Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) hogyaza válasza Szabász (#81048) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Alessza. :K

(#81052) hogyaza


hogyaza
csendes tag

Elnézést az OFFért
Csak visszaolvastam pár évet...

ON.

(#81053) Szabász válasza yazoo1 (#81050) üzenetére


Szabász
csendes tag

Kávékalmárnál vettem, pontosan működik.

https://kavekalmar.unas.hu/SZALAGHOMERO

(#81054) Parci válasza Parci (#81030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, keserű ez a második reccses kolumbia, de perverz módon egész jó! :DDD

szemét tavaszi napsütés :DDD oldalról úgy világított, hogy szemre sokkal világosabbnak tűnt a kofi, a fülemben meg nem bíztam, hagyni akartam jól kirecsegni magát. a második reccs igazából már a hűtőtálcán jött, hát elég látványos volt, mint valami mexikói gengszerfilmben az esküvői rész, ropogtak a fegyverek.

forza italia!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81055) Nibiru


Nibiru
tag

Köszönöm srácok a hozzászólásokat a feltételezetten "döglődő szivattyú" kérdésében.

Ez nem egy tuning gép, csak egy mezei Delonghi EC156. Se szűkítés se háromjáratú se egyéb, a víztartálya pedig alsó szelepes, így a levegősödés kizárható, szivárgás pedig egy szál se. "Lefűrészelt csövű" karom (is) van, a csatornásodás abszolút nem volt jellemző és most sem mondanám vészesnek, de kétségtelenül többször fordul elő mióta a megváltozott körülményekhez próbálok igazodni, mivel ugye nem mindig produkálja az említett jelenséget.

Tanácsaitok alapján elsőre nekiállok citromsavazni és meglátom. Ha van benne vízkő akkor azok valami elugrálós darabkák lesznek a kazán aljában. Régen nem volt vízkőtlenítve, úgyhogy amúgy is esedékes volt már. Ha nem lesz változás, akkor jön Zotmund001 által javasolt áramfelvétel nézegetés.

(#81056) BlacKSouL válasza Nibiru (#81055) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem EC155 van. Nálam is csinálja néha, de én a következőkre tudtam nagyjából visszavezetni: túl finom őrlemény, túl egyenetlen őrlemény, "túl friss" kávé, vízkövesedés. Az őrlemény érzékenysége nyilván az alapvetően kis teljesítményű pumpa miatt befolyásol. A belassuló, hullámzóan működő, elhalkuló pumpa jelenséget (saját kézi darálóval őrölt kávéval) a bolti, egyeneletes finomságú őrleménnyel ki tudtam küszöbölni, magyarul ha gyengülésre, vízkövesedésre lehetne visszavezetni, akkor őrlemény változtatással nem "jönne vissza" a teljesítmény. Nem emlékszem milyen darálót használsz, de esetleg ezt az irányt is érdemes megvizsgálni. (Én pl. tudom, hogy a kézi őrlőm a szűk keresztmetszet, de nálam jelenleg túl kevés a kávéfogyasztás az őrlő beruházáshoz)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81057) Nibiru válasza Szabász (#81037) üzenetére


Nibiru
tag

Golyós fém gyorskötözőt ajánlok erre a célra. A műanyag hamar elérik és elveszti a tartását.

(#81058) SlayerSub válasza sz.zs. (#81008) üzenetére


SlayerSub
tag

Ha Október 28.-i pörkölésű akkor inkább hagyjam ott?

(#81059) Flashback válasza SoundON (#79492) üzenetére


Flashback
addikt

Erről az utazós szettről írnál kicsit bővebben?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#81060) Szabász válasza Nibiru (#81057) üzenetére


Szabász
csendes tag

Köszi!

(#81061) sz.zs. válasza SlayerSub (#81058) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt én már semmiképp sem hoznám el. A 2 hónapos pörivel is voltak gondjaim, nitrogén ide, vagy oda...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#81062) Nibiru válasza BlacKSouL (#81056) üzenetére


Nibiru
tag

Graef 702-esem van, az őrleménnyel semmi baj. Nem az őrlemény finomságának változtatására jön vissza a teljesítmény hanem csak úgy gondol egyet. Mivel egyre kevesebbet "gondol egyet" ezért a tömörítési erőn változtattam egy keveset igazodásképpen, de ez nem megoldás.Meglátom mi lesz a citromsavazás után.

(#81063) SoundON válasza Flashback (#81059) üzenetére


SoundON
tag

Ez az utazós szettem:
-Flair Espresso karos "manuál eszpresszógép"
https://www.flairespresso.com

-Naked nyomásmérő dugattyú
https://www.naked-portafilter.com/product/flair-piston-pressure-kit/

-Lido ET kéziőrlő
http://www.oehandgrinders.com/LIDO-E-T-_c_32.html

-Renkow mikró gázégő
https://www.rekrow.com.tw/en/product-225310/Elegance-Micro-Burner-RK4203.html

-Brewista Smart Scale II™ mérleg
https://www.mybrewista.com/products/brewista-smart-scale-2

valamint egy tárcsalehúzó mint főző állvány és egy modern kis rozsdamentes ibrik amibe pontosan passzol a Flair "munkahenger", amit elő kell melegíteni vagy gőzölni.
Ha a továbbiak is érdekelnek keresd Kávékalmárt
https://kavekalmar.unas.hu

(#81064) SteelCowboy


SteelCowboy
csendes tag

Most láttam, érkeztek Szegedre Szilviák. Néhány napja téma volt ez a V5. Itt is 169 990Ft, mint az akkor említett kávégépklinikás ár. És már csak 99 darab van :D
(Félreértés ne essék, nem vagyok fizetett reklámember vagy ilyesmi, csak porondon volt korábban, gondoltam megosztom Veletek).

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#81065) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok
Karba örlőssé akarom átalakítni a darálómat egy kínai cukrász tölcsérrel.
Tudtok abban segíteni,hogy hány mm-es lyuk legyen alul ahol kipereg a kávé ,hogy ne kelljen sokat kísérleteznem ,mert az eredeti 8mm-es biztos kicsi.
Köszi

(#81066) zolnagy válasza tcarina (#81065) üzenetére


zolnagy
őstag

A mazzer mini electronic gyári tölcsére 25 mm alul (mérőszalaggal mérve, nincs itthon a tolomérőm)

(#81067) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

korábbi kérdésemre - milyen vizet? - Norda és/vagy Vera volt a válasz. azóta keresem őket, de nem nagyon találok. ki hol szokta beszerezni?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#81068) yazoo1 válasza Szabász (#81053) üzenetére


yazoo1
tag

Köszönöm

(#81069) Tomi_Sci válasza hoffman_ (#81067) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Norda - GRoby
Vera - némelyik auchan, Kőbányaiban nem szoktam látni

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#81070) Rush77 válasza hoffman_ (#81067) üzenetére


Rush77
aktív tag

Vera némelyik Intersparban is szokott lenni.

(#81071) stereofan válasza hoffman_ (#81067) üzenetére


stereofan
tag

nestle vera - interspar

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#81072) stereofan válasza tcarina (#81065) üzenetére


stereofan
tag

van kartartód is? attól is függ a beállított magasság.
ha olyan a garat kialakítás/forma akkor a nyílás elhelyezése/pozícionálása is fontos lehet.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#81073) CB válasza hoffman_ (#81067) üzenetére


CB
senior tag

Vera - szombaton vettem a veszprémi interspárban.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#81074) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi mindenkinek a tippeket! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#81075) tcarina válasza stereofan (#81072) üzenetére


tcarina
csendes tag

A daráló egy rancilio md40-es.A kartartó is meg van ,de az már így nem hasznáható mert a függőleges tengely nem esik síkba.Azon gondolkodom,hogy ferdén (rézsútosan) kellene elvágnom,habár a mazzer gyári átalakítón egyenesen van vágva, szerintem kb 20mm a lyuk .A kar alá pedig kitalálok valamit amivel felemelem olyan magasságba ,hogy pont jó legyen a kávé bele szóródása a szűrőbe.

(#81076) petfoto válasza hoffman_ (#81067) üzenetére


petfoto
tag

Vera. Ma vettem Maglódon a madaras teszkóban. Igaz, elhoztam mindkettő flaskát...

Extra kérdés kezdőtől:
Ha a szűrő 58,7mm tolómérővel mérve (IMS dupla), akkor oda hány mm-es tamper való?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#81077) mdav88


mdav88
senior tag

Rozsdás GC belsőt mivel lehet újra rozsdamentesse tenni?

(#81078) 72lakiluk válasza petfoto (#81076) üzenetére


72lakiluk
tag

Enyém 58.5, de még egy tizedet elbír biztosan.

(#81079) petfoto válasza 72lakiluk (#81078) üzenetére


petfoto
tag

Én is ezen a méreten agyaltam..
És még hogy a méret nem lényeg 😁😁
Köszi az infót.

(#81080) 72lakiluk válasza petfoto (#81079) üzenetére


72lakiluk
tag

Ha kezdő vagy, mint én, akkor avx autó tamper a legjobb megoldás. Legalább az egyik fontos tényező állandó lesz.

(#81081) Toobee válasza Tomi_Sci (#81069) üzenetére


Toobee
veterán

Vera van mindig a Metroban is. Nordát meg tartanak az ilyen kínai mindenes boltok is sokszor, mert a nagykerből minden szir szart berendelnek.

https://barbieripnk.hu/

(#81082) soldier2 válasza 72lakiluk (#81080) üzenetére


soldier2
őstag

Autotampeért nem adnék pénzt, akkor inkább a palmtamp.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#81083) Bazsee71 válasza SoundON (#81063) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azt hiszem kell itthonra egy csapágylehúzó, zseniális! :D

(#81084) OPiiPO válasza SoundON (#81063) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez "csak" az utazós? milyen lehet az otthoni? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81085) sz.zs. válasza OPiiPO (#81084) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#81086) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok Kávérajongók!
Csodálattal olvasom, hogy miket "műveltek" a kávékészítés oltárán, gondoltam Hozzátok fordulnék a kérdésemmel. :) Párommal elhatároztuk, hogy megvennénk a közös életünk első darabját, egy remek kávéfőzőt. Mivel mindketten szeretjük a kávét, ezért nem mindegy számunkra a minősége a kávénak.
Nos az első választásunk a Szarvasi Mini Espresso volt, de mivel tönkrement a gyár, így nem lehet kapni már sehol sem. Nálunk itthon az van most is, de azért szeretnénk egy minőségi presszógépet, ami finom ízű és Crema-s kávét csinál, nem csak egy olyan fekete levet, amit a Szarvasi tud. :) Sokat nézegettük a neten, és a különböző műszaki áruházakban, hogy milyen gépeket lehet kapni. Igazából egyik sem tetszett nekünk, mert mind gagyinak tűnt az olcsó árfekvésben. Elmentünk a Kávétársasághoz megnézni a komolyabb gépeket, túl nagy keretünk mondjuk egyelőre nincs rá, így a [Delonghi Dedica] gépet próbáltuk ki.
A Srác nagyon készségesen és kedvesen segített nekünk, kétféle őrlési finomságú kávét mutatott nekünk, az őrlőt először durvábbra állította, aztán kicsit finomított rajta, és határozottan érezhető volt a különbség.
Egy ilyen [Őrlőt] használt.
A finomabbra őrölt kávé sokkal ízgazdagabb volt. Ha jól emlékszem fele Robusta és fele Arabica keverék volt, a fajtát sajnos nem jegyeztem meg, de ez mindegy is. Úgyhogy ez eléggé megfogott minket, így a Szarvasi kávé után. :DD Szóval bevettük a piros kapszulát, és megnéznénk milyen mély a nyúl ürege... :D
Mivel kezdők vagyunk, így még mindig tanácstalanok vagyunk, és a segítségeteket szeretnénk kérni, hogy eldöntsük, megéri-e megvennünk ezt a Delonghi Dedica-t vagy nem. Ismeritek ezt a gépet? Tudtok esetleg valami hibájáról, vagy valami miatt ellenjavallt?
Kb 60eFt-unk lenne most erre a célra, egy őrlőt is tervezek majd venni, de azt nem most, hanem egy kicsit később. Vagy esetleg nézzünk egy használt Gaggia Classic-ot? Ma néztem egy 2014-es modellt a Jófogáson, viszonylag olcsón, és mostanra el is tűnt a hírdetés. Gondolom egy szerencsés kávérajongóé lett. :)

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#81087) vicces1


vicces1
aktív tag

Melyik késtartó rugó kell a SJ-ba? Mert Expoly-nál két félét találtam.
1
2

Illetve, hogy 1db kellene, vagy akkor már cseréljem mind a hármat? Van jelentősége?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#81088) Csápájev válasza Gery0505 (#81086) üzenetére


Csápájev
őstag

60 ért egy régi Classic vagy egy Gaggia Baby, plusz egy graef cm 70 a jó választás.
Őrlő nélkül nincs jó kávé.
Összefoglalót olvasd el.
A "milyen kávéfőzőt vegyek 30 ezerig" részben reszletesebben le van írva a lényeg.
60 nagyon szűkös sajnos.

(#81089) #64275200 válasza mdav88 (#81077) üzenetére


#64275200
törölt tag

Próbálj meg egy kis felületen Domestos-t használni. Gyengébb mint a sav vagy rozsdamaró. Én azzal tisztítottam ki a gépet mikor hozzám került. Ja és a kávé által okozott elszíneződést a műanyagokról is simán eltünteti.

(#81090) Noroo válasza petfoto (#81076) üzenetére


Noroo
tag

Én is autamperen gondolkodtam, de palmtamp v2 lett belőle. Szűrő: IMS 12/18gr. Nem bántam meg. Tökéletesen illeszkedik, érzetre egy örök darab, és még a kávé sem tapad rá. Bár ez lehet a mosogatószeres tisztítás számlájára írható. :)

[ Szerkesztve ]

(#81091) PeterAgos válasza SoundON (#81063) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ha már utazó - sok évvel ezelőtt vettem ezt a pindurka, piezo-gyújtós, összecsukható égőfejet egy hegymászó boltban. Talán a márka alapján utána lehet keresni.

(#81092) bluesfan válasza soldier2 (#81082) üzenetére


bluesfan
tag

Hát ez is egy vélemény.
Nálam most épp egy tuning 58,6 mm-es, rozsdamentes talpú Casadio rugós üzemel. Mivel peremes, abszolút könnyű vele a kosár falára merőlegesre tolni a pogácsát, állandó a nyomóerő és még állítgatni sem kell. Csak próbából vettem, de a palmtamp most miatta pihen egy ideje.

(#81093) Parci válasza SoundON (#81063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi a konszenzus most a flairrel kapcsolatban? alkalmas eszpresszóra, meg bevált, azt írtad, de ezexerint picit hakkolni kell ezt is előmelegítéssel? mi a rutin?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81094) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

sz.zs. fórumtársnak köszönhetően egy feneketlen (aka ass-less) karral csapolok itthon, így rögtön be is igazolódott, amit nagyjából sejtettem: a lefolyásoknak kutya bajuk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81095) OPiiPO válasza Parci (#81094) üzenetére


OPiiPO
addikt

aka ass-less - thx. made my day :))

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81096) sz.zs. válasza Parci (#81094) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Két reccses kolumbiaival naná... majd az egy reccses megmutatja ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#81097) mdav88 válasza sz.zs. (#81096) üzenetére


mdav88
senior tag

Nalam a casmo mormora is ugy folyt le mint a kisangyal🤣

(#81098) SoundON válasza PeterAgos (#81091) üzenetére


SoundON
tag

Ez is szuper szett! Aki szereti a kotyogós kávét annak szuper!
Sajnos nekem a kotyi az kotyi, az nem eszpresszó :)
Én is néztem túraboltos "kemping gáz" megoldásokat, de nem találtam olyat aminek a gáz rózsája és a gáz fölé lógó lábak elég kicsik lettek volna egy 6-7cmes hasú ibrikhez.
Ráadásul ez a Renkow kis égő még durvább mint az otthoni gáztűzhely és a legfontosabb hogy újratölthető a minden dohányboltban kapható gázpalackkal mint egy öngyújtó :)

(#81099) Flashback válasza SoundON (#81063) üzenetére


Flashback
addikt

Huh köszi, jó kis szett fel is írtam :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#81100) SoundON válasza Parci (#81093) üzenetére


SoundON
tag

Azt nem tudom hogy mi a konszenzus... :)
Nálam szuperül működik és valódi eszpresszót ad!
A fejegység előmelegítését a használati útmutatóban is írják, de persze erre is van többféle megoldás, szokás.Van aki forró, 100C fokos vizet tölt bele és vár 1-2percet, majd megismétli ugyanezt, majd a harmadik menetben tölt és csapol. Ez szerintem akkor lehet jó ha vízforraló kannát tudunk használni, mert csak akkor van elegendő forróvízünk.
Nálam a következő a menet:
Ibrikbe betöltöm a kb 60ml vizet és felrakom a Renkow mini gáz alá míg forrni kezd. Ez 2perc.
Addig lemérem és leőrlöm a kávét.
A forrás pillanatában felrakom a fejegységet a pontosan illeszkedő ibrik tetejére és lazán ledugaszolom, hogy a gőz nagy része bent maradjon és pontosan 3percig "gőzölöm" a rozsdamentes fejet.
Közben megtöltöm a szűrőkosarat a leőrölt kávéval, tömörítek, majd a mérleget átteszem a Flair alá.
22C szobahőmérsékleten pontosan 3:00 perc gőzölés után lesz 87C fokos a fej, amit gyorsan leveszek és ráhúzok a kávéval már megtöltött szűrőkosárra, majd az ibrikből feltöltöm a fejegységet a jelzésig a forró vízzel (ami így találkozva a már 87C fokra melegített fejjel kb 92-93C fokos csapolási vizet eredményez)majd gyorsan ráteszem a nyomásmérős dugattyút a tetejére a további hővesztés elkerülése érdekében.
Mindezeket kb 5másodperc alatt :)
Ekkor a ledugózott fejegységet ráteszem a Flair vázra és már csapolok is :)

Ez a gőzöléses előmelegítés
[kép]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.