Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57701) Sethdobaloah válasza ALI_G (#57700) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Anyóséknál 1 fokot se hül a ház kikapcsolt fűtéssel 2 nap alatt. Mondjuk 20 cm szigetelés van a falakon.

...csak én vagyok helikopter?

(#57702) csemberlen válasza ALI_G (#57697) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor ott 8 óra alatt maximum 1 fokot hűlhet kikapcsolt fűtésnél a lakás.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57703) somnia válasza Sethdobaloah (#57701) üzenetére


somnia
őstag

...nyáron?... :F

(#57704) kelly416 válasza pjen (#57688) üzenetére


kelly416
veterán

Ba*us, nem tudom, meglesem, vagy 24 vagy 32A. Sajna nem vagyok otthon. Max. alkar vastagot vágnék, nem sok kemény fa van otthon. Nem akarom nagyon terhelni, évente párszor keveset vágnék vele, kerti sütögetéshez a dolgokat, gázzal fűtök. Megörököltem pár futónyi fahulladékot, attól akarok szabadulni. A szép vágás egyáltalán nem kritérium.

(#57705) pjen válasza kelly416 (#57704) üzenetére


pjen
félisten

25 A már elvisz egy 1500W/2800/perc fordulatú motort.Kellően vékony lappal picit kihajtogatva könnyedén viszi a karvastagságú ágakat,léceket keresztben.Ha 1150W ost találsz azzal is elboldogulsz,esetleg lassabban tolod a fát.

[ Szerkesztve ]

(#57706) kelly416 válasza pjen (#57705) üzenetére


kelly416
veterán

"picit kihajtogatva"? Egyébként köszi a tippet :R , a többit megodom, ne off-oljunk tovább.

(#57707) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!

Fejér megyében nem tud valaki vegyes tüzelésű kazán szerelőt?A lakásban kellene kiépíteni radiátorokkal mindennel együtt...Egyenlőre csak érdekelne mennyiben lenne.70 m² a házunk.3 szoba egy folyosó +mosdó.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#57708) mezis válasza kelly416 (#57706) üzenetére


mezis
nagyúr

Én 500W-os motorral hajtott körfűrésszel vágok olyan vastag ágakat (fákat) is, aminél körbeforgatás után is marad még a közepén anyag. (10 - 15 cm ?)
Az acél fűrészlapot háromszögletű reszelővel élezem. (Profi élező műhely azért jobban csinálja, de tűzifához jó a reszelő és hajtogatás is.)

mezis

(#57709) ALI_G válasza ALI_G (#57700) üzenetére


ALI_G
veterán

Realitas talajan maradva egy kazannak/termosztatnak mire van szuksege, hogy ket szintet kulon tudjon vezerelni?
Van osztogyulyto es kevero blokk. A blokkot mi iranyitja?

(#57710) Bacusuz válasza #05304832 (#57680) üzenetére


Bacusuz
őstag

hául megvan, ajtónál is, de ahol rácsukódik fent, onnan egy 5cm-es lapot ki kellene venni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57711) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Tudtok egy jó üvegest javasolni?
94*102 centis csempe közé épített tükör kellene, a cím Bp. Kolosy tér környéke.

Illetve kellene még gázszerelő (konvektort ki kellene tisztítani, illetve állítani a hőfokszabályzón, plusz átfolyós vízmelegítő tisztítás is lenne), ez meg a BAH csomópont környékén.

(#57712) Norbika88


Norbika88
senior tag

Kondis gázkazánok előremenőjét(fűtés) hány fokra érdemes állítani most 50 fokon üzemel, használati meleg víz pedig 40fok?
Így a plussz 10centis homlokzatival és padlófűtéssel, 50 ezres csekket(régi gázkazán) lehelet nyomni 30ra, úgy hogy éjjel nappal 22 fok van, rövid nadrágos nekem, van két pici gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#57713) somnia válasza Norbika88 (#57712) üzenetére


somnia
őstag

a HMV 40 fok kevés...a fűtésnél ha simán padlóba megy, az sok, max. 40!

[ Szerkesztve ]

(#57714) macilaci78 válasza ALI_G (#57709) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kazán érzékelje az előremenő és visszajövő vízhőmérsékletet.

Termosztátonként külön szivattyúmotor kell. A legjobb, ha szintenként külön osztógyűjtőd van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57715) Norbika88 válasza somnia (#57713) üzenetére


Norbika88
senior tag

Padlfűtés előtt van hőcserélő amin betudom állítani hogy mennyi mehet a padlófűtésbe, ott 35fok van beállítva, kazánon meg 50.

(#57716) somnia válasza Norbika88 (#57715) üzenetére


somnia
őstag

...esetleg próbáld meg 45-re levenni, hogy minél hidegebb legyen a visszatérő!...ha tud a kazánod rendesen modulálni, akkor elég lehet...

[ Szerkesztve ]

(#57717) Norbika88 válasza somnia (#57716) üzenetére


Norbika88
senior tag

Az nem lesz kevés a radiátoroknak, mármint akkor gondolom többször fog ki-be kapcsolni.
Vagy pont ez a lényeg, hogy minimálisakat melegít rá mindig a langyos kondenzvízre?

(#57718) somnia válasza Norbika88 (#57717) üzenetére


somnia
őstag

...radiátorról eddig szó sem volt!...mit titkolsz még...a padló és a radiátorfűtés egy helyiségben van?...
langyos kondenzvízre???....fűtővízre!

(#57719) Norbika88 válasza somnia (#57718) üzenetére


Norbika88
senior tag

Adott egy kondis kazán, használati meleg víz, és fűtésre.
Fűtésen belül: radiátorok és a padlófűtés is erről megy.
A padlófűtés hőcserélőn keresztül.
A kazánon három darab dolgot tudok állítani én mint laikus:
-Nyári vagy Téli üzemmód
-Használati víz hőfok ami jelenleg 40
-Fűtéskör: ami jelenleg 50.

A kérdésem az volt, vagy az lett volna, elnézést ha nem érthető, hogy mikor dolgozik a kazán legoptimálisabban, vagy legjobb hatásfokkal?

[link]

Látok a hőtechnikai adatoknál: 50/30fok gondolom ez a kérdésemre a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#57720) #03969024 válasza macilaci78 (#57714) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egyszerűbb a motoros szelep, ha a fűtőkör kialakítása megengedi.

(#57719) Norbika88
A kondis cirkó akkor a legtakarékosabb, ha minél alacsonyabb az előremenő víz hőfoka, s minél nagyobb a hőlépcső. (előremenő mínusz visszatérő hőmérséklet) Ehhez jó lenne egy időjárásfüggő szabályzó. Cirkó típusa?

[ Szerkesztve ]

(#57721) somnia válasza Norbika88 (#57719) üzenetére


somnia
őstag

...akkor ha minél alacsonyabb a visszatérő...de ne menjen annak rovására, hogy a kazán ki-be kapcsolgasson!...a HMV-t meg emeld fel legalább 55 fokra!
...elég gyenge a minimális hőterhelése...

[ Szerkesztve ]

(#57722) somnia válasza #03969024 (#57720) üzenetére


somnia
őstag

ha minél alacsonyabb az előremenő víz hőfoka,...visszatérőt akartál írni, nem?...

(#57723) Norbika88 válasza somnia (#57722) üzenetére


Norbika88
senior tag

Elvileg ha jól értem, ha padlófűtés keringető szivattyúja sokat megy elvileg a visszatérő elég alacsony lesz?

(#57724) #03969024 válasza somnia (#57722) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem, bármilyen fűtésnél lényeg lenne a lehető legkisebb előremenő vízhőmérséklet, s a folyamatos üzem. Ezért is gazdaságosabb üzemeltetni a padlófűtést.

(#57725) somnia válasza #03969024 (#57724) üzenetére


somnia
őstag

...de folyamatos üzem akkor lesz ha a visszatérő hideg, mert így később éri el az előremenőre beállított hőfokot, nem?...ha 35 fokos előremenővel fűtesz, akkor hipp-hopp eléri az előremenő ezt és a kazán kikapcsol...

(#57726) somnia válasza Norbika88 (#57723) üzenetére


somnia
őstag

..rosszul érted, a kazán visszatérőjének kell minél alacsonyabbnak lenni!...

(#57727) #03969024 válasza somnia (#57725) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem, folyamatos üzem akkor lenne, ha pontosan ugyanannyi hőmennyiséget vinnél be az épületbe, mint amennyi abból távozik. Ezért alkalmazzák a modulációt, illetve az "időjárásfüggő" szabályzókat. Komolyabb szabályzóknál több töréspontot is tehetsz a szabályzásba, figyelembe veszi a megkívánt és a tényleges belső hőmérséklet viszonyát, a falazat milyenségét, a visszatérő hőfokot is. Persze, tökéletes sohasem lesz, legfeljebb nagyobb épületekben kaszkádba kapcsolt fűtőberendezések esetén képzelhető el a folyamatos üzem.

(#57728) somnia válasza #03969024 (#57727) üzenetére


somnia
őstag

...mi tetszik?...ugye érzed, hogy most kitértél a válaszolástól?...most akkor az előremenő vagy a visszatérő hőfoka a lényeg a kondis cirkónál?...

[ Szerkesztve ]

(#57729) #03969024 válasza somnia (#57728) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem te nem érted a mondandómat! A kérdés az volt, hogy miként gazdaságos üzemeltetni egy fűtési rendszert? Bármennyire is csűröd-csavarod, mindegy, hogy milyen rendszerű a kazán, gázzal, szénnel, fával, vagy elektromos árammal eteted, a cél az, hogy minél alacsonyabb legyen a működtetési hőmérséklet. Ennek a kondis és egyéb alacsony hőfokú berendezések kivételével gátat szab a készülékek károsodásának megakadályozása miatt alkalmazott min. üzemeltetési hőmérséklet. A kondis működési elvéből kifolyólag megkívánt a lehető legnagyobb hőlépcső alkalmazása, ezért is szerelik nagyobb radiátorokkal. Ezért is írtam, hogy egy padlófűtés mindig gazdaságosabb, mint egy radiátoros, mert alacsonyabb hőfokon üzemel.

(#57730) somnia válasza #03969024 (#57729) üzenetére


somnia
őstag

....rossz a memóriád, te konkrétan ezt írtad: A kondis cirkó akkor a legtakarékosabb, ha minél alacsonyabb az előremenő víz hőfoka, ...minden amit én írtam, erre volt a válasz!

(#57731) #03969024 válasza somnia (#57730) üzenetére


#03969024
törölt tag

Konkrétan ezt írtam:
A kondis cirkó akkor a legtakarékosabb, ha minél alacsonyabb az előremenő víz hőfoka, s minél nagyobb a hőlépcső.

Nem rossz a memóriám, neked kéne megtanulnod értelmezni egy mondatot!
Részemről befejezném ezt a meddő beszélgetést, szerintem te csak kötözködni akarsz!

(#57732) somnia válasza #03969024 (#57731) üzenetére


somnia
őstag

...ok...

(#57733) Morris válasza #03969024 (#57731) üzenetére


Morris
veterán

Akkor végülis higy7is kéne üzemeltetni a kondenzációs kazánt?
Mert ez engem is érdekelne.
Nálam 3 tagos nagy immergas radiátorok vannak. Nekem 50 fokra van állítva a kazán. Maradhat ennyin vagy vegyem lejjebb 45 fokra? Esetleg 40?
(12cm szigetelés + 0.5-ös 3 rétegű ablakok)

(#57734) YAS-dude válasza #03969024 (#57729) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azért szerelik nagyobb radiátorokkal, hogy az előremenő minél alacsonyabb hőfokú lehessen, és emiatt a visszatérő is beférjen az 53 fok alá, mert az a földgáz égéstermékének a harmatpontja. Tehát 53 fokos visszatérő alatt még kondenzál a kazán, így érvényesülhet a plusz befektetés a sima turbóshoz képest.

(#57735) Bacusuz válasza Morris (#57733) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem is 3 tagú radiátorok vannak wolf kondenzációs kazánnal. Egy BM modul állítja be a külső hőmérséklet alapján az előremenőt, de eddig 45 c foknál még nem volt melegebb.
Manuálisan be tudok állítani egy fűtési görbét, de ha ez túl alacsony akkor több óra míg felfűt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57736) Sethdobaloah válasza Morris (#57733) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nálam 38 fokos előremenőt is beállít magának a Bosch kazán vezérlője (külső hőmérséklet alapján)
Kb 5 fokos különbség van az előremenő meg a visszatérő között. Szóval mehetsz lejjebb is ha akarsz.

57735:pl ha -12 fokra nem úgy van méretezve a fűtési rendszered, hogy kondenzációs üzemben tudjon működni a kazánod, akkor azért nem kell a teljes szezonban szar hatásfokkal mennie.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#57737) Morris válasza Bacusuz (#57735) üzenetére


Morris
veterán

Az miért jó, hogy a külső hőmérséklet alapján működik a kazán?

(#57738) Bacusuz válasza Morris (#57737) üzenetére


Bacusuz
őstag

Külső és belső hőmérséklet alapján működik.
Ha kint lehül az idő, akkor nem hagyja kihülni a lakást.
Megtanulja az időjárás változáskor hogy viselkedik a lakás, és előre fűt, vagy lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57739) Morris válasza Bacusuz (#57738) üzenetére


Morris
veterán

Értem, köszi.

Hogy kell bekötni egy ilyen érzékelőt? Fúrni faragni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#57740) pjen válasza Morris (#57739) üzenetére


pjen
félisten

Siemens nek van inteligens szoba termosztátja,megtanulja a lakás hőviszonyait.Kb ugyanaszt tudja csak más metodikával.

(#57741) Morris válasza pjen (#57740) üzenetére


Morris
veterán

Létezik ebből vezeték nélküli? Nem szívesen fúrnám meg ismét a falat.

(#57742) Bacusuz válasza Morris (#57739) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem vezetékes.
Ajánlott Északi tájolásra, árnyékos helyre, nyílászáróktól távolabb elhelyezni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57743) #03969024 válasza Morris (#57733) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudok a te esetedre konkrét választ adni, de ez a cikk egyszerűen, s érthetően leírja a lényeget. Keress rá az "Időjárásfüggő szabályzás"-ra!
[link]

Ha elolvastad, láthatod, hogy minden épületre más-más az ideális görbe. Másként kell beállítani, ha folyamatosan tartod a hőfokot, s másként, ha nappalra csökkented az igényelt belső hőmérsékletet, hiszen a folyamatos üzemre beállított nagyon lassan tudja csak emelni a hőmérsékletet, ha visszavetted nappalra mondjuk 3 fokot.

#57738) Bacusuz
Ne keverd, az az öntanuló termosztát! Vannak ilyen arányos-integráló meg mittudomén csodatermosztátok, nem túl jók vele a tapasztalatok, viszont jó drágák.

ITT olvashatsz ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#57744) Bacusuz válasza #03969024 (#57743) üzenetére


Bacusuz
őstag

Wolf Kazánom van a gyári BM modullal(ez a belső termosztát), külső érzékelővel.
Ez végzi nálam a szabályzást.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57745) pjen válasza Morris (#57741) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy darab,a belső termosztátot kell erre cserélni.Nem használtam,csak bemutatón láttam.Esetleg keress rá a Siemens honlapján.

(#57746) #03969024 válasza Bacusuz (#57744) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem Buderus van, ha van kedved kicsit elmélyedni a szabályzókban, hát tessék:[link]

(#57747) sanzi89 válasza sanzi89 (#34571) üzenetére


sanzi89
addikt

Na, eddig tartott az ajánlott Mofém csaptelep. Mindegy, hova állítod a zuhanyváltót, a csapból és a zuhanyfejből is jön a víz. Van erre esetleg tippetek, hogy mit nézzek rajta vagy kuka és vegyek újat?
Ha igen milyet? 15k-ért bírt 2 évet...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#57748) fi:zi'k válasza sanzi89 (#57747) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Visszanéztem az akkori hsz-edet, meg az adott oldalon lévőket. Még Integra és neduddki is itt volt..

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57749) Ton-ton válasza sanzi89 (#57747) üzenetére


Ton-ton
tag

Lejött az az O gyűrű, ami a zuhanyváltó gombján van. Hogy hogyan kell szétszedni azt így látatlanban nem tudom megmondani, de nem gondolom, hogy egy 20 forintos gumi miatt újat kellene venni... Egyszer futottam bele ilyenbe, és ott egyébként visszarakva a gyűrűt (tehát még újat sem kellett venni) működött rendesen.

http://qtp.hu

(#57750) Misi1980 válasza sanzi89 (#57747) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ha megvan a számla és a garancialevél házhoz jön a szerelő és megjavítja.5 év garancia van a mofém csapokra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.