Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) bluesfan válasza vicces1 (#89099) üzenetére


bluesfan
tag

De még milyen! :C

(#89102) Bazsee71 válasza vicces1 (#89099) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálatok buli lesz, én meg bújom itthon a könyveimet. :DDD

(#89103) vicces1


vicces1
aktív tag

Hát srácok, ez is "lökött" egy szenvedély :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#89104) mgy válasza grizlisandor (#89095) üzenetére


mgy
senior tag

Túl sok tapasztalatom ugye nincs vele, bekapcsoltam, táráztam, indítottam, megállítottam a stoppert, normálisan működött.
Nem, bekapcsoláskor lehet mértékegységet váltani, hosszan nyomva pedig tárázni, stoppert nullázni.

(#89105) Tomi_Sci válasza coxymaxi (#89085) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

[link]
A Rev2-t használom innen. Kb. 5 kiló kávénként cserélem, bár lehet elég lenen ritkábban is.
Van sok más fajta is, ez tűnt a legkisebb melónak.

Ja, meg egy csavarbehajtóval tekerem :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89106) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Találtam a mélyhűtőben egy bontatlan augusztus végi pörkölésű PY Etiop Sidamot. Erről jól elfelejtkeztem :W . Vajon iható lesz még?

(#89107) Z0mbi válasza adriankoooo (#89106) üzenetére


Z0mbi
senior tag

mozsarban tord szet picit, ne merd meg, es onts ra melegvizet...majd kostold meg :D
Viccet felreteve-puding probaja az eves!

(#89108) soldier2 válasza adriankoooo (#89106) üzenetére


soldier2
őstag

Minden valószínűség szerint igen. De próba szerencse...

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#89109) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Reméljük ért valamit a fagyasztós megoldás. Vagy olyan leszek, mint James Hoffmann aki nemrég az 1970-es KV-t kóstolta. :DDD

(#89110) Bazsee71 válasza adriankoooo (#89106) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem egy Bailies spec brazil ragadt bent, 1.5 éves, most már lesz ami lesz, kipróbálom. :)

(#89111) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Volt itt korábban szó SJ örlőbe tölcsérről, hogy a babok ne akadjanak fent.
Erről lehet valamit tudni? Elérhető bármilyen formában? Akár 3D fájlban, ami nyomtatható, vagy késztermékként.

(#89112) Toobee válasza paljoc (#88367) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi szépen még1x! Filter volt az első felvonás, mert mindenki kíváncsi volt rá a cégnél. Érződik, hogy nem annak készült, ennek ellenére ahogy hűlt, úgy nyíltak ki az ízek. Szobahőmérsékleten már kifejezetten gyümölcsös, édes arcát mutatta.

Ma reggel viszont megvallattam a 12 grammos IMS szűrővel (14 gramm őrlemény). Már az őrlésnél érződött, hogy nagyon friss, üde zamata van, tényleg egy rendkívül különleges kávéról van szó, kifejezetten édes ízzel. Bántó jegyet nem tapasztaltam, bár Józsi szabadkozott, hogy nem ilyenre akarta pörkölni. Szóval ajánlott kávé, bár például egy Roastopus SF-hez képest azért nem érzem úgy, hogy mondjuk érné a 2,5-3x árat. Lehet, hogy a nagyobb kosárral is megnézem délután. Comandante C40 7-es, 8-as fokozaton (most épp 7 volt a jó) működik a 12 grammos IMS-sel, a "normál" szűrőnk esetén pedig általában 8-10 között van a jó lefolyást eredményező állás.

https://barbieripnk.hu/

(#89113) kraven54


kraven54
aktív tag

GC-nál mitől lehet az, hogy ugyanott csatornásodik a pogácsa? Fordítottam a vízterítőn és a felső szűrőn is, de akkor is ugyanott. Illetve miért szűkebbek a kifolyó lukak a réz terítőn mint a gyári aluminiumon?

(#89114) djboris válasza mgy (#89104) üzenetére


djboris
csendes tag

Érdemes megnézni a stoppert. Jellemzôen lassabb, valami órajel probléma lehet benne. Elvileg amik az AVXnél vannak azok már javítottak, mert jeleztem nekik ezt ezt a problémát, igy elvileg hozzájuk már jó verzió érkezett. A minta náluk is lassabban mért, illetve ami nekem van amit kínából rendeltem az is lassabban mér. A stopper részét én nem is használom emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#89115) paljoc válasza Toobee (#89112) üzenetére


paljoc
tag

Azért azt óvatosan megjegyezném h ez egy próbapöri volt, tehát ára sincs, és értelme sincs semmihez hasonlítani ilyen téren. Ami árat mondtam, az a Casmo filter ára volt ugyan u.ebből az alapanyagból, de az egy más termék, mint amit én itt az gépemben egyáltalán nem optimális egy kg-mal “bohóckodtam”.
De persze, ettől még igen, nem olcsó cucc ez és érdemes volt kipróbàlni. Nekem az őrlemény illata volt fenomenális, íze azért mérsékeltebb lelkesedést okozott, de ez valszeg a nem ideális pörkölés miatt volt!

(#89116) mgy válasza djboris (#89114) üzenetére


mgy
senior tag

Így van, ez sem pontos, az előbb lemértem.
6 perc alatt sikerül összehoznia 1 másodperc lemaradást, így az árrésem a felére csökkentem! :)

(#89117) Toobee válasza paljoc (#89115) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, az illata is fantasztikus. Mindjárt jön a következő kör belőle.

https://barbieripnk.hu/

(#89118) djboris válasza mgy (#89116) üzenetére


djboris
csendes tag

Ez már valami jó verzió lehet. Amikről írtam, az 6 perc alatt összeszed 1 perc késést :)

(#89119) mgy válasza djboris (#89118) üzenetére


mgy
senior tag

azé' egy kicsit beaggódtam... :)

(#89120) Sic.Transit válasza Nixon18 (#89111) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

(#89121) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Okozhat az valami problémát, ha a kávégép őrölt kávé rekeszêbeb véletlenül beesett egy pár darab kávébab?

(#89122) Toobee válasza Grande Ale (#89121) üzenetére


Toobee
veterán

Vedd ki a KPE-t, ott lesz benne.

https://barbieripnk.hu/

(#89123) Ábi


Ábi
tag

Sziasztok!

Pörkölők!
Ki honnan rendel zöldet?

(#89124) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!
Múltkor sajnos nem kaptam infót erről a kérdésről:
Ki tudna nekem segíteni egy Lelit PL91T-be szűkítő beszerzésében és beépítésében?
Előre is nagyon köszönöm!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#89125) Nixon18 válasza Sic.Transit (#89120) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm szépen!

(#89126) titusz248


titusz248
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy off topik kérdésem - sok itt a szaki. :) Van egy höprésem (olyan amivel pólókat nyomnak). Abban van egy XMTG-3000 pid illetve egy cjx2-1210 kontaktor. Az utóbbi idöben véletlenszerüen ki-be kapcsolgat a fütés - van, hogy 132 fokon van, hogy 179 fokon abszolult véletlenszerüen. DE, ha a pidet ütögetem egy kicsit akkor bekapcsol és vagy füt egy darabig vagy abban a pillanatban, hogy bekapcsol azzonnal kikapcsol(a kontaktor meg kattog minden ki-ba kapcsolásnál). Valakinek van ötlete, hol keressem a hibát? Köszönöm és bocs az offért :B

(#89127) Noroo válasza Ferdzsoo (#89124) üzenetére


Noroo
tag

dede ;)
sztem, ha tudod nélkülözni pár napra, add oda Fragolának (persze csak ha vállalja, mert ugye a Lelit, meg Fragola nem 100%-ban kompatibilisek) és megcsinálja, ahogy nekem is megcsinálta! ;)

persze, ha te akarod megcsinálni, akkor más a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#89128) bl4ze


bl4ze
veterán

Új kávé a házban :
Blasercafé : Lilla e Rose
80 % ARABICA, 20 % ROBUSTA

Egyelőre még nem vagyunk bárátok, nem rossz, de valami zavar benne.
Lehet a citrusossága.

.:. bl4ze .:.

(#89129) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!

Tipródok magamban egy ideje, na nem mintha most lenne aktuális, de mint kitűzött cél szeretném a következő célt magamnak kiszemelni. :)

Roto szivattyús, víztartályos, PID-es, lehetőség szerint E61-es főzőegység esetén milyen ajánlott gépek vannak? Főképp, ha mondjuk a nyomásprofilozás is szempont lenne (akár gyári, akár az ECM/Profitec féle).
Eddigi kereséseim során a Lelit Bianca / ECM Synchronika / Profitec Pro700-at láttam, nem tudom ezek közt az árkülönbség (Lelit vs ECM/Profitec) mennyire bír "valós" többlettel? Illetve pl. az R58 kombatibilis lehet-e az ECM-féle vízhozam-tekerenytűvel, és jobb-e a fenti gépeknél?

Idővel szeretnék roto irányba váltani a Silviaról. Gőz ugyan jelenleg nem a mindennapok része, de időnként jól jönne, ha nem külön kell FP-vel matatnom, hanem egy időben a főzéssel lehetne gőzölni is.

Örlő a meglévő Major lenne mellette.

Ki mit "ajánl" a fenti szegmensben? :D

Köszi előre is!

(#89130) horinori2


horinori2
csendes újonc

Sziasztok!
Már beszéltünk a Lavazza-ról, hogy ráírják a pörkölési dátumot. Milyen idős korig emészthető? Lányomékhoz venném, ők még nem olyan kifinomultak, de szeretik a jó, frissen őrölt kávét, de a kb.7-8 ezres árral annyira nincsenek kibékülve. Amikor megyek persze én sem szeretnék "koszos vizet" (így nevezzük fiammal a nagyon rosszat) inni.

(#89131) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Használ valaki "AVX" 25g-os kézi őrlőt? Legyen akár AVX-ről vagy direktben Kínából.
Visszakeresve norkov84 írta, hogy van ilyenje, másoknak esetleg tapasztalat? :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89132) Csápájev válasza horinori2 (#89130) üzenetére


Csápájev
őstag

Kb fél éves koráig merném megvenni.
Ez elég ritka.
Ha csak a lejárati dátum van rajta,akkor úgy számolj,hogy 2évet szoktak megadni a pörköléstől.
Ha belefér árban az 1524-/250g, akkor a helyedben kipróbálnám Paljoc GETupját

(#89133) kzoltann válasza Tomi_Sci (#89131) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Én hasznalok filterkávéhoz, teljesen jo.
Espresso méretre is tud örölni, csak számomra tul nagyok voltak a lépések igy ha nem volt szerencsém tul gyorsan/lassan folyt le és pont a két beallitas között lett volna idealis. Espressohoz nalam egy kinu m47 phoenix valtotta, de pour overhez /utazashoz továbbra is ezt hasznaljuk.

Az egyetlen hibaja, hogy a tetején lévő csavar (6os kép a linkeden) kilazul néha és figyelni kell rá hogy mindig jol meghuzd, különben inkonzisztens lesz. (ez inkabb presszonal szamitott, filternel annyira nem fajdalmas)

[ Szerkesztve ]

(#89134) Gravity1234


Gravity1234
tag

De jo kis video, sok-sok hasznos tanaccsal. 3 ev espressozas utan is mondott ujat, vagy eppen letisztitott gondolatokat.
[link]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#89135) Grande Ale válasza Toobee (#89122) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor nem probléma.
Köszi!

(#89136) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok! Gaggia Classicon, a fejen nem jön semmi víz, minden megy vissza a tartályba. A három utas szelep lehet a problémás? A gőzkaron rendesen adja a vizet.

(#89137) Tomi_Sci válasza kzoltann (#89133) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Gondolkodok egy Commandante/1z presso/Kinu/Lido őrlőn is, de a jelenlegi helyzetben csak kotyogóshoz, frenchpresshez és V60-hoz használnám az őrlőt, így nehezemre esik megindokolni magamnak a 60+ ezres árat.

Persze lehet később megbánom, hogy nem rögtön olyat vettem, de most pusztán a helyhiány miatt vagyok kénytelen kézire váltani. A presszó mellé marad az elektromos, de hétközben Brikkázom, és jó lenne egy konyha polcon elférő őrlő.

A lelazuló csavar megoldható egy kis piros Loctitetal? Vagy mennyire vészes a probléma?
A tengely perselyekben forog? Képekről nem tuom megállapítani. Mennyire kotyog? Őrlemény konzisztenciája hol áll más, ismertebb modellekhez képest, ha olyanokat esetleg próbáltál?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89138) Bazsee71 válasza Tomi_Sci (#89137) üzenetére


Bazsee71
őstag

Comandante/Kinu/Lido őrlőkkel szerintem nem tudsz mellényúlni. Lidot nehézkes tekerni a többihez képest, de ízben túl nagy különbség nincs köztük. Ha rendszeresen vinnéd magaddal, akkor Comandante vagy Kinu Traveler (nem tudom kapható-e még).

[ Szerkesztve ]

(#89139) kzoltann válasza Tomi_Sci (#89137) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Jó örlő a kilazulas nem horror, meghuzod és jo. De ez egy tipikus köztes lépés, hogy a gagyinál már jobb, de még nem olyan hogy ne akard lecserélni egyszer. És egy idő után vágyni fogsz a jobbra.
Én is atgondolnam a helyedben a Kinu/Comandante vonalat még ha elsőre drágának is tünik tényleg minőségi ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#89140) kisati748 válasza Ábi (#89123) üzenetére


kisati748
csendes tag

Én Kaposváron veszem.
Nekem ma volt a próba :)
Egy két hete csak a roastlogger és a Maillard reakció között cikáztam a neten, de ma elhatároztam, lesz ami lesz.
Végül is ha van szemem a látásra és fülem a hallásra valami csak lesz.
Egy columbiai, egy Brazil és Salvador volt a tesztalany. Próbáltam a második reccs előtt leallítani őket.
A poén még az, hogy a te Ascasodat használom kb egy éve. :DD

[ Szerkesztve ]

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#89141) kisati748 válasza kisati748 (#89140) üzenetére


kisati748
csendes tag


"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#89142) Toobee válasza Bazsee71 (#89138) üzenetére


Toobee
veterán

Én annyit tennék hozzá, hogy presszóra szerintem jobb a Kinu, ha sokat kell oda-vissza váltani, akkor meg Comandante. Sajnos ott 2 fokozaton belül van az eszpresszó tartomány, plusz marha lassú az eszpresszó darálása a Kinuhoz képest, viszont könnyebb is tekerni, mert nem harap annyira a babokba. Mai Gesha: 9-es állás, 18 gramm kávé, 107 fokos PID (GetUp 103-104 fokon megy), engedtem ameddig tetszik gramm ital. Továbbra is bomba cucc, sajnos már csak ~30 gramm maradt.

https://barbieripnk.hu/

(#89143) paljoc válasza Toobee (#89142) üzenetére


paljoc
tag

Asszem elmegyek majd hozzád az uccsó zacsival hogy készítsd el nekem Tobee-s precizitással azt a drága magot! Sz.zs kollega nem igazán barátkozott meg vele, megmondom őszintén a catler/f64 párossal én sem voltam extra mód hasra esve tőle, lehet ide a lelit/kéziőrlő/tobee trio szuksegeltetik!🤭😀

(#89144) Toobee válasza paljoc (#89143) üzenetére


Toobee
veterán

Várunk szeretettel! Pénteken talán még a főnök sem lesz bent :Y

https://barbieripnk.hu/

(#89145) horinori2 válasza Csápájev (#89132) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Köszönöm! Megkostoljuk!

(#89146) Tomi_Sci válasza Bazsee71 (#89138) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

& kics1 & Toobee: Nem teszitek könnyebbé az ember életét az biztos :DDD
Presszóra egy Mazzer SJ-t szeretnék majd, így szerintem elenyésző lenne a kézzel darált presszók száma. Főleg, hogy azt nem egyedül szoktam inni, és azért 2-3*18g ledarálása, hááát nem tudom. Ennek ellenére ;] jó lenne ha tudná, ha esetleg netalántán a munkahelyi Catlerből szeretnék inni egy saját kávét.

De az AVX-es sufnidaráló Aliról 13k, egy Comandante meg 70.
El kéne adnom a fullGC-t meg a Graefet meg mindent, és venni egy Comandantét meg egy Flairt :O

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89147) Toobee válasza Tomi_Sci (#89146) üzenetére


Toobee
veterán

Most mondjam azt, ha lesz kézid, akkor bajlódhatsz a Mazzer eladásával? Jobban jársz, ha meg sem veszed.;]

Kinuval 18g kb 20-25 mp. Nulla pangóval, nem kell megpofozni, beöntést adni neki, imádkozni, fújkálni.

A Flair nagyon jó ötlet! Remélem, hogy meglepem vele magamat a 30. születésnapomra.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#89148) sz.zs. válasza 5381 (#89136) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, vagy beszart a mágnestekercs, vagy dugulás van benne.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89149) sz.zs. válasza paljoc (#89143) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jah, azt nem írtam, hogy melóhelyen a (csoda)Dosata Baby-n az uccsó próbálkozás eléggé odavert, de így sem volt jobb, mint a Te Guji-d, vagy egy Roastopus Starfish.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89150) Toobee válasza Toobee (#89147) üzenetére


Toobee
veterán

Ez meg már nem fért bele a szerkesztési időbe, de ha jól emlékszem, akkor nem te vitted el a Deore váltómat a bringás topikon keresztül? Kicsi a világ...

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.