Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89401) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Betonozásnál mire figyeljek? Most csinálom életemben először, habár már kevertem jó párszor, de a többi részét nem csináltam még sosem. Egy 2,5x3m területet szeretnék lebetonozni, jelenleg ott tartok hogy bezsaluztam körbe oldalra fordított beltéri ajtókkal, (a kutya hogy ne menjen bele azért csináltam ajtókkal, illetve egy ajtónyi helyet kihagytam a közlekedés miatt, ezt majd a végén teszem be) öntöttem bele pár centi kavicságyat.A legmagasabban fekvő sarkánál felmértem kb 8 cm magasságra, vízmértékkel körbe berajzoltam a leendő beton szintjét, a szembe lévő saroknál így már vagy 16 centinél lesz a vízszint, mivel lejt a terület, ide töltöttem még sódert, de így is több beton fog menni valamivel, mint a magasabban fekvő oldalánál, gondolom ez nem baj. Ezután tettem bele betonhálót, ezt majd betonozás közben feljebb emelem, mert ha jól tudom nem szabad hogy legalul legyen a betonban hanem valahol középen kell legyen. A keverés betonkeverőben lesz. Az elegyengetéshez megfelelő egy vastag (10x5mm) hosszú (2m) léc és rá a vízmérték? Ezután még szükséges simítószerszámmal is elsimítani? Mire érdemes még figyelni, mit lehet nagyon elrontani? :D
Nem járda lesz amúgy, tehát nem kell neki lejtés hanem egy kis faépületnek az alapja ezért fontos hogy vízszintben legyenek a sarkok egymáshoz képest.

(#89402) Tarill


Tarill
őstag

Hy. Tető szélére oromdeszkát mivel érdemes lekezelni hogy lehető legtovább bírja? Lenolaj arra vastaglazúr? Esetleg még lakkot rá?

(#89403) pjen válasza Tarill (#89402) üzenetére


pjen
félisten

15 évig volt rajta cell color, hibátlanul. Aztán egyéb okból cserélve lett. A vastag lazúr 5év alatt szinte lejött teljesen. Ha lazúr akkor vékony.

(#89404) Red_Bull válasza Tarill (#89402) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Állítólag az ukrajnában kapható lazúr sokkal időtállóbb, cserébe olyan környezet és egészségkárosító anyagok vannak benne amit az unióban már rég nem engedélyeznek :D Van ugyan úgy mindenféle színben mint a nálunk kapható, csak sokkal büdösebb amikor festesz.Én ilyennel festettem az enyém, de ennek még csak 3 éve, azóta semmi változás rajta, de az biztos, hogy nem 5 évig fogja bírni, a betonról se lehet lekaparni ahova lecsöppent.
:D Kelet-magyarországi, Ukrajnához közeli piacokon beszerezhető:)
Ezt a lazúrt használtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#89405) ctrlaltdel13 válasza Tarill (#89402) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Bádog😀
Bármilyen szinű van, és garantáltan sokáig bírja.

(#89406) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy hülye kérdés. Fatüzelésű kazán hamujával mit lehet kezdeni? Azon kívül, hogy télen max sikosságmentesítésre szórják szét. Hova teszik az emberek amúgy?

(#89407) philoxenia válasza Red_Bull (#89401) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen videókat nézegess...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89408) föccer válasza philoxenia (#89407) üzenetére


föccer
nagyúr

Muhahahaaa :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89409) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Bojlernak az alábbi kis pöcsöt hagyta a "szaki", szóval ezt is újra kell csináltatnom... csempe szintje fölé kellene valami süllyesztett doboz, amiből kijöhet a kábel, valami hasonló.
Tudnátok hasonlót ajánlani? Esetleg valami más, diszkrét megoldás?

Illetve bojler alá csöpögtetőnek csak ezeket a falon kívüli, gagyi modelleket találtam. Nem létezik ebből is süllyesztett, rejtett kivitel?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#89410) szaszyka válasza F_Zolee (#89406) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tyúkok szeretnek benne "fürödni".

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#89411) F_Zolee válasza szaszyka (#89410) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szomszéd nem biztos, hogy örülne ha átborítanám. :D Hova dobják egyáltalán?

(#89412) Met válasza F_Zolee (#89411) üzenetére


Met
Topikgazda

Kuka.
Kiskoromban a kukára rá is volt írva hogy forró hamut ne öntsenek bele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#89413) ivana válasza F_Zolee (#89406) üzenetére


ivana
Ármester

Kertben szétszórhatod, vagy a komposztba.

(#89414) F_Zolee válasza Met (#89412) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor jó. Azt hittem oda nem lehet...

(#89415) Kalandor válasza F_Zolee (#89406) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi azzal kátyúzunk az utcában, síkosságmentesítésre is tökéletes.
Ha van tyúk a környéken, azok imádnak fürdeni benne, tisztíja a bőrüket, az ott élő élősködőket ellehetetleníti.
Ha full ökoban akarod nyomni, akkor hamuból lehet lúgot csinálni, azzal lehet mosni ruhát vagy szappant is készíthetsz belőle.
A komposztot meg már írták, de simán a földre is szórhatod (van ahol felégetik a növényzetet ezért).

[ Szerkesztve ]

(#89416) F_Zolee válasza Kalandor (#89415) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pfú. Ennyire nem vagyok benne ilyen öko dolgokban. :) Próba képp gyújtottam be vele de látom meg kell küzdeni ha meleget akar az ember. Sallang fa dolgok vannak a felújításból aztán mindenbe kiló szög... :D Ha a kertbe szórom szét az a termőképességen is javít vagy csak csirke fürdőnek jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#89417) Kalandor válasza F_Zolee (#89416) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A fafűtés bizony nem egyszerű, mi majdnem kifagytunk most az első télen a házból :(

A szögeket mágnessel szedjük ki a hamuból.

Itt írnak a föld hamuzásáról, ész nélkül nem lehet azért.

A csirkéknek tuti jó, arra emlékszem gyerekkoromból.

(#89418) Jaded válasza Tarill (#89402) üzenetére


Jaded
senior tag

Én ilyennel kentem le a teraszt 3 éve (fedetlen részt is, tehát éri eső,hó stb): [link]
Eddig teljesen jó. Alapozva is volt előtte.

Renault Megane IV Limited

(#89419) Ferike81 válasza F_Zolee (#89416) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem tudom ugyan mennyi hamud van, de én pl szétszórom a fűben. Nekem kb 120-140 liter hamu jött össze a fűtési szezonban. Nekem is volt benne elég sok szeg, így csináltam egy 1x1méteres szitát, fél óra alatt kirostálom, a szeg megy a kukába, a nyers hamut meg kiszórom a fűre (kb 400m²). Nagyon jó mohásodás ellen, lúgosít, így savanyú talajon mehet nyugodtan. Ha kukába rakod akkor mindenképp zsákban rakd bele, mert a szomszédnak szóltak, ha még egyszer beleborítja nem viszik el.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#89420) F_Zolee válasza Ferike81 (#89419) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nincs még sok. Szögeket én már előre szedtem ki de lehet utólag jobb lesz mágnesezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#89421) Ferike81 válasza F_Zolee (#89420) üzenetére


Ferike81
senior tag

Feleslegesen foglalkozol az előre szedegetéssel. Nekem volt kb 20m³ szeges fa az utóbbi 7 évben. Ebben volt kb 15 vödörnyi szeg, ácskapocs, vasalás stb. Kisalakolás után kirostáltam és csók. Egy 1x1méteres deszkakeretre raktam 2x2mm-es rostaszövetet, belefér egy vödör hamu, és kész a projekt. Benne volt vagy 2000 forintban az egész, és nem kell turkálni mágnessel a hamuban.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#89422) Kalandor válasza Ferike81 (#89421) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

kirostáltam
Ha csak óvatosan kiöntöm a hamut a tárolóba, már nagy por van, elképzelhetetlen, hogy mi lenne ha rostálnám, beterítené a hegyet.

nem kell turkálni mágnessel a hamuban.
Mi sem turkálunk, van egy nagy férfiökölnyi mágnes, 4-5 cm vastag hamuból is kiszedi azonnal a vasat és nem porol. Én tuti erre szavazok.

(#89423) Viszlát


Viszlát
addikt

Használta már valaki esetleg a Rinivi antiSLIP termékeket? Ha igen, érdemes rá kiadni, vagy felejtős?

Illetve örömmel vennék más lehetséges megoldást a következőre: öregedő kutyusunknak egyre bizonytalanabb a járása és összevissza csúszkál a közlekedő járólapjain. Szegénykém legutóbb akkorát esett, hogy napokig sántikált, ezért kellene egy rövidtávon megvalósítható megoldás. Tettünk oda egy szőnyegcsíkot, ami segít, de csak töredékét fedi le a területnek, illetve nem is szeretnénk az egészet szőnyeggel lefedni, nem véletlenül van ott járólap. Kézenfekvő megoldás természetesen lecserélni a járólapot, de erre a nyár végénél előbb nem lesz lehetőség, ezért neten keresgélve találtam a fenti terméket, de nincs róla túl sok információ a forgalmazó cég oldalán, csak marketing rizsa...

Szerk: két termékük van a sima antiSLIP és az antiSLIP floor. Az első nekem gyanúsabb, leírásban olyat találtam, hogy rá kell kenni a felületre majd lemosni róla, bevonatot nem képez egyáltalán, viszont akkor mitől lesz kevésbé csúszós a felület? A második már biztatóbb, kétféle szemcsemérettel adják, így józan paraszti ésszel is értem a dolgot, viszont durván 80k lenne 10 négyzetméterre, ami ha működik a dolog akkor nem vészes, viszont ha vakítás, akkor sok csak úgy kidobni az ablakon.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#89424) macilaci78 válasza Viszlát (#89423) üzenetére


macilaci78
nagyúr

PUR bevonatot lehet rá hengerrel felhordani, alapból R9 csúszásmentes. Különféle szemcsékkel szokták megszórni, amivel akár R12-ig el lehet vinni, olyan, mint a durva smirgli.
A szemcsék nem feltétlenül átlátszóak, a PUR bevonat pedig inkább matt.

Tartós megoldás, csiszolással jön le, ami egy csempén nem feltétlenül előny.

Zsírtalanítani, pormentesíteni kell a felületet, majd megérdesíteni picit, hogy tapadjon a PUR réteg. Dr Schutz-nak és BONA-nak is vannak ilyen termékei.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89425) Viszlát válasza macilaci78 (#89424) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi szépen, ígéretesnek tűnik. R9 bőven elég (az emeleten ilyen besorolású padlólap van, ott nem csúszkál a négylábú), a felszedése meg nem kérdés, idővel le lesz cserélve a mostani padló úgyis, erősen szemezek a műgyantával is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#89426) macilaci78 válasza Viszlát (#89425) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nosza! Nem tudom, termékként hogyan lehet ezeket megvenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89427) orion1025


orion1025
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ragasztós purhabról (flakonos) merre találok információt ami az élettartamát, vízfelvételt/leadást, egyéb nyalánkságokat firtat? Mindenhol a "permetezősről" találok csak infó tengert, erről semmit. Sajnos eddig senki nem tudott épkézláb választ adni a kérdéseimre ezzel kapcsolatban, így már lassan csak a Nasa tudna valamit mondani....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89428) Nkboy válasza orion1025 (#89427) üzenetére


Nkboy
senior tag

Pontos típus alapján, elvileg mindegyikhez kell lennie adatlapnak.

Nem létezik. Melyik fajtát nézted?

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#89429) orion1025 válasza Nkboy (#89428) üzenetére


orion1025
őstag

Na ez az, ami nincs. Se a Berneresről nem találtam infót, se a Mapei csodáról.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89430) Rotyi válasza orion1025 (#89427) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Soudal AKNA PURHAB
Soudal 1K Purhab
SOUDAFOAM KOMFORT

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#89431) Bacusuz válasza orion1025 (#89427) üzenetére


Bacusuz
őstag

pontosan mi a kérdés?
Purhabokat(is) gyártó, forgalmazó cégnél melózok.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89432) orion1025 válasza Rotyi (#89430) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm, de ezekkel nem megyek sokra, ugyanaz a sablon van mindegyik flakonjára ragasztva, illetve a háttér infó is ennyi róluk.

Bacusuz:

Hiába ismerem az ipart elég jól, számomra a hosszabb távú purhabos viselkedés a kérdés egy adott helyzetnél. Lábazati szigetelés van ragasztva EPS hozzá való habbal. Ami érdekelne az az, hogy a kapillárisokon át felszökő nedvességet mennyire tolerálja a hab szerkezete, történhet-e méretváltozás az anyag szerkezetét tekintve, illetve mennyi ideig "él" egy purhab a szigetelés alatt? Számtalan egyéb apró kérdésem lenne, de ezekre nem kapok tiszta választ sehol sem.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89433) runner 125 válasza orion1025 (#89427) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annó kerestem én is olyat, ami "párazáró". Tehát nem engedi át a vizet.

A "kútgyűrű" haboknál lyukadtam ki, ezek biztosan vízzáróak.

Vagy konkrétan miért van szükséged ezen infókra? Az nyilvánvaló, h a purhabot napfény nem érheti, fény elől elzárva szerintem kb "élettartam" a tartóssága.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89434) Bacusuz válasza orion1025 (#89432) üzenetére


Bacusuz
őstag

A ragasztóhabok felragasztáskor összenyomódnak a felülettel érintkezve, nagyrésze folyékony állagból szilárdul meg, kivéve ott ahol van egy kis hézag. Így ezekre ragasztóként, nem habként kell gondolnod.
Egyébként a habok fel veszik a párát ezért is védik, 2020 tól kötelező lesz a raw beépítés mely lényege mind 2 oldalon ablakbeépítő szalag használata.
Az aknahabok hátránya, hogy sokat dagadnak, a legelőnyösebb vízzárás szempontjából, ha nem vágják meg és bőrréteg marad rajta.
Elvileg ahol hab van, ott nem jön fel víz nem?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89435) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Volna felétek egy kád dugós kérdésem.

Kádam dugója folyton ereszt, fürdés közben bedugva is csordogál a drága melegvíz, és már bele bolondulok.
Az a fajta amit a felső tülfolyó tekerésével tudok nyitni zárni.

3 éves kb ennyit tudok róla, próbáltam a dugót megtisztítani, de nem javult.

Lehet ezeken állítani és hogyan vagy cserélni kell?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89436) Rotyi válasza Bacusuz (#89435) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Lehet állítani.
Vedd ki a lefolyóból és az alján lévő csavart kell beljebb tekerni.

Ami majdnem az, az nem az!

(#89437) Viszlát válasza macilaci78 (#89426) üzenetére


Viszlát
addikt

MO-n úgy tűnik, hogy sehogy, német eBay-en viszont találtam és az ára is egész korrekt, 60 euro a literes ami nekünk elég is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#89438) orion1025 válasza runner 125 (#89433) üzenetére


orion1025
őstag

Leírtam a kérdésem fő részét, mely épület lábazatot érint. Teszteltem több megszáradt habot vízbe rakva, nem láttam rajtuk változást, de ez még nem jelenti azt, hogy hosszabb távon is működik a dolog, a hab szerkezeti tulajdonságainak megmaradásával. Eps ragasztó nem játszott, ezért maradt a habos megoldás, de a hosszabb távú hatások ismeretlenek. Ahogy a nikecell, úgy a hab is vesz fel nedvességet, de ismeretlen annak a károsító szerepe.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89439) runner 125 válasza orion1025 (#89438) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, azt az alatt írtad míg elkezdtem és elküldtem a fenti postom.

A lábazati nikacell nem veszi fel! Mivel az XPS minden esetben zárt cellaszerkezetű.. nem véletlenül rakják lábazatra. Te miért akarsz oda EPS-t rakni?

Vagy ha már lábazat, miért nem XPS-hez is használható (nem mind!) zsákos ragasztóval rakod fel? Majd be kell dübelezni, egyébként a lábazatot gyakran fémszeges dübellel rakják, statikai okokból, én is olyannal raktam.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89440) mrhero válasza runner 125 (#89397) üzenetére


mrhero
tag

Borisz76: első körben erre gondoltam én is, de ennél egy kicsit esztétikusabb megoldás jó lenne.

emre: jelenleg 60 centire kiáll két cső.

runner 125: Köszi a részletes választ. Hát úgy látszik ez a vizes nem halad a korral :/ Pedig így lenne logikus, mert akkor olyan törölközőszárítót rak az ember utólag amilyet akar. Kicsempézve nincs. Megkérem a beruházót hátha megengedi, hogy a vizes újra vésse. Nincs még burkolva.

Apropó be tudnád linkelni milyen hővisszanyerős szellőzőt használsz a konyhai szagelszívóhóz?
Rákeresve csak komplett, egész lakást kiszolgáló rendszereket találok, vagy egyszerű WC/fürdő szellőzőt.

(#89441) orion1025 válasza runner 125 (#89439) üzenetére


orion1025
őstag

Mint írtam, az építőiparban jártas vagyok, tudom mi fán terem. Az Eps a falon habbal rakva, az xps habbal rakva, ez az indulási opció. Ezért is érdekelt az élettartam eps alatt, illetve nedvesebb környezetben. Zsákos ragasztó nem játszik ebben az esetben, ezért lényeges a habok strapabíró képességének megtudakolása. Egy mezei pu hab képes öregedni, szemcsésedni a külvilágtól lezárt állapotban is, de a ragasztós verzió paraméterek tekintetében nekem kicsit hiányos.

Az eps meg frankón képes nedvességet felvenni, még ha csak csekély, 2%-os mennyiségben is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89442) runner 125 válasza mrhero (#89440) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha nincs burkolva, akkor semmi gond. Vésesd át, pikk pakk megcsinálják. A lényeg h beszéld meg velük, h lándzsás szelleppel szeretnéd az eleve 1 oldalú bekötéssel rendelkező törölközőszárítós radiátorodat beköttetni és tudniuk kell h milyen távolságra legyen a 2 cső kiállása egymáshoz képest. Jah és természetesen az sem elhanyagolható információ, h milyen mekkora a radiátor és milyen magasan szeretnéd látni, hisz a kiállás meghatározza a végső helyét...

Fürdőben van, a konyhában csak egy Bosch szagelszívó van, az nyilván direktbe fúj kifelé.. A kivezető csövén van egy gyenge rugóval ellátott 2 lapátos elzáró, ami nemrégiben volt téma, de az csak egy huzatfogó..

Aerauliqa márka amúgy, így épül fel:

Aerauliqa Quantum HR-150 Egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztető + SEN-HY páraérzékelést és késleltetett leállítást biztosító szabályzó + SEN-PIR mozgásérzékelést biztosító szabályzó

Utóbbi a wc alsó részénél, a falsarok belső sarkában kapott egy dobozt, így csak akkor érzékel mozgást, ha a wc előtt áll / ül bárki, így nyilván csak akkor kapcsolja mozgásra az elszívót.
A páraérzékelő pedig kb 220cm-re került (2,7m a belmagasság), a zuhanyzó és a kád közé (mivel legtöbbször zuhanyzunk, teli üvegajtós a zuhany, így direktbe a plafont éri a pára, így az volt a cél, h a lehető leghamarabb érzékelje a magas párát és kezdjen el dolgozni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89443) runner 125 válasza orion1025 (#89441) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyakorlati, pláne hosszú távú tapasztalatom nincs a ragasztóhabbal, de nagyon sok ragasztóhab dobozán nikacell táblára nyomott habbal prezentálják h mégis mire alkalmas.. tehát nem hinném, h 30-40-50 éven belül zárt környezetben egyszerűen elengedne.. A nikacell ragasztásától függetlenül meg dübelezni ugyanúgy be fogjátok, nem? Tehát, ha mondjuk bomlik a hab szerkezete, a dübelek ugyanúgy tartani fogják.

De most ez új ház, vagy felújítás?
Mert a lábazatot is égig vízszigetelik új háznál.. és arra megy rá az XPS. Ezért válogatja szakinként, h ezek után megdübelezik-e vagy sem, hisz ha igen, akkor ott szakítva van nyilván a lábazati vízszigetelés, bár a lábazattól nedvesség a dübelen keresztül biztos nem fog kapni sem az XPS, sem az esetleges ragasztóhab..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89444) Bacusuz válasza Rotyi (#89436) üzenetére


Bacusuz
őstag

teljesen be van tekerve

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89445) orion1025 válasza runner 125 (#89443) üzenetére


orion1025
őstag

Én ezért csinálom ésszel. A lábazati és az épület közötti rész nem ér össze ragasztó ügyileg, van benne egy megszakítás, így nem tud "áthúzni" a nedvesség a ragasztón át. Ettől függetlenül ismeretlen tényező, mi történik a habbal a lábazatot érintő részen. Az egész technológiájába/kivitelezésébe ne menjünk bele, még mindig a hab vs. nedvesség tényezőt nem ismerem mint végkifejlet. Zsákos ragasztónál ilyen gondom nem lenne, de az több okból sem játszik.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89446) pjen válasza runner 125 (#89443) üzenetére


pjen
félisten

A lábazatot nem szigetelik,mért is szigetelnék.Mehet rá műkő,klinker,nemesvakolat.Nem csak XPS.

(#89447) runner 125 válasza pjen (#89446) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te ezt komolyan csinálod? Akadj már le arról, h folyton direkt ellentmondasz nekem.
Szerinted leírok ebbe a forumba bármikor olyat kijelentő módban, amiben nem vagyok biztos? Legalább olvasnál utána, mielőtt folyamatosan cáfolni próbálsz a hülyeségekkel.

Kérdezz meg egy építészt, ha nem hiszed el. Minden új ház LÁBAZATÁT vízszigetelni kell talajnedvesség, csapóeső / hó ellen, nem veszi át a FMV / ME e nélkül! A határoló fő falak vízszigetelését pontosan ezért lógatják a fal mindkét irányába minimum 25-25 cm-t ki. Vagy rámelegítik kellősítő után a plusz GV lemezt a lábazatra, összemelegítve a faléval, vagy kenhető vízszigeteléssel kenik be, de az általad említett kőburkolat is csak XPS szigetelés után kerülhet fel, mivel lábazati hőszigetelés nélkül azonnal hőhidas lenne a határoló falazat alja. (Igen, tudjuk, neked csak olyan ismerőseid vannak, ahol hiányos, részleges hőszigetelés mellett sincs penész..)

orion1025

Keress meg pár nagy gyártót (Mapei, Soudal, stb.) és vedd fel velük a kapcsolatot, ehhez ez a forum szerintem kevés lesz.
Gyanítom a technikai hátterét átlátod, így azt nem fejtegetem tovább h miért nem zsákos anyag és miért nincs, vagy miért nem lesz vízszigetelve kívül a lábazat, így ilyen téren meg lenne oldva a problémád, mert nem kellene a nedvesség hatását vizsgálni a ragasztóra a továbbiakban..

Értem a megszakítás ötletét is, bár ha a lábazatra XPS kerül és a falazat vízszigetelésének vonalát nem hidalja át a ragasztóhab, vagy akár a zsákos anyag, akkor az EPS-nek sem fogja átadni a nedvességet semmi, hisz mint kitárgyaltuk, az XPS semmilyen mértékben nem veszi fel a vizet, sem alulról, sem a vízszigeteletlen lábazttól.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89448) mezis válasza runner 125 (#89447) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Házam lábazata (meg a ház is) 33 éve épült, nincs hőszigetelés. Padlófűtés, belül a falaknál pár cm kőzetgyapot. Kellemes téli csendes havazásnál (nem -10C-Fokon) a lábazat mellett arasznyira elolvad a hó .
(Holnap mérek lábazat, beton járda hőmérsékleteket.)

mezis

(#89449) TeeJay


TeeJay
félisten

skacok van a panel konyha körbe leverve betonig
le kellene glettelnem 2x legalább Rimano Plus A gipsszel jövőhéten jön egy szaki aki lerakja a járólapot

milyen sorrendben csináljam?
előbb fal glettelés és úgy járólap vagy lehet fordítva is előbb járólap aztán glettelem a falat és végül festés?

illetve ha a szaki reggel tud jöni lerakja és délután menne akkor ha jól tippelek még fugázni nem tudja mert kell neki 1nap kötés gondolom
ilyen esetben 7nm konyha, létezik kinyomós fuga amit csak belenyomok és végül elhúzom és kész?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89450) gabe_


gabe_
őstag

Üdv
Fürdőszoba csempézéséhez és járólapozásához megfelel a Mapei Kerabond T Plus flexibilis csemperagasztó vagy Mapei Adesilex P9 kell?

Azért kérdezem, mert a burkolónk a Mapei-re esküszik, de nem mindegy hogy 2800 vagy 4200 forint a 25kg-os zsákja.

Sovány szakácsban sose bízz!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.