Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) BBéci válasza gyurczy (#37848) üzenetére


BBéci
titán

Valami egészen extra alkalmi vételt kellene kifogni, mert szinte kizárt, hogy vegyek hozzá frontokat és centert. Csak azért került képbe, mert rájöttem, nekem a di/bipól sokkal jobban tetszik, mint a direktsugárzó.
A Quadral háttérsugárzói (Phase) a hátlapjukra kaptak egy magassugárzót, ami könyvespolcra/ba helyezve szart sem ér.

(#37849) Toobee
Kialakítását tekintve az SR 800 sokkal jobban passzolna a könyvespolcomra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37852) bajnokpityu válasza BBéci (#37850) üzenetére


bajnokpityu
félisten

párban? :D

509et láttam pár hónapja 1körül németeknél. De a régi Pi sorozat is hasonlóan bukja árát,mint a régi Focalok, szóval van remény. Vagy haver T+A TML160asa is bőven milla fölött volt új korában,most meg 200alatt mennek.
Azt mondjuk nem tudom,hogy az időt, és a teknológia fejlődését a hangminőség javítására, vagy a gyártási költségek csökkentésére fordították.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37853) BBéci válasza bajnokpityu (#37852) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen párban annyi az ára. Nem néztem utána, mennyiért lehet máshol hozzájutni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37854) bajnokpityu válasza BBéci (#37853) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kint csak picit olcsóbb újonnan. De mivel hifit újonnan ember maximum szerelemből vesz, és végig használt árakról beszéltünk, használtan láttam annyiért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37855) BBéci válasza bajnokpityu (#37854) üzenetére


BBéci
titán

507 jöhetne, mert ahhoz gyártanak centert is. Az 509 irdatlan nagy lenne a nappalimba, még az 507 is necces.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37856) muzsikpeti válasza BBéci (#37851) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/50859-jm-lab-cobalt-sr800-s-classic/

(#37857) gyurczy válasza BBéci (#37855) üzenetére


gyurczy
őstag

Mekkora szoba kéne neki?

(#37858) BBéci válasza muzsikpeti (#37856) üzenetére


BBéci
titán

Az nem bipól, nem vagyok vele előrébb egy centivel sem. :(

(#37857) gyurczy
22 nm a nappalim, az ELAC FS 249 BE még éppen passzolt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37859) gyurczy válasza BBéci (#37858) üzenetére


gyurczy
őstag

Az oké, de mennyi lenne az ideális egy ilyen méretű hangszórónak? 40-50 m2?

(#37860) bajnokpityu válasza gyurczy (#37859) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem 30-40. no,nálam 40+on megy a 247. és a BEnek több a mélye-magasa.
plusz én még be is dugózom a reflexnyílást.

Ugyanakkor nálam a kábelen múlt a megoldás, én nem érzem kevésnek. De ilyesmi kábel nélkül simán kéne a 249 BE - mély mennyiségét tekintve. Szerencsére nem alkudtam meg :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37861) AtHoS


AtHoS
nagyúr

JBL E100, E30, EC35 szett megér 200k-t? Illetőleg megfelelő lehet Onkyo TX-NR807 mellé?

read-only mode on the forum

(#37862) Tamoo válasza AtHoS (#37861) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az Onkyo bőven túlmutat rajta, az E nem egy komoly széria. ES-t érdemesebb nézni.
De az E100 egyébként jó nagy dög. Mekkora szobába raknád? Biztos kell ekkora doboz?

(#37863) AtHoS válasza Tamoo (#37862) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem biztos, hogy kell :B 6x4 -es szobába kerülne, ami azért nem túl nagyocska

200k már erősen felső határ, amit rá tudnék szánni, de laikusként nem láttam ilyen magasságban értelmes szettet apróban. Esetleg SimonYana-val kellene kicsit birkózni Dali 6-tal kapcsolatban 5.0-ra, ha külön eladná ilyen árban

read-only mode on the forum

(#37864) Tamoo válasza AtHoS (#37863) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

C6 5.0-ának 160e a reális ára jelenleg. A szub is eladható külön minden gond nélkül. Előbb vagy utóbb majd csak beadja a derekát. :D csak ki kell várni.
A JBL szettet felejtsd el szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37865) z123456789


z123456789
addikt

Ne haragudjatok, hogy ide írom, de már vagy 4x megkérdeztem a hm beárazásban, hogy az infinity kappa 400 centere mennyit érne.Nem kapok rá rohadtul választ.Valaki meg tudná nekem mondani hogy mennyit érne?
Ennyit tudok:
Infinity Kappa 400, nagyon ritka hangfal itt magyar országon, megközelítőleg 250-300ezer forintot ér a pár.
Beárazós géza erre adott választ, aztán megakadt.

Ez még mindig az amit a fönököm kínál eladásra, de szerintem fogalma sincs, mennyit érhet.Ès erösen gondolkozom rajta, hogy ha lesz rá keretem, és tetszik a hangja, rárepülök.500 eurót mondott a párra, de hajlandó lenne szerintem a centertöl is megvállni.(Már csak azért említem a centert, mert Béci mondta, hogy a centere nélkül nem ér semmit az a páros)

Bocs az offért megint, és köszi!

(#37866) BBéci válasza bajnokpityu (#37860) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő - 247 BE és 249 BE - két hónapig volt nálam és az ára miatt a kisebbet választanám, semmilyen szempontból nem éreztem kevésnek. De ha az nem szempont, inkább a bátyját. Ha már homár, legyen kövér!
Az 507 még nagyobb testű jószág, remélem hamarosan közelebbi ismeretséget kötünk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37867) Dorian válasza z123456789 (#37865) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudod kiguglizni az eredeti árát? ha megvan vedd az 50-60%-át, az jó ár érte.
Sztem korábban már írtam is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37868) BBéci válasza z123456789 (#37865) üzenetére


BBéci
titán

A centerek ára általában a frontok darabjának 60-80 %-a. Esetedben kb. 160-180 euró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37869) z123456789 válasza Dorian (#37867) üzenetére


z123456789
addikt

(#37867) Dorian
Igaz, írtad, de gondoltam egy konkrétabb árat hátha kapok.Bocs!
Amúgy nem találok center árat sehol.

(#37868) BBéci
Èrtem!Köszönöm!

(#37870) DjKoxi válasza z123456789 (#37869) üzenetére


DjKoxi
senior tag

(#37871) z123456789 válasza DjKoxi (#37870) üzenetére


z123456789
addikt

Na jól van ezt meg hogy találtad? :))
Ja tudom google.Köszönöm!

(#37872) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Monitor Audio RS sorozatnak az RX a frissített családja?

(#37873) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok tudna nekem abban valaki segíteni? Ha bármilyen hanganyagot hallgatok a Onkyo 548 Erősítőmmel, ha a hangfal beállításoknál kikapcsolom a mélynyomót (off) akkor alacsony hangerőn is erős mellékzaj (sistergés) szűrődik ki a front hangsugárzókból. Ha (on) bekapcsolom, de a frontokat large-on hagyom akkor ilyen probléma nincs. Vajon mitől lehet ez?

(#37874) Poplacsek válasza Tamoo (#37872) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Igen. :K

(#37875) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Nem teljesen idevágó kérdés, de itt vannak a tudorok, ezért bátorkodom itt megkérdezni.

Adott egy Canton hangfalpár.Van egy Logitech Z2300-as 2.1-es hangfalrendszerem a házimozi mellett és elgondolkoztam, hogy a satelite-eket lehetne-e ill. érdemes-e cserélni egy ilyen komolyabb hangfalpárra.

Mi ennek a módja? A Logitechben lévő erősítő vajon kihajtja-e a hangfalakat, vagy nem is stimmel hozzá "ellenállásilag", vagy bármilyen más módon?

A Dali Concept 1-es szériával szemeztem még picit.

Köszönöm a válaszokat!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37876) Sefter válasza Winne (#37875) üzenetére


Sefter
veterán

Nem érdemes...a pc-s hangszórókhoz való gyatra erősítő csak rontani tudna a normális hangfalakon...

Psn ID: sefter_hun

(#37877) Winne válasza Sefter (#37876) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha rontana rajta, akkor is jóval szebben szólna gondolom, mint a mostaniak. Nyilván nem 100k feletti árnál gondolkodom ezen, csak ha be tudom szerezni okosba. A 2.1-es mivoltát szeretném megtartani, mert a mély az szépen muzsikál. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37878) Sefter válasza Winne (#37877) üzenetére


Sefter
veterán

És megéri rákölteni azt a 30-40 ezret egy pc-s szettre...:F
Akkor miért nem adod el a logitech-et és veszel egy komolyabb 2.1-et? (JBL-nek vagy az Edifiernek is vannak jobb cuccai...)

Psn ID: sefter_hun

(#37879) #09634560 válasza Winne (#37875) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem a teljesitménnyel van baj hanem alapból a logitech erősitő enyhén szova nem képes csodákra. Szebben szólna de a végeredmény inkább kiábránditó lenne számodra, mint megnyugtató: részlettelen és elnagyolt lenne. Egy Edifier elé már javasolnám a Cantont.

(#37880) Winne válasza Sefter (#37878) üzenetére


Winne
nagyúr

Az igazi az lenne, ha lenne egy komolyabb (nekem már ez a Canton is bőven komoly) hangfalpár, ami már bőven elég mélyet ad és amit sztereóban egy sztereó erősítővel használnék, de ez egyben már tényleg sok pénz.

Ha szabályos lenne a szoba elrendezése, akkor semmi gond nem lenne, de sarokasztalom van, így a házimozi használata ugrott.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37881) XtremLor válasza Winne (#37875) üzenetére


XtremLor
őstag

A z5500 szatelliteket szoktak hasznalni ha javitani akarnak a minosegen, attol tobbet nem eri meg rakolteni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#37882) Tuto válasza Sefter (#37772) üzenetére


Tuto
tag

Szia!
Nálam van Dune és NAS is, mert nem akartam az 50eftos Dunét pörgetni NAS funkcióra, inkább vettem egy 15eftos NAST, és arra a célra tökéletesebb is. Jobban lehet menedzselni, stb.
Tudom még egy eszköz, de érdemes megosztani a funkcionalitást ebben az esetben, véleményem szerint.

(#37883) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok!
VAn egy HK AVR155 gépem amellyel majdnem mindenben meg vagyok elégedve, de egy dolog hiányzik a
stand by pass throuth.
Ez azt tudja, hogy ha hdmi el rá vagy kötve, de nem kapcsolod be a hmit mert pld este egy sorozatot néznél a médiaplayeredről, akkor a hmi kikapcsolt állapotba az egyik bemenetet alapból kiadja a hdmi outon, így a TVn tudod nézni és hallgatni a MPről lejátszottakat.
Elég ritkán kellhet, de én nekem pld pont ezért nincsen ráküldve a HDMIel a MP el a HMra, csak a hang optikával.
A gyártó úgy gondolta, hogy mindíg bekapcsolod a hmit ha nézel valamit pedig nem mindíg
Milyen típust ajánlotok, amely feljebb lépést jelentene (és tudja)?
Esetleg akit csere értékegyeztetéssel érdekel az is jelentkezhet (persze privátba, ne a topicot szemeteljük tele)

(#37884) reggi válasza Tuto (#37883) üzenetére


reggi
aktív tag

Nekem a denon 1912 ugy tudja ezt, ha bekapcsolva megy a forras
es kikapcsolom az erisitot, akkor atengedi.

(#37885) cekkk válasza Tuto (#37883) üzenetére


cekkk
veterán

De számolj a megnövekedett fogyasztással ami úgy tudom olyan 30-35W :K

(#37886) Parson válasza cekkk (#37885) üzenetére


Parson
addikt

Onkyo egyszerűen oldotta meg... ha kell bekapcsolod ezt az opciót, ha nem, akkor kikapcsolod. Sanyi.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37887) cekkk válasza Parson (#37886) üzenetére


cekkk
veterán

Mindenhol így van nem csak onkyonál, viszont ha bekapcsolod a készenléti 1W vagy lehet kevesebb is van az, abból lesz 30-35 ;)

(#37888) Parson válasza cekkk (#37887) üzenetére


Parson
addikt

Kit érdekel... azért irtam, hogy akinek nem kell, az kikapcsolja... és örül a megtakaritott 35 W fogyasztásnak.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37889) cekkk válasza Parson (#37888) üzenetére


cekkk
veterán

Mi az, hogy kit érdekel? :U Neked éppen mi bajod van? Igen is érdekelheti az ember, mert mondjuk azt gondolja, hogy ezzel nem nő a fogyasztása, mert ezt elfelejtik leírni a hirdetésekben.

(#37890) Parson válasza cekkk (#37889) üzenetére


Parson
addikt

Ok, félreérthetően irtam... úgy értem akit 35 watt izgat egy ilyen rendszernél, az már elég ellentmondásosnak tűnik. De mint irtam, ott van a kikapsolás lehetősége... És előre is lehet ám tájékozódni a leirásokban - nálam pontosan benne van hogy 0,3-ról 31 W-ra ugrik, de csak ha a TV is be van kapcsolva és fogadja a jelet. Amúgy sok helyen nem megoldott ez az opció, pl H/K-val kapcsolatban is irják itt ott, hogy hiányzik.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37891) bajnokpityu válasza cekkk (#37887) üzenetére


bajnokpityu
félisten

viszont úgy vettük észre,h melegíteni sem kell sokat az erőlködőt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37892) cekkk válasza Parson (#37890) üzenetére


cekkk
veterán

Mi ebben az ellentmondás az évi 10-12 ezer alsó hangon, azért az nem kevés pénz szerintem, főleg ha napi 1 vagy 2 sorozatot néz meg így az ember. Itt most nem arról beszélek, hogy megy a rendszer pár órát max fogyasztással a filmezés közben. Használatiban igen, de egy leírásban nem láttam még, már mint honlapokon ahol ezeket árulják.

(#37891) bajnokpityu
És filmeknél van jelentősége(gondolom zenénél van)? Mert én ha megnézek egymás után mondjuk két filmet nem veszem észre, hogy attól, hogy bemelegedett jobban szólna. Na most eltudom képzelni, hogy egy millió feletti vagy annál drágább rendszernél érezhető de nálam nem :B

[ Szerkesztve ]

(#37893) Winne válasza #09634560 (#37879) üzenetére


Winne
nagyúr

Értem. Edifierből melyik széria az ajánlott?

@(#37881) XtremLor: azt vajon árul valaki külön? Nekem volt "szerencsém" ahhoz is, hát nem estem hanyatt ott sem mondjuk. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37894) Parson válasza cekkk (#37892) üzenetére


Parson
addikt

Napi 8 órás TV nézésnél 4500 forint többlet évente... konkrét adatokkal számoltam. Nekem ennyit megér. Amúgy se megy ennyit a TV, tehát még ennél is kevesebb.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37895) bajnokpityu válasza cekkk (#37892) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igazából nem figyeltem sosem a melegedésre, nem kezdtem keresni sosem, ami vagy van, vagy nincs.

Nálam eleve mindig be van kapcsolva a denon, mozierősítőnél még nem vettem észre itthon, hogy sokat számítana. Doriannak azonos évjáratból eggyel nagyobb denonja van, neki számit a melegedés, és nála ki van kapcsolva.

Pár hete nálam a preout a sztereora van kötve, így kerültem a kábelkötögetést.
Sajnos én a sztereom miatt veszek észre melegési diffit,de erről a denonocska nem tehet. Ezt viszont filmeknél is észrevenni.... Fél évig nem vettem észre,h másképp szólna hidegen/melegen, most, hogy kezd bejáródni néhány kábelem, és megjött a felbontásuk, 2-3 hete vettem észre, hogy kutya rugja meg, van különbség, és azóta zavar. Egyáltalán nem örülök a dolognak, és egyelőre nem kárpótol, amit kaptam cserébe.

XT:mi lett az aura koaxoddal? visszaküldted? RCA v BNC?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37896) BBéci válasza cekkk (#37892) üzenetére


BBéci
titán

A Denon AVR-1912 egyik újítása volt a plusz pici kapcsolóüzemű táp a HDMI jel átengedés számára, amivel jelentős áramfogyasztást spóroltak meg. Pontosan nem emlékszem, de olyankor valami 5-6 W körüli a készenléti teljesítményfelvétele.

(#37893) Winne
Hagyd a csudába az Edifiereket! Az a Canton, amit kinéztél, remek választás, csak tisztességes erősítővel kell meghajtani, nem azzal a limlommal, ami a Logi mélynyomójában tanyázik. Ha meghallod muzsikálni, nem fogod hiányolni a mélyládát. Az is fontos, hogy jó állványt tegyél alájuk!
Az viszont nem jó ötlet, hogy a sarok lesz a középpontjuk, el kellene különíteni a PC-t és a zenehallgatás helyét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37897) cekkk válasza Parson (#37894) üzenetére


cekkk
veterán

És az hogy jön ki neked? :U Mert akkor is napi 16*31W=496W *30 nappal=
14880*12=178560/1000=178KW*50forinttal az 8900 forint :U

(#37896) BBéci
Az már elfogadható. :K Többi is márka is tudja?

[ Szerkesztve ]

(#37898) bajnokpityu válasza cekkk (#37897) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valami nem stimmel. Ha ennyit enne az erősítő HDMi átengedése miatt, akkor a fagyasztónk,hűtőnk, az összesen kb 400Wot zabáló A osztályúm, TVm világitás nem enne semmit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37899) cekkk válasza bajnokpityu (#37898) üzenetére


cekkk
veterán

De ez évi 8900 ha ezt nézed ez havi 741 forint szerintem teljesen reális.

(#37900) BBéci válasza cekkk (#37897) üzenetére


BBéci
titán

Napi 8 órás tévénézésről volt szó, nem 16-ról, tehát a fele, 4450 Ft az éves többlet! De azt is kétlem, hogy valaki annyit filmet nézzen a médialejátszójáról.

Nem foglalkoztam a többi erősítő áramfogyasztásával, a 1912 bemutatásakor ezt kiemelték, azért tudok róla.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.