Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89351) macilaci78 válasza Red_Bull (#89348) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beleszeded egy vízzel teli medencébe és a kifolyó vizet leméred akár tömegre, akár térfogatra (1 m3 = 1 t).
Ez azért hasznos, mert így a szemek közti levegő térfogatát nem számolod bele, amit amúgy a halom köré írt gúlájának térfogata adnak.

A másik lehetőség, hogy pici rácsozod az alapterületét, és a rácspontokban megméred a magasságokat, egységnyi alapterületre számolod a magasságokat és megvan a térfogat. Minél több a rácspont, annál pontosabb a számítás. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89352) pjen válasza Red_Bull (#89348) üzenetére


pjen
félisten

Szerzel 5 eldobható raklapot,összeütst egy 1x1x1 méteres ládát=1 köbméter.Bele lapátolod a sódert és kiderül.

(#89353) Manitou


Manitou
addikt

Adott egy Bosch Condens 3000w kombi kondenzációs fali kazán.
A mai napon elkzdett villogni rajta egy "In" felírat, kézikonyvban megnézve ez azt jelenti ellenőrzésre van szükség.
Valaki tudja esetleg ez valami komolyabb hibát jelez ilyenkor vagy csak egy rutinellenőrzés, ami pl bele van építve? Egyébként annyira nem régen volt szétszedve/javítva, még az előző fűtési szezon kezdetén, nem márkaszervízes szerelő által.

[ Szerkesztve ]

(#89354) macilaci78 válasza Manitou (#89353) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az előző fűtési szezon eleje kb 1,5 éve volt. Egy kombi kazán, ami a használati melegvizet is adja, az dolgozik folyamatosan. Lehet, csak valami elkoszolódott és ki kell pucolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89355) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kezd körvonalazódni a nyílászárók cseréje, de maradt egy nyitott kérdés.
Kívülről, ahol a fal és az új ablak tokja összeérnek, a purhabot mivel lehet korrekt módon eltüntetni?
Hálót tegyék fel, és vakoljam fel?
Alapvetően műanyag lécekkel akarta a kivitelező "eltüntetni" de egyrészt ocsmány, (szerintem) másrészt nem szigetelő anyag, harmadrészt pedig 240ezret sajnálok rá kiadni.

Ötleteket szívesen fogadok.

Köszönöm szépen.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89356) Siriusb válasza macilaci78 (#89351) üzenetére


Siriusb
veterán

macilaci és tsai!

Csesszétek meg, leültem egy bögre teával kicsit olvasgatni, erre majdnem ráköptem az egészet a billentyűzetre. :))

(#89357) pjen válasza Dr.Zoo (#89355) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom Nálad,hogy cserélik.Nálam a küső vakolat egyáltalán nem sérült.Tettek ugyan körbe műanyag szegőt,de az benne vűlt az árban.

[ Szerkesztve ]

(#89358) Manitou válasza macilaci78 (#89354) üzenetére


Manitou
addikt

Lehet, az biztos, hogy használatban van rendesen. Bár ez a felírat még eddig sose jelent meg rajta

(#89359) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Házépítés a téma....illetve ehhez kapcsolódik majd a kérdésem.

Mondjuk van egy telek, házzal amiben laknak.
A telek mérete akkora, hogy akár 3 db családi ház is elfér rajta egymás mögött.
Ebből ugye az első áll és lakják.
A második helyén most egy mellék épület van ami bontásra érett.
A telek legvége pedig üresen áll.

Amúgy kb 1400 nm a telek. Pontosan nem tudom de kb 20*70 m a terület.

Az önkormányzatnál mondták, hogy 30%-ig beépíthető.
Erről papírokat is kaptam. Ott megnyugtattak, építhetünk rá.

Egy fő ( Mama ) lakik elöl.
Egy család ( 5 fő ) középen.
Egy család ( 3 fő ) hátul.
Kb ez az elképzelés.

A telek a párom és a testvére nevén van, egy helyrajzi számon.
Az ő anyukájuk lakik a meglévő első házban.

Hitel felvétel, villanyóra, gázóra miatt érdemes külön helyrajzi számot kérni ?
Azt az infót kaptam, hogy egy helyrajzi számhoz csak 1 db FŐ óra tartozhat és akár több al-óra is.
Mondjuk 1 villanyóra és 3 db al-villanyóra.

A gondom ezzel az , hogy szeretnék ( ha belevágunk az építkezésbe ) a tetőre napelemeket telepíteni.
Ahhoz a rendszerhez viszont saját " ad-vesz " órát kell a szolgáltatónak felszerelnie.

Valakinek esetleg ezzel kapcsolatban van tapasztalata vagy biztos infója ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89360) Manitou válasza Borisz76 (#89359) üzenetére


Manitou
addikt

A házépítés témához szólva.
Az hogy a telek 30% -ig építheő be az csak egy paraméter a sokból. Ha építkezel, akkor fel kell fogadni egy építész tervezőt, építési engedély vagy egyszerű bejelentéshez (ez amúgy csak nevében egyszerű a valóságban ezzel is van meló rendesen ) ő majd utánajár a telek beépíthetőségének. Pl lehet HÉSZ(Helyi Építési Szabályzat) szerint le van korlátozva a telek beépítési mélysége is, csak utcafronttól x méterig lehet pl beépíteni. De van sok egyéb fontos dolog, zöldterület, épmagasság, beépítési mód stb.
Illetve a rendeltetési egységekkel is vigyázni kell. 3 különálló lakóépület az három rendeltetési egység, Lehet csak pl 2 rendeltetési egység építhető az adott építési övezetben. Szóval azért alaposan körbe kell ezeket járni még az elején, amit egy építész tervező meg is fog tenni neked és tájékkoztat a lehetőségekről, már ha felfogadod a házad megtervezésére.

[ Szerkesztve ]

(#89361) Met válasza Dr.Zoo (#89355) üzenetére


Met
Topikgazda

Kívülről lesz szigetelve a fal?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#89362) Dr.Zoo válasza Met (#89361) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem.
A falban van a szigetelő anyag. 50 centi vastag a fal, 10centi lépésálló van beépítve a falba.

Pjen.: Nálam nincs benne az árban, a műanyag takarólécet igen csúnya megoldásnak találom.

Szerkszerk:

Lefotóztam, viszonyításképpen egy A4-es boríték.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89363) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm a válaszokat a sóder térfogat kiderítéséhez, de szerintem kevés lesz, ,van viszont egy csomó terméskövem, ha ezeket szétzúzom tojás méretűre akkor az mehet a sóderbe ugye? Nem rontom ezzel a minőségét?

(#89364) philoxenia válasza Red_Bull (#89363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, sőt. Persze olyan, hogy "terméskő" nincs. Ha nem mészkő, hanem vulkanikus kőzet, akkor jó bele.
Viszont mire azt szétzúzod, megkeresheted sokszorosan mással egy köbméter sóder árát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89365) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Baxi gázkazánja van esetleg valakinek?Vagy van itt valaki aki tud javaslatot tenni milyen gázkazánt vegyek?Immergast néztem ki,de a kivitelező (ha végre találok)Lehet csak Baxit épít be.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#89366) Dr.Zoo válasza Borisz76 (#89359) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Villannyal kapcsolatban ment privi.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89367) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

zuhanyszettet szeretnék cserélni a lakásban. A problémám az, hogy az előző függőleges tartó rúd 75 cm hosszú, és a vége felé vannak a rögzítési pontok is (nem szeretnék új lyukakat fúrni).
Néztem pár típust, de szinte mindegyik 4x-60 cm között állítható, valahol esetleg lehet úgy keresni, hogy a rúd hossza alapján is lehet szűrni a találatokat (pl. néztem a Hansgrohe oldalát, zuhany kategóriában több mint 800 termék van)?
Legalább egy Mofém, vagy jobb minőség érdekelne, de azért a világ összes pénzét nem költeném el rá.

(#89368) Met válasza Dr.Zoo (#89362) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát akkor csak azt tudod hogy levakolod és lefested.
Fehérre vagy házfal színűre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#89369) macilaci78 válasza adalbert1 (#89367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg nem tudod szétszedni a mostani rudat, hogy az új szett tartóját húzd rá? Elég lenne csak a rúd vastagsága szerint keresni.
Rosszabb esetben az új szetthez való vastagsággal esztergáltatsz bele másik rudat akár műanyagból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89370) Pikkolo^^ válasza gerisz23 (#89365) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Saválló a hőcserélő azaz a kamu ellenállókkal szemben tényleg az. A drágább készülékekben Siemens Albatros vezérlő van és azok tudnak a legjobban modulálni a Baxinál. A többihez képest nem olcsó.

(#89371) pjen válasza Dr.Zoo (#89362) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kiveszik úgy az ablakot,nem is kell vakolni.Nálam fehér a fal,fel sem tűnik a szegő.

(#89372) adalbert1 válasza macilaci78 (#89369) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez mondjuk nem rossz ötlet, akkor lehet, hogy csak egy tartót és egy új fejet kellene vennem - valamelyik nap meg is nézem, hogy milyen átmérőjű a rúd, és hogy találok-e hozzá való tartót.

(#89373) gerisz23 válasza Pikkolo^^ (#89370) üzenetére


gerisz23
őstag

[link]

Nekem csak fűtő kazán kell,melegvizre ott a Hajdu,azt tudom javítani.
A linkelt kazánban vajon milyen hőcserélő lehet? :F

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#89374) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!

Van pár terasz rész aminek a felső burkolat részét csinálnám meg, valakinek valam hasznos tanácsa?
Alapvetően fával dolgoznék, de nem tudom, hogy keretet csinaljak, amit rögzítek azt oldalsó részeken, így felülről lennének csavarozva az egyes deszka elemek, vagy simán csavarozzam kívülről a méretre vágott léceket.

Az első az igényesebb, logikusan festve lesz a fa mindenhol.
Vagy valami más javaslat? :)

Köszi!

(#89375) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Csináltam egy összehasonlító táblázatot a tetőtér szigetelésekről. Az Isover, Rockwool, Knauf Insulation és Ursa azon termékeit vettem fel, amiket a gyártó direkt szarufák közé és alá szán. (1-2 "multifunkciós" termékkel azért találkozni, amit ajánlanak több helyre is, pl. válaszfalakba.)

A táblázat itt érhető el: [link]

A 15 cm és 10 cm vastag anyagok árai vannak feltüntetve, ahol elérhető ilyen kiszerelés. Ahol nem, ott az anyagból elérhető legvastagabb kiszerelés (pl. max 80 mm) vagy a 160-as anyag ára van feltüntetve. Az árak gyártói lista árak. Ezeknél azért jóval kedvezményesebb árat lehet kialkudni a kereskedőknél.

A terveken nekem Rockwool Multirock (Uw = 0,039) szerepelt 25 cm vastagságban, de végül Knauf Unifit 035-el fogjuk szigetelni a tetőteret 30 cm vastagságban. A választásom azért esett erre a termékre, mert egyrészt többet tud mint a Rockwool Multirock, másrészt olcsóbb is nála. A videó alapján öntartó, nem kell huzalozni, ami könnyíti a beépítést. Nálam változó szarufa közök vannak, emiatt a táblás termékek vágása során több hulladék keletkezne, így a tekercses kiszerelés is plusz pont. A gyártás során használt kötőanyag formaldehid mentes, elvileg emiatt nem olyan ártalmas az egészségre. Nem utolsó sorban pedig a kivitelező is támogatta, dolgozott már ilyennel. (Állítása szerint a marketing anyagokban írt "minimális porképződés" azért nem állja meg a helyét.)

Hátha valaki hasonló cipőben jár és tudja használni.

(#89377) Manitou válasza evilskati (#89375) üzenetére


Manitou
addikt

Majd az idő igazolja, hogy tényleg van-e olyan jó, mint a Rockwool :), ami kőzetgyapot, míg az Ursa üveggyapot.
A "nyú" Ursa marketing szerint ezek az új üveggyapotok már nem roskadnak úgy össze, mint a 80-as 90-es években beépített korábbi társaik.

Mi pl Nobasilt is szoktunk használni Rockwool kiváltására, mint másik nagy kőzetgyapot márka.

(#89378) Pikkolo^^ válasza gerisz23 (#89373) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sajnos most nem találtam meg azt az összehasonlítást ahol a savállót írják. Sok helyen a nemesacél van feltüntetve ami nem rozsdamentes is lehet.

(#89379) gabe_


gabe_
őstag

Üdv.
Van egy kerti fúrt kutam locsolásra, egy szivattyúval. A kútban lévő cső alján lévő lábszelep néha visszaenged egy kis vizet, épp csak annyit, hogy a szivattyú ne tudja újra felkapni, így trükközve, de el lehet indítani.
Az a kérdésem, hogy egy másik lábszelepet is berakva fentre, nem sokkal a szivattyú elé, a szívó ágra, kiküszöbölné a problémát?

(Kolegám vetette fel az ötletet, azt mondta, hogy nála a lábszelep fent van az aknában, nem a kút aljában.)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#89380) evilskati válasza Manitou (#89377) üzenetére


evilskati
aktív tag

Az Ursa termékeknél írtam is a megjegyzés oszlopba, hogy huzalozni kell. Bár amit választottam a Knauf Unifit 035 is üveggyapot, de a kivitelezőm szerint ezzel nincs gond, mereven beáll.

(#89381) mezis válasza gabe_ (#89379) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nekem 7 év után kellett lábszelepet cserélnem. Addigra már elegendő finom homok rakódott le a zóró gumi lemezre. Tisztítás után úgy találtam, jobb ha újat teszek be, a gumi sem volt már az igazi.

? Lábszelep fent: Beüzemeléshez hogy fogod feltölteni vízzel az alatta lévő csövet ? :F
Légszivattyúval ?

mezis

(#89382) Manitou válasza evilskati (#89380) üzenetére


Manitou
addikt

Bocs,elírtam, nem is az ursat akartam írni. Igazából itt ami régen probléma volt az üveggyapot szigeteléseknél, hogy maga az anyag ami korábban volt mondjuk 10cm vastag pl a szarufák között ,az idő eteltével nem tartja meg magát hanem összeroskad sokkal kisebbre. Tetőtérbeépítés felújításoknál lehet ttalálkozni ezzekkel a problémákkal. De az üveggyapot gyártók pl a termékbemutatóikat pont ezzel kezdik mostanában, hogy ezek az új üveggyapot termékek már nem azok a hagyományos értelemben vett régi üveggyapot termékek, amiről a szakmabelieknek ez a rossz tulajdonsága szokott eszükbe jutni. Szóval reméljük hogy valübban tartós is lesz.

(#89383) philoxenia válasza Manitou (#89382) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam a deltarockra rá is ülhetsz, maradt még három zsákkal két évvel ezelőttről semmi változás. Persze ez nem tekercses...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89384) gabe_ válasza mezis (#89381) üzenetére


gabe_
őstag

Az alsó lábszelep működik többnyire, az szerintem megtartja annyi ideig a vizet amíg a felsőt beszerelném. Mielőtt készre húznám a csöveket, feltölteném teljesen a csövet.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#89385) mezis válasza gabe_ (#89384) üzenetére


mezis
nagyúr

LÉGMENTES zárásra lesz szükséged a felső lábszeleppel bezárólag.
A felső lábszelep alá tegyél be egy leágazást csappal, hogy ne kelljen szétszedni akkor, amikor mégis leengedi a vizet.

mezis

(#89386) evilskati válasza Manitou (#89382) üzenetére


evilskati
aktív tag

Semmi gond. Igen találkoztam én is ezzel a marketing jelenséggel. Meg az ácsok is mondták, hogy üveggyapotot ne. Aztán aki végül csinálni fogja a gipszkartonozást/szigetelést, ő mondta, hogy ezekkel az új anyagokkal már nincs ilyen gond. 15-20 éve csinálja, korrekt faszi, adok a véleményére.

De ahogy te is mondtad, meglátjuk, az idő eldönti. A rendelésen már túl vagyok. Ha csináljuk, akkor dobok fel majd pár képet. Remélem nem lesz vele probléma, tanulópénznek drága lenne :))

philoxenia: Ez a tekercses termék azért rugalmasabb, mint a táblások. De nem is terhelésre vannak tervezve.

(#89387) pjen válasza evilskati (#89386) üzenetére


pjen
félisten

Én kilencvenben tettem a szarufák közé 15 cm tekercses salgotarjáni üveg gyapotot.15 év mulva cserélték a rosszemlékű B.csabai cserepet zsindelyre,nem volt össze esve a gyapot paplan.

(#89388) evilskati válasza pjen (#89387) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ez megnyugtató, köszönöm!

(#89389) Tarill válasza pjen (#89387) üzenetére


Tarill
őstag

Mi baj azzal a cseréppel?

(#89390) Morris válasza Tarill (#89389) üzenetére


Morris
veterán

Nagy sz*r. Törik szét.

(#89391) pjen válasza Tarill (#89389) üzenetére


pjen
félisten

ITT a telepen az 1300 tetőn szinte mindegyiken az volt.A kilencvenes években az volt a menő.Nekem is mázas,szilorozott.Szétfagyott,szérporladt a tetőn.Már szinte mindenhol lecserélték.Ahol nem ott rossz ránézni.

(#89392) Kalandor válasza Tarill (#89389) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem is az van a tetőn, "Békéscsaba II", de szép színe, ránézésre nem málik és múltkor leesett egy a szélviharban, de alig egy sarka tört le csak. Nem lehet, hogy volt jó évjárata is mint a bornak?

(#89393) Stylewars_kp válasza Kalandor (#89392) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Békéscsaba II szolgál jóideje nálunk is. Volt egy idő mikor förtelem minőségű volt a cserép és elporladt a fedő rétege. Ez főleg akkor volt gáz amikor sötétbordó cserépről potyogott a máz...

(#89394) mrhero


mrhero
tag

Sziasztok! A fürdőszobában ki lett alakítva egy vizes törölközőszárítónak a hely. A gond hogy olyat szeretnénk ami az egyik oldalról nyitott, de a csövek nem így lettek kivezetve. Van erre utólag valami jó megoldás?

(#89395) Borisz76 válasza mrhero (#89394) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet nem a legjobb ötlet : Flexibilis cső.

De legalább nem kell bontani,rombolni....és relatív olcsó.
Feltéve, hogy van abban a méretben ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89396) emre válasza mrhero (#89394) üzenetére


emre
veterán

Hanem hogy lettek kivezetve, és mivel?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#89397) runner 125 válasza mrhero (#89394) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annó pont erről beszélgettem a vízszerelőmmel, elmondása szerint már évek óta az a jellemző, h lándzsás szeleppel állnak ki mindig, azon törölközőszárítósokhoz is, amelyek gyárilag 2 szélső bekötéssel bírnak.

Nyilván ha a falkiállásod egymástól 50-60cm-re van, és nincs még kicsempézve, akkor meg kell vésni, és egy press idommal megtoldja neked a szerelő.
Ha már csempézve van, akkor némileg több meló. Először is tudni kell h hol futnak a csövek. Jellemzően aljzatba viszik el az 5 rétegűeket, így minden bizonnyal nálad is függőlegesen fut fel alulról mindkét kiállás. Szerelővel egyeztesd le, de szerintem megoldható, h valamelyik ágat vízszintesen odaviszi a másik mellé.
A csempénél először a fugasort kell kiszedni, multigéppel, csiszolókoronggal, s ha kijött a fuga, akkor véső + kalapács.. sarkoknál óvatosan, nehogy megsérüljön a többi csempe is.
A feladat része, h legyen tartalék csempe és fuga is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89398) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
(Lehet hogy nem ebbe a topikba való, ha így van, kérlek irányítsatok át!)
Meglévő (ház mögötti / kerti) szőlőlugasunkat szeretném lecserélni fából készültre. A méretek kb. 4m x 8m és kb 1.9-2.1m magas.
Jelenleg 1"-os csövek és 5x5-ös zártszelvények vannak leverve jó mélyen a földbe, és fent vegyesen csövek / betonvas / fa lecek vannak ráerősítve különböző módszerekkel.
Tudom, elég gáz, szegény apósom (R.I.P.) rakta még össze anna kidején, és már elég toldozott foldozott.
Az ötlet az lenne, hogy a meglévő oszlopok helyére betonból öntök oszloptartónak alapot, és azokra szerelem majd az oszlopokat, és a gerendákat, stb.

Abban kérem a Tisztelt Fórumtársak segítségét, hogy milyen fából érdemes készíteni, illetve a fent megadott méretekhez milyen vastagságú elemeket kellene beszereznem.

Kerestem Google-lel, de szerintem a kulcsszó / szavak nem voltak megfelelőek, mert a legtöbb találati helyen főleg a szőlőtermesztéssel foglalkoznak, nem pedig azzal hogy milyen fából építsünk szőlőlugast...
Szóval, ha esetleg tudna valaki egy jó weboldalt / blogot, ahol hasonló témában találnék leírást, azt is nagyon megköszönném.

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#89399) pjen válasza SKyle (#89398) üzenetére


pjen
félisten

Én akácfa oszlopokat,tennék,ha tennék,de inkább hagynám a mostani fém oszlopokat.Az összekötőket cserélném egységesre.

(#89400) SKyle válasza pjen (#89399) üzenetére


SKyle
tag

Most nem vagyok otthon, nem tudok képet feltenni, de ha látnád, magad is azt mondanád, hogy ez már megérett a cserére. Főleg, amikor egy kicsit komolyabb termés van, akkor csodálkozunk, hogy bírja még szétesés nélkül.
Ha sikerül akácból vágatni, akkor 7x7cm-es oszlopok szerinted jók lennének? Fentre 5x5cm-eseket gondoltam, nem vagyok egy nagy statikus, hogy ki tudjam az ilyeneket számolni...

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.