Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89301) fero02 válasza pjen (#89255) üzenetére


fero02
veterán

Mesélj még kérlek. Áramszolgáltatónál dolgozom és mellette EV-ként. Szolgáltatónál is előírás az érvéghüvely használata.
Nem érdekelnek a szakmailag múltban megrekedt ismerőseid szokásai. Meg is érdemlik a sorsukat, hogy ennyi plusz időt b@sznak el. Egyedül a megrendelőt tudom sajnálni.
Sajnos van szerencsém panelekhez is, bőven van a lakóhelyemen.

A másik hozzászólásodra (kereskedős) nem is reagálok, mert a múlton, a cocom listás és az akkoriban még nem is létező termékeken kár is rugózni, abszolút nem mérvadó a napjainkban felmerülő kérdésekhez.

(#89302) YAS-dude válasza pjen (#89255) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mondjuk aki leónozza a sodrott vezetőt és beledugja a nem karos wagoba, azt nagyon messzire kergetném a szakmától. Szakszerű, mint vízpumpafogóval kereket cserélni az autón.

(#89303) Atomgeszi válasza pjen (#89275) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát fogalmam sincs, hogy van-e elég lejtése. Tegyek be egy borsószemet nézzem meg legurul-e? :D

(#89304) Atomgeszi válasza philoxenia (#89277) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sokfélét kipróbáltam már ezek közül. Ideig óráig jobb volt, de még a szifoncsere sem segített. Akkor is elég gyatrán ment le. Mondjuk a nyomás alattit még nem.

Ez még érhetne egy próbát

Most,hogy a konyhát felújítom, és lesz mosogatógép, azt már nem merem ilyen lefolyóba bekötni.

Szóval a 40- es helyett nem lehet berakni 50-es egy szakaszon ( gondolom a csatlakozásnál a peremnél szintén fennakadna a sok szar). Esetleg egy részen szimplán kicserélni ugyanakkora csőre? De az megint kérdéses, hogy milyen lesz a maradék szakaszon.

Tehát a végére marad, hogy valamivel valahogy kipucolni 30 évnyi mocskot, vagy pedig a strangig kivésni a falat és teljesen új lefolyót berakni, esetleg nagyobb lejtéssel?

Van még itt a hirdetőújságban, hogy duguláselhárítás falbontás nélkül. De gondolom ő is csak nagy nyomás alá helyezi a rendszert. De ezt mondjuk én is meg tudnám csinálni, ha létezne valami 40-es csőre csatlakoztatható fej, amire én egy slagot rá tudok kötni, és a mellette lévő sarokszelepről meg adok neki nyomást.

[ Szerkesztve ]

(#89305) Ispy válasza Atomgeszi (#89304) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem azt mondta a dugulásos srác, amikor kint volt nálunk, hogy víz az szart sem ér masszív lerakodás ellen, amivel meg ki tudná nyomni azt be sem viheti lakásba. Én is vízzel akartam volna, mert legutóbbi esetnél sikeresen szétcseszte a görény a lefolyót és egy 2 hónapos konyhafelújítás lett a vége.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89306) Ispy válasza mezis (#89290) üzenetére


Ispy
veterán

De akkor ez most hogyan megy egy termosztáttal? Mondjuk a padló még a kellő hőfokon van, a termosztát lekapcsol, de rá akarok nyomni egy kis kraftot a szobai radiátorra, hogy ott is meleg legyen? Eleve a padló sokkal jobban tartja a hőt, mint egy radiátor.

Vagy a padló még hideg, de mire azt felfűti a szobában nem fog lerohadni rólunk a gatya?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89307) Pikkolo^^ válasza Atomgeszi (#89304) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A mosogatógépnek nem kell 50-es, 10 litert használ el a gép a programja alatt. Egy rendes tisztítás kellene a szakasznak és akkor nem lesz vele gond ha tényleg ott van a baj és nem visszatorlódik máshonnan.

(#89308) Pikkolo^^ válasza Ispy (#89306) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha van termosztátos fej és külön termosztát is akkor a termofej valószínűleg hamarabb fog lezárni, mint ahogyan a termosztát tenné és a víz rámegy majd a padlóra ha ott nincsen szabályozás.

A törölkőszárítóra ne tegyél fejet hanem elég egy sima szelep is amit hőfokra beállítasz és így mindig megfordul rajta a víz. Ez a helyiség ahol sohasem lehet elég meleg.

Én egyébként a termofejekkel már vagy 5 éve leszámoltam.

[ Szerkesztve ]

(#89309) Atomgeszi válasza Ispy (#89305) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van körülbelül 1 hetem (+- pár nap), hogy kész legyen a konyhabútor. Addig gondoltam felkészülök, hogy ez is cserés.

A csőgörényes szétverés nekem is eszembe jutott. Meg eleve gondolom annyit elkérne, amennyiből én unalmamban egyik délután kivésem ezt a 1,5 méter szakaszt( a strang része már érdekesebb, főleg ugye ez a közös strang, nem tudom ki emlékszik a WC-s kálváriámra, hogy a szomszéd mindent átb***tt az én oldalamra(mondjuk akkor kellett volna jobban utánanézni, amikor a WC-t csináltuk, de hát már mindegy) és nem tudom, hogy mi vár még ezen a részen is. Képeket mondjuk csináltam, de hát semmi nem látszik a sok cső miatt) és a lefolyócsövet megveszem, meg egyik vizes haver ráilleszti azt szépen. És akkor tutira új az egész.

Itt alul lesz, semmi nem látszik.

Itt pedig jobb oldalt. Ismételten semmi. :(

(#89310) Atomgeszi válasza Pikkolo^^ (#89307) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem is azért, hogy a 40-es ne lenne elég, csak, ha már csere, akkor akár lehet nagyobb is.
Visszatorlódni nem hiszem, olyan 1,5 méter a vízszintes szakasz, utána meg függőlegesen le. 4. emeleti lakás.

(#89311) Pikkolo^^ válasza Atomgeszi (#89310) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor azt a 1,5 métert kell kitakarítani. Sokféle vegyszert lehet használni, érdemes többet és többször kipróbálni. Mindig be kell tartani ami a használatin van, nem szabad őket keverni, mert a végén lehet fekete autó lesz a vége (klórgáz keletkezhet).

(#89312) kisfer válasza promagus00 (#89299) üzenetére


kisfer
aktív tag

Ha napelemmel párosítod úgy jó sztem.
De ink klíma mert azoknak jobb a Cop értékük.
Pl. 1kw áramból nem 1kw hőenergiát termel-mint a panel- hanem 3-4kw-ot.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#89313) Ispy válasza Atomgeszi (#89309) üzenetére


Ispy
veterán

Számlával és sürgösségi felárral (aznap ki is jöttek) 25k volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89314) Flowtation válasza Atomgeszi (#89310) üzenetére


Flowtation
őstag

Azért a nagynyomású vízzel megpróbálhatod. A slag végére tegyél egy szórófejet, tekerd körbe szorosan konyharuhával és úgy szorítsd be a csőbe. Ha szorosan megfogod, nem fog kijönni. Nekem már sokszor segített, azért a vezetékes vízben van nyomás.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#89315) pjen válasza Atomgeszi (#89309) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem tudom mennyire megoldható nálad.Nekem van magasnyomású mosóm,ahhoz lehet kapni egy tömlőt.A végén apró lyukak vannak,ezerrel jön a víz és mindent leszed a csőről.

(#89317) mezis válasza Ispy (#89306) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a kandalló, cserépkályha,..., fűtések esete, amikor "dobok rá pár lapáttal" mert hirtelen sok meleget szeretnék. Akár csak radiátoros, vagy vegyes (radiátorok és padlófűtés) esetében ha emelni akarod a hőmérsékletet, akkor feljebb "csavarod" a szoba termosztátot aztán vársz türelmesen. (Már elég régóta "esze" van a szoba termosztátoknak, nem fognak ész nélkül addig fűteni, amíg a hőmérséklet felmegy a beállított értékere. "Számolnak" a hőtehetetlenséggel, fűt valamennyit aztán vár, figyel,...., fűt,.....

Tapasztalat: 3 szoba nappali étkező. szobákban csak radiátor, nappali, étkező radiátor is, padlófűtés is. A padlófűtésnek van külön szivattyúja. Elég hamar be lehetett úgy állítani a rendszert, hogy nincs szükség a padlófűtést külön vezérelni. Van amikor kissé melegebbre állítják a szobatermosztátot és akkor hamar érezni a radiátorok hatását. Aztán ha lejjebb viszik a szobatermosztátot, akkor sincs olyan érzet, hogy túl meleg lenne a padlófűtés tehetetlensége miatt. Nyilván a szobákban, ahol csak radiátorok vannak, valamivel hidegebb lesz, de azok hálószobák, jobban be kell takarózni.

mezis

(#89318) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
BP aglomeracio, Godollo iranyaban, kb milyen negyzetmeter ar realis terkovezesre?
Koszi az infot!

(#89319) pjen válasza martillo (#89318) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ilyen,hogy reális.Amennyiért találsz embert.

(#89320) fonok87 válasza martillo (#89318) üzenetére


fonok87
aktív tag

Amit az előttem válaszoló mondott. Gyakorlatilag az utóbbi 1-1,5 évben minden szaki úszik a munkákban. A kontárok is. Ha találsz valakit aki elvállalja, ne várj olcsóbbra mert hónapokig állni fog a munka, és a végén jobban jársz ha Te csinálod meg, akármilyen drága a szabadidőd.

Truss me, I'm an engineer.

(#89321) Ispy válasza martillo (#89318) üzenetére


Ispy
veterán

Szigetszentmiklóson nekem a házban alapból 30nm autóbeálló van az árban, minden plusz nm-t 16k-ért csinálnak meg.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89322) mokus1 válasza Ispy (#89321) üzenetére


mokus1
addikt

Mondjuk a +16k azért elég irreális. 4000-5000ért már nagyon szépeket csinálnak. Nyilván + anyag.

(#89323) Ispy válasza mokus1 (#89322) üzenetére


Ispy
veterán

16k-ért gondolom azzal rakják, amiből alapból is csinálják, szóval ez anyagárral együtt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89324) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na megvettem először is a slagot, másodszor meg ilyen volt még a boltban.

(#89325) philoxenia válasza Atomgeszi (#89324) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tekerentyűvel nem könnyű, de azért lassan nekem sikerült anyósoméknél régi 32-es csőben is haladni. Azért nem igazi csőgörény, nem tudom mi lett volna, ha fúróba fogom, nem próbáltam. Vegyi előkészítés azért ajánlott.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89326) maross


maross
veterán

Vízszerelőt keresnék, aknában (főmérőnél is, kertiben is) folyik a víz, magából abból az idomból, amivel el lehetne zárni a vizet. Benti akkor csöpög, ha el akarom zárni a vizet (ezt télen el szoktam zárni, ilyenkor itt folyik...), kerti pedig mindig, spriccel a két összepréselt elem közül a víz, gondolom télen mégis sikerült befagynia és kezdi feladni. Cserealkatrészem nincs, képet tudok küldeni.

szerk: bp, 18 ker, Üllői út 600 magassága.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#89327) philoxenia válasza Borisz76 (#89295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem pont olyan, de ezt találtam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89328) Siriusb válasza maross (#89326) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem ugrik be hogy is néz ki pontosan, de szerintem a főelzáró közvetlen a vízóra után van, s nem biztos, hogy a plombálás megsértése nélkül azt tudod cserélni, no meg ki tudja az órának lett-e baja, ha már fagyás volt. Szóval gyanús, hogy a Vízműveket kell hívnod.

(#89329) Atomgeszi válasza philoxenia (#89325) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennek levehető a "tokmány" része,hogy befogjam fúróba vagy pedig ahhoz le kellene flexelnem?

(#89330) maross válasza Siriusb (#89328) üzenetére


maross
veterán

harom részre osztodik a cso a fomero utan, hivjuk ezt a harmadiknal, raadasul ez az egy mellekmero nelkuli, kerti resz, nem hiszem hogy gond lenne. es itt nem volt fagyas, ez benti akna. A kinti kerti mas teszta, az siman szetfagyhatott, es sima csere.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#89331) Borisz76 válasza philoxenia (#89327) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen, már láttam és inkább ezt nézegettem :

Előregyártott betonelemek - Alkalmazástechnika. ( PDF dokumentum )

Ezen belül is a Leier kéregfal belső oldali hőszigeteléssel (LKF-S) az érdekes számomra.

Ház projekten pörgök és folyamatosan nézem a használt családi házakat de az építésről sem mondtam még le.
Telek van, csak az építési árak szabadultak el de nagyon.
Használtakkal pedig az a gondom, hogy 90%-a tégla alapon vályog.
És nem nem a vályoggal van a bajom....a tégla alappal.

Új esetében sokan a könnyűszerkezetes házakat nézik mert , hogy olcsóbb és gyorsabb a felépítésük.
Nos ez csak részben igaz....gyorsabbnak gyorsabb de amilyen ajánlatokat kaptam eddig az mind horror áron volt....tehát nem olcsóbb !

És érdekes tény amit eddig nem is tudtam, hogy hivatalosan a téglaépítésű ház is könnyűszerkezetesnek minősül !

Amúgy ez a dolog a későbbiekben lesz érdekes....amikor fűteni kell egy házat.
Könnyűszerkezet = nincs hőtároló kapacitása ( nincs tömege a falnak ).
Nehéz szerkezet ( Pl. : Beton ) = nagy hőtároló kapacitás mert van tömege a falazatnak és a födémnek.
Persze a külső szigetelés 15-20 cm vastagon grafitos táblákkal.

De erre nagyon jó példa a mostani "bérházi" lakásom ....ami beton elemekből legóztak össze valamikor a 80-s években. Nyáron egész nap éri a napfény....jól átmelegszik, éjszaka meg sugározza ki magából....betontömeg.

Na mindegy ezért nézelődöm az előre legyártott beton falazattal kapcsolatban de a Leier-en kívül nem igen találok senkit.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89332) pjen válasza maross (#89326) üzenetére


pjen
félisten

Az utcán is van elzáró, ha az óra után folyik elég a. Víz szerelő.

(#89333) Ispy válasza mezis (#89317) üzenetére


Ispy
veterán

Bocs, de elég gyík vagyok a témában: akkor most a radiátoros és a padlófűtés esetében egy termosztát kell a nappaliba, csak külön körről kell menniük? Na mindegy, majd ha odajutunk akkor úgyis beszélnem kell a gépésszel, max. utánna majd kérdezek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89334) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok! Tubadzin 60x60, 10 mm vastag greslaphoz milyen csempevágót ajánlanátok?

(#89335) mezis válasza Ispy (#89333) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam 30 évvel ezelőtt egykörösnek készült. Tetőtérben csak radiátorok, földszinten csak padlófűtés. Egyetlen szivattyú, a kazáné. A tetőtéri radiátor körnek is van "rövidzár kiépítve és a földszint padlófűtés körnek is van beépített "rövidzár". Ezek a "rövidzárak szabályozhatók, az a feladatuk, ha túl sok lenne a meleg a tetőtérben, akkor a rövidzár nyitásával a fűtővíz egy része nem menne fel a tetőtérbe, hanem a padlófűtés felé venné az útját. Ezt még sohasem kellett nyitni.
A földszinti padlófűtésen lévő rövidzárt akkor kell használni, ha túlfűtés lenne a földszinten. Ilyenkor a radiátorokban már hűlt víz egy része megy vissza a kazánba. Általában ez a szelep mindig nyitva van valamennyire. Leginkább az őszi illetve tavaszi meleg napok alkalmával kell zárni, mivel a nap besegít a tetőtér fűtésébe.

Napjainkban már könnyen beszerezhetők a szivattyúk egyéb kellékek, jobb kétkörösre építeni.

mezis

(#89336) maross válasza pjen (#89332) üzenetére


maross
veterán

A ket szomszedom nem orulne, akinek szintén elzarnam a vizét :D.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#89337) pjen válasza maross (#89336) üzenetére


pjen
félisten

A vízművek is elzárja csak az többe kerül, ameddig megjavítja.

(#89338) mezis válasza maross (#89336) üzenetére


mezis
nagyúr

Láttam olyan szerkezetet, amivel KPE csövet lehetett összeszorítani víz elzárása céljából.

mezis

(#89339) fero02 válasza mezis (#89338) üzenetére


fero02
veterán

(#89340) pjen válasza mezis (#89338) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de ha rögtön az óra után folyik a csap,akkor nincs mit elszorítani.l

Fero02:ezt egy asztalos szrítóval és két darab léccel is megoldom.Sőt,lehet elég csak a szorító.

[ Szerkesztve ]

(#89341) mezis válasza pjen (#89340) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak a szorítónak nagyon kell tudni szorítani és gömbölyű legyen a széle...

mezis

(#89342) pjen válasza mezis (#89341) üzenetére


pjen
félisten

Egy asztalos szorító nagyon tud szorítani,pofát meg olyat teszel amilyet akarsz.

(#89343) philoxenia válasza pjen (#89332) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk az utca végén van csak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89344) philoxenia válasza Atomgeszi (#89329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább a megfogással van gond igazából ahogy tekered megszorul és egyre nehezebb tartani. A rendes csőgörény egy elég súlyos szerkezet, itt meg a vége, ahol tekered, csak a két kezed erejét használja.
Itt azt írják bele is szakadhat..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89345) pjen válasza philoxenia (#89343) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk minden ház előtt van,pedig iker házak.

Én vettem Rothenberger fúrógéppel hajtható csőgörényt.Egész használható.

[ Szerkesztve ]

(#89346) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelképes összegért hozzá tudnék jutni 5-600 db ilyen 20*20*40cm-es mészkőhöz (házhozszállítva és megpucolva mint a képen), ami egy ház falazata volt. Talán a tárnoki kőfejtőből származik.

A házunknál rengeteg nagyméretű kockakő van beépítve, így baromira jól menne hozzá ez a rusztikus mészkő támfalként, kerítésként, kerti elválasztóként, magaságyásként, stb.

Mennyire bírják ezek a Buda környéki mészkövek az időjárás viszontagságait? Ha kibírnak egy 20-30 évet a földben-földön szétesés nélkül, az már megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#89347) fonok87 válasza Kalandor (#89346) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ha ház falazata volt, akkor valószínű szilárd, ebből következően tömör, tehát nem annyira porózus (ami mészkőnél előfordul elég gyakran). Képről is így látom, de közelebbi és nagyobb kéne hogy biztosan látszódjon :) Vagyis más mészköveknél jobban ellenáll a fagynak, savas esőnek. Ezért szerintem amire Te akarod használni, arra tökéletes.
szerk., typo

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#89348) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Van az udvaromon egy kis domb megmaradt ömlesztett sóder. Betonozni szeretnék és ehhez pont 1 m3-ra van szükségem.
Az udvaron lévő is e körül van ránézésre de lehet hogy mondjuk 1,3 m3 de az is lehet, hogy 0,7 és akkor bajban vagyok :) Hogy lehetne viszonylag pontosan meghatározni a térfogatát?

(#89349) Kalandor válasza fonok87 (#89347) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi! Nincs jobb képem egyelőre, de szerintem is jó az anyag! Sötétebb fugával gyönyörű lenne.

Red_Bull: tízliteres vödör x 100, azzal pontosan kiméred :)

[ Szerkesztve ]

(#89350) Met válasza Red_Bull (#89348) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.