Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180701) Qru válasza V.Stryker (#180700) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem gyerekkel jó, mert könnyen takarítható az ápolás meg nem nagy kunszt, veszel egy Ikeás bőrápolószettet és meg van oldva a dolog.

Ami hátrány még, hogy a bőr télen hideg nyáron meg meleg de a gyerek úgyis a gyerekülésben ül vagy ülésmagasítón nem az ülés borításán.

#nincsbennetarcsi

(#180702) dj79 válasza V.Stryker (#180700) üzenetére


dj79
senior tag

Szerintem attól függ, hogy mekkora a gyermek. Amíg kicsi, semmi előnye nincs, magát eszi le :D
Nekem az első ülés háttámláin és a hátsó ülésen is van védő, így a szövet sem direktben kapja az ívet, illetve a gyerekülés sem nyomja direktben az autó ülését.

[ Szerkesztve ]

(#180703) BigBlackDog válasza V.Stryker (#180700) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem is könnyebb a bőrt tisztán tartani. Viszont nálam a Volvóban, a bőr üléseken lehetett látni a gyerekülés/magasító nyomát, kicsit megnyomódott ott az anyag. Illetve az első ülés hátán is volt egy-két karc a bőrön, amiknek a szerzője -gondolom- a gyerkőc lába lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#180704) Kickass válasza V.Stryker (#180700) üzenetére


Kickass
őstag

Csak ne keruljon soha a kezebe barmi amivel megserheti a bort, mert onnantol nem lesz oszinte a mosolyod. A szovetet nehezebb takaritani cserebe altalaban strapabirobb. A koszolodas nyilvan gyakoribb, de vegighasitani eleg egyszer is :D

[ Szerkesztve ]

(#180705) kisza25 válasza V.Stryker (#180700) üzenetére


kisza25
félisten

Ne egyen a gyerek csokit a kocsiban ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180706) V.Stryker válasza kisza25 (#180705) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is osztom ezt, de 3 nőnek mondj te nemet. :DDD
Köszi a tapasztalatokat. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#180707) rbalint88 válasza V.Stryker (#180706) üzenetére


rbalint88
addikt

Bort csak szelloztetessel vennek mar. 25 fokban is mar ha megsuti a nap, rarohadsz. Gyerek es kutya ala vizzaro ulesvedo a tuti. Mi a kutya miatt gyartattunk egyedit, valami 8-10 ezer ft volt. Ha nagyon profit akarsz, max 20k... es akkor johet a csoki hanyas pisi, csak kimosod az ulesvedot es hello van. Ja es az elso ules hattamlajat is vedi a rugdosastol.

(#180708) dj79 válasza V.Stryker (#180706) üzenetére


dj79
senior tag

A szétlocsolt almalé ellen is véd :D Melegben hamar fura szaga lesz, tapasztalat.

(#180709) kisza25 válasza V.Stryker (#180706) üzenetére


kisza25
félisten

Nekem fiam van, de nagyon max pogácsát, vagy zsemlét ehet az autóban, ha hosszabb úton vagyunk, vizet ihat, mást akar, akkor megeszi, megissza mielőtt beszállunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180710) tboldi válasza kisza25 (#180709) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk is hasonló volt a helyzet, amíg kicsi voltam, de én semmit nem ehettem, ami morzsál. Gumicukrot viszont igen. :D

(#180711) V.Stryker válasza rbalint88 (#180707) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hol gyártattátok és milyen?

kisza25: nálunk suli - ovi után éhenhalás van mikor elvesszük őket. Szerintem se kéne enni a kocsiba, de egyszerűen belefáradtam az állandó ugatásba. Inkább hagyom, lesz.rom és b.szom takarítani a kocsit. :D Anya takarítja, ha hagyja,hogy egyenek.

tboldi: látszik. :DDD ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#180712) tboldi válasza V.Stryker (#180711) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kösz! :D

(#180713) rbalint88 válasza V.Stryker (#180711) üzenetére


rbalint88
addikt

Fibidog - a nyakorveik tok jok, ez az ulesvedo kevesbe valt be, a mosastol
osszeugrott. Zamira DF kutyaruhaival
jo a tapasztalat, ok dragabbak, de jobb anyagbol dolgoznak, egy kerdest meger. Dedikaltan autos huzatot varro ceget nem ismerek.

(#180714) máyköl válasza rbalint88 (#180707) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudom, én is tartottam tőle de egyszer sem volt forró, nyáron a legnagyobb melegben sem. Vagy a fekete bőr a horror? A tél miatt most jobban aggódok, bár azt a pár percet kell csak kibírni míg az ülésfűtés be nem durran.

(#180715) MunezXBK válasza máyköl (#180714) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az, feketén megőrülsz.

(#180716) vzsryl válasza rbalint88 (#180707) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Bort én is, főleg ha 25 fokos, de az már majdnem konyak.

;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#180717) BigBlackDog válasza máyköl (#180714) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az S60-ban vajszínű félbőr volt. Nyáron kifejezetten előnyös volt szerintem, a napon érezhetően kevésbé melegedett fel, mint egy fekete bőr-, vagy szövetbelsős autó. Télen tényleg kicsit kellemetlen egy darabig és bekapcsolt ülésfűtés mellett is egy ideig érezhetően hidegebb volt a bőr rész a szövethez képest.

(#180718) rbalint88 válasza máyköl (#180714) üzenetére


rbalint88
addikt

A vilagos szinu kenyes, megfogja a farmer, stb. A sotet szinu meg instant halal nyaron. Nekem zold-fekete volt, de focvis boros gtije (pedig amikor probaltam mar nem is volt kanikula, estefele volt) es fonok fekete boros jaguarja is horror. De ulesszelloztetessel es futessel egy sotet borost bevallalnek. A vilagos bor nekem tul kenyes. Zavar, hogy nagyon hamar latszik rajta a hasznalat. Nyilvan a sotet pont ugyanolyan koszos adott ido utan, csak azon negyedannyira latszik.

(#180719) emvy válasza rbalint88 (#180707) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, és alig vesznek emberek így. Nekem feltétel volt, hogy vagy szövet, vagy szellőztetett bézs bőr. A bőrt lehet egyébként tisztítani, gond nélkül.

while (!sleep) sheep++;

(#180720) máyköl válasza rbalint88 (#180718) üzenetére


máyköl
veterán

Esku semmi koszt nem lattam eddig egyszer sem az enyemen, pedig kek farmerrel hasznalom szinte mindig. Borapolasom is kimerult egy eddig egyszeri ikea -s apoloszerrel, azt sem a focvis fele 1 napos apolassal, hanem kb 1,5 ora alatt csinaltam meg, tobb turelmem nem volt hozza.

Mondjuk ha valaszthatnek, hogy szelloztethetos bor vagy alcantara, akkor mar az utobbit kernem.

[ Szerkesztve ]

(#180721) Qru válasza máyköl (#180720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fekete félbőr alacantara van Kormiban. Tisztítani nehéz cserébe hűtés nélkül is élhető nyáron.

#nincsbennetarcsi

(#180722) focvis válasza máyköl (#180714) üzenetére


focvis
veterán

A legutóbbi Golfomban fekete bőr volt -> rémálom.
Most bézs bőr van; ez egész vállalható volt nyáron. Tényleg. Mondjuk sötét farmert nem merek felvenni, így is 2 havonta bőrtisztítás, -ápolás.
@180720: Csak a legelső tisztítás volt 8 óra. :DDD Ne más retkében fetrengjek. Másodszorra kb. 2 órát vett igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#180723) Integrale válasza máyköl (#180720) üzenetére


Integrale
veterán

A dizel Lybraban vajszinu bor van, nyaron sem kellemetlen, es a farmer sem fogja meg, a benzinesben felbor alcantara, az tud forro lenni a szelein vagy a vadlinal.

"Bad reklám is reklám too"

(#180724) máyköl válasza focvis (#180722) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem mogyoróbőr van, emlékszem nyáron a legnagyobb melegben mikor beültünk strandra menet (3 napig állt a napon előtte), behaltunk milyen meleg volt a kocsiban beszálláskor, de még meg is lepődtünk, hogy a bőr nem forró.

(#180725) focvis válasza máyköl (#180724) üzenetére


focvis
veterán

Hmmm...szép! 👍
Mehet így a hahura. :D

Ugye 2.0 JTD?
Mennyi km?

[ Szerkesztve ]

(#180726) máyköl válasza focvis (#180725) üzenetére


máyköl
veterán

Nincs tervben, most lett kész... ;]

(#180727) nandow válasza emvy (#180719) üzenetére


nandow
aktív tag

Bosszantó, hogy sok típusban nem is elérhető az ülés szellőztetés, még a legfelszereltebb verziókban sem.

(#180728) rbalint88 válasza máyköl (#180726) üzenetére


rbalint88
addikt

sosincs kész ;]

btw mindkét b5.5 passatomban világosszürke alcantara volt, abba is belerohadtam nyáron.
nálam ez a nyári sorrend:
szellőztetős szövet->szellőztetős bőr->minőségi szövet->alcantara->fos szövet->bőr.
de télen is jobban kedvelem általában a szövetet, bár a te Alfádban nagyon szép (és jó minőségű!) a bőr. azzal ki lennék békülve azért ;)

(#180729) aero. válasza focvis (#180722) üzenetére


aero.
veterán

Merci: fekete bőr, fekete kárpit, fekete tetőkárpit. Előre félek:D

[ Szerkesztve ]

(#180730) emvy válasza nandow (#180727) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezért se vettem 3 GT-t.

while (!sleep) sheep++;

(#180731) focvis válasza aero. (#180729) üzenetére


focvis
veterán

Egy dodogra figyelj; nyáron árnyékban parkolj. :DDD
A Lexus megmarad a Merga mellett?

[ Szerkesztve ]

(#180732) aero. válasza focvis (#180731) üzenetére


aero.
veterán

Meg, jövő évvégéig tervezem még kiélni magam. Ez a terv. Plusz szeretnék vele hazamenni nyár körül, mert jelezték már egy páran innen, hogy megnéznék.:)

Most ezzel járok dolgozni, mert a Merci termosztátra vár. 16 liter :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180733) Qru válasza aero. (#180732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem túl gazdaságos. :D

#nincsbennetarcsi

(#180734) Dorian


Dorian
félisten

Nna, ilyen gyorsan sem vettem még semmit, mint most autót :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180735) MunezXBK válasza Dorian (#180734) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mesél.

(#180736) Dorian válasza MunezXBK (#180735) üzenetére


Dorian
félisten

Baromi kevés a szabadidőm, így házvásárlás + gyerek + terhes feleség mellett, rájöttem, h nem lehet sokat tökölni a döntésekkel ha haladni akar az ember. 2 napja neten kinéztem egy 6,5 éves 2.0 D4D Avensist, bepakoltam a családot, el vidékre és meg is van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180737) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Családba kellene autó anyósnak:

- keret a vételárra 450k
- fabia/clio/corsa méret
- szívóbenzin
- manuális váltó
- sok városi használat

Előre is köszi.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#180738) tboldi válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bármi, ami nem rohad (legalább a kényes pontoknál), és legyen minél több műszakija. :D

[ Szerkesztve ]

(#180739) b4zsi- válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ferdehátú F Astra

(#180740) hobizoli válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mk2 Punto

több drón kell ;P

(#180741) nesa válasza Dorian (#180736) üzenetére


nesa
veterán

Kép?

(#180742) Luck Dragon válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére

Clio

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#180743) gzbotii


gzbotii
veterán

Swift Mk4 (EZ/MZ) mennyire ajánlott?
Pályatempót mennyire bírja (nem az lenne az elsődleges felhasználás, de lenne az is, évi 2-4)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#180744) molnarpeter válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Suzuki

(#180745) 33as válasza gzbotii (#180743) üzenetére


33as
senior tag

Úgy tudom eléggé fent forog 4000 rpm körül 130-140km tempónál! Azért vettünk a feleségemnek KIA-t 1.25 ccm mert az 130-nál is csak 3500 rpm met forog kis benzines létére.
Ès így elég csöndes is. :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#180746) Drughi válasza Motion_Blur (#180737) üzenetére


Drughi
addikt

Ignis-t is ki tudsz fogni ennyiért, aminek gazdája volt, nem csak tulajdonosa.

Könnyű vezetni, jól parkolható, jó a kilátás.
Az én asszonyom szereti.

Pixel 7a

(#180747) csehe02


csehe02
csendes tag

Sziasztok,

Uj auto vasarlasban gondolkodunk. Jovo tavasszal akartunk venni, de a dragulasok miatt elorehoznank. A keret kb 4 millio lenne. Uton van a gyerek, illetve lehet ikrek...
Jelenlegi igenyek mellett kb hetvegi auto lenne. Asszony munkahelye kb 2 km, nekem gyalog tavolsagra van. En a szivo benzinest favorizalnam az egyszerusege miatt. Hosszu tavra gondolnank az autot (10-15 ev) ezert is gondoltunk uj autora.

-Kia stonicot neztuk, tesztautot megkapnank 3.9ert, par szaz km-mel
-Suzuki is jo lenne, de a Baleno kiesett, Swift kicsi, Vitara draga nekunk kicsit.
-Asszonynak tetszik a Sandero Stepway, de en nem akarok Daciat.
-Fiat Tipot meg nem neztuk meg erdemben, mert beteg volt az ertekesito...
-Hyundai i20at neztuk meg, de azt a kiahoz viszonyitva nem erzem olyan jo vetelnek.
Esetleg van mas otletetek, tanacsotok? Koszi :R

(#180748) vzsryl válasza csehe02 (#180747) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tipo. Sokkal nagyobb a beltere a Stonic-nál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#180749) Dare2Live válasza csehe02 (#180747) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

yarissal egy gyerekkel akinek még lehet a lába elé pakolni 1 kisböröndöt/nagy sportáskát így nézett ki idén az anyósülés Balatonról felfele.
[link]
Csomagtartó persze tetőig pakolva, ülés alatti helyen is zacskó...

Tavaly pedig így se fértünk be 3hét balaton után. Feleségem, gyerek vonattal jöttek haza.
De nem 1-2hét balaton esetén is teli van pakolva.

Én se hittem ezt anno el, így vettem 5éve kb I20/Stonic/Baleno méretű yarist.... :DDD

Szóval szerintem huzd ki azokat amiknek nincs 400literes csomagtere akkor is ha egy gyerek. Ha kettő lehet bármikor is akkor 2*esen húzd ki. Tipon kivül mindent kihuztunk?

Mi is előrehoztuk a vásárlást. Mi "egyterüsebb magasabb üléspozi"sat szerettem volna ami nem megy 5misi fölé. Én SX4 SCrosst akartam mert 1.4T 140le@220nm, android auto, kulcs nélküli indítás, digitklima... belefért 5misibe, de végül Kia Venga lett mert rövidebb 22cmel és csaomagtartója uakkora illetve hátsó üléssort előre tolva (feleségem/gyerek kicsi) nagyobb.

Így most van 440-510literes csomagterünk és belül is nagyobb. Két gyerekkel sztem ez a minimum. Egy gyerekkel pedig ez az ami kényelmes.
Ha esetleg bevállalunk +1 gyereket avval nyugtatom magam, hogy még 2 gyerekkel is beférünk nagyobb túráknál is csak kell vmi nagy tetőbox/tetőzsák/tetőrács.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#180750) emvy válasza Dare2Live (#180749) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tavaly pedig így se fértünk be 3hét balaton után. Feleségem, gyerek vonattal jöttek haza.

Azert ez elsosorban attol fugg, hogy milyen az utazasi stilusotok. Mi ket gyerekkel, hosszabb idore mentunk 3 kisboronddel (amit nem is kell becsekkolni a repulon).

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.