Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90551) pjen válasza Atomgeszi (#90550) üzenetére


pjen
félisten

Igen,Teljesen fi előtt menj a hűtőhöz.Én egy külön Fi körre kötném.Vannak már vissza álló Fi relék is

(#90552) Atomgeszi válasza pjen (#90551) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R

Necces a külön Fi kör. Így is alig fértem el a 18-as elosztóba. :DDD De majd próbálok helyet intézni neki.

Néztem a stop n go-t , de annyiba összesen nem volt anyaggal mindenem kábellel, mint az az 1 Fi - Relé. :(

[ Szerkesztve ]

(#90553) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#90552) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, átkötöttem, így már nem old le. :R

(#90554) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,
Lakásfelújítás után vagyok, most kapcsoltam be az Ariston típusú elektromos bojlerem. 20 perc után a csepegtetőn (vagy hogy hívjákon) elkezdett csöpögni a víz, gyorsan egymás után. Ez így természetes?

(#90555) YAS-dude válasza SPF (#90554) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tágul a víz ahogy melegszik, ez normális.

(#90556) SPF válasza YAS-dude (#90555) üzenetére


SPF
senior tag

Köszönöm. És ez mindig csöpögni fog?
Most egy felmosó vödör van alátéve. Ezt a csöpögő vizet hogy és hova szokták elvezetni?

(#90557) Borisz76 válasza SPF (#90556) üzenetére


Borisz76
veterán

Vajon hová ? Lefolyóba , csatornába.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90558) DonThomasino válasza pjen (#90551) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi az h vissza àllò fi?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90559) TeeJay válasza DonThomasino (#90558) üzenetére


TeeJay
félisten

egy idő után vissza kapcsolja magát
tehát nem fixen leold és addig úgy marad míg fel nem küldöd
hanem hiba esetén off majd újra próbálja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90560) Atomgeszi válasza DonThomasino (#90558) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megpróbálja magát visszakapcsolni, hogy hálózati zavar volt-e vagy tényleg baj van.

Telefonos applikáció is van hozzá.

Na megvan az újabb gond.

A régi elosztóban volt 4 kismegszakító, ebből 4-ből 3-on 1 elmenő volt csak. A 4. kismegszakítón 2 elmenő.

1 kör volt a konyhának, ez megvan. 1 a folyosónak, 1 a wc fürdőszoba, 1 pedig a 3 szobának(mondjuk nem értem anno miért így csinálták, de nem vezetékezem újra a lakást. Sehol nincs nagy fogyasztó, egyik szobában sincs TV, max egy 5.1 meg egy notebook meg egy lámpa).

De ez csak most tűnt fel, hogy az első és harmadik szobában(mivel egyikben sem szoktam járni, csak szökőévente 1x - most is csak véletlenül), ha felkapcsolom a lámpát, leold a Fi relé.

3 szobás lakás, de ugye egyedül lakom, a középsőben alszom, ott minden működik. Pedig elvileg ugyanazon a körön van rajta mind 3 szoba.
Az első és utolsó szobában viszont,ha a lámpát felkapcsolom(egyik szobában energiatakarékos, másikban 15W led izzó van) az első vagy a harmadik szobában, akkor leold a Fi. :F
Régi kismegszakítón 10A volt rajta egyszerre a konyha meg a 3 szoba.

Mindent ugyanúgy kötöttem vissza, ahogy eredetileg volt.

Kötve hiszem, hogy sok lenne a jelenlegi 13A biztinek, az a pillanatnyi áramfelvétel amit a LED izzó ad.

Hol keressem a hibát? :F

(#90561) SPF válasza Borisz76 (#90557) üzenetére


SPF
senior tag

Kádba vezetni egy vékony gumicsővel például?

(#90562) Borisz76 válasza SPF (#90561) üzenetére


Borisz76
veterán

Mamámnál is úgy van....

Fürdőkádba csöpög a túlfolyóból a víz egy vékonyabb , műanyag csövön át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90563) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#90560) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Arra gondoltam, hogy a két szobához tartozó nullát megkeresem, Fi elé bekötöm, meg a fázist is, és meglátjuk mi lesz.

Nem tudom, mi lehet a két kapcsolónál, hogy arra leold. Ha fázis zárlat lenne, akkor a kismegszakítónak kellene leoldania, nem?

Lehet, hogy a két lámpánál a védő és a nulla fel van cserélve?

[ Szerkesztve ]

(#90564) orion1025 válasza SPF (#90561) üzenetére


orion1025
őstag

Azt is lehet, de normális esetben egy 32-es felállás van a bojler alá húzva, ebbe egy "pohár" dugva, és egyből mehet a csatornába.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90565) gerisz23 válasza Atomgeszi (#90563) üzenetére


gerisz23
őstag

Nézd meg hány eres kábel megy a lámpához,ha 3 akkor cseréld meg a földelésre kötött kábelt a nullával (műszer kell kimérni a nullát.Már jártam úgy ismerősnél hogy a lámpába a földelést kötötték a foglaltba nem a nullát,mindaddig míg nem tettem be Fi-t nem is volt gond.

(most olvastam hogy meg is válaszoltad magadnak)

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90566) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Azt hogy a társasházakra milyen füstmentesítési kötelezettségeknek kell megfeleljen annak hol tudok utánanézni? Katasztrófavédelem?

A lakóközösség kicseréli a 9 db 4 emeletes épületben a lépcsőházi üvegfalat műanyag nyílászárókra, valamint lépcsőházanként 2 bejárati ajtót. Erre kapott 23 millió forintos árajánlatot (ebben nincs benne a kávázás).

Ez az összeg még nem is olyan vészes szerintem, viszont az, hogy minden szintre automata füstérzékelő legyen, azt elég értelmetlennek találom, de a gond az, hogy ez is további 23 millióba kerülne.
Van erre egyáltalán szükség? A szemközti oldalon ~ 8 éve panelprogram keretében felújított épületben(ugyanúgy 4 szintes) csak a legfelső szintre tettek be ilyen füstérzékelős automatikusan nyílódó ablakot.

Köszi!

(#90567) Pikkolo^^ válasza RexpecT (#90566) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem az OTSZ tartalmazza a követelményeket és igen, a katasztrófavédelemnek tudnia kell.

(#90568) Atomgeszi válasza gerisz23 (#90565) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, az egyik szobában végül megnéztem, és valóban a föld volt bekötve nullának, így már van világítás. Gondolom a másik szobában ugyanez lesz.
Eddig a lakás összes pontján cseréltem a lámpákat már, ebben a két szobában sose, mert ugye üres mindig, aztán itt elmaradt és azért okozott galibát.

[ Szerkesztve ]

(#90569) gerisz23 válasza Atomgeszi (#90568) üzenetére


gerisz23
őstag

Mit nem adnék két üres szobáért :Y :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90570) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítsègre lenne szüksègem!

Panth-Evo B50NS Panth-Evo B50NS mozgásérzékelős lámpàt, hogy kell felszerelni ès van-e olyan funkció, hogy magàt az érzékelőt kikapcsoljam ès mint sima világìtàskènt használjam egy kapcsoló hasznàlatával?

[ Szerkesztve ]

(#90571) YAS-dude válasza Vmf (#90570) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem tudod kikerülni az érzékelőt, csak ha szétszeded és kikötöd, de kérdésedből ítélve nem ez a szakterületed ;)

Elvileg van U alakú fém kengyel ami tartja a lámpát, ezt a kengyelt kell a kívánt helyre felcsavarozni. (ehhez valószínűleg előbb le kell szerelni a lámpatestről)

[ Szerkesztve ]

(#90572) Vmf válasza YAS-dude (#90571) üzenetére


Vmf
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! :)

(#90573) gerisz23 válasza Vmf (#90570) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez nem gyárilag mozgásérzékelős viszont lehet rá kötni.
Olyat tudsz csinálni hogy kapcsolótól viszel oda kapcsolt szálat és bekötöd a mozgásérzékelő kapcsolt szála mellé.Csak a fázis legyen azonos a mozgásérzékelő betáp fázisával.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90574) Vmf válasza gerisz23 (#90573) üzenetére


Vmf
csendes tag

Hát ez egy kicsit magas,na majd akkor egy villanyszerelő megoldja.

Köszi az infòt!

(#90575) YAS-dude válasza gerisz23 (#90573) üzenetére


YAS-dude
őstag

A linkelt típus nem, de a leírásában ott az NS altípus is, amin már ott a PIR. A kérdező a B50NS-ről kért infókat.

[ Szerkesztve ]

(#90576) gerisz23 válasza YAS-dude (#90575) üzenetére


gerisz23
őstag

Értem,elnézést.
Azt is át lehet kötni,de jobb ha szakembert hív. Gari persze ugrik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90577) Blackmate


Blackmate
senior tag

Van itt olyan, aki használ Somogyi videokaputelefont? Megtetszett és jó áron is van (a többi gyártóhoz képest) ez a szett: [link]
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, megbízhatóságra, kamera minőségre, mobil app kezelhetőségre, bármire :)

[ Szerkesztve ]

(#90578) Kiskokó válasza Blackmate (#90577) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ennyi pénzért szerintem jobb EMOS-os van.
Egy fokkal jobbak mint a Somogyik szerintem.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90579) csemberlen válasza Kiskokó (#90578) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát nekem van egy alap EMOS. Sok jót nem mondhatók róla wifin van.

Néha müködik, néha a csengetés után nincs kép, vagy hang, vagy egyik sem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#90580) Kiskokó válasza csemberlen (#90579) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem lehet hogy a Wifivel van baj?
Mondjuk ha Wifis tudás az igény, abból végképp drága a jóféle.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90581) csemberlen válasza Kiskokó (#90580) üzenetére


csemberlen
őstag

kb 5 méterre tőle van egy router. Néha tökéletes, néha meg rossz.Egy olcsó emost vettem, már sajnálom.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#90582) mezis válasza csemberlen (#90581) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy dolog a távolság. Más dolog a térerő, és a zavaró szerkentyűk (vezeték nélküli egér, füles,...), szomszédok által keltett zavarok. [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#90583) orion1025 válasza csemberlen (#90581) üzenetére


orion1025
őstag

Ahogy mezis írja, vannak ilyen szegletek. Nálunk például 1-1 pontban nincs wifi semmin, de ez cirka fél négyzetes területet jelent, és érthetetlenül lehetetlen. Néha itt is akad hálózat, de nagyon ritka. A vezetéknélküli csengők is simán meg tudnak hülyülni, én ezért szeretem a kábeles megoldásokat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90584) Kiskokó válasza orion1025 (#90583) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na ja. Ez a baj, a mai világban már mindent megcsinálnak Wifisre. Még egy kávéfőzőt is... stb
Pedig attól hogy, fejlett a technika még nem követeli meg, hogy mindenben beletegyék...

amugy 60-70 körül Legrandos van nekem. persze vezetékes, és még nincs felszerelve.
Majd jelentem milyen ha kész :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90585) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ilyen csavarokat kaptam a velux szúnyoghálóhoz.

De ezek jók gipszkartonhoz? Ha fogalmam sincs, hogy hol mennek a profilok

Na, találtam képet a felrakásról:

[ Szerkesztve ]

(#90586) gerisz23 válasza Atomgeszi (#90585) üzenetére


gerisz23
őstag

Gipszkartonba gipszkarton tipli kell,neked a szárnyas lesz nyerő[link]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90587) lemmy71 válasza Atomgeszi (#90585) üzenetére


lemmy71
őstag

Külső (szélső) keretes a szúnyoghálód, mert akkor két oldalt nem kell tiplizni, a kartonon keresztül mehet egyenesen a csavar, a tartó konzolba. De lent hogyan oldod meg a falnál, nem igazán a felfogatásra gondolok :F Nekem rotók vannak, azt összesen két-két csavar fogja a két függőleges oldalon. Én is hasonló csavar és tipli készletet kaptam annak idején, de sima kartoncsavarral szereltem fel

[ Szerkesztve ]

(#90588) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ez a baj, hogy nem emlékszem már, hogy cserépléc volt a profil vagy fém. :(

Meg ahova a fenti részét kellene a szúnyoghálónak rögzíteni, a tokot, amiből kijön a szúnyogháló, ott nincs is profil. Oda mondjuk jó lehet a szárnyas tipli.

Ilyen amúgy, szóval ilyen külső keretes sínes téma.

(#90589) lemmy71 válasza Atomgeszi (#90588) üzenetére


lemmy71
őstag

Az mindegy hogy cserépléc vagy fém profil, a képen még látszódnak is a csavar fejek, maximum az lehet csak a bibi ha csavarfejbe fúród a gipszkartoncsavart :W Ahogy nézem ez hasonló az enyémhez, nekem is csak a két függőleges sin van odacsavarozva, két két gipszkarton csavarral. A teteje és az alja nincs csavarozva, a két oldalsó sin szépen odafeszíti a falhoz. Még annyit tennék hozzá hogy nekem a két függőleges sin jóval hosszabb volt mint az ablak keret, kb 30 centit kellet levágnom belőle hogy ne nézzen ki olyan bután

[ Szerkesztve ]

(#90590) gerisz23 válasza Atomgeszi (#90588) üzenetére


gerisz23
őstag

Fába is fog a gk csavar csak legyen elég hosszú.Először azzal próbálkoznék.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90591) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Itt a használati azt írja, hogy magát a felső tokot(már,ha fentről lehúzósat szeretnél és nem alulról felhúzósat) először 4 csavarral rögzítsük, aztán a két oldalsó sínt kell méretre vágni és rögzíteni, majd az alját.

De lehet, hogy tényleg az lesz, hogy veszek olyan hosszú facsavart, ami még a gipszkarton alatti pozdorja (mert a régi tetőtér nem lett megbontva, csak arra ez ráépítve) alapot is megfogja, aztán akkor tutira tartani fogja.

(#90592) brazso


brazso
tag

Sziasztok! Fakerítést szeretném újrafesteni odahaza. 2 db vízszintes zártszelvényhez (3-4 mm vastag lehet) vannak a kerítéslécek rögzítve önmetsző süllyesztett fejű 3,5(?) x 35 -ös csavarokkal. (A csavar szélességét csak saccoltam.) Egy lécet 4 csavar tartja, 2 felül, 2 alul. Azt terveztem, hogy leszedem a léceket, megcsiszolom, majd visszahelyezés után lefestem azokat. A csavarfejekkel nincs gond, de sajnos minden nagyjából 5-ik csavar eltörik (többnyire a tövüknél) amikor elkezde(né)m kézzel kicsavarni. Csavarlazítót nem tudok előtte használni, mert takarja a léc. Esélytelennek tűnik kiszedni az eltört csavarokat, túl vékonyak. Fúrjam le az eltört csavarokat (pontozóval megjelölöm középen, 4-es fémfúróval kifúrom, ha tudom), majd tegyek bele nagyobb önmetsző csavarokat? (Vagy egyszerűen fúrok mellé egy új lyukat, ha nem tudom a beletört csavart kifúrni.) Nem szívesen csiszolnám a léceket a helyükön, mivel nem tudnám megakadályozni, hogy szétszóródjon a lecsiszolt régi lazúr a környezetbe. Mit javasoltok?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#90593) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
tud valaki ajanlani felujitas utana takarito brigadot?
megbizhato jo munkat vegzo csapat kellene :)

(#90594) sanzi89


sanzi89
addikt

2 darab 1,5 mm-es sodrott réz vezetéket szeretnék közösíteni sorolható konnektorhoz. Milyen átmérőjű érvéghüvelyet vegyek? 2,5 vagy 3 mm? Össze kell sodorni a két vezetéket vagy csak egymás mellett bedugni? Esetleg használjak tömör réz vezetéket és kész?
Illetve jól tudom, hogy 1.5-ös rézhez mehet nyugodtan a 16A terhelés? Sok helyen 10A-es biztosítékot ajánlanak 1.5-ös réz vezetékhez amit nem teljesen értek...
MBCU 3x1.5-ös vezetékhez milyen átmérőjű MÜ3-as cső ajánlott? 16-osba befér esetleg kettő?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#90595) pjen válasza sanzi89 (#90594) üzenetére


pjen
félisten

Az 1,5mm vezetéket 13A kismegszakítóval szabad max.Ha MKH én össze sodornám és úgy az érvég.Szerintem hármas nincsen 2,5 aztán 4.Tömör egyszerűbb.Mü lll 16 os csőbe szerintem nem fér bele két 3x1,5 MBCU.

(#90596) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Szeretnék garázst építeni; néztem mobilgarázsokat, de ennél talán olcsóbban is meg tudom oldani.
Kérdésem építési engedélyre vonatkozik.
Mihez kell, mihez nem?
Ha beton alapja van és tégla fal, akkor már kell hozzá, akkor is, ha elöl nyitott?
És ha beton alapú, de zártszelvényből van egy hegesztett váz, ami le van szigetelve hungarocellel meg trapézlemezzel, akkor ahhoz már nem kell engedély?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#90597) sanzi89 válasza pjen (#90595) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor ha már hozzá kezünk tegyünk a nyugodt 16A-hez inkább 3x2.5-ös MBCU kábelt? Milyen hátránya van esetleg az áron kívül? Gondolom nehezebb dolgozni vele, de inkább inkompatibilitási problémákra gondolok, pl simán bele lehet kötni pl. egy Legrand Galea Life konnektorba? Vagy bármi, ami eszembe se jut. Köszi!

u.i.: Jelenleg 16A-os biztosíték van az 1.5-ös réz vezetékekhez. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez jó, csak jelenleg így működünk.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#90598) Kiskokó válasza sanzi89 (#90597) üzenetére


Kiskokó
veterán

csak gyorsban.
Új szabvány szerint 1,5-ös vezetékkel dugaljat már max 13A-re lehet biztosítani.
Nyugodtan húzhatsz 2.5-st.
Ha duplán akarok és érvégezni akkor létezik kifejezettten Dupla érvég hüvely, és papíron érvéghüvelyezésnél a vezetéket kifejezetten nem sodorják össze mert akkor nől a keresztmetszete.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90599) csemberlen válasza sanzi89 (#90594) üzenetére


csemberlen
őstag

16-ba maximum egyenes rövid szakaszon ajánlott 2 db MBCu.
13A-es kismegszakító, ahogy írták, létezik iker érvég.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#90600) Atomgeszi válasza Kiskokó (#90598) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi még azt tanultuk, hogy úgy könnyebb ki is csúszik a hüvelyből a réz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.