Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) Toobee válasza Parci (#89650) üzenetére


Toobee
veterán

Az olaszoknál lehet, hogy van olcsóbban, ~350 EUR szállítással.

https://barbieripnk.hu/

(#89652) Parci válasza Toobee (#89651) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm. nem állítom, hogy nem mozgatja meg a fantáziám (a kinu-őrület közepette dacoskodásnak sem utolsó :DDD), de azért egy ilyen tömb, rög, oszlop a konyhába... brrr... (meg hát most is dittinggel nyomom, csak kicsicukival :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89653) konzumpro válasza jana86 (#89649) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jobb híján igen. Most a "Buscemi" által ajánlott 60g/liter aránnyal próbálva, ha nem tudnám milyen amikor jól sikerül, nem is akarnék Chemexet.
Amúgy Graeffel se volt jobb a helyzet, kézikben viszont nem tudom mi jó akár dripre akár presszóra. A Kinu mintha inkább presszóra lenne ideális a vélemények szerint.

(#89654) koxx válasza Toobee (#89651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez mit tud ennyiért? :)

(#89655) Parci válasza koxx (#89654) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

percenként 2-3 kilót :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89656) koxx válasza Parci (#89655) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Arra nagy szükség van otthon :D

(#89657) pbalint válasza konzumpro (#89653) üzenetére


pbalint
csendes tag

Sokan használják a kinut is filterre nagy megelégedéssel, de a legtöbben talán a commandantet.
A kinuhoz jött ki egyébként másik kés, filterhez, de erről is megoszló véleményeket hallottam.
Commandante meg a red klix upgrade-del elvileg alkalmas presszóra is, de mondjuk ez nem tudom mennyire igaz.

(#89658) pbalint válasza Parci (#89627) üzenetére


pbalint
csendes tag

Nem, csak klasszikusabb vonallal presszózok, és simán lehet, hogy ami nekem már szinte ugyanaz, az valaki tapasztaltabbnak ég és föld :)

(#89659) Parci válasza pbalint (#89658) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondasz egy példát egy specialty helyen kapott klasszikus kávéra? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89660) pbalint válasza Parci (#89659) üzenetére


pbalint
csendes tag

Itt konkrétan a Mantra házi sötétebb pörijére gondoltam :D

(#89661) Toobee válasza pbalint (#89657) üzenetére


Toobee
veterán

Nélküle is alkalmas rá, de jellemzően 2 fokozat az, ahol működik a presszó (igazából 3, mert a 12 grammos "dupla" már 7-es fokozatot kíván).

https://barbieripnk.hu/

(#89662) Bazsee71 válasza Parci (#89652) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kérdés, hogy ez a Ditting mennyire könnyen kezelhető a presszó tartományban. A W401 pl. tud púdert, de nem lehet igazán belőni presszóra (ha a 9 fokozatot adó lemezt kiiktatom, akkor sem).

(#89663) Parci válasza Bazsee71 (#89662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

maradok a baratza dittingnél, az kezelhető, bár ez a csúszka tényleg horror, a mikroállító konkrétan csak az egyik irányban hajlandó kulturáltan menni (felfelé, finomítani könnyű, lefelé akad, akad, akad, aztán már annyira nyomod, hogy leszakad az aljáig. vicc.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89664) #64275200 válasza Toobee (#89651) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ezzel csak az a gond, hogy ezek a kések már az újabb szériához valók, mert annak a késtartója két furatos. A régiek meg jellemzően még négy furatosak voltak

(#89665) vasi79 válasza tboy93 (#89446) üzenetére


vasi79
aktív tag

Mi sem vagyunk nagy kávéguruk, mármint otthon az asszonnyal, de mi használt őrlőset vettünk 45ért olyantól, aki ilyeneket szervizel. AEG Cafamosa ha jól emlékszem. Adott rá fél év garanciát (felújítva kaptuk meg), de már több mint 3 éve használjuk. Bekapcsolás után öblít egyet, 200 adagonként kér egy 15-20 perces tisztítási műveletet. Legalább 1000 adag lefőtt, de már lehet 1200is van.

(#89666) konzumpro válasza pbalint (#89657) üzenetére


konzumpro
senior tag

Kinu lesz egyszer ebből, de most szűkebbre vettem a Hario-t 2-vel, így most 8-ason őröltem egyet, láthatóan inkonzisztens, vannak benne egészen nagy darabok is, viszont most a felöntésnél vigyáztam és nem hagytam, hogy az őrlemény peremény átjusson a víz, igaz 4 perc feletti volt a kioldás ideje, mégis tiszta, és ízre is jó a végeredmény. Keserű íz is van benne de másként, valahogy így nem zavaró. A mennyiséget is 22 grammra növeltem, a víz 250ml volt.

(#89667) Toobee


Toobee
veterán

Egy csepp az amerikai álomból. Legalább tekerni könnyű volt. Ja, nem az én kezem van a képen, modellt használtam.


[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#89668) Alg válasza Toobee (#89667) üzenetére


Alg
veterán

Milyen lehet a 7/7 roast intensity, ha ez 6/7?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89669) Toobee válasza Alg (#89668) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem az már az öngyulladás.

https://barbieripnk.hu/

(#89670) Parci válasza Toobee (#89667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

beengedted a darálóba? :Y :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89671) pbalint válasza konzumpro (#89666) üzenetére


pbalint
csendes tag

Mindenféle moddal is ennyire inkonzisztens a Hario?
Nekem a kinu nagy előrelépést jelentett egyébként a v60-nal készült italok reprodukálhatóságában.

(#89672) coxymaxi válasza Toobee (#89667) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

:Y

(#89673) bl4ze válasza Toobee (#89667) üzenetére


bl4ze
veterán

ez már hardcore Szicíliában is :)

.:. bl4ze .:.

(#89674) Tomi_Sci válasza pbalint (#89671) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Mindenféle moddal is.

Nekem 3d nyomtatott tengely központosítóval is elég vegyes. Kotyogóshoz elmegy, de ha valaki tökéletes filtert szeretne, azt nem ezzel fog inni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#89675) #64275200


#64275200
törölt tag

Bár a chemex az egyetlen eszköz ami nincs nekem, de gondolom itt is igaz a filterekre ajánlott 1:15-18 arány. Mennyi idő nálad az előáztatás és utána hányszor öntöd fel a kimért vizet?

(#89676) mikromanus válasza Becenick (#89047) üzenetére


mikromanus
veterán

Ha egyik napról a másikra ugyanaz a kávé produkálja ezt, akkor nincs tippem. Egyébként lehet az, hogy friss pörkölésű kávét, vagy picit régebbit pakolsz bele. A friss pörkölés picit szénsavasabb-sistergősebb amikor kijön. Idővel ez csillapodik. (vagy ha darálás után közvetlen főzöd, akkor is "frissebb", mintha már állt egypár órát vagy napot az őrlemény).

Vagy esetleg eltérő mennyiség megy bele? Ki kell tesztelni mi a jó bele. Nálam a lazán pont perem magasságig töltött kávétárolóval főzés hozta a megfelelő minőséget. A túl sok kávé csak "kínozza" a gépet, de jobb nem lesz tőle. Meg kotyogósnál tilos a manuális "tömörítés". Annyi megy bele ami beletöltéskor épp elég.

A vízmennyiség is lehet számít. Van vízszint mérő h2o jelzés, de azért így is van mozgéstér. A jelzés felett ne legyen, de azon túl lehet tesztelgetni...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#89677) konzumpro válasza #64275200 (#89675) üzenetére


konzumpro
senior tag

Értem én az arányt, de nem ízlik. :) Fémszűrővel játszok, azért lesz időnként keserű, ha túl gyors az átfolyás. Ha türelmes vagyok, feltapad annyi szemcse a fémszűrőre, hogy már nem enged ki többet. 45 másodperc előáztatás utána 2x 1 perc, mire lecsöpög 3:30-4:00 perc.

#89671 pbalint Csak az állórészt fixáltam, a forgórész egész jónak tűnik, az alsó csúszógyűrűvel. Kb. azt tudja így, mint a pro.

Próbálta valaki a Hofmann-féle humidoros kávétárolás ötletet?
https://www.youtube.com/watch?v=J7xEbf1mkm0

Hány Boveda kell egy félkilós pakkba?

(#89678) 72lakiluk válasza konzumpro (#89677) üzenetére


72lakiluk
tag

Ettől a faszitól még a lábujjam is ökölbe szorul :) nem tudnám végignézni ;]

(#89679) adriankoooo válasza 72lakiluk (#89678) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ízlések és pofonok. Szerintem az egyik legjobb kávés jutubber aki elég sok újdonságot kipróbál és bemutat.

(#89680) #64275200 válasza konzumpro (#89677) üzenetére


#64275200
törölt tag

Az előáztatást próbáld meg 30 másodperccel. Én a felöntések után át szoktam keverni a kávét a filterben, mert szerintem itt is érvényesül az ami a karban, hogy a finomabb szemcse eltömíti a szűrő alját és a kioldódás csak a "dugó" felett érvényesül igazán. Az összes idő szerintem jó a mennyiség illetve az arány meg tényleg nagyon egyéni ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#89681) weinmaker válasza 72lakiluk (#89678) üzenetére


weinmaker
őstag

Hahaha, én is eléggé hasonlatosan viseltetek iránta, bár néztem már meg videóját. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89682) Parci válasza 72lakiluk (#89678) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem elviselhető, a haja mondjuk elnök és elvis.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89683) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Egy rendhagyó kérdéssel fordulnék hozzátok. Az a helyzet, hogy imádom a kávé ízét, illatát, de a koffein nekem túl erős ami benne van, rászokni se szeretnék.

Hallottam hogy van már koffeinmentesített kávé is, ezzel tennék egy próbát. Ebből ki milyet ajánlana? Van egy Nescafé dolce gusto piccolo elérhető közelségben, esetleg vegyek kapszulás kávéból ilyet?

Elsősorban hobbiból innék ilyet alkalmanként, ezért nem a legolcsóbb megoldást keresem.

Bármilyen ötletet szívesen elfogadok! :R

(#89684) Alg válasza Parci (#89682) üzenetére


Alg
veterán

"kimentem a szélviharba és befújtam hajlakkal"? :DDD ;]
Mondjuk én a bajuszkától akadok ki, ha már itt tartunk

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89685) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Nektek mi a tapasztalatotok a Pacificaffe-val?

Történt, hogy már nem először, rendeltem tőlük a két ünnep között. Eddig is megesett olykor, hogy nem a legfrissebb pörit küldték, pedig az első ilyen után a megrendelés megjegyzés rovatában kifejezetten kértem, hogy ha lehetséges, friss pörkölést szeretnék venni.

Most beraktam a kosaramba többek között egy nepali kávét, ami a kínálatukban egyébként a drágábbak közé tartozik a maga ~3.500,- Ft/250g árával, mert kíváncsi voltam rá.

Nos, sikerült egy majdnem 3 hónapos, egyébként közepesen világos, így nyilván teljesen döglött adagot küldeniük, ami eléggé bosszantott, így billentyűzetet ragadtam és megírtam nekik a csalódottságomat. Ennek már lassan két hete, de választ – meglepő módon – nem kaptam.

Csak azért írtam ezt le, mert így még csalódottabb vagyok, meg kíváncsi is, hogy nektek volt-e velük ilyen tapasztalatotok, vagy csak engem tisztelnek meg ezzel a paraszt viselkedéssel.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#89686) norby_42 válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet az a drága kávé nem forgott, én még sohasem kaptam pár hétnél öregebbet.

Eat pasta, run fasta

(#89687) mdav88 válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


mdav88
senior tag

Szoktam rendelni tőlük, általában kilós kiszerelést, ezek meg majdnem mind túl friss volt eddig. A választ nem értem, próbáld meg az FB-n keresztül, hétvégén jeleztem nekik, hogy nem működik a kártyás fizetés, azonnal jött visszajelzés rá.

Néha furán dolgoznak, eddig nem kértem, hogy adják fel azonnal(de feladták), most viszont totál kifogytam, így a tegnap délelőtti rendelésemnél kértem, hogy adják fel aznap. Nem sikerült...

Alapvetően pozitív a tapasztalat, de nem makulátlan.

[ Szerkesztve ]

(#89688) 72lakiluk válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


72lakiluk
tag

Én a La Piazzát akartam kipróbálni korábban, full döglött volt. De én hibáztam, mert egyik forgalmazójuknál nem néztem a dátumot a zacsin. De nem is volt rajta, ez a lényeg. Pár nap múlva visszamentem vele és átnéztük a készletet, hát jó sok dátum nélküli került elő. A hölgyek nem is értették, hogy lehet ez, elmondásuk szerint 1-2 hónapja kapták a cuccot. :F Pedig a jó La Piazza állítólag nem rossz. Lehet be is próbálkozok náluk még 1x.

(#89689) adriankoooo válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én helyben vásároltam a múltkor tőlük, de FB-n érdeklődtem a pörkölési dátumokról előtte. Megírták és az alapján választottam.

[ Szerkesztve ]

(#89690) Keresztapper válasza mdav88 (#89687) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A választ én sem értem, mert hogynem volt, szóra sem méltattak...

A facebook-ot meg azt hiszem, nem próbálom már meg, mert megsértődtem. Tudom, hülye dolog, de nehogy már én rohangáljak a kereskedő után, hogy elbaszott valamit és tegyen rendet. Igazából nem vártam semmit, nem akartam kompenzációt, csak egy visszajezést, hogy sajnáljuk, hogy kidobtad a pénzed az ablakon, de a jövőben majd figyelünk erre és ha már nálunk megdöglött a kávé a raktárban, akkor azt veszteségként könyveljük, nem cseszünk át vele senkit.

Én legalább is nem így szoktam azokhoz állni, akik engem tisztelnek meg a bizalmukkal. De nem pörgetem tovább ezt a dolgot, csak megkérdeztem, hogy én vagyok-e a helikopter.

Úgyhogy kössz a tapasztalatmegosztásokat.

http://palscoffeetech.com/

(#89691) Toobee válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


Toobee
veterán

Nekünk mostanában elég sokat szarakodik a Google alapú céges emailezés, van hogy a cégen belül küldött leveleket is a spambe teszi. Egyelőre nem született rá megoldás.

https://barbieripnk.hu/

(#89692) bluesfan válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


bluesfan
tag

Lehet, hogy épp veled fogyott ki a korábbi készlet, mert én is rendeltem ilyen nepálit január elején és az 01. 06-i pörkölés.

(#89693) weinmaker válasza Keresztapper (#89685) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez elég fura, mert pont, hogy kiemelten kezelik a reklamációt tudtommal. Nem tudom nálad mi lehetett a gond. Ráadásul nekem is inkább az a tapasztalat, hogy annyira friss a kávé amit küldenek, hogy pihentetni kell.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#89694) mdav88 válasza Toobee (#89691) üzenetére


mdav88
senior tag

+1

(#89695) Sic.Transit válasza weinmaker (#89693) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Az én tapasztalatom is ez, ha nekik kellemetlen a reklamáció, akkor nem kezelik annyira kiemelten, mint inkább a szőnyeg alá söpörve.

Mondom ezt úgy, hogy 2017 óta több, mint 500K a rendelésem értéke.

(#89696) #64275200


#64275200
törölt tag

Eladósorba kerültek a Marzocco Strada szűrőim. 17 gramm és 21 gramm. 6 illetve 4 ezer forint. Ha valaki egybe elviszi akkor 9 ezer a kettő. A jövő héten Pesten át tudom adni.

[ Szerkesztve ]

(#89697) sz.zs. válasza Sic.Transit (#89695) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is kaptam már két hónapos kávét tőlük. Az a baj hogy semmit nem tudunk csinálni, mert szavatossági időn belül van…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#89698) Parci válasza #64275200 (#89696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

peremes vagy perem nélküli?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89699) bl4ze válasza sz.zs. (#89697) üzenetére


bl4ze
veterán

Túl igényesek vagytok, na!!!! :C

.:. bl4ze .:.

(#89700) KVfun válasza Keresztapper (#89690) üzenetére


KVfun
csendes tag

Én is leszoktam róluk. Én is döglötett kaptam, nem is értették mi a gondom, hiszen még nem járt le a szavatossága. Van szerencsére sok hely ahol tudok rendelni teljes megelégedéssel...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.