Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57901) pjen válasza buherton (#57893) üzenetére


pjen
félisten

Azért számolni kell azt is,hogy ezek nem mennek egyszerre.A mosogató gép mikor nem fűt alig fogyaszt.A főzőlapot sem használnád teljes terhelésen....nem tudom milyenek a főzési szokásaitok,de a főző lap mellé akár a mosogató gépet,vagy a hűtőt és a mikrót is bepróbálnám.Egyébként hiába van 20+16+10=46A ha a bejövő csak 32A.

(#57903) pjen válasza #05304832 (#57902) üzenetére


pjen
félisten

Azért ehhez tudni kéne mikor vette és mennyit használta.

(#57904) Atesz 666 válasza pjen (#57903) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-4-5 éve már biztos meg van,de lehet még több is mert jóval azelőtt vettem mikor a Baumaxx sajnos kivonult az országból.
-És volt/van használva rendesen,és semmi bajom vele,nagyon megbízható masina. :C :R

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#57905) buherton válasza macilaci78 (#57899) üzenetére


buherton
őstag

És (#57901) pjen

Pont ezek miatt terveztem egy kicsit túl a konyhát, de ez a hibrid főzőlap nem tervezett volt. Az elején is tudtam, hogy egy normál indukciós nem fér bele, így gázzal számoltam.

Köszönöm a véleményeket. :R Túl csábító az indukciós főzőlap lehetősége, így először alszok rá egyet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#57906) pjen válasza buherton (#57905) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzal baj, Macilacinak teljesen igaza van kis odafigyeléssel simán müxik minden.Egyébként egyszerű a felvett Kw/230=~A.

(#57907) Melack válasza buherton (#57893) üzenetére


Melack
veterán

A főzőlap mellé olyat tegyél, ami nem gond, ha nem megy azzal egyszerre. Én így csinálnám. Nálunk a használat közben derült ki, hogy a főzőlap+sütő+cikesz egy körön van. Hát persze, hogy lebas$zta a biztosítékot folyton. A cserépkályha megoldotta mondjuk a gondunkat :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57908) Bacusuz válasza macilaci78 (#57896) üzenetére


Bacusuz
őstag

asztalos ismerősöm is csak parkside cucckoat hasznal es azt mondja megbizhato

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57909) Bacusuz válasza pjen (#57901) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mi ha bele lendülünk megy egyszerre a porszivo vagy vasalo, moso es mosogatogep, egy paratlanito, suto, es 3 fozozona a lapon.de nem teljes terhelesen.
Ez nalunk tok normalis.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57910) mezis válasza DonDragonka (#57887) üzenetére


mezis
nagyúr

"...sufnituningos padlófűtésem van"
Próbáltál volna 30 évvel ezelőtt padlófűtéshez szerelvényeket beszerezni. Én egyetlen helyen találtam (Bp. Váci út) a műanyag csövek végére sárgaréz csatlakozó idomot. Kettővel többet vettem, mert számítottam rá, hogy nem mindegyik lesz méretpontos, hibátlan. Igazam volt. Másik út meg az esztergályoztatás lett volna. Ezeket is valami fusi műhelyben készíthették...

mezis

(#57911) pjen válasza Bacusuz (#57908) üzenetére


pjen
félisten

Haverom is ott veszi a horonymarót.Félévente tönkremegy,de garis,kap másikat. :F

(#57912) Lipton válasza YAS-dude (#57894) üzenetére


Lipton
őstag

Mosogatógép esetleg etethető eleve meleg vízzel és akkor nem is kell fűteni - a többi fogyasztása nem sok már.

(#57913) macilaci78 válasza Bacusuz (#57908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Asztalos ismerősöd nem azért használ Parkside-ot, mert megbízható, hanem mert sajnálja a pénz Festool, Makita, Dewalt gépekre. :DDD
Amelyik gép, szerszám dolgozik és hasznot hajt, ott a legdrágább gépet is megéri megvenni. Nem beszélve arról, hogy az ilyen nagy brandek egyéb kényelmi funkciókkal, vagy szolgáltatásokkal is kiegészülnek. Például kevés akkufajta, így 2-3 akkuval 8-10 szerszámot is használhatsz, vagy pl a Festool tárolási rendszere...

Nehogy azt mond, hogy egy termelő asztalosnak 3 évre (gariidő) nem teljesen mindegy, hogy 16k-ért vesz egy akkus fúrócsavarozót, vagy 50k-ért... Úgysem ő fizeti, hanem a megrendelő. Egy milliós konyhabútorban nem ez a 30k költség a tétel és 3 év alatt nem egy bútort csavaroz össze.
Mondjuk, az ilyen gépek napi 6-8-10 óra folyamatos üzemre valók, tekersz rajta valamit, befúrod a tiplit a konyhaszekrénynek, megint tekersz valamit, behajtod a csavart a tiplibe. Nem kell cipelned falfúráshoz (8 lyukért) külön gépet, 3 év alatt csak a külön gép cipelésén megspórolt idő óradíja visszajön a drágább gép esetében egy termelésben használt gép esetén.

Ez csak nekünk, mezei home usereknek, hobbistáknak kérdés, de a mi igényünket is messze kiszolgálja egy Parkside. És nem azt mondom, hogy a termelő üzemet nem bírja a Parkside, de nem az a rendeltetése. Mint ahogy a régi Renault Scenic SX4-es sem terepjárónak tervezték, ennek ellenére kimondottan jó terepjárótulajdonságokkal rendelkezik: futómű, terepszögek, hajtáslánc...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57914) macilaci78 válasza Bacusuz (#57909) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laktam olyan lakásban, haol a mikró egymaga lecsapta a villanyórát, még a TV se kellett hozzá.

Most, a felújítás után: mikró, kávéfőző, vízforraló, hűtő, kenyérpirító, a sütő grill funkcióval és mondjuk, tojást, fazék teát főzök az indukcióson egyszerre, mosógép, TV, PC, vasaló, villanybojler a többi részen.
Ha a vezeték a tövére kötött kismegszakítótól többet tud, akkor bajt nem tud csinálni: ha túl sok fogyasztót használ egyszerre, nem a vezeték olvad el, hanem a kismegszakító old le. Van lehetőség a feladatok átütemezésére, hogy minden elkészüljön és a hálózat is bírja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57916) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv!

Gipszkarton álmenyezetet szeretnék készíteni, a szerkezetet fa födémgerendákra rögzítve. Viszont a födémgerendák, ha a padláson közlekedik valaki szemmel láthatóan meghajlanak, ilyen födémre érdemes-e egyáltalán gipszkartont tenni vagy milyen megoldást javasoltok?

(#57917) Met válasza e=mc² (#57877) üzenetére


Met
Topikgazda

Csere.
Flexel elvágni amennyire közel tudod a függőeleges résznél, persze annyira hogy az új darabot még hozzá tudd hegeszteni :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57918) Met válasza Red_Bull (#57916) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem érdemes mert meg fog repedni a festés/glettelés az illesztéseknél.
Mekkora a szoba? Ha nem túl széles lehet megoldható úgy hogy csak a falra van felrögzítve a szerkezet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57919) Red_Bull válasza Met (#57918) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Szia!
5m széles, úgyhogy akkor sajna nem megoldható.. Mit lehet akkor Ilyen esetben tenni? Arra gondoltam hogy rakok fel lambériát, vagy valami más ötlet esetleg?

(#57920) pjen válasza Red_Bull (#57919) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg a padlást kéne burkolni,valami vastagabb anyaggal ami szét osztja a terhelést a gerendák között.

(#57921) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Akinek éppen aktuális az akkus csavarbehajtó.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57922) e=mc² válasza fi:zi'k (#57921) üzenetére


e=mc²
őstag

Az az utvefuro mennyire "jo" panelba evente kb. 4-5 lyuk furasahoz?

Ambulimax Provider

(#57923) föccer válasza e=mc² (#57922) üzenetére


föccer
nagyúr

Hat kb semennyire. Elforog benne a furoszar. Nagy szilardsagu betonhoz sds tokmany kell.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57924) fi:zi'k válasza e=mc² (#57922) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy a mester mondja, fúrókalapács és SDS. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57925) Met válasza Red_Bull (#57919) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát akkor lambéria, vagy amit pjen ír hogy a padlásra valami amitől merevebb lesz az egész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57926) buherton válasza e=mc² (#57922) üzenetére


buherton
őstag

Szomszéd idegesítésen kívül nem sok mindenre ;] . Az a téglára való.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#57927) Lipton válasza Red_Bull (#57919) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk lamberia helyett az un paraszt fedes/fodem van, neken szemely szerint ez jobban tetszik. Ez sima gyalult deszka felszogelve atfedessel (google - most telefonrol vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#57928) nandow


nandow
aktív tag

Ha már szóba került, milyen fúrókalapácsot ajánlanátok panelhoz?
Nem vagyok egy nagy szaki, de az évi pár alkalom esetén nem akarok mindig kölcsönkérni, várni, hogy mikor lesz nálam stb.
Láttam a Lidl/Aldis gépeket ajánljátok, de most nem lesz akcióban egyik helyen sem fúrókalapács. (Csak a korábban linkelt akkus fúró-csavarozó. Mondjuk azzal is szemezgetek. :) )

szerk: ahogy írtam, nem használnám sokat, szóval nem kell profi ipari gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#57929) Morris válasza nandow (#57928) üzenetére


Morris
veterán

Lidl Parkside nagyon jó cucc.
Egy komplett lakás felújítást élt túl. Kapott mindent. És még mindig jó! Szerintem várd meg amíg elérhető lesz. Jó árban van, 3 év gar és bírja!

[ Szerkesztve ]

(#57930) nandow válasza Morris (#57929) üzenetére


nandow
aktív tag

Kérdés, hogy mikor lesz legközelebb elérhető. Legutóbb mikor árulták?
Jah és még egy, mennyi volt az ára?

(#57931) Morris válasza nandow (#57930) üzenetére


Morris
veterán

14k körülire emlékszem. Azt nem tudni mikor lesz megint. :(
Én úgy emlékszem, hogy június környékén vettem. Azóta volt már bontó kalapács is a kínálatban.

[ Szerkesztve ]

(#57932) emre válasza Morris (#57931) üzenetére


emre
veterán

Lidl-ben az sds-es akkus Parkside fúró 16k volt (20 voltos akksival), kb. két hete vittem vissza hozzájuk, mert meghalt benne a kapalapács....kb. annyit használtam hogy háromszor kellett az akksit tölteni rajta, de már a német webshopjukban sem látom ezt a terméket.

ez az:

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#57933) csemberlen válasza nandow (#57928) üzenetére


csemberlen
őstag

otthonra bőven elég: [link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57934) föccer válasza Morris (#57929) üzenetére


föccer
nagyúr

Azert a nagyon jotol messze all. Ar ertek aranyban elfogathato. A nagyon jora ra van irva haogy makita vagy hilti. Parkside max otthon jatszani jo. De komolyabb kihivasokara keves. Panel betont furni pedig nem a legegyszerubb feladat.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57935) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv mindenkinek,lenne egy kérdésem,a hungarocell lapokat mikor lehet dűbelezni,rögtön a felragasztás után,vagy másnap?

Zero Defect.No Compromise !

(#57936) nandow válasza föccer (#57934) üzenetére


nandow
aktív tag

Akkor milyet érdemes venni panel fúrásra?

Amúgy párom apukájának egy Black&Decker fúrókalapácsa van, a full lakásfelújításban tevékenyen részt vett. (minden fúrnivalót azzal csináltunk, egy kis vésés is volt, de azt nagyrészt egy Hiltivel csináltuk).
Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy ez a márka sem az igazi már...

Nah de akkor milyet érdemes venni? :D

(#57933) csemberlen

Köszi a tippet! Mondjuk 2 vélemény van róla a linkelt oldalon, és mindketten azt írják, a markolata eltört. Az sem túl jó előjel.

(#57937) YAS-dude válasza föccer (#57934) üzenetére


YAS-dude
őstag

Bármilyen sds-es fúrókalapács jó panel betont fúrni. Jellemzően elég mindenre a 6-os, 8-as tipli, akkora lyukat meg az akkus ikea sds fúró is tud a maga 0.9 joule-jával. A 14-es radiátortartót meg fúrja fel a szakember.

(#57938) föccer válasza YAS-dude (#57937) üzenetére


föccer
nagyúr

A jó és az elfogadható között nagy különbség van.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57939) r.levente75 válasza Giovanny (#57935) üzenetére


r.levente75
addikt

Másnap

(#57940) YAS-dude válasza föccer (#57938) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hobbi célra (polcot felfúrni vasárnap reggel) az elfogadható is elég jó :)

(#57941) pjen válasza nandow (#57936) üzenetére


pjen
félisten

A hiltivel nem tom mü bajod van az árán kívül.Ha lehet kalapácsot inkább konnektorost vegyél.És valóban ahogy Föccer irta a jó:Makita.hilti,De-Walt.kék Bosch.Hobbi szinten Hiunday.Én vettem piacon egy1500W os fordulatszám szabályozós piros kofferes kalapácsot 10000ft volt vagy öt éve,hát agyon sem lehet verni.

(#57942) YAS-dude válasza pjen (#57941) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerintem a b&d-re mondta, hogy nem a régi...

(#57943) macilaci78 válasza Red_Bull (#57919) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg kazettás mennyezetburkolat? Ez legalább szépen leköveti a gerendák mozgását, nem fog repedezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57944) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Az a ciki helyzet állt elő, hogy amit a gázszerelő adott meo papírt, elkavartam valahova :W :( és most nem tudom a márkaszervízzel érvényesíteni a garanciapapírt.
Leellenőrizte a tag egyébként, méricskélt, kiállította a papírt, csak pótolnom kell a meot. De mielőtt felhívom a gázos gyereket, godoltam megkérdem valakitől aki jobban ért hozzá, hogy: újra kiállítani ugyanazt a meo papírt ugye nem kerül megint 40 ezerbe? Illetve milyen költségei lehetnek?
Elvileg a Főgázál van ennek egy bejelentett száma, csak arra lenne szükség "elvileg".

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#57945) macilaci78 válasza YAS-dude (#57940) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Heréjénél fogva lógatnám közszemlére azt, aki vasárnap reggel fúr panelban... A legtöbb társasházi SZMSZ lehetőséget ad szombaton zajjal járó tevékenységet végezni és a vasárnapi zajongást tiltja. Nem ok nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57946) Lipton válasza celf (#57944) üzenetére


Lipton
őstag

Kerj masolatot, szerintem ilyet kapsz ingyen.
Esetleg foto emailben.
Normalis ceg/ember siman elkuldi.

[ Szerkesztve ]

(#57947) celf válasza Lipton (#57946) üzenetére


celf
őstag

de elvileg nekem ideadta a példányt. vagy neki is van egy másik példány?

(#57948) macilaci78 válasza celf (#57947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, ez indigós, több példányos papír, mint a kézi számla.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57949) nandow válasza pjen (#57941) üzenetére


nandow
aktív tag

A Black&Deckerre értettem, hogy a márka már nem a régi. (az itteni korábbi hozzászólásokban írták ezt, nem az én tapasztalatom)
De ettől függetlenül a lakásfelújításkor párom faterjának B&D fúrókalapácsa jól teljesített, ki tudtunk vele fúrni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#57950) pjen válasza nandow (#57949) üzenetére


pjen
félisten

Tavaly vettem B&D flexet,van egy orr fűrészem is tőlük,mennek jól.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.