Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57651) #03969024 válasza Giovanny (#57650) üzenetére


#03969024
törölt tag

Két irányt tudok elképzelni:
1. Eltünteted az egyenetlenségeket, s telibe ragasztod a lapokat. Ekkor ugyebár viszonylag sok ragasztó fogy, érdemes a kiegyenlítést is azzal végezni.
2. Hagyományos módon, a lapok szélét, s belül két "tappanccsal+ rögzíted a lapokat a csupasz mennyezetre, majd elkerülve a gerendák fúrását dűbelezed.
Én a másodikat csinálnám.
Miért grafitossal? Sima nem lenne olcsóbb?

(#57652) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Segítenétek megoldani egy rejtélyt? Költözés után még fedezgetem fel a házat, és két kis kémény fejtörést okoz. Van egy igazi nagy téglázott, az a kandalló, egy kisebb, az a kazán, viszont a páraelszívó felett a háztetőn két kisebb kémény jön ki, melyek között úgy 20-30centi különbség lehet.
Megnéztem konyhában, onnan a padlásra egy vastag párelvezető cső megy fel, mely a kéménybe van bekötve. Padláson meg megjelenik 30centivel mellett egy jóval vékonyabb, műanyag cső. Nem értem annak funkcióját, vagy hogy honnan jöhet. Lenne tippetek?

(#57653) #33253120 válasza hakydakillah (#57652) üzenetére


#33253120
törölt tag

Wc/fürdő elszívó ami vízszintesen van vezetve a függőleges strangig?

(#57654) r.levente75 válasza madmike (#57648) üzenetére


r.levente75
addikt

A Lazurán favédő lazúr vizesbázisú, én kültérbe egy védtlen felületre oldószereset használnék.

(#57655) r.levente75 válasza Giovanny (#57650) üzenetére


r.levente75
addikt

Egyetérve lancerboy kollégával, dűbeleznék, de a grafitost én sem értem. Alacsony nagyon a belmagasság, vagy miért? Ne tudsz felrakni símából vastagabbat?

(#57656) Giovanny


Giovanny
őstag

lancerboy r.levente75

A belmagasság 220cm ,azt olvastam hogy a grafitosnak jobb a szigetelési képessége,a vastagság azért 5 centi mert a távírányitós kapu kinyitva kb.7cm van a mennyezettől,de máshol ugye elfér a vastagabb hungarocell is. Ha telibe ragasztom a lapokat,akkor is stabil lesz?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#57657) YAS-dude válasza hakydakillah (#57652) üzenetére


YAS-dude
őstag

Lehet, hogy a szennyvíz ejtőcsőnek a levegőbeszívó nyílása. Ha ez nem lenne, a lehúzott wcvel lezúduló szennyvíz mögött kialakuló vákuum kihúzná a vizet pl. a mosdó szifonjából.

(#57658) mezis válasza hakydakillah (#57652) üzenetére


mezis
nagyúr

Hallgatózz a csőbe, közben valaki húzzon le egy WC-t. Ha csatorna szellőzés, azt meg fogod hallani.

mezis

(#57659) r.levente75 válasza Giovanny (#57656) üzenetére


r.levente75
addikt

Azért is kérdeztem a belmagasságot. A rendszeroktatáson úgy tanítják, hogy egy szigetelő táblát körbe a széleken kell megkenni ragasztóval és a közepén harmadolva két helyen. Tűzbiztonsági okok miatt, hogy a tábla és a fal között a levegő útja el legyen zárva, így esetleges égéskor nem kap plusz oxigént.

(#57660) ALI_G válasza Bacusuz (#57637) üzenetére


ALI_G
veterán

Azt majd a konyhabútoros cégnek kell tudnia. Kérték, hogy küldjük el előre, hogy milyen gépeket szeretnénk.
Amúgy erről eltérő dolgokat hallottam. Van amelyik eladó szerint kell, van amelyik szerint nem...

(#57661) Giovanny válasza r.levente75 (#57659) üzenetére


Giovanny
őstag

Akkor dűbelezni kell? Mert nincs sok kedvem rengeteg lukat furkálni a béléstestbe,ráadásul ugye a kefni üreges,nem tudom hogy fog majd tartani ott a dűbel...

Zero Defect.No Compromise !

(#57662) r.levente75 válasza Giovanny (#57661) üzenetére


r.levente75
addikt

Én mindenképpen megfúrnám, ha nem ütve fúrod jó lesz az. A beütődűbel hosszát úgy kell megválasztani, hogy a szigetelés vastagságával a ragasztó és a béléstest vastagságával összhangba legyen. A beütődűbelek max utólsó öt centije tart!
Jobb egyszer megcsinálni jól, mint valami galiba legyen, ha autóval aláállsz. Elég nagy kárt tud okozni a karosszérián!

[ Szerkesztve ]

(#57663) Morris válasza Giovanny (#57661) üzenetére


Morris
veterán

Ha nincs kitéve a szigetelés az időjárás viszontagságainak akkor szvsz nem szükséges a dűbelezés. Egy jó ragasztó ott fogja tartani.

(#57664) hakydakillah válasza YAS-dude (#57657) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszönöm mindenkitől a tippeket. Tisztító rendszerre van kötve a ház, akkor szerintem is ahhoz lesz levegőbeszívó nyílás. Majd holnap azért fellesek ismét padlásra, és lehúzatom azért a wc-t valakivel.
Ma akadtam rá padláson, mikor problémámat próbáltam orvosolni. Erre [link] nem jött senkitől tanács, hát bevetettem a paraszt módszert - padláson ment rá pokróc réteg, arra hullámos karton, arra bubis fólia, arra polisztirol, majd szigetelő szalag :D Tudom nagyon legalja módszer, de tesztre elég, hogy megállítja-e a lecsapódást, mert ha igen, akkor költök csak rá majd.

(#57665) Morris válasza hakydakillah (#57664) üzenetére


Morris
veterán

Én ma ugyanezzel a problémával szembesültem. Valamit nekem is ki kell találni. Nekem 150es cső megy fel a padlásra. A cső és a könyök is le van szigetelve öntapadós 4cm széles habszigetelővel. Sajnos nem sokat ér. :(
Hogy a fene enné meg :(((

(#57666) Lipton válasza Giovanny (#57656) üzenetére


Lipton
őstag

Kb 20%-kal jobb a szigetelese a grafitosnak.
Ilyen vekonyat megfelelo ragasztas eseten nem feltetlenul dubeleznek vagy esetleg keveseb dubellel.

[ Szerkesztve ]

(#57667) ALI_G


ALI_G
veterán

Fűtésrendszer szabályozással kapcsolatban kérnék némi segítséget. Vaillant kazánt vettünk, de még nincs beépítve. A padlófűtés már be van csövezve, de még nincsennek modulok.
Szeretném a két szintet külön szabályozni, de szeretném ha távolról is elérhető lenne, illetve örülnék ha geolokáció alapján internetről tudna időjáráskövető szabályozást.
A vaillantnak gyakorlatilag mindene van, persze jó áron. Van eRelax fullos termosztát, elfogadható áron, ami egy szintnek tudja szabályozni a hőmérsékletét, távolról elérhető, geolokációs stb.
Na de nekünk 2 szint van.
Az alap ami benne van az eredeti kiviteles szerint, az tartalmazza a 2 szint külön vezérlését, 2 db általa biztosított termosztáttal.
Sajnos nem értem teljesen egy ilyen vezérlését és kompatibilitási lehetőséget, de hogyan érhető el az általunk megkövetelt funkció elérhető áron?

[ Szerkesztve ]

(#57668) fero02 válasza Morris (#57665) üzenetére


fero02
veterán

A padlás szintje felett a lehető leghamarabb kell tenni egy 90°-os könyököt és nem fog a pára kicsapódni a cső
belső felületén.

(#57669) Bacusuz válasza ALI_G (#57660) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nálam indukciós van és a bútor nem szellőztet sajnos.
Mikor kinyitom az ajtaját csak úgy okádja a forróságot.
Ventik vannak a főzőlap alján, kicsit félek hogy ez a + hő miatt előbb tönkre megy majd.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57670) zoli03 válasza ALI_G (#57667) üzenetére


zoli03
őstag

Ez a termosztát honnan szedi az internetről a hőmérsékleti adatot?

(#57671) YAS-dude válasza ALI_G (#57667) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem nagyon értem minek internetes geolokációs időjáráskövetés, mikor kilógat az ember a ház oldalára egy külső hőmérő modult és tudja a kazán hova állítsa az előremenőt. Nem rohad le alatta a net, vagy a weather.com, meg semmi. Nem elég high tech?

(#57672) Jaded válasza madmike (#57646) üzenetére


Jaded
senior tag

Én is hasonló méretben készülök venni tavasszal. Ha nem vagyok túl indiszkrét, mennyibe került? Nem volt még időm nézelődni, de egy kiindulási alapnak jól jönne. ☺️

Renault Megane IV Limited

(#57673) Lipton válasza Bacusuz (#57669) üzenetére


Lipton
őstag

Szinten indukcios, nincs erdemi szellozes (alatta kozvetlenul normal fiok - alatta 2 nagyobb fiok es a hatlap 20x20 centire kivagva) de semmi jelentosebb melegedest nem ereztem eddig soha.

(#57675) Morris válasza fero02 (#57668) üzenetére


Morris
veterán

A szint fölött kb 30 centi után jön a könyök. Sok?

(#57676) #33253120 válasza Morris (#57675) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha nincs szigetelve akkor sok.

(#57677) Morris válasza #33253120 (#57676) üzenetére


Morris
veterán

20 centi gyapotot rakok rá hamarosan. Csak nem tudom, hogy kőzet- vagy üveggyapot legyen.

(#57678) polonic válasza ALI_G (#57660) üzenetére


polonic
félisten

Nalunk is egy siemens indukcios van. Szellozes biztositva es egy 2-3 oras fozesnel eleg forro a fozolap alja, alig lehet hozzaerni viszont a fiokban a dolgok nem melegszenek fel. Szellozes nelkul ez nem igy lenne. Szoval szerintem figyeljetek oda erre.

(#57679) Bacusuz válasza #05304832 (#57674) üzenetére


Bacusuz
őstag

polonic +1
EHH6540FHK
Tavaly vettük.

"• Amikor fiókok felett helyezi üzembe a
készüléket, akkor ellenőrizze, hogy
van-e megfelelő levegőkeringés a
készülék alja és a felső fiók között
• A készülék alja forróvá válhat. Építsen
be egy nem éghető elválasztó lapot a
készülék alá, hogy az aljához való
hozzáférést megakadályozza.
• A szabad levegőáramlás érdekében
hagyjon legalább 2 mm szabad helyet
a munkafelület és az alatta levő
készülék előlapja között. A garancia
nem terjed ki az olyan károkra,
melyek a szellőzést biztosító rés
hiánya miatt következtek be.
"

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57681) ALI_G válasza Bacusuz (#57669) üzenetére


ALI_G
veterán

Gondolom ez szerepel a leírásban hogyan kell beépíteni, szóval ha max a konyhabútoros sara lesz.

zoli03: vaillant serverről gondolom, de ez nem lényeges.

YAS-dude: geolokációs kb. ingyen van. Benne van a termosztátban + a kazánban. Miért rakjak ki egy 20k-s érzékelőt?

[ Szerkesztve ]

(#57683) zoli03 válasza ALI_G (#57681) üzenetére


zoli03
őstag

Ha neked nem lényeges, akkor ok. De azért előírás szerint telepített időjárás állomás nincs minden sarkon, sőt jópár településen nincs is, csak több 10 km-re. Meg azt is vegyük figyelembe, hogy egy ilyen időjárás állomás nem biztos, hogy ugyanazt fogja mérni, mint ami hőmérséklet a városban, a házad környékén van. Szóval ha neked mindegy, hogy mondjuk 20 km-re odébb levő helyről veszi az adatokat a rendszer, simán lehet több fok a különbség, eltérő mértékű az emelkedés/csökkenés, akkor használd nyugodtan, de ez a technológia így szerintem egy forintot se ér.

(#57684) mezis válasza ALI_G (#57681) üzenetére


mezis
nagyúr

Az teljesen érthető számomra, hogy a több ezer lakás fűtését biztosító hőközpontnak fel kell készülni a következő órákban várható időjárásra. De egy családi háznál ? Ott van az épületben a hőmérséklet érzékelő, aztán ha hideg van fűt, egyébként mag csak figyel.
(A kültéri egységnek a hőmérsékleten kívül a szelet, napsütést is figyelni kellene, az is sokat jelenthet.)
A padló fűtésnek igaz, hogy nagy a hőtehetetlensége, de ugye indítod a fűtést ősszel, amikor már nem birod tovább. Pár nap alatt átmelegszenek a falak, a padlófűtés (meg alatta ami még van). Innentől van kb 8 órás "hőtartalékod". Napi szokásodnak megfelelően programozhatod, hogy mikor hány fok legyen. Ha meg váratlanul korábban értél haza és fázol, akkor bekapcsolod.

Mi kellhet ennél több ? Maximum azt tudom elképzelni, hogy távolból lekérdezed a szoba hőmérsékletet és a ferihegyi landolás előtt indítod a fűtést, hogy mire fél nap múlva hazaérsz, kellemes hőmérséklet fogadjon.

mezis

(#57685) kelly416


kelly416
veterán

Nem teljesen lakásfelújítás, de nem ismerek jobb topikot hozzá. Bocsi.

Van egy 1000éves cirkula asztalom, van lapom, van minden, kivéve a motort. Milyen irányba keresgéljek? Milyen paramétereket vegyek figyelembe, mik a minimális célszámok? :D 230-ról fog pörögni, nincs három fázis, mélyebben nem igazán értek hozzá. :B

(#57686) Morris


Morris
veterán

Tényleg urak, padlás szigetelésére melyik a megfelelőbb, az üveggyapot vagy a kőzetgyapot?
A födém béléstestes, rajta 4-5 cm beton réteg. Nincs beépítve a padlás tér, de be lehetne. Ahogy néztem az üveggyapot van a legjobb árban. 20 cm vastagságban raknám le. Járkálni nem fogunk rajta.

(#57687) harry válasza Morris (#57686) üzenetére


harry
veterán

A kőzetgyapot sűrűbb, de hőszigetelés szempontjából ez nem lényeges, jó az üveggyapot is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#57688) pjen válasza kelly416 (#57685) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora kismegszakító van a vill óra alatt,mit szeretnélfűrészelni,milyen vastagot?Nagyobb fordulaton szebben vág.Az egyfázisú motor indulásnál a névleges áram dupláját is hajlamosak felvenni.

(#57689) #33253120 válasza kelly416 (#57685) üzenetére


#33253120
törölt tag

Subscribe.

(#57690) fi:zi'k válasza kelly416 (#57685) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asztalos topik? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57691) Morris válasza harry (#57687) üzenetére


Morris
veterán

Ok, akkor az lesz. Köszi.

(#57692) #03969024 válasza hakydakillah (#57664) üzenetére


#03969024
törölt tag

Pedig válaszoltam, nem is drága megoldás.

(#57686) Morris
A két anyag között van egy lényeges eltérés: Az üveggyapot, ha vizet kap összeesik, s úgy is marad, míg a kőzetgyapot bírja a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#57693) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, egy meglehetősen öregecske (öreg hölgy által lakott) panel lakást vásároltunk meg, s szeretnénk minimalista stílusban felújítani. Ehhez keresnénk szakembereket (team-et akár, talán jobb is lenne), akik az elképzeléseinket kiváló minőségben valóra váltanák.
A lakás Tatán található.
Ha tud valaki segíteni, dobjon egy pü-t, köszönöm! :R

M

(#57694) ALI_G válasza zoli03 (#57683) üzenetére


ALI_G
veterán

Interpolációval és modellezéssel számolják ki a várható hőmérsékletet, szelet, stb. Ha az aktuális hőmérsékletet veszed figyelembe, akkor egy padlófűtésnél buktál 1 órát mire képes a rendszer a kívánt hőmérsékletet előállítani. Ehhez képest ha tudod, hogy 1 órás tehetetlenségi tényezőt és óránként -2 fokos hőmérséklet csökkenést figyelembe véve, most milyen előremenő hőfokot kell előállítani. Se túlfűtés, se alulfűtés.
Mindez persze hajszálnyi különbségeket eredményezhet amit én/te lehet észre se veszel, azonban a fűtésszámlán megjelenhet. 4%-ot ígér éves szinten.
Legjobb lenne a Nest, de az nem tud modulált jelet adni a kazánnak. Ő is geolokációs időjárást követ, bár Magyarország még nem szerepel az adatbázisban. Szívás.

Távszabályzásnak is van értelme. Mi elég sokat járunk vidékre és hektikus, hogy mikor érünk haza. Nem tudom előre programozni a hőmérsékletet, így vagy tartok mindig 19-20 fokot ha elmegyünk, vagy távolról beállítom, hogy 9-kor esünk haza. Addig felesleges fűteni. Indulás előtt beállítom, hogy legyen 21 fok, és mire hazaérünk, addigra pont annyi van. 1-2 fokhoz is kell 1 óra padlófűtésnél.

Több 100.000-et persze nem ér meg ilyen rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#57695) csemberlen válasza ALI_G (#57694) üzenetére


csemberlen
őstag

Milyen hőszigeteléssel bír ez a ház?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57696) madmike válasza Jaded (#57672) üzenetére


madmike
őstag

60db 4 méteres, 15 széles szálat vettünk.
60.000 a fa+ 25.000 a gyalulás.
Ez számla nélkül, baráti áron lett ennyi. Igazából kicsivel lett volna csak drágább ha neten rendelem valahonnan.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#57697) ALI_G válasza csemberlen (#57695) üzenetére


ALI_G
veterán

mai kornak megfelelő: 12 cm grafit, 30 cm födém, 3 rétegű ablakok

(#57698) Jaded válasza madmike (#57696) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi!

Renault Megane IV Limited

(#57699) Lipton válasza ALI_G (#57694) üzenetére


Lipton
őstag

En ugy tudom, hogy az ilyen 1-2 fokos jateknak nem sok ertelme van, nagyobb lehules eseten meg visszafuteni sok. Napi szintrol beszelek, nyilvan ha egy hetre elutazol az mas.
Az elejen szorakoztam en is programozgatassal de most fixen 21,5-re be van allitva es ennyi.

Telen nap kozben nekem a besuto nap is egesz sokat melegit. Ugyesen kell lombhullatokkal korbeultetni a hazat. Nyaron a tuzo napon arnyekoljon, telen meg mikor a levelek lehullanak engedje be a napfenyt.

(#57700) ALI_G válasza Lipton (#57699) üzenetére


ALI_G
veterán

Én a hétvégét mondom amikor elmegyünk 2 napra.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.