Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58301) Morris válasza J0shu4M1ll3r (#58300) üzenetére


Morris
veterán

Vegyél egy normálisat, azzal nem lesz gond.

(#58302) zsolt19900 válasza mezis (#58299) üzenetére


zsolt19900
őstag

barkácsra kell, és jól zár a garázs

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58303) dellfanboy válasza zsolt19900 (#58298) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jah, kicsit meglepodtem a ventillatoron. en ha csak ranezek mar hidegebbnek erzem a levegot 1-2 foknal ezert sose nem is hasznaltam hogy a meleg levegot teritse.
igazsag szerint en kulfoldon elek es itt az elso szembejovo infrapanelt bevasaroltam mert a csajom fazott. ennek 2 eve azota tok jol szuperal, szoval nem vagyok kepben otthon miket lehet kapni, de ha van hozza normalis garanica/ normalis helyen veszed szerintem annyira nem losz melle.

nem tudom mennyi idot toltesz ott, de ha barkacsolsz es keletkezik fa hulladek en nem zarkoznak el egy kis kalyhatol, (vagy akar olajkalyha), esetleg gazkonvektor. nem tudom a lehetosegeid.

infrapanel azert jo mert viszonylag konnyuen tudod mobilla tenni es mashol hasznalni ha szukseges

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58304) zsolt19900 válasza dellfanboy (#58303) üzenetére


zsolt19900
őstag

barkács alatt ez is az is értendő, de inkább autó szerelés és valami olyasmi kellene amit bedugok felmelegit aztán ha nem kell felreteszem, semmi extra csak nem szeretnék mellé lőni semmivel sem :-) de akkor korbenezek infrasok között mindenképpen köszönöm szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58305) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! ilyen fajta olcsó hősugárzó vásárlásánál az esetleges 1-2 év garin kívül kell valamit nézni? Ahogy látom 2-4 ezer között ugyanazt tudják, max gariidőben térnek el. Egy 4nm-es fürdőt kellene vele picit felmelegíteni esténként, erre a célra sztem bőven elég egy ilyen kis vacak.

(#58306) pjen válasza vwpolopg (#58305) üzenetére


pjen
félisten

Tökéletes a wc-ben is hasonló van.

(#58307) Nerazim válasza vwpolopg (#58305) üzenetére


Nerazim
őstag

Mi is hasonlóval "fűtünk" egy nagyobbacska fürdőt ,de arra a pár perce elég. Gyors és meleg :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#58308) fero02 válasza Morris (#58272) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Azt ugye tudod, hogy a rádiós termosztátnak (a vevőhöz) kell állandó 230V...

(#58309) AndrewBlase válasza J0shu4M1ll3r (#58300) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy az új rózsában van egy mentsükmegavilágvízkészletét perlátor, ezáltal annyival kevesebb vizet enged át, amit nem "érzékel" az átfolyós vízmelegítő? :F

Miért mindig én???

(#58310) vwpolopg válasza pjen (#58306) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi mindenkinek! :)

(#58311) buherton


buherton
őstag

Tegnap este kibontottam a táblásított fenyő polcokat. Viszont mára mindegyik deformálódott. Tehetek valamit az ellen, hogy ismét sík legyen vagy legalább nagyjából sík legyen?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58312) #33253120 válasza buherton (#58311) üzenetére


#33253120
törölt tag

Préseld, súlyozd amivel tudod.

(#58313) Morris válasza fero02 (#58308) üzenetére


Morris
veterán

Én úgy terveztem, hogy a vevőt a jelenlegi termosztát helyére raknám. Magát a termosztátot pedig a gyerek szobába.
A jelenleg termosztát ugye össze van kötve a kazánnal. Azon 24v vagy 230v van, nem tudom. De gyanítom, hogy 24v.
Ezzel is működnie kellene.
Jelenleg egy sima Q3 van.

[ Szerkesztve ]

(#58314) r.levente75 válasza buherton (#58311) üzenetére


r.levente75
addikt

Hol vetted? Valszeg fütyült még rajta a rigó. Vidd vissza, cseréltesd ki.

(#58315) buherton válasza r.levente75 (#58314) üzenetére


buherton
őstag

Hetekig volt becsomagolt állapotban a szobában és akkor még teljesen sík volt. Ami fura, hogy csak a legbelső és a legkülső deformálódott a belső három nem. Szerintem a levegőben lévő pára okozta. Most a két deformálódottat megfordítottam és holnapra várom a csodát! :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58316) r.levente75 válasza buherton (#58315) üzenetére


r.levente75
addikt

Jártam én is így lapraszerelt fényő szekrénnyel, azon csak a csere segített. Egyszerűen nem lehetett összeszerelni. Ránézett a srác szó nélkül cserélte, megmagyaráznom már nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#58317) fero02 válasza Morris (#58313) üzenetére


fero02
veterán

A kazánnak egy feszültségfüggetlen kontaktusa van. A direkt 230V magának a készüléknek (termosztát) a működéséhez szükséges. Tehát kell a jelenlegi 2 szál vezeték a kazán (fűtés) bekapcsolásához + a 230V.

Ha jól van csövezve a villamos hálózatod, akkor a bővítés nem nagy kaland.

(#58318) J0shu4M1ll3r válasza AndrewBlase (#58309) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

De igen, rá is van írva a csomagolásra, hogy "50% water save".

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#58319) balazs1956


balazs1956
senior tag

Itt érdemes körülnézni!
én az Ecoizm zuhanyfejet használom évek óta, és nagyon bevált.
Igaz házközponti meleg vízem van, nem kell begyújtson semmiféle kazánt

(#58320) w.miki


w.miki
veterán

Szúnyoghálóból van ajánlott típus?
Amin a mutáns gyilkos gyerekszúnyogok sem jutnak át?
Vagy mind egyforma, rendeljek egy olcsót kínából.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58321) Morris válasza fero02 (#58317) üzenetére


Morris
veterán

fasza :((

(#58322) Elemental


Elemental
addikt

Üdv!

A ferde konyhai páraelszívót milyen magasra szokták szerelni?

(#58323) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalta, jártassága szoba hangszigetelésével kapcsolatban? A szobámnak egyik fala közös a szomszéddal, és szeretném leszigetelni, mert a mélyhangok nagyon átmennek hozzá, és zavarja. Az előtétfalas kőzetgyapotos megoldás érdekelne, úgy tudom ez a legjobb utólagos megoldás. Konkrétan hogy kell kinéznie ennek? Hány centi kőzetgyapot, milyen rétegek következnek egymás után, stb? Remélem tud valaki segíteni :)

(#58324) pjen válasza Morris (#58321) üzenetére


pjen
félisten

Messze van a kazán,megpróbálhatnád a vevő egységet levinni a kazán mellé,nem kell semmi külön kábel,ha látják egymást a gyerek szobával akkor meg van oldva.

(#58325) Morris válasza pjen (#58324) üzenetére


Morris
veterán

Megpróbálom...

(#58326) dellfanboy válasza balazska92 (#58323) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hany centit vagy hajlando felaldozni a sajat lakoteredbol? szigeteles eseten a minel vastagabb annal jobb hatasfokkal mukodo elv az iranyado.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58327) Met válasza balazska92 (#58323) üzenetére


Met
Topikgazda

Itt leírtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58328) balazska92


balazska92
senior tag

ÚÚ ez frankó leírás, köszönöm! Mivel a szoba viszonylag nagy, ezért akár ha 20 centit vesztek belőle se baj. Esetleg még konkrét kőzetgyapot típust tudsz ajánlani? Mert neten találni ezer fajtát.

(#58329) Met válasza balazska92 (#58328) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem ismerem a gyapotokat.
Azt hiszem meg van adva hogy milyen a hangcsillapítása, minél tömörebb annál jobb az biztos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58330) Bacusuz


Bacusuz
őstag

A kazánhoz csatlakoztattuk a thermosztátot,és a külső érzékelőt.
Földelt 2 eres kábelről van szó(szürke színű), állítólag canbus rendszeren társalognak.

1:Milyen kábel lehet ez?
2:A falban lehozhatom (ezt a kábelt)a villany kapcsolójához vezető csatornában?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58331) Met


Met
Topikgazda

Na, végiglézereztem az ablakokat:)
Amit tudni kell:
- higanyos hőmérővel mértem a kinti (ablakpárkányon) és benti (az ablaktól kb. 2 méterre, kb. 160 cm magasságban) értékeket, a lézeres egy Workzone hőmérő volt.
- a tok, keret, üveg egy magasságban lett mérve, az üveg a keret mellett néhány centivel
- az üvegre maszkoló szalagot ragasztottam reggel (most mértem este)
- az üveg középen az üveg felület nagyjáboli közepét jelenti
- a redőny és redőny nélküli ablak egy helyiségben van egymás mellett, a redőnyös azt jelenti hogy reggel ott nem húztam fel a redőnyt
- a konyha azért lett mérve mert abból az ablakból ki lett véve az előző tulaj által a külső gumi szigetelés, reggelre ott az üveg 2-3 cm magasan mindig párás, akkor is ha nem szárad ruha de kint hidegebb van

A redőny nélküli ablakon ezek mennyire szar értékek vajon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58332) mezis válasza Elemental (#58322) üzenetére


mezis
nagyúr

Szakácsnő, szakács milyen magasak ? :F

mezis

(#58333) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Újrakezdem kicsit másképpen....
Kazán és termosztát közti kábelt szeretném behúzni a csillárkapcsoló fali csatornájába.
A kábel két eres, kívülről szürke színű ,árnyékolt, nem sodrott réz , a két ér piros és fekete színű.
Nem fogja zavarni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58334) Sethdobaloah válasza Bacusuz (#58333) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

aki majd beüzemeli a rendszeredet kiabáhat érte, de nálam így van behúzva, és működik. Sőt nálam annyival rosszabb a helyzet, hogy egy szakaszon árnyékolás nélkül megy a 220 mellett, amiről a szivattyú üzemel :)

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#58335) ALI_G válasza Met (#58331) üzenetére


ALI_G
veterán

Szép munka!
A maszkolást kívülről, vagy belülről ragasztottad?
Hol van fűtőtest?
Talán a számoknál kicsit fontosabb, hogy hözel állsz, akkor érezhető-e az hogy ablak mellett álsz? Pl érzed-e a kezeddel közeledve, hogy hideg az ablak?
Ha abszolút nem, akkor szerintem nincs kérdés, megfelelő az ablak.
A konyha mondjuk egyértelműen rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#58336) Bacusuz válasza Sethdobaloah (#58334) üzenetére


Bacusuz
őstag

Beüzemelésen túl vagyok, csak áthelyezem a termosztátot.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58337) Met válasza ALI_G (#58335) üzenetére


Met
Topikgazda

Belül ragasztottam, radiátor az ablak alatt van középen de nem teljes ablak szélességben, a radiátortól messzebb lévő oldalakon mértem.
Felhúzott redőnynél egyértelműen érezni hogy hideg a felület, ha a tokhoz közelítem a kezem érzem hogy süt a hideg, a konyhában még jobban. Ott nem is az ablak alatt van a radiátor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58338) Csabroncka válasza Met (#58331) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ilyen a sz@r:

Tehát elvileg rendben van! Holnap átküldöm privben a hőkamerás faszi elérhetőségét, olyan 7-8 ezer környékén van a felmérés, szerintem annyit megér.....

"in medias res"

(#58339) ALI_G válasza Met (#58337) üzenetére


ALI_G
veterán

Kolléga álltal javasolt hőkamerás felvétel a tuti, de az infrás hőmérővel gyakorlatilag tudod imitálni. Vidd lassan körbe a profilon. Pár fok eltérésnél több nem szabadna, hogy legyen a fent és a lent között se ha épp nem megy a fűtés.

Csabroncka: ez nagyon durva. Ezt nálatok mérték? Megvolt még, hogy ki szerelte be?

[ Szerkesztve ]

(#58340) Csabroncka válasza ALI_G (#58339) üzenetére


Csabroncka
addikt

a képet netről ollóztam be..... én januárban méretek!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58341) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Megfigyeltem nálunk hogy az olyan falaknál, (ahol az egyik oldala kint, a másik bent van :) ), az oldalsó fal és a mennyezet találkozásánál az éleknél, vagyis a sarkaknál jó pár fokkal hidegebb. Van egy lézeres hőmérőm és megmérve, az oldalsó fal átlagban 16-17 °C, a mennyezet is 16-17 °C, az éleknél pedig 7-12 °C között változik. Persze ez helységtől is függ, hol ennyi, hol annyi.
Ez azt eredményezi, hogy nedves is, illetve elkezdett ezeknél a helyeken penészedni is.
Úgy gondolom a több szellőztetés erre nem lehet megoldás, illetve nálunk nincs sehol sem kirívóan magas páratartalom.
Kb 1,5 éve lett felújítva a ház, glettelve lettek a a falak, de ez annyi idő alatt ki is száradt vélhetően, vagy mégsem? Mikor beköltöztünk tavaly télen elkezdtünk fűteni intenzíven, akkor vizesedett is több helyen, de ez 1-2 hét után megszűnt.
A nyílászárók le lettek cserélve, valamint a padlóban is van 10 cm szigetelés.
Ami nincs szigetelve az a fal, padlás.
Padlófűtésünk van mindenhol radiátor nélkül, esetleg lehet az a probléma, hogy a meleg, a felső részt nem fűti be eléggé?
Vagy talán a mennyezet, padlás felőli oldalán nincs szigetelve ezért ott az éleknél lehúzza a hideget?
Ott van nekem hőhíd, valamilyen okból kifolyólag?
Szerintetek mi lehet a probléma és a megoldás erre? Köszönöm szépen előre is a segítségeteket és a tapasztalatokat! :R

(#58342) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Új építésű társasház - Közös szennyvíz csövön vagyok a felettem levő lakásokkal. Megfigyeltem, hogy amikor melegvizet engednek, akkor ez a cső baromi hangosan elkezd kattogni gondolom a hűtágulástól. Még a cső fenti része a fürdőmben nincs ledobozolva és szigetelve, de félek, hogy az se fogja elnyomni a kattogó hangot.
A pattogás meggátlására van még valami ötletetek, amit kipróbálhatnék, amíg hozzáférek a csőhöz?

(#58343) Melack


Melack
veterán

Tudtok ingyenes tervezőprogramot, amiben a házat fel tudom skiccelni a későbbi könnyebb tervezgetéshez?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58345) Lipton válasza Rendo84 (#58341) üzenetére


Lipton
őstag

Amennyiben nincs külső szigetelésed akkor bőven ki kellett száradjon minden.

A padlófűtés teljesen jól kell működjön. A meleg levegő alulról száll felfele, a plafon hűtheti legfelül valamennyire (főleg a szigetelés hiánya miatt). Hőmérővel meg is tudod mérni (padló felett 30cm, 1,5m, plafon alatt 30-40cm).

Aránylag magas páratartalom miatt kicsapódik a hideg élekben a víz és penészedni kezd. Sok mosás/teregetés, sok növény, kilégzés, stb. nagyon sok párát tud juttatni a levegőbe. Megoldás lehet ilyen esetben egy párátlanító gép (gép, nem ilyen tablettás viccek), meglepően jól működő modellek vannak sajnos nem annyira olcsón.

A fal és mennyezet szigetelésének hiánya miatt a legjobban a külső felső élek hülnek ki. A légmozgás is itt a legkisebb. Ennek következménye a víz kicsapódása és penészedés. Felületi mérővel érdekes lehet végiginézni a hőmérsékleteket. Ezen a problémán sajnos csak a szigetelés segít.
Tetézi a bajt, hogy itt szokott lenni a beton koszorú, aminek jelentősen rosszabb a szigetelése mint egy (normálisabb) téglának és nagy eséllyel nem is tettek a külső részére szigetelést (heratekta, stb.).

Egyszerűbb művelet a felső szigetelés. Leteszel 20cm vastag anyagot a padlástérbe és meg van oldva a kérdés. Bálás anyag olcsóbb de van pár hátránya, táblás anyag drágább de tartósabb (nem esik össze, stb.). A hőérzet biztosan jobb lesz, a fűtési költség biztosan kevesebb, de nem 100%, hogy a penészedést egyedül ez megoldja, mert a külső fal bevezetheti annyira a hideget, hogy a penészedés nem fog megszűnni.

Ugyan ez volt a testvéreméknél. Tetőtér szigetelése megtörtént, a sarkok elkezdtek penészedni. Most lesz próbára feltével a külső felületre minden felső külső saroka 2 tábla polisztirol. Nem szép, de meglátjuk mennyire megoldás mert a teljes külső szigetelést most nem tudják megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#58346) pjen válasza Rendo84 (#58341) üzenetére


pjen
félisten

Írod,hogy a nyílás zárók le lettek cserélve.Gondolom műanyagra.Tehát a természetes szellőzést egyből agyonvágtad.Én vennék a helyedben pára érzékelős ventit+ventis csillárt,hűgy valami mozgassa is a levegőt.Esetleg egy klímát és azzal időnként ráfűtenék.Ameddig egyik sincs szellőztetni kell,ha nincs pára nem is tud kicsapódni.

(#58347) ALI_G válasza Melack (#58343) üzenetére


ALI_G
veterán

home.by.me :K

(#58348) ALI_G válasza Rendo84 (#58341) üzenetére


ALI_G
veterán

Az ok egyértelmű, amit viszont már leírtak előttem. A megoldások közül én is előbb megpróbálnám a födémet szigetelni, közetgyapottal. 20 cm szálas anyag szerintem baromi olcsó ahhoz képest, hogy mennyit lehet vele spórolni a fűtésen és van rá esély, hogy megoldja a sarokban a penészedést. Házilag is lerakható, de van némi esély, hogy visszatér a penész.
Jövőre lesz 0%-os hitel uniótól, érdemes arra pályázni (ház teljes szigetelése).

Páratartalom mennyi nálatok télen?

(#58349) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

a porszívófej nem kattan rá erre a csőre, valami letörhetett, de nem látom, hogy micsoda. hogy lehet ezt orvosolni, hogy ne kelljen újat venni?

Ha összeszigszalagozom, az nem jó, mert nem forog, hanem fix lesz

Electrolux ZCX 6440

köszi

[ Szerkesztve ]

(#58350) fi:zi'k válasza ALI_G (#58348) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Erről a pályázatról dobnál vmi linket? :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.