Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151051) Luck Dragon válasza hacki87 (#151050) üzenetére

:DDD Te jó ég..

BigBlackDog
Értem! Nem is tudtam hogy ez is kell hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#151052) #94529552 válasza theuprising (#151046) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem pont erről beszélt vzsryl.

(#151053) Faith


Faith
aktív tag

Üdv

Tud valaki segiteni, hogy a Skoda Octaviak amikben 1.8T motor van (150Le) milyen áron mennek el? 2005 környéki sedant keresek lehetőleg 160 ezer kilometer alatt de ezzel a motorral nem talalok igazaból ilyen kocsit. Mennyi a reális ára egyebként ezeknek? Csak mert hasznaltauton egyetlen darab van fenn ilyen ilyen motorral.

(#151054) BigBlackDog válasza Faith (#151053) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, szerintem a sima turbós motorral csak MK1 Octaviakat szereltek, amik 2005-2006-ig gyártódtak így tippre. Szóval nem lesz könnyű menet szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#151055) szabonagyur válasza BigBlackDog (#151054) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért egy 12 éves autótól is elvárni, hogy csak max 160 legyen benne.. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151056) BigBlackDog válasza szabonagyur (#151055) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk sokan évente 10-12e km-nél nem mennek többet. Bár igaz, hogy azok általában nem egy Octavia méretű autót vesznek és nem egy turbós, 1.8-as motorral. De igen, szerintem is kell egy kis szerencse egy olyan futásteljesítményhez.

[ Szerkesztve ]

(#151057) Faith válasza szabonagyur (#151055) üzenetére


Faith
aktív tag

Legyen akkor 200 ezer kilométer. :) De igazaból a reális ára érdekelne ezeknek mert 1.4 meg 1.6 motorral már találni 1 millió alatt viszont az kevésnek tünik ehhez a kasznihoz.

[ Szerkesztve ]

(#151058) MunezXBK válasza szabonagyur (#151055) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vettem egy B Omegát, 141.000 van benne, 23 éves.

Minden briefje itt van, kmóraállásokkal, extulajok adataival, stb.

(#151059) szabonagyur válasza MunezXBK (#151058) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy nem lehetetlen, de azért mint elvárás kicsit nagy szerintem :) Tudok én is F Astra-t hibátlanul, minden papírral első tulajtól 99-ből garantált 89e km-el ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151060) MunezXBK válasza szabonagyur (#151059) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, elvárás? Akko nem szótam. :D

(#151061) lenko válasza szabonagyur (#151055) üzenetére


lenko
aktív tag

A jelenlegit 12 évesen vettem 138e km-el, az előzőt 15 évesen 124el.

Az embereknek fáj az igazság!

(#151062) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Dízel Mazda6-om mellé vennénk autót az asszonynak. Lenne egy rokon autó eladó, itthoni 2000-res Honda HR-v, 300e km, 5 ajtós 4WD CVT 1.6 105ló. Mivel nem egy topp állapotú autó és a két kerékív rohad is, így az ára igen kedvező, 450, februárig érvényes műszakival, az elműlt 25 ezer kilométeren bevallottan nem lett rá költve, olaj is csak utántöltve.
Kipróbáltam, teljesen oké. CVT szokatlan, produkál érdekességeket, de nem rángat, nem torpan. Úttartása, futóműve teljesen jó, fékek ráznak, minimum betét de talán tárcsacsere, persze vezérlés, olaj, váltóolaj csere a minimum részemről. 5 év 30 ezer km az elvárás tőle, ha többet nem költök rá.
Vehető?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#151063) szabonagyur válasza lenko (#151061) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem írtam, hogy lehetetlen, de olyan esetben amikor mondjuk 1 db hirdetés van összesen ilyen az azért eléggé leszűkíti a lehetőségeket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151064) hacki87


hacki87
senior tag

Sziasztok!

Ha az üzembentartói szerződésben van három dátum:

Az üzembentartói szerződés hatálybalépésének napja.
A jármű az új üzembentartó birtokába kerül
Az üzembentartói szerződés kelte.

megegyezik az úgy jó? emlékszem anno amikor vettük az autót és ott is volt 3 dátum sztem amúgy lényegében ua szöveggel csak ott tulajdonos volt üzembentartó helyett akkor ott volt valami gubanc. de már nem tudom mi volt az.

(#151065) BigBlackDog válasza MunezXBK (#151058) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jó, a Civic is 8.5 évesen, 36e km-el került hozzám. Szóval vannak csodák.

;]

[ Szerkesztve ]

(#151066) hobizoli válasza szabonagyur (#151055) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2004-s Ignis 127k van benne

több drón kell ;P

(#151067) bozont válasza theuprising (#151043) üzenetére


bozont
veterán

Igaz nem Ecotec lesz az. Pontosan még nem kérdeztem milyen felszereltség, csak annyit tudok hogy 1.6 és hogy Zafira B. Kicsit keresgéltem neten és ha jól olvastam, akkor ez már az 1.6 Twinport 115LE verzió. Bár ettől sem lesz sokkal fürgébb. Bár ami jobban foglalkoztat és elég keveset találtam róla (legalább is magyar vagy angol nyelven), hogy mennyire megbízható motor ha rendszeres a karbantartás.

(#151068) probizz


probizz
tag

Milyen kombit vennétek 2,5 M Ft-ig és melyik motorral?
- Megbízható motor (benzines és dízel is lehet)
- Jó futómű, összességében jó konstrukció
- Népszerű, könnyen eladható
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#151069) -v- válasza probizz (#151068) üzenetére


-v-
addikt

330i touring

(#151070) rbalint88 válasza BigBlackDog (#151065) üzenetére


rbalint88
addikt

2009 Splash 38k km :)

vilike plez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151071) theuprising válasza probizz (#151068) üzenetére


theuprising
tag

Prémium autót keresel vagy inkább mindennapos "népautót" (most nem csak a VW-re gondolok)?
Hány km-t mész egy évben?
Számít a megítélése az autódnak? Nem zavar ha néha szembejön egy ugyan olyan?

(#151072) sasa134 válasza probizz (#151068) üzenetére


sasa134
addikt

Accord 2l benzin

Avanti Roma

(#151073) vzsryl válasza probizz (#151068) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Honda Accord, 2.0 benzin.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#151074) probizz válasza theuprising (#151071) üzenetére


probizz
tag

Ezt az autót az egyik barátomnak nézzük.
Nekem a Mondeo jutott eszembe, neki pedig az A4/A6.
Nem feltétel, hogy prémium márka legyen.
20-30K km/év

(#151075) theuprising válasza probizz (#151074) üzenetére


theuprising
tag

Mondeo-ra vigyázni kell, rengeteg volt a céges autó, ebben az árban a hirdetések túlnyomó része "vigyétekmán'el" bontószökevény, benzinessel nincs baj, a dízelből az 1.6-os TDCi és a 2.0 TDCi az PSA motor, rendben vannak viszont rájuk is igaz a kettőstömegű-turbó-kuplung halálozás, plusz egy kis részecskeszűrőnek nevezett idegbaj is. Városi használatra nem ajánlom a dízelt, maradjon a benzinesnél, de összességében a Mondeo-t elkerülném, nem azért mert szar, hanem azért mert vannak jobbak. Audi-t pedig csak nézni szabad, pénzt adni értük nem (bár ezért tuti kapok majd a fejemre itt ;] ).
Ahogy a többiek is írták, Accord 2.0 benzin, bár abból a kombi eléggé halottaskocsisra sikerült, megértem ha nem tetszene neki, de a motorjától nem kell félni. Vagy Toyota Avensis kombi, ennyiért bőven lehet jót találni, figyeljen oda, hogy legalább 2006-os legyen ha benzines, azelőtt olajevés-problémák voltak az 1.8-nál, ha meg dízel kéne akkor a 2.2 D4D-t kerülje el jó messzire, a 2.0 D4D-vel nincs különösebb probléma, azt nyugodtan lehet.

(#151076) -v- válasza rbalint88 (#151070) üzenetére


-v-
addikt

Most mé. Mindegyik kritétiumot tudja, amelyiket írta :D

(#151077) runner 125 válasza rbalint88 (#150990) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz az infókat. Bejön nagyon az XF, de csak a 3.0 diesel férne bele. Soha nem rajongtam az angol autókért, az egykoron létező megbízhatósági nyűgöket mára már vajon levetkőzték? :F
Próbáltam utánanzéni, elvileg PSA eredetű ez a 3000-es blokk, bár 2 helyen is olvastam, h nem 1:1-ben tették át, hanem módosítottak rajta pár dolgot.
Bár PSA vonalon vajon mibe raktak ekkora dieselt?

Giuila is szép, de az Alfa iszonyú távol áll tőlem.

Acheron

Úgy néz ki, bár még nagyon képlékeny a dolog.
GS tényleg combosabb árban, nem fog beleférni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#151078) rbalint88 válasza runner 125 (#151077) üzenetére


rbalint88
addikt

PSA-féle 2.7 hdi mutációja lehet ez akkor, ott az eredeti lökettérfogattal 607, 407, Jag S-type-ban volt, továbbreszelve 3.0-vá Citroen C5, C6 (C8?, Pug 807? - de lehet ezekben csak benyás V6 volt) örökölhette. Ha a komplett JLR csoport ezt használja, akkor még Discovery és Range Rover vonalon lehet utánanézni.

amúgy egy faceliftes S60 2.gen nem lenne jó? ~belefér a keretedbe, a márkapreferenciába, van hozzá jó motor (T6 AWD ftw!), kellemes az enteriőr és nem kell új szerelőt se keresni hozzá :)
[link], [link] azt mondjuk nem lehet mondani, hogy nagy a választék :DDD

(#151079) aero. válasza runner 125 (#151077) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hallani már a régi nyűgökről az új Jageknél. A 3.0 valóban PSA és nagyon úgy fest levetkőzte a 2.7 betegségeit. Amúgy 407-ben, C5-C6-ban volt ez a motor náluk. Én rajtuk tartanám a szemem, jó kis alternatíva a német triónak.

(#151080) bajnokpityu válasza theuprising (#151075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Most vettem céges mondeót. Miért is szar?

Inkább mint import lom..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#151081) -v- válasza runner 125 (#151077) üzenetére


-v-
addikt

Német trió ne, angol autókért nem rajongsz, alfa távol áll tőled, és volvót passzolnád el, tehát az is offos.
Hát, olyan túl sok minden valóban nem marad így, menjen az infniti :)

(egyébként ezt az ez vagy az a márka nem begyere dolgot sose értettem, nekem mindig is konkrét típusok tetszettek, én se szeretem az alfát, de a giulia nagyon kéne, szintén nem vagyok angol autó rajongó, de az XF kurva jó és nagyon kéne, bmw egyáltalán nem szimpatikus márka, de a 330i azért jöhetne stb :D ezek tetszenek, ha az adott típus jó meg nem hullik szét, tudja amit kell, kit érdekel mi van az orrán, meg a márka többi autója milyen :F )

[ Szerkesztve ]

(#151082) BigBlackDog válasza runner 125 (#151077) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy ilyen esetleg? Bár tény, hogy ebből nem fogsz 3-4 éves példányt kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#151083) -v- válasza BigBlackDog (#151082) üzenetére


-v-
addikt

Olvass teszteket, ezeket mindenhol lehúzták, nagyon nem jól muzsikál együtt ez a V6 meg az automata :U nem egy jól sikerült autó.

(#151084) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

600 000 Ft-ig milyen kisautót ajánlanátok kezdő sofőrnek? Nyár végére lesz meg a jogsija, agglomerációból járna be egyetemre, meg hasonló rövidebb, városi utak lennének.

Amit nem szeretne az Corsa C, azon tanul most és nem tetszik neki, Puntót ajánlottam én, de ezen kívül kéne még pár alternatíva, amit érdemes nézegetni. Nekem személy szerint Ibiza/Polo szimpi még, de nem tudom mennyire rohadhat, Clióból látom, hogy rengeteg van.

Nem tudom, hogy például mik a vélemények a Daewoo/Chevy Kalosról tartósság szempontjából, családban volt egy szedán, azt szerette a tulaj, nem is tűnt problémásnak (vigyáztak rá mondjuk eléggé).

Köszi a válaszokat. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#151085) szőröscica válasza -v- (#151069) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez az uj 540i touring eleg kiraly lett. Meg a 30 millios ara sem rossz :D

(#151086) roberto211 válasza Bad Pritt (#151084) üzenetére


roberto211
őstag

Clio,Wagonr, 206 esetleg , g astra ha egy picit nagyobb belefér esetleg focus. Ha fiatal akkor kihagyhatatlan a 316i compact mpacket matricával :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#151087) tboy93 válasza Bad Pritt (#151084) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo az a C corsa, keressetek neki belole egy ep példányt :K

(#151088) Richard! válasza roberto211 (#151086) üzenetére


Richard!
addikt

Ennyiért nem vennék Focus-t, de még G Astra-t sem... :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#151089) roberto211 válasza Richard! (#151088) üzenetére


roberto211
őstag

Tulertekelitek mind a kettőt. Ezek a nem vennék ennyiért kijelentések 2 évvel ezelőtt volt igaz.

Azóta 2 évet öregedett ,ment le az ára stb. Nem érnek már olyan sokat árban. Lehet kifogni jókat már bőven ennyiért. 600ert. G astraert én specko amit ki adnék max 600. E fölött egy fillérrel sem.

Focus ha nagyon patika azt lehet eladni max 750be. Egy astrahoz képest meg ég és föld. ;)

tboy: Mi abba a jó ? :D. Amúgy mondta nem azzal van a gond h nincs hanem azzal h nem tetszik az illetőnek. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#151090) szabonagyur válasza roberto211 (#151089) üzenetére


szabonagyur
félisten

G Astraból max a 2000 körüliek ha vannak 600-ért, egy széria végéből azért bőven több és a kettő között van mondjuk majdnem 10 év.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151091) rasotamas válasza rasotamas (#151062) üzenetére


rasotamas
veterán

Erre valaki?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#151092) roberto211 válasza szabonagyur (#151090) üzenetére


roberto211
őstag

De én mondjuk a 98-2002 koruliekre gondoltam.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#151093) tboy93 válasza roberto211 (#151089) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ecceru, kevesbe rohad mint a punyesz, kevesebbet is ker enni. Unalmasnak hot unalmas, de csajosan konnyu vezetni es parkolni vele.

(#151094) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!
Kolléga keres autót igazolt meglévő 3 gyerekkel szóval kell a hely :DDD Volt neki diesel szóval köszöni szépen kihagyná. Sok rövid távval használná ezért nézegeti a 2.0 szívós S-maxokat. Erről nem tudom mik a vélemények? A kasztnit mennyire mozgatja meg? Nem egy gyorsulós fajta, a sebességhatárokat is betartja, de azért jó lenne ha a mezőgazdasági gépet megtudná biztonságosan előzni :DDD Kb ennyi a kritérium.A válasz engem is érdekelne mert Ford fronton a Focusal megvagyunk elégedve (1.6 benzin) viszont mi is szeretnénk cserélni Mondeóra de ugye benyásból ritka mint a fehér holló az ecoboost meg drága na és persze ott is van sok költséges alkatrész.

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#151095) -v- válasza roberto211 (#151089) üzenetére


-v-
addikt

Valoszinusitem, a "jo" definicioja nem ugyanaz mindenkinel :)

2 ev alatt, ha mar ezt eloveszed, erdemes megnezni a nyilvanvalo oregedesen kivul mennyi minden mas is tortent, meg milyen egyeb piacbefolyasolo folyamatok vannak :U

(#151096) vzsryl válasza -v- (#151095) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Konkrétan az utóbbi 2-3 évben lefelé szinte semmit sem változtak az árak, sőt néhány típusnál inkább fordítva...
Gondolom erre utaltál...:)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#151097) theuprising válasza bajnokpityu (#151080) üzenetére


theuprising
tag

Szerintem csak hülyén fogalmaztam, így lett volna:
de összességében a Mondeo-t elkerülném, nem azért mert szar lenne, hanem azért mert vannak jobbak.
Szerintem nem szar, bár az 1.8 dízelt kerülném. Dolgoztam a Ford-nál egy ideig, bár igaz nem szervizesekkel hanem az IT-n, de állandóan bányásztam a szervizadatbázist csak úgy kíváncsiságból, a comment oszlop tele volt olyanokkal, hogy "ez egy f0s", meg "köcsög francia hulladék motor", de a személyes kedvencem ez volt: "Ajánlottam a kedves ügyfélnek, hogy idegesítő őt már folyton itt látni, menjen és vegyen egy benzines Toyotát vagy Hondát, legalább nyugtunk lesz tőle és ő sem áll minden hónapban szervizben". Ez egy 1.8-as dízel Mondeo garanciális szerviztörténetének comment bejegyzései voltak :D

(#151098) roberto211 válasza -v- (#151095) üzenetére


roberto211
őstag

Nem azt mondtam patika hanem szimplán jó amire kell picit költeni de egybe van ,s nem egy bontószökevény.

Miért őszintén ,szerinted mennyit ér egy 99es fóka és/vagy g astra? Milliót ?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#151099) szabonagyur válasza roberto211 (#151098) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egész onnan indult ki, hogy szerinted jó G Astra van 600-ból ami nem igaz.

De kolléga erre írta, hogy kinek mi a jó az a nem mindegy. Szó sem volt az eredeti posztodban, hogy egy legelső kiadásról beszélsz.

Egy jó G Astra pedig továbbra sem 600k (jó alatt normális felszereltségről és nem szétrohadt vázról beszélünk szerintem).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151100) aero. válasza theuprising (#151097) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pedig az 1.8 az nem francia motor, mondjuk senki nem dicséri túl szó se róla. ;]

(#151098): Az előbb még azt mondtad patika... A piac áraz nem mi sajnos. Egyegy jó példányért tényleg lehet kérni magasabb összeget és sokszor meg is fizetik, de nyilván akad jópár túlzás is. Egy utolsó évjáratos G Astra 1 millióért nem a világ vége (én spec nem vennék), de a múltkor volt itt egy 1.5-ért, na az poén kategória.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.