Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58601) pjen válasza föccer (#58600) üzenetére


pjen
félisten

A burkolók nálam is karossal vágták a gres t.

[ Szerkesztve ]

(#58602) #03969024 válasza r.levente75 (#58594) üzenetére


#03969024
törölt tag

Dupla gerrndás födém, egyszerűbb lenne telibe hálózni.

föccer
Az komoly vágó lehet, úgy látszik, megint nem követem a fejlődést. Én egy olcsó asztalos Einhellt használok greshez.

(#58603) föccer válasza #03969024 (#58602) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kifejezetten professzionális cucc, inkább csak belépő szint. Igaz, hogy nem a 2500 ft-s kategória. Talán 22k-ért vettem annó és ha minden igaz, akkor 600mm-is vág.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58604) Orlin válasza runner 125 (#58544) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Még most nézem notin a képet amit feltettél...
Jól látom,hogy a párazáró fólia van majd azon OSB lap és azok közé van rárögzítve a keresztbe vágott OSB lap és így megy közé a gyapot?Majd erre rá a páraáteresztő fólia és az OSB lap mehet?
A keresztbe vágott OSB lapot vajon mivel rögzítik? :U Vagy azt tartja oldalról a többi lap?
Hővisszaverő fóliáról van valakinek véleménye?Megéri?ÉS az hova menne a fent írt lerakás alapján?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#58605) B-L-A-C-K válasza Met (#58589) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Este felvettem a fűtést, fullra megszáradt olyan 1 körül átmentem rajta "szépen". Most megint megszáradt, csíkok eltűntek szépen, szemből jó a fal, de oldalról ilyen félhomályban borzasztó... :D Meg kellene tanulni festeni...Lehet most hagyom már így francba, gondolom végig kellene csiszolnom így már az egészet újra...

(#58606) Csabroncka válasza B-L-A-C-K (#58605) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igazából nem a festéshez kell ám nagy tudomány, hanem a felületelőkészítéshez - ezzel rettentően sokan szívnak.

"in medias res"

(#58607) B-L-A-C-K válasza Csabroncka (#58606) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó az is hozzá tartozik...:) Itt már csak úgy tudok rajta segíteni hogy végig csiszolom fullra, és kezdem előröl ugye?

(#58608) r.levente75 válasza B-L-A-C-K (#58607) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem, oldalról nem jó, az fényfoltos, festési hiba, nem jól fested!

(#58609) Met válasza B-L-A-C-K (#58607) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha előtte nem volt ilyen foltos akkor a felület előkészítés nagyjából rendben lehet.
De ha éjjel egykor festetted akkor még mindig nincs meg a 24 óra :D
Ugye amikor festetted nem csak oldalra mentél vissza 1-1,5 hengernyit hanem lefelé és felfelé is? Furcsák nekem azok a kis négyzetek, olyan mintha a hengeren egy csíkban több festék lett volna.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58610) B-L-A-C-K válasza r.levente75 (#58608) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most attól hogy le fel húzogatom 60-70cm-enként, mit rontok el?

Met: Előtte nem volt ilyen, és igen, le és fel is mentem.

[ Szerkesztve ]

(#58611) r.levente75 válasza B-L-A-C-K (#58610) üzenetére


r.levente75
addikt

"Most attól hogy le fel húzogatom 60-70cm-enként, mit rontok el?" Ha ez ilyen egyszerű volna, nem volna egy külön szakma.
Lehet, hogy rossz a szerszám választásod, henger vastagsága, szélessége, szőrzete. Nem mindegy milyen anyaggal dolgozol, minden anyag más és más, hiába diszperziós mindegyik. Nem mindegy milyen sűrű,az anyag, nem mindegy mennyi anyagolt viszel fel, és a technika. A falon "szárazon"nem pörgetünk hengert, mert fémyfoltos lesz, kevés anyaggal szintén nem megyünk fel, mert a végeredmény ugyan az. Kb egy napot lehetne beszélni egyfolytában csak erről a részről, így távolból valóban kicsit nehezebb elmondani és elsajátítani. Vannak végzős tanulóim nem egy nem kettő, sajna némelyiküknek még mindig nem megy, annak ellenére, hogy sokat gyakorolják. Az már nem rossz, ha egy 8-10 méter hosszú 2,8m belmagasságú falat akár huzatban is valaki meg tud csinálni, természetesen fényfalat.

[ Szerkesztve ]

(#58612) B-L-A-C-K válasza r.levente75 (#58611) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, így már érthető, egyszerűbbnek gondoltam azért, mondjuk lehet amit vettem az se jó tényleg. Rábízom inkább egy festőre...

(#58613) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#58612) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na végül csak nem hagytam annyiban...Felhívtam egy hozzá értő ismerősöm, elmondtam mi a gond, plusz elküldtem a képet. Annyit mondott a fallal ne csináljak semmit, vagyis ne csiszoljam, és egyéb trükkök, egyszerűen csináljam úgy ahogy eddig, csak a meglévő festékhez öntsek egy kis vizet, keverjem össze, és úgy kenjem fel...

Fél 3-ra be is fejeztem, már meg is szárad, és lám, patika. :)

[ Szerkesztve ]

(#58614) r.levente75 válasza B-L-A-C-K (#58613) üzenetére


r.levente75
addikt

Gratulálok, ebben az esetben akkor a sűrűség volt a hunyó.

(#58615) philoxenia válasza B-L-A-C-K (#58613) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érezni kell a festéksűrűséget minden felületnél, festésnél, technikánál. Mikor már nem folyik, de még nem ragad, kb. Ez könyvből nem tanulható...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58616) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

1. A vízszerelés után lett kartonozva a fürdőszoba (sajnos így alakult, utólag nem volt a legjobb döntés), így a fő vízelzáró csapok (hideg, meleg - távfűtés van) szára túl mélyen van a csempéhez képest. Mi a neve a csapszárhosszabbító alkatrésznek? Létezik egyáltalán ilyen? Illetve kellene még valami takarólap a csap és a csempe közé (mint amit a sarokszelephez adnak, ami esztétikusan eltünteti a lyukat).

2. A wctartály töltő sarokszelepnél kicsit nagyobb lett a kivágás a csempében, mint amit eltakar a kis takaróelem. Mi ennek az alkatrésznek a neve?

Köszi

(#58617) Met


Met
Topikgazda

A redőny lefutójában van egy gumi csík, amikor volt az a nagy szél valami történt vele mert azóta valahogy lecsúszik (nem ütközik a lefutó a párkányhoz) és amikor engedem le a redőnyt kicsit felakad és játszani kell vele hogy le lehessen engedni.
Visszatologatom de egy idő múlva megint lecsúszik.
Mit tegyek vele? Esetleg glicerinezzem meg hogy hátha ha jobban csúszik akkor nem tolja le a redőny ahogy engedem le?

KilgoreTrout Takaró rózsa vagy rozetta a neve, van belőle olyan ami félbe van vágva és utólag tudod rápattintani a szelepre, nem túl szép szerintem. Ami nem ilyen pattintós azt hogy felrakd le kell venni a szelepet.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58619) KilgoreTrout válasza Met (#58617) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Köszi szépen, mindenképp leszedetem a szelepet is, ha találok megfelelő méretű csőrózsát.

A másik kérdésre esetleg? Csaphosszabbítóra ilyen menetes dolgokat találok, ami nem jó. Olyan kellene, amit ráhúzható a kilógó csapszárra(?) és ugyanolyan bordázott(?) a vége, mint az eredeti csapszárnak így rá lehet húzni a csapfejet.

(#58620) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valaki tud nekem heggeszteni (mondjuk 15*30-as) zárt szelvényböl egy pár radiátor tartó konzolt?
Számításaim szerint kb. 2,5m-böl kijön. Összesen 6db heggesztésröl lenne szó, 4db 45fokos fürészelésröl, plusz a többi meröleges fürészelésröl attól függöen, hogy mekkorák a zárt szelvényböl.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58621) YAS-dude válasza KilgoreTrout (#58619) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerintem nem létezik ilyen tekerőgomb alá rakható toldó. Ha valami baja lesz a szelepnek, akkor hogy szedik ki?

(#58622) Gergello válasza Bici (#58620) üzenetére


Gergello
addikt

6 méter egy szál, úgy számolj.

(#58623) macilaci78 válasza Gergello (#58622) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jobb helyen fél szálat is lehet venni pici felárért.
Na meg lehet olyan jelentkező is, akinek van némi leeső anyaga is. Konzolokhoz gondolom, 40 centis darabok elegek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58624) Gergello válasza macilaci78 (#58623) üzenetére


Gergello
addikt

Én mindig olyan mekkmesterrel találkozok, hogy van neki leeső darabja, megcsinálja abból, DE úgy oldaná meg, hogy az egyik része zártszerelvény, a másik laposvas, a maradék még annó az olajosoktól kilopott cső. :DDD

(#58625) macilaci78 válasza Gergello (#58624) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hm, ismered fateromat? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58626) Gergello válasza macilaci78 (#58625) üzenetére


Gergello
addikt

Nincs ezzel a baj, amíg magának csinálja. :DDD

(#58627) Bici válasza macilaci78 (#58623) üzenetére


Bici
félisten

A konzolnak a földön kell állnia, és 2db 80-85cm magas eleme van. Magasan van a radiátor csö.
A két hosszú elemen kívül csak a padlóval párhuzamos (kb. 20cm hosszú) elemek lennének, és egy-egy merevítö 45 fokban.

(#58622) Gergello: Kössz! Ha muszáj, megveszem a 6m-t, csak szállítani és tárolni ne kelljen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58628) KilgoreTrout válasza YAS-dude (#58621) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

"Szerintem nem létezik ilyen tekerőgomb alá rakható toldó. Ha valami baja lesz a szelepnek, akkor hogy szedik ki?"

Ugyanúgy, mint a toldó nélkül. Mármint ez csak annyit változtatna az egészen, hogy olyan, mintha eleve hosszabb lett volna a szelep tekerőgombjának a szára (a fém izé, amire ráhúzom a tekerőgombot).

Majd csinálok fotót holnap, hogy hogy néz ki most, lehet, hogy nem tudtam leírni normálisan. Sajnos a szakszavak ismerete nélkül nem egyszerű.

(#58629) fi:zi'k válasza KilgoreTrout (#58628) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ilyen Z idomot keresel nem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#58630) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.

Két részből állna a kérdésem. Előre kérek mindenkit hogy ne előítéletekkel beszéljetek hanem úgy hogy ez van és ebbe segítsetek.

Szóval családi házba élünk de több a tulajdonos (család) és el kell adni a rossz családi viszony miatt.
Nekünk 4 gyerkőcünk van és nem igazán sok pénz ami a mi részünk. Legalábbis ennyi főre nem az és a közel (vagy távoli) jövőben nem is lesz mellé több.

12mft amiből kell valamit nézni. A 4 gyerek, kutya miatt nem igazán jó panel, sokadik emelet stb. Családi ház meg vagy egy luk ennyiért, vagy a világ háta mögött van, esetleg bontandó épület. Jött a Pest megye könnyűszerkezet. Tudom, nem véletlen ennyire olcsó. Találtam egyet. Bank által elvett ház, üresen áll egy jó ideje így van vele kis munka de nem a nyikorgó recsegő fajta pala tetős rom. 80+nm, sok szoba, cserép fedés, masszívnak ható belső és élhető méretű kert.

Akkor az eredet történet után a kérdés. Valakinek van valami tapasztalata mire kell figyelni az ilyen házaknál? Nem volt vizes de a sok állás és fűtetlenség miatt pl a kartonok illesztése végigrepedt pár helyen. Ha javítani kell akkor az lehetetlen vagy arany áron megy? Mennyire időtállóak ezek a házak?

Továbbá, le van szerelve a gázóra. Ugyebár a rendszer meg van. Cirkó, csövezés, fűtőtestek de visszatétel előtt nyomáspróba, ellenőrzések stb. Riogattak 6-800 ezres tételekkel az újbóli üzembe helyezésre. Ez nekem kicsit soknak tűnik. 2 kiló még oké de 8? Valakinek erről tapasztalata?

Tudom hogy sok de most ez számomra nagyon fontos. A neten írnak mindent de vagy az elvakult imádók vannak akik akkor se vallanák be hogy szart vettek ha rájuk dől, vagy a másik aki szerint csak a tégla ér valamit és mindeni egy barom aki mást mond. Szóval a Ti szavatokba tudok egyedül bízni így megköszönném a válaszaitok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#58631) fess válasza Rivaul (#58630) üzenetére


fess
őstag

1 éve a tigáz a nyomáspróbára nekem 50-et mondott.

(#58632) Met válasza fi:zi'k (#58629) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez kád csaphoz van, neki a víz elzáró csap van mélyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58633) Met válasza Rivaul (#58630) üzenetére


Met
Topikgazda

Szóval a Ti szavatokba tudok egyedül bízni így megköszönném a válaszaitok.
Most inkább ne nekünk higgy hanem a szakinak akit oda viszel, így a távolból elég nehéz okosnak lenni.

A gáz kérdésre, gázművek tud talán érdemben nyilatkozni, vagy egy gáz tervező hogy elég csak egy nyomáspróba vagy kell új terv is.

Tető kérdésben, fel kellene menni a padlásra megnézi hogy nem-e ázik be, annak ellenére hogy bent még nem látszik mert a fólia (ha van) elvezeti a vizet.
Az is elég lehet ha van ismerős aki kertes házban lakik és volt már tapasztalata beázó tetővel, az tudja mit kell nézni.

Karton illesztés házilag is javítható, de ha szakit hívsz az sem fogja aranyáron javítani. Nincs semmi extra egy végigrepedt karton illesztésben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58634) KilgoreTrout válasza fi:zi'k (#58629) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Lerajzoltam kb., hogy mit szeretnék:

(#58635) Rivaul válasza Met (#58633) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi. A padlás nem működik mert beépített a tetőtér így nincs hova felmenni. Tehát a cserép alatt szigetelések és kartonozás van. Egy másik nem ilyen, hanem szemmel látható gagyi könnyűszerkezetesbe pl meg voltak hasasodva a plafon kartonjai. Itt azért félek a víztől mert gondolom a tégla helyett lévő osb nem olyan jól viseli ha felázik. Semmit nem tudok a kész házakról csak amiket olvasgattam. Az alapján kettőféle van. A jobb amibe írják hogy bele lehet vágni, és a rosszabb amitől óva intenek. Ez kivitelezés és hatásra a jobb. Jártam sajna a másikba is nah az vicc ehhez képest. Ha nem tudom hogy mi az akkor lehet el üldögélek ismerősnél úgy hogy eszembe nem jut, nem téglába ülök.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#58636) mezis válasza KilgoreTrout (#58634) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány mm-t szeretnél hosszabbítani ?
És még középen egy hosszú furaton keresztül egy M3-as csavarral is szeretnéd rögzíteni vagy csak a használat idejére csatlakoztatnád ?

Nem hiszem, hogy készen lenne ilyen. Barkácsolnod kell vagy nagyobb lesz a csempében a lyuk....

mezis

(#58637) KilgoreTrout válasza mezis (#58636) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kb. 40-50 mm-rel kellene kijjebb nyúlnia. Sajnos már most is nagyobb a lyuk a csempén, mert lelkesen haladtak a munkások és mire láttam, hogy mi a helyzet már fel volt rakva a csempe rajta a két nagy lyukkal.
Ha találnék ilyen alkatrészt, akkor ki tudnám annyira lógatni a tekerőt, hogy a falon lévő lyukat eltakarja egy takarórózsa.

Folyamatosan rajta lenne a tekerő, mert olyan magasságban van, hogy látszik. Ha jól emlékszem, nem kell csavar a keverőre, simán rá kell csak húzni.

[ Szerkesztve ]

(#58638) runner 125 válasza Orlin (#58604) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Nem saját fotók voltak, passzolom az általad írt lerakási sorrendet, pontosabban én ennyire nem fogom bonyolítani. Megy a megtisztított födémre a párazárófólia, rá a gyapot, bizonyos pontokba meg az X OSB lapok, amik lábakként funkcionálnak.

A keresztberakott OSB két OSB lapból áll. Mindkettőt pont félig, egy anyagvastagsányit bevágják és egymásba csúsztatják.. így tökéletesen megáll.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58639) Met válasza Rivaul (#58635) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ha nézted mindkettőt akkor van viszonyítási alapod.
Sajnos nem tudom, hogy a könnyűszerkezetesnek milyen alap kell, azért nem is írtam semmit róla.
Akkor a plafon téma kilőve, ha be van építve akkor hamarabb előjön az ázás, ha kintről megnézed és nincs szemmel láthatóan meghajolva a tető (meghajlott gerenda) akkor nagy gond nem valószínű hogy lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58640) zoli03 válasza KilgoreTrout (#58637) üzenetére


zoli03
őstag

Menj el egy normális épületgépészeti boltba, ott biztos tudják, hogy létezik-e ilyen alkatrész. Bár én reménykednék a helyedben, sose láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#58641) KilgoreTrout válasza zoli03 (#58640) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nincs más hátra. Esetleg tudtok ajánlani egy jó épületgépészeti boltot (Móriczhoz vagy a Margit hídhoz lehetőleg minél közelebb)?

Praktikerben nem bízom, volt már rossz tapasztalatom az ottani eladók szaktudásával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#58642) Csabroncka válasza KilgoreTrout (#58641) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt találod őket!

"in medias res"

(#58643) mezis válasza KilgoreTrout (#58637) üzenetére


mezis
nagyúr

Négyszögletű a csatlakozás vagy hosszbordás ?
(Mert a csavar nélküli inkább bordás szokott lenni.)

mezis

(#58644) Rivaul válasza Met (#58639) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen, látszatra rendben volt. Ami pozitív hogy megkaptam a terveket és a cég ami építette még nincs bedöntve mint ezekből a legtöbb. Sőt a ház 2005-ös és 89 óta építenek ilyeneket amire folyamatosan az összes engedélyük és követelmény megfelelésük meg van, ami kevés ilyen cégnek van az olvasottak alapján. Sztem belevágunk ha el nem viszik előlünk :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#58645) #03969024 válasza KilgoreTrout (#58634) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha ez csak elzáró, én nem sokat tökölnék vele, úgyis csak nagyon ritkán van használva. Keress egy ráillő dugókulcsot, amivel tudod tekerni, aztán valamivel takard el az egészet, gomb nélkül! A csempéket is ki lehet még cserélni.

(#58646) fi:zi'k válasza Met (#58632) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így hogy látom a képet már tiszta nekem is. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#58647) mezis válasza #03969024 (#58645) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Továbbá tapasztalatom szerint ezekkel az elzárókkal évek múlva már nem lehet teljesen elzárni, vagyis szereléshez a vízóránál kell a gömbcsapot elzárni.

mezis

(#58648) Sethdobaloah válasza KilgoreTrout (#58634) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Miért nem hozod kintebb egy toldóval a bekötési pontot? Abból kb 2 cm-től felfelé cm-ként bármit kapni.
(nem Z idommal, van egyenes toldó is)

...csak én vagyok helikopter?

(#58649) Sethdobaloah válasza Sethdobaloah (#58648) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ilyesmire gondoltam: katt
(elnézést a dupláért, csak sokáig tartott linket is találni)

...csak én vagyok helikopter?

(#58650) KilgoreTrout válasza mezis (#58647) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

De ez a fő bekötési pont, ezekkel lehet elzárni az egész lakásban a vizet. Távfűtés van és a melegvíz is a házból jön vezetéken, ezért van itt két csap, ez nem sarokszelep. Remélem nem mondja fel a szolgálatot pár éven belül...

Sethdobaloah: Emiatt nem is értem hogy hova lehetne ezt a toldót szerelni, megy a falban egy azzal párhuzamos cső, amin van egy elzáró, amiből kiáll a tekerő.

lancerboy: Azért jó lenne, ha bármi gáz van, el lehetne gyorsan zárni a vizet a lakásban. Ha befedem, ez a lehetőség elvész, rohanhatok le a pincébe lezárni az egész ház vizét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.