Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57801) w.miki válasza Bacusuz (#57800) üzenetére


w.miki
veterán

80x195cm, azt jelenti, hogy a szélessége 80, a hosszúsága 195 cm?
Akkor 1. lefedi az ablakot, és még marad is, a 2. pedig az erkélyajtót?
Amikor elengeded rögzül a helyén?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#57802) Bacusuz válasza w.miki (#57801) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerintem igen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57803) Morris


Morris
veterán

Urak, most lett kész a külső szigetelés, viszont még nincs lehálózva. Azt pár nap múlva csinálják.
Azt vettem észre, hogy a felragasztott lapok külső oldala erősen nedves/vizes.
Ez normális?

(#57804) r.levente75 válasza Morris (#57803) üzenetére


r.levente75
addikt

Időjárás következménye, bele kell húzniuk, jövő héten jön a lehűlés. Öt fok alatt nem célszerű szigetelni kültérben, abból mindig csak a gond van.

(#57805) Morris válasza r.levente75 (#57804) üzenetére


Morris
veterán

Na jó, de hogy ülhet ki a pára egy nikecell tábla szabad felületére?

A héten megcsinalják az egészet teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#57806) föccer válasza Morris (#57803) üzenetére


föccer
nagyúr

Szívás, mert a polisztirol lap felveszi a nedvességet és kvázi elveszíti a vízszigetelő képességét. Ezután szépen bezárják a hálózással/ragasztással. :-/

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57807) Morris válasza föccer (#57806) üzenetére


Morris
veterán

Kösz

(#57808) föccer válasza Morris (#57807) üzenetére


föccer
nagyúr

Szívesen. Egyébként meg azért ül ki rá a pára, mert éjszaka lehűl, és reggel a levegő melegebb lesz nála, ezért a felületre kicsapódik a pára.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57809) Morris válasza föccer (#57808) üzenetére


Morris
veterán

Ezt az telet amúgy is 2 páramentesítő gép mellett fogjuk túlélni. Sok volt a glettelés, festés.
Lassan csak kiszárad.

(#57810) mrhero válasza szakalistvan (#57792) üzenetére


mrhero
tag

Ahogy macilaci írja, nem megy. Se hely, se eszköz.

(#57811) fess


fess
őstag

Sziasztok
Wc lehúzáskor néha a zuhany szifonja bugyog. A szerelő egy csövet akar a padlásra vezetni, hogy kapjon levegőt a rendszer. A padlás nem beépített, oda van a páraelszívó is vezetve. A bűz nem jön majd ezen keresztül vissza? Mire kell ilyennél figyelni?

(#57812) föccer válasza fess (#57811) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg vissza jöhet, gyakorlatilag ha a padlás ki van szellőztetve, akkor nem valószínű, hogy vissza jön. Ha probléma, akkor tetősík főlé kell kivezetni, csak az némileg költségesebb a tető áttörés miatt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57813) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Tükröt szeretnék ragasztani a fürdőben a csempére. A tükör 70 cm széles, 105 cm magas.
Kartusos ragasztóval vagy neutrális szilikonnal szeretném felragasztani.

Mik az ajánlott típusok, milyet vegyek?

(#57814) Csabroncka válasza fess (#57811) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem kell kivezetni tetőn kívülre, igazából még a padlásra sem kellene felvinni, a lényeg az, hogy egy ilyet kell beszerelni a legmagasabb pontjára az otthoni csatorna rendszernek.

"in medias res"

(#57816) Met válasza nandow (#57813) üzenetére


Met
Topikgazda

Létezik tükörhöz való sziló, azzal ragaszd fel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57817) Morris válasza föccer (#57808) üzenetére


Morris
veterán

Amúgy most akkor mit csináljak ebben a helyzetben?

(#57818) macilaci78 válasza w.miki (#57796) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Jysk-ben volt ablakra akasztható roló. Nem kell semmit fúrni hozzá, nyom nélkül eltávolítható. Pár ezresért van most is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57819) Lipton válasza Csabroncka (#57814) üzenetére


Lipton
őstag

Nálunk ki van vezetve a tetőtérbe és egy ilyen van rajta, semmi gond nincs (se bugyogás, de büdös).

fess: dugulás miatt is lehet... a wc lehúzása esetén egyszerre megindul a nagy mennyiségű víz (6-9 liter) és ha a rendszerben valahol dugulás van lejjebb akkor nem tud "lefutni" és visszatolja a levegőt. Régebben, mikor még emésztő volt és kezdett tele lenni (a befolyó szintjét elérte az anyag szintje) akkor is ugyan ezt produkálta.

[ Szerkesztve ]

(#57820) mezis válasza fess (#57811) üzenetére


mezis
nagyúr

Sokáig nálam is csak a tetőtérig ért a szellőzőcső. A lakásba soha sem éreztem csatorna szagot, de a tetőtérben igen. Ha megoldható a tetőn átvezetni, akkor érdemes. Én ferdére vágtam a cső végét és ráhúztam egy sörös dobozt.

mezis

(#57821) Bacusuz válasza nandow (#57813) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha tükörragasztót veszel az oldószeres pl tytan rb60.
függőlegesen hullámosan, vagy kis pettyekben vidd fel a ragasztót.
Ha sokat hagysz egy helyen , akkor a belselyéből nem tud kipárologni az oldószer és emiatt a tükör foltos lehet.
Vagy sima neutrális szilót vegyél, mindegy milyen gyártmány.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57822) Bacusuz válasza #05304832 (#57815) üzenetére


Bacusuz
őstag

így teljes felületen takar, és nálam nem nyílt volna tőle az ablak

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57824) fess válasza Csabroncka (#57814) üzenetére


fess
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ezt a szelepet kipróbálom, úgy hogy akkor marad a dolog egyelőre a spájzban,ha nem jön be, majd felkerül a padra.

(#57825) #33253120 válasza Lehiñito (#57780) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tescoban minden boombox -20%-on van. Amit vettem Blaupunkt-ot pár hónapja az most 47xx Ft körül van. 20000-ért már olyat kapsz amin van lcd, fm, sd, bt, aux... És abban a kategóriában már a hangjuk is vállalható.
Én azért a Blau-t választottam, mert az befér a melósládába, nem kell külön cipelni.

(#57826) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Új ház építéséhez betoncserép vagy cserépcserép ? :F

mezis

(#57827) föccer válasza mezis (#57826) üzenetére


föccer
nagyúr

Mindegy amelyik tetszik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57828) nandow válasza Met (#57816) üzenetére


nandow
aktív tag

(#57816) Met és (#57821) Bacusuz

Köszi szépen! :R

És pl ezzel a Tytan RB60-nal fel lehet ragasztani egy ekkora (70 x 105 cm) tükröt is? Csak mert a leírásában azt írják, hogy 0,15 m2 felett ajánlatos rögzítő elemeket használni. Ez a tükör meg jóval nagyobb, mint 0,15 m2. :)

[ Szerkesztve ]

(#57829) Lipton válasza nandow (#57828) üzenetére


Lipton
őstag

Nálunk az előszobában van egy kb 1,2m x 1,8m tükör simán ragasztva vagy 6 éve és minden rendben van vele. Nem emlékszem pontosan mivel ragasztottam de ilyen sima kartusos tükörragasztóval talán, semmi speciális dolog - még az is lehet, hogy valamilyen neutrális szilikonnal. A fürdőben van 3 ennél kisebb a burkolat közé szintén ragasztva és körbe szilózva, szintén teljesen rendben van.

A WC-ben a csempére ragasztottam kétoldalú ragasztóval egy 1,2m x 0,6m tükröt, az sem mozdult még meg (burkolás után lett kitalálva).

(#57830) nandow válasza Lipton (#57829) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a segítséget!

Én most két terméket néztem ki.
Az egyik a Mester semleges szilikon tömítő, ez is jó tükör ragasztásához. Azt írják max 1x1 m-ig.
A másik (ha nagyon nem akarom a véletlenre bízni :D ) a Mester szuper mindent ragasztó. Erre az írják, hogy "nagyobb tükrök ragasztására is alkalmas".

(#57831) YAS-dude válasza nandow (#57828) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mindenképpen támaszd alá a tükröt amíg a ragasztó megköt, különben lassan lemászik.

(#57832) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Hogy erre a hétre is jusson valami "öröm": ma voltak bekötni a gáztűzhelyet, és mint kiderült, a tűzhely hátán a (szemből nézve) bal oldalán van a gázbekötő csonk - így a másfél méteres flexicső feszül keresztbe a csaptól a tűzhelyig, ahogy azt kell....

A probléma az, hogy a konyhabútor úgy lett megtervezve, hogy a gázcsaptól derékszögben a pult alá, majd a pult alatt egyenesen akartuk a csövet elvezetni.

Nyilván a csapot áthelyezni végtelen pénz és sz*pás lenne, a "könnyebbik" megoldás kompletten átterveztetni a konyhabútort, hogy mégis a gázcsap alá kerüljön a tűzhely. Ekkor csak a feleségem fog elválni az ezredik gikszer miatt, és Winner kolléga kap agyvérzést, hogy megint problémázok.

Tuti fix 100%, hogy semmilyen hivatalos módja nincs, hogy engedélyezzék a főgáznál a 2 méteres flexi csővel való bekötést, találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57833) Bacusuz válasza nandow (#57830) üzenetére


Bacusuz
őstag

csak az már horror áron van, majdnem drágabb mint a tükör
semleges szilo jo oda

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57834) mezis válasza updog (#57832) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ekkor csak a feleségem fog elválni az ezredik gikszer miatt, és Winner kolléga kap agyvérzést,"
Már megérte. ;] :DDD

mezis

(#57835) Bacusuz válasza updog (#57832) üzenetére


Bacusuz
őstag

legalább ha menned kell, a következő lakásba már nagyobb tapasztalatokkal indulhatsz :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57836) updog válasza Bacusuz (#57835) üzenetére


updog
senior tag

Igen, a tapasztalatot zsebre rakhatom, csak a következő lakáscserét bő 10-15 év múlvára terveztük :)

Az a "baj", hogy asszony nehezen viseli a stresszt, mióta terhes.. kb. két olyan napunk volt most a héten, amikor hónapok óta először úgy éreztük, hogy na most sínen van minden a lakásban, nyilván ennek most jönnie kellett... kiegészíteném az örök bölcsességet: "Sose nősülj meg, és sose vágj bele lakásfelújításba". ;]

(#57834) mezis :DDD

BTW egy óra telefonálgatás után végre tudtam beszélni egy értelmes emberrel a főgáznál, aki azt mondta, max. 50 centis csőtoldásig nem kell engedély, viszont nyilván hivatkozást elfelejtettem kérni tőle, és sehol a világon nem látok ilyet, hogy ez valós dolog lenne.

Persze ezer ügyintézőből újra nem fognak megint hozzá kapcsolni... úgyhogy most net túrás, de lehet hogy van remény.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57837) Melack válasza updog (#57832) üzenetére


Melack
veterán

Főgáz műszaki osztályát hívd fel, és ott kérdezd meg, hogy mi a megengedett maximum. Szerintem ha a cső megfelelő, akkor az a +50cm nem jelenthetne gondot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57838) macilaci78 válasza updog (#57832) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Régen divat volt a gáztűzhely hátuljának mindkét szélére bekötési pontot tenni: az egyiken egy könyök volt, a másikat ledugózták.
A te tűzhelyeden nem lehet a bal oldali sarokból a jobb oldali sarokba tenni a bekötést? A szervizet is megkérdezheted.

Ha jól tudom, az elzárócsapnak hozzáférhető helyen kell lenni, illetve a csap után merev csővel már nem szabad menni. Szóval ha a 2 méteres flexicsövet nem engedélyezik, akkor vagy a gázterv, vagy a válás, vagy olyan tűzhely, aminek a bekötési pontja közelebb esik a csapohoz.

Melack: én mindenképpen írásban kérnék választ. A telefonos ügyfélszolgálat a dátumot sem meri úgy megmondani, hogy azért felelősséget vállaljon (, hiába rögzített beszélgetés), a személyes ügyfélszolgálat sem meri írásba adni, hogy ma 2016. november 24.-e van. A szokásostól eltérő dolgokat csak írásban szabad igazoltatni, hogy elejét vedd a helyszínre kiérkező szaki, vagy ellenőr akadékoskodásának.
Ez vonatkozik áram- és gázszolgáltatóra is. :(

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57839) updog válasza Melack (#57837) üzenetére


updog
senior tag

Megvolt (miután háromszor körbekapcsoltak a világ összes inkompetens ügyintézőjén, betettek végre a MEO-hoz).

Semmilyen engedélyeztetéssel és méltányossággal nem lehet 1.5 m feletti csővel bekötni, toldani kellene a fix csövet, és a csapot lejjebb rakatni.

Erre mondták azt végülis, hogy ha pl. 48 centivel toldatom meg, akkor az még OK (még mindig nem találtam ár megerősítést), de igazából a konyha festése, burkolása készen van, az megint szívás lenne ha a hegesztővel össze**sznák (mert az lenne, teljesen a sarokban van)... szerintem FTS aztán lesz a sarokban a tűzhely.

(#57838) macilaci78 azt még megnézem hogy nem-e lehet áttenni a bekötést, de a szakszervizes nagyon vakarta a fejét amikor ő is nézte hogy rossz oldalon van.. szerintem nem.
Kombinált tűzhely BTW.

A legjobb, hogyha el akarok állni a tűzhelytől, hogy másikra cseréljem, van kb. 8 órám, mert majdnem letelt a 14 nap, mire ki tudott jönni a szaki... :(

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57841) mezis válasza updog (#57839) üzenetére


mezis
nagyúr

"... lesz a sarokban a tűzhely."
Gyakran fog csengetni nálatok a pizza futár... ;]
Egy tapasztalt belsőépítész mondogatta:"Ha építkezel, arra figyelj, hogy a konyhában olyan legyen a csempe színe, hogy az asszonynak is jó legyen és akkor jó lesz az egész ház. De ha elfuserálod a csempe színét, akkor semmi sem lesz jó !"
Elég kényelmetlen lehet sarokba szorított tűzhely mellett sütni, főzni :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57842) fi:zi'k válasza mezis (#57841) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van ahol nem nagyon van más megoldás. Nekünk is kvázi sarokban van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57843) buherton válasza mezis (#57841) üzenetére


buherton
őstag

Panelben nem sokat tehetsz ez ellen. Sőt a mosogatótálca és a tűzhely a konyha ellentétes két végében van nálunk...

De mi még mindig jól jártunk a felújítással, mert az eredeti konyhában a főgázcső miatt a sütőt nem lehetett teljesen kinyitni. :C

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#57844) Lipton válasza updog (#57839) üzenetére


Lipton
őstag

Normális hegesztő megoldja neked a toldást (vastag szőnyeg szerű cuccot terítenek le és tesznek a falra).
Így már elég lehet a hossz.

Ahogy írták már:
A: tűzhely másik oldalán nincs bekötés?
B: tűzhely csere megfelelőre

MOST NE VÁLASSZAD a könnyebb utat az elégedettség helyett mert 10-15 évig akkor azt fogod nézni és siránkozni. Amit ma úgy hagysz az marad is úgy - hidd el, nagyon kevés esetben van kivétel.

A konyha esetében pedig első a funkcionális megfelelés, ergonómai, azután a nyilván jön a design, majd a végén csak, hogy mennyire (volt) szívás EGYSZER megcsinálni, hogy majd 10 évig minden nap úgy használjad.

(#57845) #03969024 válasza updog (#57839) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha megvolt az átvétel, ki fogja azt nézni, mi van a bútor mögött? Hegeszteni pedig felesleges, a csap menetes, csak mindkét végén menetes toldócső (kb) kell.

(#57846) updog


updog
senior tag

Köszi urak, jegelném a threadet "olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy" alapon.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57847) somnia válasza updog (#57832) üzenetére


somnia
őstag

Tuti fix 100%, hogy semmilyen hivatalos módja nincs, hogy engedélyezzék a főgáznál a 2 méteres flexi csővel való bekötést, találkozott már valaki ilyennel?

...szerintem simán engedélyezniük kell, mert kereskedelmi forgalomban van a 1500/2000-es cső...márpedig akkor ha engedélyezték az árusítást, használni is lehet!...

(#57848) mezis válasza somnia (#57847) üzenetére


mezis
nagyúr

A közeli boltban nem volt egy darabban talán 1,5m-es sem, két rövidebbet csavartam össze. Nem árulom el, hogy hol... :(

mezis

(#57849) fess válasza updog (#57839) üzenetére


fess
őstag

Ki fognak menni mérőszalaggal és lemérni, hogy te milyen hosszú csővel kötötted be? Főleg a konyhabútor mögött?

(#57850) updog válasza fess (#57849) üzenetére


updog
senior tag

Még ha a két méteres csővel lenne bekötve, akkor ugyan már passzolna a bútor közé úgy ahogy terveztük, de a tűzhelyet még mindig nem tudnám kihúzni a helyéről pl. takarítás, beesett dolgok kiszedése, szerelés céljából, csak ha a csövet lekötöm a csapról (és nyilván én nem fogom, gázost meg nem hívok minden alkalommal). 2,5-3 méter kellene, hogy el tudjuk vezetni, és ki is lehessen húzni normálisan a tűzhelyet. Nincs mit szépíteni, ezt tervezéskor csúnyán benéztük.

Amúgy nyilván oka van a szabályozásnak, a gondnok mondta hogy szokott ellenőrzés lenni, illetve haragszom is az úgyse látja/ellenőrzi senki | toldozgassuk, jó az úgy | ha árulják, akkor használható is megoldásokra, voltam már kóklerség/sumákolás által okozott kár szenvedő alanya, szerencsére csak vízzel (gondolom most a fél topicot magamra haragítottam, hiszen én jöttem tanácsot kérni :DDD)

De részemről egyelőre tényleg ennyi a témában :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.