Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) BBéci válasza privacy99 (#37200) üzenetére


BBéci
titán

A garancialevélen felsorolt szervizek valamelyikébe vidd, ne a boltba!
Miért nem kértél számlát? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37202) TVMaci


TVMaci
tag

Három hétig bírtam ki a kácsás kábelekkel, már nem bírok magammal és próbálgatnék.
Az AVX-es Excalibur féle kábelek felé venném az irányt. Jó az irány?

(#37203) privacy99 válasza BBéci (#37201) üzenetére


privacy99
senior tag

Mert így valamennyivel olcsóbban odaadták. Egyébként már csak nevetni tudok, vadi újan a két frontom már a szervízben kezdte, mert kb. ugyanígy recsegtek, mindkettő, pedig két teljesen külön doboz, közük nem volt egymáshoz. Hangszórókat cseréltek, azóta tökéletes. Az egyik háttérsugárzómnak a magasa be van nyomva, pedig raktárból kihozott, dobozosak voltak mind. Most meg a mély..ez a szett..

Majd leírom mindig, hogy hol vásároltam mert úgyis elhozom a selejteket, aztán csak a jók maradnak a következőknek. :D

[ Szerkesztve ]

(#37204) putyu10 válasza privacy99 (#37203) üzenetére


putyu10
aktív tag

Azért ennek a bal szériának elég kicsi az esélye? Elég furcsa! Esetleg egy visszavitt vagy demózót készlet? Vannak ügyes boltosok is.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37205) privacy99 válasza putyu10 (#37204) üzenetére


privacy99
senior tag

Jó kérdés, tökéletesen be volt csomagolva, persze újra lehet csomagolni. De nem tudom.. A netdepo-nál vettem Mordaunt-Short mélyet, az meg zörgött, kicserélték egy másikra, az is zörgött.. Aztán megbeszéltük, hogy megkapom olcsóbban ezt a subot hogy ne legyek velük elégedetlen. Az erősítő meg a center a joker a szettben, velük még nem volt gond.

A szett az Electro World-ben lett véve.

De hogy ezzel nekem szervízbe kell járni, és alig van olyan része ami nem volt szervízben ez nevetséges..Semmi mással nem vagyok balszerencsés, csak ezzel..

[ Szerkesztve ]

(#37206) cintula187 válasza Parson (#37199) üzenetére


cintula187
addikt

Felállsz, odamész, átdugod :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37207) Dorian válasza privacy99 (#37205) üzenetére


Dorian
félisten

Legközelebb nem mutyiban kell vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37208) Parson válasza cintula187 (#37206) üzenetére


Parson
addikt

Ahhoz én már lusta vagyok... főleg éjjel. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37209) privacy99 válasza Dorian (#37207) üzenetére


privacy99
senior tag

Az mi? Egyébként szerintem csak simán nem sz*rokat kell gyártani/eladni ennyi pénzért.

(#37210) Dorian válasza privacy99 (#37209) üzenetére


Dorian
félisten

A számlanélkülolcsóbban. Így még a garanciát sem feltétlenül tudod érvényesíteni, mert a garanciajegy számlával együtt érvényes.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37211) cintula187 válasza Dorian (#37207) üzenetére


cintula187
addikt

Ez miért mutyi? Netdeponál eszerint bevett szokás hogy szla nincs csak garilevél. Féláfával. Emlékeztek pár hete volt a avx en az eladó DAC os NAD356. Totel javította így is.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37212) Dorian válasza cintula187 (#37211) üzenetére


Dorian
félisten

Nem gondolom, hogy különösebben magyarázni kéne, hogy a "számla nélkül féláfával" "mert bevett szokás" miért mutyi... Ha így is javítja a szerviz, az mázli, de elvárni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37213) putyu10 válasza cintula187 (#37211) üzenetére


putyu10
aktív tag

Óvatosan az agarakkal, nekem a Totel nem állt neki addig amíg a számla náluk nem landolt! először csak a garilevelet küldtem fel mert a számla benne volt a könyvelésemben.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37214) cintula187 válasza Dorian (#37212) üzenetére


cintula187
addikt

Elvárni nem de működik náluk. :D Persze nem árt vigyázni evvel.Pláne no para ha a garilevélen rajta van, hogy szla nélkül is érvényes.

putyu: voltam náluk és mondták hogy elég nekik a garilevél is. Ez NAD volt konkrétan.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37215) dunkel válasza Dorian (#37212) üzenetére


dunkel
őstag

Forrás NFH
A gyakorlatban az alábbi jellemző fogyasztói megtévesztések fordulnak elő a leggyakrabban.
14. Jótállási igény érvényesítése kizárólag a számla/blokk ellenében lehetséges

Lévén, nem csak és kizárólag a számla/blokk felmutatásával bizonyítható, hogy a terméket a fogyasztó az adott forgalmazótól vásárolta, úgy amennyiben a jótállási jegyen szereplő adatokból megállapítható az eladó fél személye, és a fogyasztó ennél jelenti be igényét, úgy jogellenes egy ilyen kikötés.

Vagyis elég az egyik a garancia érvényesítéséhez. Azt megnézném, hogy a cég letagadja a garanciát mert nem adtak ki róla számlát.

Ugyanitt le van írva, hogy garanciális problémák esetén is köteles a forgalmazó eljárni, ha te azt úgy akarod. Nem vagy köteles a szervízbe szállítani. Ez működik, volt már ilyen tapasztalatom.

(#37216) putyu10 Veled nem jártak el jogszabálynak megfelelően: reklamálhattál volna, utánajárhattál volna. Lényeg, hogy megoldottad.

[ Szerkesztve ]

(#37216) putyu10 válasza cintula187 (#37214) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nekem pedig garos javításom volt velük, neked mondtak valamit nekem konkrét estem történt. Onkyo.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#37217) cekkk válasza putyu10 (#37216) üzenetére


cekkk
veterán

De ő arra gondol, hogy oda viszed vissza ahonnan vetted számla nélkül, és ők küldik el a szerviznek, mert ahonnan vetted ezt nekik is meg kell tenni. Nem kötelezhetnek téged rá, hogy egyből a szervizbe vidd. :U

[ Szerkesztve ]

(#37218) Peak válasza dunkel (#37215) üzenetére


Peak
addikt

egészen konkrétan ez NFHs feljelentést von maga után, sőt adóhivatalos befújással is lehet fenyegetni a céget, ami még súlyosabb milliós birságot jelent, mint ha rendesen ellátnák a garis feladatokat.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#37219) Peak válasza cekkk (#37217) üzenetére


Peak
addikt

magyar törvények szerint elsősorban a forgalmazóhoz kell visszavenni garancia érvényesitésre a terméket.
de ha megadnak egy szakszerviz cimet, akkor jobb, ha odaviszed magad, mivel a láncolatban a plusz láncszem ügykezelés szempontjából a legrosszabb.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#37220) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Egy két szaki segítségét szeretném kérni, mivel én magam nem vagyok jártas a dolgokban nagyon!

A tények: erősítő és 5.1 hangszett kellene, a tőke rá szűkös ~150 ezer. Pont ezért nem szeretném ha kidobott pénz lenne az ablakon! 20nm es tetőteres szobában lenne, szalag parkettázva a padló és az álmennyezet lambériázva. Fontos lenne, hogy a Front hangfalak állók legyenek (mivel nem tudom hova tenni nem állókat, ill. állványt nem kívánok venni!) Márka ilyesmi édes mindegy, részemről a kifizetett pénzért kapott aránylag elfogadható minőség számít...nem a név miatt kívánok megvenni vmit!

Látjátok ti is (már csak az árból ítélve is), hogy nem a csúcs a célom, csak egy a hétköznapokban filmezésre és zenére (50-50%ban) használt viszonylag korrekt minőséget szeretnék hallani! Tehát előre szólok, hogy a többszázezres/milliós tétel ötleteket egyelőre felejtsük :R
Használt cuccoktól óckodom csöppet, tehát egyelőre ez nem játszik, hacsak nem találok vhol überkirály ajánlatot!

Oh és igen, webáruház tippeket is fogadok, ahol érdemes vásárolni! :K

Hálásan köszönöm a segítségeteket! ;)

[ Szerkesztve ]

(#37221) Dorian válasza dunkel (#37215) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt jó tudni, köszönöm!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37222) cekkk válasza Peak (#37219) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem apum kereskedő így valamennyire bele látok a szervizelésbe. Mivel a bolt egy kisebb városban vagy, így a szervizbe szállítást mindig mi csináltuk amikor olyan termékről volt szó, hogy nem jött házhoz a szerviz. Mondjuk ez kötelességünk is, de soha nem volt az mondva, hogy menj vidd el magad :) Pedig de sok helyen elzavarják a vásárlókat. Mondjuk nagyvárosban ahol van szerviz, ott én se a kereskedőhöz vinném.

(#37223) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék egy Dali Concept 6 szettért sub nélkül, használtan mi az az ár ami elfogadható és adható? Nagyon szép állapotban van.

(#37224) Dorian válasza tomic (#37223) üzenetére


Dorian
félisten

165ezer

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37225) cekkk válasza tomic (#37223) üzenetére


cekkk
veterán

Nagyon drága annyiért, amennyiért hirdetik.

Ha jól sejtem a subot ő vette meg aki ezt árulja. 80ért volt hírdetve, tuti bele alkudott. Meg kell kérdezni az eladót. Lehet meg is teszem, mert ha jó áron lenne akkor lehet elvinném a subot. Szóval 200 ezret a Dali használtan nem ér mert valami max ára is olyan 210 körül volt. :U

(#37226) bajnokpityu válasza Dorian (#37224) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akarod tudni,mennyiért adtam el a rubicon szettet?
ennek fényében,inkább nem rontom a bizniszt...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37227) Dorian válasza bajnokpityu (#37226) üzenetére


Dorian
félisten

Mennyiért? Milyen bizniszt?

Szerintem 160-ért eladható a C6 szett + a sub 80ezer.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37228) Tamoo válasza bajnokpityu (#37226) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem annyiért, hogy még én is bármikor megvettem volna. :DDD
Inkább el se mondd!

[ Szerkesztve ]

(#37229) Oldfighter válasza atika88 (#37220) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A Netdepo akciós termékei közt nézzél szét. Ennyi pénzből az igényeidnek megfelelő konkrét márkát, jó szível én nem tudok ajánlani. Használt piacot ez esetben nem kéne elvetni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37230) bajnokpityu válasza Dorian (#37227) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát a srác 280ért árulja.
Nem mondom el mennyiért, Schawoé lett. jitter-mentes övezetben fog dolgozni :)
Nem akartam haveron gazdagodni, én vettem anno durván jó áron.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37231) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv erdeklodnek hogy ezt a tipust: ar status s40 erdemes e. megvenni egy tannoy mx3 helyett? jobb zenere mozinak v sem?

(#37232) Dorian válasza bajnokpityu (#37230) üzenetére


Dorian
félisten

Hát a 160+80=240 az az alku utáni már-jó-ár. 280-ért nem fog elmenni, de sokan a normálnál magasabb áron teszik fel a cuccokat, mert alapértelmezett az alku. Én mondjuk utálok alkudozni, nekem lealacsonyító.

Na ha egy összegre gondolunk, akkor Schawo nagyon-nagyon jól járt :) Remélem jó nagy szobája van, mert az kell hozzá.

Fail3D!:
Jó kérdés, egyiknek sincs rossz hangja, de más. Én az AR-t választanám: pontosabb és "sávszélesebb" hangja van alul-felül is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37233) bajnokpityu válasza Dorian (#37232) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tudod, majd 3 éve,mikor itt járt,akkor kérte,hogy ha valaha eladom, szóljak.
Háttereket nem vettem még Elachoz,addig itt maradtak a hátterek, viszont mocsok drága az elac háttér,nem lesz könnyű. Center már van, hála Gyurci kollégának.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37234) Fail3D! válasza Dorian (#37232) üzenetére


Fail3D!
addikt

tannoyom van, de ha kb 1 kategoria a ketto nem eroltetnem:) mert a masikat eladni elmenni a masikert, macera

(#37235) Hoby


Hoby
tag

sziasztok 1 olyan kérdésem lenne <<<< noob :)

megjött ma a hangfalam polk tsi 300 sztereóban használnám egy junson erősítővel a tv zörgőjének leváltására.
Probléma az hogy nem tudom hogy miért nem szol. tv rca-val lett összekötve. de most olvasom, hogy a tv-n csak bemenet van????[link]

Most akkor elvileg scartbol kéne hangot csiholnom? Léci segítsetek. Előre is köszönöm. Vagy optikairól?

[ Szerkesztve ]

(#37236) MasterMark válasza Hoby (#37235) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor mit kötöttél hova?

Switch Tax

(#37237) MunezXBK válasza Hoby (#37235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

21 tűs bemenet/kimenet.

(#37238) Hoby


Hoby
tag

tv-hez hozzákötöttem a junsont rca-val de most olvasom a specifikációkat hogy az csak bemenet az létezik?

(#37239) MasterMark válasza Hoby (#37238) üzenetére


MasterMark
titán

Jó de mibe dugtál, mit?

Switch Tax

(#37240) Oldfighter válasza Hoby (#37235) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egy Ilyenrelesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37241) Hoby


Hoby
tag

tv böl jön 1 piros és 1 fehér madzag az erösitö azonos színű bemenetébe.

ilyen átalakító nem jár minőség romlással ?

[ Szerkesztve ]

(#37242) BBéci válasza Hoby (#37238) üzenetére


BBéci
titán

Annyit megtehetnél, hogy elolvasod a TV kezelési könyvét!
RTFM!
Normális minőségű hangot csakis digitális formában, az optikai kimenetről kapsz.
Szerintem elsőre is világos volt, hogy a bemenetet próbálod kimenetként használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37243) MasterMark válasza Hoby (#37241) üzenetére


MasterMark
titán

Ehh, de hova dugtad? Milyen feliratú aljzatba?

Amit Oldfighter linkelt jó lesz, az output-ra kapcsolva...

#37244: Ehh x2.... +1

BBéci: Akkor jóra gondoltam, de hátha nem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37244) Hoby válasza BBéci (#37242) üzenetére


Hoby
tag

felületesen olvastam el sry. tudnál akkor egy átalakítót ajánlani?

AUX- ba dugtam :) sry kicsit fáradt vagyok

[ Szerkesztve ]

(#37245) joecontra válasza Hoby (#37244) üzenetére


joecontra
addikt

Már ajánlottak.
Output-ra állítod és jó lesz.

Üdv,
J

(#37246) BBéci válasza joecontra (#37245) üzenetére


BBéci
titán

Mit állít outputra?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37247) MasterMark válasza BBéci (#37246) üzenetére


MasterMark
titán

A scart átalakítón a kis kapcsolót.

Switch Tax

(#37248) Hoby


Hoby
tag

ami optikaiból alakít át (ha létezik olyan) a scartosat már megnéztem és köszönöm

(#37249) BBéci válasza MasterMark (#37247) üzenetére


BBéci
titán

Elég sok TV csak a tunerjei hangját adja ki Scarton. Ha az elegendő, akkor jó lehet, még kapcsoló sem kell. Régen, CRT tévé és Denon AVR-3802 között is használtam Scart-RCA kábelt.

Hoby!
Létezik olyan, DAC a neve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37250) MasterMark válasza BBéci (#37249) üzenetére


MasterMark
titán

Az átalakító azért kell, hogy a scart-nak az kifele jövő jelét tudja használni. Olyan bekötésű kábel is jó tulajdonképpen.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.