Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) bitpork válasza neduddki (#79949) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

mér' a legóccsóbb szemrevételes vizsgálat a PoHunál 20'000. És akkor nem bontanak semmit csak kukker meg kézrátét.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79952) Qru válasza bitpork (#79948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell neked állandóan nyélgázon menni... :N :D

Am igen, a összkerék se mindenható. Bár enegem még mindig kihúzott a szószból az awd, szóval lehet a hiba az Ön készülékében van. ;]

#nincsbennetarcsi

(#79953) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

ezekről az extrákról mi a véleményetek?

1. KESSY - Keyless Access
2. ACC Adaptive Cruise Control
3. Insassenschutzsystem proaktiv <-- ha jól értelmezem ez inkább olyan helyre kell ahol sok a kanyargós emelkedős/lejtős út.
4. Park assistent
5. CANTON <-- hangrendszer tudom, hogy lehet venni mást, meg magunk építeni

Köszi.

(#79954) neduddki válasza tothl (#79950) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Levikem most a motorba valo belenezre gondoltam azaz az olajban tallaato koborreszecskek elemzese sorannyert inforol:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79955) Qru válasza Goblin12 (#79953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kulcsnélküli bejutás. Nem kell előkotorni a kulcsot elég ha zsebben van vagy a táskában. Kényelmes de sztem nélkülözhető.

Távolság tartó tempomat, hasznos városban és pályán is.

Itt van róla egy video ez kb mindent elmond róla: [link]

Parkolási segéd: ha sokat parkolsz szűk városi helyre akkor hasznos.

Gyári hifi, elég korrektül szól a Skodánkban nekünk is ilyen volt (am Német márka, 1972-óta foglakoznak hangtechnikával).

#nincsbennetarcsi

(#79956) bobsys válasza Goblin12 (#79953) üzenetére


bobsys
addikt

2. Pont a videoban levo G7. Golfban volt ilyen amit vezettem, szerintem nagyon kiraly dolog, vegig palyaztam vele Manchestertol szinte Glasgowig beallitod a kivant sebesseget es a kivant kovetesi tavolsagot es a kocsi lassit ha a tavon belulre kerul valami. Ha pedig mar unod az elotted levo toymorgeset es elkezdesz indexelni visszagyorsit a beallitott sebessegre.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#79957) Goblin12


Goblin12
őstag

Qru és Bobsys: Köszönöm szépen a gyors visszajelzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#79958) tothl válasza neduddki (#79954) üzenetére


tothl
addikt

En is csak osszegyurtam a temakat... :)

(#79959) Goblin12


Goblin12
őstag

Viszsa térve a 2.-es ponthoz. A videó végén, hogy sikerült kritikus esetbe lépnie az autósnak a technológiával, mert pont azért van ez a cucc, hogy az ne tudjon bekövetkezni. És mi van azokkal akik mögöttem jönnek, tegyük fel pályán vagyunk hirtelen bevág elénk egy motoros a cucc észlel és durván lefékez, a mögöttünk lévő nem biztos, hogy időben letud fékezni mégha kapcsol is, hogy fékez az előtte menő nyilván nem kellene a mögöttem lévőnek a seggemben kotorásznia.. Én látok még egy két veszély a technológiában, de mindenesetre jó irányba halad. :K

(#79960) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ford fusionokról mik a vélemények? azok is eléggé "olcsón" találni.... és ha jól nézem hasonló felépítmény mint az ignácunk, amit már annyira megszoktam :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#79961) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na a nyul utan majdnem csatlakzott egy ravaszdi is, azzal akulomseggel, hgy ez jopbrul gyutt, es sikeresn lekrgulte az otot

udv

neduddki

p.s. Magusnak mongyatok meg +22fok kint kocsi tovabbra is 83(84) fkos vizzel uzemel ha ma : "ilyen pontos termosztát nincs.":- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79962) V.Stryker válasza zsolt19900 (#79960) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azokat szokták javasolni, leginkább benzines motorral. De ha fusion, akkor majd felesleges az ignis-t lecserélni. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79963) Dany007


Dany007
veterán

Visszatérve a korábbi "mindenki hazudik" témához, ez is kamu lehet: [link]

2000/5-havi Mondeo. 109k km-rel! Szervizkönyv, gyári kulcsok, aszondja leellenőrizhető stb...

Az egyik képen látszik, hogy azért a vezetőülés használva lett. Foltos is meg a bal hátsó része meg van kicsit rogyva. Ami még így is ló...ar kb. Apámnál ott már 230k km után kezdett szakadni a huzat!
Plusz azt írják elöl-hátul elektromos ablak, de a képeken tisztán látszik, hogy hátul az bizony nem elektromos.
Persze odaírták, hogy a tévedés jogát fenntartják, de hát ba...ák meg olyan nagy dolog pontosan kitölteni a hirdetést? Ha erre sem képesek akkor mit várjon tőlük az ember?

Egyébként meg a fényezése meglepően fényes. Legalábbis a többi ennél már jóval mattabb és a lámpaburák is kellően fehérek, nincsenek még besárgulva bemattulva, mint a hasonlók többségénél.

(#79964) tomcsi23 válasza Dany007 (#79963) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sokaknak fingja sincs, milyen extrák vannak a saját kocsijában, a kereskedő még plusz sz@rik is rá.
Csupa nagybetűvel írni is nagy iq-ra vall.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#79965) V.Stryker válasza Dany007 (#79963) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyébként miért Mondeo? Astra? Abból papásat lehet találni vidéken.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79966) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Lassan cserélnem kellene az első tárcsákat és betéteket (2005 Toyota Corolla Verso 1.8 VVTI). Több webshopban rákerestem a témára, h tájékozódjak az árakkal kapcsolatosan, viszont a márkák között az áron kívül nem tudok különbséget tenni. Szóval ajánlanátok olyat, ami nem a legszarabb, de nem is arany árban mérik?

Üdv :R

(#79967) MunezXBK válasza Dany007 (#79963) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megkérdezed, hogy kamu-e, de csak hazugságot találtál a hirdetésben.

Szerinted nem az? :D

(#79968) Dany007 válasza tomcsi23 (#79964) üzenetére


Dany007
veterán

Az rendben van, hogy le...ja de azért ennyire ne. :D A hirdetések 90%-ban - amiket néztem - nincsenek ilyen elírások. Most néztem, hogy CD-s rádiót ír, miközben látszik a képeken, hogy csak a mezei kazettás van bent.
Jó, ez minimális de idegesítő.
Ennyit azért adjon már magára ha egyszer ebből él. No de lehet épp itt jön ki az igénytelenség és akkor megint mit várunk az árult autótól... =/

@V.Stryker:

Ööö, mert a Mondeo tetszik... :) Az Astra meg nagyon nem. Rohadt finnyás vagyok tudom. :) De már eldöntöttem vagy olyan autót veszek, ami tényleg tetszik, amibe örömmel ülök be vagy inkább nem veszek semmit.
És sajnos az Astranal még az Omega is jobban tetszett kívül-belül. Pedig igazából az Omega se jön be... :U
Sajnos a komplett kínálatból alig van pár autó, ami az adott összeghatárig tetszenek kívül-belül. Ilyen a Mondeo, a Galant, a Picasso (de erről gyorsan lebeszéltek), és az Alfa 156 (de igazából erről is "lebeszéltek"). Aztán ennyi. Még a szűkebb kritériumaimnak is megfelel vagy 800 autó a hahun, de a felsorolt típusokon kívül az összes többi kiesik, mert egyszerűen nem tetszik.

@MunezXBK:

Hát ez az! :D Ezért kértem ki a közösség véleményét is, hogy túl paranoiás lettem-e már köszönhetően nektek, vagy csak épp fejlődik a racionalitásom.
Amúgy ellene szól még szintén, hogy több, mint 2 hónapja fent van a hirdetés... mialatt pedig számol, picit olcsóbb, de más téren rosszabb Mondeot vittek már el...

[ Szerkesztve ]

(#79969) mokus1 válasza Dany007 (#79963) üzenetére


mokus1
addikt

Még ha el is írt pár dolgot a hirdetésben valóban szép megkímélt állapotúnak tűnik. Persze az lehet hogy műszakilag fos.

(#79970) Dany007 válasza mokus1 (#79969) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, lutri az egész.
Amúgy nekem is az állapota volt, ami feltűnt pozitívumként. Hátha nem kamu a 110k km... Azért az elég jó lenne.

(#79971) bitpork válasza Dany007 (#79970) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne csinald mar... Ide karsz kozenk es meg mindig a kmora allasa tetszik meg egy autonak?! Nagyon rossz padawan vagy, mar megbocsass de nem erzed az erot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79972) trassher


trassher
addikt

A mai scouting legalja. Már az első képen láttam hogy ez a kerülendő kategória de a harmadik kép láttán már nem volt kérdés. :DDD Mai találós kérdésünk: Mi lehet az eladó foglalkozása?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#79973) neduddki válasza fenergie84 (#79966) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hany km vn abban az otobanhogy tarcsak akrsz cserelni?
amugy ebc akinle jobb kondiciokkal tanasz /dp1440, dp1499/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79974) MunezXBK válasza bitpork (#79971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezen most besz@rtam. :D

(#79975) Dany007 válasza bitpork (#79971) üzenetére


Dany007
veterán

Áááh :D Írtam, hogy az állapota tűnt fel nem a km óra állás! :P

(#79976) bitpork válasza Dany007 (#79975) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyanakkor azt is írtad hogy milyen jó lenne a 110k km ha valós lenne. Fox Mulder nem tudta volna több hittel átitatni e szavakat. Áj vant tu bilív :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79977) Dany007 válasza bitpork (#79976) üzenetére


Dany007
veterán

Rohadjak meg nekem is pontosan ugyanez a filmcím jutott eszembe! :DD
De most komolyan, nem lenne jó? :D Külsőre-belsőre szép ápolt és sokakkal ellentétben valóban megkíméltnek tűnik az autó. Ha még ehhez hozzájön hogy tényleg csak 110k km lenne benne... Ne mond már hogy az nem lenne jó? :D

Mondom, láttam már 10 évvel fiatalabb Mondeo-t ugyanennyi km-rel olyan állapotban, hogy a régi Omegámat odatenném mellé! Ott látod tényleg sza...tam volna bele a km-be. :) Ahogy persze itt is sz...rok a lényeg hogy annak megfelelő állapotú is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#79978) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tennapo esti futomura visszaterve, a carina se volt egy kolonosebben haklis futomuvileg, habar abban nem az egyszeru futomu volt mint acivic allalt, szovla az is csak a kutjacsontokat ette utminosegtol fuggoen, amikor kijavitottak a birinyi utat utanna a kutja se ette a csontjat ojjan gyakran

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79979) bitpork válasza Dany007 (#79977) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én valahogy nem vagyok a kicsi km híve. Ha legalább 200k van benne akkor az azt jelenti h a gyerekbetegségeinek a nagy részén túl van már jó eséllyel. Nem mondom h költségmentes, de talán kevesebb és inkább kopó problémája van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79980) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

gyun eszemb mit szotok az uj unix szerzemenyhez?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79981) DZs válasza Dany007 (#79968) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen, vagy melyik Picassoról beszéltek le? Csak azért kérdezem, mert nekem az van, hátha megtudom, mire számítsak?

(#79982) Dany007 válasza DZs (#79981) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem biztos, hogy az ami neked van. Nekem rohadtul tetszik egyébként.
Ilyen 2000-es évek elejei. 1,8 116LE benzin.
Azt mondták róla, hogy lomha, kényelmetlen, kanyarban nem tart az ülés és hogy "felakar borulni" a szélben / kanyarban.

Persze nem versenyezni akarok, de azt mondta az illető kereskedő ismerős, hogy nem nekem való, nem az a gond vele, hogy francia, mert szerinte még a megbízhatóbbak közé tartozik.
Pedig nekem rohadtul tetszik. De mindegy, igazából az összeg már ahhoz is elég csücskös lett volna. Így annyira nem is bántam a dolgot. Ha lett volna egy millióm akkor már jobban belefért volna valami újabb Picasso is. De így nagyon az alsó árszegmensben mozogtam volna. Az meg eleve necces.

@bitpork:

Igazad lehet, persze. Csak próbál az ember ebből a silány választékból valami kis pozitívumot megfogni, anélkül, hogy végigjárjon 5-10 autót az országban.

Mobile.de-n nagyobb a választék! Ott találtam 750-ért fullos Mondeo-t. Úgy számoltam olyan 550-re jönne ki az itthoni forgalomba hozatal, regadóval, átírással, úttal együtt... Így még beleférne egy jó nagy szerviz költség is ha szükséges. Nem volna rossz, de persze én nem lépném meg egyedül... majd remélem a "dealerem" megoldja. :D

[ Szerkesztve ]

(#79983) -v- válasza Dany007 (#79982) üzenetére


-v-
addikt

anélkül, hogy végigjárjon 5-10 autót az országban

Szerintem ezt nem tudod elspórolni ... :U

(#79984) MunezXBK válasza -v- (#79983) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1-2 nullával még a számok mögött.

(#79985) zsolt19900 válasza V.Stryker (#79962) üzenetére


zsolt19900
őstag

ignác mellé lenne, ha úgy alakul hogy lesz manyi "nem csak szaladgálós" hanem kicsit komolyabb autóra, akkor nekem a fusió a családi ignác pedig marad

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#79986) -v- válasza neduddki (#79917) üzenetére


-v-
addikt

esmeg sorohatnam /petervasara/ ehhhh

Viszont kicsit fölfele Cered meg Zagyvaróna fele kiváló út van ;]

(#79984) MunezXBK: na igen :)

[ Szerkesztve ]

(#79987) Qru válasza DZs (#79981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HDI-nél drága a kettőstömegű + kuplung csere és ha nem megfelelően van használva a turbó is bajos lehet (ezek nem csak a C. Picassora élnek).

#nincsbennetarcsi

(#79988) Dany007 válasza -v- (#79983) üzenetére


Dany007
veterán

De reméljük összejön. :D Ezért bíztam meg egy ismerős hozzáértőt, hogy keressen nekem autót... Ő amúgyis ezt csinálja így nekem nem kell menni. Persze amúgy ilyen összegek esetében meg se mozdulna, de azt mondta szívességből megteszi nekem.

(#79989) DZs válasza Qru (#79987) üzenetére


DZs
senior tag

Kössz, de nem írtam, hogy benzines. :) A kuplungcsere meg még odébb van.

(#79990) bitpork válasza DZs (#79989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Audinál meg vwnél van benyásban is kettőstömegű, nem? Akkó miért ne lehetne a franszöázban?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79991) Tankblock válasza bitpork (#79990) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Természetesen van [link]

MK3 széria pl

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#79992) grabber


grabber
addikt

[ Szerkesztve ]

(#79993) Dany007


Dany007
veterán

Aszondja:

" A hirdetésben szereplő adatok tájékoztató jellegűek. Nyomtatási hibákért felelősséget nem vállalunk. Az árváltozás és az eladás jogát fenntartjuk."

Még jó, hogy nem is kell nyomtatási hibákért felelősséget vállalni. :D És ha nem nyomtatom ki? Akkor azért vállalják a felelősséget?
Ez megint egy iq harcos kereskedő lehetett... :)

(#79994) TaaT válasza grabber (#79992) üzenetére


TaaT
veterán

A végeredmény :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#79995) !Overdose! válasza fenergie84 (#79966) üzenetére


!Overdose!
őstag

EBC.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#79996) grabber válasza TaaT (#79994) üzenetére


grabber
addikt

Ilyenkor kell a biztosítás,úgy érzem :D

(#79997) Dany007 válasza grabber (#79996) üzenetére


Dany007
veterán

Egy kicsit többet fog fizetni jövőévtől asszem...

Kérdés most ki volt egyértelműen a hibás? A Lamo-s aki túl gyorsan jött, vagy a Mazdás aki nem adott elsőbbséget kikanyarodásnál. Mert ha belátható az út akkor egyértelműen a Mazdás. Bár szvsz annyira nem mehetett gyorsan a Lamos...

(#79998) grabber válasza Dany007 (#79997) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem sem a Lamos a hibás,nem nyomta neki.A másik idióta volt,mert lassan belegurult kb,amikor elsőbbséget kell adni ráadásul.

Csak a biztosítás havidíja nő meg?Utána át lehet írni más nevére a biztosítást? :U

(#79999) Qru válasza Dany007 (#79997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fog, mert nem a Lamós a hibás. Ha van casco-ja akkor még az avulással sem kell számolnia.

Aki kikanyarodott elé. A Lamós vétlen. Az, hogy nem 50-el ment adott esetben más lapra tartozik azért a rendőr megbüntetheti de a biztosítási szempontból irreleváns. Ha esetleg nagyon veri magát akkor közrehatást számolhat a bizti de nem szoktak csak ha sokkal többel ment a megengedettnél.

#nincsbennetarcsi

(#80000) TaaT válasza grabber (#79998) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem sem ment annyira gyorsan, talán hatvannal (km/h). Ha akart meg tudott volna állni, csak nem hitte hogy a mazdás nem a belső sávba fordul hanem a szélsőbe amiben ő jött. Így első blikkre a mazdára hárítanám a dolgot, figyelmetlen volt. Persze ezt úgy mondom hogy ezt a hibát már én is elkövettem, félig kihajtottam egy autó elé mert nem vettem észre, de persze nem lett semmi belőle.

Amúgy a lambóban keletkezett kár simán a többszöröse a mazda árának :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.