Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57101) szaszlaci válasza mezis (#57083) üzenetére


szaszlaci
addikt

Előzményt nem olvastam, de a fűtőellenállás az "éjszakai mód", hogy hidegebb legyen a szobában anélkül, hogy át kelljen csavarni. Nem a hiszterézis miatt van, azt mechanikusnál csavarral lehet állítani. Az alap minimalista mechanikus termosztát két érrel köthető be, mert csak egy kapcsoló funkcionál.

nikos21: a földet valóban neked kell megcsinálni, kintről csak a fázis és a nulla jön. A földet és a nullát csak ott mondják, hogy kösd össze, ahol gyenge a nulla. (Túl sokat nem ér, hacsak nem valami komoly kialakítású földelés.)
Ha összekötöd, akkor a fi-relé előtt tedd meg, hiszen így kapcsolni tud, ha oda kezdene el folyni az áram gond esetén.
A nulla és a föld összeérintésénél nem is kell, hogy kioldjon, a fázis és a föld közötti áramelfolyást érzékeli, akár egy izzóval már a kevésbé érzékenyek is. Illetve ha bárhova máshová folyna a fázis árama, mint a nulla felé.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57102) fero02 válasza somnia (#57081) üzenetére


fero02
veterán

:U Én meg mutattam 2 olyat, amihez elég kettő. Vagy most a "ki tud többet mutatni" versengés lenne a cél? Mert akkor én kiszállok a dedóból...

Igazából nem is értem, hogy ha ennyire tudod ezt az egészet, akkor minek kérdeztél? Úgy érzem, most már helytálló a "kákán is csomót keres" kifejezés. Szerintem úgy jársz a legjobban, ha behúzol magadnak egy 10*0,75 YSYL kábelt és akkor az mindenre elég lesz.

#57083 mezis: megmondom őszintén, hogy ezekkel a termosztátokkal csak akkor szoktam találkozni, amikor le kell őket szerelni 1-1 lakás/házfelújítás alkalmával. Utána mind a kukában landolnak. De a következő lehetőségnél tuti kibelezek egyet. ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#57103) csemberlen


csemberlen
őstag

A legtöbb mai készülék valóban 2 vezetéket igényel. Régebbi Junkers Vailant készülékhez 3 vezeték kellett. A FÉG 18 kombihoz 4 vezeték kellett.
Ha a PEN már külön van választva, akkor tilos ismét összekötni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57104) somnia válasza fero02 (#57102) üzenetére


somnia
őstag

....vigyázz, mert beleütöd az orrod a felhőkbe!

(#57105) mezis válasza szaszlaci (#57101) üzenetére


mezis
nagyúr

Az enyémen még nincs éjszakai üzemmód. 1982-es modell.

A műszaki adatokat illetően kissé pontatlanul emlékeztem. Ezt az ellenállásos "aláfűtést" termikus visszacsatolásnak nevezik. Azoknak, akiket érdekel a "történelem" itt a pontos dokumentáció.
(fero02-nek kötelező anyag ! :DDD
Jó, én is felszereltem a tetőtérbe egy elektronikusat és a két termosztát közzé egy választó kapcsolót.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57106) szaszlaci válasza mezis (#57105) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekes, nem láttam eddig ilyet, és gyakorlatilag működőképesnek is tűnik.
Az mondjuk más kérdés, miért jó ilyen érzékennyé tenni.* :) Legalábbis egy szobai termosztátot. (Én csináltam egyet, azt hiszem, ilyen 2.5 fokra sakkoztam ki, mert elsőnek pont a minimális hiszterézis volt a gond.)

*: Igaz, nálam gázkazán van, radiátorra, ebből indultam ki.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57107) mezis válasza szaszlaci (#57106) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam a földszinten padlófűtés van, az emeleten radiátorok, sorba/párhuzamosan kötve a padlófűtéssel. Soha nem éreztem úgy, hogy túl sűrűn kapcsolgatna. Az elektronikusat is az érzékenység (hiszterézis) alapján választottam. Az átkapcsolást ritkán szoktam használni, összehangoltuk a tetőteret a földszinttel, általában az elektronikus vezérel, mert neki van "éjszakai" üzemmódja is.

mezis

(#57108) Bacusuz válasza Bacusuz (#57058) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem most egy wolf bm modult használok thermosztátként a wolf kazánomhoz és can bus-al kapcsolodik a kazánhoz.
nem tudom hogy ez tudna-e másik kazánt is kezelni vagy csak a wolfokat.
van egy külső hőmérséklet érzékelőm is a kazánba van kötve.

Ez nem csak ki meg bekapcsol, hanem szivattyúfordulatot, előremenőt ez állít be.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57110) Morris válasza #46372352 (#57109) üzenetére


Morris
veterán

Az érintkezhet vele, mert a lábazati szigetelés csak xps lehet. Az pedig zárt cellás. Így a vizet nem szívja fel.

(#57111) #33253120 válasza Morris (#57110) üzenetére


#33253120
törölt tag

Illetve van az a barna piramismintás lemez, amit a föld, és az xps között kell elhelyezni. Elvben ez gátolná meg, hogy az xps ne legyen a földben erózió áldozata.

(#57114) #33253120 válasza #46372352 (#57113) üzenetére


#33253120
törölt tag

Volt már itt a topicban szó róla. Nem tudom a pontos nevét, de normálisabb építkezéseken szoktam látni.
Majd jön valaki, és meg fogjuk tudni. :)

(#57115) AndrewBlase válasza #46372352 (#57113) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Dörken lemez

Miért mindig én???

(#57116) #33253120 válasza AndrewBlase (#57115) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azzz.....
Így olvasva már beugrott. :)

(#57117) r.levente75 válasza #46372352 (#57113) üzenetére


r.levente75
addikt

Drencsővel és geotextiliával.

(#57118) YAS-dude válasza Bacusuz (#57108) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ennek is két vezeték kell a kazánhoz. Az Opentherm szabvány is 2 vezetékes, meg a hagyományos ki-be kapcsolós termosztátok is két szál vezetékkel vezérlik a kazánokat.

(#57119) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Sziasztok!

Adott ez a rendszer (megörököltem az előző tulajtól, 1989-ben épült....)

Padlófűtés 1. 70nm
Padlófűtés 2. 70nm
Radiátoros rendszer 6db radiátor.
Ariston Genus Premium Evo System
VC 4013 actuator 2db Egy a radiátor ágon egy a padlófűtés 2-es ágon...
Van még egy hőcserélő meg egy Grundfos 25-60-as...

A folyamat...
Ariston 10%-al melegíti a 60°-os vizet amit a hőcserélőn ad át rendszernek...
Hőcserélőből megy kifelé a meleg víz. Y elágazás egyik ágon az első padlófűtés, másik ágon következő Y elágazás egyik ágon radiátor be-kör másik ágon padlófűtés 2 be-kör.
A radiátorok 2 éve lettek kimosva, a padlófűtéssel egyetemben...
Igen. Az egész egy körön van kergetve by grundfos III-as állásban. Tehát a padlófűtésbe is szépen megy bele a 60-as víz...
És igen az egészet a Grundfos forgatná meg.

Kérdés 1:
Minek a búbánatnak van a hőcserélő? Állítólag azért mert régi a rendszer. Vas csövek(radiátor) és műanyag csövek kb. PVC a padlófűtésnek és valami oxigén miatt nem lehet direktbe rákötni Aristonra. Ez utóbbi igaz lehet?

Kérdés 2:
Miért van az, hogy minden bejövő oldalon ott a 60 fok, radiátoroknál, padlófűtés elosztóknál, szinte azonnal, de a kimenő ágon semmi nem történik órákkal később sem? Langyos, de inkább kéz meleg víz van minden visszatérő ponton, a radiátorok csak a feléig melegszenek át az aljuk langyi és ugyan ez a padlófűtés visszatérő elosztónál is...

Kérdés 3:
Hogyan lehet ezt a rendszert okosítani, de most nincs zseton arra, hogy komplett csere legyen mindenből?
Van értelme külön kört csinálni a padlófűtéseknek? Ha igen akkor ott is kell hőcserélő?

Tudom, tudom, az lenne a legjobb ha minden ugrana és komplett felújítást kapna. Lesz is de nem most és nem az idén, viszont a mostani pangó visszatérő vízzel valamit kéne kezdeni...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57120) Misi1980 válasza DonDragonka (#57119) üzenetére


Misi1980
senior tag

Légtelenítés meglett csinálva rendessen?

(#57121) #03969024 válasza DonDragonka (#57119) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ott valami rendesen el van cseszve. Tudnál betenni képet róla?
A padlófűtést kellene a hőcserélővel leválasztani a radiátoros körről, s a hőcserélő előtt szabályozni a padlófűtés hőmérsékletét. Oda semmilyen körülmények között nem mehet 50 foknál melegebb víz!

(#57122) macilaci78 válasza #03969024 (#57121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen képre gondoltál a padlófűtésről? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57123) Met válasza macilaci78 (#57122) üzenetére


Met
Topikgazda

:C :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57124) nandow


nandow
aktív tag

Ezek a kismegszakítók milyen minőséget képviselnek?

(#57125) csemberlen válasza nandow (#57124) üzenetére


csemberlen
őstag

GE jók.
Ellenben a sodrott forrasztott sorolás alul az nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57126) #03969024 válasza macilaci78 (#57122) üzenetére


#03969024
törölt tag

Inkább ilyesmire:

(#57127) nandow válasza csemberlen (#57125) üzenetére


nandow
aktív tag

Ez a sodrott forrasztott sorolás azért maradhat? Vagy veszélyes? Ha nem.muszáj nem szólnék bele annak a dolgába, aki csinálja a villanyt. (Én nem értek hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#57128) Lipton válasza nandow (#57127) üzenetére


Lipton
őstag

Profi gyari rez sorolo van par100as ajanlatban. Nem is ertem miert csinalnak ilyet.

(#57129) Lipton válasza DonDragonka (#57119) üzenetére


Lipton
őstag

Jo lenne egy fenykep es elvi rajz.

Hocserelo szerepe: a radiatorok 55 fok koruli elmeno vizzel mennek, a padlofutesbe nem illik 35 felett kuldeni. Keveroszelep vagy hocserelo oldja ezt meg. A kazanon allitod be a radiator elmeno hofokot, a hocserelonel (keveroszelep) pedig a padlofutes hufokat. Egyiket sem szokas az elso beallitas utan buzeralni.

Amennyiben a kazan mellett minden ott van es falon kivul akkor aranylag konnyebben rendbe lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#57130) csemberlen válasza nandow (#57127) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem túl strapabíró megoldás, érvég, és sínezés az igazi.Sajnos ő se ért hozzá ezek szerint. Kérdés, hogy a lakásban mit barkácsolt még.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57131) biker válasza csemberlen (#57125) üzenetére


biker
nagyúr

Okos szerelo a 200ft sorolofesu helyett sajat oradijon 2000-ert gyart forrasztott sodrott athidalot. Mennyi ilyet latni. A level2 ugyanez erveghuvellyel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#57132) mezis válasza DonDragonka (#57119) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nálam 1985 óta működik a földszinten padló fűtés, tetőtérben radiátorok. Nincs hőcserélő, külön kör. A radiátorokba megy a forró, onnan a visszatérő a padlófűtésbe. Ez utóbbi elosztó egy gömb csappal rövidre zárható illetve félig nyitott állapotával szabályozza a padlófűtésbe jutó vízmennyiséget. (Volt ilyen rövid zárra lehetőség a radiátorok körére is (padlófűtésbe menjen a sok meleg), de azt soha nem kellett használni, ezért a kazáncsere (FÉG C21) alkalmával leszereltük)
A kazán max. 60 - 70 CFok-kal működik. A leghidegebb napokon is biztosítja a lakásban mindenhol a 22CFok körüli hőmérsékletet (éjszaka 20CFok). Igaz, ilyenkor már szinte folyamatosan megy a kazán. (A C21 legújabb, még kéményes változata,)

Anno (kb erre az időre tehető a padlófűtés hazai megjelenése) rémísztgettek tapasztalatlan (padló fűtésben járatlan) szakemberek azzal, hogy a padlófűtés műanyag csövén átszivárog az oxigén, de ahogy sikerült minden apró tömítési problémát megszüntetni, csak a nyitott rendszeren párolgó vizet kell pótolnom. (Volt pár szerelés az elmúlt 30 évben, de mindig palackokba engedtem le a vizet, ülepítettem és ugyanazt töltöttem vissza, a pótlást pedig forralt vízzel.)

mezis

(#57133) mezis válasza csemberlen (#57125) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Akármilyen vékonyan grundolta a sodrott huzalt a szerelő (egyébként szép forrasztás), nem olyan kemény az mint a tömör réz, időnként ellenőrizni kell, ha lazult, utána húzni. Vagyis karbantartás igényes.

Amikor még nem lehetett soroló fésűt beszerezni, tömör rézhuzalból görbítettem. Elfér egymás mellett az oda/visszatérő ág.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57134) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

A (#55598) hsz.-ben már kifejtett nyílásról lenne szó :) [kép] Kicsit lekapirgáltam a purhabot, benézve mögé látom, hogy konkrétan a panelben van egy 22x62-es lyuk, külvilág felé nyitott, de egy beton ráccsal van kívülről fedve.

Egyrészt, pont egy falazó ytong méreténél 1-1 centivel nagyobb minden oldalról, de szerintem (főleg hogy kívülről nem tudom levakolni) nem lenne jó az ytongnak, ha eső veri, nap szívja :) Ráadásul nem egész darabot raknék be, hanem még vágva is lenne a szellőző miatt. Mivel lehetne ezt tartósan megoldani? Belülről nyilván mindegy, mert ráglettelünk és lefestjük, csak kívülről ne ázzon/fagyjon/porladjon szét.

A másik kérdésem, látszik hogy két kábelcsatorna megy ott keresztül, az egyikben látom hogy 5 kábel van (3 fekete, kék, sárga-zöld), a másikról nem tudom, a lényeg az, hogy random időpontokban pár percre irgalmatlanul zavaró magasfrekvenciás sípolást hallok ebből a sarokból. Viszont ezer éves, homályos elektronikai ismereteim szerint egy kábel magában nem sípol :) Mi lehet akkor?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57135) kelly416 válasza updog (#57134) üzenetére


kelly416
veterán

Én lehet, megpróbálnék a kifejlett lyukon kitenni egy zsalu félét mondjuk hungarocellből, felkennék egy réteg vakolatot rá, utána meg menne bele a ytong, majd két nap múlva kifúrnám. Van rá szerszám, ez megoldható, hogy mennyire jó megoldás, azt majd elmondják hozzáértőbbek, én csak paraszti ésszel gondolkozom.
Ha a lyukat kifúrtad, akkor (el ne olvassa semmilyen környezetvédő) valamivel megsemmisíted a hungarocellt, akár elégeted, de inkább hőlégfúvóval "szublimáltatod", a külső felét a dolognak belocsolod alapozó festékkel, igaz, több festék megy mellé, mint rá, de jobb nem jut eszembe, és szerintem kész is a "remekmű". Igazából csúnya lesz, de ott ki látja, és ebből kit fog zavarni?

[ Szerkesztve ]

(#57136) updog válasza kelly416 (#57135) üzenetére


updog
senior tag

Adtál egy egész jó ötletet, az ytongot levakolom előre, hagyom megkötni, nyilván előtte belevágom/ragasztom a szellőzőt, és ezt így kompletten rakom majd bele a betonnyílásba :)

"Igazából csúnya lesz, de ott ki látja, és ebből kit fog zavarni?"

Ott a trükk, hogy ha majd valaha lesz házszigetelés, mint pl a szomszéd házon, akkor itt látszik hogy kívül szépen, normálisan meg van csinálva két rendes szellőzővel, gondolom a ronda beton takaróelemet meg kibontották onnan - nade akkor én nem szeretném majd, hogy az én kis maszek megoldásomat (legalábbis befelé) bármilyen behatás érje :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57137) kelly416 válasza updog (#57136) üzenetére


kelly416
veterán

Ahogy elnéztem, hogy mifelénk miket művelnek, azon sem lennék meglepődve, ha nem szedték volna le a beton elemeket, csak bele vágták volna a szigetelésbe. ;]

(#57138) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Igyekeztem, de ennél jobb ábrát nem tudok összehozni...
- Szivattyú után van az Y szűrő... Szerintem baromság. Nem a keringetőt kéne védenie?
- Feljövő ágon az a két kutyafarkú bizbasz a termosz által vezérelt elektromos szelep...
- Tetején az egésznek van egy vastag cső amiben rögtön meg is fordul az egész rendszer, ez hivatott a WC-t fűteni. Csapot erre nem szereltek.
- És persze kihagytam, hogy a szivattyú előtt van lehetőség vizet nyomatni a rendszerbe, ott van egy direkt rákötés a házvízre
- Légteleníteni a radiátorokon nem lehet, mert régiek, csak egy szelep van rajtuk a bemenő ágon.

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57139) DonDragonka válasza mezis (#57132) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nincs a visszatérőben hőmérséklet. Azt hiába küldeném be a padlóba... A radiátorokon nem forog át a rendszer. Radiátorok teteje és a közepük meleg, de ahogy haladunk lefelé, a kimenő ág szintjére ott konkrétan kéz melegnél hűvösebb maga a radiátor...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57140) DonDragonka


DonDragonka
őstag

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57141) Lipton válasza DonDragonka (#57138) üzenetére


Lipton
őstag

A hocserelo szerepe nem tiszta.

Amik eszembe jutottak:
- elegendo a hocserelo merete?
- elegendo az az egy szivattyu a rendszerre?
- legtelenites biztosan megtortent?

Lehet keves az az egy szivattyu es egyszeruen nem tudja rendesen atforgatni a vizet. A rendszerek elejere eljut es ezt erzed is de mivel nincs elegendo aramlas igy leadja az elejen a hot es ezert a hideg visszatero. Ekkora rendszernel plane felfutes eseten a kazannak dolgoznia kellene rendesen. A hocserelonel is lehet a szivattyu gond: nem tud atadni eleg hot a lassu aramlas miatt es a kazan a sajat pici koret szabalyozza vissza minimumra.

Dugulas(ok) es levego okozhat meg ilyet.

Az aktuatorokat mi szabalyozza? Zard le a kettot es nezzed meg, hogy az egy padlofutes korrel hogyan boldogul a rendszered.

Tovabbra sem kuldenek 60 fokos vizet a padloba!!! Lehet az a cserencsed, hogy nem fordult at a 60 fokos viz...

Vegyed le 40-re, zard el a 2 felso kort es nyomjad meg az egy padlofutest a szivattyuval es nezzed mi tortenik. Az oszto-gyujto egysegekrol lehetne kepet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#57142) Lipton válasza DonDragonka (#57140) üzenetére


Lipton
őstag

Jol latom, hogy 60 fokos elmenovel 40 a visszatero?

A radiatoros kornel mi az a piros satirozas?

Nem forgatod at itt a vizet vagy ahogy nezem a tulfolyonal? A kisebb ellenallas fele atporog itt a viz a kep alapjan...

[ Szerkesztve ]

(#57143) Ferike81 válasza Lipton (#57142) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ha 60 fokos víz menne a padlóba a járólap már feljött volna. Az baromi sok. Nekem 37fokos megy be, és az osztónál ahol a sok cső megy a padlóban már kellemetlenül meleg a járólap. Szerintem kelle egy kép arról a "két kutyafarkú bizbasz"-ról. Nem lehet hogy az keverőszelep? Bár a rajzon csak egy kétutas szelepszerű van.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#57144) DonDragonka válasza Lipton (#57142) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez az első emeleten lévő kettő actuator és a padlófűtés 2. osztó-gyűjtője...

- 60-as elmenő rögtön megvan amint bekapcsol a kazán. ezt kb 2 perc alatt adja át a hőcserélő.
- Légteleníteni hol és hogyan tudok ha nincs a radiátorokon lehetőség rá?
- Ennek a szivattyúnak 5m-en 0,5köbméter vizet kéne megmozgatnia per óra... Ez kevés lenne?
- Actuatorokat termosz szabályozza. Próbáltam, pont tegnap, hogy csak a padlófűtés 1 legyen rajta a körön, de 1 óra elteltével is csak nagyon halovány langyi víz jelent meg a kimenő gyűjtőn...
- Nem tudok vele mit csinálni, egyszerűen ilyen direktbe van kötve most, sajnos ez megy most ez a 60-as víz a padlóba. Amúgy ez miért baj?
- Jól látod. 60 kimenő 35-40 visszatérő...
- Az egy vastag difúzor cső vagy mi a tök, ez fűti a fenti budit. Direkt kötésben a fel és a lemenő ágakkal, elzárni nem tudom... Egyébiránt nekem ez az egyik tippem, hogy itt megforog a rendszer. Ez a cső dög meleg be és kimenő ágon is...
- A túlfolyónál el lehet zárni, vagy az a csap nem a túlfolyót zárja el? Így van kötve ahogy rajzoltam...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57145) Lipton válasza Ferike81 (#57143) üzenetére


Lipton
őstag

Egy koron semmi nincs, direktbe kapja az elvileg 60 fokos vizet.

Azt tudom elkepzelni, hogy a nagyon nagy rendszer miatt valahol atfordul a viz es ugyan ott van az osztoknal a 60 fokos viz de sokkal nem jut tovabb (vagy nagy lassan) igy nem okozott bajt.

Rajz szerint 2 rovid korben atfordulhat a viz (tulfolyo, radiatornal az a satirozott valami). Itt porog a viz rendesen a tobbu reszen meg nagyon alacsony aramlassal valamennyi bejut.

Szerintem csinalja meg a probat amit irtam - akar 35 fokkal a 40 helyett.

(#57146) DonDragonka válasza Ferike81 (#57143) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez így ennyi... Nem kever ez semmit semmivel. Engedi a 60-at, nem engedi... Ennyit tud by termosztát által vezérelve...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57147) Lipton válasza DonDragonka (#57144) üzenetére


Lipton
őstag

Azta.

Ilyen oszto-gyujtot meg nem lattam.

2 perc nem tul biztato, szakembert kerdezz meg illetve van valami adatlapja ennek a hocserelonek?

Tenni kell a radiatorra legtelenitot. Az oszto-gyujtok vegen ahogy neztem van, azt ellenorizted?

Szivattyu szakember - adatok nelkul o sem tud tobbet mondani.

60as viz olyan hotagulast okozhat ami szetnyomja a padlot es igy a csoveket. Beton felpuposodik, cso szetmegy, burkolat feljon.
Korbe mekkora tagulasi hezag van az aljzatnal?

[ Szerkesztve ]

(#57148) DonDragonka válasza Lipton (#57145) üzenetére


DonDragonka
őstag

Megcsináltam. Elzártam a két actuatort. így csak a padlófűtés 1-be ment a 60-as víz... Vissza viszont nem jött semmi belőle... 30 fokos volt a visszatérő ágon kb 1,5 óra múlva is. De a visszatérő ágat nem tudom elzárni úgy mint a kimenőt...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57149) Ferike81 válasza DonDragonka (#57146) üzenetére


Ferike81
senior tag

Légteleníteni az osztón és a gyűjtőn lévő automata légtelenítőnek kellene.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#57150) Lipton válasza Lipton (#57147) üzenetére


Lipton
őstag

Rajz szerint a tulfolyo is rosszul van bekotve. Eleg a meleg agba es ennyi. A tartalyban is atfordulhat a rajz szerint hiaba zarod alatta az atkotest (az minek van?).

Akkor a wc futes erdekes lehet... oda jut viz, ott atporgetheti.

Irtam mit tesztelj :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.