Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90351) kasza blanka válasza pjen (#90345) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Mivel soha nem használtam ilyet, és eleve kiadni tervezzük a lakást, ezért ezzel a meglévő megoldással számoltunk a konyha felújításánál, így lett burkolva, így lett véve konyhabútor. Mosogatógéphez nincs se vízvételi hely, se fizikai hely a konyhabútorban.

Az az 1 vízvételi hely van, amire a Hajdú FT speciális csaptelepe csatlakozik. Tehát csak olyan átfolyós vízmelegítő jöhet szóba, ami kompatibilis ezzel a szabadkifolyású csapteleppel. Hajdú FT10, ZF10, vagy ha a Hajdú 30l-s bojler is üzemeltethető így. Nem tudom, hogy az Ariston vízmelegítők milyen módon csatlakoznak, abból lenne 15 és 30l-s is.

gerisz: igen, azon gondolkodom én is, ha flexcsővel tudom csatlakoztatni a szabadkifolyású csaptelephez, és működtethető úgy. (a ZF10-esről tudom, hogy igen, és az is zárt rendszerű, csak nem henger alakú)
A 30 literessel gondolom végig lehet csinálni egy elmosogatást, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#90352) pjen válasza NPeti89 (#90349) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem gipsz karton dobozt teljesen felesleges falba gipszelni.Sima sorolható doboz kell,harmad áron. Például Kaiser.Mindegyikben meg lehet fogatni a szerelvényt csavarral is.

(#90350) sanzi89 :Igen ez tökéletes,ha nem lesz kötés a dobozban felesleges a mélyített.Viszont,ha sorolod 2,3vagy több darabot akkor egy árkot kell vésni.Én legalábbis úgy szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#90353) sanzi89 válasza NPeti89 (#90349) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezekre gondolsz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#90354) NPeti89 válasza sanzi89 (#90353) üzenetére


NPeti89
csendes tag

Azokkal a csavarokkal rögzíthető a szerlvény. A csavar feletti pöckök meg összeakadnak ha összeilleszted őket az oldalán kinyúló D alakú sorolóval: [link]

(#90355) csemberlen válasza sanzi89 (#90350) üzenetére


csemberlen
őstag

Doboz jó, mi 80-as lukfúróval dolgozunk, hogy gipszelni is lehessen, meg a magassággal játszani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#90356) Dr.Zoo válasza albiosz (#90341) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Valóban, átsiklottam az felett, hogy nem épít, hanem megvesz egy állapotot.
Ez esetben helyi Önk. építési Oszt. szerintem. :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90357) gerisz23 válasza sanzi89 (#90353) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez gipszkarton doboz.Ahogy írták van olcsóbb is
[link] például.Töredéke az ára a gk dobozhoz képest.
67-es dobozfúró kell téglába,úgy lehet gipszelni is.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90358) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

mi a különbség a két wc tartály között? Az egyik keretes, a másik nem, mindkettő beépíthető.
Két wc lesz a lakásban, az egyik egy 10es válaszfal előtt, a másikat viszont főfalba kellene beépíteni (azaz a fal lesz ráépítve újonnan). Hova melyiket kell tenni?

Keret nélküli
Keretes

(#90359) föccer válasza varsam (#90358) üzenetére


föccer
nagyúr

A keretes gipszkarton falba is be lehet tenni elég egyszerűen. ellenben sima tégla falazatba csak akkor ha csinálsz neki egy kiugrást. A keret nélküli fali konzolt könnyebben be lehet vésni a fal síkon belülre. Szerintem a konzolos mindenképpen stabilabb, erősebb.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90360) gerisz23 válasza kasza blanka (#90351) üzenetére


gerisz23
őstag

Annyival szvsz simán.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90361) sanzi89 válasza gerisz23 (#90357) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infókat!

68-as dobozfúrót találtam, gondolom az is jó lesz.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#90362) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Olvasgattam a topikban a laminált padlókról és a 8mm-es vastagságút részesítették előnyben a hozzászólók. Tényleg ennyit számítana, hogy például 6mm vastag, vagy 8mm? A 8mm alá akkor nem érdemes menni? Nézegettem a diego-s padlókat, ezekre már 20 év a garancia és AC4/32 kopásállóságúak.

(#90363) YAS-dude válasza sanzi89 (#90346) üzenetére


YAS-dude
őstag

71mm a sorolt szerelvények közepe közti távolság, de ahogy mondták sorolható doboz kell, amit csak összepattintasz és pont jó.

(#90364) kasza blanka válasza gerisz23 (#90360) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

és a 10literes vajon mire elég? árukeresőn az egyik vélemény szerint 20 percig mosogatnak vele, ami lehetetlen akkor is, ha csak 5l/perc-cel számolok (ugye 10l 80C-os vízzel számolva 20l 45C-os, 25l 38C-os, vagy 30l 33C-ost tudok 'keverni').

DE: most olvasgatom a gépkönyveket, és az FT10-nél azt írja, hogy a melegvíz a hideggel való minimális keveredéssel távozik (ez az 5 literesnél azt jelenti, hogy mire beállítom a megfelelő hőmérsékletű vizet, már hűl is a víz, és fél perc múlva már csak langyos).
A ZF10-nél ellenben azt írja, hogy a kialakításból eredően keveredés nélkül távozik, és ez hiába zártrendszerű, elvileg üzemeltethető szabad kifolyásúként is (viszont nincs rajta külső hőszabályzó, fixen 70C-ra van állítva gyárilag).

Mindkét típusnál azt írják, hogy 6bar felett nyomáscsökkentő kell. Na, itt az elmúlt 60 évben nem volt ilyen és most sincs, de a villanybojler-csere.hu-n azt írják, budai kerületekben kell! (amúgy 5. emelet)
Ez vajon mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#90365) Dr.Zoo válasza albiosz (#90341) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

No!

Gödön merre?
Jöhet priviben is, ott lakom. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90366) Ispy válasza bandus (#90313) üzenetére


Ispy
veterán

Én most álltam neki a fa tetőablak felújításának, és igen hamar kiderült, hogy kézzel lecsiszolni egy örökkévalóság, úgyhogy vettem egy bosch psm 80 rezgő csiszolót, ez volt a legolcsóbb, és máskor is jól jöhet. Persze ha nem, akkor vegyél 60-as papírt, először azzal menjél át rajta alaposan, utána meg egy 150-sel. Utánna lehet festegetni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#90367) Nerazim válasza Ispy (#90366) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez a rezgőcsiszoló mennyire hatékony? Nem lettél Parkinson -os tőle? ;] Nekem az asztalos topikban az excenter csiszolót ajánlották, de most veszek majd ápr 01 -től lesz a lidl-ben 3in1 -es excenter, rezgő, +vmi

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#90368) Kiskokó válasza Viszlát (#90262) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én is gondolok már előre elektromos autó töltésre.
Nem olvastam az ezután neked írt HSZ-ekt szal ha már írták bocsi.

Szóval egy ilyen átalakítással minimum úgy számolj, hogy a mérőhely szabványosítás 3 fázisra + munka költség az minimum 200 ezer ft. Ehhez jön az alap szolgáltatott Amperen túl kért Amperek száma.
Azzal megint minimum 150-200ezer ft-al számolj.
Ezután jöhet a lakás elosztó kialakítás túlfeszvédelemmel fírelével, komplet kábelezés.. ez nagyon változó lehet de szerintem 300 körül erre is lazán számolhatsz.

Nekem új házba 170m2 villanyszerelés + a 3 fázisú mérőhely kialakítás + hálózatbővítés durván 1 millió ft volt úgy hogy az anyagon nem volt semmi (nagykerár)
Csak a ház szerelési munkadíja volt 500 ezer, erre a munkára kaptam 1,4 milliós munkadíjat is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90369) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

A profi betonozóktól kérnék tanácsot :R

Könnyűszerkezetes, 50 m2-es garázs+műhely aljzatbetonjához nézelődök most hegesztett hálók után, és nem tudom eldönteni, milyen átmérővel rendelkező vasból hegesztett hálót válasszak.

A 4mm-es nagyon vékonyka?
Elég lehet, egy könnyűszerkezetes ház aljzatbetonjába?
Ha nem, mi a minimum átmérő?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#90370) Ispy válasza Nerazim (#90367) üzenetére


Ispy
veterán

Egy 15k-s géptől csodát nem kell várni, kicsivel gyorsabb és kényelmesebb, mint kézzel, de nem viszi le a régi lakkot pikk-pakk, azért meg kell vele dolgozni. De inkább ez, mint kézzel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#90371) Morris válasza promagus00 (#90369) üzenetére


Morris
veterán

Aljzatbetonba nem mindenhol raknak hálót.

Amúgy egy 5-ös háló tökéletes.
Én is ilyet raktam a terasz betonba.

(#90372) runner 125 válasza promagus00 (#90369) üzenetére


runner 125
nagyúr

5-ös, 6-os hálót raknék azért bele minimum, és legalább 10 cm húsa legyen az egésznek.
De a legprofibb akkor volna, ha két rétegbe csinálnád, szerelőbeton + GV 35 / 45 végig, majd rá egy felső, vízzárt betongréteg. Így örök lesz a garázs, nem fog vizesedni az aljzat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90373) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Falon kivul kellene elvezetnem egy solar vezeteket 2 szinten keresztul. A haz szigetelt. Milyen lehetosegem van esztetikusan megoldani?

(#90374) lemmy71 válasza promagus00 (#90369) üzenetére


lemmy71
őstag

Aljzatbetonba, véletlenül nem a szerelő betonnal kevered, mert abba nem szoktak, arra jön rá a vízszigetelés (nehézlemez), átunna pedig a végleges beton vasalva, minimum 10 centi (aljzatbeton, vagy ki hogyan nevezi). Annak idején én, a dupla garázs betonozásához, 5 -s rozsdás padlófűtésrácsot tettem a betonba :)

(#90375) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Kb mennyibe kerülne az anyag költsége a a házhoz egy 2.2x6.5m (~14nm) részt építeni? A szerkezetkész állapot érdekelne (beton alap, zsalukő, szerelő beton, aljzat szigetelés, aljzat beton, tégla, tető gerenda, tető) külső és tető szigeteles illetve belső vakolás nélkül.
Földbe 70-80cm melyen beton, 2 sor zsalukő, 30cm tégla.
Egy válaszfal lenne benne 2m hosszuságú.
Tetőt lehet zsindelyt tennek rá.
Ja 2 ablak nyíllással 120x150/db.

Amúgy 2 szobához lenne hozzá toldva ezért lenne válaszfal benne.
Én úgy gondolom 2m ft-ból ki lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90376) TeeJay


TeeJay
félisten

tudna valaki nekem adni egy kis infót hogy konyhába milyen magas a konyhapult illetve afelett hány centire szokták tenni a fali polc alját?

mosogatógép tudtommal 85cm magas de ugye ha lecsavarjuk a tetején a lapot úgy pont be kell neki férni 85cm magas pult alá (4cm vastag munkalappal számolva)
viszont a falon a polc alja 120-130centitől kezdődik?
fontos lenne infó mert kábelcsatornázok holnap és azt a fali polc alá tervezem tehát nem mindegy milyen magasra rakom mert később ha lesz konyhabútor már gáz lesz a kábelcsatornát módosítani

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90377) Ispy válasza dewil666 (#90375) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 300k volt új építésű háznak nm, szóval a 2m nagyon necces még akkor is, ha te vadászod össze a szakikat mindenhez, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#90378) gerisz23 válasza TeeJay (#90376) üzenetére


gerisz23
őstag

90+60 -al szoktunk számolni

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90379) gerisz23 válasza kasza blanka (#90364) üzenetére


gerisz23
őstag

Pár helyen láttam/javítottam ilyen bojlert higy mire elég azt nem tudom,igény függő is edény nennyiség stb. Nálunk ha csak meleget eresztessz megégeti a kezed,viszont jól oldja a zsírt ;]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90380) promagus00 válasza lemmy71 (#90374) üzenetére


promagus00
tag

Igen, szerelobetonra gondolok, elnézést :R

Szerelobetonba is elég az 5os vas akkor?
Vagy oda már nagyobb átmérő kell?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#90381) Kiskokó válasza Ispy (#90377) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ja. Nekem is kb 300e / m2 áron van a ház körülbelül.
De azért ebben már van jó pár extra ami másnál nincs.
(Szellőztető klímával, elektromos redőnyök, fullos konyha, drága padlólap, 2 oldalt színezet 3 rétegű üveges ablakok stb)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90382) orion1025 válasza Dr.Zoo (#90340) üzenetére


orion1025
őstag

A tapasztalataimra. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány olyan pincét láttam, amire azt lehet mondani, hogy oké. Ahogy pjen is írta, függ a talajtól, mennyi szint van rá építve, és a trógerségre, mikor készült. De összességében maradjunk annyiban, hogy az a szigetelés sem bírja tovább (sőt), mint egy normál ipa lemez. Másfél hete láttam olyan kádár kockát, ami alatt egy 30 négyzetes pince húzódott, de a konyha már alá volt támasztva, mert leszakadt volna úgy felázott az egész ház. A pince egy időzített bomba, nem mellesleg ma épülnek 50 évre a házak, hát akkor régen.... Mondjuk felezzük meg ezt az időt. A szigetelés öregedése meg egy kivédhetetlen folyamat, de akinek szerencséje van, nem magas a talajvíz szintje, így hiába van oda a szigetelése, akkor sem képes annyi vizet magába szívni a fal, mert nincs honnét. Az a kevés ami átjut, meg el tud párologni a beltérbe, ezért is marad rejtett a probléma.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90383) dewil666


dewil666
őstag

Magamnak csinálnék mindent. Azért is kérdeztem anyag költséget.
De lassan össze is számolom mennyi beton, beton falazó, tégla faanyag és tető kell.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90384) Viszlát válasza Kiskokó (#90368) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm a példát, nagyjából ilyen végösszeget írtak mások is. Alapvetően kerül amibe kerül, ekkora háznál bármihez nyúl az ember 7 számjegyű összegbe kerül, csak legyen korrektül megcsinálva. De hát ez a nehéz része, megtalálni a jó szakembert...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#90385) runner 125 válasza dewil666 (#90375) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minimum 300-350.000ft/m2

2M szerintem kevés lesz hozzá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90386) Dr.Zoo válasza orion1025 (#90382) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Oké, akkor ez only személyes tapasztalat.
Csak mert nálunk 92m2 a pince, dupla falazat van, és fêl méter vastag monolit vasbeton szerkezetű az alap. Azt azért szeretném látni, hogy ez egyszer megroggyan. Nincs vizesedés.
Tudom, nem ez az átlagos.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90387) orion1025 válasza Dr.Zoo (#90386) üzenetére


orion1025
őstag

Nem csak only személyes, rendszeresen hallom vállalkozóktól, értékbecslőktől, egyebektől, hogy a pince, a pince... Ami nálad van az nem a szokványos, de igazából betonhoz lehet frankó kis adalékot rakni, amitől gyakorlatilag teljesen vízzáró lesz, ami nem újdonság mert ötezer éve is volt már ilyen, na attól a büdös életben nem vizesedne a pince sehol, csak ugye az drága, és nem éri meg... Később meg jön az orál roller, ha a házat maszatolni kell alulról/oldalról.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90388) ALgore2


ALgore2
tag

Sziasztok!
Porzó felületű, gyenge minőségű betonra létezik olcsóbb megoldás, mint a Mapei Prosfas?

(#90389) Dr.Zoo válasza orion1025 (#90387) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezt néhányszor már mondták, ez a ház minden, csak nem szokványos... :D
Az egész haciendán nincs repedés, konkrétan.
Új vagy újabb építésű kecókon már láttam, amint kiszáradnak normálisan a falak, itt-ott repedezni kezd.
Ha repedés van-lesz, bejön a víz...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90390) moma válasza pjen (#90338) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! :R Szerdán megyek arra és akkor teszek egy kísérletet.

we all deserve a bit of luck.

(#90391) Kiskokó válasza ALgore2 (#90388) üzenetére


Kiskokó
veterán

Erre én is kiváncsi lennék mi a jó megoldás.
Tolókapu Sínjének a betonozását hidegben csinálták, persze se a beszélt adalékot nem tették bele és Én takartam le -3fokba de persze felfagyott a faszba...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90392) pataslogeza válasza föccer (#90336) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az injekciózásról már néztem videókat, de ez a téglába nem szívódik be, csak a habarcsba és ott szigetel, de a tégla továbbra is nedves marad, ha jól értettem, ezért ezt nem tartom valami jó megoldásnak.
Hallottam valami olyan anyagról is, ami beszívódik a téglába is, és ott a nedvességgel érintkezve valami szigetelővé alakul.

Erről van valami infó?

Egy jó barátom mondta hogy egy munkatársának kezelték a pincéjét ezzel az anyaggal, de nem tud róla többet annál amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#90393) orion1025 válasza Dr.Zoo (#90389) üzenetére


orion1025
őstag

Akkor neked szerencséd van, az biztos, ott nem volt spórolás, és a fal vastagsága sem a megszokott. Én saját magamnak is bomba biztos dolgokat tervezek, nem az átlag építés megy.

pataslogeza:

Az injektálás a vízszigetelésed vonalában történik, de mivel ez nem egy szerelő beton, így pincénél nem játszik. Az injektálás lényege az, hogy az adott sor téglát eltömíti, és nem tudja magába szívni a nedvességet. A felette lévő vakolatot le kell verni, hogy ki tudjon száradni a fal, és öröm-boldogság, bár ez a technológia még sehol sincs, így szerintem totális hülyeség hosszabb távra. Szóval ezt pincénél kivitelezd, hogy minden sort megfúrsz 15-20 centinként, és injektálod... Ráadásul a teljes falvastagságot át kell fúrni, amit pincénél sosem fogsz tudni kivitelezni, mellesleg egy ház árában lenne megcsináltatni.

Mellesleg ilyen vizes kisméretű tégla kiszáradási ideje akár fél év is lehet!

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90394) lemmy71 válasza promagus00 (#90380) üzenetére


lemmy71
őstag

Van egy dupla és egy szimpla garázsom de egyiknél sem raktam vasalást a szerelőbetonba, csak a fedő (aljzat) betonba raktam 5 -s padlófűtés rácsot. Az egyik (42nm). tíz éves a másik (20nm) húsz éve készült, de nincs semmi gondom velük. Az aljzatbeton vastagsága cirka 15 centi, a szerelőbetonra már nem emlékszem, sk kivitelezéssel haverok sör bogrács és a betonkeverő :DDD Annyi még hogy a szerelőbeton alá kulikavicsot és öntödei homokot raktam.

[ Szerkesztve ]

(#90395) pataslogeza válasza orion1025 (#90393) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen, erről írtam én is, hogy az injekciózást nem tartom jó megoldásnak, de hallottam valami más megoldásról, amikor be kell kenni az egész falat azzal az anyaggal amiről az előbb írtam, és a nedvességgel érintkezve alakul át valami szigetelő anyaggá, csak a barátom sem tud ennél többet. Erről tudsz valamit?

(#90396) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hallo

Mellesleg ha már itt járok.
Van ötletetek arra, hogy adott egy új mosókonyha. Adott egy külön lefolyó ág a mosógépnek a szennyvízbe.
Viszont mellete van egy szárító gép is aminek szintén a lefolyóba kellene végződnie de ugye a gyári mosógép "szifon"-ba nem lehet kötni. Ráadásul a szárítógép csöve egy vékony sima lefolyó cső, míg a mosógép ugye szivattyúval nyomja ki a vizet.

Ezt a kettő kellene össze hozni egy fali 50-es csatlakozásba, úgy hogy meg maradjon a bűzzár és a szárítóba se dolgozzon vissza a mosógép ha leenged.

Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90397) Met válasza Kiskokó (#90396) üzenetére


Met
Topikgazda

1 2

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90398) orion1025 válasza pataslogeza (#90395) üzenetére


orion1025
őstag

Vízzáró habarcsnak hívják, de az megint csak elfedi a hiba okát, így adott esetben fentebb tud kúszni a falban a víz, ami további problémát szül. Ez a pince kérdéskör pont olyan, mint a lapostető. Csinálhatsz vele bármit, mindig ázni fog.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90399) Borisz76


Borisz76
veterán

Legutóbbi beszélgetésem alkalmával egy kivitelező cég feje nekem is a monolit vasbeton pincét javasolta.
Annyit mondott, hogy egyedüli probléma a "tömbök" találkozásánál a rések....de oda is van olyan anyaguk amivel kitöltik a rést. Az anyag ráadásul víz hatására megduzzad, feszül...még jobban tömít.

Árakkal kapcsolatban nekem egy tervező 300.000 Ft/nm-t mondott.
Másik tervező 350.000 Ft/nm-t.

Nem nagy a 100 nm-s ház....de ugye az is 30-35 misi.
Minimum 1 év a kivitelezés de inkább 2.

Nincs ember, nincs anyag...sokszor várni kell vagy logisztikai zseninek kell születni hozzá.
Ez van sajnos.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90400) dewil666 válasza dewil666 (#90375) üzenetére


dewil666
őstag

Sikerült mindent ki számolnom ami kell a bővítéshez.
Hozzávetőlegesen 633.850ft anyag költség jött ki.
Ebben a szigetelés, ablak és belső munkálatok nincsennek benne de nem is akartam hozzá számolni, mert az egész ház átesik rajta.
Így szerintem megérheti a bővítést, mert kb 6-6 nm tudok a két szobához hozzá csapni így már kb 14nm lesz egy szoba.
Viszont munka órában baromi sok lesz kb 1.5-2 hónap.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.