Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89801) orion1025 válasza Doggy dog (#89800) üzenetére


orion1025
őstag

Gondolom gyapotot rakna, de ragasztós hab + EPS is megoldás, bár elég pepecs. Gyapotból annyit be lehet tömni, ami befér.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89802) Atomantiii válasza pjen (#89772) üzenetére


Atomantiii
őstag

Felénk 3 az 1-hez arányban betonoztak régen. De ma már jobban jársz ha megrendeled mixerrel, bezsaluzod amit betonozni akarsz és akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#89803) orion1025 válasza Atomantiii (#89802) üzenetére


orion1025
őstag

Már amikor elfér a mixer. Nálam is elfért volna az utcába, de a talpalás már megbukott terv volt. Én 4:1-hez keverést használtam a sávalaphoz, de tegyük hozzá, hogy elég száraz anyagot használtam, mert nyáron csináltam, tehát nem kellett számolnom a 0-16-os vízzel való telítettségével. Nálam bevált ez az arány, szétrobbantani nem lehet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89804) Atomantiii válasza lemmy71 (#89787) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, hát mondjuk arról lövésem sincs, hogy mennyire szabványosak egymáshoz, most ha megrendelek bármilyen redőnyt itthon fene se tudja melyikbe lenne jó. Mert a hagyományosra azt írják, hogy nem motorizálható, gondolom olyan tengely kell hozzá csak az nem tudom milyen.

(#89805) pjen válasza Atomantiii (#89802) üzenetére


pjen
félisten

Az nem semmi,felénk a mishungot keverik4-1 arányban.

(#89806) LámaZ válasza Met (#89792) üzenetére


LámaZ
addikt

Ja, értem!
Akkor tényleg sima szilikon tömítő mehet oda szép komótosan. (Az egy külön téma lenne, hogy mitől lett oda rés, ha eddig nem volt.)

@Veron
A gépészeti strangot lecsempézni eléggé elítélendő dolog. Nyilván kell a jó - adott esetben víz- és bűzzáró - szigetelés, de ezt csavarozott panellel kellene kialakítani, amely szükség esetén eltávolítható.

Amit én láttam, legtöbb helyen gipszkartonnal oldották meg, de ott is négy csavar levétele után kiemelhető volt a panel, mert ugye ott vannak az elzárócsapok. Sok helyen a vízóra is ott van, annak külön betekintő ablakot kell készíteni. Én - amikor panelban laktam - plexivel oldottam meg. A strang borítása - csavarozott, tehát kivehető - fémlap volt, ebben kivágva a hely a két vízórának. Készíttettem polikarbonátból fedőlapot (2 db-ot), amelyek széleire öntapadós mágneses csíkot raktam, így gyorsan és könnyen rá lehetett rögzíteni a fémpanelre. Ott amúgy a nálad láthatónál is kisebbek voltak ezek a lyukak (szerintem nálad is kettő lehetett eredetileg, csak egybe lett „nyitva”).
Az alattam lakó öreg néninél ez a két kis nyílás fedetlen volt. Kérdeztem tőle, hogy nem fél az egerektől, hogy bemásznak hozzá? Azt mondta nem, mert zárt a rendszer. :-D Felajánlottam, hogy készíttetek neki is a nálam lévőkhöz hasonló plexiket, de 3000 Ft-ot sajnált érte.
Ez volt a sztori. :-)

Legyen minden jó!

(#89807) Dr.Zoo válasza dewil666 (#89777) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

www.aramkapocs.hu
keresel regisztráció után egy hozzád közeli szimpatikus arcot, aki megmondja, hogy mi mennyibe kerül?
Ha Budapesti vagy, keresd csemberlen kollégát, aki regisztrált villanyszerelő.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89808) csemberlen válasza Dr.Zoo (#89807) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem regisztrált, de tud párat ajánlani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#89809) philoxenia válasza csemberlen (#89808) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A topikban regisztrált.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89810) Dr.Zoo válasza csemberlen (#89808) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én kérek elnézést... :R

Szerk: miért nem?? :)
Küld priviben!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89811) Tarill válasza orion1025 (#89798) üzenetére


Tarill
őstag

ivana; orion1025: ez egy 40-éve szerelt konektor aljzat akkorabeli legolcsóbb konektorral, nagyszüleimnél van egy 300kilós szekrény mögött ami tele van arannyal lommal, bele volt dugva egy elosztó aminek a villája szintén már el volt égve, visszapucoltam a kábeleket tettem fel egy új konektort meg egy új elosztót be, majd figyelgetem

(#89812) gerisz23 válasza Tarill (#89811) üzenetére


gerisz23
őstag

Esetleg tegyél érvéghüvelyt az erekre,az esetek többségében a nulla szokott megégni.Ha van rá mód érdemes lenne átnézni a többi kötést is a lakásban.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#89813) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha most így utólag nézve egy két helyen elcsesztem a glettelést az álmennyezet és a falsík találkozásánál (amúgy is xopás volt a sarkot csiszolni :DDD ), mert inkább nem tettem, mint tettem glettet, akkor utólag kinyomhatom fehér akrillal? A mennyezet már festve van, a hét vége felé festeném a falakat is. Gondolom előtte kellene, mintsem egy fehér csík legyen végig körbe.

Sziló vagy akril "festődik" könnyebben? Akril van itthon, szilót vennem kell. Gondolkodtam egy fehér csíkon is, mint "bordűr", de szerintem a függőleges fal telibe lesz festve. Ilyen stukkót meg ilyeneket nem raknék szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#89814) lemmy71 válasza Atomgeszi (#89813) üzenetére


lemmy71
őstag

Festhető akrilt használj.

(#89815) Tarill válasza gerisz23 (#89812) üzenetére


Tarill
őstag

Pár éve volt villanyszerelő, lecserélte az összes aljzatot meg kapcsolót, kismegszakítókat rakott be év relét stb... Csak nem tudták hogy van ott ez a konektor és kimaradt :D

(#89816) mokus1


mokus1
addikt

Az elszívónak kéne kivezetést fúrnom. Azt tudom hogy magfúróval kell viszont nem tudom hogy kézből megoldhatóe. 100mmes cso lesz a falvastagság kb 25-30cm beton.
Érdemesebb bérelni es megcsinalni mint hívni valakit?

(#89817) föccer válasza mokus1 (#89816) üzenetére


föccer
nagyúr

Kézből kizártnak tartom. Állványos, ledűbelezhető, vizes gyémántkoronás fúró kell hozzá. Én is ilyennek fogom a födémemet áttolni 3 helyen

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89818) YAS-dude válasza mokus1 (#89816) üzenetére


YAS-dude
őstag

Budapesten 25-30 ezerért fúrnak ilyet panelban.

(#89819) Met válasza mokus1 (#89816) üzenetére


Met
Topikgazda

Megoldható DE, nagyon lassú folyamat és fokozottan balesetveszélyes.
Volt kollégám fúrt egyet, picit elkalandozott a figyelmes és majdnem megforgatta a fúró a létrán.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#89820) Atomgeszi válasza lemmy71 (#89814) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elvileg festhető. :K

(#89821) Kiskokó válasza Met (#89819) üzenetére


Kiskokó
veterán

Páraelszívónak 100-ast fúrtunk 30cm fal 15cm szigetelés (nem mintha ez számítana :D)
Igaz okos téglába de nem volt egy nagy kihívás időben se volt sok, igaz egy olcsó kis noname furógép egyszer használatossá vált így. Cseppet elmelegedett :DDD

WPC téma : Én kerítés elemnek vettem, nekem terasz burkolatnak nem tetszik(nem illik) Sajnos még nincs felszerelve de lassan elkészül
Én próbáltam a középutat megtalálni árban és minőségben remélem sikerült.
SBS parketta cégtől vettem.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89822) cOxeR válasza Kiskokó (#89821) üzenetére


cOxeR
Ármester

WPC-re ott is azt mondták, hogy a bordázottság, 2 év alatt eltűnik, egy picit fakul és onnantól fix lesz a színe?
Nekem az a baj, hogy nagyon sok kerítésre lenne szükségem, így nagyon nem mindegy, mit veszek. kb 70M (+ tolókapu és bejárati ajtó burkolás)
Milyen távokat számoltál? Illetve magát az alap szerkezetet miből csináltattad?
Érdekelne részletesebben ha van időd beszámolni róla, akár képekkel. :)
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#89823) LámaZ válasza Kiskokó (#89821) üzenetére


LámaZ
addikt

A venti Ø100-as, emiatt Ø125-ös lyukat kell fúrni.
Van a jutyubon egy magyar srác videója, ő megcsinálta. Nem semmi! :-)
Nekem is tervbe van, de félek tőle.
Én azt hallottam, hogy 15k-ért megcsinálja profi cég, ehhez képest most itt 25k-t hallok.

Tény, hogy nálam nem betont, hanem belső tégla válaszfalat kellene áttörni (vastagsága max. 15 cm lehet, és mögötte fut a szellőztető doboz), így ha találok magfúrót, lehet, hogy bevállalom.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#89824) pjen válasza LámaZ (#89823) üzenetére


pjen
félisten

A 110 es furat is elég.

(#89825) Kiskokó válasza cOxeR (#89822) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló

Kedvem van beszámolni, idő már kérdéses.
Röviden tömören próbálom leírni, esetleg ha úgy van írj privátot és ha van időm ott majd tudok küldeni képet ha kész lett stb.

Árban és minőségben ez elvileg közép kategória. EU gyártás nem kínai.
Nem létezik hozzá semmilyen gyári klipsz stb ezért kicsit fejvakarós volt mire kitaláltuk hogy lesz felrakva. Zártszelvény a szerekezet és a kétszélén U profilba lesz felülről becsúsztatva. Ez horganyozva, szinterezve.
Egy pesti cégtől kértem árat de rettenet drága árat adott ezért helyi csinálja.
Összesen olyan 15fm szélesség x 2m magas. 2 nagykapu, 1 bejárati és 5 kerítés betét.
66szál 4fm-es WPC-t vettem.
Nekem annyit mondtak csak, hogy kicsit fakulni fog de ez a jóminőségű legdrágábbra is igaz.
A bordázat terasz burkolat esetén még esélyes is hogy kopik de kerítésen bebaszna :DD
A kivitelezés félúton van.

LámaZ :

Én simán megcsinálnám magamnak, ha lenne vagy olcsóbb venni egy fúrófejet hozzá. Bár jó minőségűben tizen ezrek ezek is.. bár akkor megmarad örökre ha nem fogazod le.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89826) mezis válasza LámaZ (#89823) üzenetére


mezis
nagyúr

Kételyeim támadtak. Biztos, hogy panel betonba fúrta a lyukat ? :F

mezis

(#89827) philoxenia válasza mezis (#89826) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vázkerámiának látszik....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89828) cOxeR válasza Kiskokó (#89825) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :) - na hát ezaz... én is pislogtam, hogy a kerítésre feltett elvileg időjárásálló elemről, miként tűnik el a barázda... :D de hát a hazai egyik legnagyobb forgalmazó ezt mondja, akkor csak van valós alapja. - írok privátot, de a lényegi részt meg is kaptam, köszi ;)

(#89829) macilaci78 válasza cOxeR (#89822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

WPC-re ott is azt mondták, hogy a bordázottság, 2 év alatt eltűnik, egy picit fakul és onnantól fix lesz a színe? - mondjad csak, hol hazudnak még? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89830) Morris válasza cOxeR (#89822) üzenetére


Morris
veterán

És mitől tűnik el? Lecsipegetik a madarak? :U

(#89831) Hoek válasza LámaZ (#89823) üzenetére


Hoek
tag

Szerszámot néztél már hozzá? D127esből 14ezer volt a legolcsóbb amit találtam, de szerintem nem túl biztatóan néz ki.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#89832) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom eldönteni, hogy tetőtéri ablakot vagy kutyaólat csináltassunk a tetőre, ezért keresgéltem a neten. Ezt dobta. A beérkező kérdések a hab a tortán.

(#89833) Viszlát válasza Kalandor (#89832) üzenetére


Viszlát
addikt

"József: gyakorlatias cikk, köszönöm!"

:)) Hááááá, köszi, már ezért megérte felkelni ma.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#89834) Borisz76 válasza Kalandor (#89832) üzenetére


Borisz76
veterán

Később lesz még valami a tetőn?
Mondjuk napelem?!

Mert annak nem használ az árnyék ami a "kutyaól" miatt jön létre.
Jobb a sík felület.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89835) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az alábbi Lidl Parkside festékszóróval? Jó lehet kültérre, [tudom szél és egyebek...] verébdeszka festés lenne a cél vele....?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#89836) ctrlaltdel13 válasza Borisz76 (#89834) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem hinném, hogy az a kis 3 cserépsoros féltető, ami képződik,jobban árnyékolna mint a tető mögött levő óriási fák.

(#89837) Kalandor válasza Borisz76 (#89834) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy valaha lesz annyi pénzem (vagyis inkább: erre), hogy napelemet tetessek fel.

Elmesélem akkor a full sztorit. Van egy tetőtéri nagyszoba, amit szeretnék két kisebb, külön bejáratú szobává alakítani, egy szoba nekünk, egy a gyereknek.
A szoba közepén a világ legrosszabb helyen levő kéménye van, a tető felé nem lehet rendesen elférni-átmenni csak némileg behúzott nyakkal, még tolóajtó se fér el, max egy függöny...

De muszáj a kémény melletti szűk részen bemenni a nagyszobába, mert csak úgy lehet külön nyíló a 2 szoba.

Erre azt találtam ki, hogy tetőtéri kutyaól, ott lenne annyi tér, hogy beférjen legalább valami ajtószerű képződmény, de az egy rakás pénz, macera, időben is sok elkészíteni, a szél cseszi, rohad a fa, előbb-utóbb beázik, én fázok tőle.

Most beszéltem félórája az áccsal, és csak kitaláltuk azt, ami nem létezik, de itt kell hogy legyen :) Kisméretű tetőfülke, csak a két szarufa közt, ami pont akkora lesz, hogy egy kisméretű ajtótok (lefűrészelve a felesleges részeket :D ) beférjen. A fülkében nem lesz ablak, féltetős lesz és annyira emelkedik csak ki mint a régi házakon a galambkiengedő, így nem lesz olyan drága, nem gyengíti a szerkezetet és az egészet fémmel burkolja, így nem eszi az idő szét.

És persze teszünk mindkét szobába még tetőablakot is, bár mindkét tűzfalon van 1-1 nem kicsi ablak, de inkább legyen fényes mint sötét.

(#89838) ctrlaltdel13 válasza Kalandor (#89837) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha dobsz egy fotót a még nem létező ajtó helyéről, sokkal jobban átlátják a helyzetet.

(#89839) Borisz76 válasza ctrlaltdel13 (#89838) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem olvastam vissza, azért írtam amit írtam.
Kicsit komplexebb a probléma mint gondoltam...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89840) macilaci78 válasza Kalandor (#89832) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3 szintes családi házban volt tetőtéri szobám, nagy tölgyfa adott árnyékot, így élhető volt. Szerettem, hogy akármerre is nézek ki, zöldet látok, utáltam, hogy nem látok lefelé, mindig mocskos az ablak kívül, árnyékoló, szúnyogháló nehézkes, hiába a normál méretű ablakfelület, függőlegesen nem olyan magas.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89841) orion1025 válasza tucsok. (#89835) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem van egy 30e pénzért vásárolt Bosch PFS 55, hogy ne mindig a kompresszor vs. 100e kavicsos pisztolyt használjam tróger munkára, de még az enyém sem visz ki minden anyagot. Pác, vékonylazúr, hígabb oldószeres/vizes löttyök átmennek rajta, de zománc, kalapácslakk, beltéri falfesték, stb.-t ne akart kiöklendeztetni vele, mert gondolom ez sem tud mit kezdeni vele, csak ha durván van hígítva.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89842) YAS-dude válasza Kalandor (#89837) üzenetére


YAS-dude
őstag

Leendő ágy fölé ne tegyetek tetőablakot. Romantikus az ágyban fekve nézni a csillagos eget, de amikor kopog az eső egész éjjel, akkor csak a füldugó menthet meg. Attól meg nem hallani az ébresztőt...

(#89843) Pikkolo^^ válasza tucsok. (#89835) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Vedd meg, gyorsan próbáld ki és oszd meg a tapasztalatot, mert engem is érdekelne :)

(#89844) cOxeR válasza Kalandor (#89837) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gondold meg a napelemet, most is van pl 0% thm-es hitel... egy nagyobb rendszer 20%-önerővel megugorható, és az a havi 7-8 ezer amit hitelre fizetsz... nem egy világvége. Nekem ki kell várni fél évet, birtokba vételtől számítva és már tetetem is fel.

(#89835) tucsok.
Ez nekem is jól jönne. :)

[ Szerkesztve ]

(#89845) Kalandor válasza cOxeR (#89844) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem sokat tudok a napelemekről, főleg a finanszírozásról. Mondjuk a 45 fokos nyeregtetőm egyik fele keletre néz, a másik meg nyugatra ahol nagy fák vannak, és a tetőt se terhelném szívesen plusz súllyal.

(#89846) philoxenia válasza Kalandor (#89845) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a telekre simán is tehető szvsz... vagy kerti tetőt csinálsz vele....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89847) biker válasza Kalandor (#89845) üzenetére


biker
nagyúr

"és a tetőt se terhelném szívesen plusz súllyal."

Ez max akkor lényeg, ha nádtető, vagy valami irtó gagyi tető.
A napelem négyzetméterenként alig 10kg, a cserép négyzetmétere ennek többszöröse

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89848) Borisz76 válasza biker (#89847) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlen a fizikai súlya miatt kell aggódni...inkább a szélterhelés ami igénybe veszi a tetőt a nagy táblák miatt. De ettől függetlenül el kell, hogy bírja.

Ajánlom figyelmetekbe a PH-s Napelem topikot. Sok hasznos infó van az összefoglalóban is !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89849) Kalandor válasza Borisz76 (#89848) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pontosan. Nemrég költöztünk ide, de néha azt hiszem, hogy ez a Horn-fok, olyan szelek-viharok vannak itt a hegyek miatt.

(#89850) philoxenia válasza Kalandor (#89849) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyula bácsiról már hegyet neveztek el? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.