Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180951) BaLee válasza _q (#180932) üzenetére


BaLee
addikt

Ha olyan a kereskedő és látja rajtad, hogy tényleg érdekel, oda fogja adni a kulcsot. Sőt, azt is pontosan tudja, hova lehet a kereskedés közelében kimenni a kocsival. Hiába csak ő vezetheti a P rendszámmal a kocsit, anno nekem az egyik odaadta a kulcsot, beült mellém és mondta, hogy menjek nyugodtan. Mindezt úgy, hogy egy elég biztosnak tűnő vevőjelöltje már úton volt.
Bár a kocsi tényleg annyira jó volt, hogy ha nem vette volna meg a vevőjelölt én vittem volna.

(#180952) BigBlackDog válasza molnarpeter (#180950) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt én is így gondoltam, aztán a Volvónál kicsit elgondolkoztam. Gyorsabban ment el, mint a benzines Civic. :DDD

(#180953) cappa72 válasza molnarpeter (#180950) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bár nem nekem írtad, köszi az infót; tehát akkor csak türelem és dízel-vevőd(m) terem. :R

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#180954) SaNyEe válasza zoo8800 (#180949) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

igy jar, aki megveszi a megfelelo polaritasu, megfelelo inditoaramu, megfelelo kapacitasu es meretu akkumulatort.
Majd mikor teszi vissza a gyari rogzitot nez, hogy wtf??? :) Szval aznap megtanultam, hogy bizony a mereten tul a kis dizajnra is oda kellett volna figyelni. Igy ez most ehhez az akkuhoz ugy 5 evig atmeneti megoldas, vagy amig el nem kakilja magat :D
A gyari akkujat 11 evesen kukaztam belole ... kivancsi vagyok az Exide tudja-e .. mindenesetre a lecke fel van neki adva :DD

-- end of transmission --

(#180955) kisza25 válasza _q (#180938) üzenetére


kisza25
félisten

Ja hogy használt autó kereskedőnél, én azokat is kipróbáltam, az i30-at, meg az i20-at is kipróbáltam, aztán meg is vettem.
Egy kia ceedet is próbáltam, de azt ott hagytuk, mert egy fillért sem engedett, pedig a sérülésmentes autóról kiderült, hogy sérült volt.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180956) Napfénysüti válasza Dyde (#180914) üzenetére

Bőven el fogtok férni benne, mi Balenoval elvagyunk bő 1 éve mióta megvan a gyerek. Annál meg azért vagy 40 centivel hosszabb az Scross. :)

Més que un club!

(#180957) kisza25 válasza kisza25 (#180695) üzenetére


kisza25
félisten

nos megvoltak az első tesztkörök, suzuki swift és panda kiesett és tipo-t is kipróbálta, azt szeretne, most méregethetem neki a fogyasztást, hogy mennyit fogyaszt, ha nem talpalom :DDD
Nagyon racionális okai vannak, nem tetszik neki se a swift, se a panda, a tipo viszont igen :D
első etap, 30 km város, 50km autópálya (120gps), 50km országút, 6,1liter, csak papásan :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180958) F-ECT$


F-ECT$
titán

[link] ő lenne a kiszemelt, az autó előélete ismert. 3 fő kérdésem:
-Nem sok hasonlót találtam, árban ok a gép? (Kis alku szerintem még van benne.)
-Mire kell figyelni ennél a típusnál / motornál?
-Ebben az árkategóriában (4.5M körül) hasonló méretekkel van jobb / más típus, amit érdemes lehet megfontolni?

[link] - ő lenne a B) verzió, 2 évvel idősebb, ismeretlen előélet, igaz jobban felszerelt és kicsit olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#180959) máyköl válasza F-ECT$ (#180958) üzenetére


máyköl
veterán

En dragallom az elsot, foleg ugy hogy most jott ki a 8 -as, es el fog kezdeni zuhanni az aruk.
De majd a vag szakik megmondjak...

(#180960) MunezXBK válasza máyköl (#180959) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zuhanni mondjuk nem fog.

(#180961) zoo8800 válasza F-ECT$ (#180958) üzenetére


zoo8800
veterán

Az elsőt venném. Sajnos reális az ár, és a 95 g co2 "kvóta" bevezetése miatt drágulás várhatóa használtautó-piacon is. Olyan igazán jelentős típushiba ezzel a kocsival nincs, jól sikerült darab.
A második nem Highline, csak Comfortline.

rip and tear, until it is done

(#180962) Qru válasza kisza25 (#180957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon jó fogyi! :K

#nincsbennetarcsi

(#180963) kisza25 válasza Qru (#180962) üzenetére


kisza25
félisten

Én nem tudok így közlekedni (a jelek szerint, nagyon akarok tudok :P ), ezt nagyon magamra kell erőltetni :N
Tipo csoportban csomó embernek ennyit fogyaszt, már tudom hogyan :DDD
Ja és hazafele klímáztam, mert meleg volt
Amúgy csak országúton sikerült már 400km-t BC szerint 5,9-el teljesíteni, szóval, ha nem gps 140-el megyek akkor nem 8-at gogyaszt :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180964) molnarpeter válasza zoo8800 (#180961) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1 +1 :D

(#180965) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#180966) pècsimunkás válasza Qru (#180965) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Olvastam . Döbbenet ! Ha megtehetem , legközelebb is új autót fogok venni !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#180967) F-ECT$ válasza zoo8800 (#180961) üzenetére


F-ECT$
titán

Kis alku van az elsőben, 4.5-ért odaadja, lehet a 4.4-ben is benne van.

A második nem Highline? Mondjuk akkor is magasabb felszereltségű, cserébe más téren gyengébb, mint az első.

Dive ever, work never.

(#180968) grizlisandor válasza F-ECT$ (#180958) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az első biztatóbb, mellette szól, hogy fiatalabb, jobb ülések és a manuális váltó örök, szemben a szárazkuplongos DSG-vel.

Amúgy meg állapotfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#180969) zoo8800 válasza F-ECT$ (#180967) üzenetére


zoo8800
veterán

A Comfortline műszerfal-betétje van benne. (szálcsiszolt fém-utánzat.) A Highline zongoralakkot kap.
Szvsz a lökhárítón és az ajtókereten is lenne króm, ha Highline lenne, bár lehet, hogy azt csak a FL utáni kapta meg.

grizlisandor
A jobb ülés a 2.-ban van (ergoActive, 14 irányban állítható)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#180970) BaLee válasza F-ECT$ (#180958) üzenetére


BaLee
addikt

Focus? Annak is van 150LE-s turbos benzin motorja és szerintem azonos áron abból frissebbet / kevesebbet futottat kapsz. Bár biztos nem is tarja annyira az árát cserébe te is olcsóbban hozzájutsz. :)

(#180971) F-ECT$ válasza BaLee (#180970) üzenetére


F-ECT$
titán

Néztünk Focust is, valahogy nem jött be, de tény, hogy abból fiatalabb is kijönne ennyiért.

Dive ever, work never.

(#180972) grizlisandor válasza zoo8800 (#180969) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igazad van, bocsi azt összekevertem. :B

(#180973) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok! Külföldről most behozott autónak külföldi előéletének megvizsgálására alvázszám alapján melyik lekérdező programot ajánlanátok?
Úgy tudom, hogy csak fizetős opciók vannak, mert ami ingyenes lenne, az csak a magyarországi történetet ismeri, ez az autó viszont még nem ment Magyarországon.

(#180974) SaNyEe válasza Citroware (#180973) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Sokan a carverticalt javasoljak, olyan, mint a gombas fertozes, ha kell, ha nem szembe jon a reklamja :D
En igenybe vettem autovasarlasnal es negativan csalodtam.

Az egyik auto amit neztem, teljesen balesetmentesnek tunt rajt, majd mikor jszp-bol lekerdeztem rendszam alapjan az autot, dobta a gep, hogy balesetben vett reszt elszenvedokent iden augusztusban. 7400Ft-ert ... utobbi meg ingyen volt (igaz csak hazai eloelet ellenorzesere jo)

Nem tudom milyen mas opcio van, en sokat nem adnek a carverticalos lekerdezes hitelessegere.

-- end of transmission --

(#180975) LuckyL válasza SaNyEe (#180974) üzenetére


LuckyL
őstag

simán visszakértem volna a pénzemet ebben az esetben

cryptot minden termékemért elfogadom

(#180976) MunezXBK válasza Citroware (#180973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Márkaszerviz.

(#180977) Drughi válasza MunezXBK (#180976) üzenetére


Drughi
addikt

Márkaszervíz ad ki adatot nem tulajdonosnak?
Vagy oda csak a tulajjal érdemes menni?

Pixel 7a

(#180978) MunezXBK válasza Drughi (#180977) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fehérváron szó nélkül kiadták.

Szerviz, nem szervíz.

(#180979) pit stop válasza Drughi (#180977) üzenetére


pit stop
addikt

Márkától függ.
Szerk.: meg néha márkakereskedéstől.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#180980) szuladam


szuladam
aktív tag

Sziasztok!

Vegyes használatra keresek autot. Alacsony fogyasztás a cél de a jövőre való tekintettel a dízel ki van zárva. Mivel hosszú utra is kell ezért a kényelem, zajmentesseg is nagyon fontos. Használtan keresgélek mivel ha hibridekrol van szó pár millaval olcsóbbak.

Toyota corolla hibrid, mondeo hibrid és audi a3 e-tron amik tetszenek és a használt áruk nagyjából egy kategória.
Irány mutatás félét vagy tippeket szeretnék hogy jó döntést hozzak :D

(#180981) zoo8800 válasza szuladam (#180980) üzenetére


zoo8800
veterán

Mondjuk egy keret jó lenne, hogy 3 vagy 30 millióért keresgélsz :)

rip and tear, until it is done

(#180982) szuladam válasza zoo8800 (#180981) üzenetére


szuladam
aktív tag

6 körül +/- 0.5

(#180983) Doki16 válasza szuladam (#180980) üzenetére


Doki16
addikt

A Toyota Corolla hybrid még teljesen új és a legfrissebb rendszert kapta. Rendkívül jó a fogyasztása. A Mondeo is toyota technikát kapott, de még a prius 3 érából. És cserébe csomagtartó sincs benne normális. Az Audi pedig egy plug in hybrid 1.4 tsi-vel. Nem fog olyan jól fogyasztani mint a Toyota.

Ezek közül egyértelműen a Toyota a legjobb választás, de mivel új autó még ha találsz is használtan nagyon drága lesz.

Szerk: Sőt ahogy nézem, jelenleg nincs is belőle használt 7,5 millió alatt.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#180984) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, napfenytetonek/tetoablaknak/targa tetonek van sulyosabb hatranya?
Mire erdemes figyelni?

Everybody lies.

(#180985) focvis válasza Doki16 (#180983) üzenetére


focvis
veterán

Próbáltátok már a Passat GTE-t hosszú úton / autópályán; ha igen, hogy fogyaszt?

(#180984) Crytec210: Ne ázzon be.

[ Szerkesztve ]

(#180986) tboldi válasza Pttypang (#180984) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hogy ne ázzon be. Elektromos mozgatás esetén szép, folyamatos legyen a procedúra, meg az sem árt, ha egyáltalán lehet mozgatni. :D

(#180987) cappa72 válasza Pttypang (#180984) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kis napfénytetőnél nem éreztem igazán előnyt/hátrányt (Ford Galaxy-ban volt). Amikor eladtam, azt kérdezték, hogy beázik-e. Tehát ilyenre lehet számítani. Az enyém nem volt beázós.

Egy mostani nagy panorámatetőnél engem akusztikai borzalom fogadott (tesztvezetésen a VW Touran-ban volt). Engem már rövid távon is kikészített.

De nyilván nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#180988) Doki16 válasza focvis (#180985) üzenetére


Doki16
addikt

Pont a hétvégén próbáltuk ki egy 400 km-es úttal. Teletöltve lett indulva 37 km-t ment úgy tisztán elektromosan. Tehát lényegében elhanyagolható az elektromos hatótáv ekkora úton. Mire hazaértünk megnéztem, hogy mennyit írt a fedélzeti. Kerek 5 litert írt ki, és ami a legnagyobb megdöbbenés volt számomra, hogy nulla emisszióval megtett táv 150km volt. Ez végig országút volt, de mivel a 8-as úton van jó pár 110-es szakasz ott inkább 120 volt a menet :) Mivel fater vezetett ezért ő nem 90-el megy mint én. Tehát egyáltalán nem spórolós menet volt.

Én ha megszakadok se tudok ilyen jó fogyasztást az Outlanderrel. Pedig azzal 86-el megyek GPS szerint :D

Ez a TSI még mindig egy zseniális motort szerintem fogyi szempontjából. A GTE gomb meg nagyon jó móka :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#180989) xEon1337


xEon1337
őstag

Csak a jegyzőkönyv kedvéért.

3 nap alatt elment a Volvo C30-am alku nélkül, pedig szerintem ez aztán rétegmodell (1.6 benzin, ~92k km, 2M). Nem tudtak semmibe belekötni, pedig akkor adtam volna 50e kedvezményt. :DDD
Mindössze ketten telefonáltak, mindketten el is jöttek, a második érdeklődő azonnal vitte is. (Az elsőnek az volt a problémája, hogy sajnos nincs gyárilag USB csatlakozó a kocsiban és ezért a saját zenék hallgatása csak FM transzmitterrel lehetséges.) Három kereskedés küldött sablon SMS-t, de azokkal nem foglalkoztam.

Talán kínálhattam volna 10%-al drágábban, tekintve, hogy a kocsi szinte teljesen költségmentes a közeljövőben és volt hozzá alig futott téli-nyári szett, hótálcák meg minden.. de eladni akartam, nem mutogatni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#180990) SaNyEe válasza szuladam (#180980) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Mire gondoltal arban? :)
Mi nemreg vettunk egy Amperat, eddig minden happy :)

-- end of transmission --

(#180991) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Tudtok valamit a Passat CC rol? Erdemes venni,vagy vannak rosz tulajdonsagai, melyik tipust erdemes venni, vagy nem venni, mit lehet tudni roluk?

(#180992) kisza25 válasza xEon1337 (#180989) üzenetére


kisza25
félisten

Azt tudom, hogy többet nem adok téli-nyári szettet az autóhoz, mert azt nem fizeti meg senki :N
Tudod ez olyan, hogy ez a 2 emberke már lehet régóta keresett és ők nem veszik meg várhattál volna 2-3 hónapot, aztán lehet kevesebbért veszik meg.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180993) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Sziasztok, 2016-os 1.5 Ecoboost 207 ezer kilométerrel ajánlott? Ennek is 250 ezer karbantartási periódusa?

Romanes eunt domus

(#180994) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem :
5 személy + legalább 70 mély / 100 széles csomagtér, megbízható hosszú utakra is, 1M Ft max. Előny ha benzines és/vagy automata, Euro IV (!) ha dízel
Klima és 4 lufi

Ezen paraméterek mentén merre induljak?

:R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#180995) vzsryl válasza szuladam (#180980) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha valahogy ki tudsz sajtolni 7M-t, akkor új Corolla szedán hibrid 1.8 lenne a legjobb választás.
A szedán karosszéria változat előnyei:
-jobb légellenállási alaktényező ---> kisebb fogyasztás
-6cm-rel hosszabb tengelytáv, ami mind a hátsó lábtérben jelentkezik
-a hátsó futómű zajait jobban elnyeli szintén a formai sajátosságai miatt
-nagyobb csomagtér, de ugye mosógépet ezzel nem lehet szállítani, viszont a hatchback-kel igen, ha ledöntöd a hátsó üléseket

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#180996) szuladam válasza vzsryl (#180995) üzenetére


szuladam
aktív tag

Igen ez is benne van. Elvétve találni 7 alatt szalonautot.

(#180997) molnarpeter válasza whited (#180994) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo mk4 2.0 TDCI?

(#180998) SaNyEe válasza whited (#180994) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Pont rád szabtak egy TC Cikket egymillióig :) aránylag friss is [link]

Ugyanitt (nem egymillióért), viszont költségmentes Chevrolet Epica eladó (aláírásomban)

@molnarpeter: mk3-ból mondjuk lehet még válogathatna is, mk4-ből ellenőrizném nem-e 4db mk4-ből rakták-e össze :DDD

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#180999) Drughi válasza molnarpeter (#180997) üzenetére


Drughi
addikt

1milláért mk4 mondeo?
Még 1,5M ért is igencsak lelakottak vannak szerintem.

Pixel 7a

(#181000) focvis válasza Doki16 (#180988) üzenetére


focvis
veterán

Teccik! :K
Csere V60-ra? (én fizetek)

#180989) xEon1337 : Grat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.