Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) Nibiru válasza 72lakiluk (#81300) üzenetére


Nibiru
tag

"Apróbb szemcseméret a szimplánál kell úgy gondolom"
Hajdanán először én is így logikáztam ki, de nem. Pont a szimplánál kell a nagyobb szemcseméret ahhoz, hogy a lefolyási idő normális maradjon. Legalábbis nálam. A "kis tamperes" kosarak mint írtam, kivételek, mert ott a keresztmetszet arányosan kisebb, így ha minden optimális, ugyanolyan eredményt kéne hozzon, csak ott meg nem éri el a pogácsa a felső szűrőt amiatt körülményesebb.

[ Szerkesztve ]

(#81302) Ludovicus válasza Nibiru (#81301) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Én is követem a diskurzust, már csak azért is, mert hasonló gépről váltottam GB-re, mint ami Nibirunak van. Fontos körülmény, hogy a Delonghinál nem "alapértelmezett" 58 mm-es a szűrőkosár, hanem 52 mm-es. Míg a kis Graefet 1 fokozattal finomabbra kellett állítanom a Delonghinál a duplához - ahogy már elhangzott -, addig az 58 LM szimpla kosárnál ugyanazt a fokozatot tudom használni, mint a duplánál és egész értékelhető az eredmény. Pontos hőmérsékleti adatokat - még - nem tudok írni.

[ Szerkesztve ]

(#81303) Sic.Transit válasza Nibiru (#81282) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Egyenetlen szemcseméretnél mégis jó lefolyásra tudsz példát mondani?

(#81304) GAgyiXyXy válasza Sic.Transit (#81303) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Minden örlemény egyenetlen, csak nem mindegy milyen tartományban és mekkora szórással. Ezen az ábrán lászik egy pár daráló esetében.
Az, hogy a szimpla jobb, vagy rosszab? Inkább másabb. Ha nagyon másabb lenne és rosszabb akkor valószínűleg én is dupláznék. De annyival nem másabb, nem rosszabb nekem, hogy ne érné meg inkább két szimplát húznom, mert engem megnyugtat az egész folyamat.

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#81305) Szabász válasza GAgyiXyXy (#81304) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szimplához tölcsért, segédet milyet használsz? Én IMS után gyártott 7/9g használok 41mm tamperrel de elég macerás tölcsér nélkül. Látom lehet kapni 5.500Ft-ért alumíniumot, nekem jó lenne a műanyag is ha lehet valahol kapni kedvezőbb áron.

(#81306) GAgyiXyXy válasza Szabász (#81305) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Én az ims the single szűrőjével nyomom.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#81307) Szabász válasza GAgyiXyXy (#81306) üzenetére


Szabász
csendes tag

Köszi!

Most nézem ennek is megvan az után gyártott változata, holnap teszek vele egy próbát! :) Az eredetikre sajnáltam kiadni 4.000 Ft-ot. Próbáltad után gyártottal, van különbség ízben ? Gondolom minőségben, kidolgozottságban van.

(#81308) Csápájev válasza Szabász (#81307) üzenetére


Csápájev
őstag

Én a gaggia eredeti szimpla szűrőjével tökéletesen jókat húzok mindenféle humbuk nélkül.
11grammból kb 1:2es arányban

[ Szerkesztve ]

(#81309) Parci válasza freaghill (#81290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából csak a próbálgatással szerzett tapasztalat játszik. sajnos a csatornásodás is nagyon beleszól az egészbe (egész más egy kávé 85 fokon így csatornásodva és úgy csatornásodva, néha hasonlít egy 92 fokon csinált, kevésbé csatornásodotthoz stb.), ezért nem ennyire egy bites a képlet. meg persze öregszik a kávé, meg nem mindegy, hogy milyen finomra őröltél stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81310) Szabász válasza Csápájev (#81308) üzenetére


Szabász
csendes tag

Köszi!

Ilyet rendelt már valaki?

https://www.ebay.com/itm/Espresso-Coffee-Dosing-Ring-Funnel-58mm-Portafilters-Cafe-Ring-Funnel-Aluminum/283334088266?hash=item41f807164a:m:mKWLDvjbQi5fH9lxhVmLM7w:rk:2:pf:0

(#81311) Rush77 válasza Szabász (#81310) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én ilyet rendeltem.
Szerintem kb ugyanaz. Picit lötyög a kosárban de egyáltalán nem vészes.

(#81312) Szabász válasza Rush77 (#81311) üzenetére


Szabász
csendes tag

Ez ugyan az lesz! Alumínium, alul a fekete pöttyök mágnesek?

(#81313) Rush77 válasza Szabász (#81312) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én a sima mágnes nélkülit vettem.
Van egy mágneses is de annak nem látom értelmét mert ez sem esik ki a kosárból :DDD

(#81314) 72lakiluk válasza Szabász (#81305) üzenetére


72lakiluk
tag

41-es szűkítő nyomtatva, LM szűrőhöz passzol :)

(#81315) Szabász válasza 72lakiluk (#81314) üzenetére


Szabász
csendes tag

Egyre igényt tartanék ha megoldható. Sikerült az o- gyűrűt megvenni, jó lett?

(#81316) 72lakiluk válasza Szabász (#81315) üzenetére


72lakiluk
tag

Megoldható. Igen :) bár már 160 Ft. /db. volt. Ilyen retro helyen bemondásra van a napi ár :)

[ Szerkesztve ]

(#81317) Szabász válasza 72lakiluk (#81316) üzenetére


Szabász
csendes tag

Én a nőnél vettem, gondolom a pali volt? Férjének vastagabban fog a ceruzája máskor is tapasztaltam. :)

(#81318) 72lakiluk válasza Szabász (#81317) üzenetére


72lakiluk
tag

Mindketten voltak. Retro feeling :) nálunk még van olyan 'vasbolt' ahol tulaj mama benn cigizik :)

(#81319) SoundON


SoundON
tag

Csak velem viccel ez a Facebook vagy más is látott már ilyet? :DD
Ez tényleg egy hirdetés vagy már április 1van?
Nem a hőség, hanem a sötétség kezeli a kávébabokat :)
Már majdnem megkívántam, hiszen ott van pozitívumként a 'francia pörkölés' kifejezés és hogy 'az íze fás' :C

(#81320) Nibiru válasza SoundON (#81319) üzenetére


Nibiru
tag

Nem tudom, hogy miért gondolja ez a szlovákiában működő cég, hogy ezt a kanadai kávét úgy tudja eladni a magyaroknak, ha egy rohadó ipari kerítés tövébe kiszórva mutatja be. :(
Meg ez a rakás emoticon a hirdetésben... mintha valami tízéves kislányra bízták volna a szerkesztését.

(#81321) Rush77 válasza mdav88 (#81294) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi.
Megnézem.

(#81322) Bazsee71 válasza Nibiru (#81320) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet a Fekete Laci pörköl nekik, mert ez a legerősebben pörkölt kávé! :DDD

(#81323) adp válasza SoundON (#81319) üzenetére


adp
őstag

Én azt nem tudom értelmezni, hogy ki az aki ráizgul a fás ízre? :( Azt megértem, hogy ha valaki nem szereti a savas kávét, és csak a kesernyés, " csokis" ízeket kedveli....... De, hogy a fás ízt, hogy lehet szeretni?!!?!

Szabász: Én rendeltem ilyet, csak az ali-ról, korlátozottan használható, ugyanis belóg a perembe és a kávé "halom" tetején a peremeknél nem lesz kávé, így wdt-zni sem tudsz, sem szétoszlatni vele rendesen. Én arra használom, hogy őrléskor csak a szűrőbe menjen a kávé.

[ Szerkesztve ]

(#81324) Toobee válasza Nibiru (#81320) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos vagy nem sajnos a FB hirdetések elolvasási, átkattintási hajlandóságát nagymértékben növelik az emojik.

https://barbieripnk.hu/

(#81325) szuszinho


szuszinho
őstag

Roastopus-nak van világos, aero press-hez pörkölt kávéja?

(#81326) Bazsee71 válasza szuszinho (#81325) üzenetére


Bazsee71
őstag

Alapvetően presszóra pörkölünk, de a Starfish-t próbálták Aeropressben, pozitív volt a visszajelzés. Ilyen jellegű saját tapasztalatom azonban nincs, az Aeropress eddig kimaradt.

(#81327) Nibiru válasza Bazsee71 (#81322) üzenetére


Nibiru
tag

Jha. Úgy kéne hirdetni, hogy Fekete Laci jól odapörkölt a kávénak! XD

(#81328) Nibiru válasza Toobee (#81324) üzenetére


Nibiru
tag

Ha ez így van, elég szomorú. Valami réteg esetleg generációs dolog lehet. Én egy ilyet reklámot bottal se piszkálnék, nemhogy rákattintsak.

(#81329) 72lakiluk válasza Nibiru (#81328) üzenetére


72lakiluk
tag

Miért világosabb néhány hozzászólás vagy annak egy része ? tényleg nem tudom :(

(#81330) Koczó93 válasza 72lakiluk (#81329) üzenetére


Koczó93
őstag

Off topicba írják, mivel nem kapcsolódik a topic témájához.

(#81331) SlayerSub


SlayerSub
tag

IMS the single 9.5öst használ valaki? Mennyire szokta tölteni? 10.5 - 11g között ellöttem 5 presszot, egyik se lett normális. Persze közben végig állitgattam az örlési finomgságot, de most szünetet tartok... :D

(#81332) Szabász válasza SlayerSub (#81331) üzenetére


Szabász
csendes tag

Most tesztelgettem én is 9-10g nekem se működött 12g egész jó lett, a pogácsa pont a felső szűrőig ér. De rögtön utána csapoltam egyet
IMS 9g 41mm -el ízben, állagban nagyon hasonló a duplához, én maradok ennél .

[ Szerkesztve ]

(#81333) Sic.Transit válasza Koczó93 (#81330) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Én elolvastam a topic címét, azt írja "Kávé" Ehhez hogy a fenébe nem kapcsolódik az, hogy pl a Roastopus hogy pörköl "Kávé"-t. Szemre ugyanaz a 4 betű, ráadásul ezúttal még a sokszor mást jelentő ugyanazon alakú szavak okozta tréfáktól sem kell tartanunk, mert ugyanazt jelenti mindkét szó!

(#81334) SlayerSub válasza Szabász (#81332) üzenetére


SlayerSub
tag

Lehet nem értem jól, én a homorított ims-re gondolok, te is arra? Vagy hogy jön ide a 41mm? :)

(#81335) And06 válasza Nibiru (#81328) üzenetére


And06
aktív tag

10 éve is a fingó app volt a legnépszerübb, nincs ezen mit csodálkozni :DD

(#81336) 72lakiluk válasza SlayerSub (#81334) üzenetére


72lakiluk
tag

Szerintem ő a 6/8 vagy 6/9 -re, annak mélyített az alja azt hiszem, ott kellhet a 41-es.

[ Szerkesztve ]

(#81337) kfjoco


kfjoco
csendes tag


Köszönöm Sz. Zs. Topiktársnak most már teljes a szett, egy szép állapotú felujított GC. sikerült vennem tőle, és rengeteg segítséggel ellátott. :R

(#81338) hcs57


hcs57
őstag

Kissé bizonytalan vagyok, de azért megkérdezem: a Lidlben most lehet kapni 0,5 kg-os csomagban Bio szemes kávét, valaki kóstolta már? Vélemény? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#81339) Lefty válasza hcs57 (#81338) üzenetére


Lefty
addikt

Nem erőltetném.

(#81340) sz.zs. válasza hcs57 (#81338) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az ilyen bio, meg fairtrade elnevezésű kávék még az amúgy jó márkákból is vacakok, nem hogy a Lidl-ös, amúgy is vacak kávéból...

kfjoco: sok jó kávét vele! :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#81341) CB válasza hcs57 (#81338) üzenetére


CB
senior tag

Nem érdemes megvenni. Se íze, se bűze kategória. Döglött az egész.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#81342) Szabász válasza SlayerSub (#81334) üzenetére


Szabász
csendes tag

Igen,a homorítottat próbáltam 12g-al és nem lett rossz a végeredmény. De a 9g-os IMS amihez a 41mm tamper kell nekem jobban bevált. Én is pont ma tesztelgettem ezt a homorított változatot.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#81343) yazoo1 válasza Csápájev (#81308) üzenetére


yazoo1
tag

Visszatertem én is az IMS után az eredeti nyomifokis szűrőre. És hát a crema elég gatya( habos) viszont UAZ a kávé máshogy viselkedik: az îze kiteljesedett! Más finom ízek is elő jöttek. Az elkészítésnél minden UAZ maradt: víz, kávé,őrlés, gramm, ml....

[ Szerkesztve ]

(#81344) Csápájev válasza yazoo1 (#81343) üzenetére


Csápájev
őstag

Én nyomásfokozó nélkül használom a szimplát :)

(#81345) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Az Árpád út és az M0 között ismertek olyan helyet, ahol ma kb. 6-ig tudok szemes kávét venni?
Vagy csak a Tamp and Pull/Badass maradnak? Náluk melyikpörkölőktől vannak kávék?

Köszi!

(#81346) hcs57 válasza Lefty (#81339) üzenetére


hcs57
őstag

Kóstoltad, vagy zsigerből utasítod el?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#81347) hcs57 válasza sz.zs. (#81340) üzenetére


hcs57
őstag

Kóstoltad is, vagy csak zsigerből utasítod el?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#81348) hcs57 válasza CB (#81341) üzenetére


hcs57
őstag

Kóstoltad is, vagy csupán zsigerből utasítod el?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#81349) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

előre is elnézést kérek, ha a kérdésemet már sokszor megválaszolták!

keresek olyan boltokat, pörkölőket, akik világos pörkölésű szemes kávét árulnak, viszont az ár sem szállt el túlságosan. Múlthéten kipróbáltam a beyond within-t, nagyon ízlik már az első főzet is (gedeo yirgacheffe). Viszont kicsit túlzónak érzem az árát.

Léteznek egyáltalán olyan helyek, akik friss világos pörkölésű kávét árulnak, de mondjuk 10k/kg alatti áron?

köszi,
dudi

szerk.: kifelejtettem: espresso géphez keresek, leginkább világos (hamburgi, bécsi). :R

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#81350) fragola.6035 válasza Nixon18 (#81345) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Itt a Holistik pörkölőben tudsz venni.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.