heten_is_csokkennek_az_uzemanyagarak-12005?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20140226&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2014-03-20&utm_content=cikk

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78818) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

[TotalCar]

És a kérdés, Gumidoki mióta gondolatolvasó? :U
Bónuszkérdés, vajon egy funkcionális analfabéta osztotta tovább az "eszet", vagy gumidoki?

-- end of transmission --

(#78819) TaaT válasza SaNyEe (#78818) üzenetére


TaaT
veterán

Melyik részével nem vagy elégedett?

Give them hell Ukraine!

(#78820) -v- válasza SaNyEe (#78818) üzenetére


-v-
addikt

Hm?

(#78821) Dluinet válasza SaNyEe (#78818) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hehe, lehet hogy nem az egész levelet másolta be,

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#78822) SaNyEe válasza Dluinet (#78821) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ez egy sima szerkesztői kérdés és szerkesztői válasz. .. 195/60R15 .. Mikor egy tény csak a válaszban hangzik el, legutoljára gondolok arra, hogy nem másolta be a teljes levelet az olvasótól. Kifejezetten amikor úgy kezdődik a levél, hogy Tisztelt .. és úgy végződik, hogy .. Üdvözlettel

Simán "legajja" kategória

-- end of transmission --

(#78823) Laraxior válasza szőröscica (#78815) üzenetére


Laraxior
titán

Nem is tudom, hogy jut eszükbe keresztbe beletenni egy V- motort. Az enyémben is keresztben van, balfasz egy konstrukció az biztos. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#78824) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Dupla LOL. :C

Afene, majdnem tripla lett. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78825) neduddki válasza Laraxior (#78823) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me mi ja gond? /azon kivuk hiogyszerelje a .../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78826) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! ismerős el akarja adni a renault megane classic(99 évi) kocsiját kb 300ért. MOndom ennek van valami baja.Használt autó.hun is sok ilyen autó van (elvileg jó állapotba) ilyen árba. Az érdekelne hogy miért kerül ennyire kevésbe ez a kocsi? Eléggé nagy és normálisanak tűnik ahhoz képest amiért adják.Igaz még kocsit nem vettem most sem, de ennyiért suzuki swiftek vannak. Tehát a miértek érdekelnének , köszi! :R

(#78827) DeFranco válasza batai15 (#78826) üzenetére


DeFranco
nagyúr

giigz fórumtárs 2012-ben 370k-ért vette az 1998-as megane-ját (1.4 benzin) és tudtommal eléggé szereti. azt nem tudom, hogy mennyit költött rá, de itt meg a renault topicban rákeresve megtalálod, vagy kérsz egy összefoglalót valamelyik rönós topictárstól ha elveszel a hsz-ek között.

[ Szerkesztve ]

(#78828) batai15 válasza DeFranco (#78827) üzenetére


batai15
félisten

Köszi!

(#78829) TaaT válasza DeFranco (#78827) üzenetére


TaaT
veterán

"és tudtommal eléggé szereti."

Give them hell Ukraine!

(#78830) DeFranco válasza TaaT (#78829) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nehemláháháhátohom

tiltja a proxy. pedig érdekelne.

(#78831) Laraxior válasza neduddki (#78825) üzenetére


Laraxior
titán

A Renault-betegség, a gyújtótrafó. Ha kimegy az első-soron akkor nincs gond, akkor 5 perc alatt megoldom, de ha hátul, akkor kell egy fél óra, hogy leszedjem a szívósort, kicseréljem a trafókat az első soron levőkkel. Ez így eléggé kellemetlen, főleg, ha útközben üt be a baj, hálistennek, eddig mindig pont jókor, de ha sietek valahova, akkor nem akarok ezzel kínlódni, nem mintha gyakori eset lenne.
Amúgy simán együtt tudok vele élni. Más baja úgysincsen...már. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#78832) TaaT válasza DeFranco (#78830) üzenetére


TaaT
veterán

csak egy LOL gif. :D

Give them hell Ukraine!

(#78833) DeFranco válasza TaaT (#78832) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja. miért? nem szereti?

(#78834) TaaT válasza DeFranco (#78833) üzenetére


TaaT
veterán

De :DDD

Give them hell Ukraine!

(#78835) bitpork válasza DeFranco (#78833) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem arra gondolt h a megan a zIsten :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78836) Dare2Live válasza Qru (#78806) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

le re kijön a 12es arány 125le 1040kg ami már magában egy nagyon jó érték....
de mégse mond semmit. Régi 1.6hioz képest ami 120le ez nem 5el hanem 50level érződik többnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78837) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Üdv Urak !

Amúgy háttérben lapozgató és figyelő kolega vagyok ,de most szeretnék kérdezni is :)

Van egy 2004-esToyota Corolla 1,4 benzines Terra felszereltségű sérülésmentes , rendszeresen karbantartott kocsim . Szervízkönyv van de gari után nem vezetettem . Ami érdekelne mennyit lehetne kérni érte . Hahun olyan 1.1.1,2 millió között nézegettem ,de ráérős vagyok ez reális gondolom ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#78838) Dany007 válasza jozefgucci1 (#78837) üzenetére


Dany007
veterán

Nem értek hozzá de szerintem ennél több infó kell a többieknek is.
Mennyire lehasznált, mennyire kopott, km? sérülések, horpadások, karcolások?

Mert ennyi idősen még kilehet fogni igenszép állapotú autókat is aránylag kevés km-rel meg lehasznált szutykokat is...

(épp tegnap néztem, csak kíváncsiságból újabb Mondeokat. Ilyen 2008-as 2010-es évjáratúakat. Azon kívül, hogy gyönyörűek, láttam olyan 2008-ast sok millióért, ami úgy nézett ki, mint a hányadék! Bele nem ültem volna, pedig aztán az én Omegám se a tisztaság mintaképe (most amúgy igen, az), de az valami okádék volt ahogy kinézett. Szóval durva, hogy egy alig 5-6 éves autót hogy letudnak lakni a még nálam is trehányabb tulajok, jó egy takarítás biztos sokat javított volna a dolgon, de az én Omegám ülése nem nézett ki így még takarítás előtt se. Pedig abban van km...)

(#78839) TaaT válasza Dany007 (#78838) üzenetére


TaaT
veterán

"durva, hogy egy alig 5-6 éves autót hogy letudnak lakni"

A varázsszó, vagyis mondat az hogy "új ez még". Legalábbis ezt hallottam nagyon sokszor amikor mondtam az ügyfélnek hogy a külső mosás mellett azért érdemes lenne már 1x (először) kitakarítani az 1-2 éves autót.

Give them hell Ukraine!

(#78840) jozefgucci1 válasza Dany007 (#78838) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Most van benne 97K km és ez annyi amennyi . Lelakva nincs vigyáztunk rá szinte asszony járt vele ami azt jelnti hogy én takríttatom :) Hátul meg van húzva egy kicsit alig észrevehetően elől pár javított kőfelverődés . Törve nem volt .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#78841) Qru válasza Dare2Live (#78836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alacsony fordulaton is már egy vödör nyomatékod van szóval nem csoda. Jó motor majd meglátjuk mennyire lesz tartós.

#nincsbennetarcsi

(#78842) bitpork válasza Qru (#78841) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Iiiiigen? 1750-től majd 400NM? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78843) neduddki válasza bitpork (#78842) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nked se vot eg soha:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78844) Qru válasza bitpork (#78842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majdnem. :D 999 ccm és 200Nm (igaz túltöltéssel) 2000-4500-ig az nagyon korrekt.

#nincsbennetarcsi

(#78845) bitpork válasza neduddki (#78843) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Cylinders alignment:

V 6

Displacement:

2967 cm3 / 181.4 cui

Bore:

83 mm / 3.27 in

Stroke:

91.4 mm / 3.6 in

Compression ratio:

17 : 1

Power net:

171 kW / 233 PS / 229 hp (ECE)

/ 4000

Torque:

450 Nm / 332 ft-lb

/ 1400 3250 :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78846) neduddki válasza bitpork (#78845) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es hanyszor vo t az otod 100%trotlen a fenn nevezett fordsszamoma???:- )))

udv

neduddki

mod: v. csak otoskartyazunk...???...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78847) bitpork válasza neduddki (#78846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem azt mondtam hogy 1400-3250ig doszt pörgetve közlekedek, csak megjegyeztem hogy ha nem is akkora tartományban de a vödörnyi nyúlmókus nem a 200 hanem a 450 :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78848) neduddki válasza bitpork (#78847) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tehat akkor meg soha nem vot ugye? nem bakj majd honap bepotlod:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78849) bitpork válasza neduddki (#78848) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A váltó 1400 és 2000 között tartja a fordulatot állandóan, uh szó szerint mindig a maxon megyek, de nem pörgetem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78850) tomcsi23 válasza bitpork (#78849) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy olyan váltóról beszélsz, ami a tulaj vezetési stílusához idomul? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.