Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90951) macilaci78 válasza Peter.70 (#90924) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Telibe is ragaszthatod a lamináltat, de a klikk miatt el akar majd tartani, oda kell nyomni, amíg a ragasztó szárad. Illetve ugyanúgy egyenesnek kell lennie a falnak, mintha a padlóra pattintanád.

Vannak kimondott rendszerek, például a HARO is gyárt ilyet a 7-8 mm vastag lamináltjaihoz. A laminált síkja kb 20 mm-t áll el a falsíktól. Öcsémnél tavaly tavasszal tettünk fel kb 6 m2-t az étkezőben falvédőnek.

Megcsinálhatod még, hogy sima 18 mm-es bútorlapot leszabatsz tetszőleges szélességű deszkának, 2 mm ABS élzárás körbe, kapcsolódó oldalak mentén nútoltatod és utána lamellóval illeszted. Ezeket egy lapszabászatban mind készen megkapod rendelésre. A csap-nút kapcsolat nem tart el a síktól, nem feszül, mint a klikk, könnyebb dolgozni vele. De végeredményben ugyanúgy kb 20 mm lesz a kiállásod a falsíkból.

Megoldás az is, hogy 4-6 mm vastag dekoros bútorhátfalat ragasztasz fel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90952) runner 125 válasza macilaci78 (#90951) üzenetére


runner 125
nagyúr

Haro nagyon jó, tv falat, két fülke polcot én is azzal csináltam.
Félkész státusz:
[kép] [kép]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90953) macilaci78 válasza runner 125 (#90952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi átjelöltük a konnektorokat, dobozfúró, a szerelvényt a 4 sarkában lévő helyen csavarral rögzítettük, körben pedig pácolt tölgy pipaléc. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90955) Peter.70 válasza macilaci78 (#90951) üzenetére


Peter.70
őstag

HARO-t én is néztem, de azt írja, hogy 50 cm-ként kell a síneket feltenni. Az nálam azt jelenti, hogy 40 db sín csak a hosszú falakra 2.500.- / db. Ha elég lenne 1m-ként a sín, talán még be is vállalnám.
Akkor lehet, hogy marad a csavarozás

(#90952) runner 125: Ez nagyon pöpec

[ Szerkesztve ]

(#90956) varsam válasza runner 125 (#90952) üzenetére


varsam
őstag

esetleg a kész állapotról is van kép? Kíváncsi lennék hogy néz ki

(#90957) pjen válasza #46372352 (#90954) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a cell color eddig bevált.

(#90958) Tarill válasza ctrlaltdel13 (#90942) üzenetére


Tarill
őstag

Köszi! L alakú a ház és sajna csak 1 helyre lehet ablakot berakni. A tető dőlésszöge olyan 38 fok körül van és viszonylag kicsi a tető magassága 6-7 méter egy oldalon a magassága, a szomszéd házaké nagyobb. Erre bramac léc jó lehet ellenlécnek vagy inkább staflifa? Szellőzőcserép lesz benne, kúpok alá meg ez a tekerecses lemezszélű fólia lesz. Nem annyaira akarnám kikenetni

(#90959) csubuka válasza Tarill (#90958) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem pl Bramac cserepem van. Az ő leírásuk, ezt mondja:

(#90960) csubuka válasza ctrlaltdel13 (#90948) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm a rajzot és leírást! :R

Így már értem a csüngőt, szuper. Ez a dobozolt verzió akkor.

Kiváló. Sajnos nem úgy a tető maga :DDD Bár 30 éve működik hibátlanul, most egy nyest kezdett kárt okozni a "fóliában" ezért kezdtem el ezzel foglalkozni és azért vannak kópéságok sajna.

Mit keres a tetődön kátránypapír?

-30 éve van ez így, nem mi építtettük, sajnos nem tudom. Ámde talán annyira nem érzékeny a helyzet talán. 40 fokos a tető dőlésszöge. (Az elvileg akár még fólia nélkül is elüzemelne nem?), Bramac (VAÉV?) betoncseréppel. VAÉV-ra keresve nem találtam ugyanezt. Gyártanak még olyat?) . A szarufák olyan 2,8m hosszúak csak. Szóval az ellenléc méret is okés. A kátránypapír hátulról lécezve van, persze nem teljesen:

Azt szabadon (padozat nélkül) nem is lehetne rakni.

-Sajnos így van csinálva attól még, legalább deszkák támasztják hátulról. Bár ahogy olvastam a fóliának pont be kéne lógnia. Mindegy, eddig nem volt ezzel baj, szóval ez a részlet talán annyira nem problémás.

Ha a homlokrésznél nincs így megcsinálva,magyarul a levegő nem tud bemenni,

-No ez viszont gond. Sajnos iszonyat meleg van itt nyáron pont emiatt felteszem. Eldugaszolták a szellőzőjáratot lambériával, illetve a fólia nincs az ereszbe vezetve, mert az magasabban van, mint kéne :D . Lejjebb lehet tetetni az ereszt? Úgyis lassan cserés az eresz amúgy... Itt egy kép kintről:

A kátránypapír neki van vezetve a lambériázásnak:

Magyarul rohad a tető, + a víz az eresznél meg áll, mikor kilyukad a papír meg belefolyik.

-Szerencsére ezt nem észleltük, hogy rohadna egyelőre. Illetve bírja magát a papír, amíg a nyest be nem kóstolta vagy öt helyen (Nem olyan egyszerű elűzni, már kocsiantennát is rágott és még örülünk, hogy csak azt... :N Aktív jószág, hogy menne arrébb). És ezután is csak az eresz közeli lyuknál lett beázás minimális.

A te esetedben ahogy leírtad, inkább a 2 vértelekbe(lambéria) raknék ablakot, vagy bármit, amivel huzat keletkezik és szellőzik.

-Az elegendő lehet a légáram biztosításához? Korábban írták itt a fórumon, hogy lehet, hogy nem feltétlenül. Előlről így néz ki, ott nem lambéria, hanem betonyp van. Üvegek vannak benn, azt hálóra könnyű lenne cserélni. Lehetne egyik oldalon magasabban a kivágás, mint a másikon pl.:

Legfelül viszont biztos megvágnám a kátrányt, ha telibe van.

-Telibe van sajnos. A nyest egyik komoly eredménye is látható:

-Bár ha csak kivágom és nem alakítok valamit a kúpcserépnél az nem sokat segít nem? Semmi oka nem lehetett, hogy így rakták?

Elsőre a legminimálisabb beavatkozás az tényleg a lehálózott kivágások létrehozása lenne tán.

[ Szerkesztve ]

(#90961) ctrlaltdel13 válasza Tarill (#90958) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kúp alá rollomat való, szerintem te is arra gondoltál.
Saralás már a múlté.
Szerintem jó a bramacléc, az 300cm2/fm beszellőzést biztosít.
De a szellőzőcseréppel ne spórolj.

(#90962) Atomgeszi válasza lemmy71 (#90946) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És egy gőztisztítógép?

(#90964) bitpork válasza Morris (#90943) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az a csodaszivacs amit a kocsikhoz is használhatunk? Az a fehér izémizé 9000db/dollár kiszerelésben?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90965) Morris válasza bitpork (#90964) üzenetére


Morris
veterán

azaz

(#90966) bitpork válasza Morris (#90965) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

thx :R

MOD

Lenne linked íbéjről?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90967) Flowtation válasza Morris (#90926) üzenetére


Flowtation
őstag

:)
Nem rossz ötlet, közben meg kiveséznénk a házimozis dolgokat is. ;)
Az igazság az, hogy az előző ablakoknál úgy lett megoldva, hogy felül csináltunk egy keretet tetőlécből, illetve oldalra is, ha elfért és arra ment gipszkarton. A felső dobozt meg teletömtem gyapottal. Viszont a kérdésem igazából kintre vonatkozott, hogy oda mit tegyek? Az ablak és a fal közé, mielőtt még rá lesz rakva a redőny.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90968) Emu válasza Emu (#90906) üzenetére


Emu
őstag

Erre valaki? :R

(#90969) Morris válasza bitpork (#90966) üzenetére


Morris
veterán

Amelyik szimpi: [link] :)

31 HUF/20db Remélem engedi a büdzsé :DDD Mondjuk ez épp nem jó mert bid

[ Szerkesztve ]

(#90970) bitpork válasza Morris (#90969) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont emiatt kérdeztem mert ha jól látom itt sima dörzsi szivacsok is vannak oszt azt nem vennék feltétlenül :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90971) Morris válasza bitpork (#90970) üzenetére


Morris
veterán

1800ft/100db
[link] és top eladó

[ Szerkesztve ]

(#90972) bitpork válasza Morris (#90971) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köcce zsákolva :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90973) lemmy71 válasza Atomgeszi (#90962) üzenetére


lemmy71
őstag

Nemtudom hogy egy komolyabb gőztisztító gép milyen munkát végezne :F kültéren esetleg még sterimobbal lehetne takarítani, vannak azok a rotációs fejek olyasmivel takarítják a betont és a térkövet is. Az a kézi gőztisztító is kitakarítaná, de az egy örökké valóság 10nm felett, azzal a zuhanyzó kabin egyes részeit szoktuk itthon takarítani. Nekem bevált az a panda vízkőoldó, olcsó gyors egyszerű :) Vagy néz körül a Kärcher háza táján, sok jó anyaguk :)

(#90974) runner 125 válasza Peter.70 (#90955) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! :)

varsam

Egyelőre nincs, de igazából sok minden nem változott. Lett egy tv szekrény, meg a nappaliba szőnyeg az L garnitúra belső sarok részénél. A 2. fotón a süllyesztett fülke polcok már látszódnak.

Gyűjtögetem továbbra is az átépítés, felújítás képeit, ha kb végzek legalább kívül belül, megosztom majd egyben. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90975) Jaded válasza runner 125 (#90974) üzenetére


Jaded
senior tag

Nagyon baba!

Én már nagyon várom azt az albumot :D

Renault Megane IV Limited

(#90976) Atomgeszi válasza Morris (#90943) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet bedöglött az 5 éves rendelés a szivacsból, de nálam nem igazán hozott érdemi eredményt. :DDD

(#90977) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Holnaptól 10.000 elérhető lesz ez a csodamasina Aldiban:

Kérdés, hogy ez érné meg inkább, vagy esetleg ez az Einhell TC-CD 18-2 Li, Black & Decker BDCDD12?

Teljesen alap barkácsolásra kellene, évente 2-3 alkalommal lenne használva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#90978) macilaci78 válasza gzbotii (#90977) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A BD nem ér pénzt, az Einhell többet tud szerintem feleslegesen. Tegnap még volt sok Parkside a Nagytéténi úti Lidl-ben BD árán, Einhell tudásával.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90979) Nerazim válasza gzbotii (#90977) üzenetére


Nerazim
őstag

Ápr.01 től volt a Lidl -ben ez az akkus ütvefúró 15e -ért. Nem tudom van-e még, de szerintem jobb vétel.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#90980) Bacusuz válasza csubuka (#90902) üzenetére


Bacusuz
őstag

kétoldalas szőnyegszalaggal tudod rögzíteni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#90981) gzbotii válasza gzbotii (#90977) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm az észrevételeket, akkor utána nézek a Lidl akciójának.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#90982) csubuka válasza Bacusuz (#90980) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Jó ötlet, abszolút. :-)

(#90983) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

van egy franciaágyunk, amit nemrég vettünk, de a fekvőfelületet elég rosszul választottuk meg, így tegnap vettünk 2 matracot.

Maga az ágykeret teljesen jó állapotban van, azt nem "dobnám ki", így arra gondoltam, hogy csak a két felnyitható fekvőrészt és a zsanért szedném le, és teszek rá egy ágykeretet. A mérete szabvány 160x200 (2 darab 80x200-as ágyrész van összecsavarozva), tehát vehetnék készen, de mivel laza 140kg vagyok, nem tudom, mennyire bízzak a gyári ágyrácsokban, főleg, hogy asszony is szeret átjönni éjszaka az én oldalamra, így még jobban lenne terhelve.

Gondoltam, hogy veszek léceket, és összebarkácsolom én, hogy tuti elbírjon, de elakadtam, hogy milyen léc kéne.

A gyári ágyrácsok általában 18x 40-50 mm méretű lécekből vannak, ilyet még tudnék is venni, de szerintem az laminált, ahogy néztem.

Kérdés, melyikből lenne jobb, sima fenyőlécből, ami nem laminált, de mondjuk 3x6-os, vagy valami hasonló, vagy esetleg valami más méret, vagy elrendezés?

Vagy még amin gondolkoztam, hogy veszek 2 Ikeás sima ágyrácsot, és azt rakom rá "duplán". Vagy az elvetélt ötlet?

Előre is köszi,
Attila

(#90984) macilaci78 válasza KrAt (#90983) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A két ágyrácsot duplán verziót akartam javasolni.
A másik a fenyő hajópadló ujjnyi közökkel.

Én nehezebb vagyok, a gyári ágyrács (20×80-as fenyő) bírja ritkán rakva (bőven közé férne még egy-egy szál), viszont a keret, amire felfekszik, az már megnyekkent: eltört 1-2 facsavar. Levettem a gyári 20×20 mm-es lécet, tettem helyére 30×30 mm-est, 10 centinként felváltva facsavar és tipli.

Amit nem szabad, az a teli bútorlap: nem szellőzik a matrac, bepenészedik. Fa deszkák ujjnyi közökkel. Van olyan matrac, ami nem is engedi meg a tenyérnyi közöket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90985) Met válasza KrAt (#90983) üzenetére


Met
Topikgazda

Zártszelvény? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90986) Borisz76 válasza Met (#90985) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne röhögj....az enyém majdnem abból készül. 5*5 cm szögvas.

Merevítés a matrac alatt 21 mm vastag 50*1400 mm--s Nyír rétegelt lemez.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90987) Emu


Emu
őstag

Lenne ötletetek olyan kültéri térelválasztóra ami huzatot is képes megfogni, és nem fix?

Szomszéd frankón belát a teraszunkra és a terasz ajtón keresztül a nappalinkba is, ami egy vasárnapi ebéd eltöltése közben nem túl jó látvány, főleg ha pont akkor szeretne beszédbe elegyedni velünk (egyébként nincs bajom velük). Először előregyártott fa kerítéselemekre gondoltam, de azt megvétózta asszony pajtás, mert akkor minden kilátást eltakarnék és a teraszajtóból nézve nem látná a gyerkőcöket az udvaron.

Láttam, hogy lehet kapni kihúzható kültéri térelválasztó rolókat, azonban elég huzatos a hely, nem hiszem, hogy túl tartós megoldás lenne. Csinált már valaki hasonlót?

(#90988) Met válasza Emu (#90987) üzenetére


Met
Topikgazda

Sövény, tuja a kerítés mellé?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90989) Emu válasza Met (#90988) üzenetére


Emu
őstag

Jó ötlet, csak akkor nem férnénk el az autóval :( (közös bejáró van a kerítés mellett)

(#90990) Met válasza Emu (#90989) üzenetére


Met
Topikgazda

Kerítéshez rögzítve [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90991) KrAt válasza macilaci78 (#90984) üzenetére


KrAt
veterán

Hajópadló, zseniális ötlet. :R

Benézek majd valamelyik nagy barkácsáruházba, ha 2 méteres szálat veszek, akkor csak 40cm lesz "hulladék", abból majd lesz valami polc vagy akármi :), ahogy elnéztem, a 19x96-os méret a stantard.

A feltámasztás nem lenne gond, mert az ágy 18-as (asszem) pozdorjából van körbe, lényegében az ágyneműtartó. Középen is megtámasztva, akkor mehetne 160 hosszban, teljesen jó.

(#90992) macilaci78 válasza KrAt (#90991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha bemész egy tisztességes tüzépre, akkor ott méretre is vágják neked a hosszabb szálakat, árban amúgy is jobb, mint egy barkácsáruház.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90993) KrAt válasza macilaci78 (#90992) üzenetére


KrAt
veterán

Ez igaz, talán szombaton is nyitva van nálunk.

Arra gondoltam még, hogy "összetartásnak" meg rakok a szélére 1-1 vékonyabb lécet alulra, így nem tud majd hosszirányban csúszkálni.

(#90994) macilaci78 válasza KrAt (#90993) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én mindet lecsavaroznám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90995) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Van egy fa szerkezetű garázsom, aminek raklap falai vannak (oszlopok közzé vannak beállítva a raklapok). Kívülről jelenleg így néz ki:

Tudnátok nekem ötleteket adni, hogyan lehetne picit kicsinosítani, nem több százezer ft ráköltésével?
Gondolkoztam azon, hogy a deszkákat leszedegetni, megfordítani, lekenni lazúrral és vízszintesen visszarakni (mint az "amerikai stílusú" házak, "halszálkásan"), de úgy valószínűleg nem lenne elég és elég macera is lenne. Átfesteni nem igazán tudom, mert a flex is annyira hozta le ezt a szép sárga homlokzat festéket (!), mint ahogy a képen látható. A tetőt majd lemezre szeretném cserélni, mert a pala itt-ott szét van repedve már és beázik (és meg is van csúnyulva)+plusz egy féltetőt szeretnék beletoldani, egy másik autónak.

Renault Megane IV Limited

(#90996) lemmy71 válasza Jaded (#90995) üzenetére


lemmy71
őstag

Esetleg az oldalára 18 - 22mm OSB lapokat csavarozhatnál, arra pedig valamilyen bitumenes zsindelyt lehetne „szegelni” de az OSB -t lehet hungarocellezni majd nemesvakolni és burkolni is akár. A törött pala könnyedén cserélhető, bontott építőanyag telepeken biztosan találsz. Utána az egészet sterimobbal szépen átmosod, egy kicsit macerás de megoldható és rengeteget spórolsz vele (de akár a palát is festheted).

[ Szerkesztve ]

(#90997) salieri. válasza salieri. (#90903) üzenetére


salieri.
őstag

Sziasztok.ma megnéztem a házat.ezen csak a dozer segít!? Jól gondolom?

(#90998) Met válasza salieri. (#90997) üzenetére


Met
Topikgazda

Maximum telekáron vedd meg de abból is vond le a bontás költségét.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90999) mezis válasza salieri. (#90997) üzenetére


mezis
nagyúr

A bontás hosszú folyamat, és drága.
Bontási engedély, számla a hulladék elhelyezéséről, ingatlan nyt.-ban bejegyzés: üres telek. Ezután következhet az építés bejelentése.
(Persze ha csak felújítást gondolsz, visszabontva az alapig... Van használható alapja ? :F )

mezis

(#91000) mokus1 válasza salieri. (#90997) üzenetére


mokus1
addikt

Ráadásul iker ház ha jol láttam. Inkabb keress telket. Ezzel orbitális szopás lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.