Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181251) _q válasza dj79 (#181248) üzenetére


_q
addikt

Ki volt a másik ajánlott?

(#181252) vzsryl válasza Baltincs (#181247) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tehát valami nagyobb ötajtósra van szükséged. Esetleg az Octavia-kat megnézheted, de ugye ott már csak a TSI-k lesznek.
MK4-es Mondeo még nagyobb, és van belőle szedán formájú ötajtós is, viszont nem ismerem a benzines motorjait túlzottan, tehát abban valaki más segítségére lesz szükség.
A Superb szedánja is jó lehet, mivel egy gomb megnyomásával ötajtóssá változik, de ott is ugyanazok a motorok vannak, mint kistesónál.
Mazda 6-ból is ki lehet fogni 2010 utániakat, és ha nem csípte még meg a "dér", akkor egy alvázvédelmet kell neki adni, és sok évig problémamentes. 2.0 benzines egy rendkívül megbízható motor, és arrébb is lehet vele állni. Szintén van belőle szedán formájú ötajtós.
Így hirtelen ennyi.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#181253) Baltincs válasza Doki16 (#181250) üzenetére


Baltincs
tag

Tudok emelni az áron, ha nagyon muszáj, csak gondoltam kikötök valamilyen összeget. Igazából annyi, hogy ezen felül már valószínűleg kell egy kis plusz takaró, de ha van értelme továbbmenni, mert mondjuk "visszajön", és tényleg egy jó minőségű autót kapok, akkor nyitott vagyok rá.

(#181254) kisza25 válasza Baltincs (#181247) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Új fiat tipo sedan 3,59M 5 év gari
Vagy 5 ajtós, de az 3,79M

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181255) dj79 válasza _q (#181251) üzenetére


dj79
senior tag

Maszlag family.

kisza25 valóban jó ötlet a tipo, főként az ötajtós csomagtere nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#181256) Dare2Live válasza Tin (#181229) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"1-2 evnel tovabb nem lehet fenntartani a csokkentett termelest mindenhol."

Egy heti 40h helyett 20hs munkarendel megfeleződik a termelés és a munkaerő költsége is. De 50%os visszaeést hosszú távon nehéz elképzelni, de ha igen akkor biztos megszünnek majd gyárak is. De ez az egész nem fogja az új autó árakat csökkenteni... inkább növelni.

"Valoszinuleg az eloremutato technologias autok hasznalt ara nem fog akkorat esni, mint a regieke."

Lehet. De ennek ott a másik oldala.
Aki használtat vesz az azért teszi mert nincs autóra és üzemeltetésre sok pénze.
Melyiket 8-10-12évest 120-150-200.000kmest fogja megvenni?
- Amiben nincs részecsskeszürő
Vagy amiben van és azok azért 200.000kmnél simán megadják magukat és pl 400.000Ft.
- Ami kokszosodik és az 100.000Ft+
vagy ami nem mert szivó.
- Amiben nincs turbo/kompresszor
vagy amiben van.

"Mert azert lassuk be, az se normalis, hogy az ember par evente uj autot es tevet vesz, evente okostelefont cserel, es igy tovabb. Ez igy csak szemet-termeles."

Mondjuk MOon már kellett vmi az új autó piacnak mert az átlagéletkor vmi 13+év. A szeméttermeléssel meg így megy tovább ugyis kinyírjuk a földet és evvel magunkat.

szer: Most teli vannak a raktárak autókkal vagy 3+hónapot kell rá várni?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181257) _q válasza dj79 (#181255) üzenetére


_q
addikt

Nem tudom még így se.

(#181258) dj79 válasza _q (#181257) üzenetére


dj79
senior tag

Maszlag Nándorék.

(#181259) dj79 válasza Dare2Live (#181256) üzenetére


dj79
senior tag

A heti 20 órás munkarenddel arányaiban nem fog 50%-kal csökkeni a bérköltség, sem a rezsi. Az alacsonyabb darabszám miatt a beszállítók is kénytelenek lesznek valószínűleg árakat emelni.

Az előremutató technológiás autók ára két éve stagnál, viszont cserébe a köréjük szerveződő ipar árai eléggé megemelkedtek.
Aki jelenleg 8-10-12 éves olcsón fenntartható autót keres, az bizony megszívja. A golyóállónak hirdetett technikák ára eléggé felment az utóbbi időben, lásd prius, honda jazz etc. A kokszosodás viszont abszolút nem a turbó meglététől függ, elég sok közvetlen befecskendezéses szívó benzines motorral is meg lehet szívni, lassan ezek az autók kerülnek ebbe az életkorba. Előbb utóbb természetessé válik a használtaknál is a kettőstömegű és pár év múlva a részecskeszűrő réme is.

Az olcsón fenntartható autóval kapcsolatban annyit mondanék, hogy egy kedves ismerősöm pont 2,2 körül nézelődött, 7-8 éves használt kis benzines autókat a megbízhatóbbnak hirdetett fajtákból. Annyit kérdeztem tőle, hogy mennyi időre tervezi: 5-6 év. Vezérléscsere, gumik, lassan fékek, etc kb ennyibe fognak kerülni, a végén pedig a hahus árakat elnézve ennyit fog érni. Elkerekedett a szeme, majd két hét múlva vett egy swift 1.2 gl "fapadot", mert ezzel tudja tervezni a költségeit. 1,2m hitelt felrántott, 5 év alatt kifizeti és valószínűleg anyagilag is jobban jön ki a buliból, mint egy 7-8 éves polo/fabia/clio megvásárlásával.

(#181260) batai15 válasza kisza25 (#181254) üzenetére


batai15
félisten

A Tipo amúgy tetszetős , és van dízel +automata kombi is bár nem tudom Fiat lévén mennyire kell félni tőle.

(#181261) _q válasza dj79 (#181258) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Érdemes tőlük is érdeklődni auris ügyben, lehet olcsóbbak mint a másik két ismertebb csapat?

Végül vettél autót valamelyik csapattól?

(#181262) Tin válasza Dare2Live (#181256) üzenetére


Tin
veterán

Mint látod feljebb, a Toyotara 3 hónapot kell várni. Karácsony előtt. Ezek hülyék. És a németországi forgalmazó nekiállt a Brexitre hivatkozni.

(#181263) dj79 válasza _q (#181261) üzenetére


dj79
senior tag

Nem, egyiktől sem, kintről vadászok hibridet, ezt már eldöntöttem.
Nándiék priusban erősek, Auris ügyben auto329 jó és ajánlott lelőhely. Esetleg érdemes belépni a facebookon a Toyota Auris Club (original) csoportba, Roland vagy Zsombor hirdetései miatt, ők is kedvelt dílerek :)

(#181264) Dare2Live válasza dj79 (#181259) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A heti 20 órás munkarenddel arányaiban nem fog 50%-kal csökkeni a bérköltség"

Bérköltség 99% a bér. Ami kint pont annyit csökken.
Moon nem tudom itt nincs ilyen uri huncutság itt nem 4hsitják a dolgozót hanem kirúgják 4szakból az egyiket, aztán a másikat és maradt kettő. Bérköltség feleződött.

"Az alacsonyabb darabszám miatt a beszállítók is kénytelenek lesznek valószínűleg árakat emelni."

Így van. Ami tuti olcsobb nem lesz. Nem mellesleg az összeszerelésnek se segít ha 50%on pörög a gyár. Rengeteg járulékos költség ígyis úgyis megmarad.

A használt autó piacról kiszorulnak a régi max katalizátor van rajta szivók. Minden DI, turbo, nagynyomású, részecskeszürő....... Ez mind drága dolog.

"A kokszosodás viszont abszolút nem a turbó meglététől függ, elég sok közvetlen befecskendezéses szívó benzines motorral is meg lehet szívni, lassan ezek az autók kerülnek ebbe az életkorba."

Minden motor ami közvetlen befecskendezéses az kokszosodik. Turbos az gyorsabban, mert szelep nem csak EGR, PCVtől kapja a piszkot/olajat hanem turbotól is. De tényleg ez a legkisebb gond 75-150kkmenként 100kért megtisztítatatod oszt csokolom. Ez nem tétel egy részecskeszürőhöz képest ami simán kipurcan 150kkmnél aztán 400-600.000Ft.

Ez a használt vagy új dolgot én is megfutottam nemrég. 2-2.5 max 2.8 körüli kissebb egyterüeket max crossovert néztem... Brutál milyen állapotok vannak a használtpiacon. Lerugott, kiglancolt, visszatekert, kicsit/nagyon törött, csúnyán javított horror. Biztos ki lehet fogni jó darabokat is nekem végül elment a kedvem és vettem egy új Vengat.

szerk: btw Prius is tud kokszosodni?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181265) _q válasza dj79 (#181263) üzenetére


_q
addikt

Az utóbbi volt eddig meg, csak bíztam hát ha lesz olcsóbb forrás, de nem :D

Hogy érted kintről vadászol? Amiket árulnak az ismertebb emberek az is kinti. Magad akarod behozni vagy mivel leszel előrébb?

(#181266) dj79 válasza Dare2Live (#181264) üzenetére


dj79
senior tag

Kint lehet, de régebben a mo-i egyéb gyárak esetében eddig úgy volt, hogy a sori dolgozók repültek, az eltartott vízfej arányaiban nem csökkent...

A használt/új dolgot én is megfutottam. 2,2m használt vagy 5m új. Itt nyilván mások az aránypárok, de a mi felhasználási szokásainkhoz a használt jobban passzolt. Hetekig kerestem 10 év körüli benzines egyterűt/kombit illetve priust, rengeteg lyukrafutással, volt olyan hétvége, hogy szombaton leugrottam Tatabányáról Szegedre, vasárnap Tatabányáról Sopronba... Aztán egy napon Pesten volt egyéb dolgom, rákukkantottam a mentett keresésre és szembejött a megvásárolt jármű. Azóta már túl vagyok a kokszmentesítésen is :).

Priusoknak is megvan a saját baja, EGR koszolódás, hűtőköz-koszolódás, inverter vízpumpája etc, akkupakk-ellenőrzés javasolt, viszont kimondott kokszosodásról még nem hallottam.

_q nos, a keresés vége felé majdnem vettem egy kettes priust. Szervizkönyv, ránézésre rendben volt az autó. Egy budapesti Toyota szalon hozta be Hollandiából és helyezte forgalomba. A srác ott vette, minden a legnagyobb rendben felkiáltással zárták az állapotfelmérést. Használta, mindent rendberakatott. Nem éppen az ársáv alján volt, de megnéztem, mentünk egy kört, egyben volt a kocsi. Elkértem az alvázszámot, lefuttattam egy autodna lekérdezést nyolcezerért és bizony kiderültek a turpisságok. A kocsi a holland kereskedés és magyar szalon között elég jót tolatott.... na itt lett elegem és ekkor mondtam azt, hogy ha már egyszer a lehetőség adott, miért ne túrázzak egyet :D azóta annyi változás lett, hogy a vásárlás ideje nyár elején lesz.

[ Szerkesztve ]

(#181267) _q válasza dj79 (#181266) üzenetére


_q
addikt

Ezt megértem, viszont van kevésbé macerás része is ennek az egésznek. Vannak emberek, akik behozzák helyetted a kocsit, meg is nézik minden rendben van-e. Igaz csak képről, de látod a kocsit, leírás ott van, aki behozza lebeszél mindent a kinti eladóval. Persze nem te nézed meg személyesen, viszont amennyi idő, pénz és energia rámegy, ha te magad hozod haza, az nem biztos, hogy ér annyit. Akkor már miért nem a lehet 1-200e Ft-al drágább de megbízható itthoni, általad is említett emberekkel hozatod be?

(#181268) kisza25 válasza batai15 (#181260) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Innen nézve elég félelmetes :DDD
Amúgy menj fel hahura, 300-400ekm-t futottakat is árulnak (a többi vissza van tekerve :P )
Nekem 12500 km van benne jelenleg.
Nem friss motorok, kiforrott kunstrukció, 500 felett vagyunk a csoportban, de nem nagyon van rá panasz, más csoportok meg tele vannak. Ami előfordul az 1,4 szívónál, hogy 10-15ekm megeszik 3-4 dl olajat, de többségnél nem eszik semennyit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181269) dj79 válasza _q (#181267) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, tudom, felvettem a kapcsolatot az egyik ilyen emberrel, kb 1200-1400 EUR a teljes költség + a magyar okmányok.

[ Szerkesztve ]

(#181270) dj79 válasza kisza25 (#181268) üzenetére


dj79
senior tag

Jól néz ki, főleg a löncs (lounge) csomagos jön be nekem.
Igazából elég lenne nekünk is ez a méret, már jóval kevesebb cuccal utaznak a kölkök hála az égnek, nem kell elvinnünk a fél háztartást :DDD

(#181271) kisza25 válasza dj79 (#181270) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most ott tartok, hogy megint elég lenne az i20 is, de mindegy :P
Ebbe hanyagul behajigálhatok mindent a csomiba, mert elfér (440 liter) 16" kerekek kényelmesen befértek, meg is kellett támasztani ne guruljanak előre hátra, 160-as kiságy is befért.
[kép]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181272) Dare2Live válasza dj79 (#181266) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nézegettem priusokat 3.5ig.

Úgy indul, hogy a MOon eladásra kínált prius 2-3ak 99% Holland, Német, Olasz... Ez tiszta sor, gondolom neked is megvolt.

Az tűnt fel holland, német árakat nézve, hogy nem jön ki sehogy a matek. Amennyiért MOon a használt priusok mennek az azonos évjáratot nézve csak úgy jön ki, ha a Német, Holland legalját veszik meg. A 300-600.000kmet futottakat. Ha nem így tennének kb 0ba jönnének ki.
Jó a prius de a magyar használt piac 99% ez. Nincs olyan, hogy 5éves Prius és csak 100kkmet futott. Ha igen akkor az vagy két darabból van, vagy árvízkáros vagy ....

szerk: hamár fiat. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181273) _q válasza dj79 (#181269) üzenetére


_q
addikt

Én is úgy tudom 5-600e Ft egy behozatal mindennel együtt. Innen nézve meg már akár az ismert és sokak által megbízhatónak nevezett emberektől is vehetnéd. Tehát nem értem annyira mi a gond?

(#181268) kisza25
1.4 nem kevés? Nekem a G astra-ba az van és a maga kb. 1100 kg-val is kevés de nagyon :(

(#181270) dj79
Még 1 gyerekkel is megkérdőjelezném, főleg ha nyaralás, hétvégi hosszabb utak is vannak. Még egyelőre tapasztalatom nincs, de biztos vagy benne ekkora csomagtér nem kicsi?

(#181272) Dare2Live
Azt mondod az ismert és megbízhatónak mondott csapatok mind visszatekerik a priusokat?

(#181274) kisza25 válasza _q (#181273) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem elég, a-ból b-be elvisz, 140 (gps) pályatempót bírja és ilyenkor sem hangos, nem egy rakéta az biztos

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181275) Dare2Live válasza _q (#181273) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez nem most volt, de nem nagy dolog utánamenni. Ha kereskedőnek nincs meg rajta tisztán a 300-400K nem csinálja. Nézd meg a Holland, Német árakat. Nézd meg a magyar "megbízható" árakat. Kijön?

Nekem anno nem jött ki, csak ha a legalját veszik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181276) _q válasza Dare2Live (#181275) üzenetére


_q
addikt

Nem láttam panaszkodó ügyfeleket a facebook csoportokban. Amúgy információim szerint ezeket nem a szokásos hirdető oldalakon keresztül szerzik be, ezért is tudják megoldani, hogy "jó áron" adják tovább.

(#181277) troland26


troland26
őstag

Srácok !
Szeretném lassan lecserélni a 16 éves Seat Ibizámat . A csere jövő tavasszal , nyár elején lesz aktuális . 5m környékén szánnék rá vagy új vagy , ha használt max 1-2 évest . Főleg rövid távokat mennék napi kb 10-20 km ,hetente egy hosszabb olyan 100 km . Mindenképp benzinest szeretnék . Túl nagy igényeim nincsenek , digit klíma , elektromos ablak minimum 100le ...ilyesmik . Több versenyző is van amik szóba jöhetnek . Kia Ceed , Seat Leon , Toyota Corolla HB , Ford Focus , K Astra ( bár erről sokan lebeszélnének ) , Mazda3 ( itt viszont csak a használt játszik , de kissé drágállom a használt Mazdák árát ) Ami biztosan nem Suzuki , Dacia , Fiat . Csak ferde hátú kivitel érdekel 4 hengeres motorral . Van értelme szívó benzinest nézegetnem ? ( tudom , hogy jövőre már csak turbós lesz )

(#181278) dj79 válasza _q (#181273) üzenetére


dj79
senior tag

A lehetséges behozatal személyes okai a magyar piacon tapasztalt állapotokon kívül:
1. a vámügynökünk regadózik is, mindenhová van bejárása
2. a helyi regadós vámos a lányom legjobb barátnőjének az édesapja, de a vámhivatal vezetőjével is jóban vagyunk
3. lakik kint rokon, ahol néhány napig maradhatok, illetve segít az ügyintézésben
4. barátom furgonjai a holland-belga utakat járják hetente többször is, tehát gyakorlatilag repjegy re sem kell költenem, potyautasként tizenpár óra alatt kijuthatok és akár vissza is.

(#181279) _q válasza dj79 (#181278) üzenetére


_q
addikt

Kivételes helyzet a tiéd, így tényleg megér egy próbát. Esetleg tapasztalatokat pár mondatban ha lesz kedved majd megoszthatnád.

(#181280) Dare2Live válasza _q (#181276) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Uazt az évjáratot, kmet lényegében uannyiért adják mint amennyiért holland/németben van.
Miközben az egész hazahozatal, honosítás + haszon egy 600-900Ks buli. Hát ez a matek nekem nem adta ki.

De persze igazad van ez öszejöhet úgy is, hogy nekik saját forrásuk van aki csak nekik 600-900Kval olcsobban adja el mint ami a piaci ár mint amennyiért el tudná adni másnak. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181281) rbalint88 válasza Dare2Live (#181280) üzenetére


rbalint88
addikt

egyet ne felejts el. ha saját piacra adja el, akkor garanciát kell vállalnia az utolsó kárpitbolhára is, míg a "nur gewerbe/export" típusú hirdetésekben kikötik, hogy garancia nélkül, továbbértékesítésre adják az autót -> általában minimum kishibás állapotban, azt meg itthon olcsóbb megjavítani sokkal, mint kint. szóval almát almával érdemes hasonlítani :)
plusz ismerek olyan kereskedőt, akinek vannak kinti szerződött partnerei, ott úgy van, hogy csomagokat lehet elhozni, amiben van olyan autó is, ami az itteninek is csak nyűg, de nullában elmegy gyorsan. megvan ennek a szakmának is a "szépsége" :DDD

(#181282) Tin válasza Dare2Live (#181280) üzenetére


Tin
veterán

Áfa nélküli áron veszi. Itt ki vannak írva olyan kocsik. Megveszi anélkül és az a haszna.

Vagy amit Bálint mond.

[ Szerkesztve ]

(#181283) MunezXBK válasza rbalint88 (#181281) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Látom Te tudsz valamit. ;)

Mi is így vettük otthon az autókat.

(#181284) dj79 válasza Tin (#181282) üzenetére


dj79
senior tag

Van olyan eset is export esetén, amikor az utolsó helyi tulajdonos kap vissza regadót, ezt is le tudják alkudni az árból.

(#181285) Citroware


Citroware
addikt

Láttok-e arra tendenciát, hogy a továbbiakban (is) nagyobb mértékben fog csökkenni a dízel motoros autók értéke, mint a benzineseké? (ugyanazon a típuson belül)

(#181286) rbalint88 válasza Citroware (#181285) üzenetére


rbalint88
addikt

nem látunk, max sejtünk, de igen.
amúgy nem rossz a dízel, csak helyén kell kezelni (és hosszú utakra használni). én nem bánom, ha kiszorul a városból, bár nehéz olyan adó/behajtási díj/egyéb intézkedés rendszert kitalálni, ami a felhasználás mellé optimális hajtásrendszerű autók felé tereli a usereket.

(#181287) Gyb001


Gyb001
senior tag

Valakinek van tapasztalata a carnext.com ról. Hihető amit írnak róla?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#181288) Baltincs


Baltincs
tag

Igazából, amit vagy kihagytam, vagy nem tudom, nekem ezek a picit magasabb egyterűek tetszenek, mint a sportsvan, vagy a touran(csak az bődült nagy), vagy egy jazz, inkább az érdekelne, hogy egyterűből, ami azért pakolható is, melyiket ajánljátok, vagy melyiket nagyon nem, esetleg milyen motorral. Fiatot meg isten igazából nem mernék venni, apámnak volt egy fiat bravoja, és állandóan szervizben volt. Aztán lehet az valami típushiba volt.

(#181289) simii16


simii16
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Hamarosan szeretnék autót vásárolni és elképzelésem ugyan van, de szeretném a véleményeteket is kérni.
Jelenleg elég idős gépparkkal rendelkezem és szeretnék valami fiatalabba, modernebbe átülni. Tavasztól őszig főként egy 1990-es Mazda MX-5-öt hajtok, amit imádok vezetni a közvetlensége miatt, de már vágynék valami komfortosabbra, illetve néha jól jönne a plusz két ülés is. Nagyon fontos, hogy valamennyi vezetési élményt adjon az autó, el tudjak menni vele kirándulni a hegyekbe, még ha nem is "kanyarvadászatra", de egy jó autózásra. A napi munkába járásom, amire még használnám, az 2x20km. Havi 1-2 hosszabb út általában, ami még ehhez jön.
A kiszemeltem BMW E92 volna, abból is 25i, ha úgy alakul 30i. Dízel gondolatával is eljátszottam (25d, 30d), nem tudom ez mennyire lenne alkalmas az én felhasználásomra. Csábító a fogyasztása, teljesítménye.
2,5-3,5M Ft lenne a keret nagyjából erre a projektre. Mi jöhetne még szóba?

(#181290) Baltincs


Baltincs
tag

Bár az egyterű dolgot lehet elengedem, ha van jobb, jobb áron, jobb felszereltséggel.

(#181291) Gombinyó válasza focvis (#180688) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hm, most nézem 2 éves, nem sokat futott (20-50e km) Golf 7 Variant van 1.4TSI 150LE-vel 5m környékén Comfortline felszereltséggel még garival. Gondolom ezek flottás autók voltak.
Ezekhez meg lehet valahol nézni a kötelező szerviz előírást?

(#181292) focvis válasza Gombinyó (#181291) üzenetére


focvis
veterán

Arra gondolsz, hogy mit mikor kell cserélni a gyári előírás szerint?

Olaj - 30 e. km vagy hamarabb, ha a gép úgy érzékeli / 1 év
Pollen - 60 e. / 2 év
Légszűrő - 90 e. / 4 év
Gyertya - 60 e. km, az évet nem tudom
Vezérlés - asszem' 120 e. km
Üzemanyagszűrő - elvileg 60 e. km lenne, az enyémben nem volt ilyen szűrő (2.0 TSI)
Fékfolyadék - először 3 évesen, majd 2 évente.

Részemről:
- olajat 15-20 e. / 1 év,
- légszűrőt minden 2. olajcserénél,
- pollenszűrőt 1 évente cserélnék.
Mindenki mást gondol erről, a fenti a saját ütemezésem. Mivel VW-hez olcsón megvehetők a minőségi utángyártott szűrők (Mann, Hengst, Bosch, stb.), így gyakran megesett, hogy minden olajcserénél cseréltem a légszűrőt is - hozzáteszem, feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#181293) Gombinyó válasza focvis (#181292) üzenetére


Gombinyó
őstag

Erre gondoltam, thx!

(#181294) tibbike01 válasza focvis (#181292) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha sokat jársz poros földúton, akkor illik évente cserélni a szűrőket. De már biztosan sokan tudják :)

(#181295) BigBlackDog válasza focvis (#181292) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Annyival kiegészíteném, hogy a nálam lévő 1.4 TSI fix 30e km/2 éves intervallumra van állítva, ha jól tudom.

(#181296) Tin válasza BigBlackDog (#181295) üzenetére


Tin
veterán

Mennyit fogyasztanak ezek az 1.4 TSI-k valojaban varosban (dugozas, rovid tavok), illetve autopalya 140-nel?

(#181297) focvis válasza BigBlackDog (#181295) üzenetére


focvis
veterán

Olyanról (is) hallottam, hogy első alkalommal 30 e / 2 év; utána 30 e / 1év.

(#181294) tibbike01 Jogos.

[ Szerkesztve ]

(#181298) BigBlackDog válasza focvis (#181297) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pont ma reggel néztem meg, majdnem így van nálam. :K
- Első csere 2 év/30e km után (amelyik hamarabb jön) - Ez megvolt pár hete
- Most a következő kötelező szervizig kb. 1 év/kb. 30e km van hátra, a következő olajcseréig viszont kb. 2 év/kb. 30e km

(#181299) MunezXBK válasza Tin (#181296) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De melyikek?

Nekem is az van, 170 lovas, twincharger, DSG. Városban, rövid távokon 9+ liter, pályán 140 körül, max. 7.5.

(#181300) BigBlackDog válasza Tin (#181296) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A városi jó kérdés, ha tehetem kerülöm azokat a helyzeteket. Pályán a Leonban a 122 lovas egynégycsí nálam 5.9-6 litert kér százon GPS szerinti 130-as tempónál az eddigi tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.