Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat meg a privátokat is!!! :R

(#89452) jana86 válasza Flashback (#89438) üzenetére


jana86
csendes tag

"EK43-hoz hasonló örleményt "

Itt is bemegy a szemes, és kijön az őrölt jó esetben. Nem ismerem a Minos-t, de csodák nincsenek. Vagy ha mégis, azokat nem ennyiért adják. :)

(#89453) Flashback válasza soldier2 (#89444) üzenetére


Flashback
addikt

Igen ez lehet a csúcs kézi esetén. De én valami "kompaktabbat" keresek. Kicsivel olcsóbban.

jana86: Le se merem írni hogy CP értékkel dobáloztak. De igen kb én is így állok hozzá.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#89454) tboy93


tboy93
nagyúr

Erről a Krups EA8108-ról egész jókat írtak. Hogyan kell hozzáállni ezekhez az automata gépekhez? Milyen minőségű kávét érdemes venni bele? Hogyan kell karbantartani?

(#89455) weinmaker válasza weinmaker (#89449) üzenetére


weinmaker
őstag

Fel is dobta a vieót a youtube, amikor még 10 évvel korábban bűvészkedtem egy europiccolával. :D
[link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89456) coxymaxi válasza weinmaker (#89455) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Eze egyben volt ám! ;) Gratula.

(#89457) konzumpro válasza tboy93 (#89454) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nézz be az automata topikba, hátha találsz hasznos tapasztalatokat. Itt csak pár szóban.

Érdemes friss pörkölésű kávéval táplálni az automatákat is, főleg arabica-robusta blendekkel, mert az őrlők nem hangolhatóak annyira finomra, hogy a világos pörkölésű arabicákból is megfelelő főzet készüljön. A Kapucziner Velencei gondolások kedvencét szokták ajánlani, nem annyira drága, most akcióban 4k kilója. De bolti szemessel is elvan, attól függ milyen típusú kávékat keresel. https://trademagazin.hu/hu/milyen-izeket-keres-kaveban-nap-kepe/

A Delonghi kevesebb karbantartással elvan, talán ez a márka kezd bővülni a legjobb tapasztalatokkal mióta elindult az automata topik.

(#89458) tboy93 válasza konzumpro (#89457) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszönöm a tippeket, átmegyek oda is :R

(#89459) weinmaker válasza coxymaxi (#89456) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89460) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Eladó Bialetti New Brikka 2 személyes és egy Hario Skerton Pro kézi örlő.
Mind a két eszköz megkímélt, vigyázott, karbantartott, tökéletes állapotú.
/Még a dobozuk is megvan./
A brikkában IMS szűrő plusz átlátszó tömítés és adom hozzá a gyárit is.
Egyben:
22.000 Huf
Külön:
Skerton Pro 12.000 Huf
Brikka: 12.000 Huf

(#89461) kisati748 válasza weinmaker (#89455) üzenetére


kisati748
csendes tag

Gratulálok! :C
Hétfőn lesz nekem is egy europiccola.
Már nagyon várom :DD

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#89462) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kiszámolták a tökéletes presszókávé receptjét [link] :U

(#89463) gboszi


gboszi
senior tag

Szisztok, nem nagyon találtam megoldást visszaolvasás után sem, ezért ti vagytok az utolsó reményem.
GC PID-elés. Bekötöttem mindent, DE! nem tudok hőfokot állitani, csak 100-on van. Autotune lement, nincs változás.A lényeg csak 3 karakterem van. Tehát nem tudok 1000, meg ilyeneket irni. Ötlet? Köszi :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#89464) jana86 válasza koxx (#89462) üzenetére


jana86
csendes tag

Érződik a cikken, hogy az újságíró mély ismeretekkel rendelkezik és mindent megértett a tanulmányból! :D :N Kár, hogy a képletét nem írták le! :D

(#89465) jana86 válasza jana86 (#89464) üzenetére


jana86
csendes tag

Az eredeti cikk sem kutya. Az az érzésem, hogy fiatal matematikusok a tanulmányra felvett pénzből berúgtak, részegen próbálták értelmezni Rao könyvét, ami nem sikerült túl jól, mert sok pénzből sok pia fogyott, és összeírták a zavaros gondolataikat. :)

Bár most nézem a tanulmányt is. Lehet, hogy nem a matematikusok hibája, csak az újágírói értelmezés nem sikerült tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

(#89466) konzumpro válasza jana86 (#89465) üzenetére


konzumpro
senior tag

Megkenték őket az automata kávégép gyártók. Évtizedek óta ezen alapelvek szerint főzik a kávét, csak nehezen lehet visszatéríteni egyik-másikat a helyes útra.

(#89467) petfoto válasza norkov84 (#89440) üzenetére


petfoto
tag

Ment PÜ

(#89468) soldier2 válasza konzumpro (#89466) üzenetére


soldier2
őstag

15g kávéból 10s alatt 35ml ital. Nesze neked SCA :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#89469) SoundON


SoundON
tag

...például erre is kíváncsi voltam, de az itt leírt véleményekkel ellentétben:
ez tényleg hozza az ek szintet, szép halkan, elegánsan búgó a hangja és kb 0-0,3g között van a pangó benne, mikor milyen kedve van :) minden forintját megérte, óriás vétel volt
és tényleg 32kg :Y

ui: itt buzdítok mindenkit arra, hogy ha teheti saját maga tapasztalja meg a dolgokat és ne mások sokszor alaptalan véleményére adjon :K

[ Szerkesztve ]

(#89470) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Van ötletek fém őrlemény gyűjtőre, amiből egyből át tudom fordítani az 58-as karba a kávét? Pont mint a Niche gyári pohara. Mondjuk Aliról, 10 dollárért? ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89471) bluesfan válasza SoundON (#89469) üzenetére


bluesfan
tag

Téged még nem közösítettek ki otthon? :DDD

(#89472) Z0mbi válasza koxx (#89462) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:Y hazugsagban eletem/elek! :D

(#89473) Alg válasza Tomi_Sci (#89470) üzenetére


Alg
veterán

En ezt vettem, 57es karhoz, mukodik, de nem passzentos. Atforditva hagy 1-2mm helyet.

HHO-Stainless Steel Coffee Powder Precision Dosing Cup for Ek43 Grinder Accessory Coffee Dosing Cup Fr Home Diy Tools

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89474) norkov84 válasza petfoto (#89467) üzenetére


norkov84
tag

Válaszoltam.

(#89475) -v-


-v-
addikt

Egy csomó kávé nálam csak 3-4 héttel a pörkölés után lesz igazán jó .. addig sehogy nem állnak össze az ízek, nem tudok jót főzni belőle, aztán egyszercsak a helyére kerül és jó lesz. Ez pörköléstől, fajtától függ minek mennyi idő kell? Van amit pörkölés után pár nappal feltépek, és már teljesen jó .. :C persze annak is változik az íze folyamatosan, de van amelyik kifejezetten nem klassz 3-4 hétig. Vagy én vagyok béna?

[ Szerkesztve ]

(#89476) Z0mbi válasza -v- (#89475) üzenetére


Z0mbi
senior tag

2p e irt a felesegem hogy a P&Y Columbia 'beerett' es most brutal jo! 7iken volt porkolve... semmi nem valtozott de most kezdbrutaljo lenni! :) szerintem is van ilyen egyebkent. (tudomanyos magyarazatom nincs :))

(#89477) Parci válasza SoundON (#89469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, én nem vagyok szívbajos, elég sokáig össze volt roburozódva a pultunk, de ez... szóval felőlem hozhat bármilyen szintet, de az ajtóküszöböt át nem lépi :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89478) Parci válasza Z0mbi (#89476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öregedésnek, oxidációnak hívjuk és elég gyakori a különböző ételeknél, italoknál

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89479) SoundON válasza Parci (#89477) üzenetére


SoundON
tag

Én is csak akkor mertem elhozni és kitenni a pultra tesztelni amikor a feleségem nem volt itthon...
...az EK is nehezen ment át, de ez tényleg a megszokhatatlan kategória :)

(#89480) kraven54


kraven54
aktív tag

Igaza van Verti1-nek tényleg az alu a legjobb GC vízterítő. Háromféle rézzel kipróbáltam mind a hárommal ugyanott csatornásodott a pogi és csomó víz ült a tetején mikor levettem. A gyári alu-val se víz, se csatorna full sima. Nem értem ha valamit lemásolnak miért nem ugyanúgy teszik. A luk méret se stimmel, a kúposság sem és ahol a víz eloszlik a fej és a vizteritő között a réz magasabb. Persze lehet másnál semmi probléma vele, de én is ezt tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#89481) Flashback válasza SoundON (#89469) üzenetére


Flashback
addikt

Holy Jesus Mother F#~+*....
Feleséged hogy bírja?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#89482) Parci válasza kraven54 (#89480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a gond, hogy az alu viszont ott tényleg rossz anyag. ott már a masszívan savas kávéval érintkezik, és nem kell még alupara sem ahhoz, hogy oda ne akarja tenni az ember. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89483) sz.zs. válasza Parci (#89482) üzenetére


sz.zs.
senior tag

+1
Nekem amúgy nincs bajom a vízterítésével.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89484) verti1 válasza Parci (#89482) üzenetére


verti1
tag

Igen, az a baj vele, hogy egy hitvány anyag még az alu-k között is.Folyamatos a kontakt a kávéval, valamint megszárad, nedves lesz, megint nedves. Nagyon hamar korrodálni kezd és utána kuka. Holnapra meglesz a kúpos furatokkal átalakított réz vízterítő. Vasárnap megy a gépbe, majd beszámolok róla.

(#89485) phranxinatra válasza kraven54 (#89480) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nincs 5 perce, hogy lecseréltem a gyárit a tegnap vásárolt rézre. :D ~30 perc és kiderül. Az tény, hogy az előző GC-n réz volt és mindig állt a víz a pogi tetején, ezen meg eddig soha. A csatornásodás nem tudom, miből látszik. :B

(#89486) Parci válasza verti1 (#89484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd mesélj (nekem sima expolygonos réz van, ha minden igaz). ha nagyon beválik, lehet nálad kuncsorogni ilyenért?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89487) verti1 válasza Parci (#89477) üzenetére


verti1
tag

Robur... :DD

Nekem a Compak r120/r140 a kedvencem. 1600w-os motor van a 140-esbe. 80cm magas.Ha jól olvasom filter állásban 2kg/perc a kapacitása... :Y

[link]

(#89488) verti1 válasza Parci (#89486) üzenetére


verti1
tag

Nekem is az van benne. Az lett átalakítva. Ugyan olyan furatok kerültek bele mint az aluba. Meglátjuk, hogy mire lesz jó. Már bánom, hogy nem csináltam videót a rézzel, bár fenntartással kezelem azért ezeket. Mások a viszonyok kávéval és kar nélkül.

(#89489) koxx válasza verti1 (#89487) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az R140 3kg/percet tud, na jóvanám :D

(#89490) Alg


Alg
veterán

Ha már vízterítő:

A Lelit a pogácsa tetején mindig hagy egy szép 5ágú "nyomot" - nem tudom hogy ez mi miatt lehet, de ez normális? Képet csak holnap tudok, középen a csavar körül marad a pogácsa felszínén 5 kis mélyedés (lyuk, repedés nincs).
2 féle felsőszűrő "upgrade"-et találtam, az AVX-es IMS "nanotech", meg a BuleStar hálós-rácsos megoldását.

Más: Ehhez az 57mm-es kosárhoz milyen leveler kell? Találtam motta 57 miliset de abból a tamper is kisebb egy fél milivel mint a kosár, valószínű 57.5-es tamper kell bele, de levelerből ilyen nincs - igazából ezen a Motán kívül csak 58-ast találtam. Sajnos nincs tolómérőm hogy megmérjem a kosarat, csak ezért meg nem vennék :B

Megint más: a korábban fényképezett AltWien- féle indonéz cucc nagyon bejött, ezt a mogyorós-csokis vonalat jobban szeretjük mint a savas-gyümölcsöset.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89491) weinmaker


weinmaker
őstag

Melyik a legjobb felsőszűrő szerintetek A GC-hez? Gaggia profi, az eredeti amit adnak hozzá, vagy IMS?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89492) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Hát volt víz a pogácsa tetején. :F
Én a Danettiben vettem a vízterítőt, ezen 6 lyuk van, az expolygonoson meg 4. Az IMS felsőszűrő csak az utóbbival fog rendesen teríteni

(#89493) kraven54 válasza phranxinatra (#89492) üzenetére


kraven54
aktív tag

A Danettis 6 lyuku jo, mert nem a kifolyónál van a luk. Nekem a gyári alu után az volt a legjobb. De majd én is próbálok dörzsárral egy rezet megcsinálni "alusra".

(#89494) Tomi_Sci válasza Alg (#89473) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ez nagyon igényes, köszi :R
Kutakodok még kicsit, hátha van 58-as.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89495) kraven54 válasza weinmaker (#89491) üzenetére


kraven54
aktív tag

Az IMS jó tud lenni ha kicsit állítgatod. Úgy kell hogy a vízterítőn lévő lyukak (legyen az 4 vagy 6), ne az IMS lyukakra essen hanem közé. Addig kell forgatni amíg közé esik mind. Kicsit macera de utána jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#89496) weinmaker válasza kraven54 (#89495) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89497) sz.zs. válasza weinmaker (#89491) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az én vizuális érzékelésem szerint az IMS a legrosszabb ( nem mellesleg a legdrágább is ), az ipari és a gyári közül hangyányival a gyári vezet nálam. Ipariból is van már két fajta az expolygonnál, aminek a szélén is vannak lukak az rosszabb.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89498) norby_42


norby_42
aktív tag

Hatvanban tudtok jó kávézót?

Eat pasta, run fasta

(#89500) #64275200 válasza Tomi_Sci (#89470) üzenetére


#64275200
törölt tag

Én ezt a hagyományos porcukorszórót használom. Fellelhető a konyhafelszerelés oldalakon vagy néha 100-as boltban is.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.