Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57251) ALI_G válasza canniball (#57247) üzenetére


ALI_G
veterán

És ha ez egy fix ablak, akkor mi szükség van rá? :) Résszellőző van rajta felül.

[ Szerkesztve ]

(#57252) Lipton válasza kelly416 (#57239) üzenetére


Lipton
őstag

Azert megneznem az a 8.5 koltsegvetest telekkel mindennel 150nm hazzal. Nem kotekedes, inkabb hihetetlen.

(#57253) philoxenia válasza Lipton (#57252) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vidéken simán hihető, persze ne olyan színvonalú házakra gondolj, mint amilyenhez szoktál, ahhoz kb. még egyszer(kétszer) annyit rá kell költeni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57254) föccer válasza philoxenia (#57253) üzenetére


föccer
nagyúr

57k/nm mai viszonylatban nem hihető. Max vályogházból. Szerintem a saját munkát sem sámolhatta bele a kolléga, de gyanus, hogy még sok midnden mást sem. Vagy csak bontott anyagokat használt fel, vagy van valami turpisság a dologban.

Egy alap felújítás is 40k/nm körül van, egy lakásnak. Új építésben 150k/nm alatt nem lehet megcsinálni még a legalapabb kivitelben sem. 200k körül van a normális, bármiféle extra nélküli kivitelezés, és ezen felül gyakorlatilag bármeddig fel lehet menni. Láttam már olyan építkezést, ahol 5millió/nm körül volt a tervezett költségvetés.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57255) Lipton válasza philoxenia (#57253) üzenetére


Lipton
őstag

Nem hiheto. Telek, ennyi m2, mellekepuletek, stb. Kozmuvek, anyagok, engedelyek, sorolhatnam...

(#57256) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Szobaablakot szigetelnék, fontos hogy barna legyen a szigetelő-szivacs(csík)

ezeket találtam hirtelen, E meg D meg P profilok vannak.

Nincs az ablakba marva neki hely, nem is fogok ezzel foglalkozni, de nem tudom hogy melyiket válasszam így.

Melyik profilú lehet megfelelő?

Ezeken kívül bármilyen nagyáruházban fellelhető cucc érdekel.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#57257) macilaci78 válasza seadrone (#57256) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tesco, OBI, Praktiker, Auchan, stb is árul ilyen tömítőket öntapadós kivitelben. P, E, D profilt egyaránt, többféle vastagságú, szélességű is van.
Fontos, hogy megfelelően zsírtalanítsd a ragasztandó felületet. Alaposan mosd le és hagyd megszáradni, akkor pár szezont ki fog bírni. És úgy ragaszd fel, hogy a ragasztócsík síkjára merőleges irányú erő hasson az ablak becsukásakor, különben eltekeri, begyűri az ablak tömítést és el fog válni rövid idő alatt a tömítés az ablaktól.

Egy gyertyalánggal tudod ellenőrizni, hol húz az ablak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57258) momo2828


momo2828
tag

Ha már szóbakerültek a tömítő csíkok. Az hogy milyen profilú az ideális, függ valamitől? Tehát E, D, P melyiket hova/hogyan/miért érdemes?

(#57259) macilaci78 válasza momo2828 (#57258) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A D és a P középen üreges, össze tud nyomódni, illetve nagyobb tartományban lévő hézagot is le tud tömíteni. Pl 3-7 mm...
A P asszimmetrikus: felragasztod a falc szélre és egy vetemedett ablakszárny nem biztos, hogy elég nagy felületen rázárna a falcra, így a D-profil egy része kilógna alóla, de a P profil még tökéletes.
Az E profil nem üreges, ott az E szárai hajolnak el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57260) philoxenia válasza Lipton (#57255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk a faluban simán kapsz ennyiért. Igényesnek felújítandót persze, de lakhatót. Nem feltétlenül nem vályog, de mindenképp alapon...
Ilyenből indulj ki, munkadíjakat persze ne számolj, azt írta:és rengeteg munkával (2 éve csinálom azt, amibe most egy hónapja sikerült beköltözni)
Ez például jó vételnek tűnik, ha laknál ott.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57261) Lipton válasza philoxenia (#57260) üzenetére


Lipton
őstag

Valoban nem volt egyertelmu.

Venni ilyesmit ennyiert tenyleg lehet. Velhetoen egy reszuk komoly penznyelo de szerencseje is lehet az embernek. Egy ilyen 7 millioshoz barhol hozza akarsz nyulni (szigeteles, futes, burkolatok, stb.) nagyon ugralnak a 6-7 szamjegyu osszegek.

Ket evig dolgozott rajta: ez onmagaban nem info. Munka utan csalad helyett es/vagy hetvegen nagyon nehez haladni. Amikor meg a hazon dolgozol akkor "nem penzt keresel".

Csinalok sok dolgot en is munka utan csalad mellett de nehez alakul.

Anyagot igy is meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#57262) momo2828 válasza macilaci78 (#57259) üzenetére


momo2828
tag

:R

(#57263) Met válasza seadrone (#57256) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet olcsóbb ha barkácsboltban veszed meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57264) Mate


Mate
nagyúr

Házilag lehet kezdeni valamit a nem jól záródó redőnnyel? Teljesen leengedve marad rész pár lamella közt. Ha kicsit hevesebben engedem le, 1 fokkal jobb a helyzet, de 1-2 rés így is marad.

(#57265) pjen válasza Mate (#57264) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg azt az 1-2 lécet kivenni és a legtetejére tenni ami a tokban marad.Én motort szereltem a rá azzal picit össze lehet nyomni.25K körül már megvan.

(#57266) Met válasza Mate (#57264) üzenetére


Met
Topikgazda

Műanyag?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57267) Mate válasza pjen (#57265) üzenetére


Mate
nagyúr

Motort macerás lenne megcsinálni.

(#57266) Met: Igen.

Nem tudom melyik cég csinálta itt az ablakokat, de nem ajánlott kategória...

(#57268) philoxenia válasza Lipton (#57261) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze a minőség nem kerül szóba, vidéken általában inkább drágább az anyag, bár ha fizetsz a munkáért az olcsóbb, bár a minőség meg gyengébb, mert a jó mesterek Pesten dolgoznak.... ;]
Inkább arról van szó, hogy elég ha van fűtés, csak ne kerüljön sokba, van padló, tesz rá szőnyeget és kész, a burkoló is jó, na nem nagyon repedt stb. más az igényszint, mert Mari néni jön át a szomszédból, nem a miniszterhelyettes találkozik a milliárdossal, ha vendégjárás van... :) Nekem sokszor vidékiként az a furcsa, mikor az ötmillás panelbe beleszalad a másik öt felújításkor, aztán a hátrányok nagy része megmarad...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57269) philoxenia válasza Mate (#57267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oldalt a sínben igazíts rajta esetleg ott némi WD40 kenésnek, de tényleg csak milliliterek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57270) #33253120 válasza philoxenia (#57268) üzenetére


#33253120
törölt tag

Értem én ezt?
Sajnos igen.
Szóval +1

(#57271) philoxenia válasza #33253120 (#57270) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát szakértelem nélkül inkább ne szedje szét, a mai lécek nagyon könnyűek, a súlyuk nem elég, ha kicsit is szorulnak. Nem tudom gyártanak-e nehezebb léceket, esetleg lehetne bennük egy drót is de gondolom drágább lenne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57272) pjen válasza philoxenia (#57271) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy görbék a lécek,4-6 méteres hosszban készülnek egy kis ív sokszor van bennük+ a lyukasztó is fére üt néha.Sok redőnyös gyárt rendelésre nem lyukasztott lécet is.

[ Szerkesztve ]

(#57273) philoxenia válasza pjen (#57272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ötös vasat végigtolni bennük szerelés előtt... régen még az alsó legalább alu volt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57274) pjen válasza philoxenia (#57273) üzenetére


pjen
félisten

Hiába tolsz bele vasat,ha görbe a léc.Amennyi anyag van némelyikben az ötös vas átesne rajta.Sajnos itt is az ár diktál.Az ócsai uton gyártottunk olyan lécet a románoknak,hogy ujjal be lehetett nyomni.Olyat kértek.

(#57275) werszomjas


werszomjas
őstag

Volt nálam festés kb május-június környékén.

Javítottam néhány azóta keletkezett sérülést, ugyanazzal a festékkel, de oldalról nézve fényes folt látszik. Szemből semmi és lámpafénynél sem a szín is tökéletes, de nappal látszik, hogy festve lett.

Mi lehet a gond? Kellett volna valami alapozás, vagy a festék romlott meg?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#57276) r.levente75 válasza werszomjas (#57275) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt hívják fényfoltosságnak, csak oldalról látszik. Ezeknél a falaknál amik fényfalak, ha belejavítasz meglátszik, akkor is, ha festés után 2-3 órával teszed. Megoldás van természetesen az ilyen hibák javítására, azt a falat át kell festeni telibe.

(#57277) ALI_G válasza ALI_G (#57251) üzenetére


ALI_G
veterán

Valaki? :s

(#57278) föccer válasza ALI_G (#57277) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, ez azért kell mert ha az ablakszárny mellett befolyna a keretbe a víz akkor itt tud távozni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57279) ALI_G válasza föccer (#57278) üzenetére


ALI_G
veterán

Tehát ha ez egy fix ablak, nincs ablakszárny, akkor elb@szták?

(#57280) föccer válasza ALI_G (#57279) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom szalag munkában készült és automatikusan rakják a profilokra.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57281) macilaci78 válasza Mate (#57264) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A rés feletti léc oldalirányban el tud mozdulni 3-4 mm-t? Könnyebben, mint ami alatta van? Lehet, az a pár szál szélesebb, mint a többi és a lefutóban feszül. Ki kell venni, lecsiszolni pár mm-t a végéből és visszatenni.

Ha a sorrenddel akarsz játszani, akkor a nehezebben futókat középre tedd: a könnyen futó súlya lehúzza, majd a tetejére ülve letolja őket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57282) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Gipszkatron falra szereltünk fel egy IKEA-s lehajtható kisasztalt. Ennek T alakban vannak a furatai, vízszintesen 4 és középen függőlegesen még kettő. ( [link] ) Sajnos a két középső pont egy fém profilt talált el. Odébb fúrni nem nagyon tudunk, mit lehet tenni? Fúrjuk át a profilt fémfúróval? És aztán, milyen tiplit használjunk ami így is tart? (a 4 vízszintes furat jó lett, azok jól tartnak)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#57283) r.levente75 válasza _Petya_ (#57282) üzenetére


r.levente75
addikt

Az nem jó, ha a fémprofilt elkaptátok? Ha abba csavarod bele, szerintem még jobban is tart, mintha csak a kartonba lenne tiplizve.

(#57284) csemberlen válasza _Petya_ (#57282) üzenetére


csemberlen
őstag

molly tiplire keress rá

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57285) _Petya_ válasza r.levente75 (#57283) üzenetére


_Petya_
őstag

De mi van ha a profilnak pont a szélét kaptuk el? tehát nem tud a molly kinyílni rendesen, csak féloldalasan, úgy is tart?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#57286) Met válasza _Petya_ (#57285) üzenetére


Met
Topikgazda

Rakhatsz ilyen műanyag tiplit is csak figyelj hogy a szárnyai függőlegesen álljanak.
Ha még nem csesztétek szét a profilt és van olyan hosszú gk csavarotok ami átéri a konzolt azzal is lehet próbálkozni.
A molly-t nem tudom hogy veselkedik ha nem tud minden oldalon kinyílni.

De igazából nem kell túlparázni:) A felső négy tart, az alsó kettő (na jó a felső egy kicsit nyírót is) csak fentről lefelé ható terhelést fog kapni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57287) csemberlen válasza _Petya_ (#57285) üzenetére


csemberlen
őstag

mágnessel megnézheted a határokat. Ha csak kettő tart az is jobb mint egy sima gipszkartontipli.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#57288) macilaci78 válasza _Petya_ (#57285) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rakd úgy, hogy ne + alakba nyíljon, hanem × alakba...
Fishernek van ilyen rövid tiplije is, ez egy réteg gk-ban is elfér. Ilyet vettem itthonra párat, mert a strang gk-nal lett körbe burkolva és nehogy a többi tiplinél használatos hosszú csavarral a szennyvízcsövet találjam el.
A másik megoldás szintén a Fishernél olyan műanyag tipli, amit a csavar lecsavar magára a fal mögötti üregekben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57290) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv!

Födémgerendák közé alulról tekercses üveggyapot szigetelést tettem, felette osb lapok vannak, ez a szoba felett lévő fűtetlen padlástér járófelülete:

Menet közben olvastam, hogy ez így befülledhet, mivel felülről az osb párazáró, így a bejutó pára nem tud felülről kiszellőzni.. Még ha rakok is alulról párazáráró fóliát akkor is a bent keletkező vagy bejutó pára nem tud hova távozni ugye. Ez így tuti penészedni fog és elrohasztja a gerendákat is?
A plafon alatta egyébként vagy fa lambéria vagy gipszkaron lesz.

Hogyan folytassam, mit javasoltok?

(#57291) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Fűtés mizéria UPDATE...

- Volt kint három fűtésszerelő...
- Egybehangzó vélemény, hogy a vastag csövet ki kell vonni a rendszerből ami a fűtési kör tetején egyből megforgatja az áramlást.
- Továbbá a túlfolyót is csak a meleg vizes ágon kell hagyni, ami egyenlőre költséghatékonyság miatti megoldás lesz. Később zárttá kell tenni a rendszert. (jelenleg nincs keret egy komplett fűtésfelújításra. Talán tavasszal.
- Hőcserélő nem jól van bekötve, én is rosszul rajzoltam be.
- Biztos, hogy a padlófűtést rendesen légteleníteni kell.
- Biztos, hogy minden padlófűtés kört át kell mosni. Frissen beszerelt törölközőtartó
- Biztos, hogy külön hőcserélővel kell a padlófűtést egy második körre terelni.

És ez még csak a kezdetek kezdete...
:)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#57292) pjen válasza Red_Bull (#57290) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy ötlet:pár szellőző furat az osb szélein?

(#57293) Lipton válasza DonDragonka (#57291) üzenetére


Lipton
őstag

Akkor azert semmi ujat nem mondtak ;)

(#57294) ALI_G


ALI_G
veterán

Foglalkozott a kozelmultban valaki napelemmel? Kalkulaciok erdekelnenek (haszon erdekelne) es valami megbizhato pesti ceg. Talan jovo ev elejen lesz palyazat maganszemelyeknek.

(#57295) n@p@lm válasza Red_Bull (#57290) üzenetére


n@p@lm
őstag

A fűtetlen padlástér be lesz építve a közeljövőben?

(#57296) macilaci78 válasza ALI_G (#57294) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit értesz napelem alatt? Elektromos áramot szeretnél, vagy fűtési, használati melegvizet előállítani?

Nem biztos, hogy csak fővárosi cégek jöhetnek szóba. A vidéki árszint a kiszállási költségekkel együtt is lehet alacsonyabb, mint a pösti.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57297) Lipton válasza ALI_G (#57294) üzenetére


Lipton
őstag

Keress olyat akinek sikerult igy penzt kapni es VALOBAN olcsobban jott ki neki a rendszer (nem kijelolt ceg telepitette dragabban, stb.).

Engem is erdekelne a tema egy valos megterulesi kalkulacioval.

(#57298) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Jelenleg egy Hajdu GB 80.2-02 bojlerünk van, érdemes e áttérni elektromosra ha van éjszakai áram :F

Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#57299) ALI_G válasza macilaci78 (#57296) üzenetére


ALI_G
veterán

Fotovoltaikus napelem, hogy precíz legyek :)

Csak külföldi kalkulátorokat találni, de azok geodata alapján szeretnének kalkulálni ami rendben is lenne, de kishazánkat nem ismerik :( A britt napsütések órák számával meg felesleges kalkulálni :D

[ Szerkesztve ]

(#57300) pjen válasza ALI_G (#57299) üzenetére


pjen
félisten

Keresd a Pécsi Elektróunót náluk van egy projekt,felméréssel,tervezéssel,kivitelezéssel és azt hiszem4% THM hitel mutatóval.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.