Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74301) Bazsee71 válasza M3aN (#74299) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én sem az ízesítettről beszéltem, az egy külön kaszt, büntetni lehet vele. Illetve kávégépet legyikolni egy életre.

[ Szerkesztve ]

(#74302) And06 válasza Csápájev (#74293) üzenetére


And06
aktív tag

kávézóban ittuk, oatly

[ Szerkesztve ]

(#74304) tttttt2


tttttt2
csendes tag

Köszönettel a korábbi, alumíniumkioldódásra vonatkozó tesztek készítőinek egy kis ráadás.
Érdekesség, hogy közvetlenül a kávéfőző tisztítása után a kioldódás mindig sokkal nagyobb,
majd újabb és újabb lefőzések az ötödik körig az alumínium kioldódása folyamatosan csökken.

[L]https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5388725/

Némi nyelvtöréssel, magyarul - google-fordítóval
[L]https://translate.google.hu/translate?sl=en&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.ncbi.nlm.nih.gov%2Fpmc%2Farticles%2FPMC5388725%2F&edit-text=&act=url

[ Szerkesztve ]

(#74305) vTamas35


vTamas35
csendes tag

Sziasztok. Rákaptam délutánonként a filterre, lenne pár kérdés a gurukhoz ;)
Pesti pörkölőktől mit érdemes kipróbálni (eddig PY filter Yirgája ment)?
Arányokat ilyen 1:15 körül lőttem be, 3 perc lefolyással, kinek mi jött be legjobban?
Csináltam egy gyors videót is lehet szétszedni... :DDD
Ja és a víz mezei Norda.

O1G

(#74306) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Automata kávéfőzőből van vállalható/ajánlható Saeco/Gaggia vonalon 180 és 250 között? Újat szeretnék. Esetleg van valami amire figyelnem kell gép vásárláskor technikai vonalon?

(#74307) sz.zs. válasza Bornie127 (#74306) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Itt szinte senki sem automatázik, kávékorzó automatás topikban próbálkozz szerintem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#74308) Bornie127 válasza sz.zs. (#74307) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm.

(#74309) M3aN


M3aN
senior tag

Bocsi az off miatt, de az érintett fórum halott:
Szokott valaki teázni a kávé mellett? :) Ahhoz ismertek minőségi beszerzési forrást? Szálas teára gondolok, amit french press-ben elkészíthetek.

(#74310) Csápájev válasza M3aN (#74309) üzenetére


Csápájev
őstag

Zhao zhou
Keress rá.
A teasok "betegebbek"meg a kavesoknal is. :))

[ Szerkesztve ]

(#74311) qvik27 válasza M3aN (#74309) üzenetére


qvik27
tag

daarjeeling teahaz, teahaz a potala palotahoz

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#74312) Bazsee71 válasza M3aN (#74309) üzenetére


Bazsee71
őstag

(#74313) kk831228 válasza M3aN (#74309) üzenetére


kk831228
addikt

ebay: Dragon tea house... 👌 de van rendes oldala is...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74314) kk831228


kk831228
addikt

Megvolt Füreden a Pazar kávézó látogatás...

Kávé finom, technika megvan.

Viszont a szerevezettség elég vicc...Voltak vagy 6 - an, és ahhoz képest semmivel nem haladtak... Szőke csajszi csinált mindent, kv, rendelés, felvétel stb... mellette 4 - en kb csak pörögtek, de mint ha semmit nem csináltak volna, vicc.... :( Párom szállodában dolgozik egyből mondta, hogy ezt nem így kellene... 😬. Mindeneki csinál mindet, de mégse halad... :B 6 embernek normális szervezettség mellett duppla ennyi asztalt is ki kellene tudni szolgálni...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74315) Parci válasza kk831228 (#74314) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, amint picit többet voltak, amikor mi voltunk, ugyanígy beálltak, valami 20 percet vártunk a kávéra, ha nem többet. cserébe jó volt, és a friss csokis croissant is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74316) kk831228 válasza Parci (#74315) üzenetére


kk831228
addikt

most vasárnap reggel voltak azert sokan...

Az biztos hogy minden finom, és a kávé /tea is jó volt, arra nincs panasz... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74317) KVfun


KVfun
csendes tag

Sziasztok!

Az ims 12/18g h24.5 szűrőbe kb mennyi kávé fér bele klasszik típusból?

[ Szerkesztve ]

(#74318) mentic18


mentic18
tag

Sziasztok!
Gaggia style-t vagy hasonló árkategóriában lévő kávéfőzőt szeretnék venni.
Láttam DeLonghi-t is, az kb 45-50 ezer forint körül van. Melyik lenne a jobb választás? Én a DeLonghi felé hajlok. KÖszi.

Samsung Galaxy A53 5G

(#74319) sz.zs. válasza KVfun (#74317) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ami nekem bejött: ahhoz, hogy ne legyen túltöltve, GC esetén kb. 16-17 g, világosabb pörkölésből 17-18 g. A tömörített pogácsa teteje 12-13 mm-re legyen a szűrő tetejétől.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#74320) Libretom válasza sz.zs. (#74319) üzenetére


Libretom
aktív tag

Gondolom, hogy a 16-17 gramm őrlemény, (illetve a 36 gramm lefolyt kávé), illetve 12-14 mm-es peremtávolság speciálisan GC adatok. (Írod is..), azaz 58 mm-es szűrőre vonatkoznak. Az érdekelne, hogy 53 mm-es szűrő esetén a tömeg (pogácsa és kifolyt kv) csökkentendő, csökkenthető-e a jó eredményhez? Könnyen lehet, hogy 16-17 gramm esetén kb. a pogácsához érhet a fej, de legalábbis közvetlenül fölötte van.... Csapolás után nálam elég sok zacc jön le a felső szűrőről, akár kétszeri átöblítésnél is.

(#74321) adp válasza M3aN (#74309) üzenetére


adp
őstag

bp-n filteryben lehet kapni teat es cuccokat hozza

(#74322) sz.zs. válasza Libretom (#74320) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, ezek GC-re vonatkoznak... ebben sajnos nem tudok segíteni, mert nincs tapasztalatom, butaságot meg nem akarok írni. Elvileg úgy kell kijátszani a mennyiséget, hogy épp csak hozzáérjen a megdagadt őrlemény (zacc), tehát éppen hogy látszódjon a felsőszűrő csavarjának a lenyomata, különben könnyen csatornásodhat.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#74323) Libretom válasza sz.zs. (#74322) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nyilván kísérleteni fogok ezzel. Ami a szűrő méretet illeti, a mélység is lényeges persze, nem csak az átmérő.. erre az előbb nem gondoltam, pedig hát eléggé nyilvánvaló. :)

(#74324) KVfun válasza sz.zs. (#74319) üzenetére


KVfun
csendes tag

Köszi.

(#74325) CB


CB
senior tag

Néhány hete nem használtam a kávéfőzőm, de ma reggel egy ilyet sikerült készíteni a fagyasztóból kivett kávéból. Nem tudom, hogy az üvegben Paksi kávé, vagy Pécsi kávé kávéja volt, mert nem cimkéztem fel az üveget. :(((
Nagyon finom volt az utóbbi időben ivott senseo kávék után.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#74326) nLali válasza CB (#74325) üzenetére


nLali
senior tag

Paksi kávé? Valaki pörköl kávét pakson? Jó lenne, mert a nevezett városban élek.

(#74327) beleriand72 válasza nLali (#74326) üzenetére


beleriand72
tag

Az Umami-t szerintem nem itt pörkölik, csak itt is lehet inni, venni a Paksi Kávé-ban. Most már elég sok fajta van belőle. Amúgy a kávéjukkal már Szegeden is találkoztam, mondtuk, hogy Paksról jöttünk, ők pedig mondták, hogy ez a kávé szegről-végről onnan származik (talán az A2 volt az a hely).

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#74328) CB válasza beleriand72 (#74327) üzenetére


CB
senior tag

A Paksi kávés fiatalember pörköli a kávézó fölötti helyiségben. Legutóbb megmutatta a szentélyt.

Ja, és én is pakson tengetem napjaim.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#74329) nLali válasza CB (#74328) üzenetére


nLali
senior tag

Építők útján a Mitler üzletházban?

(#74330) gtr313 válasza CB (#74325) üzenetére


gtr313
csendes tag

Kinézetre ínycsiklandó, az biztos

(#74331) CB válasza nLali (#74329) üzenetére


CB
senior tag

Igen ott. Alul kávézó, fent pörkölő.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#74332) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Van egy GC főzöm még a régi szériából.
Mostanában olyan "erőtlennek" tűnik. Mi okozhatja ezt?
Válaszokat előre köszönöm.

(#74333) Deer76


Deer76
aktív tag

Van egy 4 személyes rozsdamentes acél Bialetti Kitty kotyogóm. Ha ebben főzöm a kávét, híg lesz (szemben az alumínium főzőkkel (beleértve a Brikkát is)). Máshogy kell benne kávé főzni? Itt is melegítem a vizet, majd utána teszem be az őrleményt (nem tömörítve) és főzöm le.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#74334) adp válasza CB (#74325) üzenetére


adp
őstag

senseo utan kb. barmi jol tud esni :D

[ Szerkesztve ]

(#74335) soldier2 válasza Zaji (#74332) üzenetére


soldier2
őstag

Vízkőmentesítés mikor volt?
Mit értesz erőtlen alatt?
Vízkőmentesítés, terszonetes vakszűrőzés ha nem segít, és nincs gépészeti tapasztalatod attól tartok nem úszod meg a szerelőt

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#74336) bl4ze


bl4ze
veterán

Ese pod-ot keresek, ha van vkinek eladó légyszi profi.
Illetve a legjobb áru pod is érdekel... Thx 😎

.:. bl4ze .:.

(#74337) nLali válasza bl4ze (#74336) üzenetére


nLali
senior tag

Szervusz.
Ezt én árulom.

(#74338) bl4ze válasza bl4ze (#74336) üzenetére


bl4ze
veterán

Pod-ot keresek, nem gépet!!! Köszi ☺️

.:. bl4ze .:.

(#74339) nLali válasza bl4ze (#74338) üzenetére


nLali
senior tag

Egy próbát megért.
Fehérváron a MediaMarktban találtam ilyet.
Doboza szerint elég friss, márciusi..
Több gépben is próbáltam, mindenhol "semilyen" lett. Egyáltalán nem savas, viszont elég világos. Kicsit világos a crema. Én a kicsit keserűbb kávékat szeretem, de elmegy ez is.
A másik, amit mégegyszer megvennék az ez.
Szerintem ezek sötétebb pörkölésűek. Elsőnél olcsóbb is. Szívesen adok egyet mindegyikből, ha szeretnéd kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#74340) bl4ze válasza nLali (#74339) üzenetére


bl4ze
veterán

Ja a Vergnano lehet elég hőigényes.

A másik podot nem ismerem, ahogy nézem az kb 60 forint per darab
Köszönöm a felajánlást.

.:. bl4ze .:.

(#74341) nLali válasza bl4ze (#74340) üzenetére


nLali
senior tag

Ja a Vergnano lehet elég hőigényes.
Kössz a tippet. Megpróbálom magasabb hőfokon.
Igen, a másik tényleg olcsó. Szerencsére nem egyenesen arányos a minőséggel. Nyílván van sokkal jobb, de bőven jó kávéfőzés előtti kávénak, ébredés után. :DD

(#74342) Zaji válasza soldier2 (#74335) üzenetére


Zaji
őstag

Mostanában nem volt vízkőmentesítés. Ennek utána olvasok itt.
Arra értem ezt az erőtlenséget, hogy azonos őrlésű finomságú és mennyiségű kávét lassabban főz át, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#74343) handrash válasza mentic18 (#74318) üzenetére


handrash
őstag

Itt nem igazán ajánljuk egyiket se, inkább használtan egy régebbi kiadású gaggiát. Fusd át az összefoglalót!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#74344) bl4ze válasza nLali (#74341) üzenetére


bl4ze
veterán

A másik teljesen jó ár. De 1-1 pod miatt nem mozgatnálak kóstolni ☺️

.:. bl4ze .:.

(#74345) nLali válasza bl4ze (#74338) üzenetére


nLali
senior tag

POD tippeket én is szívesen vennék. Kisebbik Gaggia szűrőbe pont passzol az ESE pod. Szárazon nem látszik, de a felépült nyomás beleigazítja. Így reggel, amíg alszik a család, nem kell őrölni.

(#74346) nLali válasza CB (#74331) üzenetére


nLali
senior tag

Egy rendezvényre kivonultak ma. Ittam egy Doppiót pici tejjel. Elsőre meglepődtem, mert a crema savas volt. Az nem a kedvencem. Viszont alatta semmi savasság, csak a finom kávé. Néha meglepődök, hogy a világosabb pörkölések milyen finomak tudnak lenni.

(#74347) bl4ze válasza nLali (#74345) üzenetére


bl4ze
veterán

Molinari podok jók voltak, de nem olcsó.
Musetti is jó, Danetti is sokféle podot árul.

.:. bl4ze .:.

(#74348) soldier2 válasza Zaji (#74342) üzenetére


soldier2
őstag

Az azonos őrlést hogy érted? A meleg, magasabb vagy alacsonyabb páratartalom miatt simán lehet, hogy a gépnek kutya baja, és a darálón kell állítani durvább fokozat irányába kicsit. Ha a lefolyásról tudsz egy videót feltenni valahova az sokat segít. Milyen gép, milyen daráló, milyen kávé (csak hogy a legfontosabbat is megkérdezzem)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#74349) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Sziasztok!Szeretnék otthonra egy normális kávégépet,a topicot visszaolvasgatva egy Lelit Anna szimpi lenne.Hol lehet jó áron beszerezni?Használt is érdekelne.Ajánlott a modell vagy van valami jobb alternatíva ilyesmi árban?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#74350) qvik27 válasza *Mukeey* (#74349) üzenetére


qvik27
tag

Sztem ezt érdemes elolvasni:
[link]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.