Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90042) lemmy71 válasza ZsizsiZsozsó (#89978) üzenetére


lemmy71
őstag

Úgy látom divatos, egyre több helyen megjelenik az acél cseréplemez, az utcánkban is három helyen is a cserepet lemezre cserélték. Láttam hogy a lemez belsőrésze valami "filc" bevonatos, a szakik egy két nap alatt végeztek a felrakással, bár egy egyszerű nyereg tetőn volt a felújítás. Kérdeztem a gazdát hogy milyen, és panaszkodott hogy esőben bizony hangos és nyáron jóval melegebb volt a felső lakótér, mint a régi natúr cseréppel. Tető felújításnál alaposan körbe kell járni a dolgokat mert sok a buktató, utána meg kínkeserves kijavítani a hibát. Én tízével ezelőtt nagyon belenyúltam sajnos. Bővítettem a házat és a régi cserepet leszedtük (natúr csabai hófogós) újra léceztünk mindent és új cseréppel lefedtük a tetőt (tondach tatai natúr hódfarkú). 300M2. tetőfelület durván 9500db cserép korona kötésben. Öt év múlva így nézet ki a tatai hódfarkú szinte az egész szét fagyott és szó szerint szétmállott. Három év jogi procedúrának kellet eltelni, mire elismerte a cég hogy ő a felelős ezért az "útalapba se való szemétért". Helyette garanciába, az új gyárban készült Twist XXL festett cserepet kaptam, nyögvenyelősen de nagy nehezen kifizették a munkadíjat és az egyéb költségeket. Ebből a Twist XXL ből 9,5 db raktak nekem egy m2. A képen még egy kicsit foltos, de már most nem igazán észrevehető, ahogy a szakik mondják összeért :B A kis fatárolós előtetőmön meghagytam a régi cserepet nosztalgiából :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.