Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58051) ALI_G válasza Morris (#58047) üzenetére


ALI_G
veterán

A radiátoros abban minimum eltér, hogy ha nem melegszik fel eléggé maga a fűtőtest, akkor nem indul be a 'konvekciós' fűtés:

Nélküle az előbb taglalt delta nem lesz megfelelő. A túlméretezés gondolom azért lett, hogy alacsony előremenővel tudjatok fűteni (kondenzációs kazán lényege pont ebben rejlik).
30 fokkal szerintem nem tudjátok majd kifűteni, a radiátor nem lesz elég meleg.
35 foknál még működhet a dolog.

Próba nélkül viszont csak szájkarate :) Azért számolj be a fejleményekről, kíváncsi vagyok.

(#58052) KilgoreTrout válasza canniball (#58045) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kanapé-ügyben az Alpha bútort tudom ajánlani, elég jó áron (kb. ők a legolcsóbbak, amit mi találtunk) vannak kanapék, és a szövetválaszték is nagy (jóval több közül lehet választani, mint ami a honlapon látszik,persze van, ami feláras).

3-4 hét mire elkészül a kanapé, nekünk eddig jók a tapasztalatok velük kapcsolatban.

(#58053) Morris válasza ALI_G (#58051) üzenetére


Morris
veterán

Végülis mindenhol 40/30 - at írnak. Akkor marad ennyin. Ha lesz időm, majd még meglesem, hogy működhet e.

(#58054) Csabroncka válasza KilgoreTrout (#58052) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem annyira elegem lett a sok sz@r és kényelmetlen kanapékból, hogy jófogáson kötöttem ki és elkezdtem keresni az Andante meg kicsit igényesebb bútorok között (nyilván megvolt a rá szánt pontos keret, de újonnan akkor összeg, hogy az agyam eldobom), végül 2 hónapos keresés után sikerült megtalálnom egy IKEA Alvros ágygépes kanapé+pufff+fotel bőr garnitúrát tökéletes állapotban.

Csak példának okáért vettük kb annyiért mint amennyiért most az IKEA a Holsmund kanapét árulja ami olyan kényelmetlen, mint egy utcai fa pad :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58055) buherton válasza KilgoreTrout (#58052) üzenetére


buherton
őstag

Mi most tőlük rendeltünk egy kanapét. Nem mondanám olcsónak őket ellenben náluk találtuk meg a nekünk valót. A minta darab elég masszívnak tűnt. Az ágy rész fémkeretes. Ha idén rendeled meg, akkor még 10% kedvezményt is adnak, ami kb pont arra elég hogy fedezze a szállítási költséget. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire minőségi, mert csak január végén hozzák.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58056) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Hülye kérdés: a fürdő átalakítás után egy padlóösszefolyóból kiszedtem a bűzelzáró pipát, mert feleségem hajától rendre évente takarítani kell, és nem akartam, hogy elöntsön a víz, ha nem folyik át rajta.
Viszont eszembe jutott, hogy így a "kültér" felől nyitott a ház, tehát ott bemászkálhat, ami akar. Pl. egér, patkány, sündisznó, jávorszarvas, stbstb.

Na most a cső, amiről beszélünk, kb. 40-es, ami a padló alatt van kb. 10 centire. Az összefolyó oldala is PVC, ha jól láttam, elég csúszós.

Van rá reális esély, hogy kimászik ott valami, vagy semmi?

(#58057) Morris válasza KrAt (#58056) üzenetére


Morris
veterán

Nem sok esély van rá. Viszont az hogy csatorna szag lesz bent, szinte biztos.

Szuez szifon?

[ Szerkesztve ]

(#58058) emre válasza KrAt (#58056) üzenetére


emre
veterán

És ha ezentúl a bűzelzáró utáni szakaszt kell majd takarítani az jobb lesz? :D

Ja, Urak!
Tudna valaki tippet adni, hogy ilyen radiátorra felakasztható párologtatót honnét tudnék beszerezni.
Eddig a zasszonyra hagytam, mert nekem nincs szépérzékem, meg igénytelen vagyok, de most már bármilyen jó lenne. :D (a ráteszed a tepsit, lavórt, tányért stb... nem megoldás)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58059) szakalistvan válasza KrAt (#58056) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nekem sikerült rábeszélni a zasszonyt hogy hajmosáskor rakjon a lefolyóba egy műanyag szűrőt,aminek a tartalmát utána dobja ki a kukába.Megértette,probléma megoldva:)

(#58060) ALI_G válasza emre (#58058) üzenetére


ALI_G
veterán

lidl/aldiban szokott lenni pár havonta. google-t próbáltad már? :DDD

(#58061) macilaci78 válasza Met (#58034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lefutóból veszel hosszabbat szálban, otthon méretre vágod, a redőnylécekből is kapsz szálakat és fűzöl be 2-3 szálat. Ha a szélességgel amúgy együtt tudsz élni, akkor ezzel nincs gond.

Párkányt is lehet kapni műanyagot, alut, követ is, méretre vágatva hazaviszed, felrakod.

Persze, bent lakva macerás, de komplett lakás ablakainak cseréje bontással egy nap alatt lemegy. Utána még a falnyílásokat kell javítani. Nyáron ez hamarabb megy. Én mondjuk március környékén már foglalnék időpontot a mesterekhez, ne teljen be a hely, vagy olyan vállalkozót keresnék, aki összefogja a csapatot, hogy minél szűkebb időintervallumon belül menjen le a csere és javítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58062) macilaci78 válasza mezis (#58040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Újonnan épített tornacsarnok a telek sarkában álló aszfaltos kézilabdapályára. Bármi is maradt a vakolat alatt, azt ők kenték fel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58063) emre válasza ALI_G (#58060) üzenetére


emre
veterán

Én? Á, dehogy akkor mire való a fórum. :DDD

Sajnos eddig csak újabb fajta lemezradiátorra felakaszthatókat láttam.
Elektromosat meg nem akarok.
De lehet nem tökölök a kérdéssel tovább és valami ilyesmi lesz vásárolva.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58064) mezis válasza KrAt (#58056) üzenetére


mezis
nagyúr

"Van rá reális esély, hogy kimászik ott valami..."
Az esély kb 100%. Nálam csak kissé ferdén sikerült beépíteni a bűzelzáró összefolyót, miáltal éppen hogy volt egy kevés víztakarás és ez csak arra volt jó, hogy napi használatban még elzárjon. Pár nap távollét után már érezni lehetett a csatorna szagot a fürdő szobában.
Amióta sikerült az elzáró lemezt 1.5 cm-el lefelé meghosszabbítani, azóta nincs semmilyen probléma.

mezis

(#58065) KrAt válasza Morris (#58057) üzenetére


KrAt
veterán

Huh, köszönöm a válaszokat :)

(#58057) Morris: igen, az a fajta. A csatornaszag igazából minimális, mert pont a kádbeépítés mögött van, az meg szinte teljesen lezárja.

(#58058) emre: mögötte már végig egyenes cső, ott nem hiszem, hogy bármi is el tudna dugulni :) Az "átbukásnál" ragadt meg mindig az aljában a haj.

(#58059) szakalistvan: automata leeresztő van a kádban, oda még nem találtam megoldást :( A mosdónál nemtéma, ott így van megoldva.

(#58066) YAS-dude válasza KrAt (#58056) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nyugi, a jávorszarvas utálja a pvc-t, szétcsúszkálnak rajta a patái. :)

(#58067) nandow


nandow
aktív tag

Vettem 3 db falra szerelhető sínt az Ikeában. Polcrendszer egyik alapeleme.
A leírásában írja, hogy 4 vagy 4,5 mm vastag csavarokkal kell rögzíteni. De azt nem írja, hogy milyen hosszú csavarok kellenek.
Milyen hosszú csavart és dübelt vegyek? :)

[ Szerkesztve ]

(#58068) buherton válasza nandow (#58067) üzenetére


buherton
őstag

A fal vastagság és anyagától függ. No meg hány lyukat akarsz fúrni, illetve mit akarsz rajta tárolni.

Ha mindet kifúrod, akkor egy panelben egy 40 mm-snek (falsíktól számolva) elégnek kell lennie, ha jó a tipli.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58069) nandow válasza buherton (#58068) üzenetére


nandow
aktív tag

Bocs, lemaradtak az általad is kérdezett infók.
Panel, 14 cm vastag fal. Ha nem is fúrom ki mindet (8 db lyuk), 6 db-ot azért fúrnék.
Gardróbszobában lesz, ruhák, tisztítószerek, ilyesmik lesznek ott tárolva. Nem lesz halálra terhelve azért. :)

(#58070) r.levente75 válasza nandow (#58069) üzenetére


r.levente75
addikt

A betonból biztos nem fog kifordulni. A csavar vastagsága szempotjából kb milliméterenként 100 kilóval lehet számolni.

(#58071) Skillet válasza nandow (#58069) üzenetére


Skillet
addikt

Ajánlom a fischer sx dübelt, 6-os vagy max 8-as, 4x50-es csavarral.
De a panel ilyen szempontból tényleg jó, szinte bármivel felrakhatod azt a sínt, sosem fog leesni.
A 14 centis fal is igazi áldás. Anno panelban nem egyszer átfúrtunk pl fürdőből a wc-be. Volt vagy 4-6 centis a fal :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58072) ALI_G válasza emre (#58063) üzenetére


ALI_G
veterán

Ilyen designos nem jó?

Nyilván bármilyen hasonló alakú üreges test megteszi amit ráraksz a radiátorra. Ennél biztos van olcsóbban is.

Mi amúgy bent teregetünk, az elég szokott lenni 50%-os párához. Ilyenkor nem kell 1200-on centrifugázni, elég a 800.

[ Szerkesztve ]

(#58073) Melack


Melack
veterán

Hamuelőtétet hol lehet nem horror áron kapni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58074) mezis válasza Melack (#58073) üzenetére


mezis
nagyúr

Cigire gondolsz ? :F

mezis

(#58075) dellfanboy válasza KrAt (#58056) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nekem is volt gond a hajszalakkal, de amiot a a zuhanyba ilyet hasznalok (2eve) megoldodni latszodik a szitu..[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58076) emre válasza ALI_G (#58072) üzenetére


emre
veterán

Megoldódott.... :D rendeltem párat.
Az esti órákban nálunk sincs gond, de reggelre bőven 50% alá esik a páratartalom. Én már régóta szenvedek miatta, mert állandóan eldugul az orrom, de ma reggel a gyereknél is jelentkezett a probléma. Olyan köhögési roham kapta el hogy egyből vittük dokihoz, aki aztán megnyugtatott, hogy semmi baja nincs, csak valszeg száraz levegőjű a helység és nyitott szájjal aludt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58077) Bacusuz válasza Morris (#58047) üzenetére


Bacusuz
őstag

Visszatérőt csak a gyári programozható termosztát (amit linkeltem)mutat mint nálam is.
Nálad annyival jobb hogy rákötheted a kazánra a külső hőmérsékletérzékelőt és működni fog ha minden igaz, nekem csak a gyari programozhato termosztattal mukodik.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58078) Ferike81 válasza fess (#58035) üzenetére


Ferike81
senior tag

Úgy érted, hogy a keringető forgatja a vizet? Mert akkor jelentős. Nekem ha a kazán leégett akkor kikapcsol a keringető. Először úgy volt beállítva, hogy 75 fokon bekapcsolt a keringető, de 80-ról 1,5 óra alatt lehúzta a vizet 75-re, így átállítottam.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#58079) canniball válasza ALI_G (#58049) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, ismerős, az Ellatroban is azt mondták hogy csak január lesz belőle. Ami nem gáz, mert nem azonnalos a dolog. Ott épp akciós amit linkeltem, de csak a mai napig, ezért is kérdeztem rá, hátha kiderül hogy máshol akció nélkül is találnánk jobbat. Végignézegettem a boltokat amiket ajánlottatok de sehol sem találtam olyat ami jobb vétel lenne, úgyhogy megrendeljük az eredetileg kiszemelt pédányt.
Mindegyikőtöknek köszönöm a tippeket! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58080) Melack válasza mezis (#58074) üzenetére


Melack
veterán

Nem, kályha. Cserépkályha elé kellene. Én ilyen néven ismerem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58081) Skillet válasza emre (#58076) üzenetére


Skillet
addikt

nálunk meg csorog a víz ilyenkor télen. penész, minden. szóval innen vihetnéd a párás levegőt zsákszámra, midnenki jól jár :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58082) canniball válasza mezis (#58050) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nálunk a következő számlázáskor a túlfizetésünkről küldtek egy olyan kétértelmű értesítést, hogy egy jogásszal ketten nem tudtuk kihámozni belőle, hogy most akkor mi tartozunk a vízműveknek vagy ők tartoznak nekünk."
Az komoly! :DDD De ha ők fizettek az még a jobbik eset.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58083) emre válasza Melack (#58080) üzenetére


emre
veterán

Parázstál, parázsfogó néven keresd.
Jófogáson vagy vásárokban ki lehet fogni öntöttvasból elfogadható pénzért.

(#58081) Skillet

Mivel fűtesz?
Az előző kis alapterületű lakásomban volt hasonló amikor beüzemeltem egy kályhát és ezzel együtt visszavettem a fűtést a kombi kazánon.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58084) Morris válasza Bacusuz (#58077) üzenetére


Morris
veterán

Cső hőmérő mennyire mutatna valós hőfokot?

(#58085) emre válasza Morris (#58084) üzenetére


emre
veterán

Nekem van kettő is amit rugóval lehet a csövön rögzíteni.
Röviden egy kalap szart nem ér.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58086) somnia válasza Morris (#58084) üzenetére


somnia
őstag

...én ilyet használok, hajszál pontos...

(#58087) Bacusuz válasza Morris (#58084) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem tudom.

Más:
A szevizes tegnap azt mondta hogy nem erdemes levenni ejszakara es a delelotti idoszakra a futest,mert szintentptartani vegul ugyan ott lesz mint felfuteni.(1,5 c fok)
Hat kivancsi vagyok, idén kipróbálom.

Mit gondoltok?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58088) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Erre esetleg van valakinek ötlete javaslata?

(#58089) pjen válasza Bacusuz (#58087) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még a C24 használatiban az volt,hogy 6 C foknál jobban nem gazdaságos levenni éjszakára a fűtést.Volt a temosztáton egy átkapcsoló az 3 fokkal vitte le.

(#58090) Narxis


Narxis
nagyúr

Van olyan szakember aki meg tudja mondani, hogy egy kertes házban 2 főre miért 20-25 köbméter víz folyik el 2 hónap alatt? Csőtörés nem valószínű mert a házba vezető főcsapot elzárva nem mozog a vízóra, házon belül meg látszódnia kellene ha valahol szivárog. Arra gondolok, hogy vagy túlpörög az óra vagy tényleg ennyit fogyasztanak. Nyáron locsolni fúrt kútról szoktak, csak a kis előkertet locsolják vezetékes vízzel, illetve egyik szeret hetente 2-3 szor kádban fürödni amit félig enged. Valahogy sehogy nem jön ki a matek. Van még mosógép, mosogatógép. Utóbbinál egy mosás 16 litert fogyaszt a használati utasítása szerint.

Thanos was right.

(#58091) Bacusuz válasza pjen (#58089) üzenetére


Bacusuz
őstag

A mi lakasunkban lehet hogy nem érdemes babrálni,mert gyorsan kihül,régi ablakok, stb.
Egyetlen érv hogy szeretek éjjel hűvösebben aludni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58092) dellfanboy válasza Narxis (#58090) üzenetére


dellfanboy
senior tag

csapok nem csopognek? a mosogato/mosogep hasznalati utasitasa szerintem annyira pontos mint az autok eseten amikor megadja a gyar az atlagos fogyasztast.
wc tartaly ereszt-e?
a vizcso amugy kb 1,8m melyen fut a kertbe szoval nem biztos hogy hamar eszre veszed ha szivarog..
energiatakarekos csapfejek vannak felszerelve? zuhanynal takarekos fej?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58093) macilaci78 válasza Melack (#58080) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi kiszuperált bádogtepsinek hívtuk. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58094) Narxis válasza dellfanboy (#58092) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem csöpögnek, wc tartály nem ereszt. Nincs semmilyen energiatakarékos csapfej vagy zuhany, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. 2 órára lett elzárva a házban a víz, le lett fényképezve elzárás után és megnyitás előtt, ugyanúgy állt rajta minden.

Thanos was right.

(#58095) dellfanboy válasza Narxis (#58094) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha a rendszer sehol nem ereszt, akkor csak a fogyasztoknal lehet valami gixer.
googliz ra a perlator-ra ill nezz energiatakarekos zuhanyfejet.
mosogepet/mosogatot se irtaf hanyszor hasznaljatok /ho, nekem volt 1 kollegam akinek a felesege napi 2x mosott...
lviz orat se art bemeretni hogy jol mer-e ill. jo par evente a vizmu nalunk szokta cserelne (aszem 10) nalatok volt vmikor csere?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58096) pjen válasza Narxis (#58094) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is annyi fogy,van mikor még több. :((

(#58097) Narxis válasza dellfanboy (#58095) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mosógép nem tom hányszor megy de a mosogatógép olyan havi 6-8-szor. Vízóra 2014-ben vagy 15-ben lett asszem cserélve de előtte is ilyen 20 köbméter körül volt a fogyasztás 2 hónapra. A takarékos zuhanyfejet megnézem, fürdőszoba felújítás lesz a közeljövőben, a csapok max. akkor lesznek cserélve. Lehet, hogy be kéne vizsgáltatni az órát?

(#58096) pjen: Fürdés vagy zuhanyzás van nálad? Mert egyelőre szerintem a legtöbbet a kád fürdés viszi még akkor is ha csak heti 2-3 alkalom.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#58098) KrAt válasza Narxis (#58097) üzenetére


KrAt
veterán

Áááh, ha tudnád, a feleségem mennyit tud zuhanyozni.. :) Még jó, hogy bojler van, és "megneveltem", így már nem vészes, de régen, még szülőknél tudott 15-20 percet is állni a zuhany alatt cakkpakk :)

(#58099) r.levente75 válasza Narxis (#58090) üzenetére


r.levente75
addikt

Az nem sok, nálunk három főre megy el havonta 20.

(#58100) canniball válasza Narxis (#58097) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem kell a csapokat cserélni, csak a csövek végére perlátort tekerni (már ha nincs eleve rajtuk, szerintem manapság a legtöbbet azzal árulják).
Ha visszakeresel én nemrég teszteltem a vízórát (az más kérdés hogy mint utólag kiderült feleslegesen), teljesen korrekt tippeket kaptam a többiektől hogy mit hogyan, esetleg a problémás helyen is meg lehet ezt ejteni és kiderül mi a helyzet.
Amúgy mi ketten vagyunk, többnyire zuhanyzunk de néha párom is szeret a kádban pancsolni, a mosógép havi 12-15 alkalommal, a mosogatógép kb. 10 alkalommal van bekapcsolva /hó és így jön ki 7-8m³-re a havi fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.