Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58203) ALI_G válasza ALI_G (#58197) üzenetére


ALI_G
veterán

CPL ajtó lesz, azt legyártják 20x150-es méretben is. Persze ugyanannyiba kerül mint a 90x210 :Y

(#58204) #03969024 válasza Lipton (#58196) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, elvileg EZ van benne, de Morris talán pontosít, ha megérkezik neki a gyári. Ez egy 1k-s PTC, van ilyen a Vishay-nek is... Filléres alkatrész.

(#58205) pjen válasza #05304832 (#58200) üzenetére


pjen
félisten

Igen, sajnos a megszokás.Nekem az ajtó méret 60,70 stb :W

(#58206) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nappaliban radiátort próbálok felszerelni panel lakásban.
Az a szoba sajátossága, hogy jó magasan van a radiátor. Eddig a gyári erkélyfal tartotta az elözö radiátort, de az új műanyag cucc nem tud megtartani egy radiátort. pláne, hogy 120 centis acél radiátor. "Silver" márkájú.

Van hozzá ilyen láb, ami persze rövid. Hozzá heggesztettünk toldást, de a sok próbálgatástól megszakadt a menet a lábban, így nem tart mereven.

Tudtok javasolni masszív és esztétikus lábat e célra?
Nem szívesen kezdeném elölröl egy ilyen làbbal, ha van más megoldás.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58207) fess


fess
őstag

Sziasztok
Páraelszívónk a padra van vezetve, 120-as műanyag csővel, a páraelszívó és e között alu gégecső van. Egyenesen megy fel. Párásodik. Nen várnám meg míg visszafolyik a víz. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

(#58208) Misi1980 válasza pjen (#58199) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem az hogy nem értenek hozzá hanem itthon 2db-ot saját kezüleg épitettem be.Hidd el hogy 75cm a külső mérete, az hogy milyen szabvány azt nem tudom. Ezért nem értettem hogy a fórumtárs miért nem tud 76cm-es helyre berakni 75cm-es ajtót. Nem a tervezőt kell hibáztatni hanem tisztában kell lenni a tényleges ajtóméretekkel.

local1Igen a szegőléznek kell hely.Ha koppon van elég necces leszegni a hagyományos H léccel. Lehet hogy lehet venni valami keskenyebb esztétikus takarólécet.

[ Szerkesztve ]

(#58209) ALI_G válasza Misi1980 (#58208) üzenetére


ALI_G
veterán

Bocs, ha visszaolvasol akkor leirtam, hogy ebbol meg lejon 5 cm minimum.

(#58210) pjen válasza Misi1980 (#58208) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg lehet kapni"fél lécet is".Én mindíg úgy vettem ajtót,hogy az ajtó lap szélessége volt a mérv adó.Igaz mindíg új beépítés volt,az ,hogy a tok mennyi helyet foglal nem volt szempont.Viszont tavaly vettem Bauhausban 60 as fenyő ajtót.Annak a beépítési mérete 65cm.Szerintem egy Wc re pont elég.

(#58211) Morris válasza fess (#58207) üzenetére


Morris
veterán

Nálam ugyanez volt. Körbe kell tekerni a csövet a mennyezet után szigetelő anyaggal. Jó vastagon. Amennyi ráfér.
Én tegnap voltam egy légtechnikai cégnél és vettem 2nm 19cm vastag öntapadós szigetelő anyagot. Azóta csontszáraz a cső belülről.

[ Szerkesztve ]

(#58212) mezis válasza Morris (#58211) üzenetére


mezis
nagyúr

".... vettem 2nm 19cm vastag...."
2 nanométer! Jó hosszú lehetett. :DDD Nem maradt ki egy kis felesleg ? ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#58213) mezis válasza Bici (#58206) üzenetére


mezis
nagyúr

Csavarral állítható bútorláb ? (Zár, lakat, vasalás bolt) illetve lehet csavarboltban is valami hasonlót beszerezni.

mezis

(#58214) Morris válasza mezis (#58212) üzenetére


Morris
veterán

19mm, nna :D

(#58216) Bici válasza mezis (#58213) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, utánanézek ennek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58217) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sajnos rosszul terveztem meg felújításkor a termosztát elhelyezését, így a nappaliban kissé hűvösebb van mint a hálóban.

Ha kicsit elzárok a szabályzott helység radiátorán az működhet?(osztógyüjtő visszajövő körén lehet elzárni)
Tudom hogy becsapom a rendszert, de attól nem tartok, hogy a kazán tönkre megy, mert van még teljesen nyitott radiátor a rendszerben.

Ezen kívül 2 költségesebb megoldás jöhetne szóba:
1: Kicserélem egy kisebbre a szabályzott helységben a radiátorokat/vagy a hidegebb helységben nagyobbakra
2:Átrakom a termosztátot a hidegebb (nappaliba).Sajnos ez is macera mert a kábelezés csak bontással lenne megoldható és a termosztatikus szelepeket is babrálnom kéne.

Így ha visszatekerem egy picit, olyan lenne mintha kisebb radiátort raktam volna fel nem?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58218) buherton válasza Bacusuz (#58217) üzenetére


buherton
őstag

3. Veszel vezeték nélküli termosztátot.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58219) csemberlen válasza Bacusuz (#58217) üzenetére


csemberlen
őstag

A szabályzott helyiségben zárjál a radiátoron, legjobb ha alul a torlónál. Ezzel kvázi megoldod, hogy "kisebb" legyen a radiátor teljesítménye.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#58220) Bacusuz válasza buherton (#58218) üzenetére


Bacusuz
őstag

A termosztát a gyári kezelő modulja és 80k-t fizettem érte ezért nem cserélem le.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58221) Bacusuz válasza csemberlen (#58219) üzenetére


Bacusuz
őstag

Osztó-gyüjtő visszetérőjében ha zárok rajt az lehet opció?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58222) pjen válasza Bacusuz (#58217) üzenetére


pjen
félisten

Termosztát tök mindegy,hogy hol van,ha átrakod a hidegebb nappaliba,mire ott meleg lesz a háló akkor is túl fűt.Az átáramló vizen kell zárni.

(#58223) Bacusuz válasza pjen (#58222) üzenetére


Bacusuz
őstag

A hálóba kellett volna tenni termosztátos szelepet, a nappaliba meg a termosztátot.
Nem vettem figyelembe hogy a nappaliban két külső fal van, a hálóban meg egy, ráadásul most beköltözött a szomszéd és onnan is fűt.

Akkor már csak ki kell silabizálni mennyit zárjak rajta.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58224) r.levente75 válasza Bacusuz (#58223) üzenetére


r.levente75
addikt

Aki tervezte és kivitelezte a rendszert az mit mond erre?

(#58225) Bacusuz válasza r.levente75 (#58224) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az én voltam, pénz és idő szűkében a radiátorméreteket és a termosztát helyét én terveztem.
Tudom ejnye......

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58226) ALI_G válasza Bacusuz (#58217) üzenetére


ALI_G
veterán

Az osztó-gyűlytőnél próbáld beszabályozni a köröket.

Mekkora hőfokkülönbség van?

[ Szerkesztve ]

(#58227) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Panel lakásban ezt a típusú szellőzőt hogyan lehet tisztítani?

A belső részt ki lehet csavarni, vagy csak húzni kell? A külső részt is ki lehet húzni a falból?
Milyen mélyen megy ez be a falban?

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#58228) Csabroncka válasza batagy (#58227) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fél fordulat balra vagy jobbra (külső perem) és a szelep kijön! Ha nagyon sz@r akkor érdemes újat venni, 1500 ft-környékén van fém...

"in medias res"

(#58229) Bacusuz válasza ALI_G (#58226) üzenetére


Bacusuz
őstag

1-1,5 c fok

a gond az hogy majdnem utol éri a nappali a hálót, csak lassabban melegszik fel.
Míg a hálót hajnalban felfűti 1 óra alatt, addig a nappaliban hűvösebb van

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58230) #33253120 válasza batagy (#58227) üzenetére


#33253120
törölt tag

A belső rész menetes. Ki tudod tekerni. Gyakorlatilag azzal szabályozod a légáramot.
Tekerd ki, és ki tudod takarítani belül a külső peremet, és nem kell kiszedni. Ezeknek a régi anemosztátoknak elég törékeny tud lenni a rugója, ha befér a kezed akkor talán érdemes rásegíteni egy kicsit ha mégis ki akarod venni.

(#58231) YAS-dude válasza #33253120 (#58230) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez még a régi házgyári cucc lesz, nem menetes a belső rész, hanem az oldalán egy csavar fogja a külső részhez. Egyben kiszedhető, 3 rugó feszíti bele a csőbe, de nem szoktak eltörni. Főleg a festés fogja a falhoz ;)

[ Szerkesztve ]

(#58232) pjen válasza Bacusuz (#58223) üzenetére


pjen
félisten

"Akkor már csak ki kell silabizálni mennyit zárjak rajta".Szerintem ez a legjobb megoldás. :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#58233) Met


Met
Topikgazda

Műanyag ablaknál megéri a 3 rétegű üvegezés? Jobb annyival a hangszigetelése?
Valószínűleg ablak csere lesz mert ez a pénteki szél betette a kaput az idegeimnek. :U
Annyi infót össze szedtem hogy minél több a légkamra annál szélesebb profil kell, az üveget nem tudom eldönteni, olyan írást is találtam hogy a 3 rétegűnek rosszabb a hangszigetelése.
Most 2 db 144x140-es van egymás mellett beépítve a régi fa tokba, a tervek szerint ez megy a kukába.
Az erősíti a szerkezetet ha nem bukónyíló-nyiló ablakot rakatok be hanem bukónyíló-bukónyíló-t?
A cél a lehető legmerevebb szerkezet és legjobb hang és hőszigetelés. Az nem zavar hogy a szélesebb profil miatt kevesebb fény jön be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58234) pjen válasza Met (#58233) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg középen tennél egy bordát abba a nagy üveg táblába.Szerintem akkora felület mindíg rezonálni fog.

(#58235) Bacusuz válasza pjen (#58232) üzenetére


Bacusuz
őstag

Biztos lehet tervezni aegy lákás fűtését is, de nálunk ez úgy volt hogy?
Fűtésszerelő mondta hogy kondenzációs kazán lehet és érdemes, ahhoz meg minél nagyobb radiátorok, az alacsony előremenő miatt, és termofejjel majd szabályozzuk.
Pedig számolásaim szerint a hűvösebb nappaliba nagyobb nagyobb atányban került radi mint a hálóba.
Idén a hálóba bekerült egy 4 m hosszú gardrób, + a fűtős szomszéd.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58236) Met válasza pjen (#58234) üzenetére


Met
Topikgazda

Osztott, bukónyíló-nyíló a 144x140 és ebből van kettő egymás mellett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58237) pjen válasza Bacusuz (#58235) üzenetére


pjen
félisten

Termó fejet még mindíg beépíthetsz,ha van a radiátoron szelep annak a helyére.Ha elektromosat veszel egy olcsó szoba termosztáttal tudod szabályozni.Nekem a mehanikusok soha nem működtek rendesen,túl lassúak voltak.

Met:Azt hitem egy darab a 144x140 üveg.Kettő között milyen széles a borda,nem lehet,hogy az gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#58238) Lipton válasza Met (#58233) üzenetére


Lipton
őstag

Ugyan olyan a szerkezet csak a vasalat mas.

Rendes profilbol jo beepitessel stabil ablak lesz. Legrosszabb esetben lesz kozepen merevitesnek egy acel szerkezet "ablak kinezeture burkolva". Nalun van egy cca 240x240-es szerkezet es stabil (dupla ajto + fix panel).
Egy sok kamras 80+ mm-es acel zart szelveny merevitesu profil azert eleg eros...

[ Szerkesztve ]

(#58239) Lipton válasza Bacusuz (#58217) üzenetére


Lipton
őstag

Egy ilyen rendszert tobb helyen szabalyozhatsz:
- gyujto torlo (csohossz kompenzalas)
- gyujto elmeno (zona/szobahomerseklet korrekcio, ezt szoktak elektromosan szobatermosztattal)
- radiator torlo (radiatorok osszehangolasa a koron - amennyiben tobb van)
- radiator termosztat (kozvetlen rugalmas radiator szabalyozas)

[ Szerkesztve ]

(#58240) Csabroncka válasza Met (#58233) üzenetére


Csabroncka
addikt

Még nem vagyok otthon, de átküldöm neked privben azt a céget ahol egy ismerősömnek csinálták a minőségibb ablakokat!

Ha érdekel az is megoldható, hogy megnézed nálam milyen az Ovlo, ehhez is megvan a cég. A háromrétegű ablak elsősorban a külső zajt csökkenti, de annyival nem jobb a K tényezője, mint amennyivel drágább :( .

Arról nem is beszélve, hogy panelba (remélem jól emlékszem) sztem. pazarlás passzív házas nyílászárók berakása.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58241) batagy válasza Csabroncka (#58240) üzenetére


batagy
őstag

2 éve én elmélyültem az ablakok témájában, én úgy emlékszek éppen fordítva van.
A háromrétegű ablak a hőszigetelésben (K tényező) jobb mint a 2 rétegű.
Viszont hanggátlásban nem sokkal jobb. Jelentősebb hanggátlást hanggátló üvegezéssel lehet elérni, ami plusz egy üveglap, összeragasztva az egyik üveglappal, de köztük egy speciális fóliával. A légrések számát a hanggátló üvegezés nem növeli. Azaz a hanggátlós üvegezés 2 rétegű, 3 üveglappal, 1 légréssel.

[ Szerkesztve ]

(#58242) csemberlen válasza Bacusuz (#58221) üzenetére


csemberlen
őstag

Persze.
Szabályozd elsőre vissza mondjuk 50%-ot, számold meg, hogy hányszor lehet körbetekerni? Írd fel egy papírra, és változtass a tapasztalatok fényében.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#58243) Csabroncka válasza batagy (#58241) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én csak azt tudom mondani amit nekem javasoltak, illetve, hogy a 3 rétegű üvegezésnek minőségtől függően 0,2 vagy 0,3 egységgel alacsonyabb a K értéke. Bár az is igaz egyébként, hogy az igazi zaj mondjuk egy állandó 60-70 dB-es hangnyomás mondjuk az M1-M7 bevezető Őrmezői frontális házainál van (példa).

"in medias res"

(#58244) emre válasza Bacusuz (#58235) üzenetére


emre
veterán

Apósnál volt ilyesmi, Ő 2- hétig zárogatta a visszatérő ágat mire kiegyenlítődött a rendszer.
Én egy vegyes kazános központi fűtésnél inkább nagyobb radiátorokat szereltem fel, de csak mert azokat a régi tagos lemez radiátorokat amik fel vannak nálam pakolva olcsón meg lehetett venni használtan. 2db 20 tagos helyett lett 30 tag, meg egy helyen 10 helyett 16 tag.

Milyen előremenővel számoltál?
Csak mert erősen gondolkodok, hogy kibővítem a rendszer egy kondenzációs kazánnal.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58245) Met válasza Csabroncka (#58240) üzenetére


Met
Topikgazda

Köszi, az Ovlo-s cég is érdekelne.
Úgy is csak jövőre lesz ebből valami.

batagy Igen, azt olvastam én is hogy hőszigetelésben jobb a 3 rétegű (az most más kérdés hogy megéri-e a felárat) viszont a hangszigetelő értéke valamivel rosszabb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58246) Bacusuz válasza Lipton (#58239) üzenetére


Bacusuz
őstag

leszaladtam az imbuszért, most elkezdem próbálgatni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58247) canniball válasza Met (#58233) üzenetére


canniball
nagyúr

Nemrég olvasgattam a témában, annyit sikerült összegugliznom, hogy a háromrétegű ablak hőszigetelés szempontjából lehet sokkal jobb, hanggátlás terén viszont alig. Ha tényleg a hang felfogása a legfontosabb akkor (ahogy már írták előttem) kifejezetten ilyen ablakot kell keress, de az meg rosszabb lesz hőszigetelés terén (és gondolom nem kis felára van).
Arra jutottam, hogy épeszű keretek között azzal lehet játszani, hogy az üveglapok eltérő vastagságúak legyenek (pl. 6-4-6), ilyenkor más-más frekvenciákat vágnak; gondolom ugyanez igaz a köztük lévő légrésre is. Esetleg lehet kérni gázos feltöltést, de ennek is biztos megvan a maga nem csekély felára.
Nem tudom jó infókat szedtem-e össze, ha valaki meg tud erősíteni vagy cáfolni az kérem tegye!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58248) #33253120 válasza YAS-dude (#58231) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ja, azt tudom milyen. A házgyári kavarhatott be, felénk az nem olyan. :)

(#58249) ALI_G válasza Met (#58233) üzenetére


ALI_G
veterán

Lakásba elég a 2 rétegű ha nincs szigetelve a homlokzat. Én ajánlom, hogy melegperemmel kérd, mert akkor nem lesz hőhíd az illesztésnél, különben alul gyöngyözhet. Ez max pár ezer forint felár. 75 mm-es tok elég. Ha van a helyiségben más nyitható nyílászáró, akkor a nagyobbakat érdemes fix-re kérni. Kb. -40% az ára, +10% a fényáteresztése. Lehet bele kérni kb 10k-ért páraszabályozott légbevezetést.

Házba mindenképpen 3 rétegűt vennék. 10k/nm a felára a 3. rétegnek, de én úgy számoltam, hogy visszahozza az árát 3-4 év alatt. Az, hogy gázzal töltött és low-e bevonat van az új nyílászárókon, az ma már alap. Ha valaki nem így csinálja alapból, az csak vonzóbbá akarja tenni az árait.

[ Szerkesztve ]

(#58250) Met válasza ALI_G (#58249) üzenetére


Met
Topikgazda

Mindenképpen meleg peremeset akarok, gondoltam a fix részre csak nem tudom hogy elosztani, 288x140 az ablaknyílás, most 4 részre van osztva.
Meg szerintem a ház is ugatna hogy nem úgy van mint a többi lakásnál, vagy 2 nagy van, vagy 4 kicsi mint nekünk, a redőny felrakása is macerásabb lenne. Bár redőnyt a hőszigetelés miatt rakattunk, remélem az új ablak jobban szigetel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.