Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58801) pjen válasza Bacusuz (#58800) üzenetére


pjen
félisten

nem biztos,hogy számlás ár,az anyag meg lehet tréfa mentes...

(#58802) Lauda válasza pjen (#58798) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, lehet ott jon fel. :F

(#58803) föccer válasza updog (#58799) üzenetére


föccer
nagyúr

1000 ft/nm, ilyen vastagon... Kb az anyag ár nem jöön ki belőle. Valószínű maszekba csinálta, csencselt anyaggal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58804) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van köztetek / ismerősi körben olyan, aki / ismerőse vállalna egy lakásbővítést (terasz beépítés) és utána komplett házszigetelést?

Ha igen, dobjon egy mailt vagy privit, lenne egy kis munka tavasszal, és még nincs kivitelezőm rá :)

Helyileg Szigethalom.

[ Szerkesztve ]

(#58805) föccer válasza KrAt (#58804) üzenetére


föccer
nagyúr

Van, de nem dolgozik olcsón. Cserébe nem ver át és azt csinálja amit kérsz tőle. Úgy mondanám, hogy nem hajlandó szarér-hugyér sok melót vállalni, hogy utána csalni-lopni kelljen hogy pluszba kijöjjön vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58806) Met válasza Lauda (#58802) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, ahogy rálépsz kicsit besüpped és a levegőt felnyomja a réseken keresztül a porral együtt.
A fa alapból nem tud porzani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58807) pjen válasza Met (#58806) üzenetére


pjen
félisten

végeredményben a földön van a padló?se párna fa se aljzat beton?

(#58808) dh66e válasza YAS-dude (#58794) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi akkor nem én voltam a béna. :R

(#58809) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Javasoltatok wago kapoccsal Alu kábel kötéshez wago alu-plus nevü kontakt pasztát.
Csak ez a megfelelö, vagy a sarki villany-bolti noname cucc is jó? Legalábbis nincs ráírva semmi.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58810) YAS-dude válasza dh66e (#58808) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ettől még lehettél te is béna :D

(#58811) dh66e válasza YAS-dude (#58810) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm.de nem. :D

(#58812) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

nem tudom mennyire tartozik ide, de hátha tudtok segíteni

egyrészt adott egy ház, ami 1 nek van bejegyezve, de gyakorlatilag 2 teljes értékű ház, 1 közműn, 2 tulajdonos, egyrészt ha én külön háznak szeretném bejegyeztetni az én felemet, akkor a másik tulajtól kell valami engedély? persze külön is akarom köttetni a közműveket is, tehát erre is vonatkozik az előbbi kérdés, illetve ha a víz,gáz,villanyt különkötése vagy elosztása, nem tudom hogy csinálják, mekkora összeg lenne?

Xbox One: bandymnc

(#58813) fero02 válasza Bici (#58809) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem Wago "Wago"-t veszel, hanem pl XBS vezetékösszekötőt, akkor nem történik semmi, ellenben paszta csak Wago gyártmányú létezik (legalábbis én még nem láttam más gyártótól ilyet).

dh66e: ha sorolt dobozba lett berakva, akkor simán leszedhetted volna a körmöket, hisz a csavar is elegendő a rögzítéshez. Akkor sokkal könnyebben bement volna a helyére. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#58814) pjen válasza fero02 (#58813) üzenetére


pjen
félisten

XBS vezeték összekötőt inkább ne,akkor inkább csoki vagy tekerje össze.

(#58815) Bici válasza fero02 (#58813) üzenetére


Bici
félisten

Ilyet kaptam:

Ez wago? És ha nem, akkor jó lesz nekem a 221-es wago-hoz?

pjen: XBS-ből a kisemegszakító is gagyi?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58816) dh66e válasza fero02 (#58813) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha az lett volna akkor valóban nem kellett volna küzdenem,de csak szimpla volt mindenhol (panel).

(#58817) fero02 válasza Bici (#58815) üzenetére


fero02
veterán

Igen, ez Wago termék. Mindenhez jó, ahol alu-t kötsz.

dh66e: Ezt nem írtad. :P Ilyen ez a pop szakma... :D

[ Szerkesztve ]

(#58818) Bici válasza fero02 (#58817) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58819) dh66e válasza fero02 (#58817) üzenetére


dh66e
veterán

Persze minek is írtam volna ha egyszer nem sorolt. :D
Ettől függetlenül bosszantott hogy a drágább cuccal kellett szenvednem.A franc se gondolta volna most már okosabb vagyok,de sok évig ezek sem lesznek cserélve. Jó esetben. ;]

(#58820) fero02 válasza dh66e (#58819) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem lesznek túlterhelve, illetve rettenetesen sokszor kihúzva/bedugva eszközök beléjük, akkor nem lesz gond...

(#58821) pjen válasza Bici (#58815) üzenetére


pjen
félisten

Ha van rá mód XBS ből semmit ne vegyél.700ft körül már márkás kismegszakítót kapsz.Legrand,Siemens stb.

(#58822) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok,

Konnektorból, villanykapcsolóból mi az a minimum ami alá nem szabad adni ?

Kéne vagy 8 kapcsoló és 11 konnektor kb...

Legrand alá ne adjam, vagy merre menjek ebben a témában ?
Fürdőszobába milyen szigetelésű kell ?

Előre is köszönöm a segítséget :R
Üdv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#58823) philoxenia válasza bandi0000 (#58812) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gázt lehet, de a villanyhoz azt mondták nekem, hogy társasházat keĺl belőle csinálni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58824) dh66e válasza fero02 (#58820) üzenetére


dh66e
veterán

Nem lesznek túlterhelve a felújításnál erre nagyon odafigyeltünk, új vezetékek mindenhol,külön biztin minden helység,konyhai gépeknél sütő, főzőlap,mosogatógép illetve a mosógépnek 2.5mm kábelezés ás persze külön biztosíték.
A ki be dugdosás már necces a fürdőben hajszárító meg az asszony cuccai,szobákban max telefontöltő na meg a vasaló használat és a porszívó ami kinyírhatja.

[ Szerkesztve ]

(#58825) pjen válasza Jojo5 (#58822) üzenetére


pjen
félisten

Körül nézhetsz a Siemens családban is.Árban és minőségben az alap kb a valenával van pariban.Viszont a burkolat az elektromos rendszer megbontása nélkül cserélhető üveg,valódi fa stb.A Sedna család is igényes kivitel.Az Elkó-t minőségre nem ismerem,de tetszetős.

(#58826) ALI_G válasza bandi0000 (#58812) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez egy osszetett kerdes. Amennyiben lehetseges, az onkormanyzat tud errol felvilágosítást adni, mert a helyi szabalyozast is figyelembe kell venni (na meg ezt utana foldhivatalnal lefolytatni).
Esetleg olyanra keress ra, hogy epuletkiemeles. Most nagy divat, de nem tudom, hogy a te esetedben lehetseges-e.

[ Szerkesztve ]

(#58827) fero02 válasza Jojo5 (#58822) üzenetére


fero02
veterán

Schneider Sedna, Legrand Valena. Ez alá ne menj, ha van rá lehetőséged.

Fürdőszoba érdekes dolog. Milyen magasan vannak a szerelvények, fröccsenő víztől milyen messze? Ha egy méretezett alaprajzról tudsz egy skicced dobni, az sokat segíthet a tanácsadásban.

dh66e: Teljesen mindegy mit dugsz bele, maga a mozgatás okozza a fáradást. Melyik körök, milyen vezeték keresztmetszettel és milyen biztosítással készült? ÁVK van?

[ Szerkesztve ]

(#58828) #33253120 válasza fero02 (#58827) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem még a Niloé is belefér...

(#58829) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Legrand Valena kapcsoló családból vettem egypólusú villanykapcsolót. A már beledugott vezeték hogyan bontható ki belőle?
Nekem nem sikerült kiszedni, a fölötte lévő pöcköt akár lenyomtam, akár felhúztam.
Végül elcsíptem a vezetéket, mikor meguntam.

(#58830) #33253120 válasza batagy (#58829) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pedig tényleg csak a pöcköt kell megnyomni. Viszont azt teljesen.
Milyen vezetéket kötöttél bele? Ha nagyon puha, vastag alu van akkor ha lenyomtad a pöcköt próbáld egy kicsit benyomni a vezetéket, és/vagy csavarni rajta mielőtt kihúzod.

(#58831) bandi0000


bandi0000
nagyúr

abba esetleg tudtok e segíteni, hogy minek hívják, vagy mit keressek, ha olyan ötletem van, hogy az utcafronton van 2 ablak, de alacsonyan, szóval nyilván megemelés lenne az egyik megoldás, hogy ne lássanak be, vagy láttam olyan ablakot amit ha nézel kívülről nem látsz be, ezt hogy hívják? a fényt átengedi vagy azt is kint tartja?

Xbox One: bandymnc

(#58832) biker válasza bandi0000 (#58831) üzenetére


biker
nagyúr

Ha egy üveg mögötti területet nem látsz, akkor az üveg mögöttről nem jön feléd fény, ergo ha te nem látsz be, akkor befelé megy fény, kifelé nem.
Nappal. Aztán mikor éjjel megnézed, már lehetnek meglepetések :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58833) Csabroncka válasza batagy (#58829) üzenetére


Csabroncka
addikt

A pecket erősen be kell nyomni!

"in medias res"

(#58834) bandi0000 válasza biker (#58832) üzenetére


bandi0000
nagyúr

éjszaka a sima üvegen is be lehet látni , szóval az nem nagy téma talán :D

Xbox One: bandymnc

(#58835) pjen válasza batagy (#58829) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy ez elég drága csípés.Próbáld teljesen benyomni és kirázogatni belőle a drót véget.

(#58836) fero02 válasza #33253120 (#58828) üzenetére


fero02
veterán

Számomra a világ egyik leghitványabb szerelvénycsaládja a Niloé. Kritikán aluli minőség, mind anyagminőségben, mind megjelenésében. De ezt híven tükrözi az ára is. Legrandnál szerintem a legolcsóbb megvehető minőség a Cariva.

(#58837) Jojo5 válasza fero02 (#58827) üzenetére


Jojo5
őstag

Szia,

Panel furdoszoba osszvissz 2 meter szeles nagyhabol ugyanennyi mely es magassagra 2,5?meter legalabb a belmagassag az aljzat pedig durvan 2 meteren van.

Koszi a tanacsokat korbenezek. :K
Hol erdemes oket beszerezni van valami ajanlott bolt ?

pjen: Koszonom szepen a segitseget! :R Siemensbol mi az ajanlott ? :F

T_chris: es mitol fugg, hogy idefer-e a felsorolashoz vagy sem ? kivitel vagy mitol ?

Udv,
J

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#58838) pjen válasza Jojo5 (#58837) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Siemensben a szerelvény mindegyikben ugyanaz,csak a keret és a fedlap változtatható.Pont ez az előnye.Megveszed a delta line sorozatot,picit olcsóbban mint a valena,ha megunod vehetsz üveg,fa vagy csak igényesebb műanyag keretet és fedlapot.

(#58839) updog válasza updog (#56328) üzenetére


updog
senior tag

Egy up ennek a kérdésnek (már én is elfelejtettem, csak most lenne aktuális megrendelni :) ).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#58840) philoxenia válasza updog (#58839) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább fát tennék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58841) fero02 válasza Jojo5 (#58837) üzenetére


fero02
veterán

Oda mehet a sima, még a jó öreg szabvány szerint készült helység.

Bolt: mivel csak pár tételről van szó, így én a helyedben elmennék az első villamossági boltba és megvenném ott (számla nélkül). De ha van kedved webshop-ozni, akkor ez egy jó hely lehet...

[ Szerkesztve ]

(#58842) updog válasza philoxenia (#58840) üzenetére


updog
senior tag

Bejárati folyosóra menne, gres járólaphoz, és inkább ilyen modernebb fílinget gondoltunk, egyszínű fehér szegéllyel. Persze nyilván pl. egy keményfa szegélyt is le lehet egyszínű fehérrel festeni :) De valahogy a fát nem érzem folyosóra valónak, ezért gondolkoztam valamilyen poliuretán/műanyag lécben.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#58843) biker válasza bandi0000 (#58834) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, csak míg az utóbbi egyértelmű, az előbbin meg szoltak lepődni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58844) Jojo5


Jojo5
őstag

megvettem mindent Legrand Valena-bol... Schneider Sedna is volt de kozeli ismeros is Legrandot mondott szoval az lett vegul... 60k-t otthagytam.. vicc... remelem megerte... :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#58845) batagy válasza pjen (#58835) üzenetére


batagy
őstag

Köszi mindenkinek.
Végül a Velana-ból sikerült egy csipesszel kiszednem a benneragadt vezetékvéget, így megmentettem egy kapcsolót. Tényleg be kellett nyomni a pöcköt :R

(#58847) Met válasza bandi0000 (#58831) üzenetére


Met
Topikgazda

Van ilyen fólia, az nappal jó, amikor kint sötét van és Te bent fel kapcsolsz egy villanyt ugyan úgy belátni kintről.
Éjszakára redőny, reluxa vagy sötétítő függöny.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58848) #33253120 válasza fero02 (#58836) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem meg a Cariva okoz lábrázásos tüneteket... :D
Ok, A Niloé olyan mintha valami kisérleti szerelvény lenne... :D A múltkor 3 szállítmány ikerdugalj fizikailag is máshogy nézet ki ugyanazon burkolat alatt... :)
Összességében szerintem a Cariva mechanizmus gagyibb műanyagból van, (Első ránézésre mint valami régi KOPP kapcsoló a 80-as évek végéről) ez meg kinézetre/tapintásra ugyanabból mint a Céliane. A műanyag keret kevésbé koszolja a falat mint a fém, van hozzá Mosaic fogadásra alkalmas keret, a vízmentes szerelékek meg simán odaverik szerintem a Carivát...

Ami nem tetszik benne, hogy ha véletlen olyan dobozba kell szerelni ami csavar fogadására alkalmatlan, akkor először szokatlan, hogy a láb meghúzásakor a csavarhúzó végét egyre a szerelvény közepe felé kell húzni...
De ez csak magánvélemény.

(#58849) werszomjas


werszomjas
őstag

Azzal mit tudok tenni, ha a papír maszkoló festőszalag apró darabokban leszedi a vakolatot?

Túl korán akarom leszeni, vagy túl későn?

Lamináltpadló szegély és a fal közötti réseket töltöttem fel akrilal + festettem, ragasztottam szalagot a szegélyre és a falra is. Ez volt tegnap, ma szedném le. TESA szalag, gondoltam veszem a márkásat, azzal nem lesz gond :((

üdv

(#58850) föccer válasza werszomjas (#58849) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem az nem takaró szalag volt, hanem sima ragasztó szalag. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.