Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) #76385920 válasza Qru (#79343) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nemrég volt hasonlóban részem utasként, a kolléga elkezdte basztatni a GPS-t a szélvédőn, de eközben az út enyhén kezdett jobbra tartani, miközben szemből jött valami nagy dög kamion, persze mi haladtunk egyenesen tova. Alapvetően nem szoktam beleszólni más vezetésébe, de mikor érztem, hogy ha nem szólok akkor bizony itt nagy bumm lesz és nem lesz túlélő. Tehát szóltam. :) Nem volt kellemes érzés... :)

(#79352) bitpork válasza #76385920 (#79351) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ezért tartom az asszonyt :DDD VEzetek oszt voice command Izának :nyú desztinésön :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79353) e=mc² válasza bitpork (#79352) üzenetére


e=mc²
őstag

O meg: hard left, don't cut, easy jump, long right? :)

Ambulimax Provider

(#79354) bitpork válasza e=mc² (#79353) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az én sebességemnél ilyesmire nincs szükség :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79355) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Autó vásárlás előtt állok és nem tudom, hogy mi lenne a jó. A fő probléma hogy párom 160cm magas csak és hát neki is el kéne érnie a pedált. :)
Valahol fel van ez tüntetve vagy tapasztalat?
Keret 1-1,5m között és dízelt szeretnék.

Ötletek?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#79356) -v- válasza hdman (#79337) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, többet fogyaszt tempomattal... de miért amúgy? :U

(#79357) bitpork válasza [HUN]Zolee (#79355) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Alig van olyan amiben nem lehet beállítani az ülést. Viszont a körbe és hátra látás már lehet problémásabb. Szerintem végig kell próbálni mindent ami felmerülhet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79358) mycso válasza Qru (#79324) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem ez a sebesség visszaállítás a tempomatnál érzésre olyan, mintha lepadlóznám.
Tehát full gázon gyorsít vissza a beállított értékre.

( #79356) [rvilike]: az kemény, nekem kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#79359) Nkboy válasza -v- (#79356) üzenetére


Nkboy
senior tag

Valószínű azért fogyaszt többet, mert az állandó sebességet tartja. Azaz emelkedőn gázt ad, de ha Te nyomod egyenletesen emelkedőn, akkor esik vissza a sebesség. Magyarán a Holládi emelkedőn is tartja. :)

A másik meg az intenzív gyorsítás. Az meg szerintem azért van, mert elméletileg, akkor a legkedvezőbb a fogyasztás, ha minél hamarabb elérjük az utazósebességet. Itt nem a padló 1-2-3 -ra gondolok :DDD

bitpork.: Megmondom őszintén, hogy soha nem néztem, hogy hogyan befolyásolja a fogyasztást. Ha kell bekapcsolom, ha az időjárás indokolja, akkor még a klímát is mellé.Nekem ennyit megér. :K

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#79360) bitpork válasza Nkboy (#79359) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem ezzel együtt is sokkal kevesebbet fogyasztott mindegyik. Gazsinál ez akár 2 liter is lehetett átlagnál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79362) [HUN]Zolee válasza bitpork (#79357) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Azt tudom, de a jelenlegi be hiába lehet előre húzni az ülést, nem éri el rendesen a pedálokat :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#79363) bitpork válasza [HUN]Zolee (#79362) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi a jelenlegi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79364) runner 125


runner 125
nagyúr

Vááhh, egy 3.2 V6 A3 Quattro-t de kipróbálnék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79365) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Az a leírás :DDD Ezt ki a szemét veszi meg? :F

"Education is important but big biceps are importanter"

(#79366) -v- válasza runner 125 (#79364) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem elég orrnehéz lehet ...

[ Szerkesztve ]

(#79367) bitpork válasza Typhoon47 (#79365) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kívül állati rusnya. A bele szíp.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79368) hdman válasza -v- (#79356) üzenetére


hdman
őstag

Fax tudja. Szerintem emelkedőn több kakaot ad a kelleténél, lejtnenetben meg nem hagyja olyan finoman gurulni.

Sopron city :)

(#79369) Dany007 válasza MunezXBK (#79318) üzenetére


Dany007
veterán

kb ugyanaz mint neked. Fehérvárnál megyek fel én is a pályára.
Lehet azért, mert reggel megyek... 7-8 körül. Visszafele meg délben. Az általában rosszabb, mert tele van kamionnal.
Nem tudom mért, nem nagyon szoktam átlépni a határt. De már többször is feltűnt, hogy mást se csinálok mint előzgetek meg visszasorolok. De 140-nel meg tuti nem tudnék végigmenni.

Jó, mondjuk van amikor "húz" az előttem lévő. "Sodródok az árral". Mikor beérek valakit, akkor ugye előzés picit nagyobb sebességgel, majd vissza a középsőbe. Aztán mire visszatérnék az utazósebességemre megint beérek valakit, megint kis gáz és előzés... és így tovább... és van amikor már csak azt veszem észre, hogy 160-nal megyek és megint beérek valakit... Na ilyenkor szoktam én lassítani.
Nem tudom minek hívják ezt de már többször észrevettem ezt a jelenséget. Sokszor eldöntöm, hogy akkor most 120-130 és kész. De valakit mindig beérek és kezdődik ez a "láncreakció". Nem szeretem ha követési távolságon belülre érek valakit, viszont a sebességemből sem szeretnék csökkenteni, ilyenkor jön a kis gáz és előzés.
No mindegy.

@pjen:

Engem nemigazán érdekel. Törekszem a határok betartására. Ezért is megyek 130-140-nel max. A 140 gps-szel még csak 130, így ha azt túllépem egy kicsit, még akkor sincs nagy gond. Csak azért nem fogok gyorsítani, mert egy Suzuki megy előttem. De tényleg ritka látvány. Ezért is jegyeztem meg a múltkori esetet, mikor egy Wagoner+ hagyott ott 150-nél. Rossz volt nézni azt a törékeny kis gyufásdobozt azokon a keskeny gumikon... de eszembe nem jutott utána menni. Menjen csak.

@Qru:

Igen ezt nem tudtam, hogy sebességet lehet növelni. Meg, hogy ő maga állítja vissza is ha kell. Kipróbálnám szívesen. Mikor napon belül tettük meg a Vp - Debrecen távot oda-vissza akkor azért a vége felé már fájt a jobb lábam. Jól jött volna egy ilyen cucc.

@bitpork:

Áh ha ennyi pénzem lenne autóra akkor nem ilyet vennék. Igazából nem is tudom mit vennék. :D Talán valami S80-as Volvo-t. Nem tudom. Vagy egy fullos 2,5-ös Rover 75-öt a feléből, a másikfelét meg félreraknám szervizre meg benzinre. Na de akkor már inkább dízelt vennék.
Az a szomorú, hogy - ahogy észrevettem - többnyire az ilyen dög nagy motorral szerelt autók vannak tele extrákkal. Pl most az mk2-es Mondeokat nézem. És az 1.8-asok nagyon fapadosak. A kétezresekben már van némi extra... egy-egy digitklíma, oldallégzsák - már ami ebben a kategóriában extrának számít -. Aztán ott a 2,5-ös V6-os Mondeo, ülésfűtés, tempomat is ugye esp, computer stb stb stb... De 2,5-öst meg nem fogok venni, mert nem bírnám se a szervizt se a városi fogyasztást fizetni.

(#79370) trassher válasza Typhoon47 (#79365) üzenetére


trassher
addikt

Csak tudnám hogy az összes ilyen álleejtőnek szánt hirdetései szöveg miért csupa nagybetűvel jön létre. :U

Redmi Note 7

(#79371) Qru válasza mycso (#79358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem padlón gyorsít, mert akkor még én is megrettenék (na nem a gyorsulástól, hanem a benzinszámlától :D). Érzésre olyan félgázon de szvsz az is feleslegesen sok.

mod:

runner 125: Húú ez ffinom lehet... Vajon mennyit eszik? 20 liter?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#79372) hdman válasza Qru (#79371) üzenetére


hdman
őstag

Az enyém azt csinálja, hogy ha nagy a különbség a beállított és az aktuális tempó között, akkor erősen gyorsít, ha nem, akkor lightosan.

Sopron city :)

(#79373) bitpork válasza Dany007 (#79369) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez van. Nem a nagy motor drágítja meg az ótót, hanem a sok apró piszlicsáré extra. A nagy motor csak grátisz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79374) Qru válasza Dany007 (#79369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,5 V6-ot felejtsd el, nálunk a cégnél van egy ótómatával. Gyönyörű hangja van de 20 litert bekap városban úgy is, hogy nem tolod.

#nincsbennetarcsi

(#79375) -v- válasza Qru (#79374) üzenetére


-v-
addikt

20?? Az nem barátságos :(

(#79376) Qru válasza -v- (#79375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon nem. Jó az önzönvíz előtti ótómata ami benne van az sokat hozzátesz de durva.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#79377) -v- válasza Qru (#79376) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, a 20 az baromi sok ... nincs ott valami más gáz, lambda szonda stb?
Kizárt hogy az annyit fogyasszon, 12-13 -mal el kéne tudni vele járni, 20-at bazeg a cougar fogyaszt városban meg ezek ....

[ Szerkesztve ]

(#79378) Qru válasza -v- (#79377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet, ez egy leharcolt céges verda 300+k km-el. Szóval még az a csoda hogy mozgásban van.
Én már rég leselejteztem volna...

#nincsbennetarcsi

(#79379) neduddki válasza bitpork (#79360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem az e32 730 es 750 tempomattla tobbet evett m3ason

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79380) bitpork válasza neduddki (#79379) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert a bio tempomat hibás volt... :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79381) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A 200-asnak miért lögybölik a kerekét? -> [link]

(#79382) !Overdose! válasza zolikaDB (#79381) üzenetére


!Overdose!
őstag

Csak egy tipp, de szerintem azért, hogy ne tapadjon annyira be a rajtnál. Könnyen törik a féltengely ekkora power-nél. Ráadásul kotró.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#79383) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Első kocsi vétele előtt vagyok. Durván 500.000 forint keret lenne rá, átírással, mindennel.

Ezt a szépséget néztem ki. Mit gondoltok róla? Korrekt a leírás, nagyfelbontásúak a képek, látszik, hogy nincs mit rejtegetni.
A leírt hibák javítása kb. mennyibe fájhat? Esetleges matt vagy fényes feketére átfújás?

Esetleg hasonló árkategóriában hasonló "menő" autót (jó, ez most hülyén hangzott, de értitek. Tényleg menő a kocsi - szerintem) tudnátok ajánlani? Swiftet semmiképpen sem szeretnék.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#79384) MunezXBK válasza trisztan94 (#79383) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz legyen még a zsebedben cash.

(#79385) !Overdose! válasza trisztan94 (#79383) üzenetére


!Overdose!
őstag

A karosszériamunka és a fényezés kb. annyi lenne, mint az autó irányára. Ilyen olcsó autónál már gtk. egy telifény. Felesleges.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#79386) Typhoon47 válasza trisztan94 (#79383) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ahogy DeFranco mondta:

500.000 tankolás előtt vagy után?

Egy telifény 400k alaphangon. De tetszenek az elképzeléseid 500k-val a zsebedben (ami ugye valójában 350k). Jól fogalmaztad meg az "első autóvásárlás kispénzből" elképzelés legfontosabb feltételét: legyen menő.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#79387) trisztan94 válasza !Overdose! (#79385) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát egyszerre semmiképpen sem csináltatnék meg rajta mindent. Lassacskán, de biztosan, de mondjuk egy/másfél év leforgása alatt. Addig meg elvagyok vele.

Esetleg valami alternatíva? :F

(#79386) Typhoon47

Miért baj az, ha nem egy generikus autót akarok, hanem egy olyat amiből viszonylag kevés van az úton? Nem az a feltétel, hogy legyen "menő", hanem, hogy ne lássam meg minden sarkon, valamennyire nézzen ki jól.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#79388) jozefgucci1 válasza trisztan94 (#79387) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Akkor én a lököst fújatnám le először aztán karácsonyra a tetőt :)

Na jó ez gonosz volt de úgy adta magát a dolog .Ismerem az érzést amúgy én is erre vágytam 18 évesen és aztán sokba lett a dolog minden értelemben .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#79389) Qru válasza trisztan94 (#79383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez? Saját bevallása szerint is gittelve volt és rohad a küszöb (nem írja melyik tehát nyilván mind a kettő). Direkt szűrőt és nyomtáv szélesítőt is a vidéki nem dohányzó hölgy svájci orvosok szoktak tenni a kocsijukba. :U

Ez egy pénz temető, hallgass a többiekre... Ez nem más mint egy ki/leifingott Boyracer verda. Ne vedd meg ha jót akarsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#79390) zolikaDB válasza trisztan94 (#79387) üzenetére


zolikaDB
veterán

380-ert vette ismeros az 1.9-es tdi golfot. Most kb 800 korul van, de ajto meg log (jo, az o igenytelensege), meg még mindig csak egy borult golf.
Szoval vegyel olyat, ami tetszik. Csak tudod ezek az un rugatos kocsik. Ezeket inkabb rugtak, mint szerettek. Utobbi kategoriak akar 5-6x ennyibe vannak.
Jo tippem nekem sincs.
Mod: talan-talan Astra GSI? Azokhoz legalabb van es olcso a kasztnielem, a 2 literes motor meg eleg eros.

[ Szerkesztve ]

(#79391) Qru


Qru
MODERÁTOR

Profi parkolás:

[link]

mod:

Bónusz:

RWD powa: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#79392) zolikaDB válasza Qru (#79391) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát na. Csodalkozol, h miert mennek annyian anglijaba? Amikor ott ilyen jol elnek, h mar az utcan is réndzs róverrel rallye-znak??!

(#79393) runner 125 válasza Qru (#79391) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt hittem hirtelen a kép van elforgatva. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79394) Dany007 válasza trisztan94 (#79387) üzenetére


Dany007
veterán

Erről a régi Celicáról nekem nem a "menő" jut eszembe először, hanem az, hogy oldschool.
Fontos szempont nálam is, hogy jól nézzen ki - számomra - és, hogy tetsszen összességében. De valahol kompromisszumokat kell kötni.
Ha jól látom ebben még klíma sincsen? : o

Én se azt mondom, hogy swiftet vegyél... mert ne ;] de ennyi pénzért normális, "sportautó kinézetű" autót kapni nem könnyű.

(#79395) Qru válasza zolikaDB (#79392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár a verdákért. Inkább adták volna nekünk. :D

mod:

Dany007: Van manuális klíma.

Letekered az ablakot. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#79396) Dany007 válasza Qru (#79395) üzenetére


Dany007
veterán

Húh ne is mond... mentem úgy az Omegával nyáron Pestre... 41 fokban ültem be... Amikor a lehúzott ablakokon át beömlő levegő is égeti a pofámat.. ááh azt nem kívánom senkinek.
Elviselhetetlen és szvsz egy szinten túl már balesetveszélyes is... Ablak leteker, fülest bedugtam hogy ne süketüljek meg a menetszéltől aztán go M7. Nem normális dolog, de muszáj volt.

Sajnos az elmúlt 10-15 évben változott annyit a klímánk itthon, hogy már nem nagyon lehet ezeket a nyarakat kibírni légkondi nélkül...

(#79397) zolikaDB válasza trisztan94 (#79387) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mobile.de alapjan:
- honda prelude
- ford probe
- ford cougar
- mitsubishi eclipse
- mazda mx6
- saab 900
- opel calibra
- alfa gtv
- kadett gsi
- fiat coupe
- audi coupe ill bmw e36 coupe/kompot
Kb valahohgy kinezo, nem mindegyik tucat sportos auto.
Feltetelek: max 1300€, 3 ajto, 130 LE +
Jo reszuk legyilkolva.

(#79398) Dany007 válasza zolikaDB (#79397) üzenetére


Dany007
veterán

Húh a Calibra régi nagy kedvenc! :R Néztem párat a hahun csak kíváncsiságból hogyé mennek... de mai szemmel nézve nekem már mindegyik nagyon fapados... a szarrá tuningolt darabok meg nagyon nem jönnek be.

(#79399) trassher válasza zolikaDB (#79397) üzenetére


trassher
addikt

Kadett GSi digitális óracsoporttal. :Y Kölyök koromban azt hittem Kitt állt be a ház elé mikor megláttam belülről.

Redmi Note 7

(#79400) trisztan94 válasza Qru (#79389) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát ha tényleg ennyien mondjátok, hogy rosszul járok vele, lehet passzolom :(

(#79390) zolikaDB

Néztem én is az Astra GSI-t, de nagyon nem bírom a kicsi autókat. Vagy nem tudom, gondolkozni kellene még ezen.

(#79394) Dany007

Oldschool vagy nem, de nekem nagyon bejön. Olyan tipikus első kocsi kinézete van. Legalábbis nekem :))

(#79397) zolikaDB

Köszi, nézegetem ezeket is! :R

-----

Mi lenne, ha 1 millára emelnénk az árat? Annyiért gondolom lehet már találni nem 15 litert evő, viszonylag jó állapotú "menő" autókat, nem? :DDD

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.