Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90651) Morris válasza DonThomasino (#90647) üzenetére


Morris
veterán

olcsóbb nincs.

Egy 20nm-es (pl 4m X 5m-es) garázs alja 10cm vastagságban 2m3 betont kíván. kb 50k mixerrel. És 1 óra alatt kész van

(#90652) macilaci78 válasza Lauda (#90650) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az SZMSZ mit mond, az a kérdés. Lehet csesztetni a szomszédot, de könnyen visszanyalhat a fagyi. Ha a szomszédnak nincs annyi a füle közt, hogy nevelje a kutyát, akkor mindenki megelégedésére csak a költözés jelent megoldást.
A kutya pedig nevelhető, csak időt kell szánni rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90653) mokus1 válasza DonThomasino (#90647) üzenetére


mokus1
addikt

Betonra igen.

(#90654) runner 125 válasza DonThomasino (#90645) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs.
Beton a minimum. Sőt, én térkő alá is betonoznék mindenképpen.

De ez is megint ugye a magyar nép jóvanazúgy hozzállása szerint 1 rétegű lenne.. Tisztességesen, ha mobil garázs alap, ha nem, minimum 2 rétegben kéne húzni, a szerelőbetont legalább 6-os hálóval, 10cm vastagon, majd GV35-tel szépen lefedni, összemelegíteni és egy végső estrich réteggel lehúzni.
Így később sem fog vizesedni / rohadni / korrodálmi a talpazat, és a talajpára sem terheli a belső környezetet..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90655) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Egy már meglévő betont alapot szeretnék egy újonnan mellé kerülő beton alappal "összeragasztani". Egy hozzáértő, csak sajnos nagyon elfoglalt ismerősömtől azt a tanácsot kaptam, hogy 12-es fúróval fúrt lyukakba ragasszak 10-es betonvasat 30 centinként, így meg tudom akadályozni, hogy a két beton elnyíljon egymástól. Szerintetek milyen anyaggal kellene ragasztanom? Két komponensű gyantára gondoltam, szerintetek is ez a jó megoldás? Esetleg van valakinek már bevált típus/márka?

Köszi!

(#90656) runner 125 válasza Emu (#90655) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó az elképzelés.

Be kell fúrkálni a meglévő beton alapot 20-25 cm mélyen és 2 komponensű építlsi ragasztóval be kell ragasztani a betonvasat.
De az is megoldás, h 10-es vagy 11-es fúrót használsz és szimplán bekalapálod.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90657) TeeJay válasza YAS-dude (#90630) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi akkor nyugodt vagyok nem lehet 2-ből kettő Schneider csillárkapcsoló hibás
Mivel lámpa nem pislan fel így nem folyik delej rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90658) Lauda válasza macilaci78 (#90652) üzenetére


Lauda
félisten

Az az első kör amit írtam. Utána lehet feljelentgetni csendháborításért. Nem zavarhatod indokolatlanul a szomszédot. Az állandó kutyaugatás pedig indokolatlan zavarás. Itt például még a hanggátló ablakot is kifizettették a kutyással. Birtokvédelmi eljárást is be lehet nyújtani [link], fel kell venni a kutyaugatást diktafonnal. Volt kollégámat is befenyítették a lakók, többen is panaszolták a kutyaugatást. Kénytelen volt átrendezni a napirendjét és nevelni a kutyát.

[ Szerkesztve ]

(#90659) bazccka válasza Lauda (#90658) üzenetére


bazccka
tag

Ezt a baromságot, ami a cikkben van. De, persze, a rendőrséget "kell" értesíteni, ha fingik egyet a macska. A rendőr akkor fog csak szankcionálni (már ha egyáltalán fog), ha ő maga is észleli a szabálysértést. Az pediglen igen ritka eset.

(#90660) DonThomasino válasza Morris (#90651) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha ugyanez lenne sima keverővel sem olcsóbb sokkal,
ahogy számolgattam.
Abban nem tudok dönteni hogy tegyek alá valamit vagy sem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90661) Lauda válasza bazccka (#90659) üzenetére


Lauda
félisten

A cikk is pont ezt írja.

(#90662) Pitterix


Pitterix
őstag

Halihó!
Érdeklődnék, hogy esetleg nem lenne valakinek olyan ismerőse, aki szendvicspanellel foglakozik és zirci melót is vállalna?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#90663) orion1025 válasza Emu (#90655) üzenetére


orion1025
őstag

Az a beton sosem fog egyben maradni. Ami nincs egybe hálózva és öntve, azt sosem fogod egyesíteni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90664) Morris válasza DonThomasino (#90660) üzenetére


Morris
veterán

Mit szeretnél alá tenni?
Egy minimális sóder ágy mehet. Azt meglocsoloni kicsit öntés előtt.
Bele pedig háló.
Persze érdemes lehet két réteg betont önteni. Az alsó rétegre mehet a nehézlemezes szigetelés arra pedig a másik beton réteg. Így nem ázik fel a felső réteg.

(#90665) Emu válasza runner 125 (#90656) üzenetére


Emu
őstag

Köszi! Szerintem maradok a ragasztásnál, az "biztosabbnak" tűnik.

@(#90663) orion1025:
Sajnos tudom, de 3 éve mikor megvettük a házat már ki volt öntve az alap és álltak a falak, így a teraszt utólag kell valahogy megmókolni. Tudom, hogy az általad írt a legjobb megoldás, azonban ezt jelen esetben nem lehet kivitelezni, az lenne a cél, hogy minél kisebb legyen a rés a ház és a terasz találkozásánál.

(#90666) lemmy71 válasza martillo (#90636) üzenetére


lemmy71
őstag

Horganyzott csatorna forrasztása. A régi békebeli horganycsatornát 10 - 15 év után festettük vagy még később, amikor már nem volt fényes és kezdett szürkülni. A mai csatornákon kis mikronnyi horgany van, szinte öt év után már festhetők. De ha te azonnal akarod festeni, az is lehetséges, bár egy kicsit macerásabb. Festés előtt sósavas szivaccsal alaposan átdörzsöljük, majd tömény lehetőleg forró trisós vízzel lemossuk és utána jöhet a cinkkromátos alapozó, majd az igény szerinti fedőfesték. Ezt mindig a földön festjük "fújuk", ha forrasztják akkor végeknél 5 centit kihagyunk azt a felszerelés után a helyén javítjuk.

[ Szerkesztve ]

(#90667) runner 125 válasza Emu (#90665) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig rosszul gondolod és nagyon sok új háznál is elrontják, h a teraszt 1 alapra, 1 zsaluzatra teszik a házzal.
A legnagyobb hiba ilyen esetekben, h a terasz beépítésekor a ház ezen szakaszán "elfelejtik" a lábazatot hőszigetelni, mondván ott úgyis terasz lesz.
Igen, de pont ettől keletkezik egy jókora hőhíd ezen falszakaszon, amit utólag rendkívül költséges orvosolni..

Ha 6-7db betonvassal betüskézed az alapot, megfelelően össze lesz vasalva függőlegesen és vízszintesen is a zsaluzat (vízszintes vasait is nyugodtan befúrhatod, betolhatod a ház lábazatába), tized mm-eket fog csak külön mozogni az eltérő hőtágulási tényezőkből fakadóan, leginkább télen.
De az is előfordulhat h semmit nem mozog.

Mint írtam, a legfontosabb h a leendő terasz mögött is hőszigeteljétek le a ház lábazatát, lehetőleg úgy, h a járdaszint alá 20 cm-t még lelógjon az XPS!

A kész alapra GV lemez szükséges. Ezt követően mehet a vasalt zsalukő sor. Fontos, h belülről drénlemezzel, vagy vastag fóliával borítsd be a kész zsalufalat, h a feltölött földből se szívjon vizet.
Le kell vibrózni, majd vasalt szerelőbeton, min. 6-os hálóval, a zsalusor függőleges vasait behatjva, összedrótozva a hálóval. Ha kész szerelő ezt is be kell fedni GV35-tel összemelegítve, majd készülhet az estrich.
Ami még fontos, h a homlokzat, terasz találkozásánál mindenképpen alkalmazzatok hajlaterősítő szalagot, kültéren is alkalmazható folyékony fóliával, h a víz ne tudjon beszivárogni soha a lábazat és a terasz közé.
Illetve, ha burkoltatod, a homlokzat és terasz sík találkozásánál a járólapot ne engedd fugázni, mert az első télen ki fog repedni. Fugával színazonos szilóval kell kinyomni.

Ha ezeket betartod, kisebb eséllyel esik szét idő előtt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90668) lemmy71 válasza Red_Bull (#90628) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet festeni is persze, de akkor a hálózás után tükör simára kell glettelni a falfelületet. Én a festés helyett, zsákos nemes vakolatot választanám. A weber-terrenova vékonyrétegű gördülőszemcséset ajánlom, gyárilag kevert széles szín választék én a halványabb színeket javaslom, tartós mutatós mosható, de 10 - 20 év múlva ha megunja valaki a színét könnyedén átfesthető. A gyárilag kevert színes vakolat, cirka 500 - 700ft. között mozog négyzetméterenként plusz az alapozó, de így már tudsz kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#90669) Emu válasza runner 125 (#90667) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm a részletes leírást. Én a bitumen lemezes vízszigetelést ki szerettem volna hagyni, mekkora hiba?

A lábazati hőszigetelés (10cm vastagságú) már gyárilag megvan, azzal nem kell foglalkoznom. a teraszt valami ilyen lappal [link] szerettem volna burkolni, ilyenkor is számít a vízszigetelés? Nem szeretnék gres lapot rakni, a csúszásmenteseknek iszonyat ára van :(

[ Szerkesztve ]

(#90670) DonThomasino válasza Morris (#90664) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sóder vagy zúzott kő vagy kulé esetleg törmelék.
De lehet hogy semmit . :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90671) snefi2


snefi2
csendes tag

Hello

Adva van egy telek melynek az egyik oldali kereitesnel a szomszed felol van egy 30 cm szintkulombseg kb 25 meter hosszan/ersd a mi telkunk magasabban van/
Az eddig osszebarkacsolt ideglenes ""kerites"" szeru minden evben szepen dol felejuk amit eddig a kiasstunk, visszahuzzuk kezzel aztan kov evben ujra eloadassal lett """javitgatva"".
Erre keresek valami hosszabb tavu megoldast.
Gondoltam hivok egy bobcat-et kiasatom vele aztan betonnal kiontetem?
de ez meg tul egyszerunek tunik es foglalam sincs hogy mi lesz vele egy ev mulva..
Jvaslatok esetleg?
Snefi

[ Szerkesztve ]

(#90672) LazaBob válasza LazaBob (#90310) üzenetére


LazaBob
újonc

Bocs, elírtam. Nem abalkfólia, hanem ablakfólia!

Az átkozott diszlexia!

(#90673) Emu válasza snefi2 (#90671) üzenetére


Emu
őstag

Szerintem jó az elgondolás. Szüleimnél is hasonló volt a helyzet, jelen esetben a kerítés támfal szerepet is be fog tölteni, ezért normális alap kell neki. Mi ha jól emlékszem 1,5x szorzóval számoltunk, tehát ha 30cm földet kell megtartania, akkor az alacsonyabb szinthez képest 45cm mély alapot ástunk neki (összesen 75cm magas a beton).
Kapott betonháló erősítést, illetve a vasoszlopokra hegesztettünk tüskéket, és úgy raktuk bele a betonba. Ez volt cirka 15 éve, azóta áll a szerkezet.

Ha valami nem jó, akkor a többiek kijavítanak majd, nálunk működik :)

(#90674) suits


suits
tag

Üdv!

Kicsit off kérdés:
Egy ilyesmit szeretnék beszerezni és telepiteni a kerítés mellé a szökős kutyám miatt...
A probléma az hogy nem tudom az kerités elé rakni végig mert közben van egy kb 4m széles két irányba széthúzható kapu.Az volna a kérdésem hogy az müködik vajon a gyakorlatban hogy ahol a kapu van ott összekötöm egy sima szigetelt vastagabb vezetékkel ami a földön fut és simán keresztül hajtok rajt a kocsival mikor állok ki/be az udvarba?Utánna meg folytatodna nyilván a másik oldalon a speckó villanypásztor-vezetékkel... A földbe sajnos nem tudom leásni mert a kapu alatt elég vastag beton van azt kivésni sem egy egyszerű dolog...

[ Szerkesztve ]

(#90675) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Falon kivul kellene elvezetnem egy solar vezeteket 2 szinten keresztul. A haz szigetelt. Milyen lehetosegem van esztetikusan megoldani?

(#90676) orion1025 válasza Morris (#90664) üzenetére


orion1025
őstag

Locsolni nem szabad semmit, amit beton alá akar tenni az ember, abból lesznek süllyedések... Döngölni kell, de vizezni nem lehet.

ALI_G:

Lehet kapni nikecell díszcsíkot (stukkó), én ebbe faragnám bele a kábel helyét, és ezt egyszerűen fel tudod ragasztani a falra, utána pedig átfesteni homlokzati festékkel, vagy bármivel.

snefi2:

Zsalukő, egy kis vas meg beton, utána örök élet+3 nap, mint a nyomorúság.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90677) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szervusztok Belaim az Urban!
Megpattant zomancos kadat lehet-e javitani festekileg?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90678) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Voltam fenn a padláson és olyan kérdés merült fel bennem, hogy van-e koszorú a házon, avagy nincs. Durván a két végén van egy egy gerenda keresztben belebetonozva a födémbe teljes hosszúságban, a födém végig kiér a falakig (mármint addig van betonozva), viszont az ilyenkor szokványos menetes szárakat hiányolom.
Ez melyik típus lehet? Egy esetleges jövőbeni tetőcsere (a gerendák egyébként épek, meghajolva nincsenek, tehát azokat nem valószínű, hogy cserélni kell) miatt érdekelne a dolog. Mennyire szívás ez nekem?
‘69-ben épült tégla családi (iker)ház.

Renault Megane IV Limited

(#90679) runner 125 válasza Jaded (#90678) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fotózd le, nem értem konkrétan, h miről van szó.

'69-es háznál kicsi az esély arra, h van koszorú. De pont emiatt kell legyen a tetőszerkezetben jó pár kötőgerenda vagy fogópár, amelyek a talpszelemeneket / vagy szarufákat fogják össze. Az-az meggátolják a tető további terpesztését és a falak szétnyomását.
Ha eddig nem jelentkezett a sarkoknál repedés, új tetőnél sem fog. De ha az megnyugtat, én is koszorú nélküli hasonló házon cseréltem cserepet, Terrán Zenit betoncserepet kapott és egyelőre semmi hátulütőjét nem tapasztaltam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90680) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni.
Régi fajta fűtési rendszerünk van, öntött vas radiátorokkal, 1-2 radiátor már új fajta lemezradiátor.

Beszéltem egy környékbeli fűtés szerelővel és mondta hogy nálunk rosszul vannak betéve a szelepek.
Tehát van a radiátor és maga a szelep amivel nyitni lehet a vizet meg elzárni, az nekünk nem vízszintesen van betéve hanem függőlegesen.
Azt mondta a szerelő hogy ez miatt ott a levegő megszorulhat.

Ti hogy tudjátok, igaz ez hogy vízszintesen szabályos csak betenni a szelepet?

(#90681) Morris válasza orion1025 (#90676) üzenetére


Morris
veterán

Ha meg nem locsolod meg kicsit, akkor abból lesznek a felületi repedések.

(#90682) pjen válasza bitpork (#90677) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt ilyen,azt mondta a kádjavító.Körömlakkal,több rétegben.

(#90683) Jaded válasza runner 125 (#90679) üzenetére


Jaded
senior tag

K.rva sok darázsfészek van fenn, kétlem hogy mostában felmegyek :D

Mondjuk ha szaki megnézi, biztos meg tudja állapítani, hogy mi újság. Repedés sehol sincs.

Renault Megane IV Limited

(#90684) pjen válasza orion1025 (#90676) üzenetére


pjen
félisten

Iszapolni kell,ha laza a talaj.Jól elárasztani,hagyni leülepedni.

(#90685) bitpork válasza pjen (#90682) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan? Gondoltunk rá de valahogy szkeptikus vagyok hogy a körömlakk nem pattan-e le azonvást ha pl meleg vizet kap és máshogy tágul mint a kád és a zománc festék.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90686) pjen válasza bitpork (#90685) üzenetére


pjen
félisten

Pedig nem.Nekem zuhany tálcán volt,kb 1 évig.

(#90687) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Panel lakásról van szó.
Alsó szomszéd állítólag a beton falból vágott ki egy darabot ami ugye tudomásom szerint tilos (15cm fal vastagság).
Az alatta levő szomszéd panaszkodik hogy amióta ki lett vágva azóta neki az ajtó boltíven egy kis repedés keletkezett.
Ezzel kapcsolatban kihez lehet fordulni mielőtt ráomlunk az alattunk levőre???
Helység: Debrecen

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90688) Met válasza dewil666 (#90687) üzenetére


Met
Topikgazda

Közösképviselő és statikus.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90689) dewil666 válasza Met (#90688) üzenetére


dewil666
őstag

Közös képviselőt elküldte melegebb éghajlatra.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90690) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Leendő elektromos kapuhoz kellene áramot varázsolni.
Az udvarba van egy szanetli, ahonnét vinném.
Mindenképp a földbe gondoltam, földkábel vagy valami védőcső (de milyen?), és benne 3x1,5 mt kábel?

A kapu 2 oldalán zsalukő pillért akarok csinálni, abba hogy vezessen belülről az áramot, a 2 érzékelőnek?
Milyen védőcsőbe amit a beton nem nyom össze, mikor kiöntöm a zsaluköveket?
Javaslat? Ti hogy csinálnátok?

(#90691) lemmy71 válasza bitpork (#90677) üzenetére


lemmy71
őstag

Irány az OBI ha majd megcsináltad, dobj már egy képet hogy milyen lett, mert nekem is ilyesmit kellene javítanom. Vagy talán ez kétkomponensű cuc :F

[ Szerkesztve ]

(#90692) pjen válasza ctrlaltdel13 (#90690) üzenetére


pjen
félisten

A simalen(ELS)csövet nem nyomja össze.

(#90693) orion1025 válasza Morris (#90681) üzenetére


orion1025
őstag

Ezt kétlem. Más az, ha a tetejét locsoló kannával átfutja, de az is hülyeség. Egyébként ilyen felületre betonozni már alapból hülyeség, csak a baj szokott lenni. Valami fix réteg kell alá, az a biztos, nem a mezei anyaföld.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90694) bitpork válasza lemmy71 (#90691) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:R Lövök képet amint megcsináltuk. Köszönöm szépen!

(#90687) dewil666: Ha a közös képviselőt nem engedi be akkor szólítsátok fel írásban hogy mutasson be egy statikai szakvéleményt prompt. Ha ezt nem teszi meg akkor a peres rendezés elkerülése érdekében engedje be a közös képviselőt aki az átalakításról fotókat készít statikusnak. Ha ezt elutasítja akkor helyi jegyző és rendőrség, feltételezve hogy az átalakítás valóban veszélyezteti az épület statikáját.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90695) Jaded válasza runner 125 (#90679) üzenetére


Jaded
senior tag

Nagyon móricka rajzon így néz ki oldalnézetből (bocs érte :D ):

A két alulra berajzolt gerendán felül van egy-egy a ház teljes szélességében is.

Renault Megane IV Limited

(#90696) macilaci78 válasza suits (#90674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Működik, persze. Ha csicsázni akarod, akkor azt is megcsinálod, hogy a kapura raksz egy-egy érintkezőt és a csukott kapu zárja az áramkört. Vagy a kapu két oldalán lévő kerítéselemet két külön körre osztod. Nézz lefúrós lencse burkolatváltó profilt, fúrd le a bejáróra keresztbe, alatta el fog menni a kábel.
Nem mellesleg mi a virágágyást, veteményest próbáltuk ilyennel védeni, a foxi keverék pedig tökön-paszulyon keresztül szaladt, ezeket a vezetékeket simán elszaggatta...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90697) runner 125 válasza Jaded (#90695) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha a padlászinttel vízszintesen, a ház teljes szélességében vannak összekötőgerendák, akkor azok tartják össze a tetőt. 99% h nincs koszorú.

mod.

Új házaknál pont emiatt betonoznak menetes szárakat a koszorúba, hisz a szelement ahhoz húzatják hozzá, így a tető súlya értelemszerűen nem tudja széttolni - nincs szükség kötőgerendákra.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90698) Jaded válasza runner 125 (#90697) üzenetére


Jaded
senior tag

Igen a padlasszinttel vannak. Ebből van kettő. Meg pár olyan ami a rajzon van. Meg van egy nagyjából középtájon, fejmagasságban is. Akkor ne aggódjak, nem dől ránk? :D

Igazából nagyon jó állapotban van az egész ház, a belső vakolatot nem szeretem, túl homokos. Fúráskor nagyszerű.. viszont a cserepek alja itt-ott kezd mállani..

Renault Megane IV Limited

(#90699) DonThomasino válasza orion1025 (#90693) üzenetére


DonThomasino
veterán

Talaltam egy kis fövenyt az mehet beton alà?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90700) Morris válasza DonThomasino (#90699) üzenetére


Morris
veterán

Nekem homokos föld van a terasz beton alatt. Meg lett vibrózva. Öntés előtt pedig minimálisan be lett nedvesítve.
Tökéletesen tart. 8cm vastag a beton réteg, hálózva is van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.