Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wise


Wise
tag

Hm nekem inkább meghozta hozzá a kedvem! A kedvenc sztorim az volt amikor jogra felvételin esszét kellett írniuk és a téma az volt: "Ez itt egy kérdés." Egyik felvételiző csak annyit írt rá: "Ez meg itt egy válasz." és felvették.

(#2) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez egy régi Kretén magazinban volt, úgy '97-98 tájékán.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) tkazmer válasza Wise (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

nem rossz valóban :D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) Ariadne válasza Wise (#1) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez is viccmagazinban volt? ;) Azért ennél kicsit bonyolultabbak szoktak lenni a kérdések... Bár saját tapasztalatból nem tudom, felvételi (és ismeretség) nélkül jutottam be az egyik legrégebbi karra, rendesen nappalira. Anno volt egy olyan lehetőség, hogy kitűnő érettségi, egy közép és egy felsőfokú nyelvvizsga plusz 60 pont (mond ez ma még valakinek valamit? :D ) fejében automatikus felvétel járt, ezt később megszüntették. Pedig a 300 fős évfolyamból csak 30-an jutottunk be így. :)

mod: És cáfolnám azt a tévhitet, mely szerint jogászként kevés munkával sok pénzt lehet keresni. Két lehetőség van, rengeteg munkával kevés pénzt keresni, illetve rengeteg munkával sok pénzt keresni, na az előbbi a gyakoribb... :( Hopp, és még a közigazgatás, ott semmi munkával nagyon kevés pénzt lehet keresni, úgy tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5) tkazmer válasza Ariadne (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

És cáfolnám azt a tévhitet, mely szerint jogászként kevés munkával sok pénzt lehet keresni
valószínűleg ezt olyan állítja, aki elsősorban a fizikai munkát ismeri el egyáltalán munkának.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Ariadne válasza tkazmer (#5) üzenetére


Ariadne
őstag

Meglepően sokan gondolják így, amin mindig újra meg újra meglepődök. Pedig ma már alig van olyan diploma, ami (nem szeretem ezt a szót, de) "garantálná" a jó megélhetést. A mérnöki meg programozói diplomák esetleg, de azért ott sem biztos, hogy mondjuk megfelelő munkamorálja van valakinek, aki sikeresen megszerezte a diplomát.

Mindenesetre jogásznak ma már egyáltalán nem éri meg menni, kivéve a fent említett esetet, amikor valakinél hét generációra visszamenőleg mindenki ezt csinálta a családban, mert az azért ma is elég nagy előny legalábbis az elején.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7) concret_hp válasza Ariadne (#4) üzenetére


concret_hp
addikt

ja egy szaros kft bejegyeztetésénél mennyi az ügyvédi díj? 50 000? mennyi munka van vele? 1 óra? :(((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) Ariadne válasza concret_hp (#7) üzenetére


Ariadne
őstag

Na épp erről beszéltem... Szabad a pálya, gyere és csináld olcsóbban (és 1 óra alatt), ha tudod. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9) tkazmer válasza concret_hp (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

és ebből mennyi marad meg az ügyvédnek szerinted adózás+költségek után?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Woodslave


Woodslave
nagyúr

kurva jól lehetne vele keresni, qrva kevés munkával, ha lenne annyi munka.
1 óra alatt meg lehet csinálni egy kft-t, tényleg, csak lehet havi 1 van, vagy annyi se Egy ingatlan adásvételi se sokkal nagyobb melő. Csak havi 200-300 k minuszról indulsz, órákig tökölsz idiótákkal, akik nem fizetnek stb.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11) Ariadne válasza Woodslave (#10) üzenetére


Ariadne
őstag

Kacifántos ügyféllel meg szöszölő cégbíróval megfejelve azért simán több is sokszor az egy óránál... :DDD Valahogy mostanság csupa ilyenbe futottam bele, biztos az időjárás teszi. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#12) Woodslave


Woodslave
nagyúr

persze, én a szerződésmintásra gondoltam :DD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13) concret_hp válasza Woodslave (#10) üzenetére


concret_hp
addikt

talán ha annyi ügyvéd lenne amennyi elég és nem 4* annyi... :U

nemrégiben voltam egy okításon, azt mondták elektronikus bejegyzéssel egy cégalapítás 3 nap. ebből az ügyvédi meló 1 óra nagyon maximum. ha 1 hónapban lenne 20. az 1M ft. van 200K költsége, meg a felét elviszi az adó, marad 400K. tényleg szar napi 1-2 órás melóért :(((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) Ariadne válasza concret_hp (#13) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a túlképzés jelenleg senkinek sem jó, nekünk sem, akik már belül vagyunk, annak meg pláne, aki még kívül. Viszont ahhoz, hogy kevesebb ügyvéd legyen, korlátozni kellene a képzést, lakatot tenni pár jogi kar ajtajára (olyan a színvonal pár helyen amúgyis, hogy beleférne...), aminek erősen ellenállnak az egyetemek. A létszámkorlátozás pedig nem megy, egyrészt az EU versenyhivatalának is lenne egy-két szava hozzá (egész Európában sehol nincsen létszámkorlát), másrészt a korlátozás rossz emlékeket kelt (rendszerváltás előtt mesterségesen nagyon alacsonyan tartották a létszámot), és hát ugye ez is egy szabad hivatás, mint az orvosi például, elvileg egyfajta lightosan szabályozott verseny kell hogy kiszelektálja az alkalmatlanokat. Namármost verseny az van, de hát a szelekció valahogy nem működik úgy, ahogy kellene, szerintem... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15) philoxenia válasza Ariadne (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kívülről nézve egyszerűnek látszik, vizsgákhoz kell kötni az ügyvédi gyakorlat végzését, amin az alkalmatlanok kihullanak. Vagy már van ilyen ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Ariadne válasza philoxenia (#15) üzenetére


Ariadne
őstag

Ne is mondd, jövő héten teszem le az első részét, tanulok ezerrel. :D
Igen, a jogi diplomával lehet menni jogtanácsosnak egy céghez, fogalmazónak bíróságra vagy ügyészségre, vagy ügyvédjelöltnek - meg persze manapság kukásembernek meg UK-be pincérnek (utóbbi konrét példa...). Na szóval ha jogi munkakörben általában minimálbér körüli fizuért (vagy néhányan annál is kevesebbért) lehúzol 3 évet, akkor megnyerted a lehetőséget a szakvizsgára, ami három iszonyatosan nagy vizsga, jobb munkáltatók adnak egy hónap szabit/db. Ha ez sikerül (és szinte mindenkinek sikerül, igen, tudom, ez nem teljesen jó így...), akkor lehet jelentkezni kamarai tagnak, hogy ügyvéd legyen valaki, vagy bíróságra titkárnak, hogy további pár év/fél élet éhbér után esetleg bíró legyen valakiből, stb. Így. :)

mod: Egyre több országban van kötelező folyamatos képzés az ügyvédeknek, mint ami itt a pedagógusoknak pl., van ahol lehetőség, de van olyan is, ahol ha nincs meg x pontod kétévente, nem praktizálhatsz tovább, amíg meg nem szerzed. A bibi az, hogy maguknak az ügyvédeknek kellene megszavazniuk a bevezetését... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#17) philoxenia válasza Ariadne (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudományos fokozatok megszerzése nem előny egy állásnál ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Woodslave válasza concret_hp (#13) üzenetére


Woodslave
nagyúr

neked mi bajod van? Végezd el 5 év, húzzál le 3 évet + min fél év jelöltként (jó esetben fizuért, de az se sokkal több mint minimálbér) aztán meg kockáztass vállalkozóként.
Te mivel foglalkozol?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#19) bLaCkDoGoNe válasza Woodslave (#18) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) finest


finest
őstag

Ez egy olyan tuti könyv volt: Sarah Bugyiban! "Egy mosógép drága, kettő mégdrágább, vegyen egyet!"

Tipikus ügyvédjelölt, aki Amerikáról nyilatkozik a felvételi kérdés kapcsán, h ugye Ki? Merre? Meddig?.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22) Woodslave válasza bLaCkDoGoNe (#19) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem kell, senki nem várja el. Csak nem értem mit akad ki bárki. Nem a te adódból fizetik őket, akkor meg mi bajod?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#23) bLaCkDoGoNe válasza Woodslave (#22) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A feleslegesen nagy létszámúra duzzasztott szakokon (máshogy megfogalmazva: divatos szakokon) tanulók képzését is alapesetben tudtommal az állam finanszírozza, többek között a befizetett adóból.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) concret_hp válasza Kalandor (#20) üzenetére


concret_hp
addikt

olvastam a megjelenése idején.
ez is azt mutatja, hogy az egész jogász szakmát rendbe kéne rakni sok szempontból.

woodslave kérdésére: 4ed éves informatikus hallgató vagyok a bme-n.
a bajom az hogy 1 órás melóért nem lenne pofám egy minimálbért elkérni. másoknak van. és megkerülhetetlen, tehát kénytelen vagyok kifizetni.
tanulság: ügyvédeknek minden pprojekt sokba fog kerülni, ha odáig jutok ;] :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25) Ariadne válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére


Ariadne
őstag

Talán írtam is feljebb, de nekünk aztán biztosan nem jó ez a nagy létszám, de ha egyszer az egyetemek rektorai nem hajlandóak a kis fejkvóták miatt alacsonyabb létszámba beleegyezni, akkor nem sok mindent lehet tenni... Nagyon nagy az ellenállás persze, mert az egyik legolcsóbb képzés a jogi az egyetem oldaláról, csak terem kell (elég egy 150 fős a 300-as évfolyamnak, lógjanak csak a csilláron is) meg pár oktató és kész, nem kell labor, számítógép, meg egyéb drága huncutságok. Ezért aztán gyanítom a joghallgatók "fejpénzéből" keres úgy az egyetem, hogy más szakokat is eltartson...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26) philoxenia válasza finest (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez most ügyvédjelölt ??? :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) bLaCkDoGoNe válasza Ariadne (#25) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Persze, ez minden "divatosnak" mondott képzéssel így van. (Nekem a BCE közgazdász képzéséről vannak információim, természetesen nem finanszírozásilag, hanem hallgatói oldalról.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Ariadne válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, a közgazdász a másik képzés, ahol túlzásba esnek. Pedig nem hinném, hogy lehetetlen lenne felmérni nagy közelítéssel, milyen szakmák lesznek keresettek, vagy legalább azt, hogy milyenek nem, és ennek megfelelően alakítani. De persze a fene nagy egyetemi önállóság miatt gyanítom nehéz lehet szembemenni az akaratukkal. Pedig a tömegképzéssel leértékelik az adott diplomát... :(

Apropó, a jogász-közgazdász képzés milyen ott? Tudsz esetleg valamit arról, hogy milyen értéke van, mennyire jó? Nekem nagy név a Corvinus, de nem tudom, közgázilag még mindig a topnak számít-e.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29) DarkByte válasza Wise (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Én olyat hallotam, amikor az volt a kérdés: "Mi a bátorság?" és erre az illető nagy betűkkel ráírta hogy "Ez." és beadta a kiosztás után a dolgozatot. És állítólag Ő is átment. ;] (persze hogy milyen szakon azt nem tudom)

(#30) Kobe


Kobe
veterán

a másik cikk írójától kb 10 lépésre tespedek én is közgázon....legutóbb ott végzett jogász évfolyam kb 10% a tudott elhelyezkedni, ha jól emlékszem...
mondjuk közgázzal én sem vagyok sokkal jobb helyzetben, és nem is szégyellem beismerni hogy nem éppen az a megszakadós szak...én mostanában kezdtem el gondolkodni hogy mit tudok majd csinálni ha a kezembe nyomják a diplomát, és sima közgázzal nem sok mindent, mehettem volna szakmai gyakorlatra, de inkább elkezdtem egy másik - angol szakfordító - szakot, hátha azzal már diverzifikálom magam eléggé, hogy kitűnjek valamiben...de ez perpill még szintén csak a jövőre vonatkozó szép remények
de ha még egyszer születnék, biztos meggondolnám, hogy a magyar felsőoktatásba betegyem a lábam...inkább valami szakma, 1-2 esti sikola, az nem 5, de 2-3 év alatt megvan, a maradék 2 évet emg az ember melóra szánja akkor sokkal előrébb van mint a dipomával...
ha lehetőségem volna rá, akkor az oktatást tuti nem úgy szervezném hogy nesze ott van az elméleti anyag, de az álláshirdetések szakmai gyakorlatot követelnek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.